Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) zoo8800 válasza Doky586 (#49350) üzenetére


zoo8800
veterán

A vinyókat nem csereberéltem, csak formáztam egy bennlévő vinyót, és változtattam a partíciókon. A rendszermeghajtóhoz, amivel most baj van, nem nyúltam.

Sajnos a problémás meghajtóról sehogy sem bootol, mert a Win logo betöltése után nem sokkal újraindul. Több SATA foglalatban is próbáltam.
Ezt se igazán értem, hogy ha idáig eljut, akkor a telepítő miért nem látja a meghajtót? Csökkentett módban indításkor felsorol egy csomó drivert, majd restart...
Van egy tartalék vinyóm egy régi XP-vel, arról simán bootol a PC, és olvasható a problémás meghajtó tartalma.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#49352) rgeorge válasza zoo8800 (#49351) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezt még megpróbálhatod.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49353) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Pár éves win7-em mostanában eléggé belassult ahhoz képest, hogy SSD-n van a rendszer. Leginkább netezek a gépen, így a rendszer betöltésén és a chrome indulásán tapasztalom, de a word is egy kicsit nyögvenyelősebben indul. Persze gyors minden így is, de közel sem annyira, mint eddig.

Eleinte a win logo össze sem állt, már jött az üdvözöljük képernyő, most összeáll, meg még villog is kettőt-hármat, a kék képernyők viszonylag gyorsan eltűnnek és jön a desktop, de ott megint elég sokat teker a rendszer és a chrome is csak viszonylag lassan áll fel. Elvesztette a rendszer a reszponzivitását.

Nem szoktam sokat telepítgetni, nem átjáróház a gép, a felesleges programok indulását kikapcsoltam msconfigban, és a ccleanerrel is pucoltattam a registry-t, de nem értem el számottevő eredményt.

Mit tudnék még tenni, tesztelni, ellenőrizni, beállítani, mielőtt újratelepítésre kerül a sor? Ezt ha lehet elkerülném.

(#49354) rgeorge válasza DeFranco (#49353) üzenetére


rgeorge
addikt

Valami az SSD-vel vagy a vezérlővel lehet. HD Sentinel-t neki első körben, hátha csak elmászott egy update miatt valami (pl. a trim).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49355) F_Zolee válasza DeFranco (#49353) üzenetére


F_Zolee
veterán

Prefetch könyvtárat töröld esetleg.

(#49356) DeFranco válasza rgeorge (#49354) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sentinel ok-t ír rá, ilyen mérési eredményeket kapok: [link], egyedül a 4k write fura, de az itt szerintem nem számít, meg már rég ilyen. (sata2-es mérés, ne tévesszen meg)

mit tudok még ellenőrizni?

@F_Zolee: köszi, megpróbálom. ez által mi történik? újraépíti? könnyen megtalálom ezt a könyvtárat?

[ Szerkesztve ]

(#49357) F_Zolee válasza DeFranco (#49356) üzenetére


F_Zolee
veterán

Betöltendő programokról gyűjt infókat. [link]

(#49358) mezis válasza F_Zolee (#49355) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagy inkább csak a tartalmát.

mezis

(#49359) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Amennyiben valaki jártas a Win mélylélektanában, kérnék a következőről véleményt. Az utóbbi időben az sfc/scannow parancsot lefuttatva mindig ezt kapom.
[/L]

Van ugye a Win Vezérlőpultjában a "megbízhatóságfigyelő" alkalmazás, ami napi szinten naplózza a gondokat. Ezeket végignézve a problémásnak jelzett napokon rendszeresen ez a jelentés van, ami nekem nem sokat mond. Érdemes ezzel foglalkozni ?
(L:/dl/upc/2015-05/20/297223_dusdjeltfi8ypz9d_win_hiba.jpg)[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49360) F_Zolee válasza mezis (#49358) üzenetére


F_Zolee
veterán

Úgy gondoltam.

(#49361) mezis válasza F_Zolee (#49360) üzenetére


mezis
nagyúr

A szórakozott prof. is így volt vele: Ne azt jegyzeteljék, amit a táblára írtam, hanem azt, amit mondtam.
Később: Ne azt jegyzeteljék, amit a táblára írtam, ne is azt, amit mondtam, hanem azt jegyzeteljék amit gondoltam ! :U :DD ;]

mezis

(#49362) kispx válasza DeFranco (#49353) üzenetére


kispx
addikt

Ha egy új felhasználót csinálsz, akkor annál is jelentkezik a probléma?

