Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) Doky586 válasza bolic (#50249) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vegyél néhány 1TB-os SSD-t, azok gyorsabbak... Elégedett lennél velük.

(#50252) quailstorm válasza zoo8800 (#50250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem nyomod be kézzel, akkor nem történik meg. De így csak a lemezkarbantartó frissítésmaradványok törlése csinál.

(#50253) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

üdv !

ez most egy nagyon béna kérdés lesz, és kb 99%-ban biztos vagyok benne, hogy a válasz "nem", de azért megkérdezem: ha a win7 egy MBR sémájú (rendszer) HDD-ről boot-ol, és berakok egy második (adat) HDD-t, ami GPT módon van particionálva, ezzel lesz valami gondja a windowsnak ?

(#50254) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy ma vetted egy SSD-t, amit rendszer tárolónak használok a HDD melett. Fel is tetem a rendszert az SSD-re és a Windows-ban csak az SSD-t látom a HDD-t nem. Ilyenkor mi a teendő?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#50255) krealon válasza bolic (#50224) üzenetére


krealon
veterán

"A HDD-k is, mehetnének akár 120 MB/s-ig."

Igen, felteve, hogy toredezetseg mentes, nagymeretu fajlokrol van szo.
Ha gigabitet ki szeretnel hajtani, akkor sok RAM-ra, jo halokatyara (a regebbi realtek chipset-ek pl botranyosan szerepeltek), es SSD-re lesz szukseged.

(#50256) krealon válasza Bálnaborjú (#50253) üzenetére


krealon
veterán

"ha a win7 egy MBR sémájú (rendszer) HDD-ről boot-ol, és berakok egy második (adat) HDD-t, ami GPT módon van particionálva, ezzel lesz valami gondja a windowsnak ?"

A 64 bites Windows-nak nem lesz vele baja.
A 32 bites Windows nem fogja latni, mert nem kezeli a GPT particios strukturat.

(#50257) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valami szoftveres beállítási lehetőség arra, hogy 2 monitort 1 monitorként használja a Win7 Ultimate? Azt szeretném, ha egy ablakot maximálisra állítok akkor két monitoron jelenjen meg 1-1 fele.

(#50258) bolic válasza krealon (#50255) üzenetére


bolic
őstag

SSD? Az nem torrent- és szerverbarát. Igen tudom, majd ha végleg lehal a szerver szintű alaplap, mehet a csere-bere.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50259) vlevi válasza Bálnaborjú (#50253) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a 32 bites Win7 is kezeli a gpt-t, írni olvasni tudja, azzal nincs probléma, egyedül bootolni nem tud. De, mivel neked a boot egy külön HDD-n van, ezért az nem lesz gond.

Can Windows 7, Windows Vista, and Windows Server 2008 read, write, and boot from GPT disks?

Yes, all versions can use GPT partitioned disks for data. Booting is only supported for 64-bit editions on UEFI-based systems.

" bolic (#50224) "
HDD 120MByte-ig.
Hát, igen. Optimális esetben. Ha azok a nagy BDLinux ISO-k a lemez elején vannak. Mert már az is jelentősen csökkenti a HDD átviteli sebességét, ha a file a lemezek belső részén vannak, ott ugyanis 7200rpm-nél is kisebb a kerületi sebesség, emiatt a szekvenciális olvasás is lassabb.
Kisebb fileok esetén pedig ne is beszéljünk a dologról. Bizgerentyű fileokat (tizenvalahányezer apró, 2-3kbyt-eos file, vagy a böngésző cache, ha tele van ugyanennyi, néhány byte-os cookie filellal ) csak 1-2MByte/sec sebességgel tud olvasni.
Indítsd rá a Crystaldiskmarkot a HDD-re, és érdekes dolgokat fog írni.

[ Szerkesztve ]

(#50260) Brucehun válasza Brucehun (#50254) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Közbe sikerült megoldani a dolgot, csak újra kellett particionálni a HDD-t!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#50261) Gergosz2 válasza quailstorm (#50248) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezt dobta:

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50262) quailstorm válasza Gergosz2 (#50261) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkó asszem HW hiba lesz.

(#50263) krealon válasza bolic (#50258) üzenetére


krealon
veterán

"SSD? Az nem torrent- és szerverbarát."

