Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ket hibam van:
1. Nem tudnak nekem uzenetet kuldeni, mert azt irja tele van a mailboxom.. Es kuldeni sem tudok..
A 2., hogy elkezdtem torolni a maileket(kb 100 volt) de ezeket nem torli, sot, keszit ugyanarrol az emailrol ket vagy akar 5 emailt is.(ezeket persze mindd lattam) van valami megoldas?

Samsung Galaxy A55 5G

(#50902) DrDobos válasza DrDobos (#50901) üzenetére


DrDobos
őstag

Micr.outlookrol van szo!!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#50903) DS39


DS39
nagyúr

van vmi para a WU rendszerrel? egyszerűen nem töltődik a heti update.
0%-on áll, de közben a letöltési helyén meg keletkeznek könyvtárak fájlokat, és miután egyszer megszakítottam a letöltést (gondoltam behalt valami, és egy reboot segít), 1 db frissítés leállításkor telepített az aktuális 23-ból. (office-éval együtt ennyi)
most is jelez egyet, hogy leállításkor telepítene (kis pajzs ikon), de a letöltésre jelölt 22 frissítést meg 0%-ra, 0 KB írja fél órája.

[ Szerkesztve ]

(#50904) HZoli87 válasza DS39 (#50903) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam totál lehalt a WU, félórája csak keresi a frissítést, de eddig nem talált semmit. Közben pedig 50%-on tekeri a processzort. Délután 3-kor is megpróbáltam már, akkor is 30 percig bírtam. Érdekes, mert 5 év alatt ilyet nem produkált.

Asztali gépre simán települt, még tegnap kikapcsolás közben.

[ Szerkesztve ]

(#50905) DS39 válasza HZoli87 (#50904) üzenetére


DS39
nagyúr

így egy óra elteltével sikeresen befejezte, letöltést és a telepítést (utóbbi alig pár perc volt).
ezt követően az ismételt ellenőrzés megint csak a szokott 2 perc volt, és már nem talált természetesen újat.
ja, az svchost.exe végig tolta neki 50%-on. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50906) Tosee válasza HZoli87 (#50904) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Én is windows update problémával küzdök egész délután! Ahogy nálad, úgy nálam is 50%-on hajtja a cpu-t, és zabálja a memóriát!
Újra kellett telepítenem húgom gépét! Viszont azóta hiába indítom el a wu-t, nem talál frissítést! Csak keres, csak keres, és keres végtelennek tűnik! Ezek szerint a microsoft szervereivel lehet valami gubanc?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#50907) HZoli87 válasza Tosee (#50906) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Ugyanez történik nálam is. Én most ideiglenesen kikapcsoltam a WU-t, majd pár nap múlva újra visszakapcsolom. Kezemben volt már a telepítő lemez, de most már örülök hogy nem gyalultam le a rendszert. Valószínű valamilyen központi hiba lehet.

DS39

Akkor te még szerencsés vagy. :)

(#50908) Dragon27 válasza krealon (#50900) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen / ezt találtam tovább nem jutottam ez nem elég?

(#50909) Memphis79 válasza adika4444 (#50899) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Jó lett!Köszi :)

Origin:Memphis79HUN

(#50910) Dragon27 válasza krealon (#50900) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ja szerettem volna megköszönni hogy ezt a kib@szott programot ajánlottad :R azóta ha elindítom a feladatkezelő indításakor ez fogad

(#50911) SP4C3 válasza Dragon27 (#50910) üzenetére


SP4C3
veterán

Na akkor %systemroot%/system32/ elnavigálsz ide és megkeresed a taskmgr.exe.old file-t és leveszed az old szót a végéről, hamár valami programot telepítettél. Ő az "erőforrás figyelőre" gondolt ha jólértem, ami alapból benne van a ...... windows 7-ben! :O

Adj linket, honnan telepítetted azt a féreg progit, meglesem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50912) Dragon27 válasza SP4C3 (#50911) üzenetére


Dragon27
senior tag

[link] // rendszer-visszaállítás megoldottam a problémát // a többivel inkább nem szeretnék foglalkozni. Nem a legjobb, de legalább működik :DDD

(#50913) kory24 válasza kory24 (#50886) üzenetére


kory24
őstag

Erre valaki?

