Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) adika4444 válasza Simi37 (#50950) üzenetére


adika4444
addikt

Áú, ezzel én is beszoptam lnk-t társitottam véletlenül, rajtam is csak a visszaállítás segített az is csak nagy nehézségek árán.
Azóta kétszer is megnézem mibe piszkálok bele.

üdv, adika4444

(#50952) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!
A következő fura problémám van: most fejlesztettem a gépemen, eddig: i5 2320, 4 giga ram, HD7850, 2 winchester. Most került bele még 4 giga ram (ez egy oldalas, de ugyanolyan típusú mint az előző, csak az két oldalas), egy ssd és egy vinyó. Újraraktam a rendszert az SSD-re (Hyperx Fury 120GB) és azóta egyszerűen nem tudok játékokat telepíteni, állandóan telepítés közben elszállnak hibával. Olyanok amik az előző gépemen is fent voltak. Battlefield 4, NFS Rivals, GTA V, Crysis 2... Az új memóriát már kivettem, úgyse ment, driverek a legújabbak, .net is már próbálgattam sok mindent. Az volna a tippem, hogy valamit a nagy fájlok kezelésénél szúr el a rendszer, mivel mindegyik iso 10 giga felett van és általában mindig valami corrupt filera hivatkozik. De a hibaüzenet játékonként más. Próbáltam már újra letölteni az isokat stb. Van valakinek valami ötlete esetleg?

(#50953) #93794560 válasza DioKVP (#50952) üzenetére


#93794560
törölt tag

A nagy fájlokkal nekem is voltak problémáim, a World Snooker Championship 09 szoftverrel. A telepítő az install lemezről egy nagy dat fájlt nem volt hajlandó felmásolni. Csak úgy tudtam futtathatóvá tenni a játékot, hogy telepítés után a DVD-ről manuálisan bemásoltam a játék mappájába a fájlt.

(#50954) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Olyan jelenség kezd rendszeres lenni, ami aggaszt.
Van, hogy használat után nem kapcsolom ki a gépet, hanem elvan magában, a monitort pihenőre teszi, de nem áll alvó állapotra. Viszont, amikor fél óra, óra elteltével használatba veszem, pár másodpercig hajlandó aktiválni a kurzort, de utána lefagy és egy darabig (1-2 perc) semmit nem hajlandó csinálni, semmire nem reagál.
Torrent nem fut, víruskergetők nem mutatnak behatolást, illetlen aktivitást.
Mitől fagyhat így le? Van-e rá megoldás?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50955) adika4444 válasza HoTaZo (#50954) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ha HDD van a gépedben, lehet hogy lassú, kezdi megadni magát. Ha ssd akkor passz, de írd le ide a specifikációd, és a rendszermeghajtódat néesd meg HDSentinellel.

üdv, adika4444

(#50956) Kékes525 válasza HoTaZo (#50954) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem Firefox alatt, böngészés közben csinál ritkán ilyesmit. Windows 7 64 bit alatt. Nem oldal függő. Vírus nincs, azt a legjobbakkal sokszor ellenőrzőm. Ez a jelenség már legalább 2-3 éve fennáll. Miután ritkán jön elő nem foglalkozom vele.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50957) hfeca válasza brd (#50938) üzenetére


hfeca
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#50958) McAdam6


McAdam6
tag

Help !
NEM regisztráltam az ingyenes w10 frissítésre, mégis letöltött 5Gigát a $windows BT -be !
Hogy lehet ezt a s@rt eltüntetni :W

(#50959) pendre54 válasza McAdam6 (#50958) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én se regisztáltam, ennek ellenére nálam is megjelent jó pár héttel ezelőtt a tálcán a frissítést jelző ikon, a történet folytatása itt:[link]

Egyébként írták, hogy van egy egy frissítésért felelős frissítés korábbról, a számát most nem tudom, a neten utána tudsz nézni, ezt állítólag el lehet távolítani, bár nem mindenkinek sikerült.
A letöltést követően is még van egy lehetőség kicselezni: "Mint ahogy írtam is, ha letölti a frissítést, akkor onnantól számítva 3 napon belöl ki kell jelölni e telepítés időpontját, még véletlenül se volt a párbeszéd képernyőn "elvet", vagy "mégse", stb. funkció.
Egy olyan lehetőség lenne, erre már utólag hívták fel a figyelmem, hogy az összesen 3 nap választási lehetőség közül egyet kijelölök úgy, hogy aznap mondjuk a hajnali 3,00 órát adom meg, amikor tuti, hogy ki van kapcsolva a gép, tehát nem tud telepíteni, ezt kell eljátszani többször is."

