Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) p2pp válasza CPT.Pirk (#47699) üzenetére


p2pp
őstag

Ezt dobja be mindig.
Hiába írtottam le azt a 8-at, amit talált.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#47702) CPT.Pirk válasza p2pp (#47701) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A malsign generic nem vírus, hanem arra szolgál, hogy a keresőben megváltoztassa a találati listádat valamilyen szempontok szerint. Ez kvázi a PUP kategória, vagyis a nem kívánatos program. Itt van egy részletes oldal róla, meg az eltávolításáról: [link]

Valószínűleg egy általad telepített program hozta magával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47703) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Nemrég vettem egy SSD-t. [Ilyet]

Egy új OS-t (Win7) akarok rátelepíteni, de valami komponens leírást keres, amit nem talál. Így nem is települ.
BIOS látja az eszközt.

Még soha nem volt SSD-m. Erre hogy kell OS-t rakni (nem klónozni akarok egy meglévőt, hanem újat rárakni)?

Pls help! :F

(#47704) vlevi válasza szabonagyur (#47700) üzenetére


vlevi
nagyúr

Dehogy lőtték. Megy.
És elfogadható előrejelzést mutat, nem csak a 2 hónappal ezelőtti statikus képet.

[ Szerkesztve ]

(#47705) szabonagyur válasza vlevi (#47704) üzenetére


szabonagyur
félisten

akkor nem tudom miért nem akar frissülni... csak azt mutatja pár napja, hogy előrejelzés van csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47706) p2pp válasza CPT.Pirk (#47702) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi!
Megoldódott egyenlőre.

@Spiritex: Ezt is feltettem (MBAM) Köszi!

Ha véletlen előjön, jelzem.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#47707) LonGleY válasza p2pp (#47706) üzenetére


LonGleY
veterán

*egyelőre

(#47708) spiritex


spiritex
veterán

Az mitől van, hogy az egyik gépen megy az Időjárás gadget, a másikon nem, és egy harmadikon sem. Nemrég óta van ez a hiba. Nem jelenik meg rajta semmi, csak a világoskékes háttér.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47709) szabonagyur válasza spiritex (#47708) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt írtam én is ha olvasod, itt is 2 gépen nem megy egyáltalán a dolog, de kolléga szerint jó... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47710) spiritex válasza szabonagyur (#47709) üzenetére


spiritex
veterán

De nekem nem frissülni nem akar, hanem egyáltalán mutatni bármit is. 1 gépemen jó, 2-n nem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47711) szabonagyur válasza spiritex (#47710) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen azon a gépen amit használtam a héten annál előrejelzést mutat, amit nem egy hete csak most ott nem tud kapcsolódni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47712) spiritex válasza szabonagyur (#47711) üzenetére


spiritex
veterán

Hát ebben lehet valami, mert nekem is azon jó, amit minden nap használok..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47713) MadMax888 válasza LonGleY (#47692) üzenetére


MadMax888
újonc

Feltettem egy 64bites win7-et azzal működik tökéletesen. De viszont van egy raid kártyám amihez nem tálálok 64 bites drivert, ezt meg lehet valahogy orvosolni?

(#47714) kraftxld válasza MadMax888 (#47713) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kártya típusa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47715) MadMax888 válasza kraftxld (#47714) üzenetére


MadMax888
újonc

compaq smart array 431

(#47716) kraftxld válasza MadMax888 (#47715) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vazz.. ez egy ezer éves fos, nem csoda, hogy kékhalálozik a géped ha ez is be van dugva :D
Pár ezresért már vehetsz újabb SCSI kártyát ami megy 64 bit alatt is, ha mindenképp erre van szükség.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47717) MadMax888 válasza kraftxld (#47716) üzenetére


MadMax888
újonc

Nem kékhalálozik csak nem találok hozzá 64bites drivert. 32 bites rendszeren ment tökéletesen. Az a baj hogy van nekem 500Gb raid-be rakva és tele van cuccal mert azt használtam tárhelynek.

(#47718) LonGleY válasza MadMax888 (#47717) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól még próbálj megszabadulni tőle... Azért nem találsz drivert hozzá, mert (idézem): egy ezer éves fos. Ha most az a megolás, hogy visszarakod erre az időre a 32-est, akkor a 64-est le tudod menteni Macrium Reflecttel, és talán nem vesztesz annyi időt.

