Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) sfdrakex válasza májkimiki (#68300) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Külön partícióra tenném a 2 OSt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68302) májkimiki válasza sfdrakex (#68301) üzenetére


májkimiki
őstag

Úgy gondoltam, de egy efi-boot elég, nem?

(#68303) King Unique válasza májkimiki (#68298) üzenetére


King Unique
titán

Igen, megoldható, sőt akár a 2-nél több Windows egymás mellé telepítése is, lásd pl. a több rendszer egymás mellé telepítése UEFI módban GPT lemezre cikkben leírtakat. Ahol W10-nél majd javasolt a gyorsindítást kikapcsolni, hogy ne legyen gond, pl. inkonzisztencia ellenőrzése stb. Bár nem feltétlen minden esetben annyira muszáj, mert egyrészt a shiftes módszerrel is lehet teljes leállítás csinálni, plusz ott az újraindítás. Másrészt ha a W10 rendszerbetöltője (Metro Bootloader) az aktív, akkor az amúgy is csinál a másik OS indítása előtt egy +újraindítást.

+1: ha újabb típusú laptopról van szó, akkor azoknál viszont bizonyos esetekben problémás lehet a W7 UEFI-s telepítése, támogatottsága (példa). Ilyenkor nyilván max. a legacy/CSM mód szerinti telepítés jöhet csak szóba, már ha van olyan lehetőség. Vagy az alább említett egyéb módszerek, pláne ha egy új laptopnál megfelelő driveres támogatás sincsen már W7-hez.

+1: másik megoldás esetleg a VHD boot, ami ezzel a módszerrel is összehozható. Következő pedig a virtuális gép (Hyper-V / VirtualBox / VMware) lehet, ahol a W10 lenne a gazda OS, ha van ehhez megfelelő hardveres erőforrás. Sőt, az utóbbi lenne a legbiztonságosabb, ha a nem támogatott Windowsnál a "Nem kell online legyen, nem kell kiengedni a netre" a téma.

[ Szerkesztve ]

(#68304) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Január 14 után teljesen leáll a W7 update vagy a régi gép ha felmegy akkor még le tudja tölteni az addig kiadott frissítéseket?
Lesz innen aki használja még tovább a gépet? Aki vált az mire?

(#68305) Joker88 válasza #89309696 (#68304) üzenetére


Joker88
őstag

Elméletileg, ha jól olvastam, ha telepíted a WIndows7et, január 14 után,fog találni frissítéseket, és tudja is telepíteni..de az idő előrehaladtával egyre jobban védtelen lesz a hetes..

Hogy használod-e tovább ? a te döntésed.
Ha váltasz, vagy Windows 8.1 ,de inkább Windows 10-re válts.. ;)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68306) #89309696 válasza Joker88 (#68305) üzenetére


#89309696
törölt tag

8.1-re semmiképp, pillanatok múlva lejár annak is az ideje. Ez a hetes ami van 6 éves, az XP lejárata előtt 3 héttel raktam fel és ez is túl gyorsan lejárt nekem. :D A 8.1 meg asszem 3 év múlva kapcsol le, feleennyi idő múlva.
Lecserélem, de lehet, hogy csúszni fogok vele kicsit. Régi már a gép is és azt is cserélni kéne, az viszont nem olyan egyszerű az ára miatt.
Illetve még nem döntöttem el, hogy W10 legyen vagy Linux (talán Mint), már nem játszom semmivel évek óta és nincs semmi különleges elvárásom se.
Viszont mivel újrahasznosított W10 Home kulcsot pár ezerért kapni ami legális, kérdés mi értelme lenne mást választani a bevált és ismert Windows helyett.
Persze a legjobb az lenne, ha előretelepítve megvehetném az új gépen, de egyrészt siralmas a kínálat az ilyen gépekből, másrészt ami van arra is 30 ezres felárakat elkérnek ami vicc.

[ Szerkesztve ]

(#68307) Fecogame válasza Joker88 (#68305) üzenetére


Fecogame
veterán

Windows 8.1-ről váltottam Windows 10-re, és sokkal gyorsabb lett a gép. Nem látok rá indokot, miért döntene bárki is a 8.1 mellett. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#68308) Jarod1 válasza #89309696 (#68304) üzenetére


Jarod1
addikt

Én továbbra is win7 et használom rühellem a win10 et, első időkben pl kiírta nem támogatott proci telepítés kezdetekor...nem is xarakodtam tovább.