(#50914) #93794560 válasza kory24 (#50886) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha ugyanazt a verziót teszed fel, mint amire a matrica kódja szól, akkor aktiválható lesz.

(#50915) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy az Explorer-ben a "drag and drop" módszerrel nem tudok Copy-zni csak Move-olni. Próbáltam jobb és bal clikkel egyaránt mozgatni a file-okat, de amikor a cél mappa fölé viszem mindig csak a "Move" opció lehetséges.

Mit és hol kellene átállítani, hogy vissza kapjam a funkciót? :F

(#50916) gabor7th


gabor7th
addikt

Azok akik nem tértek át Win 10-re jól tették... http://pcforum.hu/hirek/17389/akkor-is-hazatelefonal-a-windows-10-ha-megtiltjuk-neki-ezt

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50917) brd válasza SunMount3r (#50915) üzenetére


brd
nagyúr

Be van ragadva a Shift gombod. Nem biztos, hogy fizikailag (azt valószínű, észrevennéd), van egy ilyen bug a Windowsban már talán a 98 óta, hogy bizonyos (viszonylag ritka) események hatására úgy érzékeli az OS, mintha folyamatosan le lenne nyomva. Nyomkodd meg párszor mind a 2 Shift-et, és akkor valószínű megjavul.

The only real valuable thing is intuition.

(#50918) Jinxb1rd válasza gabor7th (#50916) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Tűzfal erre is való.

We are only Stardust...

(#50919) #14595328 válasza Jinxb1rd (#50918) üzenetére


#14595328
törölt tag

Kíváncsi lennék, hogy a sok rettegő használ-e Google-t keresésre, Gmail-t levelezésre, esetleg Yahoo-t, Outlook.com-ot, iCloud-ot vagy bármi ingyenes levelezőt, keresőt.

[ Szerkesztve ]

(#50920) SunMount3r válasza brd (#50917) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy tűnik, hogy nyomkodhatom... :(

Microsoft Win7 hivatalos oldala szerint: azonos meghajtóra csak Copy-ra működik a darg and drop, másik meghajtóra meg csak Move-ra. Jobb és bal egér gombbal egyaránt.

Amire én emlékszem: bal egérgombbal Copy, jobb egérgombbal Move, meghajtótól függetlenül. (Vagy valami nagyon hasonló.)

Ritkán használom a Win Explorer-t, de határozottan emlékszem, hogy ez nekem régen máshogy működött (a fent leírt kényelmes módon). Képek rendezgetéséhez néha kénytelen vagyok az Explorer-t használni, mert a Total Commander-ben túl kicsik a thumbnail-ek és nem lehet jobb gombbal megnyittatni őket a Paint-el stb...
De a Copy hiánya teljesen használhatatlanná teszi így.

Ha mégis rosszul emlékeznék, akkor meg egyenesen nevetséges, hogy hogyan nem találhatták még ki ezt az egyszerű megoldást (bal click=copy/jobb click=move), egy elvileg rendszerintegrált file kezelőben ez alap funkció kellene, hogy legyen. Sokkal hasznosabb és logikusabb, mint ez a meghajtó szétválasztós dolog. Mi lehet ezen olyan nehéz megoldani? :F

(És most hagyjuk, hogy a Ctrl+bal clikk működik, nem ez a probléma).

Ha valaki mégis tudna rá megoldást akkor köszi! :) (Vagy legalább lecsekkolnátok pls., hogy nálatok is ilyen alapból?)

(#50921) rgeorge válasza SunMount3r (#50920) üzenetére


rgeorge
addikt

Bal egérgommbal húzva: azonos meghajtón mozgatás, eltérő meghajtóra másolás. Jobb egérgombbal húzva pedig ejtéskor megjelenő menüből választhatsz (alapértelmezés a fentiek alapján). Ctrl + bal gomb mindig másolás, Alt + bal gomb parancsikon, Shift + bal gomb mindig áthelyezés.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50922) brd válasza SunMount3r (#50920) üzenetére


brd
nagyúr

A kijelölt file-okon CTRL+C és a célban CTRL+V, ill. a jobbgombos context menüből másolás, majd a célban beillesztés miért nem jó? Nálam egyébként meghajtón belül Move van csak a drag and dropnál, másik meghajtónál a Shift állapotától függően Copy, vagy Move (alapból Copy).

