Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) Winnie The P válasza csixy (#48148) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem kell riogatni az embereket, érdekes nálam minden gond nélkül felment az összes frissítés. Még eddig soha nem volt gond egyikkel sem. Lehet, hogy a gond nála van. Egyedi esetről lehet szó.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#48152) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Tiszteletem,

2-2.5 év után döntöttem úgy, hogy újrahúzom a gépet. Mivel nem nagyon értek hozzá, ezért a holnapi nap folyamán beviszem egy számítástechnikai üzletbe. A kérdésem az lenne, hogy a gép kipucolásáért, illetve a WIN 7 Ultimate 64-bites rendszer telepítéséért mennyit kérnek az ilyen üzletek?

Előre is elnézést, ha rossz helyen kérdeznék. :R

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#48153) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok.
Nem tudjátok miért van az, hogy ha elkezdek letölteni bármit akkor a win szaggat, a hang, az animációk minden. Amint befejeződik a letöltés abbahagyja és visszaáll normális működésre.
Nem a hardver gyenge...i3 3217u, 6gb ram, ssd.

(#48154) brd válasza tibbike01 (#48153) üzenetére


brd
nagyúr

Hálókártya, vagy esetleg a drivere rossz. De lehet még rosszul programozott tűzfalszoftver, ill. talán még valami kártevő is okozhatja.

The only real valuable thing is intuition.

(#48155) tibbike01 válasza brd (#48154) üzenetére


tibbike01
őstag

Próbáltam drivert cserélgetni a wifi adapternek. Illetve próbáltam a vírusvédelmet-tűzfalat is kikapcsolni, de egyik sem járt sikerrel.

(#48156) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo G570-es gépem,mostanában nem lehet csak úgy eltávolítani a tálcáról az usb-n keresztül csatlakoztatott eszközöket.Ha telefont dugok rá a gép csak pittyen de nem látja a gép a memóriáját.
Mi lehet a probléma?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#48157) brd válasza tibbike01 (#48155) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg a háttértárolón a másoláskor nem csinálja ugyanezt? Ha nem, akkor valószínűleg a kártya rossz. Esetleg még egy Process Explorer-rel megnézheted, hogy mi eszi a CPU-t (ha egyáltalán eszi) a letöltés közben.

The only real valuable thing is intuition.

(#48158) tibbike01 válasza brd (#48157) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem csinálja.
Mindegy, újrahúzom holnap a windowst.

(#48159) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Procit cseréltem a gépemben egy Phenom II X2-őt X4-re.

És ezt látom:

Mit tudtok tanácsolni? Gyakorlatilag olyan mintha ki sem cseréltem volna. A deszka támogatja a procit és a BIOS is.
Azt gondolnám, hogy a win ezt alapból felismeri.

Win7 x64.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#48160) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Van nálam egy zenbook. SSD-t raktam bele a gazdájának, win telepítés után azt csinálja, hogy ha az energiagazdálkodás szerinti idő után kikapcsol a monitor, utána nem kapcsol vissza. Nem fagy, de csak a háttérvilágítás kapcsol be, kép nincs.

(#48161) freeknight válasza Winnie The P (#48151) üzenetére


freeknight
őstag

Üdv

Igen, az ominózus frissítést kivéve sem tudott települni a többi. Mi lehet a baj? Sérülhettek az updater fájljai?

(#48162) csixy válasza freeknight (#48161) üzenetére


csixy
addikt

Ha működik a rendszer visszaállítás, akkor állítsd vissza az ominózus akku lemerülés előtti időpontra. Utána próbáld újra frissítgetni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48163) brd válasza SpongyaBob (#48159) üzenetére


brd
nagyúr

Az msconfig-ban nem állítottál véletlenül a fals tanácsokra hallgatva CPU-számot? Az eszközkezelőben hány CPU látszódik, ill. ott az új neve van?

The only real valuable thing is intuition.

(#48164) SpongyaBob válasza brd (#48163) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen ott az új neve van:

Ezért nem értem.

Viszont a feladatkezelő és az aida szerint is csak két mag van használatban.

msconfigban nem állítottam semmit illetve nem tudok róla hogy állítottam volna.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#48165) brd válasza SpongyaBob (#48164) üzenetére


brd
nagyúr

Azért nézd meg: futtatásba: msconfig, aztán Boot tab, Advanced options, és a Number of Processors ne legyen kipipálva (ha ki volt, restart kell). Valamilyen Live Linux-ot nem tudsz indítani, és megnézni, hogy ott használható-e a 4 mag?

The only real valuable thing is intuition.

(#48166) SpongyaBob válasza brd (#48165) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm a segítségedet!