Azért az igazsághoz tartozik, hogy 10 nappal a nem kért telepítés után, eddig lényegében pozitív tapasztalatom van, ha meg mégis lenne az elkövetkező napokban valami komolyabb gubanc, van még mindig 20 napom, hogy visszaálljak a 7-esre. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50960) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

HP 6465b laptop, eredeti W7 Pro 64bit oprendszeren vajon miért ragad be a fényerőállítás? Fn+F9/F10? Egy ideig működik, aztán egy idő után nem, újra kell indítani a gépet. Általában alvó módba rakom, vagy hibernálom, elég bosszantó, és nem jövök rá miért.

Let the Zone take me if I am.

(#50961) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Mostanában valami állandóan felébreszti a gépem egy bizonyos idő eltelte után.

Elvileg ez:

[/L

Mit tudok tenni ellene?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50962) HoTaZo válasza adika4444 (#50955) üzenetére


HoTaZo
őstag

Win7, Ultimate, 32-bit
Intel Core2 Duo CPU E6750, 2,66GHz
2GB RAM
NVidia GEForce 8600 GT
ASUS PK5C

Élményindex:5,5
Proc:6,1
RAM:5,5
Videokártya:5,8
Játék. sz. vidk.:6,4
Els. m.lemez:5,9

HDSentinel folyamatosan figyeli, minden OK 100%, kb. 5 éves a HDD

Kékes525- Nekem utóbbi időben csinálja, így aggaszt... :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50963) kispx válasza Gergosz2 (#50961) üzenetére


kispx
addikt

(#50964) nepszter1


nepszter1
addikt

Üdv valaki korábban linkelte az oldalt de sajna nem találom lényeg ,hogy újratelepítés után csak kiválasztom a programokat amiket telepíteni szeretném és egyből felrakja ez egy weblap volt valaki tudna segiteni ? Köszi :)

Fontos lenne

(#50965) Gergosz2 válasza kispx (#50963) üzenetére


Gergosz2
veterán

Köszi!

Én is erre gyanakodtam, vagyis inkább arra, hogy mostanában sokkal jobban ajánlgatja a Win10-et.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50966) DS39


DS39
nagyúr

E.T. hazatelefonál? :U

(CompatTelRunner.exe - Win start után 10 percig használta a procit..)

[ Szerkesztve ]

(#50967) kispx válasza nepszter1 (#50964) üzenetére


kispx
addikt

Talán a Ninite volt.

(#50966) DS39
Nekem is lefut minden indításnál a Win8-on. A Win10 megjelenése környékén kezdte. Bár lehet, hogy Win8-on nem teljesen ez a neve.

[ Szerkesztve ]

(#50968) Ice&Lime válasza kutga (#50960) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Újabb illetve régebbi driverrel próbáltad már?

(#50969) Steelmanus válasza DS39 (#50966) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szedd le a választható frissítés KB2952664-et.
Watch Out For Optional Update KB2952664

(#50970) DS39 válasza Steelmanus (#50969) üzenetére


DS39
nagyúr

kezd vicc lenni tényleg, lassan azoknak lesz igazuk, akik kikapcsolják az update-t, azt jónapot :D
egyébként köszi az infót. :R

(#50971) fdisk


fdisk
őstag

A gépen egy x64-es os fut.
Vettem egy 64 GB-os sd kártyát a telóba.
Át akarok költözni erre a karira,de a probléma az.hogy a win rögtön formázni akarja a kártyát,.Ez nem lenne baj,de csak 27.xx GB-ra formázza meg.
Magyarul nem látja az egész kártyát.
Ha pedig a telóval formázom meg akkor jó a teljes méret,de ha ismét a gépre dugom a kártyát megint formázni akarja egyből,és megint csak 27.xx GB-ot lát belőle.
TC-vel szintén ez a helyzet.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#50972) efi99


efi99
senior tag

Az mennyiben normális dolog, hogy a tálcán az értesítési ikonok közül időnként elfelejti kitenni hol ezt, hol azt, annak ellenére, hogy az ikonok és értesítések megjelenítése be van kapcsolva a kérdéses alkalmazásnál? Ha rejtésre állítom, majd vissza, akkor azt mondja, hogy nem aktív. A program maga fut (indítópultből vannak indítva), ez látszik a feladatkezelőben is, ha onnan nem lövöm ki és még egyszer indítom, akkor sem történik semmi. Kizárólag az általam feltelepítettekkel játssza ezt (pl NOD stb), a hálózat és a hangerő ikon az mindig megjelenik.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#50973) h1ght3chzor válasza fdisk (#50971) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

