Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) gerrog


gerrog
aktív tag

hali

atikmpag.sys fájl kék halált okoz..akkor amikor skype-ban próbálom elindítani a webkamerát
de csak ekkor..
mit tudok tenni ez ellen?

R7 260X kari, legfrissebb driverrel
Logitech C615 kamera..de csak újabb skype verzióknál jelentkezik ez (7.6), régebbivel jó (6.14)
saját logitech szoftverével is jó a kamera

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#50202) brd válasza gerrog (#50201) üzenetére


brd
nagyúr

Előző driver, előző Skype, türelem, ameddig kijavítják a hibát. Más opciót nem nagyon látok. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#50203) gerrog válasza brd (#50202) üzenetére


gerrog
aktív tag

fenébe..
azért köcce

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#50204) LámaZ


LámaZ
addikt

Most nagyon szomorú lettem.
Előfordult már nálam az, hogy a hibernálás nem működött, nem tudott abból feléledni a rendszer, emiatt napközben altatást alkalmaztam, és csak este, lefekvés előtt kapcsoltam ki teljesen a gépet.
Most az altatás sem jó, mert a rendszer valamiért közben elhal, rendellenesen leáll, és a gépet a főkapcsolóval újra kell indítani, bár a Windows normál módú indítása opcióra simán elindul.
Mitévő legyek?
Amúgy megvan még az a bizonyos 100 MB-os rendszerpartíció nekem is, amelynek nincs is semmilyen betűjele, és rejtett, de Aomeiben vagy a Win 7 Home Premium Lemezkezelőjében látom.
Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tud rendesen elaludni/felkelni, mi okozza az abortuszt. :F

Még egy dolog: mivel friss a Win 7 frissítéseket töltöttem le, olyan 191-et, kb. 1 GB.
Újraindítás után nem tudta konfigurálni a rendszert, ezért visszacsinálta a módosításokat.
Most kezdhetek elölről mindent. Nem értem, hogy ez a gagyi Windows Update miért nem érzékeli, hogy már letöltötte a frissítéseket, és miért nem ajánlja fel esetleg, hogy egyenként telepítsem őket, hátha akkor kibukna, hogy melyik frissítés csinál galibát.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#50205) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Most csináltam egy kis rendrakást a gépen (CCleaner, Smart Defrag) és feltűnt, hogy alig van szabad hely a C partíción.
100GB a C partíció ebből 50GB körül látok lefoglalt területet és mégis csak 6GB szabad hely van.
Ez most mi?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#50206) quailstorm válasza Tigi (#50205) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendszer-visszaállítási pont? Nekem az volt. De lemezkarbantartó frissítések eltávolítóinak törlését is nyomhatod.

(#50207) Tigi válasza quailstorm (#50206) üzenetére


Tigi
őstag

Ki van kapcsolva a visszaállitás.
A lemezkarbantartót még megnézem.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#50208) Tigi válasza quailstorm (#50206) üzenetére


Tigi
őstag

Mégis csak volt mentett visszaállítási pont mert a karbantartó felszabadította a hiányzó területet.
Szégyenlem, de életemben most először használtam a lemezkarbantartót. :B
Köszi szépen a segítséget. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#50209) quailstorm válasza Tigi (#50208) üzenetére


quailstorm
nagyúr

inkább szégyelld

Nincs mit. Én XP-n jártam így nemrég. 12GB visszaállítási pont volt...

(#50210) LámaZ válasza LámaZ (#50204) üzenetére


LámaZ
addikt

Re: Windows Update hiba

Open the Windows Update troubleshooter

If your computer is having problems finding and installing operating system updates, try using the Windows Update Troubleshooter to fix the problem. It makes sure that your computer is connected to the Internet, and checks to see whether your network adapter and Windows Update services are running correctly.

Lefuttattam.
Windows Update error 0x8024402C → install the latest version of Windows Update Agent.
és
Service registration is missing or corrupt

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#50211) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Volt az éjjel egy váratlan újraindulás. Valahol meg tudom nézni az okát?

(#50212) LámaZ válasza LámaZ (#50210) üzenetére


LámaZ
addikt

Nos, nem jött össze az éjjel sem a Windows frissítés.
Hagytam a gépet dolgozni (191 Windows frissítés letöltése és automatikus telepítése sok időt vesz igénybe), amely valószínűleg próbált újraindulni, de nem sikerült neki, mert bekapcsolás után kiírta, hogy utoljára nem szabályosan állt le.
Ekkor normál indítást választottam, majd a Windows elindulása után elkezdte konfigurálni a PC-t a frissítések után, de nem sikerült neki:
Failure configuring Windows updates
Reverting changes
Do not turn off your computer

Utána meg a régi állapot, mindenféle frissítés nélkül.