Mi lehet ezen olyan nehéz megoldani?

Semmi, de a Windows nem az ésszerűség mentén fejlesztődik. Pontosabban lehet, hogy annak hívják, de a tömegigényeket igyekszenek kiszolgálni, és a tömeg hülye.

A TC-ben pedig meg lehet oldani a jobbgombos menüt (és ez nem is csak a TC-re fog vonatkozni, hanem ez a Windows-os beállítást szerkeszti igazából), csak annyira nem egyszerű: A File menüben az Associate With-et (magyarul talán Fájl társítása) kell választani, és a megjelenő ablakban ki kell keresni a kérdéses kiterjesztést, majd átszerkeszteni a menüjét (nézz meg egy másikat a listából, hogy hogyan kell kinéznie).

The only real valuable thing is intuition.

(#50923) SunMount3r válasza rgeorge (#50921) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A jobb gomb+ejtéses megoldás jó lesz, ezt olvastam a Microsoft weblapján is, de azt hittem, hogy ugyan azt a hosszú context menüt hozza elő, mint amikor csak simán jobb clikk-elek egy file-ra, ezért ki se próbáltam... :D :U

[ Szerkesztve ]

(#50924) HZoli87 válasza HZoli87 (#50907) üzenetére


HZoli87
veterán

Megjavult:

(#50925) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Hali. Tegnap települt valami update és meghülyült a gép. A tálcán lévő dolgok nehezen ugranak fel sőt néha egyáltalán nem. Ha le akarom húzni akkor is megakad ilyen félállásba pár mp-re.
Ha képet akarok feltölteni valahová, kiválasztom a fájlt-megnyitás majd 1 percig ott van az ablak és nem történik semmi.
Ötlet?

(#50926) SunMount3r válasza brd (#50922) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Windows context menüjében alapból benne van a Paint-el való megnyitás, így csináltam az Explorer-ben. Csak TC-ben nem emlékeztem rá, hogyan lehet előhívni a menüt (de már megvan=hosszú jobb katt).

Csak az a baj, hogy a TC-ben túl kicsik a thumbnail-ek, tudom át lehet állítani a config emnüben, de ez körülményes, nehéz belőni a pont jó értéket és ugye mikor mekkorára van szükség, körülményes folyton állítgatni. Itt is hasonlóan egyszerűen kellene megcsinálni, mint az explorer-ben. Most azt próbálom, hogy csinálok egy ikont a TC-ben a QuickView funkciónak, de így meg csak teljes méretben jeleníti meg a képet és ez egy 2000*1000 képnél tök használhatatlan. Majd még kutakodom, hogyan lehetne jól megcsinálni, hogy a TC-s ablak méretéhez igazítsa a képeket a QuickView, hátha van olyan attribútum, de szerintem nem nagyon... A legjobb persze egy menet közben, könnyen állítható Thumbnail méret váltó lenne, de ebben nem jeleskedik a program, pedig nem ma jelent meg az első verziója...

[ Szerkesztve ]

(#50927) SP4C3 válasza ddt500hu (#50925) üzenetére


SP4C3
veterán

Rendszer visszaállítás, vagy frissítések törlése.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50928) ddt500hu válasza SP4C3 (#50927) üzenetére


ddt500hu
veterán

Köszi. Én is erre gondoltam. :U

(#50929) Tosee válasza HZoli87 (#50924) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam, megjavult! Szépen le is cibálta a maga 243 frissítését :DD ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#50930) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Hogy tudnék rendszer hdd-t cserélni úgy, hogy ne kelljen újból telepíteni mindent?
Megoldható az, hogy a régi mellé berakom az újat, és áttükrözöm a rendszert RAID-ben? Ha igen, hogyan; illetve utána fog-e működni az új vinyó a régi nélkül simán, kikapcsolva a RAID funkciót?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#50931) Doky586 válasza klepto (#50930) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Téma összefoglaló...

