Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) hape60


hape60
aktív tag

A fiam elbénázta a win7-et, valahogyan elállította a dolgot. Nekem elég új még, hol lehet állítani a felhasználóváltás időzítését?
Ha kb 1 percig nem dogozom a géppel, zárolva lesz, feljön a felhasználóváltás lehetősége. Ha rányomok a eddigi felhasználóra, újra elindul minden, de eléggé idegesítő a dolog... :o

(#49452) brd válasza hape60 (#49451) üzenetére


brd
nagyúr

Itt.

The only real valuable thing is intuition.

(#49453) csabi94 válasza csabi94 (#49407) üzenetére


csabi94
őstag

Sziasztok, amire válaszolok, tudnátok rá valamit mondani? :)

(#49454) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Van egy notebook-om (céges) amin windows 7 fut. Nem rendszergazdaként használom. Így nem tudok rá telepíteni, mert le van tiltva. Így esélyem sincs mondjuk egy játékot rátelepíteni a gépre? Van valami kiskapu? :)

(#49455) brd válasza CragON (#49454) üzenetére


brd
nagyúr

Telepíteni a legtöbbet nem fogod tudni, de egy másik gépen telepítettet valószínűleg tudsz futtatni, ha a másolásvédelem nem szól bele, mert azokhoz néha drivert telepítenek a játékok. Esetleg még a játékhoz szükséges .net, C++ környezet kellhet, ha még nincsen telepítve, de azt a gép rendszergazdáját megkérheted, hogy telepítse, persze ne mondd, hogy játékhoz kell. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#49456) brd válasza csabi94 (#49407) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel meg tudod nézni a dumpfile-okat, abban a hibakód és a filenevek lennének az érdekesek, ahogyan a példában látod, de ha nem HW hiba, akkor valószínűleg a VGA drivere gyengélkedik.

The only real valuable thing is intuition.

(#49457) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Olyat tapasztalt vki, hogy ha több felhasználói fiók van, akkor a botolás belassul??
Eddig gyorsan bejött a bejeletkezési képernyő, de mióta csináltam egy vendégfiókot és egy illető abban dolgozik, azóta jóval lassabban jut el odáig a rendszer...holott semmilyen egyéb változtatás nem volt. Ez normális :F

[ Szerkesztve ]

(#49458) Panthera válasza King Unique (#49457) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Konkrétan vendég fiókot még nem használtam, de semmiképp se normális, hogy több profilnál csak úgy belassul. Én még nem tapasztaltam ilyet.

Esetleg nem sérült meg valamelyik profil? Ilyenkor megjelenik egy újabb hasonló nevű számozott profilnév is a "user" mappák között.

[ Szerkesztve ]

(#49459) hape60 válasza brd (#49452) üzenetére


hape60
aktív tag

Köszönöm! :R :R :R

(#49460) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az alábbi gépről lenne szó:

Gigabyite GA-8I945PLGE-RH
Pentium D 925 (2x3Ghz)
2GB DDR2 RAM (DUAL 533Mhz)
GeForce 8600GT 256Mb

Jelenleg XP van rajta. Lenne értelme win7-re frissíteni?

Ha igen akkor 32 vagy 64bit?

64bitesnek a 3gb feletti memóriakezelésen kívül van bármi más előnye?

Köszi

(#49461) zoo8800 válasza kory24 (#49460) üzenetére


zoo8800
veterán

Érdemes, de nem a vas miatt. A Win7 egy jobb és korszerűbb oprendszer.

rip and tear, until it is done

(#49462) kory24 válasza zoo8800 (#49461) üzenetére


kory24
őstag

És a rendszer gyorsabb lenne?

LOL, Metin játszanak rajta. Azok jobban mennének?
Vagy ha jobban nem is, de rosszabbul se?:)

Igen a korszerűség miatt is gondolkodom a rendszer frissítésén.

(#49463) zoo8800 válasza kory24 (#49462) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem hiszem, hogy gyorsabb lenne. Mondjuk a friss Win eleve gyorsabb, mint a "használt". A rendszersebességet egy SSD nagyon meg tudja dobni.
A játékokat passzolom.

rip and tear, until it is done

(#49464) CragON válasza brd (#49455) üzenetére


CragON
aktív tag

Értem, viszont ez nekem elég komplikált... :)
Azt hittem talán van valami módszer amivel ki lehet kerülni a rendszergazdai jogot, vagy azzá válni.

