Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) Kolondrum válasza Kolondrum (#50450) üzenetére


Kolondrum
félisten

Több időpontra is visszaállítottam a gépet, ahol tudtam, hogy még jó volt, de ugyan ez a jelenség van.

(#50452) tPedro_ válasza tPedro_ (#50421) üzenetére


tPedro_
őstag

A Media Player se a LAV filters felrakása előtt, se utána nem játszott le semmit (mp4, avi, mkv, wmv).
Az mpc-hc előtte és utána is vitte a dolgokat, de mint írtad annak saját dekóderei vannak.

(#50453) tPedro_ válasza tPedro_ (#50452) üzenetére


tPedro_
őstag

Kifutottam a szerkesztésből.

Ffdshow telepítése után se változott semmi, media player nem visz semmit, minden fájlt tudok ctrl+c-vel másolni, kivéve az mp4 fájlokat.

Szerintem marad a jól bevált újrahúzás, amennyi időt eddig eltöltöttem a hibakereséssel/próbálkozásokkal, már kész is lennék. :DDD

Azért köszi az ötleteket Kernel. :R

(#50454) szundybence


szundybence
aktív tag

Frissítgetek szorgalmasan, de nekem nem jelenik meg a w10 up a tálcán. miért nem? jogtiszta a w7 starterem és aktiválva is van. akkor?

(#50455) zoo8800 válasza szundybence (#50454) üzenetére


zoo8800
veterán

Kijelző felbontás 1024*600? Lehet, hogy kevés lesz a Win10-nek. A Win8-nak pl. kevés volt.

rip and tear, until it is done

(#50456) szundybence válasza zoo8800 (#50455) üzenetére


szundybence
aktív tag

Akkor ezért nem jelenik meg a w10up ikon?

(#50457) zoo8800 válasza szundybence (#50456) üzenetére


zoo8800
veterán

Barátnőm céges netbookján sem jelent meg, gondolom ezért... (rendszergizda telepítette a Win7 helyett a Win8-at)

rip and tear, until it is done

(#50458) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Veletek sem megy sokra az ember. :DD Téma delete.

[ Szerkesztve ]

(#50459) zoo8800 válasza Kolondrum (#50458) üzenetére


zoo8800
veterán

Pár hete volt egy újratelepítésem, akkor működött faszán a WU. Remélem, segítettem. ;]

rip and tear, until it is done

(#50460) Kernel válasza Kolondrum (#50458) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs ennél szánalmasabb, amikor valaki PH! nagyúri fokozatot már elért, de még mindig nincs tisztában a fórumok működésével, fórumetikettel, egyáltalán semmivel.

Fikázó megjegyzéseket tenni a többi fórumozóra egyszerűen butaság.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50461) zoo8800 válasza zoo8800 (#50457) üzenetére


zoo8800
veterán

És tévedtem, a Win10-nek elég lesz a 800*600

rip and tear, until it is done

(#50462) szundybence válasza zoo8800 (#50457) üzenetére


szundybence
aktív tag

De nekem az eredeti-jogtiszta w7 starter van rajta és automatikusan lett aktiválva az interneten. Szóval nem ez az ok. De akkor mi?

(#50463) krealon válasza HoTaZo (#50449) üzenetére


krealon
veterán

"olyan jelenségem volt tegnap, hogy gép bekapcsolás után valamennyi idővel megszűnt az internet kapcsolat. Várakozás, majd router újraindítás, hibaelhárító futtatás de semmi javulás. Gép kikapcs. Később bekapcs internet volt egy darabig, majd megint elszállt, "Ismeretlen hálózat" hiba üzenettel."

Az ASUS P5KC alaplaphoz a legujabb BIOS 2008-as, tehat egy 7-8 eves peldanyrol beszelunk valoszinuleg.
Ennyi ido alatt, az alaplapi- es a tapegysegben levo eletrolitkondenzatorok is jo esellyel kiszaradtak, tehat nem csoda, ha megmagyarazhatatlan hibajelensegek vannak.

Megoldas, ha meg az elektronikus komponensek nem kaptak tul sok szuretlen feszultsegtusket:
- uj tapegyseg
- az alaplap elekrolit-kondenzatorainak csereje (ujrakondizas).