(#49363) Pirostank válasza DS39 (#49345) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Thanx DS39 You`re the MAN !!! Köszi szepen, gondoltam, h valami pici bosszanto lesz,es Te megtalaltad, köszi szepen! Üdv

Üdv : Tankok

(#49364) DeFranco válasza kispx (#49362) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megnézem, ezt még nem próbáltam. de mivel már a logonál jelentkezik a probléma, szerintem nem lesz lényegi változás.

(#49365) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok.
Van egy mappa a dokumentumok között, ami Baidu névre hallgat. Ebben a mappában van egy fájl, amire úgy gondolom, hogy nincs szükségem. Ki szeretném törölni, de ha törlöm, újraindítás után megint ott lesz.
Mi lehet ez a fájl/mappa, mi hozza létre? Esetleg vírus lehet? ESET Smart Security és MBAM nem jelez a fájlra.

Örülnék neki, ha valaki fel tudna világosítani, hogy mi ez a fájl, milyen program hozhatja létre a mappaszerkezetét :)

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#49366) mttssz válasza #98452736 (#49365) üzenetére


mttssz
senior tag

Valamelyik programod hozza létre, a Baidu egy kínai kereső, ami előszeretettel fizet a reklámokért. Nekem Androidon volt ez, szenvedtem eleget mire rájöttem hogy az ES File Explorer a ludas.

(#49367) DS39 válasza Pirostank (#49363) üzenetére


DS39
nagyúr

Szívesen. :)

(#49368) Pacos


Pacos
tag

Két winchester van volt a gépemben. Egyik mára teljesen elpusztult. Még időben átmásoltam róla mindent, DE. Ma mikor bekapcsoltam a gépet, "Boot from CD/DVD" vagy ha nincs benne a win7 telepítő, akkor "Boot Failure..." gondolom a rossz vinyón volt a boot mbr vagy mi, de a Win7 egyébként a jó winchesteren van. Szóval vhogy nem lehet ezt helyreállítani? Már próbáltam minden auto repairt-, bootrec-, bootsect-et, de semmi.
Nem szeretnék win7-et telepíteni(meg a többi program...) nem beszélve az adatmentésekről...aahh :W

köszi!

Amikor szétszedtem még működött!

(#49369) DeFranco válasza F_Zolee (#49355) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem segített. lekötöm még a két hdd-t próbaképpen, arra mit reagál, aztán nincs több ötletem.

(#49370) F_Zolee válasza DeFranco (#49369) üzenetére


F_Zolee
veterán

Böngészőnél még annyit megtehetsz, hogy csontra ürítesz mindent, könyvjelzőket hagyod meg. Win-el mondjuk újratelepítésen kívül nem tudom mit lehet tenni. Egy idő után belassul. Na meg a frissítések is lomhábbá teszik. Nemrég raktam újra és csak update-t nyomtam rá és még ez után csomó ideig kerreg a winyó miután már az asztalt látom, amit előtte nem csinált...

[ Szerkesztve ]

(#49371) DeFranco válasza F_Zolee (#49370) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Épp van nálam egy kontrollgép szintén ssd-vel, fullon felfrissítve töredék idő minden.

Eléggé nagyra tartom a win7-et és erős a hitem abban, hogy valahogy ezeket a lassulásokat ki lehet pofozni belőle, mert eléggé ésszel van összerakva, de én sem tudom hogy kellene. Annyira nem zavaró egyébként, lévén ssd, de csak ott van az emberben a kisördög.

Újratelepítéskor viszont mindenképpen bukik az ember valamit, egy progi beállítása úgyis elveszik, stb. plusz azért combos meló mindent visszapakolni rendesen, meg belakni, nincs sok humorom hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#49372) mclane_


mclane_
aktív tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy néhány honlapon nem jelennek meg helyesen a karakterek(filmbuzi,facebook).
Így néz ki: [link]
Előre is köszönöm a segítséget.

