Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) F_Zolee válasza milanfan (#50497) üzenetére


F_Zolee
veterán

Alap esetben nem ajánlott green hdd-t rendszernek használni. Mivel lassabb a 7200-es társaitól. Így vagy veszel esetleg valami ssd-t vagy újratelepíted és akkor kicsit megint fürge lesz egy darabig szerintem.

(#50502) w.miki válasza SunMount3r (#50496) üzenetére


w.miki
veterán

CPU 0-1% közt van, memóriahasználat 530MB/2048-ból, alapállapotban.
Ennek ellenére, amit kattintok valahova, az min. 1 perc lefagyás.
Szerintem nem vírus lesz.
De mi lehet ez?
Valamilyen driver hiba? Vagy windows update fagyasztja le?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50503) SunMount3r válasza w.miki (#50502) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Winows frissítés, driverek frissítése /újrarakása. Még érdemes lenne a hőmérsékleteket megnézni (AIDA-val), illetve a Winyók állapotát HDDSentinel-el (Mindkettőnek van kipróbálható verziója). Lehet nem hűti magát rendesen a rendszer, nem szellőzik a ház, ventilátor nem megy rendesen...

Amikor elindítasz valamit akkor sem ugrik meg a CPU használat?

Norton és CCleaner, egy scan és egy tisztítás.

Még az eszköz kezelőben nézném meg, hogy minden megfelelően működik e, nincs e valahol felkiáltójel, ütközés az eszközök mellett.

(#50504) w.miki válasza SunMount3r (#50503) üzenetére


w.miki
veterán

Virust nem találtam, de úgy tűnik most jó a gép.
Vagy a CCleaner csinálta meg, vagy tényleg a meleg miatt lassult be... :F
(Egy régi, kis házas FS Esprimo E5915 IQ965 a gép, a meleg így belassíthatja?)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50505) milanfan válasza DS39 (#50499) üzenetére


milanfan
tag

Szia
Tudnál nekem abban segíteni,hogy egy meglévő C meghajtóból,ami 1,82 TB-os és 1,32TB szabad hely van rajta,hogyan tudok létrehozni egy D meghajtót (1TB) úgy,hogy a C és a rendszer ne sérüljön?Melyik parancsot kell használni?Resize/Move vagy Copy partition esetleg vmi más?
Előre is köszi a segítséget!

(#50506) Boci_83


Boci_83
őstag

Sziasztok!

Gyors megoldásra lenne szükségem! Telepítettem egy diagnosztikai programot a rendszeremre W7 64bit, és egy fontos részt elrontottam, most elejéről kell kezdenem. Hogyan tudom törölni a log fileból mindent ami nyomot hagy a program előéletéről :)

Köszi a válaszokat!

Mod: helyesírási hibák

[ Szerkesztve ]

**********

(#50507) SunMount3r válasza w.miki (#50504) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó lenne figyelni az ajánlott programokkal a hőmérsékleteket egy ideig. Jó régi gép lehet, ezért talán egy belső takarítás is ráférne már, de ha huzamosabb ideig is normális CPU, alaplap és HDD hőmérsékletet mérsz akkor más lehet a baj. (Mérd alap állapotban és úgy is, hogy elindítasz egy pár szokásos dolgot a gépen, böngésző, YouTube videó stb...) (Ennek ellenére egy belső portalanítás sosem árt.) De lehet az is, hogy valami háttérben futó frissítés lassította le. Vagy a CCleaner tényleg megoldotta.

Ajánlott a CCleaner-el legalább hetente 1x tisztítást végezni. Bár ez attól is függ mennyit van használva a gép.

[ Szerkesztve ]

(#50508) DS39 válasza milanfan (#50505) üzenetére


DS39
nagyúr


Resize/Move

előtte csinálj azért mentést a fontosabb adatokról a vinyón, illetve töredezettségmentesítővel pakolj mindent a partíció elejére, és csak aztán válaszd le a kívánt részt.

