Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Gergosz2 válasza bécsi szelet (#50350) üzenetére


Gergosz2
veterán

Esetleg nem lazult ki a SATA kábel? Másra nem tudok már gondolni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50352) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Erre tud valaki magyarázatot?
Bele kellett nyulnom egy régi programomba ami DOS alatt megy ezért DOSBox elő. Sikerült is, de a képen láthatót tapasztaltam:

Kinagyítva:

azaz az DOSBoxban megjelenő óra, és a Windows óra eltér.
Tud erre magyarázatot valaki?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#50353) bécsi szelet válasza Gergosz2 (#50351) üzenetére


bécsi szelet
csendes tag

Hát amikor betettem egy Windows 8 lemezt és újraindítottam, beolvasta mert beadta a Windows 8 logót. A Windows-nál lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#50354) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
A fiam laptopjára most tettem fel egy win7 64bit HP rendszert és két probléma van vele:
1. A windows Update nem talál soha semmit, de közben frissít a gép már vagy 5 órája. Restartnál mindig látszik vagy van új frissítés. Meg a telepített frissítések is szaporodnak, csak az Update nem működik jól.
2. svchost.exe. Folyamatosan 50% fölött tartja a procit és 70% közelében a 4 gigás ramot. Miért? Hogy lehetne megkeresni az okot és kiküszöbölni?
Köszönöm előre is!

(#50355) SunMount3r válasza Thrawnad (#50352) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DOS Box annyira nyomja a retro feeling-et, hogy még 28 mp-et is vissza ugrik a múltba, hogy teljesebb legyen az élmény... :D :U

(#50356) brd válasza Thrawnad (#50352) üzenetére


brd
nagyúr

Igen. A DOSBOX játékok futtatására van kitalálva, úgy, hogy tudd változtatni az emulált gép működési sebességét, vagy pl. meg is tudd állítani az emulált gépet. Ez nehezen fér össze egy RTC (óra) HW-vel, ellentmondásokhoz vezetne az emulált gépen belül, amit kezelni kellene, és ez nem célja a DOSBOX-nak, ezért a DOSBOX az időt egyszerűen a ún. tickek használatával számolja (ami függ a pl. a CPU ciklusoktól). Ha fontos a pontos idő, akkor keresni kell más emulátort.

The only real valuable thing is intuition.

(#50357) Doky586 válasza Thrawnad (#50352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

a DOSBOX menüjét ne nyisd le mert akkor megáll az óra. Addig pedig többé-kevésbé jól fut.

(#50358) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Lenne egy új kérdésem: az audiodg.exe (Windows audio device graph isolation) miért is felelős valójában? Most JRiver-t használok, mint zenelejátszót, de eddig, ha jól emlékszem, amíg Winamp-ot használtam nem láttam ezt a Task manager-ben... Mert néha felugrik 5%-ra is a CPU usage szintje és mivel nem egy túl tápos a notim, ilyen apróságok is számítanak...

Köszi!

(#50359) kistewe válasza SunMount3r (#50355) üzenetére


kistewe
tag

Így múlik el a világ dicsősége, a fluxuskondenzátorok ideje lejárt...
:))

uff stewe

(#50360) bécsi szelet válasza bécsi szelet (#50353) üzenetére


bécsi szelet
csendes tag

Hahó, nem segít senki a DVD íróval? Már mondtam az előbb hogy a Windows-sal lehet a baj, de mi lehet a baj ott?

(#50361) SunMount3r válasza kistewe (#50359) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez most nem jött le 100%-ban, tudom mi az a fluxuskondenzátor, de ebben a vonatkozásban, meg úgy egyáltalán...?!