(#68309) pilipi válasza Jarod1 (#68308) üzenetére


pilipi
aktív tag

+1 egyelőre én sem tervezem a váltást
Látom mennyit bajlódnak a 10-el és minden frissítést rettegve várnak, hogy most éppen majd mit fog el...i.
A hetes csak teszi a dolgát hiba nélkül.
Biztosan eljön az a pont amikor majd kell váltani, de ez még nem most jött el (számomra)

(#68310) helgi válasza #89309696 (#68304) üzenetére


helgi
aktív tag

Én meg hagyom a win 7-et, ezt fogom használni, igaz csinálok egy új telepítést. Mellé rakom a win 10 csodát a jövőre nézve. Bár elgondolkodtam a w10 helyett egy linuxon...

(#68311) Armagedown


Armagedown
őstag

A Windows 7 támogatásának végével lezárul egy korszak, ezután csak cloud kliens Windows lesz, amin az erőforrások egy részét mindig a telemetria és egyéb bloatware veszi el, a beépített reklámokkal együtt.
Mennyire lesz biztonságos így a Windows, mennyi ideig?
Ha ugyanannyira, mint az XPnél, akkor nem lesz gond.
Meddig fogják a Windows 7et támogatni a népszerűbb böngészők?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68312) #89309696


#89309696
törölt tag

3 évig amíg fut a vállalkozói update addig biztos, hogy körülbelül döccenőmentesen lehet majd még használni a W7-et, addig gondolom minden W7 update le is fog töltődni amit január 14-ig lakossági szinten kiadnak (csak a vállalkozói hosszabbítás nem, vagy hekkeléssel azok is). Úgyhogy a programok, szolgáltatások elérhetőek lesznek és működni fognak vélhetően.

Viszont én azért tartok egy Wannacry szintű dologtól ami többszázezer gépet elvisz magával, ha újra jön, potenciális támadófelület pedig a felhasználói szinten nem támogatott W7 amiről nagyon sok user nem is akar lemondani. Szinte csalogató számára.
Én azért igyekszem mielőbb lecserélni a W7-et, de pár hónapig még menni fog az biztos.
A data vinyómat lekötöm a W7-es gépről mindenesetre és a fontosabb teendőket is a W10-es céges notiról fogom tolni.

(#68313) Armagedown válasza #89309696 (#68312) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem gond a Wannacry, az inkább csak a kevésbé tudatos felhasználók gépeit fertőzte meg, nekem például semmi kárt sem okozna az adataimban, mert van offline mentésem mindenből.
A Wiki szerint 200ezer gépet fertőzött meg 150 országban, több, mint 1 milliárd gépen fut Windows, ez csepp a tengerben, egyáltalán nem kell félni tőle.
2000ben sokkal elterjedtebb volt az ILOVEYOU vírus, ami az akkori internetkapcsolattal rendelkező gépek 10 %át fertőzte meg.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68314) Doky586 válasza Armagedown (#68313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért azt is tedd hozzá hogy mindezt éles vírusirtók mellett is meg tudta tenni...

(#68315) sfdrakex válasza Doky586 (#68314) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az éles vírusirtó és tűzfal se ér semmit, ha a felhasználó olvasás nélkül le okéz bármit, ráklikkel mindenre ész nélkül, legyen az Győzike heréje, Brittney pycér képe, ajándék iPhone, ház, sportkocsi. Vagy egyszerűen csak rosszul vannak beállítva a biztonsági programok. Minimális védelmet használok, még soha semmit nem kaptam be.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68316) Doky586 válasza sfdrakex (#68315) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Wannacryhoz az adott gépen nem kellett semmilyen felhasználói interakció..
Pont ezért volt veszélyes.

(#68317) Armagedown válasza Doky586 (#68314) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy kicsit egyszerűbben megfogalmazva úgy fertőződtek meg, hogy egy spamben található linkre klikkeltek, szerintem itt nem a Windows volt a hülye :)
Pont a kockázatok miatt mindig szükség van a biztonsági mentésre, az örödög soha sem alszik.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68318) #89309696 válasza Armagedown (#68317) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csak a következő vírus mindig okosabb lesz, tanulnak a készítői az előzők hibájából. A következő Wannacry már nem vár klikkelésre, a következő Wannacry már nem a fájlokra mászik rá, mert látták nincs értékük. Ez a része már nem nehéz, már csak várni kell egy megfelelő résre ahol elbújva, a vírusirtókat, tűzfalakat, blokkolókat, böngészőket megkerülve be tud jutni.

