Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) qdak válasza _DiEGO_ (#69444) üzenetére


qdak
addikt

O, minek?
miert lesz jobb mert 2 mp el gyorsabban tolt be?
Egy-ket hetig meg piszkallni kell, hogy minden fent legyen, meg minden ugy mukodjon mint elotte?

_Diego_ ha jol remlik a gyerkocnel, par honapos telepitesel is ezt csinalta.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#69452) RR-13 válasza qdak (#69451) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, egyetértek. :B
Nekem is ez az okom rá, hogy nem kezdek neki... egy telepítés nem csak a rendszer "felpakolásáról" szól sajnos. :U

(#69453) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most mindenkinél ilyen csiga lassú az Update? Van, hogy 20 percig keresi az update-eket, aztán újabb 20 perc mire letölti azt a 600MB-ot...? Vagy csak nálam van valami gubanc?

Én is egy 2011-ben "félbehagyott" Win7-et frissítenék most full-osra, de már második napom ment rá és még mindig nem látom a fényt az alagút végén... Az egyik update "pack" telepítése után újra keres és máris megint vagy 20-40 újat talál... A helyet is nagyon zabálja, mekkora most a full-ra frissített Win7 terjedelme?

(#69454) RR-13 válasza SunMount3r (#69453) üzenetére


RR-13
őstag

Örülök, hogy nem vagyok egyedül, és nem hibáztam ezek szerint azzal, hogy nem telepítem a win-t 1-2 évente fel... :B

Amit én tapasztaltam, hogy a több év kimaradása utáni frissítés, teljes feltelepítése kb. 1,4 - 1,8 Gb tárhely foglalást valósított meg.
Az így telepített Home Prémium Win7 teljes C: meghajtót elfoglaló terjedelme kb. 13 Gb.
Nekem ebben fenn van pár +program is.
Az összes frissítésnek a telepítőcsomag letörlése után volt ennyi, ami 1-2Gb-ot foglalt kb, a C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download helyen.

És még egy másik log fájlt is töröltem, ami szintén kb. 1Gb volt, ami itt érhető el, és felesleges fájl: C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore
DataStore.edb fájl törlés után max. 8Mb helyet foglal, amíg nem teszünk fel újabb frissítéseket, mert akkor növekszik ennek a fájlnak a mérete.

Mivel azonban semmi észrevehetőt (javulást stb.) nem tapasztaltam a teljes frissítés után, és nekem nem mindegy, hogy a Win7 .TB backup fájl 4,6Gb vagy 6 Gb helyet foglal tárolón, ezért fogtam, és az egész lefrissített Win7-et letöröltem a fenébe.

Visszatettem a 2013-as lementett (tiszta) Win7-et, és elvagyok vele tovább úgy, ahogy 2018-óta. :K
Most az autó update ki van kapcsolva.

Egyébként a Win7 Home Prémium-.on a letöltés nekem kb. 20 perc volt kb, és 5-10 percig keresgélte a kb. 70db "fontos" frissítést, amiből végül 1db-ot tettem fel a tiszta SP1-es verzióra (újból a visszatöltés után), ami a 2017-es, Windows6.1-kb3156016-x86 2017-05-31-ei update. :K

Az összefoglalóban van szó arról, hogy lassan jönnek le az updatek, talán ott jobban megtalálod a választ. Nekem pl. ilyen bajom nem igazán volt, annak ellenére nem volt, hogy összesen 6db update van fenn az SP1 óta. :U

[ Szerkesztve ]

(#69455) _DiEGO_ válasza RR-13 (#69435) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ez amit kiraktál (#69435) RR-13 mitől is privát ???

(#69456) RR-13 válasza _DiEGO_ (#69455) üzenetére


RR-13
őstag

Nem a most "ismét" beillesztett kép volt a privát üzenetem része, hanem egy másik "hasonló" kép, amit a privát üzenetemből osztottál meg kérdezés nélkül, ami minden szempontból tiltott!

Alapelvek Szabályzat: III. Moderációs szakasz 10. pont, 12. alpontja:

Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

„Privát üzenetek kiadása”: a Felhasználók közötti ún. privát üzeneteket a levéltitok védi, azok megosztása a másik fél hozzájárulása nélkül tilos!