2 magra volt állítva. :R Viszont nem is foglalkoztam vele, mert mikor tegnap megnéztem nem is lehetett 2 magnál többre állítani, de tegnap úgy kapcsoltam ki hogy kivettem a pipát és most már jó :) Bamba voltam no.

Linux-szal kapcsolatban amúgy sem vagyok képben :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#48167) Salex1


Salex1
senior tag

Az mitől lehet, hogy win alatt megosztást (otthoni csoport - írás/olvasás/teljes jog) elérem rendesen, viszont írni/törölni nem enged?

(#48168) Winnie The P válasza freeknight (#48161) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali! Volt már korábban is ilyen jellegű probléma? Esetleg meg kéne próbálni manuálisan letölteni és úgy telepíteni. Igazából mást nem tudok javasolni neked. Gondolom a rendszer az eredeti?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#48169) Dot


Dot
őstag

Helló!

Van egy SSD-m rajta a w7. Telepítéskor AHCI módban volt a biosban a vezérlője.
Vettem 2 HDD amiből akarok mellé RAID-et csinálni. Ugye ha átállítom a biosba a vezérlőt RAID módba, akkor kékhalálozik betöltéskor.
Kérdésem: Meg lehet-e a dolgot windows reinstall nélkül oldani?
Mármint, hogy átállítom raid-be és betöltsön a windows.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#48170) Fire/SOUL/CD válasza Dot (#48169) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Talán az egyetlen járható út, hogy elindítod az OS-t, így AHCI módban, és feltelepíted az alaplapod oldaláról letölthető Intel Rapid Storage Driver-t. Reboot és BIOS-ban RAID-re állítani a SATA portokat. Vagy elindul vagy nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48171) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Adott egy HP gép, amit még annó előre telepített Win7-tel adtak(OEM) . Cserélni szeretném a HDD-t, ehhez az ISO-t a Microsoft honlapjáról akartam letölteni. A aktiváló kód beírása után 715-123130 hibakód fogadott. Elvileg kellene írni a HP-nak, hogy kéne valami megoldás, de a gépet még ma meg kell csinálnom. Szedjek le netről egyet, telepítsem azt és reménykedjek, hogy a HP 30 napon belül válaszol?

(#48172) Dot válasza Fire/SOUL/CD (#48170) üzenetére


Dot
őstag

Fent van a driver, de nem indul.. Kék halál ahol eddig.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#48173) Olyasmi válasza Olyasmi (#48156) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Erre valaki?

(#48174) LonGleY válasza Olyasmi (#48156) üzenetére


LonGleY
veterán

futtass le pár anti-malware-t

(#48175) freeknight válasza Winnie The P (#48168) üzenetére


freeknight
őstag

Szia!

A manuális letöltést hogy gondolod? Nem az a windows update lényege, hogy magától tölt és telepít? Azt megoldottam, hogy kivegyek egy frissítést, de több opciót nem nagyon láttam.
Ez az első alkalom, hogy így rakoncátlankodik, igen, és eredeti a rendszer, notihoz adták, 64 bites Home Premium.

(#48176) DS39 válasza #41133696 (#48098) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem csak az alsó kettőt jelzi újra, lemezkarbantartást követően. pedig mindkettő telepítve van.
várható hogy megoldódik, vagy érdemesebb rejteni?

(#48177) < CyberBob > válasza DS39 (#48176) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam kettő frissítés (KB3021952, KB3032359) akar újra települni pedig már sikeresen fent van. Szerintetek tegyem fel újra vagy rejtsem el?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#48178) DS39 válasza < CyberBob > (#48177) üzenetére


DS39
nagyúr

így van ezek vannak beragadva, a februári, illetve márciusi összegző frissítés az IE-hez. mivel ritkán használok IE-t én rejtettem.

(#48179) Winnie The P válasza freeknight (#48175) üzenetére


Winnie The P
őstag

De az "lenne", Néha előfordul, hogy úgymond beragad egy frissítés. Egyébként innen le tudod tölteni az említett frissítést.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#48180) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

valaki tudna tanácsot adni

a laptopon szokott olyan lenni,hogy megfagy a böngésző(firefox) és shockwave flash nem dolgozik,majd felhasználóváltás-apu bejelentkezve és csak újraindítással jön helyre

ez böngészőprobléma vagy windows??

köszi

(#48181) Đusty


Đusty
addikt

Hogy kell beállítani az internet explorer 11-et, hogy a kedvencek hozzáadásánál ne az utoljára betett mappába ajánlja fel újra, hanem mindig a kedvencek főmappát? Régebbi verziónál így volt.

[ Szerkesztve ]

(#48182) Salex1 válasza Salex1 (#48167) üzenetére


Salex1
senior tag

Valaki?

