Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) gabor7th válasza Intruder2k5 (#50747) üzenetére


gabor7th
addikt

A rejtett eszközökkel előjön egy olyan, hogy hálózati adapter, de az Windows-os. Nincsenek egyéb hardverek. Angol nyelvű helyeken olyat is írtak, hogy ez azért van, mert nem tudja kezeelni az energiatakarékos módot és ha egyszer abba kerül nem jön ki belőle(alszik). Ezért kell pl. az alaplapot áramtalanítani tíz percre és akkor visszajön.. Ez valakiknek működött. Nekem nem.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50752) gabor7th válasza Intruder2k5 (#50749) üzenetére


gabor7th
addikt

Azért, mert az egyik megoldás az volt, hogy a BIOS-t kell resetelni. Ezután már azt írta ki, csak 24 órám van. A helyes kulcsot beírtam, de nem fogatta el és sötét lett a háttér...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50753) #14595328 válasza gabor7th (#50752) üzenetére


#14595328
törölt tag

A BIOS resetelés után nem lett letiltva a LAN?

(#50754) gabor7th válasza #14595328 (#50750) üzenetére


gabor7th
addikt

Nagyon köszönöm! Már azt hittem bukom a dolgot. Így most van időm, hogy megoldjam ezt a net probléma dolgot. Már meg is csináltam az aktiválást. Amúgy érdekes, hogy a telefonszám más mint amit a gépem írt.(gép kettőt is írt) A tied működött.(csak azt próbáltam). A BIOS-ban kipróbáltam ezt is, de nem oldotta meg a dolgot. Engedve van a LAN.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50755) gabor7th válasza #14595328 (#50753) üzenetére


gabor7th
addikt

Még egyszer nagyon kösz!

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50756) SunMount3r válasza gabor7th (#50754) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Működött a LAN valaha azon a gépen?

(#50757) gabor7th válasza SunMount3r (#50756) üzenetére


gabor7th
addikt

Ez a gép két éves és működött rajta, bár már egy ideje volt hibája a netkapcsolatnak bizonyos esetekben... Nemrég telepítettem újra és akkor is interneteztem rajta több napot, aztán egyszer csak nem lett egyik bekapcsolás után.(akkor automatice alvóba kapcsolt talán és abból ébresztettem) A hibaelemző azt írja, hogy a hálózati adapternek kell driver. Se a a gyári kapott se a netről töltött nem oldotta meg. Angol nyelvű forumokon meglehetősen gyakran előjött probléma. Realtek driver az eredeti.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50758) SunMount3r válasza gabor7th (#50757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetleg meg lehet próbálni, hogy a BIOS-ban letiltani a LAN-t és hagyni full bebootolni a Windows-t, majd újraindítani és a BIOS-ban megint engedélyezni és a boot után esetleg felismeri.

Maga az adapter is Realtek? Ha tudod a pontos típusát (kézikönyv, alaplap weboldala), lehetne keresni hozzá legfrissebb drivert-t a Realtek honlapján. Hátha egy csupasz telepítéssel feléled. (Ha ezeket írtad le, hogy már megcsináltad akkor sztornó).

Bár ezeknek a megoldásoknak hangyányi esélyük van (de több, mint a semmi) és igen esélyes, hogy új kártya kell.

(#50759) gabor7th válasza SunMount3r (#50758) üzenetére


gabor7th
addikt

Angol nyelvű oldalakat néztem és ott voltak olyan megoldások, hogy:

-Ne Realtek drivert tegyek fel
-BIOS-ban LAN kikapcsolni, bekapcsolni
-Rendszervisszaállítás sem segít
-Áramtalanítsuk teljesen a gépet tíz percig
-Vegyük ki a RAM-ot tíz percre
-Teljes újrateepítés
-Új hálókártya

Volt olyan, hogy valakinek ezektől megjavult valakinek nem. Én szinte mindent megpróbáltam, de nem megy... Állítólag a fő baj az, hogy nem tudja kezelni a Windows energiatakékos módját és ha egyszer belezuhan... Pl. ezért volt, hogy azt tanácsolták, hogy a RAM-ot ki kell venni 10 percre és ettől resetel majd a alaplap és majd újra meglátja.

