Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) HummeRC válasza LámaZ (#49699) üzenetére


HummeRC
senior tag

Teljesen komoly! Ha otthonra kell, akkor inkább keress egy HomePremiumot és aktiváld azt a saját kódoddal. Ugyanazokban a körökben elérhető a Win7 HomePremium MSDN gyári verzió is, csak inkább szedik le sokan az "Ultimate edition pistike optimalizált verziót", mert azt hiszik az többet nyújt nekik. Aztán meg csodálkoznak, hogy lassú a gépük és idegeskednek, hogy dehát most raktam újra, nem lehet semmi baja. De, lehet!

#49658, 49650: Igazatok van, most néztem meg az eredeti lemezeket, XP SP2 van rajtuk, de nem is lehet kézzel sem updatelni, mert kéri a frissebb win telepítő kezelőt, addig nem mennek fel a frissítések kézzel, offline telepítéssel sem. Az SP3 sem. Így hiába van vásárolt, eredeti xp licenszünk a cégnél, kb kenhetjük a hajunkra.

Egyébként nálunk semmilyen spec eszköz, vagy szoftver nem igényli az XP-t, épp ezért javasoltuk a vezetőség felé a windows verzió frissítést és a gépbővítést.

(#49702) brd válasza HummeRC (#49701) üzenetére


brd
nagyúr

SP3 sem, az hogy? A teljes SP3-as telepítőt próbáltad?

The only real valuable thing is intuition.

(#49703) LámaZ válasza HummeRC (#49701) üzenetére


LámaZ
addikt

Az ultimate-t lehet downgradelni home-ra?
Egyébként legutóbb azt találtam ki, hogy a merevlemezt (SSD) particionáltam három részre: az elsőn van az operációs rendszer, a másodikon vannak a progik és a harmadikon az adatok. Így az oprendszer újratelepítése után gyorsabb a progik újratelepítése.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#49704) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy random eldobja a rendszer a net-et? Először a routerre gondoltam, de mivel másnak nem csinálja, valamint resetelve/frissítve is volt, így talán lehetséges h win hiba? Ami fura, hogy mind wifi-n, mint kábelen jelentkezik a dolog. 1-1 pillantra szakad csak meg ilyenkor a net elérés, de az épp elég pl játék alatt v netrádiónál.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#49705) LámaZ válasza TheProb (#49704) üzenetére


LámaZ
addikt

Ugyanez volt nálam is a probléma - már majdnem vettem még egy routert -, és kiderült, hogy a számítógép a hibás. Ezért telepítettem most újra a rendszert (sajnos Win 7 ultimate-t, mint kiderült).
Ellenőrizd, hogy más gépekkel (tablet, okosteló) minden okés-e, és ha igen, akkor egyértelmű, hogy a PC a hibás. Esetleg a WiFi driver újratelepítése segíthet.

Legyen minden jó!

(#49706) TheProb válasza LámaZ (#49705) üzenetére


TheProb
veterán

Összesen 3an használjuk a routert, abból csak ketten szoktunk játszogatni, de a másik kolléga még nem dc-zett. Én is csak akkor veszem észre mikor hearthstone alatt játszok és kidob (majd rögtön vissza is csatlakozok), vagy VPN, netrádió megszakad. Próbáltam már a driver reinstallos dolgot, de nem hozott megoldást. Magyarul szervíz gyanús a gép vagy csak win reinstallt csináltál? :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#49707) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

(#49708) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy USB-s infra eszközt, de csak WindowsXP drivert adtak hozzá mellékelve, azonban Win7-hez nem találok. Az eszköz egy BestConnection márkájú infra vezérlő, S110 kódnéven is fut még. Tud valaki hozzá tippet adni, hogyan lehetne kiváltani ezt a drivert egy kompatibilis példánnyal?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#49709) quailstorm válasza lehella (#49708) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VID és PID kellene
egyébként nem biztos, hogy lesz

[ Szerkesztve ]

(#49710) LámaZ válasza TheProb (#49706) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Minden helyzet egyedi, így nehezen lehet tanácsot adni még a nálam okosabbaknak is fogas kérdés.
Nálam több probléma is volt, és nagy a gyanúm, hogy az SSD-m kezdett el vacakolni, emiatt újratelepítettem mindent, de előtte futtattam rajta a HDD Low Level Formatot.
Most úgy néz ki, hogy működik, de már nincs benne bizalmam, így be fogok állítani a kb. azonos méretű HDD-t, amelyre egyrészt migrálom az oprendszert, másrészt pár naponta biztonsági másolatot készítek, hogy amennyiben teljesen bedöglik az SSD, a HDD-n tudjam folytatni a munkát.
Az adataim amúgy egy külső USB meghajtón vannak már minimum 10 éve, így azokkal nem lesz problémám.

