Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) akos3 válasza mttssz (#48245) üzenetére


akos3
addikt

ja én azt hittem megegyezik a kettő. Akkor szvás mert tényleg az van amit Doky586 írt

(#48252) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Egy helyen találtam viszonylag olcsón win7-et. De ott azt írják, hogy újrahasznosított licence. :F
Ilyet merjen venni az ember?

(#48253) Doky586 válasza F_Zolee (#48252) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak névre szóló áfás számlával és pontos megnevezéssel.

(#48254) F_Zolee válasza Doky586 (#48253) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom olyasmit is adhatnak.[link]

(#48255) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Windows billentyűkombinációra lenne szükségem. Hangerő csökkentésre, illetve növelésre meg tudja valaki mondani?

Választ előre is köszönöm!

(#48256) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki tudna tanácsot adni, hogy a programok eltávolításánál befészkelte magát egy program mystartsearch es a króm is ezzel az oldallal indul el, ha megnyitom. Na most ezt szeretném kigyomlálni a fenébe innen, de nem tudom uninstallálni , mert nem engedi...

THX!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#48257) Đusty válasza Sn00k (#48256) üzenetére


Đusty
addikt

adwcleaner

(#48258) Sn00k válasza Đusty (#48257) üzenetére


Sn00k
veterán

super, már ki is irtotta... THX!!! :R

3njoy the Lif3

(#48259) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Üdv!

A kérdésem z lenne, hogy mivel érdemes a RAM pontos megfigyelésést végezni? A probléma forrás a következő:
1. a gép bebootol ~ 2,2 GB ramot használ
2. minden program elindul aminek kell ~3,2-3,5 GB ramot használ
3. néhány óra idle után a szabad RAM 120 MB-ra esik le (8 GB a rendelkezésre álló)

A teljesítmény figyelővel és a taskmanaggerben sem látszik semmi különös program ami szívná a memóriát. A jelenség kb 2-3 hete jelentkezett és azóta folyamatosan megvan. Lefuttattam mindenféle víruskeresőket és nem találtak semmit. Kérdésem, hogy mégis mitől lehet ez a nagy RAM eltűnés? A probléma előtt 4,5 GB szinte mindig üres volt idle állapotban akár heteken keresztül történő kikapcs nélkül is.
Előre is köszönöm!

(#48260) ljungberg


ljungberg
tag

Sziasztok!

Van valamilyen lehetőség távoli gépet úgy újraindítani, hogy a frissítéseket is telepítse?
Shutdown parancsnál nem találtamerre lehetőséget.

Köszi!

(#48261) #22237440


#22237440
törölt tag

Hogyan lehet boot disk-et iso-ba tenni? Nekem mindenképp lemezkép kell.

(#48262) #22237440 válasza #22237440 (#48261) üzenetére


#22237440
törölt tag

Az egyik megoldás BurnAware. Jól működik és van ingyenes variánsa is.

(#48263) #22237440 válasza ljungberg (#48260) üzenetére


#22237440
törölt tag

Próbáltad cmd-ból? Arról a "shutdown" parancsra utalsz? Ha nem akkor itt van.

cmd-ba megadod a shutdown.exe -i parancssort, enter. Megnyilik az ablak ahol több számítógépet is megadhatsz (pc név vagy ip cím)

Szerintem bárhogyan is állítod le vagy indítod újra a masinát ha van internet csatlakozás, akkor automatikusan telepíteni fogja a frissítéseket.

(#48264) ljungberg válasza #22237440 (#48263) üzenetére


ljungberg
tag

Ismerem, köszi!

Központilag kezeltek a frissítések.
Sajnos csak leállítással telepíti fel őket, de távoli asztallal az sem megy. Pedig a wake on lan még megoldás lehetett volna. :F

(#48265) #22237440 válasza r3dwo0d (#48259) üzenetére


#22237440
törölt tag

Telepítsd újra a rendszert és ellenőrizd le, hogy minden eszközkezelő helyesen van-e feltelepítve. Ha csak egy ideje van így akkor így megoldható, de lehet hardware probléma is.

(#48266) Doky586 válasza ljungberg (#48264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem mi a gondod..
- A frissítések automatikusan települnek [link]
- Parancssorból újraindítod a gépet.. (ez megy remote desktoppal is)

(#48267) ljungberg válasza Doky586 (#48266) üzenetére


ljungberg
tag

Központilag kezelt a frissítés (céges környezetről van szó), csak leállítással telepíthető. Másik telephelyen levő gépekre rájelentkezve távoli asztallal már nem adott ez a leállítási opció sem. És nem is nagyon akarják engedélyezni.