Elég lett volna most is, ha csak a hsz. linkel hivatkozol rá, nem kell újból beilleszteni a képet is, de a törölt hsz-edben nem ezt a képet tetted be, hanem az egyik privát üzenetem képét.

[ Szerkesztve ]

(#69457) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most, hogy belekezdtem ebbe az egész update mizériába jöttem rá csak, hogy az MS mennyire sügér módon nyomatja a Win10-es témát. A Security Essentials-t már nem is lehet telepíteni, persze akinek már fent volt, azok továbbra is kapnak rá update-eket, ez mekkora id@ótaság már... Aztán van egy ilyen problémám, amire lenne is egy MS Easy Fix, de persze ezt is leszedték, mert miért ne?! Aztán aki továbbra is Win7-et kényszerül használni az maradjon védelmi programok, tűzfal, meg ilyen javítások nélkül, ez aztán nagyon okos dolog... És igen: ha régi gépekről van szó, amikre fel sem menne már a Win10, akkor sokra megyek azzal, hogy lépten-nyomon az arcomba tolják, hogy álljak át rá. :((

Aki a fentikre tudna mégis valami forrást ahonnan tisztán és tuti vírusmentesen le lehetne még tölteni őket, akkor köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69458) zolee001 válasza SunMount3r (#69457) üzenetére


zolee001
őstag

mseinstall.exe /disableoslimit kapcsolóa megoldás

(#69459) SunMount3r válasza zolee001 (#69458) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben nézegettem ezt a Security Essentials-t és mintha azt írták volna róla, hogy ez gyak. a Defender "light-os" verziója, tehát ugyan azt tudja és tán még valamivel kevesebbet?! Mert Defender (mármint ami a Win7-ben van) az van a gépen, akkor nekem ez másik teljesen felesleges lenne?

----
Amúgy az Update valamiért biztosan nem jól működik/működött, legalábbis ezen a gépen. Mire sikerült végigszenvedni a full felfrissítést, elment rá kb. 1 hét és a Windows mappa 30GB-osra duzzadt. Ahogy rájöttem az is lehet a gond, hogy egy frissítésnek nem mindig a legújabb verzióját szedte le, hanem kezdte a legelsőtől. Tehát van pl. egy KB986531-es kódú frissítés és ennek lehet akár 10 verziója is, mert folyamatosan javították és kiadtak rá újat.
Szóval egy frissítésből valószínűleg több verziót is leszedett és felpakolt egymás után, holott csak a legutolsót kellett volna.
A másik, hogy sokszor hibára futottak a frissítések és gyanítom, hogy minden alkalommal, mikor újra próbálkoztam, újból letöltötte őket és az előző letöltéseket pedig nem pucolta ki. Szóval szerintem most van egy csomó felesleges update file valahol a Windows mappában, amitől ennyire feldagadt a mérete.

Szóval a kérdésem most az hogy hogyan lehetne ezektől a felesleges update file-októl megszabadulni?

Köszi!

(#69460) RR-13 válasza SunMount3r (#69459) üzenetére


RR-13
őstag

Már június 27-én leírtam neked ezt is kb., de nem reagáltál. :U

"Az összes frissítésnek a telepítőcsomag letörlése után volt ennyi, ami 1-2Gb-ot foglalt kb, a C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download helyen.

És még egy másik log fájlt is töröltem, ami szintén kb. 1Gb volt, ami itt érhető el, és felesleges fájl: C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore"

(#69461) zolee001 válasza SunMount3r (#69459) üzenetére


zolee001
őstag

Ha müködik a defender akkor mi a probléma?
A WU kipucolását irta a kolega is valamint a disk cleanup eszközzel tudod kipucolni,ha nem elég akkor WU full reset

(#69462) SunMount3r válasza zolee001 (#69461) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most MÁR működik a Defender, mert frissülni sem volt hajlandó, mert hiányzott hozzá valami Win-es update és hibakódot dobott. Ezért kerestem alternatívát, de most már jó. Amúgy nem lehet valami nagy szám ez a Defender, mert tuti van most valami vírus szerű a gépen (ami az svchost-ot is megfertőzte), de ez nem is jelezte ki. Most fut a Norton scan, remélem az letudja szedni.

Nálam az egész SoftwareDistribution mappa összesen csak 4,08GB, tehát máshol is kellene, hogy legyenek ezek a fölös file-ok, de majd megnézem mire megyek a DiskCleanup-al.

