Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) Zoz válasza Đusty (#68450) üzenetére


Zoz
őstag

Ezzel lehet gyomlálni: Autoruns

(#68452) qdak válasza ekkold (#68429) üzenetére


qdak
addikt

Tied is válogatós, vagy az enyém a végét járhatja ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68453) Đusty válasza Zoz (#68451) üzenetére


Đusty
őstag

Köszi.
Az az érdekes, hogy amiket bejelöltem ez sem látja.

(#68454) gregory91 válasza Đusty (#68450) üzenetére


gregory91
senior tag

regedit elindít (rendszergazda módban) majd:
Hkey_local_machine\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Run
vagy itt
Hkey_Current_User\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Run
Találod őket

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#68455) Đusty válasza gregory91 (#68454) üzenetére


Đusty
őstag

Szia!

Ott sincsenek:

(#68456) Gézengúz válasza Đusty (#68450) üzenetére


Gézengúz
addikt

Aida64-et próbáld ki.

(#68457) Đusty válasza Gézengúz (#68456) üzenetére


Đusty
őstag

Köszi mindenkinek de aidaban is csak az van aminek lennie kell.
Nem értem a rendszerkonfig honnan veszi még ezeket.

(#68458) karlkani válasza Đusty (#68457) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nézd meg a feladatütemezőben, hátha...

(#68459) Đusty válasza karlkani (#68458) üzenetére


Đusty
őstag

nincs sajna

(#68460) Top cat válasza Đusty (#68457) üzenetére


Top cat
őstag

Itt van egy videó róla.
De csak saját felelősségedre turkálj a registryben!

(#68461) Đusty válasza Top cat (#68460) üzenetére


Đusty
őstag

Ez volt a nyerő megoldás, nagyon szépen köszönöm.
:R

(#68462) ekkold válasza qdak (#68452) üzenetére


ekkold
őstag

Emlékeim szerint nem válogatós. Annak idején linuxot is telepítettem rá pendrájvról, amit az ubuntu saját programjával készítettem el. Nem lehet, hogy csak a bios régi rajta? Nekem frissítenem kellett a bios-t, mert valamelyik (LAN?) driver nem akart menni.

(#68463) qdak válasza ekkold (#68462) üzenetére


qdak
addikt

Legújabb, bár a régebbiben, folyamatosan azt írja, hogy alacsony az elem szint, szóval lehet ott más gond is lesz, cseréltem semmit sem segít.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68464) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Windows 7 támogatása január 14-én szűnik meg. Az operációs rendszert nagyon sokan szeretik még most is, piaci részesedése magasabb, mint tíz évvel ezelőtt.
A Microsoft szeretné felgyorsítani a váltást az idén nyugdíjazott Windows 7-ről, ezért most bárki, aki a régi rendszert futtatja, díjmentesen válthat a friss Windows 10-re. A Microsoft eredeileg csak a Windows 10 megjelenése utáni első 12 hónapban kínálta fel ezt a lehetőséget, de most bárki, aki a régi rendszert futtatja, díjmentesen válthat. ;]
Szerintem eltart még jó darabig mire átállnak felhasználók Win10-re. 1909 sem úgy sikeredett, ahogy gondolták. Csak a gndok vannak, igaz lett pár jó dolog is, de összességében Win 7 ami mindent visz/támogat minden téren. DX12 meg :F
Talán majd moooost ;] a 2020 tavaszira esküdöznek :))
De miután az elsődleges céljuk az adatlopás/megfigyelés , már lassan több ember foglalkozik ezzel, hogy miképp rejtsék el/integrálják bele láthatatlanként az oprendszerbe, addig minden más másodlagos, harmadlagos.

[ Szerkesztve ]

(#68465) Doky586 válasza _DiEGO_ (#68464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak azt nem értem mi ebben a hír..?
Ez a váltás már a kezdetektől működött, tavaly is működött, idén is működik. Semmi változás. :B

[ Szerkesztve ]

(#68466) _DiEGO_ válasza Doky586 (#68465) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Tessék panaszt tenni hírportálokon ez esetben. :)) én csak közreadtam :R

(#68467) Doky586 válasza _DiEGO_ (#68466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az lenne a hír, ha ezt a hivatalos microsoft.com on lehetne olvasni.. Nem csak egy blogger magánvéleményeként, de ilyen linket nem mutatott idén senki.