A wake on lan jó is lenne, csak hát a telepítés és leállítást lett volna jó valahogy megoldani....
Gondoltam hát ha valahogy meg lehetett volna kerülni...

[ Szerkesztve ]

(#48268) Doky586 válasza ljungberg (#48267) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"leállítást lett volna jó valahogy megoldani"
Miért nem jó neked a 'shutdown /r' utasítás parancssorban?

"Központilag kezelt a frissítés"
ha központilag frissítik akkor TE mit akarsz frissíteni?

(#48269) ljungberg válasza Doky586 (#48268) üzenetére


ljungberg
tag

Azzal csak újraindítom, nem rakja fel a frissítést.

Csak akkor frissít, ha rányomok a telepítés és leállításra, magától nem települ és nem indul újra (ez a központi ennyit engedélyeztek és mást nem lehet), de amikor távoli asztallal kapcsolódok ez az opció megszűnik. Ezt akartam volna megkerülni valahogy. Mert ha sikerült volna a leállítás frissítések telepítésével a wake on lan már megoldható lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#48270) rgeorge válasza ljungberg (#48269) üzenetére


rgeorge
addikt

Most éppen nem tudok távoli asztalozni Windows 7-re, de nincs a Start menü-ben egy Windows rendszerbiztonság? Ott elérhető a többi leállítási lehetőség is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48271) Doky586 válasza ljungberg (#48269) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor így van beállítva? [link]
Át kéne kapcsolni (kapcsoltatni) az előbb mutatott ajánlott beállításra és megoldódna a gondod..

Persze lehet telepíteni RealVNC szervert is arra a gépre a win beépítettje helyett.

(#48272) ljungberg válasza Doky586 (#48271) üzenetére


ljungberg
tag

Azon vagyok egy ideje, hogy arra a pár tucat gépre engedélyezzék, de a bürokrácia útvesztői, stb.... :W
RealVNC-ért fejbe is lőnének, ha azzal próbálkoznék (egy ideje tiltott). :DD

[ Szerkesztve ]

(#48273) tobias40


tobias40
veterán

Üdv all!

Outlok-ban hogyan tudom beállítani hogy a "céges"leveleim a "céges"mappába kerüljenek,ne közvetlen a beérkezett-be?
A "céges" mappát létrehoztam a beérkezett fül alatt,csináltam egy szabályt is hogy a "céges"postafiókból a levelek a "céges"mappába kerüljenek de mégse oda mennek! :F

Hogyan lehet ezt beállítani?

Köszi a helpet előre is! :R

Közben sikerült,ahogyan megcsináltam csak azt nem értem előtte miért nem oda jött de már mind1! :C :K

[ Szerkesztve ]

(#48274) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami mód arra, hogy a telepített win7-ből utólag csináljak "upgrade" változatot? Registry átírás például?

A notim HDD-jét cserélni kellett. Telepítettem egy új 7-est, driverekkel-segédprogikkal felöltöztettem, beállítottam, aztán szerettem volna aktiválni. Amikor a termékkulcsot beírom, visszautasít ezzel a hibakóddal.
Van valami megoldás, hogy ne kelljen az egész telepítést újrakezdenem?

(Tisztázzuk, hogy van eredeti MS termékkód matricám, van számlám, van eredeti telepítőlemezem, és csak azt szeretném használni, amiért fizettem.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48275) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Visual Studio-nak nincs külön topicja, így itt érdeklődöm. Mióta telepítettem, azóta mindent debugolni szeretne. Beállításaiban kikapcsoltam a debug funkciót, de semmit nem javult a helyzet, mert hiba esetén ugyanúgy kidob a teljes képernyős alkalmazásaimból, csak helyette már ez az üzenet fogad:

Hogy lehetne véglegesen kiírtani, hogy ne csináljon semmit hiba esetén, ne próbáljon közbeavatkozni? Legszívesebben leszedném a programot, de szükségem van rá..

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#48276) brd válasza A_ScHuLcZ (#48275) üzenetére


brd
nagyúr

A Google első 3 találatát nézted már...?

The only real valuable thing is intuition.

(#48277) A_ScHuLcZ válasza brd (#48276) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, az pontosan azt a műveletet írja le, amivel ki és be lehet kapcsolni ezt a funkciót Visual Studio-ban. Mint írtam, én már kikapcsoltam ezt, de a teljes képernyős bezáró idegesítő funkció ettől nem szűnt meg, tehát hiába van bekapcsolva vagy kikapcsolva ez a funkció, mindenképp kivág a desktop-ra hiba esetén. Ezt szeretném valahogy orvosolni.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#48278) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

Win7 alatt Wi-Fi csatlakozik, majd azt a hibaüzenetet kapom, h korlátozott a hozzáférés, konkrétan nincs net.
Találkozott már valaki ezzel?

