Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Kezdő vagyok válasza szabonagyur (#47850) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Jelen esetben magához a WD-hez kapott Smartware programra gondoltam,hogy azt ilyenkor érdemes-e letörölni,és újratelepíteni,vagy felesleges?
Az általad említett különleges esetre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#47852) szabonagyur válasza Kezdő vagyok (#47851) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd mwr el mit irtam eddig... hagyd beken a gepet es kesz. Telepuljin fel aztan lehet hasznalni vagy levalasztani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47853) dokee78 válasza PumpkinSeed (#23422) üzenetére


dokee78
félisten

Milyen értéket kell megadnom,hogy háttérben induljon a tálcán?

(#47854) LonGleY válasza dokee78 (#47853) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez a programtól függ, hogy van-e ilyen opciója.

(#47855) dokee78 válasza LonGleY (#47854) üzenetére


dokee78
félisten

Sajnos az nincs neki.
.jar file.

(#47856) dokee78


dokee78
félisten

Ha 2 GB RAM-os gépen 64 bites rendszer fut,akkor lassabb lesz a gép,mintha 32 bites futna rajta?

(#47857) LonGleY válasza dokee78 (#47856) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem feltűnően, de a 64-es egy kicsit elvileg több RAM-ot enne – ha lenne. Alapvető fontosságú 4 GB-ra bővíteni a gépet lehetőség szerint, ha nem csak Wordben vakarászol rajta.

[ Szerkesztve ]

(#47858) dokee78 válasza LonGleY (#47857) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#47859) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy problémám. Van egy 400.000 forintos orvosi eszköz a kezemben, 24 órás vérnyomásmérő, amit használni szeretnénk - számítógépen kell ráprogramozni a beteg adatait. De az a gyanúm, hogy nem telepítődik az USB driver hozzá. Telepítéskor azt írja: a windows nem tudja ellenőrizni az illesztőprogram gyártóját - én arra kattintok, hogy telepítse az illesztőprogramot, a telepítés látszólag tovább fut és sikeres.

A leírásban annyit írnak a telepítés folyamatáról, hogy "disable the driver signature enforcement" szükséges lehet, keressek utána az interneten :))) Megtettem, próbáltam a speciális bootolási beállításokat, hogy kiválasztva azt, hogy ne kérjen aláírást az illeszőprogramhoz - nem segített. Próbáltam itt átállítani: "Go to Start -> Run -> GPEdit.msc
Now go to User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Driver Installation -> Code signing for drivers". De ezzel sem lett jobb... Több megoldást nem tudok, mindig riaszt telepítés közben, hogy nincs aláírva...

Hiába indítom el a kezelőprogramot, nem érzékeli a számítógép az USB-n csatlakoztatott készüléket :( Se a leírásban, se az interneten nem találtam több infót... Tudnátok segíteni? A telepítő cd-n csak két *.inf és 1 db nagyobb méretű exe fájl van. Alapból nem keresgél illesztőprogramot a windows sajnos, ha USB-n rácsatlakoztatom.

(#47860) quailstorm válasza kalapacsolok (#47859) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP-vel próbáltad? :DDD

(#47861) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok !!!

Lenne egy óriási kérésem ... Linuxot ugye halál egyszerű usb-ről indítani, csak kell hozzá egy pendi... meg egy telepítő, plusz egy "módszer", az én esetemben program, ami megcsinálta nekem a boot menüt és ment. Na most.. kéne nekem egy "portable" windows 7 is pendin, ugyanis van pár program, amit sokkal jobban szeret a win 7 mint a 8.1, viszont a gépet nem szeretném újratelepíteni, mert jobban tetszik a 8.1, ezért lenne egy ilyen megoldás jobb. A kérdés, hogy lehetséges-e (elméletileg lehet), ha igazam van, akkor valaki részletesen elmagyarázná hogyan ? Olvasgattam guglin, de ... ha már itt a fórum reméltem segít valaki !!

Előre is köszönöm !!

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#47862) LonGleY válasza rbertkrl (#47861) üzenetére


LonGleY
veterán

32 gigás pendrive-od van? Kisebben nem hiszem, hogy elférnél. Nincs egy külső winyód se? Nem jó dual-bootban? VirtualBox-ban nem elég, ha Win 7-elsz? Mégis milyen program az, ami 7-en megy, de 8-on nem? Kompatibilitás-állítást próbáltál már? És mire elég egy pendrive sebessége? Mert szerintem nem sokra... Virtual-ban kb. minden jobban futna.

Szóval így ezer kérdés felmerül, hogy mennyi értelme van annak, amit szeretnél...