(#49373) F_Zolee válasza DeFranco (#49371) üzenetére


F_Zolee
veterán

Látom Samsung ssd lenne a gépben. Ezt a szériát nem érinti a lassulásos buli?
Még esetleg ezek közül hátha valamit nem csináltál.[link]

(#49374) DeFranco válasza F_Zolee (#49373) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, az csak a 840-eseket érinti.

(#49375) #16939776


#16939776
törölt tag

Tegnap előtt települt frissítés miatt használhatatlan szintre lassult a böngészés, kb. 2 sec, míg megjelenik a billentyűn bevitt szöveg. csináltam egy visszaállítást, meggyógyult. Majd ma újra frissített, és megint használhatatlan.

CPU/RAM nincs elfogyva(~15% 1,2/4GB), FF-ből a legfrissebb van fent.

Ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom :R

(#49376) #16939776


#16939776
törölt tag

Kikapcsoltam FF-ben a hardveres gyorsítást. Eltávolítottam eszközkezelőből az integrált VGA illesztőprogramját, majd újratelepítettem. Jobb lett, de még mindig kicsit darabos... :U

(#49377) mezis válasza #16939776 (#49376) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#49378) BullZeye


BullZeye
veterán

Ez hogy tud összejönni? Group Policy-ban ki van lőve, és ehhez képest beállításoknál ott van, hogy kérjen. Mivel lehet akkor teljesen kikapcsolni unattanded, hogy ne kérjen jelszót, és ne zárolja a fiókot mikor sleepbe megy?

A vicc, hogy mikor megváltoztatnám, közli, hogy group policy nem engedi..na most akkor mi van?

És természetesen a problémám, hogy random kér jelszót, ha pár órát sleepbe megy, akkor zárolva van a fiók, és kattintani kell, hogy visszalépjen.

[ Szerkesztve ]

(#49379) F_Zolee válasza BullZeye (#49378) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha rákattintasz az energiasémára és azon belül a speciális energiabeállításokhoz akkor se menti el a jelszókérés mellőzését?

(#49380) BullZeye válasza F_Zolee (#49379) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez szürke, azt írja, hogy ne kérjen jelszót, és mégis zárolja a fiókot mikor magától elmegy sleepbe.

(#49381) Dadi207


Dadi207
csendes tag

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy a D meghajtómon van egy mappa, amit sajnos nem tudom törölni, mert nincs hozzáférésem. Egy program hagyta maga után már nagyon régen, és már nagyon kezd idegesíteni :(. Valaki tud valami megoldást? Előre is köszönöm :R

OnePlus One

(#49382) Bjørgersson válasza Dadi207 (#49381) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rendszergazdaként indíts egy Total Commandert, s próbáld abban törölni.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#49383) F_Zolee válasza BullZeye (#49380) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor lövésem sincs. :F

(#49384) DS39 válasza BullZeye (#49380) üzenetére


DS39
nagyúr

mert nem rendszergazdai fiókkal próbálod ezt beállítani?
(a sárga téglalapos üzenet alapján)

(#49385) Dadi207 válasza Bjørgersson (#49382) üzenetére


Dadi207
csendes tag

Így is azt írja, hogy hozzáférés megtagadva :(

OnePlus One

(#49386) Dadi207 válasza Bjørgersson (#49382) üzenetére


Dadi207
csendes tag

Köszi a választ, a 900 megát sikerült lefaragnom 200-ra. De a mappa még mindig ott van :(

OnePlus One

(#49387) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Win7-en, hogy lehet az beállítani, hogy nem vizsgáljon konzisztenciát másik lemezen? Az egyik vinyón Win7 van, a másikon Win8. Win8-on ki van kapcsolva a Gyors rendszerindítás és nem hibernálom. Idáig nem volt semmi gond, de most néha a GTA V kifagy, ilyenkor csak a Reset segít. Win8 gond nélkül betölt, de ha először a Win7-et indítom, akkor elkezdi a konzisztenciát rendbe tenni.

Dadi207 én úgy tudtam törölhetetlen mappát, fájlt törölni, hogy hálózatban média lejátszóval, WD TV Live-al töröltem. Lehet, hogy Linux Live CD-vel is megy.