Maximalisan igaz.

Korabban irtad (#50224):
"A HDD-k is, mehetnének akár 120 MB/s-ig."

Egy HDD-re torrentezve, irrealis elvaras a 120 MB/s-os (gyk: MB = Mega Byte, Mb = Mega Bit) sebesseg.
Egy winyo ezt a sebesseget csak egyszalas folyamatos irasnal (es tipikusan a lemez elejen) kepes hozni. Ha mar mozgatni kell az olvasofejet (marpedig a torrent egy adott nagymeretu fajlt egyszerre tobb pozicioban ir), akkor toredekere esik a sebesseg.

(#50264) Gergosz2 válasza quailstorm (#50262) üzenetére


Gergosz2
veterán

:(( :((( És azt hogy tudom kideríteni mi lehet az.

De nekem van egy sejtésem: A vezeték nélküli egerem. Már korábban is fagyott miatta.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50265) krealon válasza krealon (#50256) üzenetére


krealon
veterán

"A 64 bites Windows-nak nem lesz vele baja.
A 32 bites Windows nem fogja latni, mert nem kezeli a GPT particios strukturat.
"

Ezt elrontottam. [link]
Valoban, a 32 bites Windows XP az, ami nem kepes kezelni a GPT particiokat.
A Win7 kepes kezelni.
A GPT-s disk-rol boot-olashoz pedig (U)EFI-s alaplap szukseges.

(#50266) quailstorm válasza Gergosz2 (#50264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnos csak random próbálgatással, ugyanis semmi értelmes segítség nem volt a minidumpban.

(#50267) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Azt valahogy meg lehet oldani win 7 alatt, hogy egy monitoron több ablakot lássak egyszerre teljes képernyőben? Nem több monitoros megoldás érdekelne, de még csak nem is a váltogatható desktop, hanem hogy egyszerre több ablakot rendezhessek egymás mellé, de teljesértékűen. Fogalmam nincs hogy keressem, de nincs valami olyasmi, aahol mondjuk a desktopot 720p-re állítom, a különböző programokat, ablakokat meg mondjuk 1080p-re. Az egész azért érdekel, mert nem multi monitort raknék a gép elé, hanem egy 55"-os tv-t, de ugye nem sokat érek vele csak így simán, mert legfeljebb nagyobb az ablak... Előre is köszönöm!

(#50268) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

Win7-et (Enterprise, 64bit) akartam telepíteni Dell Latitude E7440-esre USB boot-tal. Ha legacy modeban bootolok, akkor a 0xc000000e hibakódot kapom, viszont uefi-ről bootolok, akkor minden ok. Tudja valaki, hogy ennek mi lehet az oka? A bios beállításokon kellene változtatni valamit?

A pendrive usb2-es, míg a port usb3-as.

Ugyan ezt tapasztaltam egy Ispiron 3542-es esetén is ugyanazzal az usb2-es pendrive-val de ott usb2-es módban.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50269) VeryByte válasza fiATHaLON (#50267) üzenetére


VeryByte
őstag

Mondjuk MaxTo nevű cucc.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50270) fiATHaLON válasza VeryByte (#50269) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm a gyors választ. Megnéztem, de ez nem igazán az, amit keresek. Vagy én nem tudom még használni... Hangot szeretnék szerkeszteni adobe auditionben és a programot magát is teljes képernyőben szeretném, meg a további kirakható plugin ablakokat is (mixer, stb). Ha ennek van olyan funkciója, hogy az ablakok más felbontásban vannak, mint a desktop, akkor jó (más megoldást nem nagyon tudok elképzelni, hogy miként lehetne ezt elérni)... Még keresem.