(#50362) Gergosz2 válasza bécsi szelet (#50360) üzenetére


Gergosz2
veterán

attól, hogy nem válaszol neked senki nem azt jelenti, hogy nem akarnak segíteni neked, szimplán azt, hogy senki sem tudja jelenleg mi a baj. :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50363) bécsi szelet válasza Gergosz2 (#50362) üzenetére


bécsi szelet
csendes tag

Gondolom akkor egy reinstall lesz ebből. Úgyis már 7 hónapja fent van, már lassul eléggé. Csak a Windows 7 magyar lemezem nem találom, az angol Windows 7 lemezemet találom csak meg, igaz nagyon jó vagyok angolból, de az operációs rendszeremet mégis magyarul szeretem használni. Modern (7-es és utáni) Windows-ok közül amit megtaláltam magyarul itthon DVD-n az a 8-cas. Úgy néz ki akkor ebből egy Windows 8 lesz, arra meg majd felrakok egy 8.1-et.

(#50364) brd válasza SunMount3r (#50358) üzenetére


brd
nagyúr

A hangkezelés része, sokat nem hiszem, hogy kezdeni lehetne vele, esetleg driverprobléma lehet a háttérben, vagy a lejátszó lejátszási módjával (hogyan kezelje a hangot, milyen kimenetet használjon) lehet változtatni a helyzeten.

The only real valuable thing is intuition.

(#50365) brd válasza bécsi szelet (#50360) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. ez.

The only real valuable thing is intuition.

(#50366) brd válasza v.attis (#50354) üzenetére


brd
nagyúr

Várd meg, amíg abbahagyja. Ha (a Windows igényeihez képest) lassú a HDD, akkor sajnos több órán keresztül is tarthat a frissítések telepítése. Az svchost is használhatja emiatt folyamatosan 50% környékén (1 magot eszik, így gondolom 2 magos a CPU) a CPU-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#50367) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősömnek új gépet raktak össze, frissen telepítve boltból. de nem volt a futó programoknak preview-ja és akadtak a videók youtube-on. Driver frissítés után jó volt az első újraindításig, utána újra driver telepítés, megint első indításig. Új Windows telepítés , első indításig megint meg volt, plusz az átlátszóság is eltűnik mellé.
Én ilyet még nem láttam. Ilyen jellegű problémába futott már bele valaki, vagy speciális?
(R7 2xx van a gépben.)

(#50368) bécsi szelet válasza brd (#50365) üzenetére


bécsi szelet
csendes tag

Hát elsőt próbáltam, nem mondtam még hogy a Daemon Tools Virtuális meghajtókra is hibát ír ki, meg a MagicISO virtuális meghajtóira is, meg mielőtt az új DVD-írót betettem, mindenféle kifagyások voltak, meg ottragadt a bootképernyőn, s a többi. Gondolom az baj lehet hogy két (három, ha belevesszük a PowerISO-t, aminek viszont tökéletesen működik a virtuális meghajtója, nem úgy mint a Daemon Tools-nál és MagicISO-nál) virtuális meghajtó is van a gépemen. Szóval pápá, MagicISO!

[ Szerkesztve ]

(#50369) brd válasza bécsi szelet (#50368) üzenetére


brd
nagyúr

A Virtual CloneDrive-on kívül mi szükség van virtuális meghajtókra?

The only real valuable thing is intuition.

(#50370) quailstorm válasza brd (#50369) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pár nrg-t nem kezel míg a Magic Disc igen, csak annak meg a drivere életveszélyesen régi

amúgy én is csak lesek mit művel

(#50371) bécsi szelet


bécsi szelet
csendes tag

Voltam olyan hülye, hogy az eszközkezelőből kitöröltem a DVD írót, azt hittem hogy utána a drivert újratelepíti. Mindegy, úgy is ideje lesz nulláról kezdeni, már mentem le a dolgaimat. MagicDisc-et amúgy letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#50372) brd válasza quailstorm (#50370) üzenetére


brd
nagyúr

Nrg-t évek óta nem láttam. Milyen környezetben lehet találkozni vele?

bécsi szelet: Ha minden jól működik, újra is kellene neki.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#50373) bécsi szelet válasza brd (#50372) üzenetére


bécsi szelet
csendes tag

Hát a DVD író csak Windows alatt nem működik, BIOS-ban kijelzi SATA 2-ként (arra dugtam fel) és ott minden rendben ha egy Windows 8 lemezt beolvasott. Úgyis régota van már fent a Windows 7 (7 hónap), már megérett az újratelepítésre. Windows 7-es lemezemet viszont nem találom (elkevertem sajnos), így a 8-ast vagy 8.1-est tudom csak felrakni (Classic Shell-el nem is lesz nagy gond használni).

