Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) zolee001 válasza _DiEGO_ (#68046) üzenetére


zolee001
őstag

A Windows 7 MS fiókkal történö használatát demoznád nekünk? :)

(#68052) _DiEGO_ válasza zolee001 (#68051) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Újat már nem tudsz létrehozni természetesen , ha már van meglévő , csakis azt tudod használni. De google a barátod neked is. Plusz vannak itt fizetett támogatott emberek. Majd ők foglalkoznak vele bővebben.

Gézengúz
Ment privátba neked.

[ Szerkesztve ]

(#68053) zolee001 válasza _DiEGO_ (#68052) üzenetére


zolee001
őstag

Az online ID illetve az MS account ebben a kontextusban nem ugyanaz
Egyébiránt annyi MS Accountot (leánykori nevén Live ID-t,nagyanyai néven NET.Passportot,népszerübb nevén MSN accountot)hozol létre amennyit akarsz
https://account.microsoft.com/account?lang=en-us
amibe belinkeldhet a Windows 7 féle "online id-t"

(#68054) _DiEGO_ válasza zolee001 (#68053) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Próbálj meg bereggelni egy Win 7-et hitelesen most frissen ! Miután Win 7 -ról szól a dolog, nem arról , hogy mennyi MS fiókot tudsz létrehozni .

(#68055) King Unique válasza chef69 (#68050) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad milyen Linux, de azoknál is szokott lenni a grafikus telepítőben particionálási és ott egyben partíciótörlési lehetőség is. Valamint több live rendszerben ott van a GParted, KParted stb. particionálóprogram, nyilván azokkal is lehet törölni partíciókat.

(#68046) _DiEGO:
Microsoft-fiók és digitális licenc alapesetben az újabb Windowsoknál van, ilyen felállásban pontosabban a W10-nél. Újratelepítésnél az automatikus aktiválás működik egyébként helyi fióknál is, nem feltétlen muszáj hozzá Microsoft-fiók.

(#68049) Gézengúz:
Nem titok, pl. oprenden vannak ilyen integrált telepítők, a név és kép alapján gondolom az abban hsz-ben lévő is onnan való.

(#68056) Gézengúz válasza King Unique (#68055) üzenetére


Gézengúz
addikt

Oprend-et tudom, csak nem csípem a 6GB-os telepítőket. Tényleg nem lehet normálisan megoldani 4.38GB-ra?

(#68057) King Unique válasza Gézengúz (#68056) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a külső forrásból származó integrált telepítők rendszerint már csak ilyenek, mind ilyen terebélyes. Amúgy miért pont 4,38 GB, netán DVD-re akarod kiírni, arról telepíteni? Ha igen, akkor használj DVD5 helyett DVD9 lemezt, az utóbbira simán ráfér. :D Vagy inkább pendrive-ot, ami azért nem akkora extra manapság és a gép is vsz alapból tudni fog USB-ről bootolni, hacsak nem valami őskövület. De akár még az utóbbinál is megoldható ezzel.
A másik lényeges UEFI-s telepítésnél NTFS-t nem támogató gépeknél a 4+ GB install.wim és a FAT32 párosítás lehet, de szükség esetén darabolással az is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#68058) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy biztonsági mentés után megpróbálom a Win 7-et upgradelni Win 10-re. Ha azt szeretném, hogy mindenem megmaradjon (programok, beállítások) akkor működő Win 7 alól kell indítanom a telepítést?
Egy "tiszta telepítésnél" (nem upgrade) melyik fájlt kell törölni a telepítőből, hogy választható legyen a Win verzió? Előre is köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68059) King Unique válasza farkas-j (#68058) üzenetére


King Unique
titán

Erről nemrég volt szó itt a topikban Vagyis a Microsoft weboldaláról az alábbi képen alul szemléltetett frissítési segéddel / MCT-vel lehetne ezt megoldani Windows alól futtatva, plusz értelemszerűen a személyes fájlok, programok stb. megtartását választva. Vagy a már letöltött W10-es ISO-t felcsatolni a fájlkezelőben és a gyökerében a setup.exe fájlt futtatni.
Maga az ingyenes upgrade lehetősége hivatalosan egyébként már rég megszűnt, de a gyakorlatban még mindig működhet, elfogadhatja a W10 a W7 kulcsát. Ha korábban már történt azon a gépen sikeres upgrade és aktiválás, akkor meg pláne.