[ Szerkesztve ]

(#50509) w.miki válasza SunMount3r (#50507) üzenetére


w.miki
veterán

Melyik program figyeli a hőmérsékletet?
Megbízhatóak ezek, biztos van ilyen régebbi gépben is hozzá érzékelő?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50510) SunMount3r válasza w.miki (#50509) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

AIDA trial verzió kiír minden hőmérsékletet "Számítógép"->"Szenzor". A HDDSentinel pedig arra lenne jó, hogy megmutassa a merevlemezek állapotát, van e rajta hibás szektor, mert ez is okozhat hibát. Mind 2-őt futtasd a háttérben ameddig csak lehet, úgy ahogy leírtam. A HDDSentnel kiírja a hibát ha talál a lemezen, de nem biztos hogy azonnal, érdemes a gépen tartani pár napig mind kettőt, de a Sentinel fusson folyamatosan a háttérben (nem eszik sokat).

(#50511) Intruder2k5 válasza w.miki (#50509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyjából a Pentium-os időktől kezdve már vannak érzékelők, eleinte csak a CPU-ban volt, aztán később már alaplapon, tápban, VGA-n, HDD-ben, stb... helyeken is megjelent.

Igen megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#50512) R3nts válasza SunMount3r (#50510) üzenetére


R3nts
senior tag

Ilyen szempontból (A CCleaner sok éves megelégedett használata miatt kérdem)a Piriform Defraggler progijáról mi a vélemény??megbízhatónak/hatékonynak tartjátok...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#50513) SunMount3r válasza R3nts (#50512) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem ismerem a szóban forgó programot. De általánosságban elmondható talán, hogy a Vista és a Win7 saját, belső, háttérben futó, ütemezett defragmentálója tejesen jól és megbízhatóan teszi a dolgát. Még az XP-s korszakra volt talán jellemző, hogy külön defrgmenter-t kellett használni a jobb eredményért. Ha nem vagy biztos benne, akkor manuálisan futtasd először a Win saját defragmentálóját, ha nem válik be valamilyen oknál fogva, utána jöhet esetleg a külső szoftver...

De miért akarsz külön defragmentálni?

[ Szerkesztve ]

(#50514) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Tesómnak van egy Aspire One ilyen mini laptopja, van rajta egy Win7 starter matrica, dual core 1,5 és 1gb ddr3 erre rakhatok win7et vagy nem fogja elbírni!? Valamint Win7 USB telepítésre milyen progit ajánlotok!? Mert nincs benne DVD olvasó. Köszi szépen!
:R :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#50515) R3nts válasza SunMount3r (#50513) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem elsősorban a defragmentáló funkciója miatt kérdeztem,bár kb. havonta lefuttatom azt is a win7-én kívül....A program ugyanúgy mutatja a vinyók hőfokát,kondícióját is, a beépitett érzékelők alapján,mint pl. az AIDA....e rész megbízhatósága érdekelt volna,a defragtment része az rendben van....de mondjuk igazad van,mert a Win 7-é is... :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#50516) krealon válasza andy83 (#50490) üzenetére


krealon
veterán

Windows 7 SP1 frissitocsomag letoltese

(#50517) myke01


myke01
senior tag

Az ördögnek sem tudom megnyitni a következő fájlt :Y , mivel a W7 nem kínálja fel az "ablakot" a program-társítási lehetőségekkel :( ......

[ Szerkesztve ]

(#50518) Intruder2k5 válasza myke01 (#50517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert nincs kiterjesztése, így nem tudja társítani. Nyiss egy notepad-et, majd tallózással meg tudod nyitni.

(#50519) myke01 válasza Intruder2k5 (#50518) üzenetére


myke01
senior tag

Örök hála :R , működik :K .Köszönöm .

(#50520) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok fórumtársak! Win 7 home van a gépemen egyszer megszakitottam a frissitést és azóta nem frissít. Elinditom a frissités keresését és tölt, (mozog a csík) feladatkezelő azt mutatja hogy tele a ram cpu 10%. Ilyen sok frissitést töltene? Mit lehet tenni ilyen esetben?