NTFS-re formázd, ne fat32-re.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#50974) krealon válasza fdisk (#50971) üzenetére


krealon
veterán

"Vettem egy 64 GB-os sd kártyát a telóba.
Át akarok költözni erre a karira,de a probléma az.hogy a win rögtön formázni akarja a kártyát,.Ez nem lenne baj,de csak 27.xx GB-ra formázza meg.
Magyarul nem látja az egész kártyát.
[...]
Mi lehet a baj?
"

Inkompatibilis az olvaso az SD kartyaval.
Be kell szerezned egy modernebbet.

(#50975) brd válasza fdisk (#50971) üzenetére


brd
nagyúr

Jó eséllyel a kártyaolvasó max. 32GB-osat kezel; sok olvasó így van vele.

The only real valuable thing is intuition.

(#50976) fdisk válasza h1ght3chzor (#50973) üzenetére


fdisk
őstag

Ugyan az a helyzet.

krealon és brd: Ez nekem is eszembe jutott. A kártyaolvasó kb 10 éves. :D
Holnap beszerzek egye modernebbet.

Köszi a segítséget.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#50977) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, google barátom nem tudott segíteni.
Van egy windows 7-em (64 bites de nem hiszem hogy ez ebben számít), 128 gigás msata ssd-n.

A problémám az hogy folyamatosan fogy a helyem nem tudott okból. Az alapabb dolgokat amit ilyenkorra ajánlanak megcsináltam (hibernálás úgysem kell nekem, meg egy pár régi visszaállítási pont is ment a kukába), és fel is ment szépen 20 giga fölé a hely ahogy szerettem, a probléma hogy napi 0,2-0,4 gigával azóta csökken megint a hely (jelenleg 13 gigánál tartok).

Hogy lehet azt megnézni hogy mi foglalt el utoljára helyet a c-n (a rendszer meghajtón)? Szeretném tudni mi csinálja ezt (tehát nem karbantartó kellene hanem infó hogy pontosan hol és mi foglal el plusz helyet minden nap).

Köszönöm a segítséget.

(#50978) F_Zolee válasza Tom1939 (#50977) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha esetleg chrome-ot használsz akkor annak végtelen a gyorsítótára így üríteni kell sűrűn. Plusz a frissítés után ott hagyják a böngészők az előző verziójukat így azt is le lehet törölni. CCleanert is feltehetsz, hogy keressen további szemét után.

(#50979) Tom1939 válasza F_Zolee (#50978) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm, sajna nem ez az irány. Explorert használok.
CCleanert is egy ideje, de ő most 7 giga csökkenés után csak 300 megától tudott megszabadítani.

Szeretném lenyomozni a bűnöst :) Hol foglalódott el pl. az utolsó 3 hétben hely a c:-n....

(#50980) F_Zolee válasza Tom1939 (#50979) üzenetére


F_Zolee
veterán

Windows lemezkarbantartó se talál semmit?

(#50981) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Van valamilyen értesítéses program a rendszerre? Olyanra gondolok ami indításnál vagy alul a tálcán jelez valahogy hogy lesz valami program születésnap névnap vagy egyéb teendő.

(#50982) Tom1939 válasza F_Zolee (#50980) üzenetére


Tom1939
őstag

10 megákat csak....

(#50983) F_Zolee válasza Tom1939 (#50982) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor már csak az marad, hogy kb manuálisan ellenőrzöd naponta a könyvtárak méretét. :F

(#50984) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Tesóm kis laptopján van egy frissen telepített Win 7 HP SP1-el.
Még nincs aktiválva, teljesen érintetlen, eredeti állapotban van. Olyan gondom van vele, hogy nem talál semmiféle frissítést, hiába keresi már jó ideje! Mi lehet a baj?

(#50985) Tom1939 válasza F_Zolee (#50983) üzenetére


Tom1939
őstag

Tényleg nincs erre semmi speciális progi? Ez lenne a nyomozás alapja. Manuális ellenőrzésre nincsen időm, az reménytelen.

(#50986) F_Zolee válasza Tom1939 (#50985) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudok róla. Update és a rendszer visszaállítás szokott még helyet zabálni de gondolom azokat is végignézted már.

Esetleg ez jó lehet.[link]

[ Szerkesztve ]

(#50987) Doky586 válasza Tom1939 (#50985) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

TC - rejtett fileok mutatása be - Alt+Shift+Enter, megnézed hogy mi mekkora..