Az Ei.cfg fájlt kell törölni a W7-es telepítőből ahhoz, hogy minden kiadás így kiválasztható legyen. De ha W10-re upgrade-elsz, vagy tisztán telepíted, akkor annál nincsen erre szükség. Max. az UEFI BIOS OEM kulcs és az ahhoz társított Windows-kiadás lehet kivétel, akkor lehet szükség az EI.cfg and PID.txt módszerre másik kiadás kiválasztásához.

[ Szerkesztve ]

(#68060) farkas-j válasza King Unique (#68059) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen az útba igazítást! :R

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68061) chef69


chef69
tag

Most itt vagyok, lemez: 0-ról le kell törölni a particio:2-t, vagy mehet a particio:1:re a telepítés?
[kép]

(#68062) Doky586 válasza chef69 (#68061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így kell kinéznie: [link]

(#68063) Zoz válasza chef69 (#68061) üzenetére


Zoz
őstag

Lemez 0-ról törölj mindent, és a szabad helyet add meg a telepítéshez.

(#68064) King Unique válasza chef69 (#68061) üzenetére


King Unique
titán

Mehetni technikailag mehet, de ha már clean install, akkor célszerűbb teljesen törölni a telepítőben a lemez 0-t, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és utána tovább. Sőt, akár manuálisan rányomni az új + alkalmaz lehetőségre és úgy létrehozni a rendszer számára fenntartott partíciót is, megnézni, hogy biztosan a lemez 0-ra került-e.

Ezek szerint akkor végül mégis csak bebootolt a W7 pendrive-ról, nocsak. Mi volt a gond, a régi ISO, kiírás módja, BIOS boot beállítások, vagy live rendszerrel előtte törölted a célmeghajtót és utána már bebootolt?

[ Szerkesztve ]

(#68065) chef69


chef69
tag

Töröltem minden particiót. A késöbbiekben a Windows-t csak photoshop-ra, és egy másik fotószerkesztő programra fogom használni, mellé még szeretnék egy Linux mint-et.
Most particiomáljam a lemezt, vagy majd inkább a Linux telepítésekor? Mekkora helyet adjak a win+ 2 fotószerkesztő számára?

(#68066) Doky586 válasza chef69 (#68065) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hányszor mondjuk még.. Így nézzen ki: [link] utólag állítgathatod..

[ Szerkesztve ]

(#68067) King Unique válasza chef69 (#68065) üzenetére


King Unique
titán

Ha most W7-et telepítesz erre az SSD-re, akkor nyilván eleve particionálva lesz, nem is értem ez miért kérdés. Max. az lehet az, hogy a Linuxnak külön partíciót létrehozni, amire a válasz az, hogy ráér majd a Windows telepítése után. Meg akkor sem partíciót kell neki létrehozni, meg pláne nem NTFS-re formázni, elég csak egy nem lefoglalt (unallocated) területet leválasztani a lemezkezelőben a Linux számára, aztán majd annak a telepítője, particionálja, formázza.
Ha már bruttó 500 GB-os az SSD, akkor nyilván nem érdemes kicentezni és célszerű a Windowsnak (C) legalább pl. 100 GB-os rendszerpartíciót létrehozni, vagy akár kisebbet / nagyobbat, aminek méretét alapvetően neked kellene tudnod és eldöntened a felhasználástól függően. Ha nem lesz külön közös adatpartíció a 2 OS-nek, akkor lehet nagyobbat is, meg a Mintnek amúgy sem kell sok tárhely.

(#68068) chef69 válasza Doky586 (#68066) üzenetére


chef69
tag

Már mondtátok elégszer 😉
Előbb írtam, hogy töröltem minden particiót, most így néz ki a 2 vinyo:
[kép]
Lesz majd hozzá adattároló vinyo, az 500-as a linuxnak, meg a windowsnak lesz fenntartva, de a Windows-hoz telepítek majd fel photoshop-ot, mert az csak ott megy. Ezért is kellett most visdzarakni a Windows-t, mert linuxra nem tudtam a ps-t rátenni 😭😭😭

(#68069) chef69


chef69
tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget és a türelmét!
[kép]
:C :R

(#68070) sfdrakex válasza chef69 (#68069) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

:C

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68071) Atom_Anti válasza sfdrakex (#68012) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Teljesen jogos, sokan most beugranak, telepítgetnek, elrontják Win 10-el eddig jól működő Windows 7 es gépük, holott továbbra is ment volna Win 7 szépen.