(#50464) HoTaZo válasza krealon (#50463) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát igen, féltem az ilyen típusú választól, de számítottam rá...
A tápot nincs egy éve, hogy cseréltem, az újrakondizás mennyire éri meg?
Igaz már látom (messze) azt az alagutat, melybe ha bejutok és elérek a végére valamikor, akkor egy teljes gépcsere mosolyog rám.

Mindenesetre köszönöm a választ! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50465) krealon válasza HoTaZo (#50464) üzenetére


krealon
veterán

"A tápot nincs egy éve, hogy cseréltem, az újrakondizás mennyire éri meg?"

A cserekondik anyagkoltsege 100 - 2000 Ft tipikusan (a HUP-on ingyen vallaja egy kolega a forrasztast, ha az anyagokat viszed), de ugye csak akkor lesz sikeres, ha az aktiv aramkori elemek meg jo allapotban vannak.

Ha azert nem mukodik, mert a tulfeszultsegtol (feszultsegtuskek) a logikai kapuk tranzisztorai megserultek, akkor a kondicsere sem segit.

Szerencses esetben viszont ujabb 5-6 evig mukodokepes alaplapod lesz.

(#50466) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Valaki használ itt Windows 7 alatt Creative Sound Blaster 128 PCI CT4750 hangkártyát? Igazából csak annyi érdekelne, hogy működik-e...? Nem kell hozzá Creative Labs keverőpult, meg tudom is én milyen csicsák vannak az eredeti driverében - ami nyilván nem érhető el már Windows 7 alá -, csak legyen hang, meg persze működjön a mikrofon bemenet, stb... tehát ha betesszük a gépbe, akkor lehetőleg PnP működjön.

Kollégám gépében megdöglött az alaplapi hangkártya, most körülnéztem itthon a lomok közt, és egy ilyet találtam, ezt odaadnám neki, de nekem nincs asztali gépem amiben ki tudnám próbálni, jelenleg csak notik vannak.

(#50467) HoTaZo válasza krealon (#50465) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nagyon köszönöm az infót! :R

HUP-ot könyvjelzőztem, pont mostanság akartam kitakarítani a gépet, így megnézem a kondikat, milyenből mennyi van, aztán matekozok...
Sajnálnám, ha csak így, mert már elöregedett ez-az benne, kéne lecserélni, valahogy úgy összeszoktunk... :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50468) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Eredeti Windows 7 Serivce Pack 1 Professional - aktivált - laptopra nem jönnek a frissítések. Csak keresi mint ha muszáj volna és semmi. Próbáltam egy automatikus hibajavítást, talált is pár registry bejegyzést amit kijavított és még mindig semmi. Valami ötlet?

(#50469) SunMount3r válasza SunMount3r (#50358) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

brd: ok köszi majd utánanézek a Jriver-ben mit lehetne kikapcsolni.

Amúgy kissé updatelem a kérdésemet:

Zene lejátszás közben a Jriver 0-9%-on az audiodg.exe is 0-7%-on ingadozik a CPU használatot tekintve.
Ezek normális értékek, nem túl magasak egy picit? :F

(Jó lenne ha megnézné valaki a Task Manager-en akinek Jriver-je van, de az is jó ha más player-el...)

Alaplapi Realtek hankártyám van a legfrissebb driver-el és a hangjavító cuccokat, effekteket (elvileg) mind kikapcsoltam. Azt olvastam a neten, hogy elvileg ezek kikapcsolásával a driver-ből, lehet redukálni a CPU használatot. Nálam eddig se volt bekapcsolva semmi, de most be is pipáltam, hogy alapból tiltsa le őket, de sajnos ez sem hozott eredményt.

A válaszokat köszi! :)

(Minek az a fránya audiodg.exe egyáltalán, úgy emlékszem a régi driver-el, Winamp-al még nem is volt a process-ek között?.) :F

[ Szerkesztve ]

(#50470) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok! Segítség kellene,mert ehhez nagyon nem értek még,hogy most nekem az amd.com weboldalán melyik drivert kellene leszednem,mert láttok itt valami GPU meg APU drivert.
Alaplapom: Gigabyte GA-970A-DS3P
Vidikártya: Nvidia geforce gtx 650
Proci: Amd fx 6300

Köszi a segítséget előre is..