(#50988) vlevi válasza McAdam6 (#50958) üzenetére


vlevi
nagyúr

Wáááá!
Nálam is megjelent az a szar, pedig nálam szándékosan el van rejtve a KB3035583 frissítés.
Törölhetem a könyvtárat?
Én tudom, hogy biztosan NEM fogok Win10-re átállni, még jó ideig. Használgattam insiderként, de elég sok negatív tapasztalatom van vele, és ez az erőszakos nyomulás további ellenérzéseket kelt bennem.

Egyébként érdekes, amit a lemezkarbantartó ír erről a 6 gigáról. Akkor megy a szemétbe...

[ Szerkesztve ]

(#50989) Tom1939


Tom1939
őstag

Köszönöm a segítségeket. Akkor nézegettem manuálisan. Sajna elég biztos vagyok benne hogy vagy az Users vagy a Windows mappában lesz a bűnös az meg egy elég nagy rakás...

(#50990) McAdam6 válasza vlevi (#50988) üzenetére


McAdam6
tag

Én TotalCommanderrel töröltem.
KB2952664 frissítést is tiltani kell.

(#50991) pendre54 válasza Tom1939 (#50989) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Használd ezt a kis progit(TreeSize Free), ezzel mindent részletesen meg tudsz nézni, hogy mi merre, mennyi.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50992) Tom1939 válasza pendre54 (#50991) üzenetére


Tom1939
őstag

Nyami utolsó változtatás dátum kiemelve mai napra, ez nyami.

Köszi szépen ez már közelít ahhoz amit szerettem volna!

[ Szerkesztve ]

(#50993) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!

Lehetséges ultimate backupját egy professionalra vissza tenni? Természetesen mindkettő x64 és a hardverek ugyanolyanok a két gépben. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#50994) brd válasza tolvaj! (#50993) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, csak ultimate-ként kerül rá. Ill. a licence nem tudom, milyen, arra figyelni kell, hogy hordozható-e a gépek között, továbbá lehet, hogy aktiválni is kell majd.

The only real valuable thing is intuition.

(#50995) vlevi válasza McAdam6 (#50990) üzenetére


vlevi
nagyúr

"KB2952664 frissítést is tiltani kell."
Na, csak érjek haza...

(#50996) tolvaj! válasza brd (#50994) üzenetére


tolvaj!
őstag

Épp ez a baj. Aktiválni nem gond, mert megvan a matrica, de ha ultimate-ként kerül át a mentés, akkor hogy aktiválhatnám profként?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#50997) brd válasza tolvaj! (#50996) üzenetére


brd
nagyúr

Ööö.. sehogy? De miből gondoltad, hogy egy Ultimate mentéséből Prof. lesz attól, hogy arra történik a Restore?

The only real valuable thing is intuition.

(#50998) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all,

Adott egy win7/32bites gép. Van egy , olyan jellegű problémám, hogy van a gépben egy 120as SSD, ezen van a rendszer, , illetve a felén mert ketté van particionálva és van benne egy 1TB-os Western digital HDD, ami szintén ketté van particionálva és a gép, hol látja , hol nem látja. Van mikor csak az egyik partícióját nem látja az 1TB-os vinyonak , de van mikor mindkettőt és , olyan is van, mikro az egyik részét látja és a másikat nem.

A kérdésem az lenne, hogy vajon elég lenne a hiba kiküszöbölésére, ha vennék egy másik HDD-ét vagy lehet nem is a vinyónak van problémája, ha nem pl: alaplapnak. BIOS-ban hibátlanul látszik a problémásHDD. Az SSD-nek semmi baja nincs benne, tökéletesen működik...

3njoy the Lif3

(#50999) tolvaj! válasza brd (#50997) üzenetére


tolvaj!
őstag

Háááááát :U

Nem fogalmaztam jól szerintem. Nem a teljes rendszermentés a lényeg, hanem a beállításaim és a programok, valamint a driverek. Azzal tisztában vagyok, hogy békából nem lesz királyfi, bárhogy csókolgatják, csak gondoltam attól még "fel lehet öltöztetni". Valami alternatív BU program nincs véletlenül amivel a lényeget migrálhatom?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#51000) Glaz-dozfhut válasza tolvaj! (#50999) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A windows saját "Beállítások átvitele varázsló". Még nem próbáltam élesben, csak egy mentést csináltam, de végül nem kellett használnom. A programok beállításait menti elvileg. Valamit biztos csinál mert végül 40 GB-os lett a fájl.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.