Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) ledgeri válasza spiritex (#47400) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tényleg! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47402) Amur


Amur
addikt

Win7 túlél újratelepítés nélkül egy alaplapcserét? (intelről-intelre történne a csere csak modernebbre)
Persze előtte leszednék minden drivert ami a régi laphoz köthető.
Túl sok progi, túl sok beállítás. Macera..Ha nem nagy gond kihagynám a reinstallt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#47403) LonGleY válasza Amur (#47402) üzenetére


LonGleY
veterán

Meglátod, de én a nemre tippelek.

(#47404) ledgeri válasza LonGleY (#47403) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak a témához csatlakoznék...

Ha utána visszakonfigurálja a HW-t akkor az "visszaindul, mivel azon született"?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47405) szabonagyur válasza Amur (#47402) üzenetére


szabonagyur
félisten

Túlszokta az esetek nagy részében, akkor lehet probléma ha mondjuk Raid volt korábbi gépen, vagy esetleg IDE módról AHCI váltás, na meg ha akkor nagy generációs a váltás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47406) kraftxld válasza Amur (#47402) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amit nekem túlélt, T61 alaplaphalál => vinyó be egy HP 6560b-be => Vissza a javított T61-be => Át az új T420-ba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47407) vlevi válasza Amur (#47402) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy előttem is írták, szinte csak az IDE-AHCI vezérlőváltásba szokott belebukni. De ezt is ki lehet kerülni, ha tudsz róla előre. Ez akkor fordul elő, ha a régi gépedben a SATA vezérlő nem volt átállítva AHCI-re, mert pl. gyárilag IDE-n volt a BIOS-ban, te pedig nem állítottad át. Az újon pedig alapból AHCI-n van, mostanában így szokták alapból beállítani. Ha ez a helyzet, és az új gépen beállítható az IDE mód, akkor azt érdemes beállítani, és majd később rávenni a Windows-t, hogy telepítse az AHCI drivert. A fórumban itt le van írva, hogyan kell. Vagy, ha az új lap nem állítható vissza IDE-re, akkor ezt még a régi gépen kell megtenni.
A gond csak az, ha olyan régi a gép (mondjuk tizenéves), hogy még nem volt benne AHCI, az új meg olyan új, hogy csak IDE van. De azthiszem ekkor sem gond, csak legfeljebb nem tölti be az újat.
De, ha mindkettő AHCI, akkor az egész előbb leírtak feleslegesek.

Nálam Core2Duo-ról i5-re (P5LD2 alaplapról B75-re) átállás simán ment, a fenti módszerrel. De egy újraaktiválásra mindenképp szüksége lesz.

(#47408) szabonagyur válasza vlevi (#47407) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gond csak az, ha olyan régi a gép (mondjuk tizenéves), hogy még nem volt benne AHCI, az új meg olyan új, hogy csak IDE AHCI van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47409) vlevi válasza szabonagyur (#47408) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazad van, úgy akartam én is írni.

(#47410) joccadoki válasza Amur (#47402) üzenetére


joccadoki
senior tag

Szerintem nem. Ritka hogy működik, akkor sem tökéletesen. 90%-ban kékhalál

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#47411) szabonagyur válasza joccadoki (#47410) üzenetére


szabonagyur
félisten

TOvábbra is hülyeség, ha nem S478-ról állsz át S1150-re vagy hasonlóan akkor bírni fogja a dolgot.;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47412) kraftxld válasza joccadoki (#47410) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az a 90% is 0x0000007B kékhalál és aránylag egyszerűen orvosolható megfelelő eszközökkel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47413) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Én csak információt szeretnék megosztani hátha máson is segít.

Hálózati meghajtó csatlakoztatása után minden újraindításnál jelszót kér és kiírja hogy nem sikerült csatlakoztatni, hiába jelölöd pipálod be hogy jegyezze meg, neeem :W újra és újra kéri.

A problémát úgy sikerült megoldanom hogy megváltoztattam a PCn a felhasználónevemet mert megegyezett a NAS on lévővel, furcsa is volt hogy asszony gépe is, Öcsém gépe is elmenti a jelszót de az enyém az ...
Tehát úgy gondolom hogy a felhasználó név ütközött ezért nem jött létre a mentés, remélem lesz akinek ez hasznos szösszenet!

Köszönöm :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#47414) Troy. válasza szabonagyur (#47347) üzenetére


Troy.
addikt

Kiderült a turpisság. A 2015-ös avast okozta a galibát.

[link]

.

(#47415) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Olyan gondom van, hogy kb egy hónapos rendszer (Win7 pro 64) most elkezdett olyan random lassulásokat produkálni, hogy több percig nem csinál semmit a program (Firefox, TotalCommander...) csak a "homokóra" forog. Olyan mintha lefagyna, de egy idő után megy tovább rendesen. Ilyenkor még a ctrl-alt-del sem működik. Van amikor csak a kikapcsoló gombbal tudom leállítani.