(#69463) RR-13 válasza SunMount3r (#69462) üzenetére


RR-13
őstag

Talán még nézd meg akkor itt is, hogy van -e valami:

C:\Windows\Downloaded Installations
meg itt is, hogy van -e több Gb valami:
C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp

Aztán nézd meg, hogy a C:\Windows\winsxs mekkora helyet foglal, ugyan ezek nem törölhetők, de ha 4-5 Gb-nál nagyobb, akkor ott vannak azok a dupla frissítések, amit sajnos nem lehet innen kipucolni már.

(#69464) SunMount3r válasza RR-13 (#69463) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

C:\Windows\Downloaded Installations mappa nekem nincs.
C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp csak 440MB.
C:\Windows\winsxs 14,6GB és 18814 mappa, a legtöbb ilyen csupa össze-vissza karakterekből álló hosszú nevű. Gondolom ezek lennének azok.
No akkor a kérdés az, hogy ezek közük melyeket kell és lehet is biztonságosan törölni, hogy semmi gondot ne okozzon? A C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download és a C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore mappában lévőket is beleértve.

Legelőszőr azért a DiskCleaner-el tennék egy próbát, hátha az is elég lesz...

Köszi!

(#69465) Doky586 válasza SunMount3r (#69464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A beépített Lemezkarbantartót próbáltad már..? (adminként futtatva)

(#69466) SunMount3r válasza Doky586 (#69465) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az az angol verzióban nem a DiskCleaner? Mert azt már írtam, hogy először azt fogom.

(#69467) RR-13 válasza SunMount3r (#69466) üzenetére


RR-13
őstag

Minden verzióban Cleanmgr - ezt kell beírni a futtatásba. :K

(#69468) RR-13 válasza SunMount3r (#69464) üzenetére


RR-13
őstag

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download és a
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore
mappából minden lehet törölni.

C:\Windows\winsxs mappából meg csak azt, amit a Cleanmgr felajánl, hogy törölhető, és ilyenek pl. a frissítőcsomagok fájljai. Pl. az SP1 fájljai stb.

A winsxs mappából önállóan semmi nem törölhető, csak a program által.
Vagyis a mappán belül manuálisan semmit ne töröljünk.

Egyébként neked ott van 10Gb-al több, ami nekem csak 4,1GB.. szóval az a mappa az, amit kerestél....

[ Szerkesztve ]

(#69469) #12901120 válasza nap (#69378) üzenetére


#12901120
törölt tag

Szia!
Ha aktuális még a kérdésed, akkor itt a megoldás: [Windows USB Installation Tool]
Egyszer kipróbáltam, működik.
Te meg abban segíts, ha tudsz, hogy LAN és WiFi drivert honnan szereztél? :)

[ Szerkesztve ]

(#69470) SunMount3r válasza RR-13 (#69468) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Cleanmgr ugyan az, mint a Disk Cleanup (és nem Cleaner). 5GB-ot tudott felszabadítani. Ez a fele se az elvárt mennyiségnek. Holnap még azért rákeresek ezekre a mappákra, hogy biztosan törölhető e a tartalmuk. Mára doszt elég volt.

(#69471) RR-13 válasza SunMount3r (#69470) üzenetére


RR-13
őstag

Az 5Gb -ban a fentebb írt mappák tartalma volt szerintem.
A winsxs- ből sokat nem tud törölni, csak a telepítő csomagot. :K

Cleaner-nek te írtad.
Én a Cleanmgr általános exe indító nevét írtam, ami magyar nyelvűben is az, és az angol Win7-ben is.
A Cleanmgr megnyitva már Lemezkarbantartó a neve, és igen angolban Disk Cleanup.