Semmilyen Realtek-es driver nem segített.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50760) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Talán ennél lámább kérdéssel még nem is találkoztatok, de az jutott eszembe, lehet-e az asztalon egy darab ikont úgy beállítani, hogy egy klikkeléssel induljon a program, mintha a tálcán lenne? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50761) #14595328 válasza gabor7th (#50759) üzenetére


#14595328
törölt tag

Azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy a RAM kivételétől resetelne az alaplap. Egy CMOS reset még esetleg segíthet. Magában a BIOS-ban látszik a hálókártya?

Milyen lapról van szó pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#50762) gabor7th válasza #14595328 (#50761) üzenetére


gabor7th
addikt

Pedig ezt írták több helyen... Valahol azt is, hogy anélkül kell indítani egyszer. ASUS P8H6... az alaplap. Amúgy nem látja az eszközkezelőben, szóval lehet, hogy kipurcant. Olyat is írtak a neten, hogy csak úgy magától megjavult, de olyat is, hogy OS telepítés sem segített, sőt az új kártyát sem látta meg./ A BIOS-ban tudja, hogy Realtek.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50763) #14595328 válasza gabor7th (#50762) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha a BIOS-ban látszik, akkor szerintem maga a kártya nem ment tönkre, bár erre nem mernék mérget venni. Világít valami led a porton? Új eszköz keresés nem ismer fel ismeretlen eszközt?

(#50764) SunMount3r válasza gabor7th (#50762) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elemkivétel az alaplapról 15 percig?!

(HA megpróbálod előtte kapcsold ki/húzd le a tápot.)

[ Szerkesztve ]

(#50765) #14595328 válasza SunMount3r (#50764) üzenetére


#14595328
törölt tag

Én is erre gondoltam, amikor a CMOS resetet említettem. Egy próbát mindenképp megérne. Lehet, hogy jumpert is piszkálni kell, ezt az alaplap leírásában megtalálható pontosan.

Minden visszaáll ilyenkor az alapértelmezett beállításokra!

(#50766) gabor7th válasza #14595328 (#50763) üzenetére


gabor7th
addikt

Hi! Bocs csak bekaptam valamit ma nem ebédeltem... Világít a led. Nem ismer fel új eszközt, percek alatt sem.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50767) Intruder2k5 válasza gabor7th (#50757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg indítsd el csökkentett módban a gépet, és nézd meg úgy az eszközkezelőt, lehet akkor fog látszódni ethernet controller, vagy hasonló néven. Ha megtalálod akkor töröld ki, és indítsd újra a gépet, hátha megtalálja újra.

(#50768) gabor7th válasza SunMount3r (#50764) üzenetére


gabor7th
addikt

Kivettem és talán úgy tíz percig kint volt míg takarítottam belölről, ha már így alkult... Akkor kérte a Windows az azonnali napon belüli aktiválást.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50769) SunMount3r válasza gabor7th (#50768) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet, ahogy efs írta, hogy valami jumpert is át kell raknod az alaplapon a full reset-hez. Nézd meg a kézikönyvben.

[ Szerkesztve ]

(#50770) gabor7th válasza Intruder2k5 (#50767) üzenetére


gabor7th
addikt

Ezt próbáltam most ki... Nem találja.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50771) gabor7th válasza SunMount3r (#50769) üzenetére


gabor7th
addikt

A Jumper megszakítja az összeköttetést az alaplappal?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50772) #14595328 válasza gabor7th (#50771) üzenetére


#14595328
törölt tag

Áramkört szakít meg / "kapcsol össze", mint egy kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#50773) gabor7th válasza #14595328 (#50772) üzenetére


gabor7th
addikt

DE a elemkivétel és a kábelkihúzás ugyanazt a hatást okozza nem?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50774) Intruder2k5 válasza gabor7th (#50773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, az elem kivételével megszűnik a tápellátás, de maradhatnak még töltött kondik, ezek simán elvannak 10 percig akár, és amik jumper lezárással kisülnek.

Ha ez sem oldja meg, akkor szerintem kakukkoltak az alaplapi hálózati adapternek, vehetsz bele egy kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#50775) SunMount3r válasza gabor7th (#50773) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Érdemes a procedúrát a leírtak szerint csinálni...

