Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#50399) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Átfogalmazom a kérdésemet: hogyan lehet Win7-ben kilőni egy beakadt frissítést, ha csak csökkentett mód működik?
Egyelőre hagyom a fekete képernyőt a normál indításnál, kerregteti a vinyót, de már két órája megy lassan, nem történik semmi.

42

(#50402) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#50401) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Valami a frissítésekkel nem oké, mert csökkentett módban nézve egy kazal frissítés szerepel mai dátummal. A fekete képernyős dolog hiába fut le, újrakezdődik a ciklusa (mintegy 2 órás molyolás után - miközben semmilyen információt nem ad a rendszer, hogy mi van).

42

(#50403) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a windows10 frissítés milyen rendszerben lesz? mintha azt hallottam volna nem egyszerre lehet majd leszedni mindenkinek.

(#50404) embe válasza brd (#50398) üzenetére


embe
nagyúr

Nagy nehezen összehoztam a bios frissítést. Hogy volt-e köze hozzá nem tudom. Délelőtt aludtam, a gépet úgy hagytam. Le is szedett vagy 200 frissítést.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50405) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Számomra elég furcsa problémába futottam bele:

Win7-es gépen (Pentium T4200, 3GB RAM) egy ideje bizonyos mappák/fájlok elérése totál belassítja, megakasztja a gépet. Nem igazán tudom, hogy merre kezdjem a hibakeresést, egyelőre csak arra próbáltam rájönni, mikor jelentkezik a probléma. (HD Sentinel lefuttatva, van 2 hibás szektor meg 4 gyenge, így ez kilőve.)

- van egy mappa, benne kb 1GB-os videó fájlok, gond nélkül másolom őket (F5 ill. ctrl+c/ctrl+v is működik)

- adott egy másik mappa, itt pl. a sokkal kisebb (3-400 MB-os fájlok) elérése is problémás. Total Commanderben F5-tel másolva a fájlt pl. pendrive-ra semmi gond, pár mp az egész. De ha pl. ctrl+c-vel próbálkozom, akkor megakad. elkezd pörögni a kurzor és onnantól semmit nem lehet vele kezdeni.
Programokat se lehet elindítani, ablakot bezárni se lehet, semmi.
Feladatkezelőben nem látszik semmi, se a RAM se a CPU nem ugrik meg. Próbáltam várni jó pár percet de nem segített neki, csak egy újraindítás

- pendriveon 1.5 GB-os file, ctrl+c-vel másolva az érintett mappába semmi gond, ha viszont utána a gépen nyomok rá egy ctrl+c-t szintén használhatatlan lesz
Ugyanezt a fájlt egy másik mappába másolva gond nélkül vissza tudom másolni. Úgy néz ki, csak az a bizonyos mappa szórakozik.

Korábban egy másik mappánál jelentkezett az, hogy intézőben való megnyitásakor a címsávban végigfutó zöld csík elakadt és onnantól kezdve a fent leírt tünetek jelentkeztek.

Remélem sikerült érhetően megfogalmazni a problémámat.

Minden segítséget ill ötletet előre is köszönök.

Üdv.

(#50406) Doky586 válasza tPedro_ (#50405) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

'Az' a bizonyos mappa nem egy SymbolicLinks (Junctions) mappa? esetleg a hálózatra linkelve?

[ Szerkesztve ]

(#50407) nesa


nesa
veterán

Urak w7 ultimaten miert nem megy az idojaras minialkalmazas?
Nalam meg vigan megy w7 pron :U

(#50408) pmheros


pmheros
senior tag

Itt ülök egy win7 x64 pro előtt. A lomtárat üresnek mutatja, de a Total Commander szerint a $Recicle.Bin 21GB. Nagyon helyszűkében van a gép. Mivel lehetne ezt a gondot orvosolni ?
Lemezkarbantartón túl vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm.

nem vagyok tökéletes

(#50409) pmheros válasza pmheros (#50408) üzenetére


pmheros
senior tag

Ccleaner megoldotta :C
Megint hamarabb kérdeztem mint gondolkoztam.

nem vagyok tökéletes

(#50410) tPedro_ válasza Doky586 (#50406) üzenetére


tPedro_
őstag

Nem, helyi mappákról van szó a merevlemezen.