Van valami program vagy trükk amivel ki lehetne találni, hogy ilyenkor mi okozza ezt a lassulást?

köszi

ati

(#47416) kraftxld válasza ati888 (#47415) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az eseménynaplóban van használható bejegyzés ami a lehalás idejében történt?
Kicsit bővebben a gépről?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47417) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok. Mitől lehet az, hogy a gépem minden indításnál kiírja,hogy a "frissítések konfigurálása nem sikerült", Emellett persze vagy 20 percet gondolkodik.

(#47418) szabonagyur válasza Troy. (#47414) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem akarjátok még kihajítani azt a hulladékot? WU frissítésekkel is mindig összeakad, itt is valami hülyeség, komolyan mondom használhatatlan lett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47419) DS39 válasza szabonagyur (#47418) üzenetére


DS39
nagyúr

én múltkor cseréltem le az Avastomat Pandára. már a 2014-es verzióval sem voltam teljesen elégedett.

(#47420) codec


codec
senior tag

Üdv!
Cpu csere után Win7 32bit 4 mag helyett csak 2-t lát, Hogy lehet beállítani, hogy mind a 4-et lássa?
Érdekes, hogy az eszközkezelőben látja mind a 4-et, de pl ha telepítek aidá-t vagy core temp-et ott csak 2-t ismer fel. msconfig/indítás/speciális fülön is csak 2 cpu-t mutat.
Xp alatt megvan mind a 4 mag. :F

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47421) szabonagyur válasza codec (#47420) üzenetére


szabonagyur
félisten

Msconfigban van erre lehetőség, a rendszerindítás fülnél kell pipálgatni.

(#47419) DS39: én is próbálgattam, pedig nem is ingyenest hanem a Premiert és csak csalódás... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47422) codec válasza szabonagyur (#47421) üzenetére


codec
senior tag

Az a baj, hogy ott is csak 2 magot ajánl fel.
Valami más ötlet? Teljes újratelepítésen kívül?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47423) lev258 válasza codec (#47422) üzenetére


lev258
veterán

Talán: "MSconfig > Boot > Advanced options. Uncheck number of processors or set it to 4. " Vagy ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47424) codec válasza lev258 (#47423) üzenetére


codec
senior tag

Igen, ezt próbáltam, de csak 1, és 2 van. 3-4 hiányzik.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47425) Doky586 válasza codec (#47424) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A profilodban Core 2 duo proci szerepel. Mit vársz tőle?

(#47426) szabonagyur válasza Doky586 (#47425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezzel kezdte :W
Üdv!
Cpu csere után Win7 32bit 4 mag helyett csak 2-t lát, Hogy lehet beállítani, hogy mind a 4-et lássa?

(#47424) codec : feladatkezelő látja amúgy? Ott hány kocka van neki? Lehet csak a programok bugosak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47427) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
32bites oprendszer 4 GB ramból csak 3,6-ot lát. Dzdom h van ilyen sajátossága sajnos a 32 bitnek, de sehogy sem lehet rajta segíteni? (vmiért nem ment fel a 64 bit a gépre sajnos) Vagy nincs nagy különbség a 3,6 és a 4 giga között?

(#47428) szabonagyur válasza akos3 (#47427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ez így van rendjén. Hát ha netezel túl fogod élni a dolgot, meg elég sok esetben mivel gondolom nem egy túl nagy teljesítményű a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47429) akos3 válasza szabonagyur (#47428) üzenetére


akos3
addikt

hm..sejtettem h nincs mit tenni..
Egyébként egy Fujitsu Lifebook A544 (Intel® Core™ i5-4210M Processzor / 4GB / 1TB / Intel® HD Graphics 4600)

[ Szerkesztve ]

(#47430) szabonagyur válasza akos3 (#47429) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azon a WIn7 64 bitnek mennie kell. Biztos jól volt beállítva meg a telepítő megcsinálva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47431) akos3 válasza szabonagyur (#47430) üzenetére


akos3
addikt

Több telepítő cd-ről is megprobáltuk és nem ment. Pedig hozzá értő rokonhoz is elvittem és neki se sikerült.
Egyelőre nem érzünk hátrányt, csak nyilván bosszantó a dolog..

(#47432) szabonagyur válasza akos3 (#47431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyen hibával nem találkoztam még. Lehet BIOS beállítás nem jó, USB-ről nem akarjátok megpróbálni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47433) Doky586 válasza szabonagyur (#47426) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Titkolózással kezdte :W
Tehát lecserélte a Pentium4-esét egy Core 2 duo-ra... és?

(#47434) szabonagyur válasza Doky586 (#47433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Neked komolyan mi bajod van? MIlyen titkolózással kezdte? El vagy nagyon tévedve.
Teljesen mindegy mit cserélt mire nem? 2 magost lecserélte 4-re és nem látja, ezt leírta feketén-fehéren.
Tanulj meg olvasni. Szó sincs Pentium4-ről meg Core2-ről.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47435) Doky586 válasza szabonagyur (#47434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kedves szobanagyur !
Légyszives linkeld azon proci konkrét tipusát amiről beszélünk..!