(#50271) VeryByte válasza fiATHaLON (#50270) üzenetére


VeryByte
őstag

Bocs, esküszöm nem értem, hogy mire gondolsz.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50272) fiATHaLON válasza VeryByte (#50271) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Nem benned van a hiba, érzem, hogy nem tudom igazán jól körülírni... :DDD
Valami olyasmi megoldás kellene, ahol a teljes méretű ablak kisebb helyet foglal, vagyis egy adott desktop képernyőre kipakolhatok mondjuk 2-3-4 ablakot, amiken nem kell mondjuk csúszkával scrollozni, hogy
a teljes felületet lássam, vagy nem attól lesz kisebb helyen elférő az ablak, hogy valamit levág, összezsúfol.
Még inkább paraszt módon leírva, valami olyan, ahol virtuálisan egyszerre látok egy képernyőn mondjuk min. 2 teljesértékű desktopot, csak összezsugorítva (de legalábbis 2 program ablakot.
55"-os tv-be belepakolnék 4 22"-os kijelzőt. Máshogy már nem tudom... :))

(#50273) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Kezdem már sejteni, hogy miért totális baromság, amit szeretnék... :DDD

(#50274) prozodus válasza fiATHaLON (#50272) üzenetére


prozodus
őstag

Meg lehet éppen csinálni, csak kézzel, és mindig újra, +kicsinyítés, és a szemed ki fog folyni :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#50275) krealon válasza fiATHaLON (#50272) üzenetére


krealon
veterán

"55"-os tv-be belepakolnék 4 22"-os kijelzőt. Máshogy már nem tudom... "

En mar sejtem, hogy mit szeretnel, de sajnos az nem lehetseges.
Neked arra lenne szukseged, hogy a monitor fizikai felbontasa minden iranyban megduplazodjon.

A monitor fizikai felbontasa adott, igy ha tobb dolgot teszel ki egyszerre egymas melle, akkor egy ablakra kevesebb keppont jut. Ekkor ha az eredeti ablak felbontasat megtartanad, a kijelzo mindenkepp interpolalna a fizikai pixelekhez, vagyis elmosodna.
Szoval ha elmosodas mentes kep kell, akkor extra kijelzok hasznalatara vagy kenyszerulve.

(#50276) Doky586 válasza fiATHaLON (#50272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"55"-os TV-be belepakolnék 4 22"-os kijelzőt"

A TV 1080x1920, így negyedelve ahogy mondod lenne 4db 540x960 felbontású kijelződ. Én ilyet utoljára a DOS-os és Win95 időszakban használtam... Nem sokan irigylik vissza. Te igen?

Miért nem húzol filctollal egy keresztet a képernyő közepére és azt mondod: ez most már 4db monitor.. :O

A helyedben inkább 2 v 3db monitort kötnék a PCre kiterjesztett asztallal.
így összességében 1080x5760 vagy 3240x1920 felbontáson gazdálkodhatnál..

[ Szerkesztve ]

(#50277) alikov


alikov
csendes tag

Lemezkarbantartó párbeszédpanelen a Rendszerfájlok törlése gomb nem jelenik meg.
Hogyan tudom elővarázsolni?

(A KB 2852386 frissítés telepítve van.
Lemezkarbantartót rendszergazdaként indítom.)

(#50278) brd válasza alikov (#50277) üzenetére


brd
nagyúr

Ha rendszergazdaként (rendszergazda módban) indítod, akkor ne is keresd, mert a gomb is csak ezt csinálja.

The only real valuable thing is intuition.

(#50279) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Köszönöm mindenkinek, igen rájöttem, hogy ezt mondjuk egy 21:9-es 4k felbontású monitoron lehet hellyel-közzel megcsinálni... Nem baj, tettem egy haszontalan ám érdekes utazást a "mi lenne ha" világába, nektek
is kellemes perceket szerezve, majd vettem még két monitort a meglévő mellé... :DDD

(#50280) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismét megpróbáltam telepíteni (csaknem 1 év után) az Internet Explorer 11-et, azonban ugyanazt a hibát adta mint első telepítéskor, az óra és az időjárás widget nem volt látható, pedig utána telepítettem a hozzá kiadott frissítéseket is. Ennyi idő nem volt elég a hiba kijavítására? Maradt a rendszer visszaállítás. Utána pedig elrejtettem az Internet Explorer 11 frissítést. Windows 7 64bites a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50281) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy a céges gépek úgy vannak beállítva, hogy 10 perc "üresjárat" után kilövik a monitort és feloldáskor jelszót kérnek. Mivel nem vagyok rendszergazda (és Ő sem csinálja meg) nem tudom kikapcsolni a jelszókérést, sőt még ezt az időt meg sem tudom nyújtani a monitor kikapcsolás idejének állításával. Olyan munkát végzek hogy 5-10 percet használom a gépet majd 15 percet nem gépezek és naponta 100x írom be a jelszavam...
Esetleg van valami olyan portable program ami mondjuk 9 percenként "megnyom" egy gombot, így nem tudja lelőni magát a gép?