Köszi

Üdv Józsi

(#50521) sandró60 válasza Csacse (#50520) üzenetére


sandró60
addikt

Legyél türelmes.Én mostanában raktam fel egy W7 Startert.Nekem kb délután 3-órától este 11-ig töltötte le a pár száz frissitést.Függ azért a napközbeni internet leterheléstől.Lehet,hogy ha éjszakára inditod a frissitést akkor hamarabb le jön. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50522) whitezo88


whitezo88
nagyúr

üdv! hogy lehet megjavítani egy beakadt hangot? megvettem a Steamen a régi Doomot, elindítom, de valamiért nem indul csak a főképernyő (ezt majd megkeresem miért). Viszont a hang befagyott, és teljesen kilépve folyamatos berregés van. Audio troubleshoot nem talált semmit...

(#50523) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Olyankor mi lehet csinálni, ha a Windows Update egyszerűen nem találja meg a frissítéseket?
Tegnap újra lett telepítve a Windows ( 7 Ultimate ), elindítottam a frissítések keresését, és azóta is csak keresi.
Egész éjszaka gőzerővel kereste a frissítéseket, és reggel is még mindig kereste.
Akkor újraindítottam a gépet, utána újraindítottam a keresést is ( reggel 7 óra ), de most ebben a pillanatban is ugyan ott áll. Frissítések keresése...
Nem lehet valahonnan egy telepítő csomagba leszedni az eddig kiadott frissítéseket?

(#50524) Doky586 válasza bopeti98 (#50523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Töltsd le az SP1-et és rakd fel rá. Utána már találni fog..

(#50525) bopeti98 válasza Doky586 (#50524) üzenetére


bopeti98
őstag

Már maga a telepítő is SP1-es, amiről felraktam a Win 7-et, szóval rajta van.
Amúgy megpróbáltam ezzel is. Ez le is szedte a frissítéseket, de a telepítésnél sorra failed lett mind.
De mindegy, annyira nem fontos.
Egy 6 éves laptopról van szó. Úgy is csak belassítaná az 100+ frissítés amit fel akarna telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50526) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy kb 1 hete a Windows 7 Ultimate SP1 verzióm teljes mértékben “meghülyült”. Sajnos nem tudok rá jobb szót találni, ugyanis ilyen hibajelenségekkel még nem találkoztam.

Egyik pillanatról a másikra (este kikapcs, majd reggel be) úgy tűnt, mintha alaphelyzetbe állt volna a rendszer, értem ez alatt a következőket:
– A téma visszaállt a default témára (háttérkép, aero, stb…), a mini gadget-ek is eltűntek
– A rendszer betűtípusa is valami irdatlan ocsmányra változott, amit viszont a Cleartype-pal sikerült orvosolnom
– A mappázásoknál nem jegyez meg semmit, mint pl.: Idő rendi sorrendbe állítás (visszamegyek egy mappával és már nem úgy van), stb…
– A Vezérlőpulton nem tudok a “Kis ikonos” változatra rámenni, ugyanis nem engedi. Rákattintok, és csak a Közepes ikonokra változtatja meg.
– Bal alsó sarokban, a gyorsindításnál minden program “lekerült”, olyan mintha egy CCleaner-t futattam volna (pedig NEM!), és azóta sem kerül be egy program se oda, pedig már egy hete használom.

Amit eddig próbáltam:
– Comodo IS futtatása – SEMMI
– Kaspersky IS futtatása – SEMMI
– Spybot Search & Destroy futtatása – SEMMI
– AntiMalware futtatása – SEMMI
– HDD Sentinel futtatása – Teljesítmény/Kondíció = 100%
– Windows aktiválás ellenőrzés – Még mindig eredetinek látja

Kérlek, segítsetek, ugyanis se visszaállítási pontot nem hoztam létre, se újrarakni nincs kedvem a gépet jelenleg (meg nem is értem miért kéne, amikor semmi nem történt szerintem… :/ )

U.i.: A rendszer helyreállítás sajnos kilőve, ugyanis nincs mentésem korábbról.

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#50527) krealon válasza Lizardman (#50526) üzenetére


krealon
veterán

Bekapcsolasnal jo a datum a gepen?

A kovetkezo parancs kimenete nem ugy kezdodik veletlenul, hogy C:\Users\TEMP\ ?

cmd /k echo %appdata%

(#50528) Lizardman válasza krealon (#50527) üzenetére


Lizardman
tag

A dátum mindig tökéletes, azzal nincs/nem volt probléma.

