Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Top cat


Top cat
őstag

Valaki próbálta mostanság, megy még a Win7 ingyen upgrade 10-re?

(#69402) King Unique válasza Top cat (#69401) üzenetére


King Unique
titán

Bár pont mostanában nem próbáltam, de elvileg igen, amiről pár hónapja volt szó itt.

(#69403) Top cat válasza King Unique (#69402) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy nemsokára lesz alkalmam kipróbálni. Majd megírom megy e még. :)

(#69404) Zoz válasza Top cat (#69401) üzenetére


Zoz
őstag

Megy.

(#69405) Makifeju


Makifeju
tag

Sziasztok!
Nagy kérdés!
Van egy lenovo g505s topim,(4 mag,amd a8).
Win 10 helyett vissza akarom rakni a 7-et,de azt hallottam az csak max 2 magot kezel.
Ez valóban így van? Illetve akkor így hiába a 4 mag,nem fogja kihasználni?
Lehet ökör kérdések,de ebben a témában sügér vagyok. :B

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#69406) krealon válasza Makifeju (#69405) üzenetére


krealon
veterán

"Win 10 helyett vissza akarom rakni a 7-et,de azt hallottam az csak max 2 magot kezel.
Ez valóban így van?"

Nincs igy.

(#69407) Zoz válasza Makifeju (#69405) üzenetére


Zoz
őstag

Nincs így, már az XP is kezeli az összeset.

(#69408) Doky586 válasza Makifeju (#69405) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű kevered a fizikai cpu-k számát a magok számával.
De mivel (szinte) senki nem használ (otthon) 1db fizikai cpu-nál többet, nem találhatók ilyen alaplapok se a piacon, így a kérdés nem kérdés.

A magok számára pedig nincs olyan korlátozás ami érintene. Dettó.

[ Szerkesztve ]

(#69409) Makifeju válasza Doky586 (#69408) üzenetére


Makifeju
tag

Ja,közben rájöttem én is hogy kevertem a szezont a fazonnal. Visszaraktam,megy is szépen,de valamiért sokkal jobban fűti a gépet mint a win 10. Annál a teljes belakás után sem volt olyan "forró" a helyzet mint most. Viszont muszáj vagyok ezt használni,a legtöbb általam használt progit erre írták. No mindegy,köszöntem szépen a válaszokat Hölgyek/Urak!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#69410) andreas49 válasza SunMount3r (#69400) üzenetére


andreas49
senior tag

Tegnap csináltam egy régi (2010 i7-es) notebookon méghozzá teljes alkalmazás és adat megtartással. Elég hosszú (~5 óra) művelet volt.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#69411) Soma01


Soma01
veterán

A KB4539601 frissítés után adtak még ki ingyenes frissítést? Mert erre az van írva, hogy "havi kumulatív frissítés előzetese". Tehát akkor lesz még végleges is? A dátuma meg 2020. január 31., tehát elég "régi" már ahhoz, hogy újat várjunk ennyi idő távlatában. De tudom, hogy "Ez a nem biztonsági jellegű frissítés olyan továbbfejlesztéseket és javításokat tartalmaz, amelyek a KB4534310 jelű frissítés részét képezték..." Csak fura, hogy "előzetesnek" nevezi az MS.

(#69412) CriticalHit válasza King Unique (#69385) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jól látom, hogy ellentétben a Samsung Data Migration Tool-al a Macrium Reflect7 nem törli azokat a partíciókat a forrás HDD-ről, amiket nem akarok az SSD-re klónozni? A programokat tartalmazó "D" és "E" meghajtókat szeretném érintetlenül a HDD-n hagyni és csak a Win7-t tartalmazó "C" -t (és a 100Mb rendszer )klónozni az SSD-re.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69413) RR-13 válasza Soma01 (#69411) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem nem lesz már semmi. :N
Viszont én nem tudom felrakni a KB4539601 frissítést, hiába próbáltam többször is. :U

Nem telepíti.. elkezdi, aztán sikertelenre fut.
Van valakinek ötlete miért van? Köszönöm.

(#69414) Top cat válasza King Unique (#69402) üzenetére


Top cat
őstag

És (#69404) Zoz

Valóban, még mindig megy. Úgy látszik az MS szerint még nem elég magas a 10-es aránya. :D

