Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) Gabesz87 válasza krealon (#50047) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hívtunk egy szakit, és elvitte. Megállapította, hogy nagy valószínűséggel a HDD kuka. 3 szektorhiba is volt. A másik gép, amibe áttettük a vinyót tegnap, és átmásoltuk az adatokat, reggel még jó volt, csak ugye írtam, hogy csökkentett módban sem indul el. Na erre a gépre meg azt mondta, hogy talán még rosszabb állapotban van, mert kihagyások vannak, néha még a bejelentkezésig sem jut el, szóval lehet, hogy az meg táphibás. Tök jó a számítógép parkunk :D

(#50052) Panthera válasza Gabesz87 (#50051) üzenetére


Panthera
őstag

Önmagában a 3 szektorhiba még nem olyan nagy gond, hacsak nem társul hozzá olvasóegység hiba is. Ez teszteléssel gyorsan kideríthető.

[ Szerkesztve ]

(#50053) Gabesz87 válasza Panthera (#50052) üzenetére


Gabesz87
addikt

Azt nem tudom, társult-e hozzá, de szerintem valami jó kis vírus egész biztosan.

(#50054) Panthera válasza Gabesz87 (#50053) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor már ketten vagyunk, nekem is eszembe jutott; elég furcsa véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#50055) Bogyó bá' válasza Panthera (#50050) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valamit a rendszergarázda bűvészkedhetett ott a messzi távolban, mert most mindkét gépen rendbe jött, működik. Én csak az egyiket piszkálgattam (telepítgettem) a Firefoxot, a másikon hozzá sem nyúltam! Köszönöm! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50056) bolic válasza R3nts (#50038) üzenetére


bolic
őstag

Nekem sikerült feltelepíteni 18.00.194 verziójú Adobe Flash Player-t ugyanolyan oprendszer mellett mint te. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50057) R3nts válasza bolic (#50056) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem is felment egyébként....csak dobott egy bluescreen-t közben....arra gondoltam, hogy a hsz-ben mellékelt printscreen-ből valaki kiokoskodja,mi volt a prés....

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#50058) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Lassan fogy a hely a rendszerből,1-2 giga Naponta ...Gép az adatlapon,gdata2015 TP+hpa fut,nem találtak semmit,mbam sem.
Sfc/scannow cbs hibát ír,cccleaner kb 30 mb fölös dolgot talált.
Hol nézelődjek,mit tudok tenni? :F

(#50059) mttssz válasza konci79 (#50058) üzenetére


mttssz
senior tag

Rendszervédelem nem aktív?

(#50060) konci79 válasza mttssz (#50059) üzenetére


konci79
őstag

Asszem a c-n igen,de a biztonsági mentés ki van kapcsolva. Kb. 2 napja kezdte33 giga helyett jelenleg. 27 szabad.

(#50061) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy win7-en a vezérlőpult biztonsági másolat menüpontja nem mutat semmit, azaz csak a menüpontot magát, nem tudok biztonsági mentést kezdeményezni (1× már csináltam), tud valaki esetleg megoldást?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#50062) Kernel válasza INTELligent (#50061) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet kevés a szabad hely, vagy valamelyik szolgáltatás le lett tiltva, például.

Start / keresés / futtatás: services.msc

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50063) INTELligent válasza Kernel (#50062) üzenetére


INTELligent
senior tag

Megnézem, köszi!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#50064) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék van nálam egy laptop amin a képek fájl típusa pxtmfch lett és semmilyen képet nem lehet megnyitni, ezt lehet orvosolni?
Képek elnevezése maradt a jpg, png de tipus változott vírus lehet?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#50065) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

srry, rossz helyre.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#50066) konci79 válasza konci79 (#50060) üzenetére


konci79
őstag

Erre valakinek egyéb ötlet?vírus kilőve,hpa lett telepítve csak mostanában,25 gigánál járok és Továbbra sem tudom miért...