(#50776) gabor7th válasza Intruder2k5 (#50774) üzenetére


gabor7th
addikt

Megcsináltam a Jumperelést. AZ én gépemben csak egy helyen jelzi. Nemcsak jumpereltem, hanem a kivettem az elemet is párhuzamosan ezzel.(kb. három percig) Az óra nullára állt, akkor gondolom elég. A probléma nem oldódot meg, viszont új hiba üzenetet kapok, hogy a modemmel, vagy routerrel van baj... Viszont igazából nem lát realtek cuccot, nem érzékel új eszközt, viszont a programok telepítése és törlése menüben ott van a realtek controller.(ez amúgy eddig is úgy volt.) Csináltam még ezután driver telepítést de minden ugyanolyan.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50777) #14595328 válasza gabor7th (#50776) üzenetére


#14595328
törölt tag

Próbálj meg törölni mindent realtek cuccot, amit eddig telepítettél és úgy próbáld meg felismertetni újra a hardvert. Még egy win újratelepítést megpróbálnék a legvégén, hátha, bár nem hiszem hogy ez segíthet.

Ha bedugsz LAN kábelt, változik valami a ledeken? pl. felvillan mégegy led, narancsból zöld lesz, stb...

Nekem is volt hasonló problémám még jópár éve 2 db P5K alaplappal, villám elrendezte mindkettőben az integrált LAN-t, ugyanígy nem ismerte fel a windows. Egyiken világított egy led, a másikon még az sem. Egyiket meg tudták javítani gariban, a másikat nem (azt nem tudom, melyik-melyik volt).

Mindenesetre készülj arra, hogy ennek annyi sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50778) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Egy Asus EeePc 1001 PX laptopra sikerült 64bit-es Win7-et telepítenem. A problémám az, hogy nehezen találok hozzá 64bit-es VGA drivert. Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek javaslata, vagy esetleg ötlete arra nézve, hogy egy ilyen esetben a 32bit-es driver mennyire használható?

Köszönöm előre is!

(#50779) gabor7th válasza #14595328 (#50777) üzenetére


gabor7th
addikt

Köszi a segítséget; a többieknek is. Ma már nem próbálkozok új dologgal.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50780) #14595328 válasza aviator (#50778) üzenetére


#14595328
törölt tag

Szerintem semennyire.

(#50781) Daniel25


Daniel25
újonc

Sziasztok 1 hete raktam fel én is a Windows 10 de nekem sajnos sokkal lassabb mint a Windows 7 volt és Google Chrome használata közben YouTube videók hangja nem jó de az új Microsoft Edge benn működik jól de az is elég lassú ti a Windows 7 vagy a Windows 8.1 ajánlanátok nekem amíg jó lesz a Windows 10 köszönöm csaó.

(#50782) gabor7th válasza Daniel25 (#50781) üzenetére


gabor7th
addikt

A hét stabilabb és sokkal sokkal elterjedtebb mint a 8, úgyhogy azt. A 8-ban sokaknak idegesítő dolgok vannak. Amúgy arra is van bőven érv, hogy a 10-re se térj át, olvasgasd majd a róla szóló cikkeket...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50783) szabonagyur válasza Daniel25 (#50781) üzenetére


szabonagyur
félisten

PLS ne szemetelj minden témát tele ezzel a kérdéseddel. Azt használd ami tetszik és van hozzá drivered.

#50782) gabor7th: nem stabil? Jó vicc.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50784) szabonagyur válasza aviator (#50778) üzenetére


szabonagyur
félisten

Arra a gépre minek a 64bit? Egyáltalán nem tudod kihasználni úgysem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50785) gabor7th válasza SunMount3r (#50775) üzenetére


gabor7th
addikt

Most több mint félórára kivettem az elemet + jumper + merevlemez nélkül indítottam gépet, de nem oldódott meg a probléma... Érdekes viszont, hogy a media center a netről szinkronizált. Ez nem tudom, hogy lehetséges.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50786) Dragon27


Dragon27
senior tag

2 dolog terheli a CPU-t ezt általában játék alatt szokta csinálni, ha kimegyek a játékból akkor is 50% a terhelés, és a youtube videók hangja elkezd remegni... ha leállítom svchost.exe local system network a terhelés megszűnik. :B csak nem lehet használni a gépet ikonok nem reagálnak,start menü,.....
Megpróbáltam a Windows Update leállítani a szolgáltatásokban de nagyon nem változott semmi....