(#69415) King Unique válasza CriticalHit (#69412) üzenetére


King Unique
titán

A forrásmeghajtóról (HDD) minek kellene bármit is törölni a klónozáskor, pláne ha azt írod, hogy a D és az E meghajtókat érintetlenül akarod rajta hagyni? :D
Azt, arról max. akkor szokás törölni a korábbi Windowst, ha már rendben lement a mentés / klónozás és biztosan (?) nincsen rá szükség. Ahol a linkelt leírásokban lévő screenshotokon világosan látszik az is, hogy egyesével kiválaszthatók, bejelölhetők a partíciók, azaz értelemszerűen a HDD esetében külön csak a W7-es C és a 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíció is, nem muszáj az összeset (+ D, E) átklónozni. + Egy másik screenshoton az is, hogy szükség esetére (ha nem üres/particionálatlan a célmeghajtó) van külön lehetőség a célmeghajtón lévő partíciók törlésére a program kezelőfelületén a klónozás megkezdése előtt.
A szükséges információk szvsz már bőven le lettek írva előzőleg és most is, ezek után már remélhetőleg csak menni fog. :))

[ Szerkesztve ]

(#69416) efi99 válasza RR-13 (#69413) üzenetére


efi99
senior tag

Persze nem engedi felrakni, mivel ez már a január 14-e utáni éra gyermeke.
Meg lehet találni és le lehet tölteni amúgy mindegyiket utána is, és távolról, ellenfényben hunyorogva ugyanúgy is néznek ki, mint a korábbiak, sőt a telepítést is elkezdi, de aztán hibára fut. ( Persze azért van megoldás ;) )

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69417) CriticalHit válasza King Unique (#69415) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nehezen állok neki, mert annyi szívásról, elvesztett adatról, nem bootoló indulásról olvasok klónozás után. Épphogy nem akarom törölni a "D" és az "E" meghajtókat, sem a "C"-t de meglepetésemre azt olvasom, hogy a Samsung Data Migration Kit mindent töröl. Már bátran merem inkább használni az ajánlott Macrium Reflect-t. Köszönöm.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69418) RR-13 válasza efi99 (#69416) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, akkor most leírnád, hogy miről van szó? És, hogy lehet feltelepíteni? Köszi. :U

(#69419) Doky586 válasza RR-13 (#69413) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a KB4539601 frissítés az utolsó szabadon elérhetö frissítés. Ha a január közepi felment, ennek is fel kéne mennie.

(#69420) RR-13 válasza Doky586 (#69419) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, de ez a januári nem? Amit Te írsz annak mi a KB -s száma ez KB4534310?
Mert akkor megnézem, hogy az felment-e...
Most innen töltöttem le a "januárit", ami nem megy fel.

Sokáig nem frissítettem a gépet, hanem egyszerre a 40-60 db frissítést pár hete.
Most meg ezt az utolsót szeretném, de nem engedi. :( Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#69421) Doky586 válasza RR-13 (#69420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a januári kibocsájtásúak mennek fel.
A 14.-iben volt valami hiba, ezért még kiadták hozzá jan végén azt az előzetesnek mondott utólagost. :)

(#69422) RR-13 válasza Doky586 (#69421) üzenetére


RR-13
őstag

Közben próbálkoztam ezerrel.. és a januári KB4534310-sem engedte feltenni, addig amíg ezt fel nem tettem KB4490628, ami 2019-es frissítés..., ezután már a januári kiadású KB4534310 engedte, amit szintén most töltöttem le. (akkor elvileg ez volt a hibás?)

(#69423) RR-13 válasza Doky586 (#69421) üzenetére


RR-13
őstag

Miután a fenti kettő frissítést feltettem, most már a KB4539601 frissítést is feltette, ami ezek szerint az általad írt javított januári verzió, mert a KB4539601 -et 2020-01-31-én adták ki. :K
Szóval a hiba ott volt, hogy nekem nem szedte le a frissítés keresés a tavaly márciusi KB4490628 -es frissítést, és ez miatt egyik januári csomag sem települt. Most viszont így már igen.

Köszi, hogy felhívtad a figyelmem a javított, januári kiadásra is, mert enélkül soha nem találom meg a hibát. :B

(#69424) RR-13 válasza RR-13 (#69423) üzenetére


RR-13
őstag

1,5 évig megvoltam frissítés nélkül, majd jött ez a januári istenverte frissítés, amivel csak a bajom volt első perctől kezdve... :(((
Most, hogy sikerült végre feltelepíteni, az újraindítás után a rendszer nem töltött be, hanem állandóan a Javítási segédlet indul el, és nem tudja javítani a nem tudom milyen hibát. :W
Szóval se a január közepi, se a január végi "utolsó" frissítés nálam nem jó, összeomlik a windows, és soha többet nem tölt be. :(

Szerencsére volt C mentésem .TB backup fájlban, és vissza tudtam, tölteni a "hibátlan" windowst, és így kipróbáltam egyesével ezeket a januári updateket, hátha valamelyik után nem omlik össze a win, de sajnos mindkettő után igen... :U

Akkor ennyi is volt a frissítés megint.