Ezzel kapcsolatban szívesen veszem a szakértők tanácsát, mármint azzal, hogy miként tudok a legkönnyebben mondjuk hetente tükörmásolatot készíteni a 120 GB-os SSD-ről - amelynek 3 partíciója van - a 150 GB-os HDD-re. (A Paragon biztosan tudom, hogy képes erre, de az fizetős, tehát utánanézek, hogy az Aomeivel megoldható-e. Az is lehet, hogy maga a Windows 7 is képes erre.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#49711) Doky586 válasza lehella (#49708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban jártál volna ha alaplapra dugható eszközt veszel (asztali gép esetén) ahhoz ugyanis semmilyen driver nem kell, mert a win beépítve kezeli a soros portokat, csak a biosban kellett volna engedélyezni ahol az rs232 is van.

(#49712) #41133696 válasza #41133696 (#49707) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#49713) lehella válasza Doky586 (#49711) üzenetére


lehella
senior tag

Ha nem tudom összehozni akkor még visszatudom vinni webáruházas rendelés miatt, de reménykedjünk :)
Felrarok egy virtual WinXp-t, hátha ott menni fog, de több helyen használnám ezért jobb volna egy Win7 működést összehozni ha lehetséges. Arra gondoltál, hogy soros port helyére köthető irDa vezérlőt venni?

quailstorm: VID_1685, PID_0200, de még nem találtam hozzá Win7 drivert.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#49714) quailstorm válasza lehella (#49713) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem esélytelen

(#49715) karl_fischer válasza #41133696 (#49707) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Nekem az Office 2010-el együtt 18 frissítés, 148,7 MB.

(#49716) lehella válasza quailstorm (#49714) üzenetére


lehella
senior tag

SigmaTel drivert találtunk hozzá, Windows7 alatt tökéletes működik, ugyan volt egy kis backdoor, de végre tudok oplogókat küldeni rajta keresztül a telóra :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#49717) quailstorm válasza lehella (#49716) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az zsír. Mondjuk én relatíve hamar feladtam. Legtöbb helyen ahol használták, csak 98-XP volt.

(#49718) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Most raktam fel egy Windows 7 64 bit N-et az asztali gépemre és a videokártya driver telepítése közben állandóan ezt dobja:

Előtte egy sima Win 7 64 bit volt fent, ott semmi ilyen gondom nem volt. WTF????

És volt egy kékhalálom is. Chipset drivereket meg amik kellenek felraktam.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49719) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Van ez a kis okos progi a TreeSize Free. Kilistázva a C-n lévő cuccokat, kérdezném, hogy normális méret ez a System Volume Information a maga 9,4 GB-val?
[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49720) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Aranyos a hetes. Ilyenkor mégis mi a helyzet urak? :D

Felment az SP1, majd utána még megpróbálta feltenni néhányszor sikertelenül, csak azt nem tudom miért.
Mindenesetre elrejtettem, most tölti a többi update-t. :U

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49721) DS39 válasza pendre54 (#49719) üzenetére


DS39
nagyúr

attól függ mennyit engedtél a rendszernek rendszer-visszaállításra. ugyanis ez az.

(#49722) pendre54 válasza DS39 (#49721) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, ennek kb. a felét.
Azért a pontosság kedvéért olyan 6 GB.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49723) DS39 válasza pendre54 (#49722) üzenetére


DS39
nagyúr

ebben az esetben nem vágom, hogy nőtte így túl a limitet. ráadásul a jelenleg használt még kevesebbet is mutat.

(#49724) Gergosz2 válasza Petyyyyy (#49720) üzenetére


Gergosz2
veterán

miért nem rögtön SP1-es kiadást szedtél le?

Amúgy az is frissít rendesen:

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49725) Petyyyyy válasza Gergosz2 (#49724) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Elvileg ez egy teljesen up to date telepítő volt, amit nLite-tal készítettem, így csak kb az elmúlt 3 hónap frissítései hiányoztak. Ehhez képest... :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49726) Gergosz2 válasza Petyyyyy (#49725) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én tegnap húztam le MSNDAA-ról. Mit ne mondjak frissebbre számítottam, de annyira nem para.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49727) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok! :R
Ez valyon mitől van még mindig? Fent vannak a c++ összes verzsönye.

