Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) Doky586 válasza akaido (#69550) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kell hozzá semmi app. Legalábbis PC-n. Csak simán böngészőből. Telefonon nem próbáltam. A write error szerintem azt jelenti hogy betelt a hdd (C) vagy nem engedted hogy a böngésző hozzáférjen a lemezhez.

[ Szerkesztve ]

(#69552) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Csak jön valami néha-néha:

(#69553) Top cat válasza Doky586 (#69549) üzenetére


Top cat
őstag

Eredetit kerestél. Ha úgy vesszük, ez is berhelt. ;]

A 64 bites melyik iso, 618248 vagy 677338?

(#69550) akaido
A Mega Downloader leszedi. Van portable változat is. ;)

(#69554) Doky586 válasza Top cat (#69553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem berhelt mert bitről bitre megeggyezik az eredeti dvd-vel a boot.wim és az install.wim része is! Ezt ellenőrizni tudod a benne levő sha fileal ha van gyári préselt DVD-d is!
Az nem számít mi van mellé másolva.

"618248 vagy 677338?"
Ezt fogalmazd át mert nem értem..

[ Szerkesztve ]

(#69555) Top cat válasza Doky586 (#69554) üzenetére


Top cat
őstag

Az eredeti Iso nevének a végén vannak ezek a számok.

– hu_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_618248.iso

(#69556) Doky586 válasza Top cat (#69555) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Futtasd le a saját isodon a win7hun64.sha filet és kiderül..

De annyit elmondhatok hogy a céges VL és Enterprise verziókkal NEM foglalkoztam, nem érdekelt, nem azokból készült. A többi meg egyforma.

(#69557) Doky586 válasza Top cat (#69555) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A név bármi lehet, nem eszerint kell nyilvántartani. Itt sincs szám a vágén: [link]

Az SHA1 ellenörzőősszegeket itt már leírtam: [link]
innen indult a keresés - eredménytelenül. Ezért kellett kitennem egy olyat ami mindenkinek jó és tud választani belőle ami a saját licenszéhez illik.

[ Szerkesztve ]

(#69558) akaido válasza Doky586 (#69551) üzenetére


akaido
addikt

és Top Cat:

Böngészőből nyitom meg az évekkel ezelőtti Mega fiókomat: https://mega.nz/folder...bla..bla.. linket.
Mivel ingyenes a fiók, így az egy napi limit túllépés miatt nem engedte. Hja ha nincs elég hely a meghajtón.... :WGrat magamnak....köszöntem Doky586!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69559) Top cat válasza Doky586 (#69557) üzenetére


Top cat
őstag

Ámít írtam az Retail verzió. Ha Volume licence lenne, az benne lenne a nevében:
hu_windows_7_professional_with_sp1_vl_build_x64_dvd_u_677833.iso

Valóban bármi lehet az Iso neve. Átlehet nevezni erre is: überfasza_windóz7_verzió.iso :D

A lényeg az Iso checksum. Ha csak 1 bitet is módosítasz már más lesz mint az eredeti.
A telepítő nem csak wim fájlból áll.

(#69560) akaido válasza akaido (#69558) üzenetére


akaido
addikt


Na mégsem megy, pedig ma ez lenne az első download. TopCat tippjét is kipróbálom.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69561) Doky586 válasza Top cat (#69559) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A lényeg az ISO wim file checksum.

(#69562) Doky586 válasza akaido (#69560) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jobb fent van egy X azzal zárd be a felbukkanó reklám oldalt.. :B
..miután vársz 6órát, ahogy kéri.

[ Szerkesztve ]

(#69563) akaido válasza Doky586 (#69562) üzenetére


akaido
addikt

Az lesz köszönöm, mert a Mega downloader is hibát ír ki.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69564) Doky586 válasza Top cat (#69559) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na kikerestem részedre:

Ezen ISO-k ezonosak:

hu_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677338.iso (MSDN)
Win7_Ult_SP1_Hungarian_x64.iso [kép]
ISO SHA1: 28249FC2426245C4BB43649091614CCFB294D2ED

Ezen iso alapján készült. De a leírt file kitörlés és frissítendő filelok berakása nélkülözhetetlen hogy bármely egyszerű ember is használhassa Home v Prof verzióhoz is akár DVD lemezről egyszerűen. Nyilván az ISO ezért változott de a benne levő fileok nem.

[ Szerkesztve ]

(#69565) akaido válasza Doky586 (#69564) üzenetére


akaido
addikt

Lejött a 64 bites is, még egyszer köcce szépen!
🍺 🥂

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69566) Doky586 válasza akaido (#69565) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hagy kérdezzem meg: sikerült a "Win7_SP1_Hungarian.sha" -el leellenőrizned a két iso-t? (sikeresen sikerült-e feltöltenem) Hibátlanok?