(#69425) efi99 válasza Doky586 (#69419) üzenetére


efi99
senior tag

Jogos, azt hiszem a háttérképpel volt valami gubanc, tehát ez lényegében még az utolsó ingyenes volt, megfejelve ezzel a hibajavítással.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69426) efi99 válasza RR-13 (#69418) üzenetére


efi99
senior tag

Ha a júniusit is fel akarod tenni, írj privátot.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69427) nap válasza RR-13 (#69424) üzenetére


nap
addikt

Mitől ennyire fontosak ezek a januári frissítések?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69428) RR-13 válasza nap (#69427) üzenetére


RR-13
őstag

Jó kérdés :N Ezek szerint semennyire, mert csak tönkretették a gépemet. :(((
Gondoltam felteszem, mert ha 205Mb a méretük, akkor az ilyen SP2 kategória lehet gondoltam, de így még sosem jártam egy hivatalos update-el.

(#69429) qdak válasza RR-13 (#69424) üzenetére


qdak
addikt

Érdekes, 3 gép van, az egyiken fent van az általad említett, másikon nincs, pedig ugyanazon beálításokkal futnak :F

Mod: bocsi azt írja a másikon is fent van mikor telepíteni akarom, pedig nem látom :F

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#69430) RR-13 válasza qdak (#69429) üzenetére


RR-13
őstag

Hidd el én sem értem ezt, mert még életemben így nem jártam frissítéssel, hogy a rendszer "összeomlik", és soha többet nem tölt be... teszteltem 3x, és mindháromszor ugyanazt produkálta a 2db januári összegző frissítés. :W
Nekem egyébként Home Premium SP1 32 Bites rendszerem van. :K

(#69431) qdak válasza RR-13 (#69430) üzenetére


qdak
addikt

Itt Ultimate x64, de mind 3 gépen ugyanezen verzió van, mégis a frissítések össze vissza (számomra átláthatatlan módon) annak ellenére, hogy x ideje engedtem, mégis sokkal kisebb KB számú frissítés csak nem rég jött le, bár nem tudom, gép típustól függően szanálhat e ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#69432) RR-13 válasza qdak (#69431) üzenetére


RR-13
őstag

Most ott tartok, hogy az összes 2020. januári frissítés után (4 különbözőt is próbáltam egyesével) meghal a rendszer Restart után, nem tölt be az OS. :Y

Az Indítási Javítás akármibe ezt a hibát írja ki a hiba leírásánál:



Mi lehet a gond :F
Köszönöm előre is :U

(#69434) qdak válasza RR-13 (#69432) üzenetére


qdak
addikt

Szerintem:

A Missing OS Loader, ott valami mbr hiba lehet, amit viszont meg tudsz javítani, nálam is volt már.
Keresd: "Fix the MBR in Windows 7"
vagy
csináld végig parancssorból:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
A particiód legyen Active

ezek után be kellene töltenie.

Találtam leírást: [link]

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#69435) RR-13 válasza qdak (#69434) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi szépen a javaslatod. Viszont, ha MBR hiba van, akkor ez miért nincs addig, amíg a 2020. januári frissítéseket nem teszem fel :F
Sőt a tavalyi frissítések után nincs ilyen gond, csak a 2020-asok után.

És, hogy futtassam a parancssort, ha nem tölt be a Win7 OP rendszerem :F
A partícióm aktív volt eddig is. :K

(#69436) RR-13 válasza RR-13 (#69435) üzenetére


RR-13
őstag

Közben rájöttem, hogy talán az Indítási Javítás menüben lehet indítani parancssort. :K

(#69437) RR-13 válasza qdak (#69434) üzenetére


RR-13
őstag

Az MBR-t helyreállítottam az általad leírt 3 paranccsal.
És azután próbáltam a 2020-as frissítéseket, és már nem omlott össze a boot. :N

Csak azt nem értem, hogy a fix parancsok előtt miért tette tönkre a frissítés... ezt jó lett volna tudni.
Vagy lehet, hogy eleve hibás volt valamennyire, de annyira nem, hogy ne bootoljon be, viszont ezeket a frissítéseket már nem bírta :F
Köszi szépen a segítséget. :K

(#69438) qdak válasza RR-13 (#69437) üzenetére


qdak
addikt

Én sem értem, de nekem is volt ilyen, hogy újraindítás után ez fogadott, lehet, hogy pont ezen frissítés után :F Sőt a gyerkőc gépén is...

Szívesen :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#69439) RR-13 válasza qdak (#69438) üzenetére


RR-13
őstag

Hoppá :Y Még sosem kellett visszaállítanom boot szektort vagy mit, meg fixálni.
Akkor nem csak nálam volt ez... :U Köszi az infót is. :B

[ Szerkesztve ]

(#69440) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Kicsit bővebb: [link]

Amúgy mivel volt aktiválva a Win7 ? Ugye nem a Windows 7 Loooader Extreme_v3.503 -mal. Mert induláskor a loader fixálja a win 7 -et, hogy "eredeti".