[ Szerkesztve ]

(#47719) kraftxld válasza MadMax888 (#47717) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Veszel egy 500GB-os SATA vinyót 6e Ft-ért [link], ideiglenesen visszaraksz egy XP-t, az előbb említett Macriummal átklónozod, majd kivágod az egészet a francba :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47720) MadMax888 válasza kraftxld (#47719) üzenetére


MadMax888
újonc

Az lesz a megoldás.

(#47721) spiritex válasza szabonagyur (#47711) üzenetére


spiritex
veterán

Még nem tudtam kipróbálni, de elvileg a Területi beállítás átállítása megoldja:

"Try changing the system locale to English (United States). Sometimes, simply changing system language locale alone is enough to solve the Weather gadget issue.

To change system locale,
a. Open Region and Language by clicking the Start button, clicking Control Panel, clicking Clock, Language, and Region, and then clicking Region and Language.
b. Click the Formats tab, and then, in the Format list, select the locale to use for the display of the date, time, currency, and measurements.
"

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47722) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok!

Valami igazán hozzá értő windows osra lenne szükségem!

Nem tudom feloldani a rejtett mappákat.

Nem nincs mappa beállítás funkcíó.

windows 7 home premium N et használok remélem tud valaki segíteni mert már ott járok hogy kivágom az udvarra. :W :W

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#47723) kraftxld válasza Kiss70 (#47722) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kénsavban próbáltad már feloldani őket? :DDD

Bocsi, de halovány fogalmam sincs mit jelent az, hogy feloldani egy rejtett mappát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47724) LonGleY válasza Kiss70 (#47722) üzenetére


LonGleY
veterán

1-2 vírustevékenység után láttam már ilyet, hogy eltűnt a mappabeállítás menü. Próbáld FixWin-nel helyrehozni! De ha más nem, egy fájlmenedzser belelát a rejtett mappákba. Egy anti-malware-t sem árt lefuttatnod. Amennyiben zavar a hiányosság, pakold újra a wint!

[ Szerkesztve ]

(#47725) LonGleY válasza LonGleY (#47724) üzenetére


LonGleY
veterán

"Enable Folder Options"

(#47726) Doky586 válasza Kiss70 (#47722) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi az hogy feloldani?
Mi az hogy rejtett?

Ha az intézőben zöld színnel jelölt titkosított (EFS) mappára gondolsz akkor azt a Home nem is kezeli...

(#47727) LonGleY válasza Doky586 (#47726) üzenetére


LonGleY
veterán

Már a megoldást is leírtam. Mit értetlenkedtek?

(#47728) Doky586 válasza LonGleY (#47727) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocsánat. Biztos te vagy a legokosabb...
Vagy csak ezt nem találta?
:DD

(#47729) LonGleY válasza Doky586 (#47728) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak magad égeted.

[ Szerkesztve ]

(#47730) Ispy


Ispy
veterán

Van egy notebookom, amiben egy 250 GB-os SSD van, erről szerettem volna egy System Image Backupot csinálni egy 3TB-s samsung külső HDD-re, de akármit csináltam mindig elszállt I/O error device hibával (8007045D) és már pont írni akartam ide, hogy mi lehet a gond, amikor Istennek hála (és a guglinak) megtaláltam a megoldást: a win 7 backup programja csak akkor tud image-t készíteni 2 TB-nál nagyobb eszközre, ha az GTP partícióval rendelkezik, az enyém meg pont nem (gyárilag MBR van rajta).

Szóval azért leírtam, hátha valaki keresi használja a fórumhoz tartozó keresőt :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47731) LonGleY válasza Ispy (#47730) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, többnyire az a baj, hogy csak keresik a keresőt (se), nem pedig használják... :]

[ Szerkesztve ]

(#47732) Ispy válasza LonGleY (#47731) üzenetére


Ispy
veterán

Javítva, nem bír magával a tudatalattim :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47733) Doky586 válasza LonGleY (#47729) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocsánat, nem akartam kétségbevonni az isteni felsőbbrendűségedet.. :R

(#47734) szabonagyur válasza spiritex (#47721) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyennel nem fogok szórakozni, megy a kukába ezekről a gépekről is a Win7.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47735) Laszlo52


Laszlo52
csendes tag

Üdv!

Windows 7 ultimate 64bit vagy Windows 8.1 pro 64 bit lenne jobb a gépemre? Melyik gyorsabb? Mik az előnyök/hátrányok?

