Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) mezis válasza Lauda (#48300) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem úgy rémlik volt valami hasonló problémám. Az MS által javasolt dolgok hatástalanok voltak, csak a teljes újra install szüntette meg. (A Win particiók törlésével, formattálásával kezdtem.)

mezis

(#48302) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok.
Remélem jó topicban vagyok, tudtok segíteni, vagy legalább megmondjátok, hol kérdezősködjek...
Egy lehetőleg ingyenes windowsos program kellene nekem ami a következőt tudja:
Felcsatlakozok a géppel egy nyitott hálózatra, és a progi mondjuk 30 percenként végignézi, a hálózaton lévő eszközök MACAddressét, egyedi azonosítóját,és logolja mondjuk egy hétig, ezután valamilyen listában tudja szűrni azokat az eszközöket, amik minden nap csatlakoztak a hálózathoz, statisztikát mutat a hogy nány egyedi (különböző) eszköz használta a hálózatot, meg tudja mutatni, hogy adott eszköz mennyi idejig volt fennt a hálón...

Előre is hatalmas köszönet! :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48303) LonGleY válasza Lauda (#48300) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem is eleve friss rendszer telepítésvel.

[ Szerkesztve ]

(#48304) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, az a problémám, hogy van egy 1TB nagyságú Seagate barracuda lemezem, amit betettem egy USB2 csatlakozós chieftec black boxba. A windows 7 pedig nem akarja felismerni, most nézegetem a dobozon írja hogy win98, xp, me, de azt, hogy win7 azt nem. Van erre valami megoldás, vagy a windows 7 ilyen buta, hogy nem tud egy ilyen egyszerű eszközt külön meghajtó nélkül felismerni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#48305) Theo89


Theo89
csendes tag

Sziasztok! egy olyan problémám lenne hogy adott egy Windows 7 es lemez amit eddig sok gépre sikeresen telepítettem már, viszont tegnap egyik haver Samsung notebookjára raktam fel, fel is ment szépen, beállította az elején a kötelező kalibracios beállításokat is, de amint toltene be a rendszer egyből ujraindul a gép és ezt csinálja folyamatosan amíg ki nem kapcsolom! csak a Samsung feliratig jut el! tud erre valaki, valamit?

(#48306) Doky586 válasza BalanceR (#48302) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen elvileg sem létezhet PCre, legfeljebb a router tudja megmutatni..

[ Szerkesztve ]

(#48307) coolpet válasza Doky586 (#48306) üzenetére


coolpet
senior tag

Mar hogy a fenebe ne letezne.
ARP-nak hivjak a programot, windows schedulerrel, tudod utemezni, > operatorral tudod fileba loggolni, utanna meg barmilyen nyelven megirt programmal feldolgozni.

(#48308) coolpet válasza Doky586 (#48299) üzenetére


coolpet
senior tag

Akkor az ugy legalis, hogy innen leszedek egy 64 bit iso-t, es azt telepitem fel a kulcs-val?
Mellette termeszetesen meglenne a 32 bites telepito is.

Koszi!

(#48309) Fire/SOUL/CD válasza coolpet (#48308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak magyar telepítőt nem tudsz leszedni innen(már ha ez szempont).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48310) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Most reggel vettem észre, hogy 70-90%-on pörög a gépem indulást követően. Semmit nem indítottam el. A háttérben 97 folyamat fut. A chrome pl 4 szeresen fut amit ki tudtam silabizálni. Fut az explorer is, de azt nem is használom. Mit tudok tenni?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#48311) Doky586 válasza coolpet (#48307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ARP: majd elhiszem ha sikerül ott és teljesen úgy amiről a kérdés szólt..

Win: Igen, de a gyári lemezképet bárhonnan beszerezheted.

(#48312) rapidsquirel


rapidsquirel
aktív tag

Explorer nem játsza le a youtube videókat, csak fekete megjelenő ablak. Mozillán meg megy. Mit lehetne tenni?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#48313) LonGleY válasza rapidsquirel (#48312) üzenetére


LonGleY
veterán

Firefoxot használni.

