Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) Doky586 válasza szabonagyur (#47900) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálnék segíteni azoknak akiknek nem működik. erre adtam egy tippet..

Te mivel magyarázod hogy ugyanaz a gyári program egyik embernél működik, másiknál nem? csak nem az isteni gondviseléssel? :)

(#47902) rapidsquirel válasza Doky586 (#47897) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Én sem írtam be várost, mégsem működik. Keresőre nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47903) spiritex válasza Doky586 (#47897) üzenetére


spiritex
veterán

Na de most melyikről beszéltek, a gyáriról, vagy amit linkeltem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47904) rapidsquirel válasza spiritex (#47903) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

A linkeltről. kapásból Redmond jön be. Ha beírok akármit, nem változik semmi, ugyanúgy Redmond marad. Gépet újraindítottam, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47905) szabonagyur válasza Doky586 (#47901) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen kb azzal lehet magyarázni, mivel van akinek megy van akinek nem megy. Ha rákeresel a net is tele van ilyen problémákkal, sokan írják, hogy valószínűleg ez is le fog állni mint a valutaváltó dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47906) spiritex válasza rapidsquirel (#47904) üzenetére


spiritex
veterán

A nagyítóra is rákattintasz?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47907) Doky586 válasza spiritex (#47903) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nekem a gyári tökéletesen működik, így felesleges másikat telepítenem.
így a gyáriról beszéltem, elnézést ha megtévesztő volt.

(#47908) rapidsquirel válasza spiritex (#47906) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Egyszerűen Győrt nem találja.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47909) spiritex válasza rapidsquirel (#47908) üzenetére


spiritex
veterán

o-val írjad! Akkor meglesz! :)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47910) rapidsquirel válasza spiritex (#47909) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Ok, megvan, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47911) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Hogyan tudnék Windowst Updatelni úgy, hogy ne kelljen az adott gépre belépnem (virtuális gép)?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#47912) DS39 válasza Doky586 (#47897) üzenetére


DS39
nagyúr

a poén az, hogy még az az opció sem aktív:

mondjuk a Rainmetert jobban csípem, azt is használom, de azért fura, hogy vkinél megy, vkinél nem.
(nem csak magyar várost nem talál, de London, New York, stb sincs)

[ Szerkesztve ]

(#47913) DS39 válasza spiritex (#47906) üzenetére


DS39
nagyúr

ez viszont frankón megy, de ez nem a gyári, én is azt gondoltam arról szól a diskurzus eddig. :)

(#47914) #22237440


#22237440
törölt tag

Volt úgy valakinek, hogy megmagyarázhatatlanul újraindul az op. rendszer? Egyszerűen elsötétül a képernyő és újraindul a gép. Mielőtt betöltődne a rendszer különböző módú indítást javasol, majd végre valahogy betölti és legutóbb kidobott egy, az alább látható kis, értelmezhetetlen ablakot. Majd végül a rendszer online hibakeresést és kiigazítást színlel. Mi a véleményetek. Mi lehet a baj?

(#47915) Doky586 válasza DS39 (#47912) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a poén az, hogy nekem is ugyanilyen és mégis megy...

a Foreca pedig más cég mint a Microsodt. De nekem ez a Gyári időjárás. Vagy nem ez az eredeti?

(#47916) szabonagyur válasza Doky586 (#47915) üzenetére


szabonagyur
félisten

Foreca az időjárás szolgáltató, nem az MS-től kapta az adatokat.

Azért is lehetséges, hogy ez is meg fog szűnni mivel Win8.1 esetében is a Foreca volt az egyik időjárás szolgáltató egész pár hónappal ezelőttig, de átálltak a Win8.1-es beépített appban a Bing Weather-re mint szolgáltató.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47917) Doky586 válasza szabonagyur (#47916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel a Foreca-nak semmi köze a valutaváltáshoz, így (szerintem) hibásan kapcsolod össze azt hogy:ha megszünt a valutaváltó akkor az időjárás is meg fog szünni. Nem látom az összefüggést..

(#47918) szabonagyur válasza Doky586 (#47917) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most komolyan neked ennyire szöveg értelmezési gondjaid vannak, hogy egyszer nem érted meg mit írtam?

De ha ennyire érdekel 8.1 alatt a valutaváltónak is megváltozott a forrás szolgáltatója.

Komolyan nem tudom már minek szenvedek azzal, hogy valamit megérts, de megpróbálom utoljára:

Win7 weather gadget: kiszolgálója: Foreca ------- Win8.1 weather app kiszolgáló: foreca majd cserélődött Bing weatherre

Win7 valutaváltó: kiszolgálója: valami volt ----- Win8.1 valutaváltó app kiszolgáló: valami volt majd cserélődött Bing-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47919) Doky586 válasza szabonagyur (#47918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK Csak azt mondd meg hogy
1: nálam miért megy
2: DS39-nél miért nem megy
3: DS39-nek mit kell átállítania hogy neki is menjen...

