Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) zileut


zileut
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Win7 SP1 (64bit) Toshiba C660 1x7 laptopom állandóan lefagy. A BlueScreenView szerint a dxgkrnl.sys okoz problémát, bug check code: 0x00000116. Felraktam a legújabb videokártya drivert, de az sem segített. Ha eszközkezelőben letiltom a VGA-t akkor a lefagyások megszűnnek, viszont akkor a betűk homályosan jelennek meg.
Előre is kösz

(#68152) Gubek-Einste

Mivel ma van a havi update így feltettem (volna) az akuális frissítéseket, kettő jött ebben a hónapban, az összegző és a Rosszindulatú kártevő eltávolító. Az első rendben felment de a második nem, WindowsUpdate_800B0109 hibát dob, neten rákeresve több éves leírásokat adni amelyek W7-re nem is jók.
Kipróbáltam több, korábban müködő megoldást de most egyik sem segített.
Néhány próbálkozás után kiadja, hogy nem szükséges a frissítés de az ablak bezárása után ismét ott van, hogy telepítsem.
Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68153) quailstorm válasza Gubek-Einste (#68152) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a frissítés csak futtat egy víruskeresést.
Én ki szoktam nyomni mert akár Defender, akár NOD32 mellett csak időhúzásnak jó. [link]

Nem frissítés, csak az aktuális havi MSRT csendes futtatása, úgyhogy pont mindegy, hogy le bírt-e futni.
Félreértések elkerülése végett, nem a Defender frissítése, semmi köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#68154) zoo8800 válasza Gubek-Einste (#68152) üzenetére


zoo8800
veterán

KB890830? Nekem sem ment fel, elrejtettem.

rip and tear, until it is done

(#68155) Gubek-Einste válasza quailstorm (#68153) üzenetére

Tudom, hogy mi az, el is rejtettem mert már az idegeimre ment, hogy állandóan ott van.
Leginkább azért érdekel mert ha később jön valami fontos frissítés akkor ne emiatt ne legyen telepítve.

Közben jött egy Servicing stack update for Windows 7 SP1 and Server 2008 R2 SP1: November 12, 2019 frissítés ami szépen felment.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68156) Gubek-Einste válasza zoo8800 (#68154) üzenetére

Igen, az.
Nálad milyen hibával nem ment fel?
Én is elrejtettem mert már az agyamra ment.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68157) quailstorm válasza Gubek-Einste (#68155) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudomásom szerint ezek az MSRT frissítések nem függőségei semminek.

(#68158) Gubek-Einste válasza quailstorm (#68157) üzenetére

Úgy értettem, hogy a hiba ami miatt nem tudott végig menni, az okoz később gondot más frissítésnél.
Az elrejtett frissítések közül el is tűnt, lehet, hogy visszavonták mert több oldalon is írnak róla, hogy ugyan erre a hibára futottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68159) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok.

TLDR: nyomtató nem nyomtat, bármi hibaüzenet/egyéb nélkül.

Van egy Konica Minolta Bizhub 162 nyomtató az irodában. Főnököm gépére (WinXP)van USB kábellel rádugva. (a router szintén, ha ez számít). Az én gépem Win7 32bit, ilyen wifi stickkel lóg a belső hálózaton, a megosztott nyomtatót látja, nyomtat, eddig minden oké volt.
Most vettem egy SSD-t, felhúztam rá megint a Win7-et 64bit, feltelepítettem mindent, az első gyanús jel az volt, hogy emlékeim szerint annak idején amikor rátallóztam a hálózati nyomtató hozzáadására, simán feltelepítette. Most drivert kért hozzá, letöltöttem, feltelepítettem, oké minden, csak épp a papír nem jön ki a nyomtatóból. Hibaellenőrzés nem talál semmit, nyomtatási sorban ott a doksi pár másodpercig, aztán eltűnik, minden működik csak épp eredménye nincs. Az egyetlen különbség, hogy 64bitre cseréltem a win7-et. Ha lehúzom az ssd-t, bebootolok a hdd-ről, működik, meg a többi gépről is, mint eddig. Újratelepítettem a drivereket is, többször, ugyanez. Valakinek valami ötlet?