Ettől függetlenül ha visszanézünk hányszor volt ekkora mértékű támadás, hogyan történtek azok, mi nem történt az XP-vel azóta sem, valószínű a következő 3 évben még használható a W7 komolyabb dolgokra is, de én valahogy úgy vagyok vele, mint Swifttel járni, nem akarok ütközni és nem is fogok, de ha mégis...

Szeretem ezt a rendszert, jó is, lusta is vagyok lecserélni, de muszáj lesz. Nem most azonnal, de a lejárati idő az egy olyan pont, hogy már illik összeszednie magát az embernek.

(#68319) sfdrakex válasza Doky586 (#68316) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teljesen magától nem ment a gépekre és indult el.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68320) Joker88


Joker88
őstag

hát nemtudom, én a helyetekben mennék még most W10-re (esetleg a 8.1-re)
Szép dolog hogy szeretitek a hetest,de már elavult.
persze ti tudjátok.

szokott lenni ilyen Goodoffer ajánlat, olyan 3-4.000 Ft a licenc,ami legális.. --> [link]

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68321) sfdrakex válasza Joker88 (#68320) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

7 éve megy a W7 újratelepítés nélkül, akkor vettem a gépet. Ezen a gépen már marad is. Lusta vagyok újra belakni. Nem elavult, nincs vele gond, csak már nem támogatják.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68322) Doky586 válasza sfdrakex (#68319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De igen. Pont ezért volt veszélyes.

Elég volt ha a cégnél 1 gépre felkerült, az megfertőzhette a többi 1000 gépet úgy hogy azok előtt nem ült senki, csak be volt kapcsolva...

(#68323) sfdrakex válasza Doky586 (#68322) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Arra az egyre hogy került fel? Már nem emlékszem pontosan minden vírusra az elmúlt 30 évből. 😃

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68324) Armagedown válasza Doky586 (#68322) üzenetére


Armagedown
őstag

Ahol normális volt a rendszergazda, ott nem terjedt el, mert komolyabb helyeken már akkor letiltották az smb 1.0át, ami az újabb Winx buildekben már alapértelmezetten tiltva van.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68325) #89309696 válasza Joker88 (#68320) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt a Hardveraprón is kapni teljesen legálisan 4-5-6 ezer Ft-ért. Én is azt akarok majd venni.
Csak ugye ehhez le kell tölteni a Microsoft oldaláról az iso fájlt, ki kell varázsolni pendrivera, fel kell telepíteni, blablabla. A W7 meg itt van és hibátlan 6 éve.
Ha meg előre telepítve kérek ilyen gépet pofátlan sokat elkérnek érte. A céges notit úgy kértem, kurva jó dolog, hogy kicsomagolom bekapcs és minden flott. Csak ennek ára van.

Aztán lehet a végén Linux lesz belőle. Na nem mintha azzal nem kéne ugyanezt eljátszani.
Egyébként ha nem lenne a sok kütyü amit a gépre kell dugni egy tablet is elég volna dokkolóval monitorra kötve. De hát a telefonok, fényképezőgépek, nyomtató, offline backupok vinyóra, ezek nem működnek tabletről dokkolva. Vagyis működne, de akkor az egész gépparkot le kéne cserélni wifisre, nas-t kellene beüzemelni stb. Annál meg egyszerűbb a W10.