THX!!

Joe

(#48279) DS39 válasza A_ScHuLcZ (#48277) üzenetére


DS39
nagyúr

de amúgy is kivág, csak akkor max annyit ír ki egy alkalmazás esetén, hogy elküldheted a hibajelentést a Microsoftnak. vagy rosszul gondolom, és a képen látható üzenet máskor jelenik meg nálad?

(#48280) brd válasza A_ScHuLcZ (#48277) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem nincs VS-em, sem olyan gép, ahol telepítve van, és ő a debugger, ezért nem tudom (de igazából nem is akarnám :D ) kipróbálni, hogy mit csinál pontosan, de az első, és a 3. találatban írnak registry mókolásokat is, azokkal hogyan állsz?

The only real valuable thing is intuition.

(#48281) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?
Egyik ismerősöm olyan problémával fordult hozzám hogy a laptopján csak szimbólumok és ehhez hasonló jelek jelentek meg írás közben. Most viszont már semmit nem ír a billentyűzet. Viszont ilyen Ctrl+c meg Ctrl+v kombinációk viszont működnek.
Van valami ötletetek hogy mi lehet a probléma?
Azt mondta ismerősöm hogy a "Területi és Nyelvi" beállításnál a billentyűzet magyarra van beállítva.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#48282) Directors válasza Directors (#48281) üzenetére


Directors
senior tag

Nahh, annyiba változott a helyzet most hogy némelyik billentyűvel lehet irkálni de viszont nem minden működik. Például az "L" billentyű megnyomására kijelentkezik a felhasználó profilból.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#48283) Sub-ZeRo válasza Directors (#48281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

FN billentyű (funkvióbill) + valami kombinációja. Bátyámnak fel, vagy insert (fn+ins) és úgy vált át. De lehet nem insert billentyű,, most nem tudom pontosan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48284) DS39 válasza Directors (#48282) üzenetére


DS39
nagyúr

stornó az előbbi.... laptopról van szó, akkor beragadt valamilyen Fn billentyű, vagy lockolva lett.

[ Szerkesztve ]

(#48285) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Az lenne a gondom, hogy sokszor eléggé irreszponzív a felület. Például megnyitok egy jobbklikk menüt az asztalon, és tölt a kerék, de például a tálca ikonoknál, vagy egy txt Wordpados megnyitásán is el tud gondolkodni. Nem tudom mi okozhatja. Vírus valószínűleg nincs a gépen, esetleg a Torrentkliens, a böngésző, vagy a vírusirtó még amik ludasok elhetnek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#48286) LonGleY válasza mekker (#48285) üzenetére


LonGleY
veterán

Könnyű a teszt: kapcsold ki a torrentet és az antivírus folyamatos figyelését! A lassan induló programok problémáján ez segíthet. Ha minden azonnali lesz, akkor maradjon kikapcsolva / cserélj vírusirtót, illetve vegyél SSD-t (ez amúgy is alap a jelzett konnfigodhoz)...

A második teszt az, hogy megnézed, egy friss rendszer miként viselkedik a bekapcsolt antivírus mellett. Ha akkor jó, inkább szoftveres volt a baj, mivel a lassan felbukkanó jobbklikkes menük oka lehet a mindenféle rendszerbe épülő program.

[ Szerkesztve ]

(#48287) mekker válasza LonGleY (#48286) üzenetére


mekker
őstag

Talán a vírusirtó lehetett az, de még le kell tesztelgetnem. (ez egyébként másik gép, bár az SSD jogos)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#48288) Directors válasza Sub-ZeRo (#48283) üzenetére


Directors
senior tag

Ez a típusú laptopt van Asus x551c.
Melyik betű kombinációval lehet állítani hogy visszatudjuk állítani eredetire ? Vagy hol tudom megnézni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#48289) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Tudtok olyan programot, vagy arra megoldást, hogy az otthoni számítógépemhez hozzáférjek egy távoli helyről, és onnan irányítsam. Az otthoni gépemen szimulációt futtatok, ami fél napig eltart, és szeretnék néha rápillanti, hogy áll, néha bele-belenyúlni, ha szükséges.

(#48290) qqcqqc válasza dangerzone (#48289) üzenetére


qqcqqc
őstag

Teamwiewer kell neked.