Legyen minden jó!

(#50213) Doky586 válasza LámaZ (#50212) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne engedd hogy mind a 191-et egyszerre akarja frissíteni...

Manuális frissítésnél ~20db-ot jelölj ki egyszerre, azt telepítse. Ha az már felment jöhet a következő 20 és így tovább. Így azt is megtalálod ha valami nem akar felmenni.

(#50214) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mit tehetek annak érdekében egy friss win7 home premium esetében, hogy ne szemetelődjön el illetve az idő múlásával ne lassuljon be? Kéne valami megoldás amivel vigyázni lehet rá, mert aki használja egy idő után állandóan sír nekem, hogy már megint nagyon lassú a gép!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50215) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Hello!
Következő a problémám: véletlenszerű időnként elmegy a hang a rendszeren (audiodg.exe is eltűnik a feladatkezelőből). Egy újrainditás mindig segit, de csak pár órára. A services.msc -n belül ha újrainditom az audiót akkor ismét működik, viszont ha éppen egy játék közepén történik, akkor a services.msc-s megoldás után a rendszerben visszajön a hang, csak a játékban nem.
A windows reinstall egy tuti megoldás, mert pár hónapja bevált ugyanennél a hibánál, viszont nem szeretném újrahúzni a rendszert, ezért érdekelne egy alternativ megoldás ha van.
Alaplapi hangkártyám van (Asrock Z77 Extreme4) és drivert már újtatelepitettem.

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#50216) bolic


bolic
őstag

Kérdezem, hogy mindkét gépen van a magyar Windows 7 Ultimate 64 bit, a hálózati fájlmásolás névlegesen 75 MB/s-el végződik, hol lehet feloldani a korlátot? 1Gbit-es routerem van, kihasználnának a lehetőséget! :F :U :W

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50217) krealon válasza bolic (#50216) üzenetére


krealon
veterán

"a hálózati fájlmásolás névlegesen 75 MB/s-el végződik, hol lehet feloldani a korlátot?"

1000 Mbps halozaton nem rossz eredmeny ez a 600 Mbps atvitel.
Ez nem beepitett korlatozas, amit fel lehet oldani, hanem valahol szuk keresztmetszet van az atvitelben.
Nehany problemaforras otlet:
- CPU limit az egyik gepen (Feladatkezelo --> Teljesitmeny ful)
- HDD sebesseg limit az egyik gepen (Eroforras Figyelo --> Lemez) (talan ez a legvaloszinubb)
- Tuzfal / internet secuity program halozati forgalom monitorozasa
- UTP kabel hiba (pl nem teljesiti a Cat5e vagy jobb szabvanyt vagy kontakthibas)
- a switch (router) tapegysege eloregedett, es emiatt hibazik
- a switch (router) tulmelegedett
- stb

[ Szerkesztve ]

(#50218) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Előre is elnézést a hülye kérdésért, de van egy notebook amin gyárilag W7 home OA van, és akinek eladtam az most egy tört verziót használ rajta :F (asszem 8.1 -et de nem tudom biztosan)

Kérdésem hogy lehet arra mód, hogy azt a használaton kívüli W7 kulcsot felhasználjam egy másik gépen?
Egyik ősnek szeretnék összerakni egy gépet, ezért érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#50219) krealon válasza DeathAdder (#50218) üzenetére


krealon
veterán

Felhasznalni fel tudod, de nem lesz jogtiszta a telepitett Windows, mivel a kod a hardverhez kotodik, amin a matrica van.
Ha netan az uj tulaj erre raebred, es felhasznalja (a matrica miatt jogosan), akkor az altalad telepitett gep automatikusan megbukik az eredetisegvizsgalaton.

(#50220) DeathAdder válasza krealon (#50219) üzenetére


DeathAdder
veterán

Pont a lényeg maradt le, hogy a kulccsal legálisan lehet-e használni, és frissíteni? :)
Tehát tegyük fel ebben az esetben hogy egy Home premiumot telepítek a nagyszüleim gépére, amit leaktiválhatok azzal a kulccsal és legálisan lehet használni illetve frissíteni is?

Abban biztos vagyok hogy az új tulaj nem fogja felhasználni, mert egyrészt szinte alig használ gépet, másrészt meg "holmi home premiumokat" ő nem használ, w7-et meg biztosan nem :N

(#50221) krealon válasza DeathAdder (#50220) üzenetére


krealon
veterán

Mint mondtam, nem lesz legalis.
Frissulni fog, amig a tulajdonos nem hasznalja fel (esetleg ertekesiti tovabb a geppel).
De ettol fuggetlenul ez warez, ugyhogy lebeszellek rola.