(#68160) gborisz válasza gborisz (#68159) üzenetére


gborisz
tag

Baszki, 3 napja küzdök, olvasgatom a netet, és mikor feladom, 15 perccel később belefutok a működő megoldásba. Íme:

assume the computers are call XPMACHINE and W7MACHINE.
1) Ensure Printer on XP machine is shared - assume it's called SHAREDPRINTER.
2) On the Network Browsing on your W7 machine ensure you can "See" the Printer share.
Now on the W7 machine do the following (doesn't matter if it's X-86 or x-64).
3) Control Panel==> add LOCAL (Yes LOCAL) printer. I know it's on a Network but hold your horses -- what we are actually doing is "Poodlefaking" the W7 machine into thinking it's running the printer.
4) Create NEW port==>Local port
5) Portname is \\XPMACHINE\SHAREDPRINTER
6) Now W7 will load a driver and you'll be able to print on the XP machine.
Simple
(For a "Network stand alone printer") at 4) chose TCPIP port
and at 5) enter the IP address.
If the printer is on the W7 machine and you want to print on the XP machine then do the same instructions on the XP machine --
port name in this case will be \\W7MACHINE\SHAREDPRINTER

[ Szerkesztve ]

(#68161) zoo8800 válasza Gubek-Einste (#68156) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem jegyeztem fel.

rip and tear, until it is done

(#68162) Gubek-Einste válasza zoo8800 (#68161) üzenetére

Log-ban benne van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68163) zoo8800 válasza Gubek-Einste (#68162) üzenetére


zoo8800
veterán

Hmm, eseménynapló/windows naplók/rendszer pontban windowsupdateclient forrástól nem találok ilyen bejegyzést.
Rossz helyen keresem?
Az pl. megvan, hogy sikeresen telepítettem a KB4525235-t.

rip and tear, until it is done

(#68164) Gubek-Einste válasza zoo8800 (#68163) üzenetére

Az Update alatt a frissítési előzményekben lehet látni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68165) zoo8800 válasza Gubek-Einste (#68164) üzenetére


zoo8800
veterán

Jah :)
800B0109, mint neked.

rip and tear, until it is done

(#68166) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Találkoztatok olyannal, hogy nem indul, javítani akar, ami nem sikerül, és így megy a végtelenségig. Ha új rendszert húzok rá, akkor sem indul, mert a \Windows\system32\winload.exe nem tölthető be, vagy sérült. (0xc000000d)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68167) ricsi99 válasza cigam (#68166) üzenetére


ricsi99
addikt

Hibás ram modul?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68168) cigam válasza ricsi99 (#68167) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Én is gondoltam, rá de a laptop saját tesztjén átmegy, és a memtest szerint sincs gond.
Viszont néha úgy indul hogy azt írja 163 time & date not set. Szinte biztos hogy rossz a cmos eleme, de a vissza dátumozódás is okozhat olyan gondot, hogy nem tölt be a rendszer?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68169) krealon válasza cigam (#68168) üzenetére


krealon
veterán

"néha úgy indul hogy azt írja 163 time & date not set. Szinte biztos hogy rossz a cmos eleme, de a vissza dátumozódás is okozhat olyan gondot, hogy nem tölt be a rendszer?"

Igen.

(#68170) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Kérdésem?
W7 64 Prof van a gépen.Az utóbbi időben amikor csatlakoztatok egy külső usb házat amiben winchester van.Nem jön elő az a menü ,ami egy kis ablak amiben felajánlja,hogy mivel indítsam a lejátszást.
Ez kb a klónozás óta van
Előre is köszönöm :R

(#68171) King Unique válasza sandró60 (#68170) üzenetére


King Unique
titán

A kulcsszó az AutoPlay, azt kellene a vezérlőpultban, vagy akár ezek alapján megfelelően beállítani.