(#50471) TBT válasza brd (#50448) üzenetére


TBT
addikt

A fene...
Mindegy akkor. Köszönöm a választ!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50472) vbbb válasza vbbb (#50468) üzenetére


vbbb
őstag

Megvan a hiba, mivel nekem még SP1 előtti kulcsom van a laptophoz ezért nem tetszett neki, bár aktiválásnál elfogadta. Szóval újra kellett telepíteni egy mezei Windows 7 Pro-val. :K

(#50473) F_Zolee válasza Intruder2k5 (#50466) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elég régi termék. Konkrét 7es driver nincs is rá szerintem így valamilyen alap wines driver felkúszhat rá amivel lehetne használni.

(#50474) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#50473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltételes módban eddig eljutottam én is, és lényegében pont erre várok megerősítést, ezért írtam ide, mert kipróbálni jelenleg nem tudom. Ennek ellenére köszönöm a választ, végső esetben elviszem a kollégának, aztán próbálja meg, és majd eldől. Csak gondoltam hátha már úgy tudom odaadni neki, hogy állítólag működik, más is használja ilyennel. :)

(#50475) F_Zolee válasza Intruder2k5 (#50474) üzenetére


F_Zolee
veterán

Veszteni valója nincsen. :) De funkcionalitásban valószínűleg sovány lesz ha be is "indul".

Végső esetben valami usb-s borzadályt vehet 1-2k-ért ha mégse lenne jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#50476) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#50475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi extra igény nincs, az a fajta felhasználó, akinek szóljon a hangszóró, és esetleg tudjon skípe-olni, és ennyi elég is. Nem kell EQ és egyéb nyalánkság...

(#50477) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Egyszerűen tanácstalan vagyok a ma reggeli esettel kapcsolatban:

Elindul a gép, asztalra bootol. Indítom a Chrome-ot ami el is indul de utána nem tudom húzni az ablakot sehova, sőt még bezárni sem tudom. Jobb egérgomb semmit sem csinál. A tálcán lévő ikonokat engedte megnyitni, de ugyan ezt produkálta velük. Kijelentkeztem, majd újra be, de ezután ugyan ezt játszotta el csak fordítva:
most a tálca semmire sem reagált, az asztalon lévő ikonokat meg tudtam nyitni, de se mozgatni se bezárni nem tudtam őket. WTF???

Második kijelentkezés után tért észhez a rendszer.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50478) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#50477) üzenetére


Gergosz2
veterán

ilyen nincs :W

Meg van mi okozza megint a bajt: A vezeték nélküli egér :O Anno a dongle elejéről lejött a kis műanyag borítás magam sem tudom hogyan. Ezt nemrég vettem észre de baj nem volt vele. Most jobban megnéztem és mozog benne a nyák . Most kiöntöttem ragasztóval , majd meglátjuk mi lesz.

Vezetékes egérrel tökéletesen megy . Amint rádugom a dongle-t megint meghülyül.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50479) Winnie The P válasza Liliom86 (#50470) üzenetére


Winnie The P
őstag

:Y én úgy nézem, hogy egyiket sem. igazából nem tudom, hogy mit akarsz az amd-t frissíteni. A vga kártyád driver-ét az nvidia oldalról frissítsd.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50480) Liliom86 válasza Winnie The P (#50479) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Hát...úgy tudtam vagyis gondoltam csak,hogy az alaplapi driver esetleg ott lenne,de lehet keverem már a szezont a fazonnal... Lényeg,hogy az alaplapi drivert keresném,mert úgy tudom az is kell,nem de?

(#50481) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell Inspiron 3542 laptopot. Gyárilag Ubuntu volt rajta, az előbb rádobtam a Windows 7-et, és a Windows Update valamiért nem megy.

Ezt írja ki:
"A Windows Update jelenleg nem tud frissítéseket keresni, mert a szolgáltatás nem fut. Előrefordulhat, hogy újra kell indítania a számítógépet"

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? :F
A gépet többször is újraindítottam, de ugyanezt írja ki. :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#50482) krealon válasza andy83 (#50481) üzenetére


krealon
veterán

Nincs engedelyezve a "Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás (BITS)".

Ha valami gamer Win7-et tettel fel, akkor a keszitojenel reklamalj. :( Az eredeti (pl MSDN lemezrol installalt) Windows, ilyet nem csinal.