(#50282) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok!
Honnan lehet letölteni a win7 home premiumot ingyen? (Aztán aktiválom, van kulcsom) az összefoglalón található link még megbízható? :F

SC: Herczku_Death

(#50283) mttssz válasza afrojack1 (#50282) üzenetére


mttssz
senior tag

Az is megfelelő ha bármelyik torrenten keresel egy eredeti, módosítatlan iso-t ami MSDNA-s.

(#50284) vlevi válasza flegga92 (#50281) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tegyél oda egy Hama, vagy Trust egeret, ezekben olyan szar az érzékelő, hogy állandóan mozognak a képernyőn, a védőnek nem lesz ideje bekapcsolni :D

(#50285) afrojack1 válasza mttssz (#50283) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszönöm! :R
Ez az msdna mit is jelent?

SC: Herczku_Death

(#50286) mttssz válasza afrojack1 (#50285) üzenetére


mttssz
senior tag

Kis korrekció, MSDN, Microsoft Developer Network, hivatalos csatorna ahonnan lehet az előfizetőknek isokat letölteni, szoktak kikerülni az n-betűsre onnan származó tiszta lemezképek.

(#50287) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez miért jelenik meg szinte mindennap nálam azzal az üzenettel, hogy egy hibaüzenetem van? Elindítom ez a kép fogad:

Lefuttatva pedig minden OK:

Van egy RAM diszkem (Dataram,Inc 4.4.,33, a legújabb) ott induláskor sokszor ellenőriz, mintha probléma lenne, de nem talál semmit. Nem tudom, ennek van e valami köze hozzá.

Mindig szabályosan lépek ki a Windowsból, bezárok előtte minden alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50288) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy néha váratlanul eltűnik vagy 5-6GB a rendszer winyómról. Kb. 2-3 napig tart aztán újra megjelenik (legalábbis ahogy én kiszámoltam). CCleaner-el szoktam takarítani a gépet, ott minden a "gyári" alap beállításokon van, így futtatom le a tisztítást, de ez nem szabadítja fel azt a 6GB-ot.
Kérdésem, hogy mi okozhatja/foglalhatja le annak a 6GB-nak az "eltűnését"? Eléggé be van osztva a hely a winyómon, ezért zavaró...

Esetleg ha valaki tudja, akkor pl. a CCleaner-ben mit kellene bepipálnom, hogy ezt ki tudja pucolni (még nem mertem piszkálni az alap beállításokat)? :F

Esetleg ez normális dolog?

A válaszokat köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#50289) Kékes525 válasza SunMount3r (#50288) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy a Vincsesztereddel van valamilyen gond. Vagy szabálytalanul lépsz ki a Windowsból, vagy valamilyen programból és nem szabadít fel minden lefoglalt területet. Érdemes lenne egy smart programmal rendszeresen monitorozni. A Hard Disk Sentinel erre tökéletes. Illetve a check disket (chkdsk) rendszeresen futtatni, lehet, hogy vannak gyenge szektorjaid, amit egyszer jónak máskor rossznak talál, mert még nem teljesen romlott el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50290) Kékes525 válasza Kékes525 (#50287) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyenkor chkdsk-val sokszor ellenőrzöm, mert kötet hibát is szokott mutatni, de az mindig mindent rendben talál. Hard Disk Sentinel a háttérben van, de annak is mindig minden jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50291) SunMount3r válasza Kékes525 (#50289) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Sentinel-el most néztem meg, 100%-ot ír a vinyóra.

Nem lehet esetleg, hogy valami Win7-es rendszer swap file vagy az ütemezett rendszer visszaállító mentés miatt van? :F

Mondjuk úgy 2 hetente 1X szokott előfordulni, aztán 1-2 nap múlva megint vissza jön az eltűnt terület...