(#68072) sz.j válasza Atom_Anti (#68071) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...holott továbbra is ment volna Win 7 szépen."

Igazad van, "ment volna szépen" csak az a kérdés hogy meddig, mert mint köztudott megfog szűnni a támogatás ...

Félreértés ne essék, nem vagyok win10 fan, én is maradtam volna win7-en ha továbbra is lenne hozzá támogatás.

Ui.
Annak ellenére, hogy most már win 10-et használok mindhárom gépemen mindegyikhez van egy tartalék SSD amin win 7 pro van.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#68073) Doky586 válasza Atom_Anti (#68071) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még manapság is van olyan ember aki az XP-re esküszik és azt használja, és azt kérdi minek kéne váltania bármi másra, ha már megszokta ezt az évtizedek alatt. Nincs olyan érv ami váltásra késztetné.. ;)

(#68074) efi99 válasza sz.j (#68072) üzenetére


efi99
senior tag

"meg fog"
Fog.
De annak minek szívassa magát az ember? Fél évvel előtte mennyivel jobb átállni, mint fél nappal ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68075) sz.j válasza efi99 (#68074) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ismered a mondást? Kinek a pap, kinek a papné ...

Amúgy nem akartam az utolsó pillanatban "kapkodni" az átállással, ezért az egyik gépen elkezdtem ismerkedni a win 10-el , hogy kiismerjem.

Mivel szerencsémre csak kisebb gondjaim voltak vele, amit sikerült megszüntetni, ezért mindegyik gépen átálltam.

Jaj és nem "szívattam" meg magam az átállással ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#68076) ekkold válasza Doky586 (#68073) üzenetére


ekkold
őstag

Sokáig használtam én is az XP-t. Azért mert relatíve kicsi a gépigénye, és emiatt régebbi PC-n is gyors, és sokáig el is látta azokat a feladatokat, amire használni akartam. Nekem nem voltak fagyási gondjaim sem vele, stabil volt. Miért cseréltem le?

Mert kb. 3Gb-nál több RAM-ot nem tud kezelni, és amikor vettem másik PC-t, abban 8Gb RAM volt. Némelyik szoftvernek pedig az újabb verziói
már nem működnek XP-n. Ennyi. Ha ez a két ok nem lenne, akkor talán most is XP-t használnék. (mellesleg virtuális gépen most is használom néha egy-két dologra)

Akkoriban a Win7 nem tetszett, eléggé bugos volt (még service pack1 előtt) , és erősen rezgett a léc, hogy teljesen áttérek xUbuntu Linuxra. De azért a linux mellett felraktam, ismerkedtem vele. Ahogy jöttek a javítások, használhatóbb lett, meg valamennyire testre-szabtam, és így már egész elfogadható, és stabil rendszer.