(#50374) quailstorm válasza brd (#50372) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Abba mentettem el egy tucat Iron Maiden lemezt, ne kérdezd miért :DDD

Plusz még néhány 600 éves torrentről szedett játék. Hónapokig nem vettem észre hogy nem megy. Annyira nem kell.
Alcohol és CloneCD imageket meg tudja, CDRWin-t is, szóval elég a clone drive.

(#50375) Csöves


Csöves
senior tag

Hogy lehet eltüntetni ezt a figyelmeztetést?

"Érje el a Google-t még gyorsabban. Módosítsa alapértelmezett keresőjét. Rendben Nem, köszönöm"

Idegesítő már nagyon.

Köszönöm.
Ui.: a Google az alapértelmezett keresőm.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#50376) Thrawnad válasza quailstorm (#50374) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Valatol van egy anytoISO-m ha adsz egy e-mail címet átküldöm, én is azzal forgattam mindíg át az ismeretleneket.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#50377) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!

Win7 telepítési - indulási hiba.

Tegnap feltettem a DELL laptopra egy win7-et. Indulásnál nagyon lassú, ha be van dugva a hálózati kábel. Kiír egy apró betűs részt és ott várakozik közel egy percet. A utolsó sorában először az IP4-et keresi fél percig, majd az IP6 csatlakozást, ezután tovább lép még mindig a szöveges képernyőre, de már normál betűmérettel. itt meg DHPC-t keres szintén kb. fél percig, utána tölt be.
Boot sorrend hiba?

Eddig (10 napig) az UBUNTU mellett volt, akkor nem volt ilyen gond. Persze az UBUNTU eltávolítása után a WIN7 sem indult el. A Saját telepítő lemezére azt írta ki nem kompatibilis verzió (hülye), javítani nem lehetett.
Újra particionálás, telepítés után most meg indulásnál sz@rakszik. Eredeti dobozos telepítőlemez 64 bit-es verzió.

Másik kérdés, kevésbé fontos, hogy a DELL gagyi honlapján a szervizkód alapján olyan WIFI telepítőt is le lehet tölteni, amelyikre az írja ki nem kompatibilis verzió. Háromból egy működik, amit feltettek, de az meg hálózatról keres WIN7 telepítő drivert. Ez csak bosszantó, az viszont, hogy az SD kártya olvasónak nincs fenn drivere, már szemétség. A WIN7 sem talál hozzá. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy talán majd a WIN10 átállás megoldja?

Ötlet?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#50378) brd válasza Sztlaci (#50377) üzenetére


brd
nagyúr

Az. A network-öt vedd ki/rakd hátrébb.

A Dell supportja az egyik legjobb, csak mondom. Az, hogy nincsen egy-egy HW-hez Win7 driver, nem feltétlen a Dell hibája, nem ő gyártja azokat, csak összerakja a gépeket. Igen, a Win10-nél már valószínű az OS maga tartalmazza, de ha nem, nyugodtan próbáld a 8.1-es drivert, a megjelenítő alrendszeren kívül e tekintetben nem sok változást hoz.

The only real valuable thing is intuition.

(#50379) Sztlaci válasza brd (#50378) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Egy kicsit részleteznéd, hol érem el? Akár priviben.