(#50932) R3nts


R3nts
senior tag

SziasztokAz e heti fontos frissítéseim közül,ezek valamelyikének van köze az "erőltessük mán rá a júzerre a Windows 10-et!"-féle hotfixhez, vagy ezeket mind fel engedhetem menni?? Köszi a segítséget előre is!! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#50933) Bogyó bá' válasza R3nts (#50932) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne félj a Win10-től, nem bánt! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50934) R3nts válasza Bogyó bá' (#50933) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem félek,csak undorító ez az erőszakos marketing....nekem már a 8 sem kellett....

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#50935) Zioon


Zioon
újonc

Sziasztok!
Én feltelepítettem ezeket a frissítéseket, mindegyik sikeresen felment, majd újraindításkor nem töltött be a rendszer valami hiba miatt. Végül a biztonsági mentéssel sikerült visszaállítani. Eddig minden frissítést feltettem, de ilyennel még nem találkoztam. Olvastam, hogy a win 10-nél a KB3081424 okozott hasonló bootolási problémát...
Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet a hiba, vagy melyik frissítés okozhatja ezt win 7-nél?
Előre is köszönöm! :R

(#50936) hfeca


hfeca
csendes tag

Hogyan tudnám kiszedni a Win7-esemből (vagy ASUS-ra változtatni) Az Alienware szöveget és logót?

(#50937) Gubek-Einste válasza R3nts (#50932) üzenetére

A KB3035583 a GWX frissítés amely felajánlja a váltást. ÍGY kell leszedni a esetleg még is felkerülne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50938) brd válasza hfeca (#50936) üzenetére


brd
nagyúr

Így.

The only real valuable thing is intuition.

(#50939) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok, most raktam be egy új hdd-t, működik tökéletesen, viszont rendszerindításnál mindig felugrik az automatikus lejátszás kis ablak, mintha egy pendrive-ot dugtam volna be, vagy valamit be mountoltam volna.

Azt tudom hogy kilehet kapcsolni, hogy semmit se játtszon le Vezérlőpult\Hardver és hang\Automatikus lejátszás.

Külön valahogy nem lehetne kikapcsolni?

Köszi előre is :)

:R

(#50940) Zioon


Zioon
újonc

A GWX nem ment fel, arra figyeltem. Valamelyik win 7-es biztonsági frissítéssel lehet a gond.

(#50941) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

segítséget kérnék asszony kis Dell Laptopja (vostro V130) benyalta a GWX.exe microsoft fost tudom mit kellene csinálni de nem engedi se törlni, se pedig a win updatet átállítani auto telepítésről :W ,nem értem miért, a gép eddig simán ment hetfő óta szinte P1 teljesítményt hozza, engem emg szétbasz az ideg :o :o

Ja és vlami kilőtte a nortont is azt se tudom elinditani alatta újra :F

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#50942) King Unique válasza smisa (#50941) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg le kéne szedni a vezérlőpultból a telepített frissítések közül a KB305583-at, az rakja fel a GWX-et, ami Windows 10-re frissít.
De ilyen mértékű teljesítményproblémákat nem kéne okoznia, nem lehet, hogy vmi vírust kapott be a gép??
Egy free MBAM-ot lehet nem ártana lefuttatni.

(#50943) smisa válasza King Unique (#50942) üzenetére


smisa
őstag

Azt már elértem hogy leszedtem és kilöttem a feladatkezelőben is a maradékát szóval már nem lassú de egy csomó hibát ír ki hogy ez sérült az sérült amikor elindúl a feladat kezelő :W

full reinstall lesz ebből :( :(

Azért ez felháborító mit meg enged magának egy ekkora cég ....... :W

[ Szerkesztve ]

(#50944) King Unique válasza smisa (#50943) üzenetére


King Unique
titán

Hát én nem tudom, de én csak simán eltávolítottam anno a telepített frissítések közül, restart és nem babráltam semmi egyéb mást, mégis eltűnt a GWX mappa, meg a folyamatai is. + szerencsére semmi problémát nem okozott.

