Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) qqcqqc válasza SamSem58 (#48400) üzenetére


qqcqqc
őstag

nem hangszóró, az alaplapi csatira dugott speaker.

(#48402) SamSem58 válasza mezis (#48398) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Annyira volt másik az a gép (egy MSI alaplapos) hogy 2 asztali gépem van otthon és áttettem a merevlemezt abba. (ezt a hibás "öreg gépet" a párom szokta max. napi 2 órában használni, leginkább a 2007-es Word-öt és a böngészőt, ezért nem akarok sokat költeni rá)

Samsem

(#48403) Lauda válasza SamSem58 (#48395) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a leiras szerinti bekotessel elindul a tap es az alaplap, gondolom a vinyok is elindulnak, akkor a bekotes szerintem jo. Azt lett volna jo leirni, hogy a masik lapon hogyan kototted be a vezetekeket, de ezzel mar ugy sem lehet mit kezdeni. A masik alaplappal mi volt a baj, amiert cserelni kellett? Masik vga-val probaltad? Megy a gep csak kep nincs?

(#48404) SamSem58 válasza qqcqqc (#48401) üzenetére


SamSem58
aktív tag

hova kéne rácsatlakoztatnom a speaker kábelt, illetve honnét vegyem az?...

Samsem

(#48405) mezis válasza SamSem58 (#48402) üzenetére


mezis
nagyúr

A BIOS az alaplapon van, nem a HDD-n ! :Y
(Régebben foglalatban volt. Ha ilyen, moccantsd meg, hátha kontakt hiba van.)

Elsőnek egy másik tápegységgel próbálnám szóra bírni az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48406) SamSem58 válasza Lauda (#48403) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A másik alaplappal nem igazán tudni, hogy mi a gond - már 1,5 éve a videókari hibáját jelezte - ez a gép által küldött kód alapján egyesek szerint lehet az északi híd hibája is - tettem bele egy videókarit, időnként így is feldobta az említett videókari hibát (1/2 évben 1 x). Ám az utóbbi időben leállt, vagy a párom megmozdította a gépet, erre csak indítási javítással indult a Windows - szóval már minden baja volt neki - annyit látni a régi alaplapon, hogy a proci melletti 4 kondenzátorból 3 ugyancsak púpos... A régi alaplap szerintem nem így volt kötve, ahogy a manual jelzi, de már a hócipőm sem emlékszik a sorrendre... :-(

Samsem

(#48407) Lauda válasza SamSem58 (#48406) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a power sw jo helyre van dugva, akkor mar mennie kell a lapnak es mivel elindul, ugy gondolom az jo helyen lesz. Amit a kollega javasolt, proba masik tappal, aztan proba masik vga-val, proba masik procival. Ha ezeket vegigjarod es nem javul a helyzet, akkor valoszinu az alaplap kuka.

A bios nem torlodik. Ha az evek alatt lemerult az elem mondjuk, akkor max elvesznek a bios beallitasok, de a lapnak menni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#48408) SamSem58 válasza mezis (#48405) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Tudom, hogy a Bios az alaplapon van!! De, ha oké az alaplap, vagy a bekötés, akkor a monitoron látnám - de szólj, ha tévedek! Továbbá ezért kérdeztem, hogy okozhat e indítási hibát az, hogy az alaplap sokáig (évekig) nem volt használva. Elméletileg így törlődhet e a Bios, ám ettől valami jelet kéne, hogy a monitorom - nem de???.

Samsem

(#48409) mezis válasza SamSem58 (#48406) üzenetére


mezis
nagyúr

Tápegységben nézted az elkókat ?

mezis

(#48410) qqcqqc válasza SamSem58 (#48404) üzenetére


qqcqqc
őstag

Sehova, most néztem a manualban a képeket és ott van ráforrasztva az alaplapra a led-kapcsoló tüskesor és a sata csatik között.
Ez nem ad ki semmi hangot?
HA nem akkor a következő a kérdés?
1. proci jól van benne?
2. ramok rendesen benn vannak?
3 VGA teljesen benn van az aljazatban?

