Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Zoz válasza Krystal_s (#69197) üzenetére


Zoz
őstag

Én azt szoktam mondani, hogy 2020-at írunk, vinyós gépet használni olyan, mint lovas kocsival közlekedni. Éppenséggel lehet, de nem érdemes...

(#69202) Doky586 válasza Krystal_s (#69197) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem akarsz ssd-t akkor megpróbálkozhatsz hw apróról olcsó használt 5400 as notebook hdd-vel is.. Majd kiderül melyik a jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69203) gregory91 válasza Krystal_s (#69197) üzenetére


gregory91
senior tag

Kapcsold ki nyugodtan 2-3 naponta, ez az altatás néhány nap múlva meghülyíti az egészet eleinte kevésbé észrevehető ha nem használod általános célokon kívül egyébként meg nagyon zavaró tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69204) winhate


winhate
őstag

Hali

Win7 64bit sp1 et hol lehet venni meg esetleg ?
Barmilyen megoldas erdekel.
Koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#69205) King Unique válasza winhate (#69204) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 7 kiskereskedelmi és PC-kre előtelepített forgalmazása hivatalosan már rég megszűnt, ami a Microsoft weboldalán is fel van tüntetve. Windows 7 licencet, termékkulcsot max. pl. használt szoftver formájában lehet venni az EU-ban az egyes webáruházakból, vagy akár innen a hardverapróról.

(#69206) Krystal_s válasza Zoz (#69201) üzenetére


Krystal_s
addikt

Milyen kicsi a világ. Win10 topikban kerestem valamit tegnap és pont ezt a korábbi írásodat szúrtam ki. :D

W10-nél egyértelműen megértem. Zavaró lehet hallgatni és használni, ahogy a háttérben dolgozik folyamatosan az a sok telemetria és egyéb "hasznos" szolgáltatás. ;]
De vettem a lapot majd veszek SSD-t is.... :)

Doky586: ..hát lehet az még szektorhibásan is megbízhatóbb volna adattárolásra, mint egy SSD. ;]

gregory91: Nyugodtan szoktam altatni is. :) Mit hülyít meg és mi zavaró, ha nem indítom újra gyakran? :F

[ Szerkesztve ]

(#69207) akaido válasza winhate (#69204) üzenetére


akaido
addikt

Letölthetők hébe-hóba integrált verziók: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69208) carr


carr
őstag

Ezt kerestem. Juhé.
Köszi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#69209) carr válasza akaido (#69207) üzenetére


carr
őstag

Pont ezen szivok fel éve hogy essék neki az nvme Intel SSD drivert a win 7 telepítőbe betegyem. Királyság. Köszi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#69210) akaido válasza carr (#69209) üzenetére


akaido
addikt

:R N.m. Nálam is letöltődött már, és végzi a dolgát....ööö...remélem nem tojik be... :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69211) gregory91 válasza Krystal_s (#69206) üzenetére


gregory91
senior tag

Rendelelés/konvertálás lassú, a gép elég gyakran (és gyorsan) felvisít miatta, virtualbox-al úgyszintén van mikor lefagy vagy becrashel egy alkalmazás.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69212) winhate válasza akaido (#69207) üzenetére


winhate
őstag

Koszi !

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#69213) King Unique válasza winhate (#69212) üzenetére


King Unique
titán

Most neked amúgy W7 licenc, termékkulcs kellett, vagy csak ISO? Mert ha ez előbbi, akkor arra az vonatkozik, ami az előző válaszban le van írva, meg a venni szó is logikusan arra utal. Ha az utóbbi, akkor jó az, amit a másikban linkeltek, csak akkor mondjuk inkább a letölteni szócska kellett volna a venni helyett. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#69214) carr


carr
őstag

regelnék:
"Hiba a művelet végrehajtása során"
Minden jól van kitöltve. :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#69215) carr válasza carr (#69214) üzenetére


carr
őstag

sikerült már valakinek regelni?
2 böngészőből 3 féle módon próbáltam. mindig fenti hibával dob el. :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#69216) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Windows 7 indulással lenne problémám.
A BOOT-olás elindul, elkezd közeledni azt a 4 színes pötty amiből az ablak lesz (szóval elkezd betölteni a Win7) félúton megáll, majd újraindul a gép. Előtte CPU csere volt, ami nemigazán sikerült, emiatt, sokszor újraindítgattam a gépet, de akkor csak fekete képernyőig jutott, még a BIOS sem jött be.
Amit próbáltam:

1) automatikus javítás
2) csökkentett módban indítás, de nem indult el úgysem
3) chkdsk C: /f
4) sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=c:\windows

Átklónoztam egy SSD-re az egész cuccot, hátha a HDD adta meg magát, de úgy is ugyanez a helyzet.

Van még esetleg valami ötlet amivel helyre lehetne ezt pofozni, vagy marad a reinstall?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#69217) Lordus válasza bugizozi (#69216) üzenetére


Lordus
senior tag

ezt olyankor csinalja (csinalhatja peldaul), ha a bios nem tartalmazza a cpu mikrokodjat.
nem egy 775os lapba tettel xeont? xeon bios frissites nelkul?

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69218) bugizozi válasza Lordus (#69217) üzenetére


bugizozi
őstag

Dell Optiplex 760-ba akartam E8400 -> Q9300 upgradet, de mint utólag kiderült, nem támogatja ezt a procit, hiába s775, visszaraktam az E8400-t de csak idáig jut.

Ide már írtam korábban: Nem indul a gépem topik

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#69219) Lordus válasza bugizozi (#69218) üzenetére


Lordus
senior tag

nekem is van optiplex 760, en xeon x3363at raktam bele, moddolt biossal es mukodik.
xeon x3363= c2q 9550.

friss biossal sztem mennie kellene a q9300nak siman!

de jol ertem, hogy most a korabban benne levo e8400zal sem indul?
mit ertesz azon, hogy sokaig rakosgattad be a procit?
nagyitoval meg kene nezni a foglalatot, hatha elhajlott lab van benne...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69220) Lordus válasza bugizozi (#69218) üzenetére


Lordus
senior tag

biosba be tudsz lepni? ott kene egy bios resetet csinalni...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69221) bugizozi válasza Lordus (#69220) üzenetére


bugizozi
őstag

BIOS reset megvolt, be tudok lépni.
Régi BIOS van rajta, holnap megfrissítem hátha megjavul.
Most E8400 van benne, azzal produkálja ezt, hogy félig indul el a W7 majd reboot.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#69222) Lordus válasza bugizozi (#69221) üzenetére


Lordus
senior tag

holnap megnezem a biosomat, hatha eszembe jut valami es irok!
nem emlexem, tud-e mar ez ahci-t...

760on csak windows alol tudsz biost frissiteni...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69223) Lordus


Lordus
senior tag

bios
drives / sata operation
itt kellene megnezni, hogy mik vannak. fejbol hirtelen nem emlekszem...
lehet, valami itt megvaltozott, az siman okozhatja!

edit: gondolom nem raid...
tehat ha ata, akkor valts ahci-re
ha meg ahci, akkor ata-ra.

proba!

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69224) gregory91 válasza bugizozi (#69216) üzenetére


gregory91
senior tag

Vagy esetleg bootolj egy win7 telepítőt egy pendrive-ról és futtass rajta egy rendszer-visszaállítást egy a "csere előtti" állapotra.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69225) bugizozi válasza Lordus (#69223) üzenetére


bugizozi
őstag

Ez volt a megoldás, átváltottam ATA-ra és elindult a Windows :C Köszönöm a helpet! :R

Jelenleg A00 BIOS van rajta :B úgy látom van már A16 [link] Ezt vajon feltehetem az A00-ra, vagy több lépcsőben kellene eljutni erre a szintre?
Ezután meg merjem megint próbálni belerakni a Q9300 procit?! :F Eszerint nem támogatott CPU.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#69226) Lordus válasza bugizozi (#69225) üzenetére


Lordus
senior tag

:)
na, akkor most szigorúan a dell oldaláról szedd le a legfrissebb biost!
support.dell.com
A16-os, ha minden igaz.
frissítsd. (egy exe fájlt kell elindítani Windowsban és megcsinálja magától. újraindítja magát és pár percig dolgozik.
utána belepróbálhatod a quadot!
DE nézz rá a tápodra, hogy mekkora. mármint hány wattos.
2 félével gyártották őket, a jobbik 305W-os, a gyengébbik 2XX wattos. a quad procihoz 305W táp nem árt...

másik: ha újrarakod a rendszert (akár win7, akár win10) mielőtt újraraknád, állítsd át ahci-re! sokkal gyorsabb lesz!