(#48314) rapidsquirel válasza LonGleY (#48313) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Nem megoldás. Egyéb okos ötlet?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#48315) Htibimor válasza Htibimor (#48310) üzenetére


Htibimor
senior tag

Valaki help! :W Már vírusirtóval, registry cleaner-el is próbálkoztam. Semmi! :F Nem akarom újratelepíteni a gépet. PLS!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#48316) Lauda válasza mezis (#48301) üzenetére


Lauda
félisten

mezis, LonGleY

Nincs erre semmi javitas? Csak a friss rendszer oldana meg?

(#48317) Sub-ZeRo válasza rapidsquirel (#48314) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Flash update, vagy átálítani html5-re a youtube-ot és megnézni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48318) LonGleY válasza Lauda (#48316) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha ezt így tudnánk, akkor szerinted direkt nem írnánk? Próbálkozni lehet, rendelkezésre áll a Google és az egész net, de ha időt akarsz spórolni és biztosra mennél, akkor azt a megoldást választod, amit mi is tennénk. Ha érdekel, privátban küldök ilyen frissített rendszert is.

[ Szerkesztve ]

(#48319) Lauda válasza LonGleY (#48318) üzenetére


Lauda
félisten

Az a helyzet, hogy ezt leszamitva semmi gond nincs vele, most miert telepitsek egy uj rendszert a kobmeter kiegeszito programmal, ha egyszer maga a rendszer gond nelkul mukodik. Csak nem frissit. ;)

(#48320) LonGleY válasza Lauda (#48319) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor hajrá! Mondjuk idén eddig 4 olyan gépet mentettem, ami valamiféle vírus miatt szétgyalázódott (tavaly egy ilyen se volt). Nem árt azért az a rendszer-frissítés sem megelőzésképp.

(#48321) mezis válasza Lauda (#48316) üzenetére


mezis
nagyúr

Htibimor is: Legalább lesz mentésed vagy biztonsági másolatod a pótolhatatlan file-jaidról. (Lehet egy HDD MTBF-je 100000 óra, ez statisztikailag igaz is lehet. Aztán van olyan példány amelyiknek 200000 és akad oyan is amelyiknek csak 200 óra. (Ha a fejek mélyszántást végeztek a mágneslemezen, a Kürt Kft sem vállal adatmentést.)

mezis

(#48322) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy új Lenovo Z50-75 lapos, 1TB HDD-vel, 8GB RAM-al, AMD FX-7500 proccal. Dobozos Win 7-et raktam fel rá. Felraktam az alap programokat amik kellenek egy filmezős netezős géphez, drivereket felraktam, win le lett frissítve. De egyszerűen lassúnak tűnik a programok betöltődése, illetve a boot is.
Én évek óta SSD-t használok, így már nem nagyon van viszonyítási alapom, de lehetséges hogy egy frissen telepített gép lassú? Vagy csak a HDD miatt lehet ezt érezni?

Ha van mód arra hogy a programok gyorsabban töltődjenek be, vagy a boot is gyorsabb legyen, akkor megtennétek hogy leírjátok mit lehetne átállítani?

Vírusirtónak az MS ingyenes vírusirtóját raktam fel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#48323) LonGleY válasza jozsi252 (#48322) üzenetére


LonGleY
veterán

Jól érzed, vegyél ebbe is SSD-t! Az egy terás meg mehet ki egy USB3-as tokba.

Azt az irtót meg leszedheted, nem ér semmit. Helyette bármi más, pl. Comodo IS.

[ Szerkesztve ]

(#48324) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Hello!
SSD-re telepítenék Win7 Prof N 64bit os-t HyperX Fury 32gb-s usb 3.0 pendriveról usb 2.0 portról. A következő hiba lép fel:
"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni"
Kipróbáltam már azt is hogy lehúzom a hdd-ket, és parancssorból formázni az ssd-t, sőt még a telepítés gomb előtt 15mp -re leválasztom, azután vissza, és ismét 15mp...Viszont DVD-ről egy 32 bites ultimate meg simán felment. A dvd-nél létrehozza a 100megás partíciót amikor az "új" -ra kattintok, viszont a pendrivenál nem..Anno más pendriveról telepítettem fel ezt a win-t ssd-re, akkor nem volt gond, viszont akkor hdd-n volt egy 100mb-s partíció.
Van valakinek egyéb ötlete, vagy kiírjam dvd-re, és tegyem fel úgy?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#48325) Glaz-dozfhut válasza eLit-MiLan (#48324) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt próbáltad, hogy törölsz minden partíciót az SSD-ről és úgy indítod a telepítőt? Nálam máskor az vált be.