(#69441) RR-13 válasza _DiEGO_ (#69440) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi az infót, akkor mindent értek... :B
Amit írtál mondjuk én azt nem ismertem, mint "aktiválót", nem használtam sosem, mert én 2012-ben aktiváltam a Win7-et, valamelyik folyamattal.
Fel is ment minden frissítés idénig... :U

[ Szerkesztve ]

(#69442) szimi57


szimi57
őstag

Üdv, miért frissít még mindig a Win7-em? Nem szűnt még meg a támogatása?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#69443) efi99


efi99
senior tag

Biztonságíntelligencia izé jön továbbra is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69444) _DiEGO_ válasza RR-13 (#69441) üzenetére


_DiEGO_
őstag

8 éve... épp ideje lenne egy friss telepítésnek ! Játékosok majdnem évente újrateszik az oprendszert... Itt a több ÉVes hűségidő nem előnyös :)) sőőőt, ellenkezőleg.

(#69445) RR-13 válasza _DiEGO_ (#69444) üzenetére


RR-13
őstag

Megnéztem, és pontosabban 2013. márciusban telepítettem, de ez jelenleg is szűz telepítés, az általam használt beállításokkal, minimális programokkal, nem az a telepített verzió megy azóta is folyamatosan :DDD :N

Vagyis az elvan mentve egy .TB backupban, és azóta azért volt 3 nagyobb "fejlesztésem" benne, hogy úgy menjen, ahogy nekem megszokott. És a "fejlesztések" után szintén mentettem egy backupban az egész win7 rendszert.
Ami fontos, hogy ez nem egy 7 éve folyamatosan használt rendszer, mert érdemben 2018-ban kezdtem el Win7-et folyamatosan, napi szinten használni, és ez is kényszerűségből volt.
Addig simán elvoltam az XP-vel. :U Tehát ez a rendszer nincs tele internetről letöltött "szeméttel" stb-vel, ami terhelné a rendszert. Havonta újból visszatöltöm a lementett "hibátlan" rendszert, és így kb. sosincs semmi bajom vele. :N

(#69446) _DiEGO_ válasza RR-13 (#69445) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Idézet:
Tehát ez a rendszer nincs tele internetről letöltött "szeméttel" stb-vel, ami terhelné a rendszert.

Ez hatalmas hiba részedről ! Mert tele van ósdi régi modulokkal. Felejtsd el ezt a teóriát örökre , ez így rossz.
Tessék friss oprendszert feltelepíteni, ami már a 7 éveshez rettenet mennyi rendszerbeli frissítés, javítás stb is kijött, plusz a szükséges beépülő kiegészítő modulok...
Mentsd ki a fontosnak ítélt dolgaidat és felejtsd el a régit.
Azt csodálkozol :F
Aki most tenne fel egy csak 3 éve kiadottat, szerinted, mennyi ideig frissítgetné magát ? Ha tudná...

volt 3 nagyobb "fejlesztésem" benne, hogy úgy menjen, ahogy nekem megszokott. És a "fejlesztések" után szintén mentettem egy backupban az egész win7 rendszert.

Mégis mi lenne az ? Mit értesz fejlesztésnek ? Max személyreszabtad a beállításokat a windowson, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#69447) RR-13 válasza _DiEGO_ (#69446) üzenetére


RR-13
őstag

Nem teszek fel új rendszert, mert "semmi" baja ennek, azok a beépülök fenn vannak, amik szükségesek. :K

És, ha mondjuk 2 óra lenne "feltenni" egy rendszert, akkor még csak lehet fel is tenném, de nem a rendszer telepítéssel megy el a sok idő, hanem az azt követő testreszabással, kb 60 óra folyamatos munka.
Ezt azért nem kívánhatod nekem, lényegében úgy, hogy szépen megy minden a gépemen. :K :U

(#69448) RR-13 válasza _DiEGO_ (#69446) üzenetére


RR-13
őstag

Szeretném kiemelni, hogy pár 2020-as frissítés miatt omlott össze a boot! És pl. a 2019-esektől és az az előttiektől nem.
Magától semmi baja nem volt a Win7-nek. Nem indokolt a teljes rendszer "cseréje".

Ami miatt gondolkoztam új rendszer feltelepítésén az az volt, hogy akkor már Professional verziót tennék fel, ha kénytelen lennék újra telepíteni a rendszert, de annyival nem tud többet, hogy megérje ez a kb. 60 órás +munka vele. :N

(#69450) RR-13 válasza _DiEGO_ (#69449) üzenetére


RR-13
őstag

Megtudhatnám, hogy miért, és kinek az engedélyével osztottad meg a privátban elküldött képemet?
Miért hivatkozol te a privát képemre :F
Nem panaszkodtam, hanem leírtam, hogy mi az az 1 dolog, ami nem működik a frissítéstől! :(((
Más kioktatás nélkül is tudott segíteni! :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.