Ha a Dell oldalán nem írja, hogy kell neki korábbi bios is, akkor felteheted. a dell oldalán mindent megtalálsz!
...
Ahogy nézem, nem írja, hogy kell neki valami előfeltétel, tehát felrakhatod!

Ja, és melyik 760-ad van? MT (normál, "nagy" méret, vagy sff - kisebb méret)?
A kisebbik hiába 760-as, más az alaplap, az talán nem támogatja a 4 magos procikat...
De a nagynak kell vinnie, hiszen a q9650-et is viszi (meg az én X3363 xeonomat bios moddal)

Lehet, hogy kicsi a tápod, vagy a kisebb géped van, azért nem vitte. mindenesetre ha nem viszi és resetelni kell a biost, akkor ha visszarakod az e8400-at, akkor megint állítsd át ahci-ről ata-ra, hogy a mostani win menjen.

(ui: van még egy x3363-am, ami q9550-nek felel meg, ha nem menne a q9300, akkor ez megvásárolható hozzá :B )

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69227) akaido válasza carr (#69215) üzenetére


akaido
addikt

Nekem korábbi évekből van a reg. Ha absz. nem megy küldj egy privátot, megoldjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69228) carr válasza akaido (#69227) üzenetére


carr
őstag

Köszi. Mindjárt megpróbálom megint. Aztán írok ha nem megy. :R Köszönöm.

(tab-ra miért nem ugrik a küldésre, mint régen? Vagy csak nálam működik így ez a feature? :) )

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#69229) bugizozi válasza Lordus (#69226) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

BIOS update megvolt, illetve sikerült átváltani AHCI-ra is.
Switch from IDE to AHCI after installing Windows 7

Köszönöm a segítséget! :R

SFF, kisebbik Optiplex van, D255P-00 tápegységgel, lehet a 255W kevés neki. De mindegy is, már belefáradtam, úgyis csak ismerős "örökgaranciás" gépe, HDD helyett beletettem egy SSD-t, azzal már lényeges gyorsulást sikerült elérni.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#69230) Lordus válasza bugizozi (#69229) üzenetére


Lordus
senior tag

na, orulok!
255w-os tappal inkabb ne is probalkozz, raadadul az sff gep nem is biztis, hogy vinne...
jo lesz aze8400zal is! nekem is tobb gepben ez a proci van. megy az :)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69231) _DiEGO_ válasza bugizozi (#69225) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ezen CPU-k támogatottak:

(#69232) bugizozi válasza _DiEGO_ (#69231) üzenetére


bugizozi
őstag

köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#69233) winhate válasza King Unique (#69213) üzenetére


winhate
őstag

Megvan mar minden koszi.
Eredeti win7 64 bit pro egyenlore nem engedem ki a netre :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#69236) Lordus


Lordus
senior tag

Utóbbi időben (hónapokban) azt játssza a windowsom, hogy minden indítás után mikor bejön az asztal, kicsit "lefagy", várakozik, majd kiírja, hogy a "windows intéző nem válaszol" - itt arra kattintok, hogy "feladat bezárása" és onnantól hibátlanul működik a rendszer.
természetesen ha direkt megnyitom a windows intézőt, akkor indul azonnal, minden gond nélkül.

win7 x64 ultimate 2020.05-ös frissítéssel IS rendelkezik. (tehát full naprakész)

mi a fene okozhatja ezt? csak emiatt nem telepíteném újra, mert elég hosszadalmas a programok listája, amit használnom kell rajta...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.