(#68172) sandró60 válasza King Unique (#68171) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm sikerült a "reg file" bemásolásával. :R

(#68173) qdak


qdak
addikt

Sziasztok
Mai indítással, programok nagy részét ha indítanám fájlrendszerhiba. (mozilla, total cmd megy)
meg ilyeneket dobáll:

Mivel egy játék bug olt APPCRASHEL (AOE3)

Tegnap ezt a FIXet találtam
[link]
Windows 7 or Windows Vista Step 1: Open User Accounts     Click Start, type Control nusrmgr.cpl in the Start Search box, and then press ENTER.     Click User Accounts.
    
     If you are prompted for an administrator password or for a confirmation, type the password, or provide confirmation. Step 2: Add a new user     On the Users tab, click
    Add.     Type a name for your user account, type your full name, and then type a description for your account.     If the computer is set up as part of a client/server network, type the domain name, and then click Next.
    
    Note If the computer is set up as an individual computer without a network or in a peer-to-peer network, you do not have to provide a domain name.     Type a user password, and then type the user password again to confirm it.
    
    Important Passwords are case-sensitive. For example, “MyPassword” and “mypassword” are treated as different passwords.     Click Next.     Select the level of access for your user account, and then click Finish.
    
    Note Some games require a user account that has administrator-level access to run.

lehet hogy én csesztem el valamit, pl cmd sem megy adminnal, pedig rendszergazda jogom van :(((
Csináltam egy másik fullos felhasználót, még jelszót is adtam, ott is detto, mintha valami szülői korlát be lenne kapcsolva, de oda hiába kapcsolok, mert meg se nyitja hogy módosíthassam :W

Arra rájöttem közbe: ha rendszergazdaként akarok valamit futtatni (pl parancsikonban be van pipálva) akkor fájlrendszerhibát ír, ha simán futtatnék akkor a linkelt kép...

Ja és a rendszervédelem csúszkát is a leírás szerint feljebb kellet rakni....

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68174) qdak válasza qdak (#68173) üzenetére


qdak
addikt

Megoldva, nem tudom mi a bánatot lehet ugy elállítani, hogy törölni tudsz, de futtatni nem :F holott a profilnál minden jog be volt pipálva...ja és az admin módot sem lehetett engedni!

--->
Safe mode
run
cmd /admin
secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

felhasználói jogok reset

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68175) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Egy régi gépre szeretnék Win7-et tenni dualboot-tal, úgy hogy az XP is megmaradjon. A gépben egy HDD van, ezen 2 partíció. Az 1. az XP, erről bootol most. A 2.-ra szeretném a Win7-et rakni, de a telepítő nem engedi. Azt írja erre a partícióra nem lehet telepíteni, 0x80300001 hibakód.
Dvd-ről bootolok, onnan indul a setup. Próbáltam letörölni a 2. partíciót, a telepítőből létrehozni, formázva, formázatlanul, sehogy se megy. Az 1. partícióra se engedi rakni.
Az egész HDD-t nem szeretném letörölni, mert az XP-s részen olyan programok vannak aminek a telepítője nincs meg, ezért kéne hogy megmaradjon a régi rendszer is.
Pedig elvileg lehetne egy fizikai lemezen 2 rendszer. Mit jelent ez a hiba? Hogy tudnám feltelepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#68176) Zoz válasza zzolika (#68175) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg próbáld meg XP alól indítani a telepítést SETUP.EXE-vel.

(#68177) zzolika válasza Zoz (#68176) üzenetére


zzolika
aktív tag

Akkor is meg lehet adni, hogy új telepítést akarok, másik helyre, nem az xp-t frissíteni?

(#68178) Zoz válasza zzolika (#68177) üzenetére


Zoz
őstag

Igen. (XP-t nem is lehet közvetlenül 7-re frissíteni, ahhoz Vista legelső, SP nélküli változata kell, utána rárakni az SP1-t majd SP2-t, és onnan lehet tovább frissíteni 7-re. Volt már szerencsém pár gépen végig nyomni...)

(#68179) Doky586 válasza zzolika (#68175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűbb lenne külön lemezre (SSDre) tenni a w7-et, és külön hddre az XP-t. Így teljesen függetlenek lennének, a másik lehúzható a telepítés idejére...