(#50222) DeathAdder válasza krealon (#50221) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszönöm szépen :)

(#50223) DS39 válasza Predator2 (#50214) üzenetére


DS39
nagyúr

időzített töredezettségmentesítés futtatása heti egyszer (HDD-n), automatikus CCleaner futtatás bizonyos időközönként. és néha Lemezkarbantartó futtatása, mellyel régi win update-k is törölhetőek. (ezt nem tudom lehet-e automatizálni)

(#50224) bolic válasza krealon (#50217) üzenetére


bolic
őstag

CPU-k az oké, elenyészőek. A HDD-k is, mehetnének akár 120 MB/s-ig.
Belső W7 tűzfalt használok, nemrég vettem routert (TP-Link TL-WDR4300), az előző router is ugyanolyan sebességet produkált, tehát nem hiba.

Akkor hol keressem a limit feloldását? Majd ha lesz időm, böngészni fogok a limitról. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50225) Predator2 válasza DS39 (#50223) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod!

" automatikus CCleaner futtatás bizonyos időközönként"

Az ilyen programok nem több kárt csinálnak mint hasznot? Egy gyakorlatlan felhasználó kezében a programon belül mit futtasson ami segít/hasznos és nem árt, nem kavarja meg jobban a rendszert?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50226) DS39 válasza Predator2 (#50225) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak azt állítod be rajta, hogy a böngészők gyorsítótárát, és az egyéb Windows-os temp mappát törölje, azzal is sok felesleges adattól megszabadulsz, és kárt nem okoz. a registry tisztítóját, meg egyebeket nem muszáj használni.

(#50227) bolic válasza bolic (#50224) üzenetére


bolic
őstag

Hálózat, szolgáltatók » Lassú másolás hálózaton

Google-n böngésztem, nincs ötletem. :F :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50228) brd válasza bolic (#50227) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell keresgélned, már leírták neked, csak értelmezni kell (ha nem megy, kérdezni róla). Ez pl. megvolt:
Eroforras Figyelo --> Lemez? A leggyakoribb ok, hogy a háttértár lassú. Melyik mai HDD tud 120MB/s-t a végén is? Tudtommal egyik sem, de még az elején is csak ideális körülmények között (nincs töredezve a filerendszer, és csak egy logikai kéréssorozat fut rajta éppen - vagyis pl. egy másik meghajtó/hálózat felé másolás).

The only real valuable thing is intuition.

(#50229) bolic válasza brd (#50228) üzenetére


bolic
őstag

Drives Monitor gadget-et is használom, ott nincs kihasználva teljesen a HDD-k, mikor másoltam folyamatosan. Ha megy a torrent a másik gépen, 75 MB/s-nál kevesebbet mutat a Network Monitor II gadget diagramja! Akármennyi HD filmeket másolok, mondjuk 1 terrabájtot (1024 GB) végigmásoltam, akkor is fix 75 MB/s. Na mindegy, tovább nem ragozok. Jó az a sebesség, elfogadható.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50230) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

rendszer indulásakor két program is indul, melyek ha jól látom lassítjá is a rendszert. Kérdésem ezek mik és el lehet-e ávolítani őket, ha igen hogyan szabad?

Groovemonitor.exe
WebComanion

F.K.T.

(#50231) kispx válasza psg5 (#50230) üzenetére


kispx
addikt

A groove monitor az office része. Ellehet távolítani, bár nem lassít.

futtatás -> msconfig -> startup fülnél kiszedheted mindkettőt.

(#50232) psg5 válasza kispx (#50231) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Közben a webcompaniont sikerült már csak a regiszteriben volt a de a ccleaner kiszedte.

Grovve-t meg nem engedem indulni és kész.

F.K.T.

(#50233) - iSO -


- iSO -
tag

Sziasztok!

Az lenne a célom, hogy Windows7 bootolás után kizárólag egy automatikusan elinduló program jöjjön be a gépen.
Semmilyen más funkciót ne lehessen használni.
Mi erre a megoldás ? ( Ha segédprogram kell, akkor lehetőleg FREE)

Köszönöm:
:R
iSO

(#50234) Csöves válasza - iSO - (#50233) üzenetére


Csöves
senior tag

Itt olvasgass.

Aquila non captat muscas.