(#69567) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Miért van az hogyha a pendrive biztonságos eltávolítására kattintás után nem ugrik fel a kis üzenet hogy most már eltávolítható?
Nincs használatban mivel nem írja ki azt az üzenetet hogy amiatt nem lehetne eltávolítani. Áramot sem kap. Amikor lehúzom, akkor viszont a kis hangjelzés meg van.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#69568) Doky586 válasza Moonwolf (#69567) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gépházban fókuszsegédet kikapcsolni. (talán a szabályait is)

(#69569) Doky586 válasza Doky586 (#69568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elnézést, ezt win10-re gondoltam; win7-nél passzolom..

(#69570) Top cat válasza Doky586 (#69564) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor ez a legutolsó kiadott verzió.

(#69571) akaido válasza Doky586 (#69566) üzenetére


akaido
addikt


Klappolnak. :K
Az info.txt-ben leírtak alapján készítettem.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69572) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Ha valaki megmókolja a 7-et úgy, hogy elérhetővé váljanak a január utáni frissítések, akkor onnantól kezdve a windóz update automatikusan megtalálja a további "üzleti" frissítéseket vagy kézzel kell az update catalogue-ból leszedegetni?

Mert ha ez utóbbi, akkor nagyon nem éri meg vele vesződni.

(#69573) qdak válasza cocka (#69572) üzenetére


qdak
addikt

Szedi magától.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#69574) Moonwolf válasza qdak (#69573) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Mit kell hozzá beállítani?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#69575) porker


porker
tag

Szervusztok!
Be lehet-e állítani azt, hogy egy levelezőből a mellékletet mentése ("mentés másként") ablakban az alapértelmezett fájl típusa a "Minden fájl (*.*)" legyen?

(#69576) efi99


efi99
senior tag

Akit érdekel, hogyan lehet telepíteni a január utáni frissítéseket, írjon nekem privátot.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69577) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Hali mindenki ! HELP !

Laptopot telepítek SSD-re, a már el sem indult HDD-n vannak az adatok.
Innen kellenének a:
Google Chrome által mentett jelszavak. Honnan s melyik mappa tartalmazza ezeket ?

Ugyanez a kérdés a:
Microsoft Edge terén !
Előre is köszönöm, tulajnak hatalmas segítség lenne :R

(#69578) zolee001 válasza _DiEGO_ (#69577) üzenetére


zolee001
őstag

https://passwords.google.com/
Uj telepitésü chrome/edge,tulaj bejelentkezik a saját fiókjába és voalá,ott van mindene

(#69579) cocka válasza efi99 (#69576) üzenetére


cocka
veterán

Felraktam a leírások szerint, de nálam csak a júliusit szedte le. Ez tartalmazza a korábbiakat is?

(#69580) efi99 válasza cocka (#69579) üzenetére


efi99
senior tag

Igen, minden hónapban összegző frissítés jön ki.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69581) _DiEGO_ válasza zolee001 (#69578) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hát a mami ilyet sosem csinált :))
Így továbbra is aktuális a kérdés.

(#69582) zolee001 válasza _DiEGO_ (#69581) üzenetére


zolee001
őstag

Sima file copyval sehogy mivel encrypted,a nirsoftnak van(nak) eszközei ilyenre

(#69583) Top cat válasza _DiEGO_ (#69577) üzenetére


Top cat
őstag

WebBrowserPassView. Néhány vírusirtó nem szereti.

(#69584) _DiEGO_ válasza zolee001 (#69582) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Pfff, akkor valahogy életre kellene lehelnem HDD-jét. Azt valahogy kiírogatnom kézzel. Na ez király munka lesz :F
De régen volt olyan hogy jelszavak és kedvencek, vagy mi exportálása... akkor ez már nem él ezek szerint.
Köszi az infót :R

szerk:
(#69583) Top cat

Ezt megpróbálom, de gondolom működő rendszer alatt mehet :R
valami csak összejön :))

[ Szerkesztve ]

(#69585) cocka válasza _DiEGO_ (#69584) üzenetére


cocka
veterán

És a már el sem indult hdd fizikai hibás vagy csak szoftveresen csesződött el a partíciós tábla, mert arra vannak megoldások.

[link]

Ez az esetek túlnyomó részében működni szokott. Arra kell ügyelni, hogy helyesen add meg a boot partíciót (a kicsi, amit létrehoz a telepítő, de láthatatlan, meghajtó betűjelet nem rendel hozzá. Utána meg helyesen kell megadni a rendszerpartíciót.

Mivel az egy ideiglenes környezet, a betűjelezés teljesen más lesz, az eredeti boot partíció is kapni fog betűjelet. De betűjelezéshez meg betöltöd a diskpartot és aztán list volume.