Ha nem halott az alaplapod és van speakered, ami nem csipog, akkor valamelyik fő komponens nem megfelelő illesztése lehet a ludas.

(#48411) SamSem58 válasza Lauda (#48407) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A táp szerintem hibátlan, legalább is eddig nem volt vele gondom. De, ha jó a bekötés, akkor miért nem lehet a nyomógombbal kikapcsolni a gépet... Mielőtt beletenném a videókarit, előbb ezt kéne tisztázni, mert nem szeretném a 1,5 éve egy húszas körül újonnan vett videokarimat tönkretenni.

Samsem

(#48412) SamSem58 válasza mezis (#48409) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nem kaptam szét a tápegységet - de az ellene szól a rossz elkóknak, hogy régi alaplappal mindig gond nélkül indult a gép....

Samsem

(#48413) zeon.hu válasza Lauda (#48384) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor törölhető a visszaállítás 15.5GB-ja?

#?*@&!

(#48414) < CyberBob > válasza HoTaZo (#48394) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nincs mindenkinek ott ilyen fájl, de amúgy is mindegy mert pár napig megy csak aztán lehet megint bohóckodni. Fel kell tenni másik időjárás gadget-et és kész, szerencsére van jó pár darab.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#48415) qqcqqc válasza SamSem58 (#48411) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor már tudjuk, hogy alaplapi vgat használsz. És az nem szált el?
Nálam annó egy am2-es giga alaplapon az halt be,
JA és Biosresetet csináltál?

(#48416) SamSem58 válasza qqcqqc (#48410) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A proci jól van benne, szerintem nem tudod rosszul beletenni, mert akkor nem fogja meg a socket... A ramok a helyükön vannak és jók (az írt hibák miatt nemrég RAM tesztet is futtattam)

Samsem

(#48417) Lauda válasza zeon.hu (#48413) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha a rendszer rendben van es szukseged van a helyre, akkor torolheted, igy viszont elvesznek a regebbi visszaallitasi pontjaid. De azt meg tudod nezni, hogy mikor legutobb frissitett keszult-e visszaallitasi pont. Lehet, hogy nem is az foglalta be a helyet, csak tipp volt. En mikor legutobb frissitettem a notit, direkt keszitettem egy manual pontot es azert tudtam, hogy mennyivel nott meg a lefoglalt hely a frissites utan. Ha nem egeto a hely, akkor en meghagynam, sosem lehet tudni.

SamSem58 nyomod folyamatosan a kikapcsologombot es nem all le a gep? Nyomjad 10 masodpercig, le kell annak allni.

(#48418) SamSem58 válasza qqcqqc (#48415) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Tény, hogy ebben az alaplapban is elszállhatott a vga... De az akkor sem tetszik, hogy a gépet csak bekapcsolni tudom, kikapcsolni csak úgy, ha megszüntettem az áramellátást... Mint írtam, van videókarim, ám így nem merem beletenni kipróbálni... BIOS resetet nem csináltam, mert a monitor szerint semmire nem reagál... ha a monitoron semmilyen jel nincs, akkor, hogy és mit kéne csinálnom? Kérdés, hogy az írt jelenség miatt (kikapcsolni akarásra nem reagál a gép) bele merjem e tenni a jó videókarit?

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#48419) qqcqqc válasza SamSem58 (#48418) üzenetére


qqcqqc
őstag

Proci beállítások lehetnek olyanok, amit a tiéd nem eszik meg.

Én egy használt lap esetén, ha nem procival veszem, amivel előttem bekapcsolják mindig Bios resettel indulok.
Így alapállapotba kerül a bios és megpróbálja autón felismerni a komponenseket.

(#48420) zeon.hu válasza Lauda (#48417) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez egy régi noti, lassan kuka lesz :)
(Jó eséllyel a videokártya halódik)
Volt kb 18-19GB szabad helyem, most van 1, szóval kellene a hely.