[ Szerkesztve ]

(#47863) rbertkrl válasza LonGleY (#47862) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Hát igen nincs 32 gigás. :/ Nincs külső vinyóm. Dual Boot-ban hogyan tudnám megoldani formázgatás nélkül ? Pl. firmware frissítő programok. pl. RKBatchTool. Nem működik 8.1-en. Csak 8-on. VirtualBox-ban nem dobálná el az USB eszközöket?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#47864) LonGleY válasza rbertkrl (#47863) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyenekhez tényleg nem lenne jó a virtuális verzió.

Akkor vedd meg a legolcsóbb használt HDD-t az apróról és rendben is vagy. 3-4 ezerért már kapsz használhatót.

Még az a kérdés merül fel bennem: ha nem valami jó a 8.1 arra, amire használnád, akkor miért azt nyomod? Semmi előnye a 7-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#47865) rbertkrl válasza LonGleY (#47864) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Nekem gyorsabbnak tűnik ... és az elég fontos szempont. Programozok amúgy suliban és arra használom nagyrészt és C# Debugban is gyorsabbnak tűnik. A win7 nem jött be, viszont ezt is valahogyan meg kéne oldanom. Szóval másik vinyó mindenképpen. Pedig reméltem, hogy meg lehet oldani pendiről.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#47866) Doky586 válasza rbertkrl (#47865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Veszel egy használt laptopot win7-el matricával. Vagy inkább lopni akarsz egyet (win7-et) ???

(#47867) LonGleY válasza Doky586 (#47866) üzenetére


LonGleY
veterán

Miről beszélsz most? Ezt te tudod?
Mit ugatsz bele hülyeségeket?

[ Szerkesztve ]

(#47868) Doky586 válasza LonGleY (#47867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már nagyon unlak hogy mindig belémkötsz. Lekophatnál rólam...

(#47869) LonGleY válasza Doky586 (#47868) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, nem kéne nonszensz baromságokat írni, tök egyszerű.

(#47870) szabonagyur válasza Doky586 (#47868) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megint te beszélsz félre, a kérdés nem a Win7 vagy használt laptop vásárlása volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47871) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

(popcorn) :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47872) Jarod1


Jarod1
addikt

valaki valami jó időjárás minialkalmazást tud az asztalra?

(#47873) HoTaZo válasza Sub-ZeRo (#47871) üzenetére


HoTaZo
őstag

:))

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#47874) Schurmann


Schurmann
újonc

Udv mindenkinek!

Szeretnek segitseget kerni.
Mai nap win7 et telepitettem pendrive rol.
Sajnos a kicsomagolasi pontnal 98%nal megalt.
Nem ment tovabb es idotullepes miatt leallt.
nem ertek hozza nehanyszor ujrainditottam de mindig leall.
A gepem nem tudom elinditani nert a win7et letorolte.
Szoval most egy pendrive es egy mobiltelefon amivel meg kell oldjam valahogy.
A gep egyebkent lenovo t420
Win 7 64bites.
barmilyen segitseget nagyon megkoszonok.

(#47875) szabonagyur válasza Jarod1 (#47872) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvass vissza kb 50 hozzászólást és van egy rakat.

(#47874) Schurmann: valószínűleg a telepítő hibás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47876) Jarod1 válasza Atlantisz48 (#47795) üzenetére


Jarod1
addikt

NagyZL: használhatod Bt os hangszoróval, csak aara ügyelj hogy BT a gyártó sajátja legyen ne windows-é
én egy JBL Flippel használom..

(#47877) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Ha vírisfertőzés miatt behal egy oprendszer akkor elég biztonság csak a particiótörléses, optikaimeghajtós újratelepítés, vagy jobb lenne egy particiótörléses, tesztrendszeren full formázós (vagy hds felülírós), majd 0-ról induló telepítés jobb?
(kieg: egy tároló-meghajó, semmi fel-le csatolós cucc, max internet)

Más az eredmény ha SSD, HDD?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47878) kalapacsolok válasza quailstorm (#47860) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Hahaha :) A kérdés, hogy hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne kérjen aláírást a drivernél és ne vinnyogjon? Hátha úgy jó lesz.

(#47879) quailstorm válasza kalapacsolok (#47878) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem nem kompatibilis a driver.
Aláíratlant már telepítettem én is az általad ismertetett módszerrel, de az annyi volt és kész.