(#50483) andy83 válasza krealon (#50482) üzenetére


andy83
aktív tag

Gyári Win7em van, legálisan megvásárolva.
A korábbi laptopon gond nélkül futott, most a Dell-nél frissen felrakva nem akarja az update-et.

A BITS-et megnézem, hátha csak az a gond.

facebook.com/SzeretekMozizni

(#50484) krealon válasza andy83 (#50483) üzenetére


krealon
veterán

Ujabb tipp: lassu net miatt eltarthat egy ideig, mig osszeszedi magat a Windows Update, foleg ha nem SP1 integralt.

(#50485) andy83 válasza krealon (#50484) üzenetére


andy83
aktív tag

A net 100 megás, viszont a Win7 teljesen alap, még az első körben vettem meg, mikor megjelent.
Lehet akkor ez a gond. Nem erőltetem, majd holnap ránézek, hogy sikerül-e már manuálisan elindítani a frissítést.
Köszi a tippeket! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#50486) krealon válasza andy83 (#50485) üzenetére


krealon
veterán

Elso korben a Windows Update komponens frissiteset kene, hogy telepitse, de lehet, hogy azt kezzel kell, ha nincs SP1.

A Windows Update Agent legújabb verziójának beszerzése

Fix-it: A Windows Update Agent frissítése a legújabb verzióra

(#50487) Winnie The P válasza Liliom86 (#50480) üzenetére


Winnie The P
őstag

Azt pedig itt találod a support&downloads menüpont alatt, vagy pedig a laphoz kapott cd-n.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50488) taxi


taxi
aktív tag

Hali!

Találkozott valaki Ilyennel?
Mi lehet ez? (Width: 1920)

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#50489) w.miki


w.miki
veterán

Egyik napról a másikra teljesen belassult anyám asztali PC-je.
Win7 HP x64 van rajta. (2x1,6Ghz, 2GB ram)
ComboFix, és MBAM virusírtókat lefuttattam, de semmit nem találtak.
Egy program indításra, telepítésre, START menü megjelenésére, leállításra perceket kell várni.
Szerintetek ezt mitől lehet?
HW vagy SW hiba? Megtelt valami tároló az egyik nap?
Mit tegyek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50490) andy83 válasza krealon (#50486) üzenetére


andy83
aktív tag

Szia!

Sikerült felrakni az Update Agent-et, viszont a frissítések még mindig nem indulnak el. :(

Esetleg arra van mód, hogy az SP1 csomagot manuálisan telepítsem? :F
Hátha ez helyrerakná végre az Update-et is.

Előre is köszi! :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#50491) zoo8800 válasza andy83 (#50490) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy SP1-es ISO-val lehetne a legegyszerűbben megoldanod a frissítést.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#50492) SunMount3r válasza w.miki (#50489) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amiket felsoroltál inkább Spyware és Malware írtók, jó lenne egy rendes vírusirtót is ráereszteni. Norton a legjobb, van 30 napos próbaverzió. Vagy ha állandóra kéne utána is esetleg egy Avast free. Illetve mellé mehet még egy ingyenes tűzfal is, mostanság nem tudom melyik a legajánlottabb, mert ez attól is függ milyen erős a PC. Comodo-t ajánlották régebben, de én úgy emlékszem az elégé lelassíthatja az elavult gépeket.

De a legjobb végleges megoldás egy teljes verziós Norton Internet Security lenne.

[ Szerkesztve ]

(#50493) andy83 válasza zoo8800 (#50491) üzenetére


andy83
aktív tag

Na végül úgy oldottam meg, h az MS oldaláról leszedtem egy exe formátumú SP1 fájlt (2015. febr.), fel is ment simán, az újraindítás után meg már fel is dobta az aktuális frissítési lehetőséget! Végre! :))

Köszönöm a segítségeteket! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#50494) SunMount3r válasza w.miki (#50489) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valamit megnézheted magad is, hogy mi zabálja az erőforrásokat: jobb klikk a kis nyilacskára a jobb oldali alsó sarokba->klikk a Feladat Kezelőre: itt a Folyamatok fül alatt láthatód mennyire van leterhelve a processzor. Majd klikk alul az "Összes falhasználó folyamatai.."-ra és az így kapott listán kerzsd meg azt a folyamatot ami a legtöbb CPU-t használja (%). Jobb klikk a folyamat nevére->klikk a Tulajdonságokra-> itt az Általános fül alatt meg találod az elérési útvonalát. Ebből lehet rá következtetni, hogy melyik program használja.