#?*@&!

(#48421) SamSem58 válasza qqcqqc (#48419) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Az alaplap (GA-K8RS482M) ua. és a proci is ua., ráadásul az én procimat tettem az alaplapba, mert arról tudom, hogy jó

Samsem

(#48422) SamSem58 válasza Lauda (#48417) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nem beszélte meg veled, hogy le kell állnia :) mert nyomhatom fél percig és nem állt le, szerintem, ha reggelig nyomom, akkor sem áll le :-(

Samsem

(#48423) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Ma választható frissítések közül, volt 5 db, rányomtam a telepítésre.

1. Frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2952664)
2. Frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB3035583)
3. Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2 - Intel(R) HD Graphics
4. Realtek Semiconductor Corp. - Audio Device, Other hardware - Realtek High Definition Audio
5. A Skype asztali alkalmazás Windowshoz 7.0-s verziójának ajánlott frissítése (kb2876229)

Ebből 4 simán fel is ment, de az 3. Intel HD Graphics már nem, 80070103 hibaüzenetet dobott... a oprendszer természetesen eredeti, megpróbáltam víruskergetőt is kilőni, de akkor se ment. Jelenleg az Intel HD Graphics 9.17.10.3347 driver van fent.

Beraktam rejtett frissítések közé. Kérdésem, hogy mi okozta a hibát, illetve szórakozzak-e a felrakásával, va hagyjam a fenébe, akár a többit se kellett volna :F

[ Szerkesztve ]

(#48424) qqcqqc válasza SamSem58 (#48421) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azért a kedvemért reseteld már le azt a biost.
Na légyszi....
Semmit nem veszítesz.

(#48425) SamSem58 válasza King Unique (#48423) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hali,

Az említett hibát általában a Windows Update hibája okozza. Ha itt megnézed - Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Windows Update (vagy csak beírod a start menü futtatásba - Wuapp és Entert ütsz) - és itt a Frissítési előzmények videomegjelenítésére kattintasz, a bejövő oldalon pedig a Frissítések telepítése - hibaelhárítás linkre kattintasz, akkor bejön a Windows súgó és támogatás és felajánlja Microsoft Fixit letöltését, aminek a futtatása kijavítja a hibát./az én Windowsom is eredeti, aztán 24.-én nem telepített választható frissítéseket, 25.-én meg már minden beavatkozás nélkül telepítette... ez van/

Samsem

(#48426) Falkon1400


Falkon1400
csendes tag

Sziasztok!
Van egy asztali PC-m, minden rendben volt vele. Winfos 7 van rajta. 2 hét szünet után bekapcsoltam, és nem tudok belépni a profilomba, mert egy ilyen szöveg fogad: "A felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni."
Van egy másik profil amibe belép, de abból semmit nem érek el, mert mindenhol rendszergazda jelszót kér. Szerintem én olyat nem adtam meg, vagy már elfelejtettem. Újrarakni nem akarom, mert elég sok cucc van, amit lementenék.

Van valamilyen alap jelszó, vagy hogyan orvosolható ez a probléma? Olvasgattam utána, de nem tudok új profilt létrehozni, mert az is korlátozva van...

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni. Örök hálám!

(#48427) SamSem58 válasza qqcqqc (#48424) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hogy cseréljem le, 1, sötét a képernyő, 2 a CD/DVD meghajtó amúgy is hibás volt, de már jelet sem ad :-o (volt benne lemez, tegnap egyszer jelezte /a zöld fény világított a CD/DVD meghajtón/ ma már semmi jel sincs)

Samsem

(#48428) qqcqqc válasza SamSem58 (#48427) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem csere reset. Szedd ki az alaplapból az elemet húzd ki a gépet a konnektorból.
2 perc után tedd vissza az elemet, dugd vissza a kanócót a röfibe.
Így minden bios beállítást törölsz és egy gyári alapra áll be.
Egy próbát megér.