(#68326) King Unique válasza Joker88 (#68320) üzenetére


King Unique
titán

+1 Ha megszűnik W7 támogatása, véget ér az életciklusa, onnantól már nem sok észérv marad home szinten a használata, pláne az online használata mellett, még ha technikailag megoldható is... Ami nem újdonság, valamint a támogatási idő már a megjelenéskor ismert volt, vagyis bőven fel lehetett (volna) rá készülni, lépni, váltani idejében. Meg ha esetleg még sikerül is valahogyan hackelni a frissítéseket, attól még érdemi fejlesztéseket továbbra sem fog kapni, ahogyan a támogatottsága sem lesz jobb az új hardvereknél.
Amúgy igen, akár a megszokottnál kedvezőbb áron is beszerezhető egy W10 kulcs, plusz nem hivatalosan továbbra is elfogadja a W7 és W8.1 kulcsokat és ilyen formában ingyen lehet váltani, vagyis a licenc, az új Windows ára sem különösebben téma. Ahogyan az átállás technikai kivitelezése sem feltétlen, mivel megoldható akár a közvetlen upgrade is a frissítési segéd és az MCT használatával, nem feltétlen muszáj teljesen a 0-ról kezdeni clean install formájában.

(#68325) Fehér Farkas:
Épp az imént volt leírva, hogy a váltáshoz nem kizárólag csak a tiszta telepítés opció pendrive-ról, hanem megoldható akár a közvetlen upgrade is. Az pedig megint pontosításra szorul, hogy W10-zel előtelepített gép nincs olcsón, lásd az alábbi példát, + ezeket a 100 ezres laptop kategóriában...

[ Szerkesztve ]

(#68327) Doky586 válasza Armagedown (#68324) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

2017-ben az smb1 tiltása még nem volt gyakori, sőt én ma se tudom win7-nél hogy megy ez..

Egyébként a javítást megkapta az akkor már nem támogatott XP is.
Sőt az is kiderült hogy a CIA már évek óta kihasználta a terjedést elősegítő smb hibát..

(#68328) #89309696 válasza King Unique (#68326) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vagy nem rombolom szét a W7-et vagy csináljuk tisztán, egyébként se lenne jó, mert külön SSD-re akarom tenni. Bár lehet a telepítő megoldja ezt is.
Én iPonon néztem, ott siralmas a helyzet W10-es gépekből. Igaz asztalikat néztem, nem notit. Nem is terveztem, hogy notit vegyek, nem hordom sehova, ahova kell ott a céges. Mi értelme lenne. Bár persze lehet notin élni a szobában ettől még, rá lehet dugni egeret, billt, monitort és konkrét PCként üzemel, csak egy usb-s dokkoló kell a vinyóknak.

[ Szerkesztve ]

(#68329) King Unique válasza #89309696 (#68328) üzenetére


King Unique
titán

Akkor telepíted másik SSD-re, más meg upgrade-el, ha nem opció számára az előbbi, ellenben van egy több éves, belakott rendszere és nem akarja a 0-ról újratelepíteni. A lényeg meg az volt, hogy opció a közvetlen upgrade is, nem kizárólag csak a clean install, ennyi.
Tessék, W10-zel előtelepített asztali PC szintén akad viszonylag olcsón, ráadásul némelyiknél nem is Home, hanem Pro kiadással. Ahogyan az előző válaszban leírtak alapján laptop ugyancsak. Ha pedig OS nélkül veszi valaki a hardvert, majd utólag pl. innen egy kulcsot, akkor még olcsóbban megúszhatja. Vagyis ez sem különösebben téma.

(#68330) Armagedown válasza King Unique (#68326) üzenetére


Armagedown
őstag

"Ha megszűnik W7 támogatása, véget ér az életciklusa, onnantól már nem sok észérv marad home szinten a használata"
Az, hogy pl a laptopomra nincs Windows 10 támogatás és az elérhető driverekkel elég roszul fut, szerintem elég ok, hogy ezen az eszközön ne frissítsek, újabb laptopok közül nem találtam olyat, ami nekem tetszene, Tesco gazadaságos szemetek még az újabb business gépek is.
De ez a hiba egy újabb laptopon is fenn áll, pl a Hp ELitebook 8570pnél, a Winx topikban panaszkodott valaki, hogy az újabb buildekel driverproblémák vannak.
De ez a Windows 7 topik, nem kell ide is a Windows 10 térítés.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68331) #89309696 válasza Armagedown (#68330) üzenetére


#89309696
törölt tag

Androidos eszközök milliói vannak neten amik már rég elavultak, azon érdekes módon nem aggódik senki, pedig sokkal nagyobb, érzékenyebb és sebezhetőbb terület a PC-nél.
Ettől függetlenül W7-et használni 14. után se lesz jobb, legfeljebb egy hangyányival.