Mindhárom kérdésre pontos választ várok.

(#47920) szabonagyur válasza Doky586 (#47919) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg nem volt tökéletes az átállás még, de meg lesz az is, valutaváltó is ment egy ideig egyeseknek. De ha ennyire kötekedni akarsz megnézheted, hogy a net tele van ilyen weather gadget leállással már egy ideje és nem jött helyre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47921) Doky586 válasza szabonagyur (#47920) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3-ból 0. Érdekes a hozzáállásod. de nem egyedi. De így legalább nem kell segítened senkinek azok közül akiknek problémája akadt ezzel.. (=szándékodban sincs segíteni)

Nemis gondolkodsz el azon hogy valami miért működik eggyeseknél, míg másoknál miért nem. Megelégszel azzal hogy nem megy és kész. Ráfogod a nyuszira..

(#47922) ledgeri válasza brd (#47880) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak eszembe jutotott, szerencsére nem vagyok most ilyen helyzetben, de lagalább lesz mire emlékezni a legközelebbi könyvtárban, ha tényleg megtörténne... :(((

Olyan mélyre mivel lehet hatolni írtás szempontjából?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47923) szabonagyur válasza Doky586 (#47921) üzenetére


szabonagyur
félisten

És te tudsz rá megoldást mondani azon kívül, hogy neked meg megy? Úgy szeretem, hogy okoskodsz mindig, de megoldásod neked sincs rá, szándékod neked kimerül az okoskodásban, közben szakmai tudásod a nullához közelít, mindig csak beröfögsz valamit. Múltkor is volt egy ugyanilyen vita, hogy mondtad, hogy tudod a megoldást, de azt már nem mondtad el, könnyebb sz@rban hagyni a kérdezőt ugye?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47924) Zola01


Zola01
tag

Hali!

Nekem sem ment az időjárás widget.
CyberBob linkelt hármat és az első progi hozzászólásainál volt ez:

I found the solution!
Go to "C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Microsoft\Windows
Live\Services\Cache", open "Config.xml" (Right Mouse Button -> Edit) and save it
(File -> Save) without doing any changes. After 10-20 seconds, restart
the gadget!

Megcsináltam, nyomtam egy restartot és azóta újra működik a gyári widget, várost is megtalálja. :)

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#47925) spiritex válasza Zola01 (#47924) üzenetére


spiritex
veterán

Hát ez komoly, tényleg megy! Köszi!

"Megcsináltam, nyomtam egy restartot..."

Nem tudom mire írtad a restart-ot, a gadget-re vagy a win-re, de elég csak a gadget-et újraindítani.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47927) HZoli87 válasza Zola01 (#47924) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Köszi, nálam is működik.

(#47928) rapidsquirel válasza Zola01 (#47924) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Tényleg működik, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#47929) koshmar válasza Zola01 (#47924) üzenetére


koshmar
őstag

Most az egyszer nem olvastam vissza, és azonnal új hsz-t írtam, erre a megoldás kettővel az enyém felett volt. :D

Köszönöm, simán jó lett. :R
Idegesített is, hogy már hónapok óta nem jó a kedvenc widgetem.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#47930) adika4444


adika4444
addikt

Üdv!

Kellene nekem egy kis segítség.
Adott egy gép Windows 7 Profesional-lal, 64 bites. A kérdésem pedig az, hogy hogyan kell rá telepíteni a Netkeretrendszer 3.5-öt?
Van egy 32 bites-sel ugyan ilyen 7-tel futó laptopom is, azon régebben megoldottam valahogy, csak már nem emlékszem, hogyan. A Microsoft oldaláról szedtem egy Netkeretrendszer 3.5 SP1-et, de extractol, aztán bezáruul, és nem tudom telepíteni. Akinek van ötlete, annak előre is köszi!:)

üdv, adika4444

(#47931) LonGleY válasza adika4444 (#47930) üzenetére


LonGleY
veterán

Sehogy, eleve benne van. Win update meg felfrissíti.

[ Szerkesztve ]

(#47932) < CyberBob > válasza Zola01 (#47924) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam is működik (csak simán rámentettem a Config.xml -re). Kösz, hogy szóltál nem is vettem észre a linkelt oldalon a megoldást. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#47933) adika4444 válasza LonGleY (#47931) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Köszi, de valamiért még mindig nem megy, pedig update-ről mindig fel vannak rakva a frissítések. Stopped working, és ap crash-t ad ki az alkalmazás leállt ablakban a prbléma részleteinél, pedig 32 bites Windowson ment gond nélkül. Ja és a program telepítése és törlésében például nincs ott a Netkeretrendszer 3, csak a négyes. Akkor is integrált, ha nem látom ott?
köszi

üdv, adika4444

(#47934) LonGleY válasza adika4444 (#47933) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, nem megy valami adott program, ami 3-ast követel? Vagy miért érdekes ez?