- Glaz-doz-fhut -

(#48326) eLit-MiLan válasza Glaz-dozfhut (#48325) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Igen, töröltem, és ugye az új gombot engedi utána, és itt a pendrivenál nem hozza létre magának a 100mb-s partíciót, de a dvd-nél igen. Azt is próbáltam, hogy dvd-vel létrehozattam a 100-ast, utána pendriveról bootoltam, de mindig ugyanaz a hibaüzi.

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#48327) Glaz-dozfhut válasza eLit-MiLan (#48326) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

És mért fontos annyira az a rejtett partíció? Nem működik onnantól a rendszer? Én az előbb említett módon csináltam a mostani telepítésemet és nincs vele gondom . És nekem sincs 100MB-os rejtett partícióm kép

- Glaz-doz-fhut -

(#48328) eLit-MiLan válasza Glaz-dozfhut (#48327) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Hát mivel ha ugyanazok a lépéseket csináltam a pendriveal, meg a dvd-vel, és egyiknél létrejött, míg a másiknál nem, gondoltam akkor ilyesmi lehet a hiba forrása, hogy pendrivenál nem stimm valami.

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#48329) Jeanne d'Arc

Sziasztok.
Eléggé kezdő vagyok a témában így lehet a kérdés is hülye lesz, vagy valójában tok egyszerű megoldani. Ujrahuztam a gépet (rufus pendrive-rol) Át is állítottam hogy onnan bootoljon majd mikor feltelepult minden vissza lett állítva , viszont azóta csak úgy tud elindulni a win ha belepek a biosba. Hogy tudom megoldani hogy automatikus legyen ez a művelet?
Köszönöm.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48330) LonGleY válasza Jeanne d'Arc (#48329) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit jelent az, hogy minden vissza lett állítva?

(#48331) Megane2000 válasza Jeanne d'Arc (#48329) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Boot sorrendet kell állítanod a biosba vagy mit?

(#48332) Fichtner


Fichtner
tag

Üdv.

Olyan problémám volna, hogyha megnyitom a vezérlőpultot, akkor lefagy a Windows intéző.
Próbáltam már VGA drivert frissíteni, operációs rendszert újratelepíteni, de a hiba megmaradt.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: Explorer.EXE
Alkalmazásverzió: 6.1.7601.17567
Alkalmazás időbélyegzője: 4d672ee4
Hiba – modul neve: DUI70.dll

Kicsit később ismét előjött kicsit másabb hibaüzenettel:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: Explorer.EXE
Alkalmazásverzió: 6.1.7601.17567
Alkalmazás időbélyegzője: 4d672ee4
Hiba – modul neve: StackHash_52fa
Hiba – modul verziója: 6.1.7601.18247
Hiba – modul időbélyegzője: 521eaf24

Legutóbb már egy ilyen hibaablak is megjelent:
A 0x77be32f2 címen található utasítás a 0x00040227 memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written.

Memtest-et futtattam, nem talált hibát.
Próbáltam újratelepíteni, illetve másik korábban lementett Windowsról készült image-t is próbáltam, abban is előjött a hiba. Viszont nem minden alkalommal jön elő, ha belépek a vezérlőpultba. Mondhatnám random szerű, de nagyon idegesítő, hogy nem tudom megfogni.

Van valami tippetek esetleg?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48333) Jeanne d'Arc válasza LonGleY (#48330) üzenetére

A boot sorrendet vissza hogy vinyorol bootoljon és ne pendriverol

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48334) Doky586 válasza Jeanne d'Arc (#48329) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csak úgy tud elindulni a win ha belepek a biosba"
Mi célból? Mit csinálsz ott?