Ha felesleges az a program és gyanúsan túl sok CPU %-ot zabál, akkor lehet Vezérlő Pult-ból uninstallálni, vagy frissíteni. (De csak ha 100% biztos vagy benne hogy nem kell az a program és semmiképp se töröld le magadtól a mappát vagy a folyamatot.)

Ha bizonytalan vagy, hogy a folyamatot milyen program használja, akkor inkább ne piszkáld és bízd a vírus írtóra. Winows rendszer mappákból még véletlenül se törölj ki semmit!

De első körben inkább a Norton Teljes Rendszervizsgálat ajánlom lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

(#50495) w.miki válasza SunMount3r (#50492) üzenetére


w.miki
veterán

egyelőre nem akarok állandót, mert lefogná a gépet, és amúgysem nézünk veszélyes oldalakat általában
de akkor még lefuttatom a DrWeb Cureit-et, az ingyenes, és standalone
(de félek, hogy ez nem virus, hanem más okozza a belassulást)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50496) SunMount3r válasza w.miki (#50495) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, te döntöd el. De én továbbra is a Norton trial verziót ajánlom, ha lefutott a scan, legfeljebb uninstallálod. Nem hinném, hogy ezek a webes scannerek teljes munkát végeznek, de ha ez is megtalálja akkor ok.
Ha nem akkor inkább a Norton.

Valamint nézd meg, hogy mennyi szabad hely van a winyódon és lehet uninstallálgatni a felesleges programokat, törölgetni ami nem kell a winyón. Ha lehet legalább 8-10GB szabad hely legyen a rendszer winyón, de ha több csak jobb...

Valamint ajánlott és hasznos: CCleaner (ingyenes verzió), ezzel is lehet egy tisztítást lefuttatni, de csak a "Tisztító"-jával, a Registry-t inkább ne futtatsd le és a beállításokhoz se piszkálj. Ez is nagyon szépen kipucolja a felesleges, régi dolgokat a lemezről. Ez bármilyen gépen bőven elfér és akkor futtatod amikor akarod.

Feladat kezelőt megnézted?

[ Szerkesztve ]

(#50497) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van a gépemmel vagy az op. rendszerrel,hogy bootolás után feláll a rendszer,már mutatja az asztalt,ikonokat stb.,de utána még vagy 1-1,5 percig tölt a gép vagy nem tudom mit csinál és addig hiába kattintok bármire(Firefox,Excell,Skype bármi) addig nem indul el semmi.Utána már működik tökéletesen,gyorsan.Induláskor csak egy nod32 8,0 ill. az uttorrent indul,de ezek eleinte is futottak,amikor még nem volt ilyen gondom.Kb. 2 éve fut az op. rendszer a gépemen.Mit kell ilyenkor csinálni,hogy ez ne legyen,mert már kezd nagyon idegesítő lenni?Újra kéne raknom a rendszert vagy csak frissítenem?Vagy mi lehet a baj?
Előre is köszi a segítséget!!

Op. rendszer:Win7 Ultimate 64bit
Gépem:
LAP: Gigabyte H67ma-usb3-b3
CPU: Intel Core i5-3470
RAM: 2db DDR3 4GB/1333MHZ Kingston
HDD: 2.0TB WD 5400/64MB/SATA Green
ODD: LG H24NS90 SATA Black OEM
VGA: GIGABYTE GTX650Ti OC 1GB GDDR5
TÁP: N-Power N500 500w Silent HÁZ: ModeCom A33

(#50498) xuldar


xuldar
őstag

Tudnátok ajánlani olyan programot win7 alá, amivel a meglévő partíciók határait lehet módosítani? A C:-t kellene bővíteni pár gigával. Köszi!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#50499) DS39 válasza xuldar (#50498) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt a gyári lemezkezelő is tudja, de kicsit jobb cucc erre: EaseUS Partition Master

(#50500) xuldar válasza DS39 (#50499) üzenetére


xuldar
őstag

Köszi!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.