[ Szerkesztve ]

(#69472) CriticalHit válasza King Unique (#69377) üzenetére


CriticalHit
őstag

Sikerült telepítenem a Win10-t a szűz 860Evo-ra a Rufus USB-vel. Köszönöm a segítséged. Működik. A Win7-t nem klónoztam, hagytam a HDD-n. Részsiker, mert miután visszadugtam a HDD-t, nincs lehetőségem a dual-bootra, betölt a WIN10-t, hiába nyomom az F12-t. Csak annyit tudok tenni, hogy megszakítom a boot folyamatot a delete billentyűvel és megcserélem a boot sorrendet az UEFI-ben. Csak így működik a dual-boot két külön fizikai meghajtóval?
A Samsung Magician is érdekes (a HDD-n van), mert amikor meg akarom csinálni Oberprovisioning-t vagy a Diagnostic San-t az SSD-n, azt jelzi, hogy "the selected drive does not support this feature". Rendbe lefuttatja viszont a Benchmarkot.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69473) Doky586 válasza CriticalHit (#69472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván ha rossz gombot nyomogatsz nem fog sikerülni.. :(((

(#69474) krealon válasza CriticalHit (#69472) üzenetére


krealon
veterán

Windows 10 dualboot --> Gyorsinditast vagy a hibernalast ki kell kapcsolni !!!

(#69475) CriticalHit válasza krealon (#69474) üzenetére


CriticalHit
őstag

Első lépésként megtettem, amint települt a Win10. A Rendszerkonfiguráció-Rendszerindítás alatt is csak a Win7 szerepel. A Samsung Magician problémára a Samsung azt válaszolta, hogy BIOS-ban állítsam át a vezérlést IDE-ről AHCI-re, aminek hatására még csak be sem boot-tól.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69476) King Unique válasza CriticalHit (#69472) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik korábbi válaszban, ott a 3. pontban már említve volt, hogy ilyenkor célszerű a W10-nél a gyorsindítást kikapcsolni, vagy a Shift + leállítás módszert használni, vagy + 1 újraindítást csinálni a másik OS kiválasztása, indítása előtt. Ha ezt nem tetted meg és bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva a rendszer, akkor nem meglepő, ha indításnál utána egyből az indul és nem lehet belépni a BIOS-ba boot eszközt választani.

"BIOS-ban állítsam át a vezérlést IDE-ről AHCI-re, aminek hatására még csak be sem boot-tól. "

Miért IDE módban lett telepítve az SSD-re a W10, amikor elég alap, hogy AHCI-ben kellett volna, ami pl. a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikben is világosan le van írva. :F Ahol ha tényleg IDE módban lett telepítve, akkor nem meglepő, ha a BIOS-ban AHCI-re átállítva nem bootol... Az átváltáshoz több kell, ahol Inteles konfigon működik az alábbi módszer a biztonságos rendszerindítással, AMD esetén viszont szükség lehet a registry piszkálására [link]. Vagy másik megoldás az újratelepítés AHCI szerint.
Aztán a Magician miért az HDD-n lévő rendszerre van telepítve és onnan futtatva, miért nem az SSD-re? Aminél egyébként nem feltétlen szükséges az SSD-re az OP-t külön beállítani és 10% unallocated területet leválasztani, elég ha a már particionált és használt lemezterületen van mindig kb. 10% szabad terület az SSD teljes tárolókapacitására értendően.

[ Szerkesztve ]

(#69477) King Unique válasza King Unique (#69476) üzenetére


King Unique
titán

+ Itt nem derült ki, hogy melyik Windows milyen bootolási mód (CSM/UEFI) szerint van telepítve, ha eltérő, akkor annak megfelelően vannak-e beállítva az UEFI BIOS-ban a boot opciók, van-e lehetőség kettős (Legacy + UEFI) indításra, vagy azt is külön váltogatni kell egyik-másik rendszer indításánál. Ha ezek stimmelnek, megfelelően vannak beállítva, + az előbb említett gyorsindítás sem kavar be, akkor bootolásnál elég csak F12-t nyomni és választani egyik-másik meghajtó közül, majd arról indítani a W7-et / W10-et.

[ Szerkesztve ]

(#69478) CriticalHit válasza King Unique (#69476) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Win10 gyorsindítást még azelőtt kikapcsoltam, hogy visszadugtam volna a Win7-t tartalmazó HDD-t. Az AHCI módot már a Win10 telepítése előtt sem sikerült átkapcsolni, mert az eredmény nem bootolás lett.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69479) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Közben akadt egy másik és sokkal komolyabb problémám is: A gépen megosztott mappákat nem lehet elérni/megnyitni se egy másik gépről, sem azon a gépen amin meg vannak osztva (mármint a Network rész alatt).
Mind két gépre azt írja, hogy a WORKGROUP-ban vannak és egyik sincs Homegroup-ban. A Hálózati haladó megosztási beállításoknál minden engedélyezve van a Private és a Public rész alatt is.
A másik gép kijelzi ezt a gépet, de rákattintva csak ezt a hibaüzenetet dobja:
Error code: 0x80070035
The network path was not found

A megosztó gépen pedig, mikor megakarom nyitni a saját megosztásait, akkor ezt:
Error Code: 0x80074cf
The network location cannot be reached.