Előbb már akartam válaszolni, be is gépeltem, de elküldeni már nem sikerült, mert ismét megakadt, viszont azóta rájöttem valamire és csak pislogtam:

Úgy néz ki (kipróbáltam különféle mappákat, winyó, pendrive stb.), hogy csak és kizárólag mp4 kiterjesztésű fájlok esetén jön elő a probléma.
mkv/avi stb. esetén (akár 8 GB-os is lehet) simán megy a ctrl+c, de amint egy mp4 fájlt próbálok így másolni, rögtön elszáll. (F5 másolás simán megy mp4 esetén is.)

És így már beugrott, hogy az előbb említett elakadó mappa betöltés is akkor jött elő, ha olyan mappát akartam megnyitni intézőben, amiben mp4 fájlok voltak (Total Commander ugyanakkor simán megnyitotta ezeket is).

(#50411) Kernel válasza tPedro_ (#50410) üzenetére


Kernel
nagyúr

Intézőnél előfordul ilyen, előképeket olvas be, vagy akármit is olvas, de nem bírja rendesen dekódolni.

Rendszerszintű dekóder telepítése segít elvileg. Vagyis, amit kodeknek is szoktak nevezni, ámbár bután (kóder-dekóder felesleges), hiszen kódolni ilyenkor nem kell, csak dekódolni.

(#50408) pmheros

a Total Commander szerint a $Recicle.Bin 21GB. Nagyon helyszűkében van a gép. Mivel lehetne ezt a gondot orvosolni ?

Fura probléma, Commanderrel törlöm ilyenkor az egész mappát és volt-nincs. Persze, nekem a TC is úgy van beállítva, hogy nem kukáz, hanem véglegesen töröl.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50412) #41133696


#41133696
törölt tag

(#50413) Doky586 válasza Kernel (#50411) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még nem mindenki hallott arról hogy vannak rejtett fileok/mappák.. :D

"nekem a TC is úgy van beállítva, hogy nem kukáz, hanem véglegesen töröl."
Én jobban szeretem szabadon megválasztani. Csak akkor semmisül azonnal meg ha a shiftet is megnyomom, egyébként a kukába mozgatódik át:

(#50414) Kernel válasza Doky586 (#50413) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az előzményben szereplő hozzászóló bizonyára hallott róla, mert a $RECYCLE.BIN rejtett mappa, másképp nem látta volna.

Törölni hogyan szeret valaki, egyéni dolog, 15 év alatt nem éreztem a kuka hiányát. Talán pár esetre emlékszem, amikor véletlenül töröltem valamit, azt letöltöttem ismét, vagy így jártam és ennyi. Számomra felesleges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50415) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Lehet,hogy ökörséget kérdezek,de az befolyásolja-e a Windows Update-t,ha van egy automatikusan induló programom,mely most éppen nem indult el automatikusan,és eközben telepítettem fel egy Windows Update frissítést?
Ilyenkor általában újra szoktam indítani a gépet,hogy az automatikusan induló programom tényleg elinduljon,és utána csinálom a frissítést.
WD Smartware külső HDD programról van szó.
Az értesítési területen vettem észre a hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#50416) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Van egy érdekes jelenségem Win7 alatt. Ha Facebook-on megakarok nézni egy videót, megpróbál tölteni, tölt 3 másodpercig majd megáll és kékhalál. Ha kellene, videókártyám: R7 260X. Youtube és nagyobb edzést kívánó játékok is futnak, szerintem nem ezzel van a probléma. De akkor mivel?

Samsung Galaxy A55 5G

(#50417) tPedro_ válasza Kernel (#50411) üzenetére


tPedro_
őstag

Ehhez a rendszerszintű kodekhez esetleg egy linket tudsz dobni?

Talán ehhez a kodekhez van köze annak is, hogy egy ideje az mpc-hc videók megnyitásakor az alábbi hibaüzenetet kezdte dobálni 1-2 perc gondolkodás után.
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-07/21/26474_p7gj8gr0npcpvwur_mphc_error.jpg
A hibaüzenet leokézása után a videó rendesen elindult, de elég idegesítő volt.