(Én így csináltam -bevált)

(#68180) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Hugom laptopján nem hajlandó elindulni a rendszer egy "az indítási javító nem tudja automatikusan megjavítani a számítógépet" üzenetet dob ki, és csak egy befejezés gomb a lehetőség.
Minden indításnál próbálkozik egy sort ezzel, de utána csak újraindul. Csökkentett módban ugyanez, ha frissítő telepítést próbálnék, akkor némi szöszölés után azt dobta, hogy a rendszer betöltés után futassam a lemez (kösz, amikor nem tölt be a rendszer :D )
Van esetleg tipp, hogy mi lehet ez, és hogyan tudnám újratelepítés nélkül megoldani? (az sem gond, csak el akarom kerülni :) )
Home 64bit verzió van rajta gyárilag

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#68181) Zoz válasza Hintalow (#68180) üzenetére


Zoz
őstag

Első körben kiszedni a vinyót és egy másik gépbe bekötve megnézni, hogy nem-e döglődik? HD Sentinel meg ilyesmi.
Ha a vinyó rendben van, akkor meg egy CHKDSK /F-et lefutatni rajt a fájlrendszer vizsgálatához.

(#68182) Jarod1 válasza Hintalow (#68180) üzenetére


Jarod1
addikt

csökkentett mód -parancs sorral se indul ?
akkor ráereszteni az előttem szóló lemezellenőrző parancsot,

vagy bootolni egy hirenboot cd ről azon vannak javító progik
vaggy Winrepair cd ről bootolni...

lehet vagy vmi file sérült, vagy a lemezen egy bad szektor van..

[ Szerkesztve ]

(#68183) Hintalow válasza Jarod1 (#68182) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm, mivel egy laptop vinyó, így kicsit nehezebb, de megnézem mit tehetek vele :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#68184) Josi válasza Hintalow (#68183) üzenetére


Josi
aktív tag

laptopvinyót ugyanúgy tudsz asztali gépre dugni, mint a 3,5" meghajtót. Ugyanazok a csatlakozók.
De próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni, ha van visszaállítási pont. Az is szokott segíteni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#68185) zzolika válasza Zoz (#68178) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ma újra próbáltam. Ugyanaz a gép, ugyanaz a telepítő lemez.
Rögtön elfogadta hogy a 2-es partícióra akarom telepíteni, homokóra sem volt. Ilyen nincs?! De van!
Már kezdtem örülni... Aztán 16%-nál azt írta, tegyem be a xxx nevű lemezt, mert ez nem az. Hiába nyitogattam ki/be a dvd-ajtót, nem vette be :(
Harmadszorra csak végigment a telepítő.

(#68186) Jarod1 válasza zzolika (#68185) üzenetére


Jarod1
addikt

Hd setinelt futtass az egyes partíción..

(#68187) Hintalow


Hintalow
senior tag

Köszönöm mindenkinek, egy Hirens boot-al rendbe raktam, valami valszeg az MBR-nél maszatolódott el :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#68188) Jarod1 válasza Hintalow (#68187) üzenetére


Jarod1
addikt

remek, Backupot csinálj a rendszerről..

(#68189) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

Mi az a minimum konfig ami csak arra kell hogy belépjek vele teamviever segitségével egy normális erős gépbe? s az egyetlen követelmény az h visszaadja egy gép képernyőjét és hogy persze ne fagyjon le?

(#68190) zolee001 válasza karolyabrosz (#68189) üzenetére


zolee001
őstag

Létezik kifejezetten vékonykliensekre csak ("RDP oprendszer) sd kártyáról,pendriveról elfut,16MB ha jól emlékszem és egyet tud, RDP kapcsolatot létesiteni

(#68191) Jarod1 válasza karolyabrosz (#68189) üzenetére


Jarod1
addikt

Tablet is elég.

(#68192) Doky586 válasza karolyabrosz (#68189) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bármelyik retro ~15 éves P4 gép. A régebbi 486-os win98-as gépekkel már nem kísérleteznék..