(#48429) King Unique válasza SamSem58 (#48425) üzenetére


King Unique
titán

Értem, köszönöm a választ! :R
Első körben most lehet nem szórakozok vele, jó a mostani driverrel is. Ha majd máskor is hibát dob a WU, akkor ráengedem a fixet.

(#48430) SamSem58 válasza qqcqqc (#48428) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Ez tény, pont az előbb olvastam (most fordítottam le a manual ezen részét - keveset tudok angolul :( )
Ám egy dologra még mindig nem derült fény: miért nem lehet az előlapi főkapcsolóval kikapcsolni a gépet????

Samsem

(#48431) SamSem58 válasza King Unique (#48429) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Oké, tedd. Ám mostanában az a MS divatja, ha 2 x nem telepíti az ajánlott frissítéseket, fekete képernyő vár, hogy valószínűleg szoftver hamisítás áldozata lettél és kéri az online érvényesítő program futtatását - ami szerünk bármely böngészővel lehetséges - tapasztalatom szerint meg csak az Explorerrel :D (érdekes nem de?) /ezt csak azért írom, hogy ha netán ilyen lesz, ne lepődj meg!/ Az MS-nél ez a divat (meg a félszem :D )

Samsem

(#48432) King Unique válasza SamSem58 (#48431) üzenetére


King Unique
titán

Ezek csak választható, nem kötelező frissítések voltak mind, így ilyen talán nem lesz. Az IE11-et sem raktam fel, mert képernyőnagyításnál elbarmolta a minialkalmazásokat, amit máig nem javítottak ki...mégse lett semmi. Az ajánlott frissítéseket meg természetesen felrakom mindig.
Szépen lassan majd elkezdenek W7-en is szaporodni a hibák, h legyen egy újabb ok a 10-re váltásra, azon se lepődnék meg, ha lassító update-elet küldenének rá, mint ahogy almáék szokták... :DDD

(#48433) SamSem58 válasza King Unique (#48432) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Oké, minden jót! Amúgy senki és semmi sem tökéletes, mi meg elvárjuk "szegény" Bill Gatestól, hogy a Winyó tökéletes legyen, hát nem gyarlóság ez... :DD

Samsem

(#48434) SamSem58 válasza qqcqqc (#48428) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Bios reset meg volt, a helyzet változatlan.... :((

Samsem

(#48435) qqcqqc válasza SamSem58 (#48434) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor már csak az a kérdésem, hogy az alaplapba be van dugva mindkét tápcsatlakozó?

JA és húzd le a ház kapcsolóinak a csatiját és egy csavarhúzóval próbáld meg bekapcsolni úgy, hogy zárod a power két tűjét.

[ Szerkesztve ]

(#48436) SamSem58 válasza qqcqqc (#48435) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Igen be van dugva minden tápkábel és kábel - HDD LED, Power LED, Power Switch, illetve Power Connector. De mielőtt kérdezed sorolom, hogy a helyén van (manual szerint is) az ATX kábel, az IDE kábel, a CPU hűtő kábel és az USB kábel is. Amit írtál megcsináltam, be is kapcsolt a gép (a ventik és a led fények, de a monitor most is sötét) meglepő, az, hogy véletlenül csak kicsit nyomtam meg a főkapcsolót, így felpörögtek a ventik, majd le is álltak, de ha tényleg bekapcsolom, már nem bírom az előlapi kapcsolóval leállítani :(