Lehet látni a 3.5-ös telepítő követelményeinél, hogy a Win 7-et nem támogatja, hisz minek is, ha egyszer már benne van a rendszerben...

[ Szerkesztve ]

(#47935) adika4444 válasza LonGleY (#47934) üzenetére


adika4444
addikt

Így van, van egy játék ami nem akar menni, pedig a dokumentációban Netkeretrendszer 3.5 vagy újabb van, viszont még sem megy... Most azon gondolkodom, hogy egy sima hármas fel menne-e, de ha 4.5-ig bezárólag az összes integrálva van, akkor annak sincs értelme... Kéri még a DirectX-et, de az meg fennt van, így tanácstalan vagyok. Bár 32 bitre van tudtommal írva, de kéne menyjen 64 bit alatt, nem? Vagy ki kellene legalább írnia, nem?

üdv, adika4444

(#47936) rgeorge válasza adika4444 (#47933) üzenetére


rgeorge
addikt

Windows 7-ben a [Vezérlőpult]-[Programok és szolgáltatások]-[Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása] alatt van a .NET Framework 3.5.1, nem külön kell telepíteni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#47937) adika4444 válasza rgeorge (#47936) üzenetére


adika4444
addikt

Megvan, be is van pipálva, de a játék még sem megy. Vagy vegyem ki mellőle?

üdv, adika4444

(#47938) adika4444


adika4444
addikt

Megoldódott, másik notin hibátlanul megy 32 bites rendszerrel. De akkor viszont következő dilemma, tudok valamit tenni annak érdekébe, hogy ezen a notin menyjen amin 64 bites Win fut?
Vagy ez reménytelen ötlet?

üdv, adika4444

(#47939) DS39 válasza Zola01 (#47924) üzenetére


DS39
nagyúr

ez durva, köszi! nálam is megoldotta, még újraindítani sem kellett kb. 20 másodperc után betöltötte az aktuális időjárás infókat. :Y

(#47940) LonGleY válasza adika4444 (#47938) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem hiszem, hogy reménytelen, de hogy mi a megolds, arra nincs tipp. Esetleg, ha leírnád a játék nevét, rá lehetne keresni a problémára (bár ezt te is megteheted). Én még olyan appal nem találkoztam, ami 64 alatt nem ment volna, csak 32-n.

(#47941) Zola01


Zola01
tag

Na örülök, hogy mindenkinek működik.
Igen, az újraindítás nem kell, én csak biztosra akartam menni :)

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#47942) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus notebookom, amit külső monitorral használnék, és a notebook le lenne csukva.
Van rá mód, hogy billentyűzetről vagy egérről kapcsoljam be?
Ha nincs, akkor arra, hogy hibernálásból a bill vagy egér felébressze?

köszi

(#47943) szabonagyur válasza Chesterfield (#47942) üzenetére


szabonagyur
félisten

a lecsukott dolog nem epp ajanlott mivel a gep ott is levegozik... a bekapcsolas az gep fuggo, biosban nezd meg es a hibernalas is ilyen.
szerintem max alvasbol ebresztes jon ossze

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47944) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

win7-et, hány gépen lehet legálisan használni ? Pl: ha van 20 számítógépem, mindegyikre meg kell venni ?
THX!

3njoy the Lif3

(#47945) szabonagyur válasza Sn00k (#47944) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van 1 licensz = 1 gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47946) h1ght3chzor válasza Sn00k (#47944) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

1 licence 1 gép.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#47947) Sn00k


Sn00k
veterán

Meg annyi ,hogy ugyan ez ervenyes a jatekszoftverekre is?
Koszi!

3njoy the Lif3

(#47948) szabonagyur válasza Sn00k (#47947) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen, minden szoftverre érvényes, kivéve arra amit direkt több gépre veszel meg.

Gondolj bele mi a biznisz benne ha egy ember megveszi és a fél város azzal játszik...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47949) Sn00k válasza szabonagyur (#47948) üzenetére


Sn00k
veterán

Rendben , koszi!

3njoy the Lif3

(#47950) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

A C meghajtón valami "nem stimmel" a szabad hellyel. Tulajdonságlapon 83 GB foglalt helyet ír, ha mindent láthatóvá teszek és kijelölve "leszámoltatom" a tartalmat akkor viszont csak 46 GB mutat. Ez a közel 40 GB szellemadat egy kicsit zavar. Hol, hogyan kellene ezt orvosolni?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.