"Hogy tudom megoldani hogy automatikus legyen ez a művelet?"
A bios-ba lépés? :DDD

(#48335) Jeanne d'Arc válasza Doky586 (#48334) üzenetére

A Windows elindulása természetesen. Régen nem kellett belepnem hogy elinduljon a Windows. Ha nem nyomok F10- et (Samsung Notebook) nem indul el a Windows csak feketeség és ennyi.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48336) Doky586 válasza Jeanne d'Arc (#48335) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csak úgy tud elindulni a win ha belepek a biosba"
Ismétlem: Mi célból? Mit csinálsz ott?

(#48337) LonGleY válasza Fichtner (#48332) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen forrásból telepítettél újra windowst? Milyen release-ről van szó?

(#48338) Fichtner válasza LonGleY (#48337) üzenetére


Fichtner
tag

Lemezről, Prof SP1-es.
De próbáltam a korábban hibátlanul működő rendszert image-ből visszaállítani, és ott is jelentkezett a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48339) LonGleY válasza Fichtner (#48338) üzenetére


LonGleY
veterán

1. próbálj meg egy frissített telepítőt, természetesen friss driverekkel (küldöm)

2. teszteld le az egyéb hardvereidet is, mert elég gyanús

(#48340) LonGleY


LonGleY
veterán

A saját kérdésem: ha az asztalon, a Start menüben és szinte mindenhol elcsesződtek a parancsikonok, arra van valami gyors fix? Mindegyiknél IE ikont mutat, illetve kiírja a kiterjesztést is (.lnk). Bár a tulajdonságokban helyesek az információk, az Internet Explorer akarja megnyitni őket. Valamit nagyon elbabrálhatott a srác, illetve mindenféle toolbarokkal szennyezte tele a gépét. Újratelepítés lesz, de hátha meg tudok spórolni 4-5 órát...

[ Szerkesztve ]

(#48341) LonGleY válasza LonGleY (#48340) üzenetére


LonGleY
veterán

Oké, közben megtaláltam: Unassoc
Az .lnk fájlok társítását kellett törölni.

[ Szerkesztve ]

(#48342) Jeanne d'Arc válasza Doky586 (#48336) üzenetére

Bekapcsolom a gépet fekete képernyő.
Ujra bekapcsolom hogy a Windows fusson nyomok egy F10-et Majd exit és boot override Kivalasztom a meghajtót amin a Windows van és elinditom. Ezeket a lépéseket szeretnem kihagyni, és azt szeretnem, hogy amikor bekapcsolom a gépet, magátol elinduljon a Windows.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48343) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Letezik win7-re olyan skin, amitol ugy nez ki mint a win 8.1? De csak olyan erdekelne, ami megbizhato es bevalt, hogy maga a rendszer ne karosodjon.

Koszonom!

(#48344) ledgeri válasza brd (#48206) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most idegesített annyira, hogy megcsináltam... de melyik mi volt, és mit csinált?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48345) Doky586 válasza Jeanne d'Arc (#48342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bios default beállításait betöltötted már?
A boot-sorrendet beállítottad már (rendesen a BBS-ben is) ?

Véletlen nem uefi-d van? Ki van kapcsolva a secure boot? és be van kapcsolva a bios-mód?

(#48346) qqcqqc válasza Lauda (#48343) üzenetére


qqcqqc
őstag

igen. úgy hívják win 8.1 :)

(#48347) Lauda válasza Lauda (#48343) üzenetére


Lauda
félisten

Talaltam egyet kozben: [link] Nem probalta valaki esetleg?

(#48348) Jeanne d'Arc válasza Doky586 (#48345) üzenetére

De, de UEFI. Megnézem ezeket, de elvileg ezek már le lettek zongorázva. (Más is tanácsolta hogy nem itt van-e gond).

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48349) brd válasza ledgeri (#48344) üzenetére


brd
nagyúr

A szabad memória figyeléséért felelős modult iktatta ki a 3 beállítás törlése.

The only real valuable thing is intuition.

(#48350) Cicero


Cicero
őstag

A microsoft compatiblity toolkit miért telepít egy "StockViewer" nevű control panel alkalmazást, ami ezt csinálja?

Ez vicces náluk vagy mi?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.