[ Szerkesztve ]

(#68468) King Unique válasza _DiEGO_ (#68464) üzenetére


King Unique
titán

Erről a másik topikban is volt szó, hogy egyáltalán nem újdonság, hogy továbbra is működik az ingyenes upgrade, ellenben hivatalos, Microsoft közlemény és megerősítés erről továbbra sincsen... Az meg, hogy egyes IT-s portálokon, oldalakon mit írogatnak, hogyan akarnak nagyobb kattintásszámot generálni, az egy dolog. :D

A teljes átállás igen, eltartat még egy ideig köszönhetően a cégeknek, illetve ESU ügyfeleknek a +3 éves fizetős támogatás miatt is. Már akik igénybe veszik és nem váltottak/váltanak, meg ugye ott van az előbbi, az ingyenes váltás lehetősége is. Amúgy ez alapján már jókorát csökkent a 7-es részesedése, bár ez még viszonylag nagyobb értéket mutat.
Szerintem nem kellene általánosítani, mert speciel pl. a 1909 nálam több gépen is oké, jól működik, ahogy vannak ezzel még így jónéhányan. Meg eddig is már váltottak sokan régebbi Windowsokról korábbi és a most említett verzióra is, vagyis nyilván nem létszükséglet ahhoz egy 20H1, vagy újabb. Ez a W7 mindent visz/támogat minden téren max. gondolom ilyen általános dolgokra vonatkozik, de a-tól z-ig mindenre nyilván nem feltétlen igaz. Meg ha a W10-nél szerinted csak a DX12 az újítás, akkor látszik, hogy azzal sem vagy tisztában, ajánlom figyelmedbe pl. ezen olvasmányt, ahol verzióként fel van tüntetve egynéhány újítás, de még az sem feltétlen a teljes lista. Azt meg hagyjuk, hogy szerinted mi a ingyenes váltás célja, mert amúgy nyilván a részesedés további növelése, meg speciel telemetria 7,8.1 esetében is van, olyan frissítések, stb.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#68469) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok, de majd útbaigazítotok.
Van egy HP Compaq 6910p laptopom win7-tel, hogy tudom megnézni, hogy telepíthető-e rá a win10?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#68470) sfdrakex válasza Kiscsőke (#68469) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68471) Kiscsőke válasza sfdrakex (#68470) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Lehet hogy rosszul fogalmaztam, nekem olyasmire lenne szükségem, ami leellenőrzi, hogy a laptophoz szükséges illesztőprogramok win10 kompatibilisek.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#68472) sfdrakex válasza Kiscsőke (#68471) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megnézed a laptop gyártó oldalán, hogy milyen driverek vannak hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68473) akaido válasza Kiscsőke (#68469) üzenetére


akaido
addikt

A gép hardver felépítése?

1ébként: [link]

sztornó, kaptál már választ.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68474) Kiscsőke válasza sfdrakex (#68472) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A HP oldalán csak win7-ig van szoftvertámogatás. A kérdés az, hogy win10 alatt tudom-e majd használni a laptopot?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#68475) King Unique válasza Kiscsőke (#68469) üzenetére


King Unique
titán

Lásd pl. az ebben a válaszban leírtakat. Ha a gyártó weboldalán egyáltalán nincsen driveres támogatás az újabb Windowshoz, akkor az viszont gond lehet, pláne laptopoknál. Bár nem feltétlen minden esetben, én is raktam már olyan régi laptopra, aminél hivatalosan csak max. W7/8.1-ig volt driver, aztán a WU automatán letöltötte és telepítette a megfelelő eszközillesztőket, 1-2 spéci driverből meg pl. 8.1-hez valót raktam fel. Amúgy meg kipróbálod, akkor kiderül és az a legbiztosabb. Vagyis ott a közvetlen upgrade / tiszta telepítés lehetősége, előtte lemented a W7-et pl. a Macrium Reflect programmal, aztán ha nem megy, akkor utána a mentésből 1:1-ben vissza tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

(#68476) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Összeraktam egy új gépet.
Ryzen5 2400g, MSI B450.
Még Win7-et használtam, és nem gondolkodtam a gép szétszedése előtt.
Jelenleg menne a gép, ha lenne rajta usb driver. Nincs se bill. se egér. Még a jelszót sem tudom beírni...
Van valami lehetőség reinstall nélkül orvosolni a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

(#68477) Doky586 válasza Lacpac (#68476) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Nincs se bill. se egér." [link]
Csak mikrofon kell a számítógéphez.

[ Szerkesztve ]

(#68478) ekkold válasza Lacpac (#68476) üzenetére


ekkold
őstag

Mondjuk egy régi USB kártya a PCI slotba?

(#68479) Lacpac válasza ekkold (#68478) üzenetére


Lacpac
őstag

Sajna egyik sincs.
Csak PCI-e van a lapon.
Esetleg egy ps/2es bill jó lehet? Azt tudok rá dugni.
Ha igen, holnap veszek egyet.

(#68480) Armagedown válasza Kiscsőke (#68469) üzenetére


Armagedown
őstag

Nekem volt egy ilyen laptopom, a hang az recsegni fog, és az sem mindegy, hogy milyen wifi drivert telepítel, mert nekem azzal fagyott, amit a Windows 10 telepített.
Még Windows 7 alatt is le kellett tiltani az N módott, és az enegiagazdálkodási lehetőségeket, anélkül gyakran megszakadt a kapcsolat.
Sajnos egy elég vacak wifi adapter van benne.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68481) akaido válasza Armagedown (#68480) üzenetére


akaido
addikt

Plusz ha a wifi zsugát cserélné, a billentyűzetet is ki kell szedni, így fér hozzá.
Bár ha letiltja és usb stickes módszerrel oldja meg.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68482) zoli62 válasza _DiEGO_ (#68464) üzenetére


zoli62
addikt

Esetleg Windows 8.1-re is lehet váltani Windows 7-ről.