[ Szerkesztve ]

(#49388) brd válasza Dadi207 (#49386) üzenetére


brd
nagyúr

Admin jogú (futtatás, oda cmd és Ctrl+Shift+Enter) Parancssorba: takeown /f "D:\torolhetetlen folder" /a /r

Persze a D:\torolhetetlen folder-t cseréld ki a tiedre. Ezt követően legalább rendszergazdaként törölnöd kell tudni (ha nincsen filerendszersérülés, ill. nem tart valamit nyitva a folderből valamilyen program).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#49389) Dadi207 válasza brd (#49388) üzenetére


Dadi207
csendes tag

Köszönöm a választ, közben megtaláltam a megoldást. Ezzel sikerült:
takeown /f "D:\Cygwin" /r
icacls "D:\Cygwin" /T /Q /C /reset

OnePlus One

(#49390) MaciG


MaciG
addikt

Windows 7 alatt van olyan funkció, hogy egy mappát és tartalmát le lehet védeni jelszóval? (Olyasmire gondolok, mint amit tömörítésnél is lehet)

BANZAII

(#49391) Doky586 válasza MaciG (#49390) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van. Ha az oprendszerhez gyárilag adott programra gondolsz akkor a Prof verzió és a felett van az EFS titkosítás (ezeket mutatja zöldnek az intéző), vagy a BitLocker; mástól származó szoftverrel még többféle van..

[ Szerkesztve ]

(#49392) krealon válasza Dadi207 (#49381) üzenetére


krealon
veterán

"egy olyan kérdésem lenne, hogy a D meghajtómon van egy mappa, amit sajnos nem tudom törölni, mert nincs hozzáférésem. Egy program hagyta maga után már nagyon régen, és már nagyon kezd idegesíteni :(. Valaki tud valami megoldást?"

hsz_49333

(#49393) pinnacle válasza pinnacle (#49387) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, hogy lehetne ezt a konzisztencia vizsgálatot letiltani?

(#49394) brd válasza pinnacle (#49393) üzenetére


brd
nagyúr

chkntfs /x d: (d: helyett persze az, amit nálad betámad bootolásnál).

The only real valuable thing is intuition.

(#49395) pinnacle válasza brd (#49394) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ahogy látom a chkntfs /d -vel tudom visszaállítani.

(#49396) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Windows 7 Home Professional sajnos nem indul. A windows indítása felírat után kékhalál, következő indításnál felkínálja az Indítás javítás (ajánlott) opciót.
Ott:
- végigfut a javítás, de nem javítja meg
- visszaállítás bármely időpontra sikertelen, mert valamelyik "package/KB...." csomagot nem tudja felülírni a régivel.

Valamelyik pontban megnéztem az eseménynaplót, sok nullás hibakód semmi probléma. Legvégén ezt találta problémának: "Hibás a lemezen lévő rendszerkötet"

Hogy álljak neki a javításnak ?

Újratelepítés gondolom megoldja, egy (rejtett könyvtárban lévő) outlook adatfájlt kell kimentem a c-ről, az talán parancssorral sikerül. Hátha van más lehetőség.

(#49397) Gergello válasza Gergello (#49396) üzenetére


Gergello
addikt

Kis kiegészítés:

Épp ki akartam kapcsolni, erre lett egy újraindítás és elindult, be tudtam jelentkezni a windows-ba. :U

(#49398) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

1 érdekes dolgot hallottam, erről kérnék tőletek infót :))
Ha 1 játékot ablakban futtatok, akkor kevesebb FPS-em lesz, mert a win7 az aero felületet futtatja folyamatosan, viszont ha teljes képernyőbe teszem az adott játékot, akkor a háttérben lesz csak nem "aktívként" az aero!
Ez most vajon igaz vagy sem? :))

(#49399) quailstorm válasza forras2 (#49398) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Asszem normális gépnél ez a különbség elhanyagolható, de amúgy igaz. Linuxon Unityvel sokkal brutlisabb, ha jön egy notification :DDD

Ratyifos gépen anno én kézzel kinyomtam az aerot gaming előtt, mert még egy kis RAMot is eszik.

(ennek kb Intel GMA szinten lehet komolyabb jelentősége)

[ Szerkesztve ]

(#49400) F_Zolee válasza quailstorm (#49399) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem egyszerűbb beállítani a játékhoz, hogy ha fut tiltsa le az aerot?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.