[ Szerkesztve ]

(#50067) pendre54 válasza konci79 (#50066) üzenetére


pendre54
addikt

Első lépésként rakd fel a TreeSize Free progit, ez tételesen kilistázza, hogy hol, mi, mennyi, utánna már könnyebb tovább lépni a problémát illetően.
[/L]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50068) konci79 válasza pendre54 (#50067) üzenetére


konci79
őstag

Köszi!
A program files az Origin/bf3 miatt akkora,az oké gondolom.
De a Gdata mérete normális?

(#50069) konci79 válasza konci79 (#50068) üzenetére


konci79
őstag

Közben megtaláltam ,archívumok mérete korlátlan volt a gdata beállításaiban,levettem 300 KB-ra(gondolom az nem gond neki/nekem.)
És lőn,jelenleg 48,5 giga szabad hely...
Köszi a programot! :R

Szerk:
De hogy mi változott pár napja,mert eddig nem csinált ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#50070) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az egyik internetoldalnál elsötétült a képernyő,majd visszajött minden.
Valami képernyőillesztő nem reagált,majd helyreállt.
Kétszer egymás után ugyanannál az oldalnál.
Kell-e vele foglalkozni?

(#50071) Shiku


Shiku
aktív tag

Szép napot!
Mit kell tenni, ha a win 7 eltávolítás után is indulni akar?
XP mellé volt telepítve, azt a partíciót, amin a 7 volt formáztam, töröltem, indításnál mégis felajánlja, hogy válasszak a windows 7 és "egy régebbi windows" között.

(#50072) bolic válasza Kezdő vagyok (#50070) üzenetére


bolic
őstag

Ilyen az Ati driver, tele van velük a bugok. :U Elfogadod vagy valanmelyik nVidiára cseréled. Én az utóbbit döntöttem és szerencsém van. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50073) Winnie The P válasza bolic (#50072) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hm, sztem nem igaz amit leírsz. Én mióta az eszemet tudom ATI/AMD kártyát használtam/lok és semmi ilyen általad írt buggal nem találkoztam.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50074) #93794560 válasza Winnie The P (#50073) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem a kártyákkal van baj, hanem a drivereikkel. Nézz bele a radeon driverek topikjába! Állandóan driverhibákkal van tele, vagy azokkal kapcsolatos kérdésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#50075) Kezdő vagyok válasza bolic (#50072) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a választ!
Akkor tuti nem hardver gond?

(#50076) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#50075) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

(#50077) bolic válasza #93794560 (#50074) üzenetére


bolic
őstag

Ati kártyával is volt bajom, pl. 4870 X2. Nagyon rövid életűek. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50078) lajszer


lajszer
tag

Üdv!
Vadiúj ACER laptopra feltelepítettem a Win 7-et és fel is ment rá, tehát felállt az Asztal. De utána kikapcsoltam és azóta ha bekapcsolom, mindig ez a képrenyő jön föl "A Windows indul" felirat után és újraindul. Kétszer is újra raktam, de még mindig ez a hiba.

Mi lehet a probléma? Sotfware-s, vagy hardware-s?

(#50079) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ha jól tudom, aki jelentkezett a win10 frissítésre, annak automatikusan le fog töltődni a win10 júl.29-én, ha akarja ha nem, aztán el lehet dönteni, hogy mikor telepít. A letöltés becsült mérete 3-4GB...
Én jelentkeztem, de jó lenne ha egyenlőre nem töltené le a rendszer SSD-re. Egy másik win8.1 laptopon előtte kipróbálnám, tesztelném és ha jobban tetszik mint a win7, majd akkor.
Tudjátok hogyan lehet a Win10 "jelentkezést" visszavonni?
Én ezt olvasom:
Foglalás visszavonásáról ezt találtam:
• Kattintson a jobb gombbal a tálca jobb oldali végén a Get Windows 10 alkalmazásra vagy a Windows ikonra.
• Válassza a „Frissítés állapotának ellenőrzése” lehetőséget.
• Válassza a „Foglalás törlése” lehetőséget

Csak hogy nálam nincs ilyen, amit írnak végrehajtva, ez a kép fogad:

Van ötletetek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50080) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Abban szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy a gépem a 4 Gb Ramból alapjáraton eszik 45% ot ami szerintem sok. Windows Ultimate 64bit van fent. Tudnátok ebben segíteni, hogy mit tegyek, hogy ne fogyasszon ennyit? Hogyha ha kell készítek képet is az erőforrás figyelőről.