MSI h77ma g43
i5 3470
r9 270x dual-x
8 gb ram

(#47736) szabonagyur válasza Laszlo52 (#47735) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amelyiket akarod, amelyik megvan.
Drivered van mindkettőhöz, játék is megy mindkettőn.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47737) Ispy válasza Laszlo52 (#47735) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem munka gépen 7-es van, otthoni gépen 8-as.

Ha alapvetően nincsen bajod 8-as csempéivel, akkor jobb vétel, a 7-es mégis csak 5 éves rendszer, előbb fog kihalni, illetve a 8.1-re, ha minden igaz ingyen kapod a 10-et.

Ha nekem most vennem kéne és választhatnék, akkor a 8-at venném.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47738) ledgeri válasza Ispy (#47737) üzenetére


ledgeri
nagyúr

7-től fölfelé lesz ingyenes a 10...upgrade.. :K (ha mégis tévednék, bocsi!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47739) szabonagyur válasza Ispy (#47737) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIntha vásárlást lett volna a kérdés...:D

(#47738) ledgeri : Win7, Win8, Win8.1 mind frissíthető lesz egy évig Win10-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47740) Ispy válasza szabonagyur (#47739) üzenetére


Ispy
veterán

Jó hát nekem is megfordult a fejembe, hogy nem-e torrent-e, de gondoltam megelőlegezem a bizalmat :D

A 7 is ingyenes lesz? Az viszont jó hír, akkor mehet is fel a laposra majd :K

Vagy hát majd kiderül mennyire is lesz jó az a 10.

(#47741) szabonagyur

Hát igen, pedig az upgrade volt a fő érvem.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47741) szabonagyur válasza Ispy (#47740) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt mondták 1 hónapja a MS-nél, hogy az lesz a Win7 is, de csak és kizárólag a végleges Win10 utáni 1 évben.

Én már nem is kezdem el bővebben kifejteni, hogy melyik jobb melyik nem, különbség kb. 1%, a kérdésből kiindulva meg ha nem tetszik egyik fel lehet rakni a másikat is, nem tétel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47742) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egy mai napi talány. Angol nyelvű Windows 7 Enterprise esetében miért így néz ki az eltávolítás ikonja? Anno képeken láttam ilyet, még talán Windows Xp-nél, hogy az angol verzióban tök máshogy néz ki, mint a magyarban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47743) mezis válasza szabonagyur (#47741) üzenetére


mezis
nagyúr

Ja, az XP is ingyenes...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47744) szabonagyur válasza mezis (#47743) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt kifejtenéd? Nem tartozik sehova...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47745) Jazz


Jazz
veterán

Üdv,

gyenge gép alá érdemes win8-at feltenni, vagy jóval nagyobb az erőforrás igénye a win7-nél? Ne adj isten optimalizáltak rajta és még gyorsabb is lesz?

Van értelme egyáltalán erre a színes csempecsodára váltani (kizárólag classic start menü restor-el- el), vagy felesleges? (Advanced user felhasználásra)

Köszi

free your mind

(#47746) Jazz


Jazz
veterán

Még egy kérdés: az enterprise-nak van értelme otthonra (haladó felhasználónak), vagy akkor is inkább az ultimate?

free your mind

(#47747) szabonagyur válasza Jazz (#47746) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amelyik meg van eredetiben, Home Premium bőven elég...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47748) föccer válasza Jazz (#47746) üzenetére


föccer
nagyúr

Mire akarod használni? Gyakoraltilag csak a beépített titkosítással és a fejlettebb hálózati szolgáltatásokkal tud többet a pro vagy az ultimate. Meg a Home premium "csak" 16 GB memoriát kezel. Ha ennél többet pakolsz bele, akkor kell a pro, de egyébként otthoni felhasználásra bőven elég a home premium.

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47749) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Talán egy kicsit off, de megkérdem, hátha mégsem az.
Tegnap délután 5 óta küzd a gép (Benq Joybook A52E) a 75. frissítéssel a 176-ból és még mindig ugyanott tart, még mindig a 75-ösnél szuttyog.
Ennyire nagyszabású az adott upgrade modul vagy ideje lenne már lelőni a masinát?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47750) Doky586 válasza Jazz (#47746) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amelyiket meg tudod venni és hajlandó vagy annyi pénzt kiadni érte..

A Home verzió felettiekhez meg érteni is kell. Töbször olvastam itt hogy prof/ultimate esetén elkapcsolt olyasmit a használó amihez nem értett nem tudta mi az, csak tippje volt róla, aztán nem úgy működött a gép ahogy kellett volna, az adatai elvesztek, stb... :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.