Az automatikus Network Troubleshooter nem tud vele semmit sem kezdeni.

A "másik" gépen lévő megosztások pedig teljesen rendben vannak, az összes többi eszközről rendesen el lehet érni őket (csak ugye erről a bizonyos gépről nem).

Mivel lehetne próbálkozni, hogy helyrehozzam?

Köszi!

(#69480) King Unique válasza CriticalHit (#69478) üzenetére


King Unique
titán

Ha kikapcsoltad és a BIOS-ban a bootolási beállítások is megfelelőek, akkor F12-vel simán tudni kellene meghajtót választani, mindkettőnek meg kellene jelennie a menüben.
Az pedig az előző válaszban le van írva, hogy nem elég szimplán a BIOS-ban átkapcsolni AHCI-re, hanem a Windowsnál is kell a biztonságos rendszerindítás / registry-s módszer (W7-nél ezen cikk 4.6 pontja alapján), máskülönben utána nem fog bootolni a Windows. Ha nem akarod átkapcsolni AHCI-re és az újratelepítés sem opció AHCI szerint, akkor meg használod IDE módban annak hátrányaival, ennyi.

(#69481) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Frissen telepített, aktivált Win7 (sp1 prof) miért nem tud frissítéseket keresni, ha a szolgáltatás fut? (ellenőriztem)

MSDN-es telepítőt használtam, a drivereken és egy böngészőn + total commanderen kívül még semmi nincs fent, és már most gond van. Megpróbáltam újrahúzni, de nincs változás..

Gondoltam elindítom a Windows Update hibaelhárítót (egy régebbi hozzászólásban láttam, hogy volt, akinek az segített), de az sem tud elindulni valamilyen probléma miatt.. :O

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69482) Zoz válasza A_ScHuLcZ (#69481) üzenetére


Zoz
őstag

Többször leírtuk már, hogyan kell neki állni egy friss telepítés frissítésének... Ezek megvoltak?

Elsőnek kézzel felteszed ezeket:
KB4490628 Servicing Stack Update March 2019
KB3172605 July 2016 Rollup
KB4474419 Support for SHA-2 code signatures
KB4534310 2020-01 Monthly Rollup
Aztán mehet a Windows Update a maradék leszedésére.

(#69483) A_ScHuLcZ válasza Zoz (#69482) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Valahogy elkerülte a figyelmemet, sokadik win telepítés ez már ma.

Köszönöm, próbálom. :R

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69484) A_ScHuLcZ válasza Zoz (#69482) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Sajnos nem vagyok előrébb, rögtön az első frissítés semmilyen módszerrel nem hajlandó települni. Próbáltam a hagyományos módszert (gui), és az ebben a leírásban olvasható parancssoros módszert is.

GUI-nál az alábbi hibát kapom:

CMD esetén pedig nem történik semmi, a parancs kiadása után a feladatkezelőben megjelenik a wusa, mint folyamat, de kb 1mp múltán el is tűnik. (ha lehagyom a végéről a /quiet /norestart kapcsolókat, akkor ugyanúgy a fenti hibaüzenetet kapom, mint GUI esetén.

Megpróbáltam helyette az oldalon látható másik, régebbi Stack Updatet (KB3020369) is felrakni, ugyanaz lett az eredmény.

megj: 64bites win7-em van, és a 64bites telepítőt szedtem le: windows6.1-kb4490628-x64_d3de52d6987f7c8bdc2c015dca69eac96047c76e.msu

Ezeket nem a driverek és aktiválás előtt kellett volna feltenni, ugye?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69485) Doky586 válasza A_ScHuLcZ (#69484) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs a kérdést, de az oldal tetején levő ajánlott módszert próbáltad már..?

(#69486) A_ScHuLcZ válasza Doky586 (#69485) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mármint a téma összefoglalóban lévő módszerre gondolsz?