A megoldáshoz az mpc-hc kimenetét kellett átállítanom Enhanced Video Renderer (custom presenter) értékről Video Mixing Renderer 9 (renderless) értékre.

Ez a hiba is a fájl másoláshoz hasonlóan mindennemű változtatás nélkül jött elő, egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#50418) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok van egy régi laptopom amin eredeti Windows Vista Home Premium 32Bit van, most nem rég vásároltunk egy ujj laptopot amin nincs rendszer (Free Dos), ezért átraktam a régi lapiról az ujj lapira a Win Vista-t, az lenne a kérdésem hogy ezt legálisan lehet Windows 7 re frissíteni ? Természetesen nem akarok pénzt kiadni rendszere?

BY ooszi

(#50419) tisszekreny válasza Kernel (#50117) üzenetére


tisszekreny
tag

Készítettem memtestet. Nem vártam mi a végét, mert 11 óra alatt sem jutott el a végéig, de gondolom 11 órányi eredmény is mutat valami használhatót.

A képen látható információkból milyen következtetés vonható le? Érdemes még foglalkozni a géppel?

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.

(#50420) Kernel válasza tPedro_ (#50417) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az MPC-HC belső dekódereket használ, a Windowstól független. A kimeneti render meg amúgy is más dolog, nincs köze a dekódoláshoz. Egyik a videó feldolgozása, kitömörítése, másik a grafikus "vetítővászon".

A Windows saját mediaplayere használ rendszerdekódert, ezért abból is lehet következtetni, ha a WMP nem tudja kezelni az MP4-et, akkor az Intézőnek is gondja lesz vele.

Tehát én először azt figyelném meg, utána telepíteném a LAV Filters vagy ffdshow dekódert, utána ismét WMP-teszt.

(#50419) tisszekreny

Hibákat detektált, ilyenkor lehet RAM-modult kivenni, darabonként tesztelni, cserélni, vagy lehet alaplaphiba is, esetleg a BIOS-beállításokon finomítani, de ehhez valamelyik hardveres topikot lenne célszerű megkeresni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50421) tPedro_ válasza Kernel (#50420) üzenetére


tPedro_
őstag

Ertem es koszi, este kiprobalom. :R

(#50422) Panthera


Panthera
őstag

tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

(#50423) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

W7 starter van az ASUS Eee pc gépecskémen. Frissítek szorgalmasan. Néhány napja viszont a frissítés csak pörög-csak pörög. Kíváncsiságból tápon beállítottam2 órára, hogy ne kapcsolja le magát és hát még mindig csak pörgött. Normális ez? Másoknál is van ez a jelenség?

(Ja-igen, még annyit, hogy az internet eléréssel nincs baja.)

(#50424) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Elnézést, ha már volt erről szó a topicban, de visszaolvasva nem találtam a megoldást:
Vettem egy használt laptopot, amire elméletileg jogtiszta Win 7 Pro OEM szoftver volt, de jelenleg üres a HDD. Honnan tudnám a rajta levő serial alapján letölteni a működő Win7 telepítő verziót?
Köszi a választ!

(#50425) Panthera válasza bigrock (#50424) üzenetére


Panthera
őstag

Próbáld meg ezt:
MSDN

(#50426) Doky586 válasza Panthera (#50425) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adj meg akkor egy username + passwordöt is, mert anélkül onnan nem fog menni...

(#50427) Panthera válasza Doky586 (#50426) üzenetére


Panthera
őstag

Mint átlagfelhasználó, akkor nem is tud regisztrálni? Valahol sejtettem...de ajánlották itt nemrég.
Egyébként nem lenne jó neki "bármilyen" telepítő, aztán beírja neki a kódot? (Feltéve hogy verzióra azonosak lesznek - pl. xp prof-nál tudom hogy többféle kiadás is volt, amelyeknek nem volt kompatibilis a kulcsa.)