[ Szerkesztve ]

(#68332) Joker88 válasza Armagedown (#68330) üzenetére


Joker88
őstag

nem is fog ide jönni téríteni senkisem más operációs rendszerre. Mindenki azt használ amit akar. Csak haladni kell a korral.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68333) helgi válasza Joker88 (#68332) üzenetére


helgi
aktív tag

Ezt megírhatnád Microsoft-éknak is.

(#68334) King Unique válasza Armagedown (#68330) üzenetére


King Unique
titán

És? Attól még ugyanúgy érvényes az, ami a támogatás megszűnésére vonatkozóan le van írva, sőt maga a Microsoft sem fogja az ellenkezőjét állítani, ennyit erről... Ha valakinek a jelenlegi hardverén egyáltalán nem fut W7-nél újabb Windows, illetve a 10-es - mert amúgy működhet akár régi PC-n, laptopon is, tessék: [link], [link] - , akkor saját felelősségre vagy marad azon és használja tovább, vagy szükség esetén vesz új gépet, új Windowszal és vált. Az utóbbihoz pedig linkelve volt, hogy mind az új gép, mind az új licenc megoldható olcsón is, nem kell rá egy vagyont költeni. Az viszont már egyéni probléma, ha valakinek rejtélyes módon semmi nem felel meg a teljes kínálatból...
Igen, lehet driveres gond újabb laptopoknál is, csak éppen pár ilyen példa alapján még nyilván nem feltétlen kellene és nem is lehet általánosítani, Pláne hogy más új gépeken meg működhet jól, sőt akár régi laptopon is, ahol még hivatalos támogatás sem feltétlen van hozzá. Meg ha már új laptop, akkor az is a különbség, hogy míg az új Windowsnál oké az UEFI-s telepítés, van driveres támogatás, addig a réginél, a régihez már nem feltétlen (példa).
Igen, ez a Windows 7 topik, ahol a támogatás közelgő megszűnése kapcsán most szóba került többek között az újabb Windows-verzióra váltás lehetősége is, amit egyrészt többen felhoztak, másrészt pont aktuális és kapcsolódik a témához. Harmadrészt azt meg nyilván nem te fogod megszabni, hogy ki és miről ír itt, pláne ha kapcsolódik a témához...

[ Szerkesztve ]

(#68335) sz.j


sz.j
nagyúr

Én az unokám gépén is megoldottam a W7-ről w10-re történő váltást (hasonlóan mint az én gépeimen).
A win7-et megtartottam az eredeti SSD-n, átklónoztam egy újra, majd az új SSD-n lévő win7-et, a programok/fájlok megtartásával, frissítettem win 10-re

Igaz, hogy ez mindössze csak 2 napja történt, de eddig hiba nélkül fut a win 10 (nálam meg kb egy éve)
Ha pedig esetleg gondjai lennének a tízessel (bár nem hiszem) akkor csak kicseréli az SSD-ket és minden mehet tovább.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#68336) májkimiki válasza King Unique (#68303) üzenetére


májkimiki
őstag

Helló!
Sikerült összehozni a telepítést, igaz csak Legacy módban. A Win7 telepítővel (usb dvd lemez) nem tudtam sehogy bebootolni UEFI módban. Így a Win10 is ilyen formán települt, de szépen működik mindkettő. A Win10 rendszer választójában ki tudom választani, hogy melyiket akarom indítani.
Ez egy Lenovo M30-70 kis noti dvd drive nélkül, jogtiszta Win8-al eredetileg.
A Win7-re egy bizonyos program miatt van szükség (Win8-tól felfelé nem működik teljesen), offline módban. A Win8-at meg upgrade-ltem Win10-re, MCT-vel készített pendrájvról.
No itt jönne egy kérdésem, mert egy kicsit nagyra hagytam a Win7 rendszerpartícióját, le is zsugorítottam a kívánt méretre. Most van egy 47.5GB lefoglalatlan területem, de nem tudok több partíciót csinálni, mert msdos partíciós tábla van.
Melyik programmal lenne érdemes neki vágni a partíciók mozgatásának és aztán a lefoglalatlan területet hozzáadni a tároló partícióhoz. Kiterjeszteni csak a szabad terület előtti partíciót engedi a rendszer a lemezkezelővel.
[link]
Linuxosként a gparted-et venném elő kapásból, a partíciók mozgatásához. Aztán Win10 alatt meg megnövelni az adatpartíciót a szabad terület méretével.
Ha van jobb ötletetek Windows-os programra, ami ingyenes és trial módban ezt engedi, azt szivesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#68337) King Unique válasza májkimiki (#68336) üzenetére


King Unique
titán

Megoldható az átmozgatás és a kiterjesztés/összevonás simán Windows alól is külön particionáló programmal. Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool. Ahol mindegyik említettnek van free változata, ami bőven megfelel a célra.