Azt próbáltam:

Felhúztam gyorsan egy virtuális gépet ugyanazzal a telepítővel tesztelésre, ott működik bármelyik módszer.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69487) Doky586 válasza A_ScHuLcZ (#69486) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM. Hanem itt erre:

(#69488) Zoz válasza Doky586 (#69487) üzenetére


Zoz
őstag

Abból gyűjtettem ki neki a lényeget.

(#69489) A_ScHuLcZ válasza Doky586 (#69487) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, írtam a korábbi hozzászólásomban, még a linket is bemásoltam.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69490) CriticalHit válasza King Unique (#69480) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nem adom fel és persze, hogy megcsinálom a cikk 4.6 pontja alapján az AHCI-re való átkapcsolást. Az EasyBCD progival sikerült a bootolás képernyőjén megjeleníteni a Windows Rendszer Töltés Vezérlőjében a Win7 és a Win10 választási lehetőséget. A Win7 választásakor az szépen indul, a Win10 azonban elakad a "Windows nem tudja ellenőrizni a fájl digitális aláírását" üzenettel. Az SSD nincs semmi más csak a Win10 és a Samsung Magician.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69491) nap válasza #12901120 (#69469) üzenetére


nap
addikt

Nem. Nem működik. Vagyis részben. A konkrét kérdésemben szerepeplő példánál nem működik. Így meg kell kérdeznem, hogy mire vonatkozik a kérdésed a hálózati cuccokról?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69492) A_ScHuLcZ válasza Zoz (#69482) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Legalább 10 rendszertelepítésen vagyok túl a mai nap folyamán virtuális és fizikai környezetben egyaránt, és végül meglett a bűnös.

Úgy hívják, hogy: Intel(R) Matrix Storage Manager

Amint ez a "driver" felkerül a Lenovo laptopra (B560), a frissítés azonnal leakad, és a korábbi hibaüzenet látszik, miszerint a szolgáltatás nincs engedélyezve (pedig engedélyezve van). Amint uninstall-t nyomok a driverre, a windows update egyből helyrejön.

A hiba reprodukálható, tehát ha ismét felteszem a drivert, akkor újból leakad a frissítés. (Az ötletet ez a fórumbejegyzés adta.)

Ettől függetlenül köszönöm a tanácsokat, legalább ezzel a frissítési mizériával is képbe kerültem. :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69493) #12901120 válasza nap (#69491) üzenetére


#12901120
törölt tag

A BIOS-ban van kapcsoló, hogy telepítésnél USB 2.0-ként érzékelje a 3.0-át. A nevét nem tudom hirtelen, de ha szétnézel, látni fogod a leírásból.
Végső opcióként tudom javasolni a Kori féle integrált telepítőt, amiben benne van az a driver és az összes frissítés is 2020-ig.
Az én kérésem már tárgytalan. :)

(#69494) nap válasza #12901120 (#69493) üzenetére


nap
addikt

Nincs a BIOS-ban ilyen kapcsoló.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69495) CriticalHit válasza King Unique (#69480) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az IDE átkapcsolása AHCI -ra során a leírás 4.6 alapján mindegy, a Win7 és Win10 sorrend, vagy mindenképpen a Win7-el kezdjem?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69496) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hello. képszerkesztő programot keresek! szöveget kellene törölni és átírni!
jpeg formátumban van a kép! ötletek?

(#69497) Top cat válasza BUZZLGHTYR (#69496) üzenetére


Top cat
őstag

Itt jobb helye lenne a kérdésnek. :)

(#69498) SunMount3r válasza SunMount3r (#69479) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre nem tud senki semmit, hogy mi lehet?!

(#69499) zolee001 válasza SunMount3r (#69498) üzenetére


zolee001
őstag

Client for MS network és File and Printer Sharing pipa ki OK majd vissza pipa be OK
Ha smb v1 akkor services.msc computer browser service állapota érdekes még

(#69500) King Unique válasza CriticalHit (#69495) üzenetére


King Unique
titán

Az a leírás direkt a W7-hez volt linkelve mint a címe is mutatja, W10 esetében meg az előző válaszban leírtak. Ahol szükség esetén javasolt előtte mentést készíteni a rendszerről, hogy ha esetleg nem jönne össze, akkor vissza lehessen állítani az eredeti állapotot. Meg normál esetben már az elején alapból AHCI szerint kellett volna telepíteni mindkét Windowst, nem utólag állítgatni, nem világos miért IDE módban történt. :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.