De szinte majdnem minden játéknál
A hiba újra húzás után jött elő. Eddig klappolt minden.
Win7 64bit a többi látszik.
15,5 béta CCC

:R

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#49728) LámaZ


LámaZ
addikt

Én egy dolgot nem értek ezzel az egész Microsoft munkamódszerrel kapcsolatban:
Kijött a Windows 7, ha jól emlékszem 2009-ben, és azóta megjelent az SP1. Tudtommal nincs SP2.
Namármost, valaki 2015-ben felteszi ezt az oprendszert, SP1-gyel, és utána elkezdődik a cirkusz a frissítések letöltésével. Nekem ez probléma, mivel mobilnetem van, amelyből nappal 10 GB, és éjjel 100 GB. Hiába állítottam be ennek a Windows Update-s (WU) gagyinak, hogy csak minden hét kedden éjjel kettőkor frissítsen, valahogy ezt felülírja, és már leszedett minimum 2 GB frissítést, amelyeket aztán sorban telepít a gép kikapcsolásakor, de úgy százasával, és a folyamat eltart akár 2 óráig is, plusz még fél-egy óra, amikor újraindítom a gépet.
Hogy a fenébe nem tudta ez a nagy szoftvercég megoldani, hogy a 2009-ben kiadott, de 2015-ben telepített szoftveréhez egyetlen fájlban vagy csomagban tudja az ember letölteni a frissítéseket (már ami még kell), és egy lépésben mindent feltelepítse? Biztos van ott valami sorrend, hogy nem lehet ezeket random módon telepítgetni, de elképesztő ez a káosz, amit művel a WU.

Legyen minden jó!

(#49729) DS39 válasza LámaZ (#49728) üzenetére


DS39
nagyúr

a napokban nekem is felmerült ez a probléma.
3 megoldás lehet:
- frissítéssel integrált windows beszerzése torrentről (elvileg érintetlenek)
- egyszer végigszenveded, utána csinálsz egy lemezképet a merevlemezről Macrium Reflect-tel mondjuk.
- WSUS offline update letöltő használata. [link]

sajnos a MS-tól nem várhatjuk hogy kiadnak egy SP2-őt, mert az új oprendszerét nyomja (már a 8-asnál ez volt).

[ Szerkesztve ]

(#49731) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

Adott egy win7-prof laptopon amin telepítve vannak nyomtató.
Ha ezzel a laptoppal hálózathoz csatlakozom, amire rátesznek egy új, még eddig soha sem csatlakoztatott nyomtatót, akkor azt szépen telepíti ami még nem lenne baj, de az alapértelmezett nyomtatót szépen átállítja arra.
A hálózati felderítést már kikapcsoltam de attól még önállóskodik.

Az lenne a legjobb, ha nem is keresné a felrakott nyomtatót, csak manuálisan lehetne megadni, vagy kerestetni.
Ha ez nem megy, akkor legalább ne állítsa át az alapértelmezettet.
Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#49732) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

ebbe a hibába futottam bele, és sajnos elakadtam a javítással... win telepítőlemez rendszerindító javítása nem segít, rendszervisszaállítás hibát dob, parancssoros megoldásnál a bootrec /rebuildbcd hibát dob... bárkinek bármi egyéb ötlete, vagy ebből újratelepítés lesz?

a fura amúgy hogy amennyire utána tudtam nézni, ez a hiba általában olyanoknál jött elő akik több OS-t tartottak egy lemezen, pedig itt erről szó sem volt, ez ilyen "mamának netezős PC" üzemmódban dolgozott eddig, fingom sincs hogy hogy a francba szedhette össze...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49733) krealon válasza FireKeeper (#49732) üzenetére


krealon
veterán

Az MBR / UEFI bootolas nem lett elallitva a "BIOS"-ban (UEFI)?
Esetleg probald meg atallitani, majd vissza.

Repair disk-rol

chkdsk c: /f

futtatasa is javaslott.