Beírom a " cmd /k echo %appdata% " parancsot, de ezt dobja ki:

(#50529) krealon válasza Lizardman (#50528) üzenetére


krealon
veterán

Elszurtam. A helyes parancs:
start cmd /k echo %appdata%

De a lenyeg latszik, vagyis hogy az utvonalban nem szerepel a TEMP szocska, vagyis nem atmeneti profile-t toltott be.

Akkor ezek utan en ellenoriznem a fajlrendszert adminisztratori parancssorban.

Ha ez kesz, akkor az esemenynaploban keresgelnek Error es Warning uzeneteket.

(#50530) Lizardman válasza krealon (#50529) üzenetére


Lizardman
tag

Fájlrendszer ellenőrizve, minden OK.

Az eseménynapló pedig nekem igazából 'kínai', de ha te valamit látsz, ami okozhatja ezt a problémát, akkor azonnal szólj kérlek!

(#50531) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

Van egy 120as SSD-m és olyan gondom van vele, hogy windows 7 alatt csak a rendszer meg illesztőprogramok annyira leeszik a helyet hogy már 56gb csak a szabad. 8.1 alatt ugyanezzel a felállással 78-87gb szabad. SSD-re nem rakok játékot max még progit (De ez az office meg vlc meg ilyen apróbb progik).
Ez normális? Asshampoo winoptimizerrel szoktam a régi updateket törölni, de már az se talál semmit mi eszi a helyet az SSD-n?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#50532) zoo8800 válasza Becksman (#50531) üzenetére


zoo8800
veterán

Biztos, hogy nem normális.

rip and tear, until it is done

(#50533) vlevi válasza Becksman (#50531) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet, hogy a rendszervisszaállítási pontoknak van sok hely fenntartva.
ashampoo helyett nézd meg a lemezkezelőn belül a rendszerfileok törlése pontot is. A hibernálás funkció kikapcsolásával is nyerhetsz a RAM méretével megegyező mennyiségű tárhleyet.

(#50534) Becksman válasza vlevi (#50533) üzenetére


Becksman
őstag

A remdazervisszaállítást alapból kilovi az asshampoo. Már néztem sokmindent, de semmi nem segített. Frissiteseket toroltrttem igy azok nincsenek. 8.1 nem szivja le ennyire. Egyébként Windows 7 home premium 64bit sp1el amiről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#50535) MythBuster


MythBuster
tag

Üdv Mindenki!
adott egy Dell Inspiron gép amit Linux Ubuntu-val adtak el. Erre próbáltam feltenni egy Win7-t de sajna eredménytelenül. Az eredeti HDD-t kivettem és particionáló prg-val mindent lesöpörtem róla .A telepítés szépen lefutott de amikor indulni kellene a gépnek nem sikerül. A BIOS átállítva latency módra ,a indítási sorrend is megfelelő.
Hiba üzenet nélkül mindig újra-újra indul a laptop. :W
Találkozott már vki ilyennel? Mi lehet a gond ? Köszi!

Véletlennek azt nevezzük, amikor a számításaink kudarcot vallanak.

(#50536) krealon válasza Lizardman (#50530) üzenetére


krealon
veterán

"Az eseménynapló pedig nekem igazából 'kínai', de ha te valamit látsz, ami okozhatja ezt a problémát, akkor azonnal szólj kérlek!"

Meg nem talalkoztam ilyennel, ugyhogy en is a sotetben tapogatozok.
Szamomra feltuno, a sok hiba a "User Profile Service"-el, de a WMI hibara is raneznek, valamint a RestartManager figyelmeztetes is gyanus.

(#50537) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy kis problémája a gépével, és nem találtam rá megoldást. Van egy 240GB-os SSD-je (Samsung 840 EVO), amin jelenleg 2GB szabad hely van. Csak a programokat telepíti az SSDre, adatokat itt nem tárol. Végignéztem az egész meghajtót, rejtett mappákat is, de összesen kb 100GB-nyi adatot találtam. Használ egy adatbázis kezelő programot (postregSQL), pár napja mondtam neki, hogy csináljon egy karbantartást, akkor felszabadult 40GB (törölt is egy adatbázist, amit nem használ), viszont azóta már megint teljesen megtelt, reggel azt mondta, még 10GB szabad helye van, amikor az előbb megnéztem már csak 2GB. Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt, mit kellene megnéznem?