(#50428) gulylali


gulylali
csendes tag

Windows 7 pro 32 van fent a laptopomon.Érdekelne hogy a Windows 10-re frissítésnél hogy lehet a 64 bites változatot telepíteni,vagy csak a 32-est lehet?

(#50429) DS39 válasza gulylali (#50428) üzenetére


DS39
nagyúr

csak 32 bitesre. 64 bites Win10-hez ilyen Win7-ről kell upgrade-lni.

(#50430) sandró60


sandró60
addikt

ÜdV!
Sajnos én is "bekaptam" a Windows 10 reklámot.Pedig itt a fórumon fel is hivták a figyelmet,hogy melyik frissitést kerűljük.A családban az egyik laptopnál ezt sikerűlt is elkerűlni.A nejem Vaio-netbookjánál(W7 starter) ez nem sikerűlt.Az újra telepitésnél sajnos ez is lejőtt a gépre.
Azt már ki nyomoztam,hogy a vindowws windows/system32/GWX/GWX.exe néven található.Ezt,hogy lehetne leirtani minden károsodás nélkűl.A netbook elég gyenge,hogy majd erre települjön a W10.Fel is hivják a figyelmet,hogy a julius 29-én letőlthető W10 ne hogy felrakják.

[ Szerkesztve ]

(#50431) brd válasza ooszi (#50418) üzenetére


brd
nagyúr

Igazából már az "átrakás" sem volt legális, hacsak nem ún. dobozos az a Vista.

The only real valuable thing is intuition.

(#50432) brd válasza sandró60 (#50430) üzenetére


brd
nagyúr

Egyszerűen csak el kell távolítani a kérdéses frissítést (KB 3035583), és a legközelebbi manuális keresésnél azt mondani neki, hogy elrejt.

The only real valuable thing is intuition.

(#50433) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Először is, bocsi, hogy itt kérdezek, de mivel lehet, hogy a windows-on belül is van ilyen opció, hátha tud valaki segíteni. :)

Szóval, olyan lehetőséget, vagy esetlegesen más olyan alternatíva érdekelne, ami tudja ezt a funkciót, ami dokumentálja az elindított programokat. Vagyis ha pl. elindítanak egy böngészőt, akkor írja a program nevét, és az indítás idejét.

Van ilyen lehetőség a windows-on belül (az eseménynaplón kívül)?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50434) krealon válasza szundybence (#50423) üzenetére


krealon
veterán

"W7 starter van az ASUS Eee pc gépecskémen. Frissítek szorgalmasan. Néhány napja viszont a frissítés csak pörög-csak pörög. Kíváncsiságból tápon beállítottam2 órára, hogy ne kapcsolja le magát és hát még mindig csak pörgött. Normális ez?"

Sajnos az Eee Pc szukos eroforrasai miatt, ez egy teljesen normalis eset.
Ha antivirus, vagy egyeb rezidens vedelem aktiv, akkor nagyon hosszu ideig kepes elmolyolni... :(

(#50435) Panthera


Panthera
őstag

Egy win7 nem hajlandó elindulni, csökkentett módban sem. Az indítási javítás sikertelen, meg egyébként azt hiszem a rendszer visszaállítás is ki volt kapcsolva.
Átrakjam egy másik gépbe és "sfc /scannow" ? Vagy inkább telepítő lemez és javítás? :R

(#50436) szundybence válasza krealon (#50434) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Mindenesetre furcsa. mert eddig 1-2 perc alatt végzett. Aztán ha talált valamit, akkor megnéztem mi az és feltelepítettem. De most csak keres-keres-keres... Nem véletlenül a közelgő w10 upgrade miatt van ez?

(#50437) krealon válasza Panthera (#50435) üzenetére


krealon
veterán

Ha egy WinPE rendszerrol (itt talalhato Macrium-os WinPE iso link) olvashatoak az adatok, akkor az elso dolgod legyen a HDD-n levo fontos anyagok mentese.

Utana egy ellenorzest javasolnek (szinten a fenti WinPE-rol):

chkdsk c: /f

Ha netan hibas szektorok miatt nem indul a gep, akkor adatmentes, majd uj winyora telepitett rendszerre visszaallitas.