Amikor a Win10 megjelent, brutálisan rossz volt, annyira, hogy munkahelyen több gépen is vissza kellett állni a win7-re, mert alapvető dolgokkal is voltak problémák. Itthon eszem ágában sem volt ezzel szívni, majd ha sok-sok javítás után kiforrott lesz, addigra talán jó is lesz. De addig amíg valami (a támogatás megszűnésénél jóval nyomósabb ok) nem indokolja, a váltást, marad a win7. A munkahelyemen win10 van a gépeken. Most is bugos. A kettővel ezelőtti frissítésnél pl. törlődött néhány szoftver a PC-ről, az azutáni frissítéskor az összes elmentett wifi jelszót törölte. A legutóbbi frissítéskor pedig az Eagle (jogtisztán vásárolt program) licencét törölte
(szerencsére volot róla mentésem és vissza tudtam állítani). Van egy másik szoftver, amit virusosnak jelez a defender (w7 alatt nem), és állandóan töröl belőle egy fájlt (amúgy nem virusos, csak vaklárma). Beállítok engedélyt neki a defenderben, hogy ne piszkálja. Egy darabig jó is, aztán pár hét után újra törli. Amikor firssít már előre félek, hogy éppen mi fog elszállni. A win7-el is voltak gondok az elején, de ennyire durvák nem, inkább szépséghibák, vagy kezelhető budgok (pl. a hálózat állapotát hibásan jelezte fix IP esetén, de attól még működött). A win10 hibát meg még sorolhatnám, van közte olyan amit az elején (még az előző munkahelyemen) jeleztünk a microsoftnak, vissza is jeleztek, hogy ismert a probléma, dolgoznak rajta, de tudtommal a mai napig nem sikerült teljesen megoldani. Tehát ami a lényeg: és tényleg azért használok win7-et mert nem akarom szivatni magam a win10-el. És mivel jól működő linux is van élesben telepítve, ha a win7-et kinyírják valahogy, lehet, hogy akkor sem lesz win10 felrakva itthon. Persze a linux is bugos, de annak érezhetően fogynak a hibái, pl. wine alatt egyre több windows-os program is szépen megy linux alatt (és persze sok meg nem megy), de egyre fogynak azok az alkalmazások amik csak win alatt mennek. Vagy azért mert megy wine-al, vagy mert megírják linuxra is (pl. az Eagle - amivel elég sokat dolgozok, már régóta kiadja linuxra is a programot)

(#68077) ekkold válasza sz.j (#68072) üzenetére


ekkold
őstag

Attól, hogy a támogatás megszűnik nem fognak egyből leállni a win7-et futtató PC-k. Van olyan ismerősöm aki évekkel ezelőtt letiltotta a win7 frissítéseit - tehát gyakorlatilag évek óta támogatás nélkül használja, és végülis tényleg működik neki. Van partició mentése, ha netán lehal a rendszere, akkor vissza tudja állítani percek alatt. De igazából ha nincs ész nélkül minden hülyeség feltelepítve, meg kipróbálgatva, nem kattint rá minden marhaságra a neten sem, hanem nagyjából egy adott szoftvercsomagot használ valaki, akkor nem szokott lehalni a win7 (és ez kb. az XP-re is igaz volt).

(#68078) King Unique válasza ekkold (#68076) üzenetére


King Unique
titán

Igen, szerinted... Szerintem meg nem feltétlen és speciel már évek óta otthon és immáron munkahelyen egyaránt használok Windows 10-et és max. kisebb gondokat leszámítva nincs vele különösebb problémám. A korai verziókhoz képest meg sokat fejlődtek az újabbak és ez a fejlődés nem áll meg, hanem folyamatos, nem úgy mint a régebbi Windowsoknál, amik némi túlzással kb. megrekedtek a kiadáskori állapotban. Meg a jelenlegi globális elterjedtsége, a több százmilliós felhasználói tábor sem éppen azt mutatja, hogy sehol, senkinek sem opció és mindenhol csak a gond lenne vele, ami általánosítva nyilván nem igaz.
Annak a bizonyos másik platformnak a szoftveres támogatottsága még mindig nem az igazi, olyan téren továbbra is eleve a Windows az elsődlegesen preferált. Számtalan Windows only program van, ahol pl. a játékok csak a jéghely csúcsa, a Wine és társai megoldásokkal meg korántsem futtatható mindegyik, meg amelyik igen, annak sem mindnek feltétlen a legújabb verziója.

[ Szerkesztve ]

(#68079) King Unique válasza ekkold (#68077) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy a támogatás megszűnik, technikailag még nyilván továbbra is működik, használható marad az adott OS, az világos. Csak ott a bökkenő, hogy ha leveszi róla a szoftvergyártó a kezét és nem kap tovább se biztonsági, se hibajavító, se kompatibilitási frissítéseket, akkor az előbb-utóbb egyre inkább problémás lesz. Offline meg elketyeghet, de online használva egyre kockázatosabb lesz. Plusz új fejlesztéseket sem fog kapni, egy idő után egyre több szoftver, annak újabb verziói dobni fogják a támogatását, ahogyan az új hardvereknél szintén egyre gyakrabban lehetnek majd ilyen gondok. Vagyis nemcsak a biztonsági kockázat lesz majd téma, hanem a megfelelő támogatás hiánya is. Ez nyilván nem azonnal, nem másnap a támogatás megszűnése után fog bekövetkezni, de az idő múlásával majd egyre nagyobb gond lehet. Ha valaki nem akar váltani, akkor nem vált, saját felelősségére használhatja tovább a nem támogatott OS-t. De attól még nem ez lesz a helyes és a mindenki számára követendő példa, ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#68080) ekkold válasza King Unique (#68078) üzenetére