[ Szerkesztve ]

(#49465) King Unique válasza Panthera (#49458) üzenetére


King Unique
titán

Nem láttam ilyen mappát. Nem tudom mi okozza pontosan, de maga a boot az megnövekedett rendesen.

(#49466) brd válasza CragON (#49464) üzenetére


brd
nagyúr

Vannak megoldások, főleg, ha nincsen titkosítva a disk tartalma, de ez nem ennek a fórumnak a témája. Ill. ha neked ez komplikált:

játékot bármilyen (x86/x64 azért egyezzen) másik Win7-en feltelepíted, majd a telepített játék könyvtárát átjuttatod az általad nem rg. joggal birtokolt gépre, és ott az exe-jét elindítod,

akkor privátban sem érek rá sajnos (időben, nem hozzáállásban).

The only real valuable thing is intuition.

(#49467) vlevi válasza kory24 (#49460) üzenetére


vlevi
nagyúr

32 bites win7-t érdemes rakni, ha csak 2G RAM van. Egyébként van más előnye is, egy 64 bites rendszer jobban védve van a 32 bites alkalmazások hibáitól. És persze a 64 bites utasításkészlet használata is jobb, gyorsabb (valamivel), mint a 32 bites rendszer. Viszont kicsivel több memóriát igényel.
Akár akarsz rá költeni, akár nem, megmutatom neked, hogy hogy bootol SSD-ről egy Win7, Core2Duo procival, 2G RAM-al.

Nálam 2009 óta, az első publikus béta Win7-el kezdve nem volt többé XP a gépemen. Akkor még egy 1magos, P4-em volt, 1G RAM-al, gyakorlatilag az is ugyanúgy teljesített, mint a WinXP, habár az 1G RAM-ot azért lehetett rajta érezni, hogy el bírna viselni kicsit több memóriát.
De a játékok ugyanúgy mentek Win7-en is, mint XP alatt.

(#49468) BullZeye


BullZeye
veterán

Szakmai jellegű kérdés:
Otthoni gépen az egyszerűség kedvéért, hogy telepítés gyorsabb legyen pár beállítás helyett csináltam gpedit.msc-vel egy registry.pol fájlt.

Ezt a fájlt c:\Windows\Sysnative\GroupPolicy\Machine\Registry.pol -ból kimentettem, és telepítés után automatikusan visszamásolódik ide. Másolás sikeres, aztán egyszer csak eltűnik. De amíg bent van, addig sem tökéletes, hiába van beállítva, hogy NE kérjen jelszót, szarik bele, és kéri ugyanúgy.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a Registry.pol fájlt hogy tudnám átmenteni egy mezei .reg fájlra, hogy registry-be közvetlenül adja ezeket a beállításokat?

(#49469) kory24 válasza vlevi (#49467) üzenetére


kory24
őstag

Köszi a segítséget.

És win 8.1el nem járnék jobban? Úgy hallottam több helyen, hogy annak jobb a memóriakezelése.
De nemtudom elég-e neki ez a proci....

(#49470) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Játszana a gyerek valami netes játékkal, és azt írja a gép, hogy ez a beépülő modul nem támogatott.
Mi van ilyenkor?
Win7/32, chrome.

-

(#49471) vlevi válasza kory24 (#49469) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a Win8 vonal nem tetszett meg. Ahogy korábban írtam a Win7 nálam véglegesen kiütötte az XP-t, annyira jónak találtam. Azonban a Win7 után kipróbáltam az összes többi Windowst (8, 8.1, 8,1update, most a 10-t is nézegetem), de mindíg visszamászok a heteshez. Ez persze szubjektív vélemény.

(#49472) Themes válasza Doky586 (#49450) üzenetére


Themes
aktív tag

Köszi

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#49473) CragON válasza brd (#49466) üzenetére


CragON
aktív tag

OK! Köszi!

(#49474) milszab válasza vlevi (#49471) üzenetére


milszab
senior tag

Ezzel én is így vagyok. Ezért is kéne majd a leendő laposra rávarázsolnom a 7est ha megy. Ha nem akkor nem tudom mi lesz...

(#49475) geris197


geris197
tag

Sziasztok!
Eddig is telepítve volt a HTC Home nevű időjárás-óra program Win 7-re és rendesen indult winnel.Most leszedtem mert jelzett,hogy van frissítés,de nem bírta telepíteni,így én manuálisan tettem fel az újat.Azóta minden gép indításnál kiugrik egy kis ablak és kéri,hogy engedélyezzem,hogy ez a program módosítást hajtson végre a gépemen,ekkor hajlandó csak elindulni ha leokézom.Kicsit idegesítő,eddig ezt nem csinálta és másik programok sem.Mi a teendő?