Tudom, hogy a DELL viszonylag jól támogat, azért csodálkoztam, hogy nincs driver. Az inkább bosszant, hogy világítós billentyűzettel hirdették, amit kaptam meg nem az.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#50380) v.attis válasza brd (#50366) üzenetére


v.attis
őstag

Igen, ha az update-et letiltom, akkor azonnal vissza esik minden érték: proci majdnem 0% memória meg 30% körül.
De látszólag meg semmi nem frissül, a Windows update nem is működik rendesen.
Na, adok neki egy esélyt, hagyom 1-2 napot hadd frissüljön, ha akar. Aztán letiltom a csába...
Köszi!

(#50381) brd válasza Sztlaci (#50379) üzenetére


brd
nagyúr

Mármint a boot menü beállítását a laptopon? Nem tudom pontosan, ezeket mindig csak úgy tudom, hogy ott ülök előtte, nem fárasztom magam a megjegyzésükkel, időpazarlás. Az viszont majdnem 100%, hogy F2-vel jutsz be a BIOS-ba, és ott nem fogsz elveszni a beállítások tengerében, mert a legtöbb laptopnál ma már szinte csak 3 dolgot tudsz állítani: egyrészt az időt, másrészt a secure boot-ot, harmadrészt a bootsorrendet. Az eszközök ki-be kapcsolgatási lehetősége már extrának számít.

The only real valuable thing is intuition.

(#50382) Sztlaci válasza brd (#50381) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszi!

Elsőre nem jött le hogy a Biosz beállításra gondolsz. :R

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#50383) Dot


Dot
őstag

Hali!

Lehet olyat csinálni, hogy egy ultimate verziót visszabutítani enterprise vagy prof-ra? Újratelepítés nélkül.
120 napja ultimate verziót telepítettem hülye fejjel, nemrég kaptam legálisan használható kulcsot munkahelyemtől(enterprise), de még aktív az egyetemtől kapott prof-os kulcsom is.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#50384) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Ha a Windows Élményindex "kerner logger" hiba miatt nem fut le (és ezért 1.0-t ad a grafikai részre), akkor mi lehet a megoldás?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#50385) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Mostansag milyen ingyenes toollal lehet a rendszer particiot atmeretezni futas kozben, ami tuti nem okoz semmi gondot?
Az a baj, hogy munkahelyi gep, szoval CD/USB boot nem biztos hogy jatszik, IT meg csak ujratelepitessel akarna megoldani a dolgot, ami eleg felejtos szamomra, mert rengeteg ido lenne mindent felrakni/bekonfigolni ujra.

(#50386) Kernel válasza birno (#50385) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rendszerpartíciót lehet, a program Windowson belül konfigurálható, de nem futás közben végzi el. Újraindítást igényel, a Windows betöltődése előtt dolgozik.

EaseUS nekem bevált, ingyenes.

Mindamellett rémlik valami, amikor a Lemezkezelővel kísérleteztem, mintha futás közben is lehetett volna vele zsugorítani vagy kiterjeszteni (bizonyos korlátozó feltételekkel), de ki kell próbálni.

Start / keres: diskmgmt.msc

Meg az sem mindegy, hogy csak a partíció végét akarod eltolni (ami egyszerűbb feladat), vagy a kezdőpontját, ami mindenképpen újraindítást igényel és a Lemezkezelő nem is vállalkozik rá.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50387) krealon válasza v.attis (#50354) üzenetére


krealon
veterán

"A fiam laptopjára most tettem fel egy win7 64bit HP rendszert és két probléma van vele:
1. A windows Update nem talál soha semmit, de közben frissít a gép már vagy 5 órája. Restartnál mindig látszik vagy van új frissítés. Meg a telepített frissítések is szaporodnak, csak az Update nem működik jól.
2. svchost.exe. Folyamatosan 50% fölött tartja a procit és 70% közelében a 4 gigás ramot. Miért? Hogy lehetne megkeresni az okot és kiküszöbölni?
"

1 es 2-re a valasz:
Turelmetlen vagy, tobbet kell varnod, hogy az Update kiszamolja a frissitesek osszeferhetoseget.
Ez kezdetben akar fel ora is lehet. Ha kozben ujrainditottad, akkor ujrakezdodik a moka az elejerol.