ekkold
őstag

Igen, csak szerintem. Mert ezek a saját tapasztalataim. Pl. bejövök reggel dolgozni, kb egy órával hamarabb mint a többiek, bekapcsolom a PC-t. Frissít b@#@.... várok. Utána nem tudok felcsatlakozni vele a céges wifire, mert törlődtek a jelszavak. Fejből a fene sem tudja a jelszót, mert kacifántos, generált katyvasz. Egy kis trükközéssel kinyerem a jelszót a mobilomból... és kb el is ment egy órám, amit hasznosabban szerettem volna eltölteni.
Nem tudom ki, hogy van ezzel, de engem bosszantanak az ilyen dolgok. Ez pl. olyan bug aminek (megint csak szerintem) nem lenne szabad léteznie egy sok pénzért eladott rendszerben.
Abban igazad van, hogy egyszer csak muszáj lesz lecserélni a win7-et is, de addigra talán tényleg kijavítják mondjuk a win10 durvább hibáit, és jó eséllyel használható lesz egy darabig, és/vagy esetleg addigra "a másik platform" is használhatóbb lesz. Majd meglátjuk.

(#68081) Đusty


Đusty
addikt

Win7-nél sikeresen letöröltem az osloader.exe-z egy vírusírtást követően.
A megoldásoknál azt írják, hogy tegyem be a telepítőt és válasszam a repair funkciót. De nálam nincs ilyen választási lehetőség. Tud valaki segíteni?

(#68082) ekkold válasza Đusty (#68081) üzenetére


ekkold
őstag

Gondoltam kimásolom neked a saját win7 telepítésemből ezt a fájlt. Aztán valamilyen live linux-al visszamásolod a helyére. De, nekem nincs ilyen file a gépemen (osloader.exe) és működik minden.

Amúgy így próbáltad? : [link]

[ Szerkesztve ]

(#68083) Đusty válasza ekkold (#68082) üzenetére


Đusty
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítő szándékot. Én sem értem ezt az osloadert. A gép működik csak nem bootol be magától kiírja ezt hibát de ha rányomok, hogy win normál indítása onnantól megy. Nem sikerült egyelőre javítani sajnos.

(#68084) robyg


robyg
senior tag

ziasztok.

Tudnátok nekem segíteni van egy Gigabyte GA-Z97X Gaming 3as lapom.

Vettem egy Kingston 500GB SKC2000M8/500G NVMe M.2 SSD-t amit a gyári M.2es slotba raktam be.

A bios látja ag SSD-ét.

A problémám a Windows 7 telepítésével van.

Pendriveról raktam.

Amikor elérek oda hogy kiválasszam hova telepítse a Win7et nem látja azt a formázatlan 465Gigát.

Tudnátok segíteni mi lehet a gond?
Elöre is köszönöm.

(#68085) Zoz válasza robyg (#68084) üzenetére


Zoz
őstag

Win 7-ben nincs NVME driver gyárilag.
Samsung ad a saját SSD-ihez drivert, de a Kingston ezt írja az adott SSD-ről: "The drivers for this drive are available for Windows 8 and up and Server 2012R2 and up by either downloading it within the installation or are built into the OS. We do not support using this drive with Windows 7 or below."

KB2990941 számon ki volt adva egy NVME frissítés Win7-hez de ezt azóta törölte a Microsoft, mondván térj át inkább Win10-re. De egyes gyártók oldalán (pl Lenovo), ill. különböző fórumokban meg lehet még találni.
Feltelepíted SATA meghajtóra, rárakod ezt a frissítést, és ha látja már az eszközkezelőben, lemezkezelőben az NVME SSD-t, akkor hurrá! Már csak át kell klónozni a rendszert.
Vagy lehet, hogy létezik olyan mókolt telepítő is amiben integrálva van ez már.