Samsem

(#48437) HoTaZo válasza < CyberBob > (#48414) üzenetére


HoTaZo
őstag

OK, köszi! :)
Ha nagyon időjárást akarok tudakolni, akkor Időképre megyek, csak furcsálltam a fájl hiányát.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#48438) mezis válasza Falkon1400 (#48426) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próbáld meg ezzel. Van amikor működik. Nekem XP-nél két r.gazda felhasználó közül csak az egyiknek sikerült kitörölni a password-jét.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48439) SamSem58 válasza qqcqqc (#48435) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nos miután csavarhúzós rövidre zárás után is bekapcsol a gép. ha jó értelmezem, az alaplap kuka :(( mert szakszavakkal leírva: "az alaplap célorientált áramköre figyeli az előlapi ki/be kapcsoló gombot, és ha azt megnyomom, akkor az arra kijelölt másik csatlakozó póluson keresztül jelzi a tápegységnek, hogy a normál tápellátásra van szükség". (Wikipédia)

Samsem

(#48440) #41133696 válasza #41133696 (#48088) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ma kellett újratelepítenem a Windows 7-et, mivel költözik a másik lakásba, és anyukám gépe lesz, szóval egyhuzamban ahogy a kép is mutatja, minden hiba nélkül ment fel a legmasszívabb frissítési hullám:

(#48441) ÉNERGIE válasza brd (#48357) üzenetére


ÉNERGIE
tag

van piros is....a Samu TV vagy az R280X lehet a gond? Mind a kettőt kb karácsony körül vettem...

(#48442) < CyberBob > válasza HoTaZo (#48437) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha még is kellene másik akkor a Weather Center jól működig már pár hete nálam, csak az accuweather.com -ra kell állítani.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#48443) Lauda válasza #41133696 (#48440) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem se volt ebbol gond soha, hogy ha sok a frissites. Ki szoktam szedni, ami nem kell, a tobbi mehet, akarmennyi is. De a 8.1 se rinyalt miatta eddig egyszer sem.

(#48444) #41133696 válasza Lauda (#48443) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az igaz, hogy két magos proci és 3 GB RAM van a gépben, de már az alaplap korából fakadóan sem beszélhetünk csúcs konfigurációról (idén decemberben lesz 10 éves az alaplap), és sorozatban így telepítettem a Windows 7-et és a Vistát is rá az évek során. Sőt még a 64-bites XP-t is :)

[ Szerkesztve ]

(#48445) brd válasza ÉNERGIE (#48441) üzenetére


brd
nagyúr

A TV az egy passzív szereplő a képletben, a számítógépen lesz a bibi. VGA driver, vagy hangkártya driver (ha nem a VGA-n lévőt használod).

The only real valuable thing is intuition.

(#48446) krealon válasza Falkon1400 (#48426) üzenetére


krealon
veterán

""A felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni.""

A megoldas angolul, magyarul, kepekkel illusztralt leiras angolul.
A registry szerkesztest, egy masik adminisztrator jogu felhasznaloi fiokbol lehet elvegezni.

Es erdemes egy lemezellenorzessel kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#48447) Falkon1400 válasza krealon (#48446) üzenetére


Falkon1400
csendes tag

Köszönöm!
Próbáltam már ezt, de mikor átakarom nevezni, hogy .ba, vagy .bak, akkor piros x, ès megtagadja az egèszet. Lehet csökkentettben megpróbálom, mivel úgy belèp a fiókba. A jelszót sikerült feltörnöm, viszont mivel a másik profil korlátozott, mindenhez be kell îrni a jelszót. Beîrom, enter, ès semmi nem törtènik... Pedig elfogadja a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#48448) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként egy vicc az is, hogy friss Windows telepítésnél is a február 10-én kiadottak közötti két frissítés lemezkarbantartózás után újból-és újból megjelenik:

Tehát a WU szerverein nem cserélték javított verzióra azóta sem.

(#48449) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Friss telepítés során Windows update közben dobott a gép egy kék halált.
A kérdésem, hogy a rendszer logokból meg tudom állapítani, hogy melyik hardver vagy szoftver okozta?
Ha igen, hogyan?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48450) krealon válasza Falkon1400 (#48447) üzenetére


krealon
veterán

De a registry szerkesztest ugye nem a TEMP profil alol vegezted? Mert persze onnan nem fog menni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.