(#47436) akos3 válasza szabonagyur (#47432) üzenetére


akos3
addikt

Az a rokon vmit ügyködött a BIOSban szerintem, de nem járt sikerrel. Pendrivról nem probáltuk (csak CD-n van oprendszer)
Igazából mondom, h tökéletesen megy így is, csak jó lett vna megoldani, de emiatt most nem kezdünk neki mókolni, mert így is happy van, h jól müxik legalább a 32 bites :)

(#47437) szabonagyur válasza Doky586 (#47435) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az kit érdekel mi a típusa? Számít is valamit? Nem.
Várom válaszod, hogy mégis mihez számít, hogy mondjuk E8400-at cserélt Q9600-ra vagy mondjuk egy G540-et egy i5 2500k-ra?

Valamit nagyon benéztél, szerintem lépj tovább.

(#47436) akos3: ha így jó nektek akkor hajrá ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47438) Doky586 válasza szabonagyur (#47437) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát azt se tudod miről beszélsz.

Majd ha konkretizálódik a tipus megérted mire céloztam.

(#47439) szabonagyur válasza Doky586 (#47438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogyne tudnám miről beszélek, nem egy gépben csináltam ilyen váltást, 1136 foglalat kivételével mindegyiknél... De el ne áruld a nagy titkodat, még véletlenül se segíts csak ha esetleg majd valaki kikönyörögni. Nagyon szeretem az ilyen embereket mint te is vagy, na látod ez a titkolózás amit te csinálsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47440) codec válasza szabonagyur (#47426) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
A feladatkezelő is 2 "kockát" mutat. Azért is érdekes, mert az eszközkezelőben viszont 4 CPU-t mutat.
Valamint, hogy az Xp (dual boot) gond nélkül beismerte mind a 4 magot, és ott a feladatkezelőben is 4 "kocka" van.
Nem szívesen raknám újra a Win7-et, de ha más nem lesz...
Nincs esetleg valami registry trükk, vagy bármi ami segíthetne?

Problémák elkerülése végett: E8400-at cseréltem Q9550-re.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47441) Doky586 válasza szabonagyur (#47439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Hogyne tudnám miről beszélek,"
Ha nem tudod hát nem tudod. Nem kell azt szégyellned. A kérdező se nevezte meg.
Ha ő a i8086 procit is 4magosnak tartja akkor te is annak tartod.. ok

(#47442) szabonagyur válasza Doky586 (#47441) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látom próbálsz most már teljesen hülyeségeket berakni ide, kész benézted, maradj csöndben.
Na de akkor lássuk az okosságod, old meg a problémát ha már ekkora arcod van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47443) Doky586 válasza szabonagyur (#47442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látom benézted, maradj csöndben..
Na de akkor lássuk az okosságod, old meg a problémát ha már ekkora arcod van.

(#47444) Troy. válasza szabonagyur (#47418) üzenetére


Troy.
addikt

Mit ajánlasz helyette és miért?

.

(#47445) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok segíteni? Remélem igen, mert már megöl az ideg!
Telepítettem egy Win7-et a laptopomra, és valamiért az otthoni csoport létrehozásánál elakad:
"A windows nem tud otthoni csoportot beállítani a számítógépen" üzenettel.
Ha hibaelhárítót próbálok futtatni kiírja, hogy "hiba történt a hibaelhárító futtatásában" :W
Új winyót kapott a gép (750GB) ez csak nem lehet gond! Minden driver fent van..., ha visszateszem a régi winyót, ott rendesen működik.
Csak egyszerűen szeretném másik gépről, tabletről elérni a laptopot, de nem megy :(

(#47446) szabonagyur válasza Doky586 (#47443) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIt néztem be? Mi bajod van? 2 magosat cserélt 4 magosra amit eddig is írtam.

(#47444) Troy: igazából bármi mást, maga a védelem jó lenne de ha minden hülyeségnél így össze fognak akadni én nem szórakoznék vele... Van egy milyen vírusírtót vegyünk téma ott ajánlanak, itt nem tehetem.

(#47445) Salex1: vezérlőpult - felügyeletei eszközök - szolgáltatások részben nézd meg, hogy fut e a 2 otthoni csoport kezdetű szolgáltatás illetve hogy van beállítva. Valamint a hálózati profilnál is ajánlott otthonit beállítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47447) Salex1 válasza szabonagyur (#47446) üzenetére


Salex1
senior tag

Fut mindkettő, sőt már újraindítani is próbáltam őket, de semmi. A háló profil is ki van választva, ott írja, hogy készen áll az otthoni csoport létrehozására, de ahogy rányomok, kiírja a hibát. A hibakereső ezt dobja: 0x8E5E0247

(#47448) szabonagyur válasza Salex1 (#47447) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha minden igaz csak Intel Rapid Storage-t kellene frissítened csak, fura de google szerint igaz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47449) Salex1 válasza szabonagyur (#47448) üzenetére


Salex1
senior tag

és azt hol?

(#47450) szabonagyur válasza Salex1 (#47449) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az kimaradt, ugye Inteles géped van? :D
Amúgy itt a link: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.