Előre is köszi!

(#50538) krealon válasza petyus_ (#50537) üzenetére


krealon
veterán

Lemezhasznalat felterkepezesre egy megoldas: WinDirStat (Portable) adminisztratorkent futtatva.

(#50539) westlake


westlake
félisten

Akinek van gyors internetje és megvan az "előtöltött" Windows 10 telepítő, írjon már nekem egy privátot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#50540) janos1988


janos1988
addikt

Csatlakoztatva lett usb 3.0-án egy külső vinyó és a scandisket nem engedi lefuttatni "A lemez írásvédett." szöveggel. Engedélyt nem engedi módosítani. Hogy lehet ezt megoldani? A fájlokat megnyitja róla, de pl. ha törölni akarok, akkor nem engedi csak ha megnyomom a "Rendszergazdaként" gombot.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#50541) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!

Van egy W7 MBr-es merevlemez a laptopomban. Most tennék bele egy másikat, de már UEFI-s módban ugyancsak W7-tel. Ez utóbbira szeretném majd ráengedni a W10-et.

Az aggodalmam az, hogyha az UEFI-s rendszerről induló gép érzékeli majd az MBR-es W7 winchestert, akkor nem fog lefagyni vagy vagy egyéb problémát okozni, hogy azon is van op. rendszer?

(#50542) vlevi válasza egykori (#50541) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem akarsz bootolni róla, akkor nem.
Mostani Win10 teszt gépem is UEFI-ben volt telepítve, de a külső HDD-m, meg pendriveom természetesen MBR-el volt formázva.

(#50543) egykori válasza vlevi (#50542) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, csak az az eltérés a tiedhez képest, hogy nekem mind a kettő wincsi belső lenne a laptopban.

A UEFI-re való átállást, telepítést csak az új wincsivel végzem, de azután ha kész, akkor betenném a mostani, még szintén rendszer lemezt. Ekkor mi lesz?

(Ha rendesen beindul, akkor le fogom törölni a régiről a rendszert és csak az adatrész marad.)

[ Szerkesztve ]

(#50544) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akit esetleg valami visszatart a win 10-re váltás, egy megnyugtató opció, bár csak telepítéstől egy hónapig érhető el.

(#50545) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Jobban járok (anyagilag), ha win 10-re szeretnék átállni, hogy megveszem a win 7-et és azt frissítem? Ez járható út? Egyenértékű lesz az így frissített op rendszer egy win10-vel?
Valamint most hogy van ez, ha win 7-et veszem otthoni használatra továbbra is csak egy gépre lehet telepíteni és frissíteni win10-re vagy lehet esetleg kettőre is?

F.K.T.

(#50546) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Van egy Hp stream 14-z010nd notebookom. Ebben egy SSD van benne. Windows 7 telepítésnél nem látja az SSD-met. A meghajtóknál üres. Hogy tudom feltenni a Win 7-et rá?

(#50547) bobalazs válasza psg5 (#50545) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Árakról nem tudok, annyit tudok mondani hogy 7-ről 10re frissítesz ugyanúgy teljes értékű lesz mintha boltban vetted volna. illetve nézd át árakat te.

(#50546) timelord1987
Ez azért van mert a nem látja a sata drivereit a telepítő. Kézileg meg kell adni neki telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#50548) timelord1987 válasza bobalazs (#50547) üzenetére


timelord1987
őstag

Honnan tudok letölteni hozzá sata drivert?
A biosban nem kell semmit állítani?

(#50549) bobalazs válasza timelord1987 (#50548) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a gyártó oldala, de én nem látok ilyet.

Egyébként csak windows 8.1-es driverek vannak az oldalon, nem is értem hogy kerül a gépedre win7.

[ Szerkesztve ]

(#50550) timelord1987 válasza bobalazs (#50549) üzenetére


timelord1987
őstag

Megvettem a Win 7-et és rászeretném telepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.