(#47880) brd válasza ledgeri (#47877) üzenetére


brd
nagyúr

Törölj bele a HDD elejébe (pl. fizetős AIDA64, fizetős HDSentinel, ingyenes DBAN), az első pár MB-ba elegendő (de csak akkor, ha semmilyen adat nem kell a HDD-ről), hogy a MBR/partíciós tábla eltűnjön, és mehet a telepítés! Ebből a szempontból mindegy, hogy HDD, vagy SSD az alany. Ettől az adat egyébként ott marad a HDD-n, csak nem hivatkozik rá filerendszer, tehát megfelelő programokkal megtalálható, de önmagában nem fertőzőképes.
Egyébként, ha szigorúan vesszük, akkor a BIOS-t és a háttértárolók, ill. egyéb eszközök firmware-jét is át kellene nézni, mert ilyen kártevő is létezik, bár nem valószínű, hogy ilyen helyeken elbújni képes kártevővel találkoztál volna.

The only real valuable thing is intuition.

(#47881) rapidsquirel


rapidsquirel
aktív tag

Win7 64 bit, minialkalmazások nem működnek, "nem lehet kapcsolódni a szolgáltatáshoz", időjárás megjelenítése esetén ezt írja.
Tud vki megoldást? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47882) spiritex


spiritex
veterán

Tud valaki humánmeteorológiai win7 gadget-et?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47883) dokee78


dokee78
félisten

Hogyan tudom eltávolítani az értesítési panelról,ha egy programnak 3x van kinn az ikonja?
Tudom,hogy el lehet rejteni,de attól még ott lesz,ha kinyitom a kis felfele nyillal.

(#47884) Jarod1 válasza dokee78 (#47883) üzenetére


Jarod1
addikt

job klikk bezár.

(#47885) dokee78 válasza Jarod1 (#47884) üzenetére


dokee78
félisten

Vírusírtót nem zárhatok be.
Mind 3 ugyanazt csinálja,indítja.

[ Szerkesztve ]

(#47886) szabonagyur válasza dokee78 (#47885) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg elárulod melyikről van szó? Nem lehet, hogy a három ikon különböző funkciót mutat és össze lehet vonni a programon belül,

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47887) spiritex válasza dokee78 (#47885) üzenetére


spiritex
veterán

Végighúzod felettük az egeret nem tűnik el kettő?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47888) dokee78 válasza spiritex (#47887) üzenetére


dokee78
félisten

Nem :(
Régen volt ilyen az én gépemen,csak ott 2 volt,de egyszer csak eltűnt.

(#47889) szabonagyur válasza dokee78 (#47885) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy meg be tudod zárni, lődd ki feladatkezelőből mindet aztán indítsd újra.

mondjuk lehet a NAV/NIS fórumban több okosság lenne erre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47890) Jarod1 válasza dokee78 (#47885) üzenetére


Jarod1
addikt

msconfig, lődd ki a 2 másik progit

(#47891) rapidsquirel


rapidsquirel
aktív tag

Valaki, a kérdésemre, kicsit feljebb, nem tud megoldást?

szabonagyur: tudsz olyat amely az alkalmazást kis ablakban jeleníti meg?

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47892) szabonagyur válasza rapidsquirel (#47891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Időjárás alkalmazás sokaknak ilyen, pár napja/hete téma volt ez is... magától megjavul, vagy ha nem vannak más időjárás alkalmazások amiket meg lehet próbálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47893) spiritex válasza rapidsquirel (#47891) üzenetére


spiritex
veterán

Itt az első szinte teljesen ugyanúgy néz ki, és jól is működik!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47894) rapidsquirel válasza spiritex (#47893) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Köszi, csak a probléma az, hogy egyedül Redmond-ot találja, nem lehet beállítani rajta másik várost.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47895) spiritex válasza rapidsquirel (#47894) üzenetére


spiritex
veterán

Hmmm, nálam egyből behozza Budapestet, Szegedet, Egert, Kecskemétet, stb.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47896) DS39 válasza rapidsquirel (#47894) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam sem megy, bár nem szoktam használni, csak most ránéztem. bármilyen város írok, nem található.

(#47897) Doky586 válasza DS39 (#47896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én nem írtam be semmilyen várost. Így megtalálja automatikusan hol vagyok. és jól működik...

(#47898) szabonagyur válasza Doky586 (#47897) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha budapesti vagy nem csoda, hogy megtalálja mivel az az alapértelmezett, amúgy nem képes a minialkalmazás még erre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47899) Doky586 válasza szabonagyur (#47898) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt értsem úgy hogy minden budapesti embernek működik jól az időjárás minialkalmazás és minden vidékinek működésképtelenné vált? szerinted ez az oka ???

[ Szerkesztve ]

(#47900) szabonagyur válasza Doky586 (#47899) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ezt írtam, de hagyjuk... megint kezded.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.