[ Szerkesztve ]

(#50292) Kékes525 válasza SunMount3r (#50291) üzenetére


Kékes525
félisten

De mindig is maradjon a háttérben, mert ha bizonytalan szektorjaid vannak, akkor azt nem mindig látja. Az állandó figyeléskor ez a hiba kimutatható.

Az ütemezett rendszer visszaállító mentés csinálhat ilyet, ha mentés közben kapcsolod ki a gépet.

Mindig akkor szabad kikapcsolni a számítógépet, amikor nem fut semmi olyan a háttérben, ami éppen használja a lemezt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50293) SunMount3r válasza Kékes525 (#50292) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor monitorozom vele egy darabig... Erre elég a trail verzió?

És lenne még egy kérdésem: a Win7-nek kb. mennyi szabad hely kell a rendszer winyón a normális működéshez?

THX! :)

(#50294) Kékes525 válasza SunMount3r (#50293) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt hiszem igen. Habár nem drága és megéri az árát, különösen akkor, ha sokszor vannak lemezgondjaid és/vagy fontos adatokat tárolsz . Life-time licence van.

Pontosan nem tudom, de pár giga biztosan, mert a programjaid, a rendszer a temporális fájljaival, továbbá az internet böngésző cache is használja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50295) SunMount3r válasza Kékes525 (#50292) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak úgy "rapid" módon nem szoktam kikapcsolni, csak mindig rendesen a Start menü-ből. Ha így kapcsolom ki akkor az rendszer dolga lenne, hogy közben mindent szépen leállítson, nem? Amúgy az ütemezett rendszer visszaállító-t meg nem is jelzi amikor épp fut, mert a háttérben csinálja, ezt meg akkor honnan lehetne tudni? (Task manager, tudom, de ki az aki minden kikapcsoláskor megnézi?)

A másik pedig, hogy a task scheduler-ben be van állítva az automatikus kikapcsolás, minden nap éjjel 1 órára. Esetleg ez nem zárna be mindent rendesen, mikor végrehajtja az automatikus kikapcsolást és mindent előbb "kézzel" kellene bezárnom? :F

(#50296) Kékes525 válasza SunMount3r (#50295) üzenetére


Kékes525
félisten

A rapid mód azt jelenti, hogy a kikapcsológombbal? Az nem célszerű, mert az az alkalmazások nyitott fájljait nem zárja be és így a helyei foglaltak maradnak. Szektorok veszhetnek el. Azt akkor lehet, ha minden programból szabályosa kiléptél. A legbiztosabb az, ha minden programból szabályosan kilépsz és utána a start menüből kapcsolod ki a Windowst. Persze ehhez lehet shortcutot is csinálni.

Na az egyik hiba oka ez lehet, a scheduler használata nem zárja le helyetted az alkalmazásokat, csak elindítja a Windows kikapcsolását. Így az alkalmazás által használt fájlok nyitva maradnak, szektorok tűhetnek el.

A scheduler kikapcsolás arra jó, ha már késő van és a kikapcsolást megakarod spórolni, akkor magától lekapcsolja a rendszert. De az alkalmazásokat szabálytalanul zárja le, mert ellőtte amikor ott hagyod a gépet neked kell bezárnod, hogy biztosan ne maradjanak nyitott fájlok. Persze erre is biztosan lehetne makrót írni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50297) Gergosz2 válasza quailstorm (#50266) üzenetére


Gergosz2
veterán

beszarás tényleg az egér a ludas. Pontosabban a mouse dongle. Ahogy hozzáérek, vagy kicsit mozgatom rögtön csipog az USB úgy, mint amikor egy pendiveot ki meg be húzogatsz. És mindegyik USB portba dugva ezt csinálja.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50298) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Itt a monitorpók!
Adott 3 monitor win 7 alatt. Megoldható-e, hogy az első monitort kiterjesztem a másodikra,
és a harmadikra klónozom a másodikat?
Köszönöm!

(#50299) Doky586 válasza fiATHaLON (#50298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"az első monitort kiterjesztem a másodikra, és a harmadikra klónozom a másodikat"
A második kimenetére rádugsz egy elosztót.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#50300) Gergosz2 válasza fiATHaLON (#50298) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azonos felbontásúak a monitorok illetve van-e rajtuk DP port?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.