(#50787) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Volt hogy nem sikerült a frissítés telepítése, amikor kikapcsoltam a gépem, muszáj voltam áramtalanítani.
És azóta a Windows Update azt írja hogy nem lehet frissítést telepíteni, ott az a piros jel vagy micsoda és nem tudok frissítést telepíteni meg semmit sem.
Van erre megoldás?

(#50788) gabor7th válasza tothjozsi96 (#50787) üzenetére


gabor7th
addikt

Beépített hibajavítót próbáltad?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50789) gabor7th


gabor7th
addikt

Valaki tudja, hogy hol lehet még kapni legális Windoiws 7-et OEM nélkül? Mondjuk egy Home Premiumot?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50790) lsc válasza gabor7th (#50789) üzenetére


lsc
nagyúr

[link] De gondolom most meg 32 bites kell. Ammeg itt van.
Meg ne legyek egyoldalú [link].
Ráadásul mindezt Te is meg tudtad volna tenni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#50791) gabor7th válasza lsc (#50790) üzenetére


gabor7th
addikt

Kösz szépen.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50792) Brekkk


Brekkk
senior tag

Kicsit kinőttem a 60 GB-os SSD-m, emiatt vennék egy 240 Gb-ost helyette.
Erre tükrözném a 60 Gb-os SSD tartalmát egy az egyben, majd a maradék helyet hozzápartícionálnám.
Mivel eredetileg az SSD SATA2-es portra volt kötve, most átraknám SATA 3-ra.
Tükrözés után felbootol a WIN7 SATA3-ról is, vagy csak arról a SATA portról ahová eredetileg az előző SSD is kötve volt.
WIN7 reinstall nem játszik mint opció.

(#50793) Glaz-dozfhut válasza Brekkk (#50792) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Arról bootol be, ami a BIOS-ba ki van jelölve. Működnie kell, ha normális programmal klónozod.

- Glaz-doz-fhut -

(#50794) #14595328 válasza gabor7th (#50785) üzenetére


#14595328
törölt tag

Miért nem az alaplap leírásá szerint csinálod a resetet? Az elemet biztosan nem kell fél órára kivenni, van, amikor ki sem kell, alaplap függő.

Itt van egy példa.

(#50795) gabor7th válasza #14595328 (#50794) üzenetére


gabor7th
addikt

Hi! Képzeljétek most vannak hírek. Egy rövid ideig érzékelte a gép... A neten kerestem cmd-s parancsokat és azok közül a Windows Update-re ható bekapcsolta sikeresen a win update-et. A win pedig letöltötte a legfrissebb drivert és a gép két indítás erejéig látta a realtek lan-t az eszközkezelőben. Ettől függetlenül nem tudtam netezni és a következő indításnál minden a régi, vagyis rossz lett. Ezekkel a dolgokkal viszont még próbálkozok, mert a remény felcsillant.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50796) #14595328 válasza gabor7th (#50795) üzenetére


#14595328
törölt tag

MIért volt kikapcsolva az Update? Nem lehet, hogy felraktál telepítés utána valami rossz drivert és az miatt van akadás?

(#50797) brd válasza gabor7th (#50795) üzenetére


brd
nagyúr

Kb. 2000 HUF 1 Gb-es egy hálókártya. Kiszámoltad már, mennyi pénzt hozó dolgot tudtál volna az alatt csinálni, amennyi időt ezzel a kártyával töltöttél?

The only real valuable thing is intuition.

(#50798) gabor7th válasza #14595328 (#50796) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem indult a normál módon... Csökkentett móddal parancssorban... De ennél azért bonyolultabb... Most van pár ötletem mit csináljak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50799) gabor7th válasza brd (#50797) üzenetére


gabor7th
addikt

Azt is csak nemrég tudtam meg... De az enyém integrált, ezért nem lehet kicserélni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50800) #14595328 válasza gabor7th (#50798) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát akkor ezzel a telepítéssel valami nagyon nincsen rendben!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.