(#49734) FireKeeper válasza krealon (#49733) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

BIOS állítgatása nem segít. másik gépről ránéztem HD sentivel az 100%-ot írt a lemezre.
én 99,9%-ig biztos vagyok hogy ez valami windows-probléma.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49735) LámaZ válasza FireKeeper (#49732) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt a képet nem tőlem csórtad?
Mert én is rákérdeztem régebben. :-)

Szerintem az oka: amikor telepítetted a rendszert, volt mondjuk két merevlemez, utána kivetted az egyiket. Ez hardverváltozásnak minősül.
Az én szitum amúgy az volt: hogy volt egy 16 GB-os SSD-m rajta Win 7 Embedded. Felraktam a 120 GB-os SSD-re a Win 7 ultimátot, majd erről indítottam a rendszert, sőt, a másik windowst le is tiltottam, töröltem az msconfiggal.
Amikor a 120 GB-os SSD bekrepált, akkor automatikusan indult volna a kicsin, de leállt ezzel a hibaüzivel.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#49736) Doky586 válasza FireKeeper (#49732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jó poén volt! :DD

Onnan linkelted a képet ahol le van írva hogy kell kijavítani e hibát...

(#49737) FireKeeper válasza LámaZ (#49735) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egy lemez volt a gépben, kb egész életében, már ha a bedugott pendrive-okat nem számolom.
egyébként már nem ez az első probléma ezzel a géppel, többször került már vissza hozzám azzal, hogy nem indul, de azokat eddig mindig megoldotta egy indítási javítás vagy rosszabb esetben egy rendszer visszaállítás.

Doky586: ennyire azért ne nézzetek már kapitális vadbaromnak pls. azért írok ide mert az ott leírt módszerek nem segítettek.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49738) hape60


hape60
aktív tag

Egy rövid kérdés: 4GB rammal érdemes 64 bites WIN7-et felrakni, vagy célszerűbb a 32bites?

(#49739) King Unique válasza hape60 (#49738) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes. :K

(#49740) hape60 válasza King Unique (#49739) üzenetére


hape60
aktív tag

Köszönöm!

(#49741) krealon válasza FireKeeper (#49734) üzenetére


krealon
veterán

(#49742) FireKeeper válasza krealon (#49741) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kicsit azért frusztráló hogy ez megint egy olyan csudaszoftver felé irányít át ami fizetős :(
vagy elég nekem a demo is?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49743) FireKeeper válasza FireKeeper (#49742) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

3 különböző programmal próbáltam pendrive-ra kiírni ezt a redves ISO-t de egyik se működött (poweriso, ultraiso, rufus). :(((

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49744) brd válasza FireKeeper (#49743) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt meg tudod csinálni? A del c:\boot\bcd bcd.old helyesen del c:\boot\bcd.

The only real valuable thing is intuition.

(#49745) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Keddi update után,ma újraindításnál ez fogadott.... wtf?? Az 5db keddi választható frissítéseket fel sem tettem (próbáltam utánna nézni,az 5-ből 3 a Win10Pre szarsággal volt kapcsolatos - fel sem tettem...) Mi a nyavaja van? Köszönöm szépen a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#49746) brd válasza R3nts (#49745) üzenetére


brd
nagyúr

'zmeg Opera

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#49747) brd válasza R3nts (#49745) üzenetére


brd
nagyúr

LOL. (Nem neked, a Microsoftnak, keress rá a KB3035583-ra a topicban).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#49748) R3nts válasza brd (#49747) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem ment fel a KB3035583 a gépemre....most is ott van a választhatók közt,amik kedden jöttek,de nem telepitettem... ennyire szar az Opera...? :Y :DD Huppsz,most néztem vissza:ez a szemét 05. hó 23.-án lejött... :W A Vezérlőpult/Alapértelmetzett programok/Programok és szolgáltatások/Telepített frissítések -nél eltávolíthatom?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#49749) FireKeeper válasza brd (#49744) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az a bajom hogy a bootrec /RebuildBcd parancs nem fut le, vagyis megtalálja a win telepítést, de azt valamiért nem tudja hozzáadni a boot listához. az indítási javítás is hibaüzenetet dobott, hogy "nem tudja rögzíteni a beállításokat" vagy vmi ilyesmi.
illetve az is fura volt, hogy ez az ablak nálam üres volt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49750) brd válasza R3nts (#49748) üzenetére


brd
nagyúr

A régi, 12.17-es, ha szerkesztek egy hozzászólást, néha a szerkesztés helyett létrehoz egy újabb hozzászólást a szerkesztett tartalommal.

Igen, simán, de legközelebb megint felajánlja, akkor rejtsd el.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.