Előre is köszönöm.

Üdv:

Zoli

(#50081) quailstorm válasza lajszer (#50078) üzenetére


quailstorm
nagyúr

semmi syst nem ír a szerencsétlen, ami nem segít...
csökkentett mód van?
meg kéne szerezni a crashdumpot és megnyitni egy bluescreenviewerrel

(#50080) NagyZL: akkor panaszkodjál, hogyha megnyitsz sok alkalmazást, és nem bírsz dolgozni
a RAM azért van, hogy tele legyen :U

[ Szerkesztve ]

(#50082) zoo8800 válasza zoo8800 (#50037) üzenetére


zoo8800
veterán

Mi a franc kapcsolja ki a Defendert minden újraindításnál? A kérdést átfogalmazva: hogy lehet bekapcsolva tartani a Defendert?

rip and tear, until it is done

(#50083) DS39 válasza zoo8800 (#50082) üzenetére


DS39
nagyúr

ha van vírusirtód, akár az MSE, akkor a Defender ki van kapcsolva, ez normális. ha nincs, akkor passz, de csak a Defender nem elég, mert az nem víruskereső tulajdonképpen. (Windows 7-en, 8-tól felfelé a Defender már az MSE-vel egybe van gyógyítva)

[ Szerkesztve ]

(#50084) zoo8800 válasza DS39 (#50083) üzenetére


zoo8800
veterán

Nemrég áttértem AVG-re, de csak most figyeltem fel erre. Amíg Avastot használtam, sosem kapcsolt ki.

rip and tear, until it is done

(#50085) DS39 válasza zoo8800 (#50084) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem úgy rémlik hogy az is kikapcsolta alapból, max ha bekapcsoltad utána akkor nem kapcsolja ki ismét. de egyébként csak erőforrás-pazarlás ha mindkettő fut, mert az Avast, víruskereső és kémprogram védelmi funkciót is ellátja (a Windows biztonsági beállításai szerint). és szvsz az AVG is. mint ahogy nekem jelenleg a Panda.

(#50086) zoo8800 válasza DS39 (#50085) üzenetére


zoo8800
veterán

Oké, akkor nem buzerálom a Defendert. Had pihenjen :D

rip and tear, until it is done

(#50087) brd válasza Atlantisz48 (#50080) üzenetére


brd
nagyúr

Cserélj 8-ra, az valamivel kevesebbel is beéri.

The only real valuable thing is intuition.

(#50088) david335


david335
tag

Sziasztok!

Össze akarok kötni két Win7-es Home Premium-os számítógépet otthoni csoportba, sikerül is, de a másolás csak 510kbit/sec.
Minden feltétel adott: Lan driverek-et frissítettem, Zsír új FTP keresztkábel.

Mitől lehet ez? mi lehet rá a megoldás?

köszönöm előre is.

(#50089) tisszekreny válasza quailstorm (#49961) üzenetére


tisszekreny
tag

Igen 32 bites Win-t erőltetnék rá.

Próbáltam már Win7-t telepíteni rá (eredeti lemezről), fel sem lehet rá telepíteni. Még a Windows-os külsejű telepítő (amikor el kell fogadni a feltételeket, meghajtót választani, stb.) elindulása előtt ezt az üzenetet kapom:

A héten fel tudtam rá erőltetni a Win 8.1-t. Működött 5 percig, egyszer csak "észhez kapott", azóta:

A további opciókkal (Csökkentett mód, Parancssor, Indítási javítás, stb.) sem lehet vele továbblépni, mert mindig újraindul a gép.

Most megpróbáltam egy XP-t, szintén a szerződés elfogadás előtt:

Egyébként a BIOS az alábbiak szerint épül fel:

Segítséged előre is nagyon szépen köszönöm, illetve elnézést a terjedelmes hozzászólásért.

(#50090) brd válasza tisszekreny (#50089) üzenetére


brd
nagyúr

Ez valamilyen HW-es probléma lesz. A hibák miatt én a háttértárolót, vezérlőjét, esetleg memóriahibát néznék. De az alaplap más hibája is lehet, amely valószínűleg javíthatatlan (pontosabban nem éri meg).