(#49476) Dexter-2000 válasza BullZeye (#49413) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi és ezeket hol találom meg, vagy mi a menete?

Szépnapot!

(#49477) BullZeye válasza Dexter-2000 (#49476) üzenetére


BullZeye
veterán

Itthoni torrent oldalakról a legegyszerűbbek. Ismétlen, teljesen legális, ha saját kulcsot használsz hozzá. :)

(#49478) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Mi lehet a probléma ,ha egy frissen telepített windows7 után nincs internet kapcsolat?
Kábel tökéletes igazából ilyennel nem találkoztam még tudnátok segíteni? :U
Köszönöm.

(#49479) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#49478) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sikerült megoldani a LAN drivert kellett újra telepíteni :)

(#49480) hippo0315


hippo0315
senior tag

Sziasztok!

Adott egy még nyitatlan Windows 7 32 bit, a kérdés, hogy a 32 bit-es szériaszámával 64 bit-es Windows 7 legálisan telepíthető-e?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#49481) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Rendszeresen használom a hibernálás funkcióját a Win 7-nek, és sajnos gyakran vga driver nélkül, 800*600-as felboltánban tölt vissza az oprendszer. HD4850-el elég volt egy felhasználói fiók váltás, és helyreáll a rend. Amióta HD7850 van, minden második hibernálás után hibásan tölt vissza, és csak újraindítással lesz ismét vga vezérlő. Mi lehet a gond? Driver? OS?

Másik problémám, hogy rendszeresen, szépen lassan fogyogat a szabad hely rendszerpartíción. Múltkor próbaképpen letöröltem a vírusírtót (Avast), és hirtelen előkerült a több GB szabad hely. Most 1,5-2 héttel azután, hogy újratelepítettem, ismét csak fele szabad hely van és napról-napra fogy. Mit lehet ezzel kezdeni?

A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#49482) Doky586 válasza Ayg0 (#49481) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2. "szépen lassan fogyogat a szabad hely rendszerpartíción"
Ez szerintem természetes. Legfeljebb a mértéke lehet kirívó.
Én akkor kezdenék aggódni ha a lemezeimen valami egyre több és több helyet szabadítana fel..

Nézd meg mi foglalja a sok helyet. Mi növekszik túlzottan..?

[ Szerkesztve ]

(#49483) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az új monitorom. Nem tudom, hogy miért csak most, de eszembe jutott, hogy a régit lehetne másodlagos monitornak használni. A főmonitor (az új HDMI-n csatlakozik, a régi pedig egy dvi-vga átalakítóval a dvi porton keresztül, bár nem hiszem, hogy ez jelen esetben számít).
Működik is tökéletesen, viszont olyat nem tudom, hogy lehet-e, hogy valamilyen bill kombinációval vagy nem tudom, hogy hogy tudok váltani a monitorok között (hogy melyik legyen az aktív). Példa, hogy mire gondolok:
A főmonitoron teljes képernyőben játékot futtatok, pl BF4. A másik monitoron meg megy mondjuk böngészőben a facebook. Látom, hogy ír valaki, de ugye csak akkor tudok válaszolni, ha a játékot lerakom tálcára, vagy minimum ablakba rakom át, mert ugye másképpen nem tudok átmenni a monitorra. Van erre valami kombináció, hogy ki tudjam választani, hogy éppen melyik legyen az aktív monitor?
Választ előre is köszönöm!

#KeepFightingMichael

(#49484) brd válasza guftabi96 (#49483) üzenetére


brd
nagyúr

A játékokat (pontosabban a nagy részüket) így készítik el, ezzel nem tudsz mit csinálni. A megoldás az lenne, ha a többedik monitor nem csak egy asztal része lehetne a Windows alatt, hanem teljesen külön viselkedne, és külön meg lehetne adni, hogy a beviteli eszközök milyen esemény (pl. billentyű-kombináció) hatására működjenek ott, és így a játékokat valószínűleg nem úgy készítenék el, hogy ha nem az ő ablaka aktív, akkor lecsukódik a tálcára. Régebbi játékoknál erre megoldás a DxWnd, de újabbaknál nem, mert (esetenként erős) teljesítménycsökkenéssel jár a használata.

The only real valuable thing is intuition.

(#49485) Dexter-2000 válasza BullZeye (#49477) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszönöm

Szépnapot!

