Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68702) krealon


krealon
veterán

Kedves topiklakok!
Vannak pro es kontra ervek a Windows 7-rol valtasra, de altalanos ervevenyu kijelenteseket tenni es ezekbol hitvitat generalni felesleges.
Kerlek benneteket, maradjunk a topik temejanal!
Koszonom!

(#68721) totron


totron
addikt

Nagyon lassan tölti a telefont a Win7. Win8, Win10 nem, csak a 7. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#68724) krealon válasza totron (#68721) üzenetére


krealon
veterán

Ugyanaz a hardver csak mas-mas operacios rendszer van betoltve vagy a hardver sem azonos?
Utobbi esetben valoszinuleg a Win7 alatti oregebb hardver az ok.

(#68725) totron válasza krealon (#68724) üzenetére


totron
addikt

Azonos minden, csak az OS-ben van eltérés. Más USB kontroller-házirendre gondolok, registry-ből tweakelhetőre vagy én nem is tudom. Markáns a különbség.

(#68726) ekkold válasza totron (#68725) üzenetére


ekkold
őstag

Nem USB3-ról van szó véletlenül? Mert a terhelhetőség szempontból erősen más az USB2 és az USB3, és néhány hardveren a Win7 nem teljesen kezeli jól az USB3-at, illetve esetleg USB2-ként kezeli.

(#68727) totron válasza ekkold (#68726) üzenetére


totron
addikt

A gondolat jó, de ezek 2.0-ák.

(#68731) Top cat


Top cat
őstag

Az FSF - MS sztori folytatódik. :D

(#68733) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Próbáltam win 7et telepíteni,de sajnos kifagy az első képernyő.
Próbáltam wintousb programmal telepíteni,de ssd-t nem látta.
Ha meg pendrive-ra raktam kék képernyő lett.
Olvastam,hogy már nem támogatják usb-s egeret bill.-etet.
Van esetleg vmi mód rá,hogy tudjak telepíteni?

(#68734) Doky586 válasza nagyonjjo (#68733) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem sikerült.. [kép]

(#68735) nagyonjjo válasza Doky586 (#68734) üzenetére


nagyonjjo
tag

Mivel 1 régi alaplaphoz 1 régi rendszer még telepíthető....

(#68736) Zoz válasza nagyonjjo (#68735) üzenetére


Zoz
őstag

Ha esetleg elárulnád, hogy milyen gépről van szó, akkor talán tudnánk, hogy miről van szó...

Amúgy ha annyira ragaszkodsz a Win7-hez, akkor gépvásárlás előtt kellett volna utánanézned, hogy milyen ma kapható cuccokra lehet felerőltetni... Hogy konkrét példát mondjak, Inteles oldalon B365-ös lapot kell választani, ami a tulajdonképpen egy átnevezett H270, így vannak még hozzá Win7 driverek is. Ha NVME SSD-re vágysz, akkor Samsung 950/960/970 mert ezekhez add a Samsung Win 7 drivert. Stb, stb...

(#68738) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Felraktam a pCloud felhő programot és azóta nem töltődnek be az automatikusan induló programok. Win7, 32 bit-es és Raid van benne, lehet ez utóbbi miatt van? Mert ez a felhő program létrehoz egy külön meghajtót a gépen... Azóta eltávolítottam, de nem javult meg.
Lehet valamit tenni?
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#68740) efi99 válasza ƵøŁĭ (#68739) üzenetére


efi99
senior tag

A Windows Update nem fogja jelezni a gépeden, hogy van új havi frissítés.
Ez a módszer arra ad lehetőséget, hogy az MS Update Katalógusból kézzel letöltött mindenkori havi frissítőcsomagot fel engedje telepíteni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68741) Andralin válasza efi99 (#68740) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ez engem is érdekelne.

Megnéztem ezt a katalógust, erre gondoltál: www.catalog.update.microsoft.com ?
Mert itt rákerestem a "windows 7" kifejezésre, és a legfrisebb frissítés amit kidobott az 2019 januári.
Hogy lehet innen leszedni a mindenkori havi frissítőcsomagot, amit írsz? Esetleg valami trükkel kell keresni, mert a sima eredmények között elrejtené ezeket az új csomagokat? :F

(#68742) efi99 válasza Andralin (#68741) üzenetére


efi99
senior tag

Ott van az:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4537820

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68743) Andralin válasza efi99 (#68742) üzenetére


Andralin
aktív tag

Értem, szóval erre a KB kódra keresve kidobja. :K
De mi van ha nem tudom, hogy az adott hónapra mi lesz majd ez a KB kód? A jövőre tekintve, pl. majd márciusban, áprilisban. stb.