(#68086) zolee001 válasza robyg (#68084) üzenetére


zolee001
őstag

A telepités fázisában a lemezkezelönél (ahol nem látszik az ssd-d) a megszerzett driver filet (inf) pendrive-ra rámásolod és beadod neki
Ekkor már települnie kell

(#68087) robyg válasza zolee001 (#68086) üzenetére


robyg
senior tag

Attértem win 10re ott már látja és tudom formázni.
Bizony a win7tel van a gond.

Köszöntem a helpet srácok :R

(#68088) Freddy S válasza sfdrakex (#68012) üzenetére


Freddy S
tag

Nem hülyeségnek szántam, segítségnek. Terméktámogatás lejárta egyenlő nincs több frissítés microshattól, de azt jobb is letiltani hogy ne kínozzanak a telementry, windows 10 frissítéses kérelmek, figyelmeztetések.
Számomra ott jár le a Windows 7, mikor a legújabb videókártyákhoz nem adnak ki drivereket és nem is lehet moddólni hozzá. Ha Játékok nem jelennek meg többet, de mint látjátok a legújabb Red Dead Redemption 2 is fog Win 7 en futni, gyanítom pár fps el többel is mint 10-en.

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#68089) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Adott egy win7es laptop, amin a C meghajtón elfogyott a szabad hely (14,7mb maradt). Gondolom azóta csinálja a következő hibajelenséget: nem indulnak el különböző wines szolgáltatások (DHCP, rendszeresemény napló, TCP/IP Net Bios támogató).
Hogyan lehetne ezt javítani, újratelepítésen kívül?

(#68090) zolee001 válasza Dr V (#68089) üzenetére


zolee001
őstag

cleanmgr.exe
Clean up system drive és törlöd a nem szükséges dolgokat

(#68091) sfdrakex válasza Dr V (#68089) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus partition masterrel lehet bővíteni a Ct az utána következő partíció terhére, ha több partíció van persze. TCvel érdemes átnézni a meghajtót törölni ami felesleges, bekapcsolt rejtett és rendszer fájlok mutatásával.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68092) Dr V


Dr V
őstag

Köszi, képeket kellett áttennem és lett bőven szabad hely, viszont a wines szolgáltatások egy része még mindig nem tud elindulni. Mintha a kevés hely miatt leállította volna ezeket a gép és nem tudja újra elindítani.

(#68093) sfdrakex válasza Dr V (#68092) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

msconfigban nézz szét

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68094) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Jól emlékszem, hogy a 32 bites win 7 csak 3,5 giga ramot kezel, ha 4 van a gépben?

Nekem viszont azt írja a rendszer tulajdonságainál, hogy 4 giga telepítve (2,97 giga használható). Nem 3,5-et kéne írnia?

(#68095) sfdrakex válasza albiosz (#68094) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

4 giga ramot kezel összesen, ebbe beleszámít a vga, a hdd-k gyorsítótára, minden. Tehát ha van egy 1 gigás vga-d akkor már csak 3 giga marad, a hdd-k gyorsítótára még lejön belőle, és meg is vagyunk.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68096) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Most telepítettem fel egy régi Fujitsu notebbokra win7-et és a probléma, hogy frissítés telepítése közben, illetve alkalmazástelepítéskor egyszerűen elsötétül a képernyő és csak a kikapcsolás segít. A gép elég az op.rendszernek. Most kapott RAM bővítést és egy SSD, de az SP1 is kb 5. újraindításra tudott települni emiatt.
Mi lehet ilyenkor a gond?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#68097) Doky586 válasza commanDOS (#68096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne használj SP1 nélküli telepítőt.

(#68098) commanDOS válasza Doky586 (#68097) üzenetére


commanDOS
senior tag

De már rajta van az SP1 és a hiba továbbra is fenáll. Ráakartam nézni az Aidaval, attól is elsötétül a képernyő indításkor.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#68099) ricsi99 válasza commanDOS (#68098) üzenetére


ricsi99
addikt

Intel igp? Ha igen , csökkentett modban gyaluld le driverét és nézd meg ,hogy úgy rendben indulgat e....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68100) commanDOS válasza ricsi99 (#68099) üzenetére


commanDOS
senior tag

AMD-s masina, nem tudom miféle grafikus kártyája lehet. A VGA driver lehet a hunyó?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.