(#68483) Armagedown válasza akaido (#68481) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem kell kiszedni a billentyűzetet a wifi kártya cseréhez (amúgy csak néhány csavar, egyszerűen szerelhető), csak előtte modoloni kell a BIOSt, hogy eltávolítsd a whitelistet, mert alapból csak a HP által engedélyezett kártyák használhatóak benne.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68484) akaido válasza Armagedown (#68483) üzenetére


akaido
addikt

Akkor ezek szerint nem 6910p-t szereltem a múltkor. (Ez volt ráírva.) Másként nem fértem hozzá, vagy csak béna vagyok. :U

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68485) Armagedown válasza akaido (#68484) üzenetére


Armagedown
őstag

Valamit elnéztél, mert van egy kis szerelőablak a wifi kártyánál.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68486) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

Lenne egy kérdésem:
Ha folyamatosan megnyitok alkalmazásokat amik RAM-ot használnak akkor ha jol tudom amikor megtelik a RAM, elkezdik az SSD-t vagy a HDD-t RAM ként használni s lassulnak az akkortol elinditott alkalmazások. Ha ekkor az előző alkalmazásokat bezárom, észreveszi ezt a rendszer s a már futo alkalmazás RAM használatát (ami már a HDD-t használja RAM-ként átrakja a RAM-ra, vagy ez a szabad RAM ellenére továbbra is HDD-n lesz használva?

(#68487) krealon válasza karolyabrosz (#68486) üzenetére


krealon
veterán

A virtualis memoria a rendszerben a kezdeti pillanattol hasznalatban van es dinamikusan kezeli a rendszer.

Lapokra van osztva a teljes memoriatartomany es azokkal zsonglorkodik a Windows (melyik, mikor es hol legyen).

(#68488) akaido válasza Armagedown (#68485) üzenetére


akaido
addikt

Ez nem volt az általam szerelten. Gyanús is volt, hogy mintha nem smakkolna a borítás.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68489) kk75


kk75
tag

Nekem is van egy régi laptop és egy régi hp tintasugaras nyomtató.
A nyomtatóhoz nincs Windows 10 driver és a laptop chipkészletéhez sincs.
Ezért egyenlőre várok. A Windows 7 végső támogatása : 2023 - ig tart.
Az Esu (Extended Security Update)-et, valószínüleg le lehet majd tölteni külső forrásból is pl : www.autopatcher.net

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#68490) prisz válasza kk75 (#68489) üzenetére


prisz
aktív tag

Nálam 2. gépnek egy Acer 5738G üzemel (2009-es) egy kövület, de szeretem. Gond nélkül ráment a win10, semmit nem kellett levadásznom, buherálnom, a WU minden drivert telepített. Pedig már több mint 10! éves az aranyos :)

(#68491) Doky586 válasza kk75 (#68489) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak aztán ne csalódj túl nagyot ha a mai lesz az utolsó amit megkapsz..

(#68492) sz.j


sz.j
nagyúr

"Ma ért véget a Windows 7 támogatása, óriási bug lehet benne"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#68493) qdak válasza sz.j (#68492) üzenetére


qdak
addikt

Nagyobb, mint a Win10 ? :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68494) akaido válasza sz.j (#68492) üzenetére


akaido
addikt

"korrekt"

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68495) Armagedown válasza sz.j (#68492) üzenetére


Armagedown
őstag

Szvsz inkább a tech oldalakon kell IT híreket olvasni, ők mintha jobban értenének hozzá, mint a bulvármédia :C

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68496) farkas-j


farkas-j
őstag

"Jó hírrel szolgált a Windows 7 rajongóinak a Microsoft"

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68497) sz.j válasza Armagedown (#68495) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szerintem az, hogy a W7 támogatásának végét közöljék nem kell "IT cikknek" lennie, viszont a cikkben említett bugról a leghitelesebb, Brian Krebs kiberbiztonsági szakértő, írása is olvasható.
Gondolom a buggal kapcsolatban ennél jobb/hitelesebb "IT" oldal nem szükséges ...
Vagy neked mégis kellene? :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#68498) akaido válasza farkas-j (#68496) üzenetére


akaido
addikt

Ez így fogható, rendicsek.
Lehet infó arról, hogy ebben chromium alapú "Edge"-ben pl. a hirdetés blokkolás is működni fog?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68499) Dumi86 válasza akaido (#68498) üzenetére


Dumi86
senior tag

Müködik aha. Nálam Ublock Origin van fenn,amit Chrome Árúházból raktam fel :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#68500) akaido válasza Dumi86 (#68499) üzenetére


akaido
addikt

Ez rendben. Igazándiból ez érdekelt:
"... hirdetésblokkoló funkciót épített a Chrome böngészőbe...a Google reményei szerint ha sikerült eltüntetni a zavaró reklámokat, akkor kordában tarthatóvá válik a minden egyes reklámot blokkoló bővítmények népszerűsége..."
A UBO még műxik, jó! :K

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.