(#49486) Sasmadar67


Sasmadar67
csendes tag

Sziasztok!
Jól jönne egy kis segítség. Két vinyó van az asztali gépemben. A kisebbik amin a win7 rendszer fut(ott). Megadta magát, illetve egyszer még beindult, de le is fagyott. A HD Sentinel már jelezte, hogy baj van vele, de még 32 napra taksálta az élettartamát, nem lett annyi. A nagy vinyóra felteszem újra a win7-et a gép menni fog eddig oké. DE ha valahogy utána sikerülne a beteg kisebb vinyót láthatóvá tennem, lehet-e az ott a win rendszer telepítéseiből átmásolni azokat az adatokat amik a Crome-os böngészőben eltárolt könyvjelzőket tartalmazza? Ja, és miben keressem ezeket, melyik könyvtár tartalmazza ezt? Ha simán átmásolom az új, a másik vinyón telepített win7 azonos mappájába, akkor meg lesznek? Help :)

(#49487) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hivatalos SP1-es iso honnan szerezhető be? Van hozzá 100% eredeti serialom, de az MS letöltőoldala errort dob rá ezért nem tudom onnan szedni. :F

(#49488) BullZeye válasza Chosen (#49487) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor nem eredeti a serial. DELL és egyéb OEM serialok nem tölthetőek le MS oldaláról, ott a gyártóval (dell,hp,lenovo..stb) kell megkérni, hogy küldjön USB kulcsot, vagy valamit amiről telepíthetsz.

De torrent oldalról leszeded, és használod a kulcsodat ugyanannyira lesz legális.

[ Szerkesztve ]

(#49489) lacam válasza Glaz-dozfhut (#49427) üzenetére


lacam
aktív tag

Sziasztok.

Épp most kreálódik a .tib file a rendszer partícióról a 'd' -játszós- partícióra. (Acronis) Ha ez megvan gondolom vmi külső eszközre kéne tennem -külső winyó- a cuccot ugye? Aztán készítek egy bootable médiát -gondolom ez cd lesz- amit majt katasztrófa esetén megetethetek a meghajtóval. Erről bebootolok konnektálom a külső winyót -amit az felismer oprendszer nélkül? - kitallózom a tib-et és főzök egy kávét mire végez. Vagy ez hogymegy? A 'játszós winyót látja csak? Onnan tudom visszatölteni? Kb 30g a rendszer particióm.
Bocs az offért de ez naon nem kerek még nekem.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#49490) Glaz-dozfhut válasza lacam (#49489) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Acronis programok topikja

- Glaz-doz-fhut -

(#49491) bolic


bolic
őstag

Sziasztok!

Kérdezem, hogy miért halt le a W7 időjárási gadget? Miért nem frissíti ezt tovább? Már 2 napja nem mutat újakat. :F

Üdv.: bolic

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#49492) snecy20


snecy20
veterán

Windows7 alatt hogy tudok bejelentkezési profilt megszüntetni? Kettő van, de csak az egyiket használom.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49493) DS39 válasza snecy20 (#49492) üzenetére


DS39
nagyúr

futtatás: netplwiz
utána meg a Users mappából törölheted a könyvtárát is.

(#49494) brd válasza DS39 (#49493) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor már inkább control userpasswords. Itt a user törlése közben megkérdezi, hogy törölje-e a file-jait is.

The only real valuable thing is intuition.

(#49495) snecy20 válasza DS39 (#49493) üzenetére


snecy20
veterán

DS39, brd

Köszönöm.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49496) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Véleményetek érdekelne, új PC esetében mitől fordulhat elő az, leállításnál, ha nem is rendszeresen, leállításra kattintva következik hogy le fog állni, ennek ellenére mégis újraindul. Holott nincs újraindítás.
Köszönöm.

J.M.

(#49497) brd válasza JokerMaffia (#49496) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg a leállítás közben történik egy "kékhalál", csak nem látod, és be van kapcsolva az ilyenkor automatikus újraindítás.

The only real valuable thing is intuition.

(#49498) snecy20 válasza brd (#49497) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyen nálam is előfordult már. Csak ott a döglődő alaplap okozta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49499) Csontikka válasza JokerMaffia (#49496) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nézd meg ezzel a progival: Talál e dump filet. (összeomláskor keletkezhet)
Ha van ilyen általában már el lehet indulni belőle.

(#49500) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Felébresztés után mindig ezt a hibaüzenetet dobja ki. Leokézom megint előjön újra ok és többet nem látom. Majd ha a gép megint felébred akkor újra előjön 2x megint ok ok és eltűnik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.