(#48291) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Telepítettem SSD-re a win 7-et. Gondoltam a régi HDD-n lévő sok partíciót egyesítem. Nagy nehezen sikerült ide-oda másolgatással egyenként kiüríteni és a lemezkezelő-kötet kiterjesztésével összeolvasztani őket. Szóval nem üres a vincsi. Intézőben egy nagyként mutatja, de a a lemezkezelő megjegyezte a partíciókat. Lehet, vagy kell valahogy egyesíteni? Befolyásol bármit, hogy így maradtak?
Csatolok egy képet róla.
Köszi!!!

(#48292) VeryByte válasza malibu (#48291) üzenetére


VeryByte
őstag

Gép újraindítás után is ezt látod?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48293) malibu válasza VeryByte (#48292) üzenetére


malibu
tag

Igen

(#48294) VeryByte válasza malibu (#48293) üzenetére


VeryByte
őstag

Nos, csináltál néhány striped volume-ot.
Én mondjuk inkább lemásolnék róla mindent és egyesíteném őket, majd vissza az adatokat.
Igazándiból semmi baja nem lesz ha így hagyod, csak nem szép, és ha valaki nem tudja, hogy miről van szó és belenyúl, akkor bukhatod az összes adatod.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48295) malibu válasza VeryByte (#48294) üzenetére


malibu
tag

Igazából nem zavar, ha teljesítményben és kezelésben nem befolyásol semmit. Nem nyúl más a géphez.
Egy másik merevlemezen is megcsináltam, de ott egybeolvasztotta. Gondolom az is számít, hogy ez dinamikus az pedig alaplemez volt.
Még 1 kérdésem lenne. Feltettem SSD-re a win 7-et. Mivel ASRock alaplapom van, ami nem támogatja az AHCI-t, windowsban kellett megoldanom ezt a funkciót. Ekkor viszont az SSD átkerült a lemez 0-ról a lemez 3 helyre . Azt olvastam, hogy a rendszer SSD-nek fontos az első meghajtónak lennie. Ez így van, vagy teljesen mind1?
Működik rendesen minden végül is.

(#48296) Dragon1004


Dragon1004
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy számítógép (Asrock G41C-VS, 2*2GB 800-as kingmax, E5500 intel proci, Zotac GTX 260+) A problémám az lenne,hogy fel lett telepítve egy 64bit-es win7 látja a memóriát 4gb teljesen, élmény index adott rá 6,5 nem ez a lényeg. Viszont feltelepítés után elindítunk egy játékot v terhelést kap a számítógép a 4gb-ból azonnal 3,44 lesz használható és ezt már akkor is jelzi mikor kilépünk a játékból újra indítás nélkül. Majd az élmény indexet frissítését kéri mondván új hardvert észlelt és 5,9 lesz a memória értéke. Viszont most újratelepítés után és egy játék kipróbálását követően nem tudom, hogy de hirtelen 6gb memóriát érzékel és 3,44 használható. A kérdés mi a probléma illetve mért 3,44 használható a 64bites rendszeren, mert 32-ön megértem a 3,44-et.?

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#48297) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Van egy eredeti bontatlan OEM win7 x32 SP1 eng pro-m.

A kerdes az hogy a DVD tartalmazza e a 64bites verziot, illetve tudom e telepiteni vele mindenfele hekkeles nelkul?

Az elso hozzaszolasban van egy ei.cfg removal utility, de nem akarom leimagelni, patchelni, es vissza kiirni.

(#48298) Sub-ZeRo válasza coolpet (#48297) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze hogy tutdod telepíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48299) Doky586 válasza coolpet (#48297) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

természetesen nem tartalmazza..

(#48300) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnem frissiteni a notimat, mar jo fel eve nem volt. Magatol fel sem dobja az uj cuccokat, amit az asztali gepen is nem reg frissitettem. Ha ranyomok manual a frissitesek keresesere, akkor kidobja, hogy van uj frissito szoftver, leokezom, hogy telepitse es ezutan kidobja a hibakodot: 800F081F

A try again-re megint ugyan az ismetlodik. Rakerestem, a microsoft szerint telepitenem kell ezt a frissitesre valo alkalmassagi micsodat [link], ami egy 500 megas csomag. Ezt elinditva mar fut vagy ket oraja es folyamatosan fogy a hely a meghajtorol, mar vagy 6 gigat bezabalt es meg nem vegzett. :Y Nem talalkozott mar valaki ezzel a hibaval? Hogy lehetne megoldani?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.