The only real valuable thing is intuition.

(#50091) Kernel válasza VGYke (#50079) üzenetére


Kernel
nagyúr

A másik laptopon már most ki tudod próbálni a Win10-et.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50092) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Windows 7 vagy 8.1 a kisebb rendszerigényű processzor szempontból?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#50093) krealon válasza Shiku (#50071) üzenetére


krealon
veterán

"Mit kell tenni, ha a win 7 eltávolítás után is indulni akar?
XP mellé volt telepítve, azt a partíciót, amin a 7 volt formáztam, töröltem, indításnál mégis felajánlja, hogy válasszak a windows 7 és "egy régebbi windows" között.
"

Meg kell javitani a rendszertoltest (boot).

Szerk:
Vagyis XP-re ez.

[ Szerkesztve ]

(#50094) VGYke


VGYke
addikt

Itt kérdezett Win10 foglalás törlésére nincs valakinek ötlete?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50095) DS39 válasza VGYke (#50094) üzenetére


DS39
nagyúr

a képen lévő állapotnál próbáltál továbbjutni?
úgy értem e-mail megadása, és visszaigazolás kérése, vagy ezen lépés kihagyása. tippre utána lesz rá opció, esetleg a hamburger menüben nézd meg az opciókat. (bal felső csíkok)

(#50096) VGYke


VGYke
addikt

Ezek szerint a "csere" így néz ki:

Hol lehet kideríteni, hogy a Win10 Home - Win10 Pro között mi a különbség?
Illetve:
* Win7Pro-Win10Pro
* Win8.1-Win10Home
mivel több vagy kevesebb?

Más:
Miért van az, hogy jelenleg a nevesebb gyártóknál (AMD, nVidia, Intel, Asus, Dell, Canon, stb.) nem érhető el Win10 driver, maximum kuriózumként 1-2 helyen béta?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50097) vlevi válasza VGYke (#50094) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a Microsoft saját maga alatt vágja a fát, ezzel az erőszakos frissítéssel.
Nagyjából kétféle embernek van hetese (már aki nem maradt az XP-nél :) ).
Az egyik, aki már látta a 8, 8.1 vonalat, és köszi, de nem kér belőle.
A másik, aki abszolút nem ért a géphez, és mindenre csak Yes-t nyom. Ez utóbbi csoportban lesz majd nagy sírás rívás, összeomlás, káromkodás.

(#50098) Bogyó bá' válasza vlevi (#50097) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A harmadik csoport (aki W7-et használ) az az, aki nem kevés pénzt fizetett érte, és mivel eddig hibátlanul ment minden alatta, így nem érzett ingerenciát - ugyanarra a gépre - újabb súlyos tízezrek kicsengetésére. Szóval én várom az ingyenes W10 frissítést. (A W8.1-et is ismerem természetesen, a tabletemen az van, sőt mindkét telefonom is WP-s).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50099) tisszekreny válasza brd (#50090) üzenetére


tisszekreny
tag

Ráerőltettem a gépre a Windows 7-t. Letöltöttem az összes, a neten ahhoz a típushoz fellelhető drivert, rátettem egy pendrive-ra, majd a meghajtóválasztáskor rákattintottam az "Illesztőprogram" gyombra. Betallóztam mindet, és bepipáltam, hogy a géppel nem kompatíbilis drivereket ne mutassa. Ezután mindet (6-7 darab) "feltelepítettem".
Ezután felment a Windows is. Természetesen a kék halál nem maradt el használat közben. Az ezekről készült dmp-k az alábbiakat mutatják:

Ezek alapján merre kellene indulnom a továbbiakban?
Melyik része (drivere) lehet hibás a gépnek?

(#50100) Sub-ZeRo válasza Bogyó bá' (#50098) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A negyedik, aki megvette a nyolcat, majd a 8.1-es frissítéssel szét.......ta a rendszert, mert ami a sima nyolcban ment, a nyolcpont egyben már nem... Igy visszatértem a 7-re....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.