(#50235) kispx válasza - iSO - (#50233) üzenetére


kispx
addikt

(#50236) geris197


geris197
tag

Üdvözletem! Szerintetek egy bizonyos frissítés tönkre tehet egy nem legális,aktivátorral aktivált, win 7 ultimatot?
Mert minap beadta az unalmast úgy,hogy csak egyfolytában újraindult. Telepítő lemezről a javítás sem sikerült. Újra lett rakva,frissítések nem lettek ráengedve (157 drb) azóta megy rendesen.

(#50237) quailstorm válasza geris197 (#50236) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legalább annyira lehetséges mint a gyíkemberek...

(#50238) geris197 válasza quailstorm (#50237) üzenetére


geris197
tag

Akkor meg nem értem. Hardveres hiba biztos nem,mert akkor az a win újrarakása után is jelentkezne. Csak zavar,hogy nem tudom mi okozta a hibát. Már több mint 2 éve megy minden gond nélkül ezzel a konfiggal,semmi gond nem volt.

(#50239) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok !

64 bites Win 7-et akartam telepíteni, a lemezt előre particionáltam, mert nem akartam, hogy a win7 létrehozza a rejtett particióit. Elsőre az volt a gond, hogy UEFI rendszeren csak GPT sémájú particióra hajlandó települni. Kiléptem, knoppix alatt gdisk-kel átparticionáltam GPT-re, most meg az a gondja, hogy GPT particióra nem hajlandó települni. Most csak én nem értem a Microsoftos logikát ? Előre is köszi a segítséget

(#50240) quailstorm válasza geris197 (#50238) üzenetére


quailstorm
nagyúr

coincidence

Fogalmam sincs, csak tapasztalatom van arról, hogy legál és illegál közt annyi a különbség, hogy a legális aktiválásával elbaszhatod az életed.

Vagy míg most én a legális Win8-amból 8.1-et csinálok, addig 3 millió illegáls 8.1-et telepítek kulcsrakészre :U

Ha még meglenne az összeomlott OS akkor lehetne kaparni az okokat, de egyrészt időigényes, másrészt már nincs meg.
Sevenforumon meg 8forumon vannak jó arcok, elég extrém helyzeteket is megoldottak már.

(#50241) Doky586 válasza Bálnaborjú (#50239) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na most állítsd vissza mbr-re, és úgy telepíts, a hibaüzenetekről pedig csinálj fotót..

(#50242) Bálnaborjú válasza Doky586 (#50241) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Kösz, de nem akarom visszakonvertálni mbr-re. Nem kellene működnie GPT-vel ?

(#50243) LámaZ válasza HummeRC (#49701) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó kicsesztél velem.
VI.09-én volt a tanácsod, és rá kb. két hétre próbáltam átállni Win 7 Home-ra, de a napokban visszatértem az Ultimate-re.
A Home nem jó. Nem akarok csúnyákat írni. Ha angol verzió, akkor magyarul nem tud, csak sok buhera árán. A Windows Update ramatyul működött, sok telepítést nem tudott feltenni.
Én inkább leszek vérpistike, minthogy nyomorogjak.

Legyen minden jó!

(#50245) zoo8800


zoo8800
veterán

Tegnap kikapcsoláskor azt írta ki a gép, hogy valami frissítést készít elő, anélkül, hogy frissítettem volna.
Bekapcsoláskor frissít, majd karbantart, aztán üdvözöl. A telepített frissítéseknél 2015.07.03. az utolsó dátum, azóta semmi.
Mi a fene volt ez? :D

rip and tear, until it is done

(#50246) quailstorm válasza zoo8800 (#50245) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lemezkarbantartó.

(#50247) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Ma már másodszorra kaptam kékhalált és fogalmam sincs, hogy miért.

Ezen fájlokat generálta a Windows: [link]

Valakinek valami ötlete van esetleg?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50248) quailstorm válasza Gergosz2 (#50247) üzenetére


quailstorm
nagyúr

hal.dll
vagy corrupted lett, vagy HW hiba van
szokásos sfc /scannow kört le kéne futni

(#50249) bolic válasza bolic (#50229) üzenetére


bolic
őstag

Végre volt időm másolási tesztet végrehajtani, tényleg a másik gépen 100%-ot mutat az egyik HDD. Tehát véges a sebessége, nagyon régen vettem (WD Raid Edition 500GB). Sebaj, nagyon időt álló, majd ha kimúlik, persze gyorsabbat veszek. :DDD :N :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50250) zoo8800 válasza quailstorm (#50246) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez valami ütemezett dolog? Mi frissült, a lemezkarbantartó, mint "program"?
Gugli nem volt a barátom

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.