Rendszermeghajtót, rendszerpartíciót érintő átméretészésnél, átmozgatásnál viszont szükség esetén javasolt a művelet előtt biztos ami biztos alapon mentést készíteni!

Egyébként nem feltétlen kellett volna a W7 C-t zsugorítani, hacsak nem kell az a + 47,5 GB szabad terület okvetlenül egyéb célra (pl. adattárolás). Meg inkább legyen a rendszerpartíción több szabad hely, mintsem szükség esetén utólag kelljen átméretezni (kiterjeszteni), ami esetedben amúgy is macerás lenne, eleve külső programot igényel.

[ Szerkesztve ]

(#68338) májkimiki válasza King Unique (#68337) üzenetére


májkimiki
őstag

Minimálisan lessz használva a Win7 rendszer, semmi produktív alkalmazás, csak egy bizonyos program időnként. Ezért csökkentettem a méretét és a felszabadított hely meg legyen inkább független tároló partíció.
Ja igen mentés, persze egy usb-s lemezre a Win10-ről kell, mert nem szeretném újra telepíteni, ha elszáll valami.
A progikat átnézem, köszi szépen.

(#68339) májkimiki válasza King Unique (#68337) üzenetére


májkimiki
őstag

Sikerült minden, köszi szépen mégegyszer.
A Macrium-mal csináltam egy biztonsági mentést, de nem kellett alkalmazni.
A MiniTool nem települt a Win7-re, így az EaseUS-t használtam a partíció mozgatására.
Előtte az adat partíciót töröltem, mert még csak egy pár driver volt rajta, ezért elég volt csak a Win10 partíciót mögétolni a Win7 partíciónak.
Kicsit szüttyögött bootolás és bejelentkezés után a Win10, de összeszedte magát.
Ezt már arról írtam.
:R

[ Szerkesztve ]

(#68340) atees


atees
őstag

Szisztok!
volt a gepemen win 7 es win 10. Win 10 törlésre került, de a windows választó menü megmaradt, hogy lehetne törölni ezt?


köszi a választ!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#68341) sfdrakex válasza atees (#68340) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Msconfigban ki tudod törölni ha jól emlékszem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68342) atees válasza sfdrakex (#68341) üzenetére


atees
őstag

De mit kellene ? :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#68343) sfdrakex válasza atees (#68342) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer indításra nézz rá benne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68344) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
Nem találtam ehhez kapcsolódó topikot,ezért ide írok!
Volna egy .exe program,amit fel szeretnék telepíteni,de nem tudom módosítani a telepítés helyét,és így nem enged tovább lépni a telepítés során Next gombbal.
A telepítés helye alapból egy \xxx\xxx hely,ami nem is létezik . Nincs előtte meghajtó -azonosító sem. Hogyan tudom ezt megoldani?
Köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#68345) sfdrakex válasza Zaja2 (#68344) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi ez a program?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68346) Zaja2 válasza sfdrakex (#68345) üzenetére


Zaja2
senior tag



Egy mod Battlefield 2-höz.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#68347) sfdrakex válasza Zaja2 (#68346) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd be az exet a bf2 mappájába, futtasd onnan.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68348) Zaja2 válasza sfdrakex (#68347) üzenetére


Zaja2
senior tag

Már próbáltam mods mappából is,de semmi.
Nem is tudok sajnos fordított törtvonalú mappát sem létrehozni ,ami a képen van.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#68349) quailstorm válasza atees (#68340) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EasyBCD a könnyű, BCDedit a nehezebb megoldás, EasyBCD nem beépített alkalmazás.

(#68350) atees válasza quailstorm (#68349) üzenetére


atees
őstag

Tonkre tudom az inditast tenni vele? :) vagy egyertelmű?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.