A megoldas, hogy ki kell varni, hogy a processzorterheles visszaessen. :(

[ Szerkesztve ]

(#50388) birno válasza Kernel (#50386) üzenetére


birno
addikt

C-nek a veget akarom kiboviteni a D-nek az elejevel.
Lemezkelezo erre nem kepes Win7 alatt, Win8-nal mar igen.

(#50389) Kernel válasza birno (#50388) üzenetére


Kernel
nagyúr

Partíció végpontját Win7-nél is eltolja, ha van ott üres hely.

De ehhez előbb a második partíció elejét kell odébb tolni, amit a Lemezkezelő nem támogat. Elvi alapon azt feltételezném, hogy Win8-nál sem, de ezt nem próbáltam még soha.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50390) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy Asus EEEPc-t.
Telepítést követően nem talál frissítést. Csak keres...és keres...és keres. Sem tegnap, sem ma. Alkalmanként több órát is kivártam. Telepítettem ezt a fix-it-et is, de így sem.
Valami ötletetek van esetleg? Köszi előre is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50391) brd válasza embe (#50390) üzenetére


brd
nagyúr

Olvasnivaló. Ráadásként az EEEPc-ben a CPU sem túl acélos.

The only real valuable thing is intuition.

(#50392) embe válasza brd (#50391) üzenetére


embe
nagyúr

Persze nem acélos. De nekem az van beállítva, hogy csak jelezze a frissítést. Azért 1,5 - 2 óra alatt nem bírja kijelezni, hogy van-e frissítés vagy nincs?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50393) brd válasza embe (#50392) üzenetére


brd
nagyúr

Skubizd meg a CPU használatát az svchost.exe-nek, a keresés közben, ill. a HDD forgalmát is vizsgálhatod (a Rendszermonitorból).

The only real valuable thing is intuition.

(#50394) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Win764 esetén mit kellene tennem, ha bootolás közben bejelentkezés előtt fekete képernyő fogad, egy db semmire nem jó egérkurzorral? Csökkentett mód megy, de nem látok semmi olyan dolgot, ami segítene. Csökkentett mód MS frissítés telepítéssel áll le, ezt még nem tapasztaltam ilyenkor. Beragadt valami frissítés?

42

(#50395) embe válasza brd (#50393) üzenetére


embe
nagyúr

Ránézek. Csak most az Office-val birkózik.
Kitalálhatom? Kicsit túlhajszolja a procit a folyamat? ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50396) brd válasza embe (#50395) üzenetére


brd
nagyúr

Arra tippelnék, az eszközzel töltött rövid ismeretségem alapján, még XP-vel. Ja és azt kihagytam, hogy a RAM sem túl sok benne (bár remélem, azért 2 GB van benne nálad).

The only real valuable thing is intuition.

(#50397) embe válasza brd (#50396) üzenetére


embe
nagyúr

Ez is bejött. Valóban 2 gb. ram van benne. ;)

Most a keresés közben a CPU használat 52-53%-on van.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50398) brd válasza embe (#50397) üzenetére


brd
nagyúr

Az stimmel, 2 magos az atom, abból 1-et tud megenni ez a folyamat.

The only real valuable thing is intuition.

(#50399) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#50394) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Közben volt egy ilyen: windows csökkentett módban indít, mire kiírja, hogy "Windows frissítések konfigurálása nem sikerült, Módosítások visszavonása. Ne kapcsolja ki a számítógépet." Most is csinálja, nem tudok beavatkozni, mert Safe módban történik mindez.

42

(#50400) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok újra lett rakva a gépem, és azóta folyik ki a szemem ettől a szartól, miket kapcsoljak ki? vagy állítsak be? olvastam régebben van valami XP stílusú betűkészlet és azt a jó. Clear type brutális.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.