(#50436) szundybence

Ket hete egy egesz napom ment ra, hogy nagyjabol rendbetegyek egy Win7 startert, AMD c30-as, 1 magos proci es 2 GB RAM (amibol a rendszer ugye csak 1.5-et tud hasznalni) mellett. :(

[ Szerkesztve ]

(#50438) szundybence válasza krealon (#50437) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi, akkor majd holnap is járatom egy kicsit, hátha talál valamit.

(#50439) krealon válasza szundybence (#50438) üzenetére


krealon
veterán

Gepinditaskor a %TEMP% es a kulonbozo bongeszo cache konyvtarak uritese es esetleg egy fajlrendszer ellenorzes

chkdsk c: /f

altalaban tud egy keveset lenditeni a sebessegen, HDD eseten.

(#50440) szundybence válasza krealon (#50439) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#50441) Doky586 válasza szundybence (#50440) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a gép nagyon lelassul akkor nyomj egy F9-et az újratelepítéshez (gyári állapotra):

(#50442) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudom volt-e már róla szó, de számomra elég zavaró, hogy win7-en, a system trayen feltünt a win10 update ikon

hogy lehet eltüntetni?

meg ugye egy update-nél nem fog majd a win10 várni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50443) zoo8800 válasza rii (#50442) üzenetére


zoo8800
veterán

így

rip and tear, until it is done

(#50444) rii válasza zoo8800 (#50443) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50445) sandró60 válasza brd (#50432) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm! :R

(#50446) TBT


TBT
addikt

Kaptunk új notebook gépeket, viszont a hangkártya és a hálózati kártya minden gépen tiltva van, így nem tudunk Wireless hálózatra sem csatlakozni, ami probléma lehet továbbképzés esetén.
Természetesen van egy központi rendszergazda, de ő nem árulja el a gépek jelszavát (amivel Adminisztrátorként tudnánk bejelentkezni és engedélyezni a tiltott hardvereket).
Van valami mód az eszközkezelő beállítására valamilyen más módon vagy Admin nélkül teljesen esélytelen a dolog?

Előre is köszi a választ!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50447) Kolondrum

-

[ Szerkesztve ]

(#50448) brd válasza TBT (#50446) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nincsen titkosítva a filerendszer, akkor kívülről (másik OS-ből bootolva, ami tudja kezelni a gép registryjét, ez akár egy sima ugyanolyan Win7 is lehet, mint ami most fut) megoldható, de nem egyszerű a megfelelő ismeretek nélkül.

The only real valuable thing is intuition.

(#50449) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Valószínűleg nem a legmegfelelőbb topicba írok, de nálatok sok hasznosat tapasztalok.

Tehát, olyan jelenségem volt tegnap, hogy gép bekapcsolás után valamennyi idővel megszűnt az internet kapcsolat. Várakozás, majd router újraindítás, hibaelhárító futtatás de semmi javulás. Gép kikapcs. Később bekapcs internet volt egy darabig, majd megint elszállt, "Ismeretlen hálózat" hiba üzenettel. Routeren volt net (mobil-wifi), ip-tv ok, tehát kimondottan a gépemben volt a gond. Közvetlen utána újraindulásnál megint tudott kapcsolódni, azóta rendben van. De meddig?
Alaplap: Asus P5-KC, integrált hálózati kártyával.

Van ötletek mi okozhatja ezt a hibát, milyen megoldás lehet rá?
Mivel lehet ellenőrizni a hálókártyát, alaplapot?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50450) Kolondrum

Csak nem megy.... Sziasztok! 1 hete addig keres frissítést még le nem állítom, az fél nap akkor fél nap. Közben a CPU kb leég mert annyira dolgozik. Most talált 14-et, letöltés.... és detto ez. Megkajoltam addig az 1. MSE elindult, meguntam restart, kiírta, hogy 11 frissítés települ, tekeri zúg a noti majd kép elmegy, restart, már csak 4 frissítés és csak tekeri és tekeri és nem tölti le és leállítani sem lehet. Mi lelte?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.