Viszont ebben az esetben, ha te magad "túrtál bele +ba" (user error), akkor nem feltétlen az MS-t kéne okolni, szerintem. :)
Bár azt aláírom, hogy kissé tolakodó és erőszakos ez az ingyen frissítsen mki a 10-esre című művelet ... :U

(#50945) smisa válasza King Unique (#50944) üzenetére


smisa
őstag

Az a baj hogy én feliratkoztam és kaptam is licenszet szerintem azért iylen durva nálam mert 2 hétig offline volt a gép haza jöttünk és nyalta fel a updateket lehet össze akadtak mivel automatán volt, néha csak alvó módba rakjuk néha lemerül közben restart stb stb

[ Szerkesztve ]

(#50946) King Unique válasza smisa (#50945) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az kicsit más, ha már beregisztráltad, illetve a frissítésért nem csak ez az egy update felelős, hanem van még 1-2. De elvileg, ha el van távolítva normálisan, akkor nem kéne összeakadnia.
Rendszer visszaállítás esetleg?

(#50947) Winnie The P válasza HZoli87 (#50924) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!

Nálam még mindig nem jó, tegnap felrakott 5 db. frissítést de ma megint ott virít még 12 db. és nem a wu semmit sem, nem megy a frissítések letöltése, pedig net az van :F .

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50948) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Ma a gépem úgy indult, hogy nem töltötte be az exéket. Semelyiket. Csökkentett indításakor egyből kékhalált kapott. Aztán normálban az egyszem exetársítás ablakból kihámoztam egy vezérlőpultot de nem tudta kihozni a visszaállítás ablakot. Gondoltam cmdből indítom hátha...azt se hozta be...ekkor társítottam a cmd.exéhez a cmd.exét DE nem engedte kivenni a pipát abból hogy "mindig ezzel nyissa meg az ilyen típusi fájlokat" próbáltam mindenféle xy.reg-et ami vissza teszi az exét alapra de eddig sikertelenül. Annyi h bármire rámegyek kidob egy parancssort és (pl firefoxnál) beírom, hogy firefox.exe és akkor behozza a firefoxot. Így néz ki most az asztal, de minden ikonnál ez van akkor is ha nem parancssor az ikon:

Próbáltam visszaállítani, de nem tudja magát visszaállítani teker kikapcs előtt 5 percig majd dob egy hibaüzenetablakot és mint aki jól végezte dolgát rebootol.

Registryből nem sok látszik de totalcmd-ben látszik, hogy exéhez parancssor van dobva:

Több órán át keresgéltem, hogy hogyan lehetne visszarakni alapértelmezettre az exe "társítást". De csupán annyit sikerült kihámoznom, hogy az exe önmagával való társításának a shell commandja "%1" %*. Totalcmdbe próbáltam írni de akkor dob egy olyat, hogy "Programot nem rendelhetsz programhoz!". Szóval nem tudom hova kéne ezt írnom. Segítség kéne :O :( Sok dolgom volna de az Én tudásom ennyiben véget ért. A google 1. és 2. oldalát végignéztem a kulcsszavakkal de a shell commandon kívül semmit nem találtam.

Köszi: Simi37 :O

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#50949) brd válasza Simi37 (#50948) üzenetére


brd
nagyúr

Innen az exe-set töltsd le, és duplakatt rajta (kérni fog admin jogot, ha van UAC-od).

The only real valuable thing is intuition.

(#50950) Simi37 válasza brd (#50949) üzenetére


Simi37
őstag

Nagyon szépen köszönöm!! :R :C :') Megmentetted az életem! :)
Ránéztem totalcmd-ben és cmd-t írt még mindig és az ikonok is maradtak cmd-k holott rendesen indultak. Aztán fogtam próbáltam visszaállítani tegnapit nem sikerült neki, azt írta válasszak korábbit és kapcsoljam ki a vírusírtót. Így tettem és nagy nehezen megadta magát és visszaállt 3 nappal ezelőttre. Minden királyul megy még egyszer nagyon köszönöm! :DD

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.