Akkor hogyan fogom tudni megtalálni minden hónapban az aktuálisat?

(#68744) Aureal


Aureal
senior tag


Mit lehet ezzel kezdeni?
(el van csúszva a kép és nem enged iméretezni az ablakot - w7 fotó-videó tár import, movie maker csomag)

(#68745) efi99 válasza Andralin (#68743) üzenetére


efi99
senior tag

Beírod ott a keresőbe: Security monthly rollup windows 7

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68746) Zoz válasza Andralin (#68743) üzenetére


Zoz
őstag

Nézegeted a már jól ismert oldalt.

(#68747) Andralin válasza Zoz (#68746) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nagyszerű, köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :R

(#68748) Doky586 válasza efi99 (#68740) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Letöltöttem és próbáltam telepíteni a win7-es februári biztonsági ftissítést, de újraindulás után azt mondja nem sikerült, visszavonás..

Csak nálam van valami hiba vagy lett volna még valami előfeltétele a telepítésének?

[ Szerkesztve ]

(#68749) Doky586 válasza Doky586 (#68748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ok megvan. A #68728 ban levöket mind meg kell(ett) volna csinálnom előtte. Ez kimaradt, elnézést.

(#68750) Lordus


Lordus
senior tag

Hálózti problémám van a win7-tel:

Adott egy 8 PC-s környezet. 16 portos switchen kapcsolódnak a gépek. 2016-óta nincs változás (pontosabban van, hiszen telepítettem új windowst, meg volt egy gépcserém is, de ez nem befolyásolta a hálózat megfelelő működését)

Tehát jelenleg a 8 gépből 6-ot használok. 4 db Win7 PRO X64, 1-1 db Win XP és Win10 PRO X64

A hálózat TÖKÉLETESEN működött 2016 márciustól 2020 januárig. Hálózat alatt azt értem, hogy a gépeken megosztottunk egy winyót, és a hálózatra kattintva (inkább Totalcommanderben) azonnal látták egymást a gépek, tudtunk ide-oda másolni. A hálózat célja csak ez: egyik gépről a másikra másolni. (pontosabban még egy: a számlázóprogramnak van egy kiszolgáló és egy kliens gépe, ezeknek is látniuk kell egymást - ez jelenleg is működik, a win7-es gép a szerver, a win10-es gép csatlakozik hozzá)

Na, de sajnos kb. 1 hónapja a hálózat minden előjel nélkül az alábbi módon adta meg magát:
A Win7-es gépek látják egymást, de senki mást NEM
A Win10-es gép látja a win7-es és win XP gépeket is. Tehát itt minden OK.
A WinXP-s gép is látja a Win7-es gépeket. (win10-est ez sem, de ez nem is érdekel, nem volt beállítva korábban sem, hogy lássa, nem is kell neki a jövőben sem)

A gond tehát a win7-es gépekkel van, amelyek 4-en vannak és csak egymást látják!!!
Fura, hogy ha megpingelem a win7-es gépről a win xp-s gépet, akkor szépen mennek a csomagok... de mégsem látja a hálózaton!!! :W :W :W
Mindenfélével próbálkoztam... de semmi eredmény. Akár a win7-es, akár az xp-s gépet állítom, nem látják egymást (mármint a hetesek az xp-t).

A hálózaton ugye minden gép a 192.168.XXX.valami IP címet kapta meg már régen. tehát a gépek ip-je állandó.

Ha felveszek egy hálózati meghajtót, (tehát mondjuk a win7 gépről a win xp gép "D" meghajtóját) akkor az működik. De ez számomra NEM jó megoldás. Szeretném valahogy azt a környezetet használni, amit évek óta megszoktam és hibátlanul működött.

Ami még fura: otthon a laptopom simán látja a win10 gépet hálón, tudok rá másolni, tudok másolni róla. (megosztott mappát elérem hálózaton)

Tehát csak itt a melóhelyemen áll fenn a probléma. :F

Valakinek bármi ötlete, hogy mi a túró okozhatja ezt?
előre is nagyon köszönöm!

EDIT@
még annyi, hogy egy (több) hálózati nyomtató is van telepítve, ezek is működnek win7 alól, tudok hálózaton nyomtatni és scannelni is (SMB)

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.