Ha ez kész, de valami INACCESSIBLE BOOT DEVICE és társai baromságok jönnek elő bootoláskor, akkor csökkentett módban kell indítani a rendszert. Elvileg F8-cal, sokszor viszont nem veszi be, bár pár kísérlet után automatikusan felkínálja az F8-as boot opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#69586) zolee001 válasza _DiEGO_ (#69584) üzenetére


zolee001
őstag

Emlékeim szerint offline állapotban is müködik,másik oprendszer alól

(#69587) Jarod1 válasza _DiEGO_ (#69584) üzenetére


Jarod1
addikt

Működik offlineba is, bootolj win pe dvdről,

(#69588) _DiEGO_ válasza cocka (#69585) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Semmi, tele volt C meghajtó fullra. Nemcsoda hogy nemtudott elindulni sem. Rátoltam egy USB-TO sata adapterre és így rá a gépemre. Aztán már dobta is hogy kevés a hely a lemezen :D
Töröltem ~17GB maszatot Temp mappából és még sok maszatot, hogy minél valószínűbb legyen a könnyebb elindulása, ha még netán sikeres lenne. Miután töröltem több mint 40GB-nyi felesleget. go vissza és start. Lámlám mi történt :F elindult a windows betöltése, tekert is egy jó darababig és aztán egyszercsak sikeresen helyreállt . hoppá :C Edge -ben pár reg volt csak, a több a Chrome-ban. Edgéből kézzel kiírtam , Chrome-ból meg Képmetszóvel kivágtam, miután rányomtam a Jelszó megjelenítésre!
Siker :)) köszi mindenkinek a segítő jobbot ! És a szándék az első a mindenek felett ! :R

(#69589) cocka válasza _DiEGO_ (#69588) üzenetére


cocka
veterán

Jó csak a "már el sem indul"-t rengetegféleképp lehet érteni.

Mondjuk első körben a már el sem indul nekem egyet jelent a fel sem pörög, azt is leszarja, ha áramot kap szituációval.

(#69590) _DiEGO_ válasza cocka (#69589) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia!
Persze, végül is bármi lehetett volna annak ellenére is hogy hallani a hdd felpörgést és semmi. De még ez volt a legszerencsésebb eset számomra.
köszi

(#69591) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Mi okozhatja, hogy monitort nem kapcsolja ki a rendszer? Kb egy hete kezdte. Nem változott semmi csak azt vettem észre, hogy nem kapcsol ki, hiába van 15 percre beállítva. Viszont emgpróbáltam, beállítottam egy percre, és akkor kikapcsolta, tehát inkább ebben a 15 perces határban van valami amit úgymond érzékel. De az ilyen külső dolgokat kizártam, egér 100% nem mozdulhatott meg pl.
Meg nem is változott szoftveresen semmi a gépen, nem lehet valami logban meglesni, hogy mi az ami úgymond " használja?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69592) gregory91 válasza laceszgamer (#69591) üzenetére


gregory91
senior tag

Ez most laptop vagy PC?
Ha egyenetlen az egérpad, előfordulhatnak apró mozgások mert a egyenetlen felületről más a visszaverődés, az X,Y "dimenzióra nézve"

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69593) laceszgamer válasza gregory91 (#69592) üzenetére


laceszgamer
addikt

PC, de meg is oldódott a minap, X360 kontroller volt a ludas, nem is értem miért, csak valahol írták, hogy okozhat ilyet, és tényleg az volt. Rányomtam, hogy aktiválódjon, mármint az Xbox ikonos gombot középen, és utána meg is javult a dolog.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69594) robyroby


robyroby
tag

Esetleg valakinek működik a Microsoft Edge magyar felolvasóval? csak angolul megy nálam bármit csinálok :/

:R

(#69595) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok!

Lenovo Thinkbook 15-re nem tudom feltenni a Windows 7 Pro x64-et. A telepítés indulásakor a “Starting Windows”-nál kifagy. Más gépen jó a telepítő! Már csináltam GTP és MBR telepítőt is, állítgattam össze-vissza a legacy-uefi módot a BIOS-ban de mindenhogy kifagy!
Mit tudnék tenni?

(#69596) Zoz válasza Tamas1982.1 (#69595) üzenetére


Zoz
őstag

Windows 10-et rakni rá.

(#69597) Tamas1982.1 válasza Zoz (#69596) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Van egy dobozos 7-em, azt szeretném először telepíteni, majd frissíteni, hogy aktivált maradjon.

(#69598) SP4C3 válasza Tamas1982.1 (#69597) üzenetére


SP4C3
veterán

Megadod a 7es kulcsot a win10nek nevezett malware-nak a telepites soran es nem fog nyaggatni, hogy aktivald azt a tragyadombot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69599) Zoz válasza Tamas1982.1 (#69597) üzenetére


Zoz
őstag

Ez teljesen felesleges kör, már évek óta direktben elfogadja a 10-es telepítő a 7/8 kulcsokat.

(#69600) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Kösz srácok, tényleg elfogadta a kódot!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.