(#68193) efi99 válasza karolyabrosz (#68189) üzenetére


efi99
senior tag

Mobilról is megy.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68194) sfdrakex válasza karolyabrosz (#68189) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Játszani akarsz így?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68195) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Egy win7-es kérdésem volna (w7 home 64b):
Kollégám HP 250 G1, amolyan önkormányzati ajándék laptopot nyúz, de nincs netje, ami azért érdekes, mert így nem is tud frissíteni a gépe.
Na most, általában nincs túlhasználva a gépe, fél évente tol rá képeket a telefonjáról, esetleg megnéz 1-1 dvd-t rajta, ennyi.
A gondja az volna, hogy egy ideje nem tud a telóról képet küldeni a laposra, de ma néztem neki, hogy fordítva meg működik!
Anno nekem is volt ilyen szívásom HP laptoppal, de akkor betudtam, hogy vmi frissítés kúrelt el a bluetoothon vmit.
Megnéztem, Railink chipes a BT egysége, még 2013-as driverrel volt fenn a rendszerén, így leszedtem neki a HP supportból a legutolsó 2014-es Railink BT drivert, régit eltávolítottam, de az újjal is ua. a hiba.
Mit lehetne ezzel kezdeni? :F
:R

(#68196) karolyabrosz válasza sfdrakex (#68194) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Fontos lenne a billentyuzet és az egérhasználat. Ezért nem jo a tablet és mobil. Az a lényege, hogy megtehessem hogy belépek utközben csinálok valamit s késöbb ujra beléphessek addig meg fusson és ne kelljen egy több száz ezres laptopot venni ami erős is és az akkuja is birja sokáig a honom alatt futva, akár napokig is. Igy megoldhato lenne, hogy akkor is futnak dolgok, ha a laptop kimerult s max. ha nagyon fontos belépni kereshetek valami 220-at illetve ha csak kicsit kell valamit csinálni akkor persze elég a mobil is. De ha pl. 2 ora alatt minnél gyorsabban át kéne irni egy sok oldalas rutint, arra azért jobb egy laptop méretu monitor és billentyuzet. Persze elgondolkozando hogy egy tablet és hozzá csatolt billentyuzet de az meg macerás pl. villamoson. Jobb ha egybe van egy laptop, de akkor egy kellően olcso laptop kéne, hisz erőforrás igény alig lenne.

(#68197) sfdrakex válasza karolyabrosz (#68196) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Értem, erre tényleg elég valami olcsó laptop, vagy ha a hordozhatóság fontos, akkor egy netbookot venned, 10 col körüliek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68198) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik lenne a megfelelő topik kérdezni, bízom benne, hogy Windows guruknak gyerekjáték :)
Szóval, korábban úgy néztünk filmeket a gépről, hogy a tévé egy hosszú HDMI kábellel rá van dugva a VGA-ra, és a filmet elindítva a VLC-ben kiválasztottam, hogy a hang a tévére menjen.
Ez így pöpecül működött.

Nemrég leszedtem az NVidia drivert (más miatt, néha fagyogat az NVidia kernel program, rém idegesítő és arra sincs még megoldás, de ezt mos mellékes), és csak ehhez tudom kötni a változást: magából a Windows-ból eltűnt a tévé, mint hangforrás. Korábban szépen ott volt a hangszóró, mikrofon mellett. Most semmi.
Így értelemszerűen nem megy át a hang a tévére.
Hogy tudom rávenni a Windowst, hogy észrevegye, hogy még mindig ott a tévé a HDMI portra dugva?

(#68199) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Windows 10 fut a laptopomon ( Acer ES1-571-33HB), de szeretnék mellé felrakni egy Windows 7 rendszert. Külön kis partíciót elkészítettem ami kb 15 Gb és fel is telepítem, de mikor végezne a telepítéssel és újraindul, akkor csak tölt a windows logó és nem történik utána semmi sem. Tudnátok nekem ebben segíteni? Hogyan tudnám a lehető legegyszerűbben felrakni a Windows 7 rendszert a Win10 mellé?

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#68200) sfdrakex válasza atilla100 (#68199) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

15 giga szerintem nagyon kevés. Miért van szükség W10 mellé a W7re? Bootnál tudsz választani a 2 rendszer közül? 10 indul rendesen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.