(#48183) mezis válasza petya2012 (#48180) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán nem is fagyi, hanem a FlashPlayer sajátítja ki magának a processzort, HDD-t. (Akkor küldi a jelentést a központnak :U .)
Várj tovább türelmesen. Azokat az oldalakat meg ne hagyd nyitva, amire nincs szükséged. Vagy próbálkozz másik böngészővel, FP nélkül.

mezis

(#48184) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Lenne egy problémám, ami nem olyan nagy, de annál idegesítőbb.
Újratelepítettem egy gépet (Lenovo Thinkcentre M57), amin win7 enterprise volt, de már évek óta nem volt újratelepítve, így újraraktam.
Amit feltettem a rendszeren kívül, a szokásosak: java, adobe reader, malwarebytes, office, teamviewer. Minden driver fent van, nincs ismeretlen eszköz.
És az a bajom, hogy ha lemegy a gép alvóba, 1 mp-en belül felébred. Bios beállításokat néztem, minden ébresztés kikapcsolva. Hálókábelt is kihúztam, de akkor is felébred.

Powercfg -hibernate eredménye:

Microsoft Windows [verziószám: 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Users\Lenovo>powercfg -lastwake
FelÚbresztÚsi elzmÚnyek szßma - 1
FelÚbresztÚsi elzmÚnyek [0]
FelÚbresztÚsi forrßsok szßma - 1
FelÚbresztÚsi forrßs [0]
TÝpus: Eszk÷z
PÚldßny elÚrÚsi ˙tja: ACPI\PNP0C0C\3&2b8e0b4b&0
R÷vid nÚv:
LeÝrßs: ACPI-bekapcsolˇgomb
Gyßrtˇ: (Szabvßnyos rendszereszk÷z÷k)

Az ACPI bekapcsológombra hivatkozik, ami rendszereszköz, ahhoz nincs más driver. Lenovo system update sem talál semmit, ami hiányozna.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Köszi

(#48185) fasyrt


fasyrt
őstag

Üdvözlet a kitarto nep gyermekeinek,

adott egy Dell Optiplex 755 az alabbi konfiguracioban:
Core 2 Duo E2180
2 GB ram
80 GB 7200 RPM merevlemez
egyeb szokasos sallangok.
OS: Windows 7 Home Premium 64 bit
Virus nincs, egyeb szarsag nincs, Avira es Malwarebyte szerint.

A problemas szituacio:
szepen butul, felall a rendszer, majd, elinditja az svchost.exe alatt a netsvcs-t (szolgaltatatast?). Következmeny: befoglal 800 megat maganak a memoriabol + parszaz mega swap, persze allat modjara tekeri a vinyot, procikihasznalas nem szigifikans, 5-8%. Ez tart random 5 ... 60 percig.

Miutan megadtuk azt, ami a kiralynak jar, a gep teljesen normalisan hasznalhato.

A problema, hogy lazad a plebs, es utalja, ha szoporollerezesre kenyszeritik.

Ha esetleg a patriciusok közül lenne valaki, aki a közvetites kihivasokkal teli, am nemes feladatat magara vallalna, akkor a plebs igen-igen halas lesz es nem fog az utcakon se ver, se bit folyni. :D

(#48186) Bogyó bá' válasza fasyrt (#48185) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...egyeb szarsag nincs, Avira es Malwarebyte szerint..."

Ez a kettő nem elég?! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48187) AlyrArkhon válasza fasyrt (#48185) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ez hasznalhatonak tunik

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48188) Salex1 válasza Salex1 (#48182) üzenetére


Salex1
senior tag

Előre lépés, működik, ha "mindenki"-nek osztom meg, de ha az otthon csoportnak osztom, hiába állítom írás/olvasásra, csak olvasni engedi. Pedig be van állítva a file-megosztás is az otthon csoportban.

(#48189) Doky586 válasza Salex1 (#48188) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet hogy az 'otthon' csoport nem az aminek gondolod..

(#48190) BalanceR


BalanceR
addikt

Üdv!
Lenne egy villámkérdésem:
Meg tudom nézni valahol, hogy mi kapcsolta be utoljára a gépet?
Az a helyzet, hogy álltalában, ha nem használom a gépet, nem szoktam kikapcsolni, csak készenlétbe kapcsolom...
Egy évig minden rendben is volt.. mostanában meg olyanokat csinál, hogy minden ok nélkül egyszercsak elindul a gép, mintha nyomtam volna egy jobbklikket vagy a billen megnyomtam volna a wake up gombot... (ezek engedélyezbe vannak BIOSban)
Egyszerűen nem jövök rá, mi kapcsolja be a gépet...
A WOL is engedélyezve van, néha használom..
Szóval valami LOG kellene, ami mutatja, mi okozta az utolsó wakeupokat, mert így elég gáz, hogy 8-10 órákat megy a gép feleslegesen, mert bekapcsol, amikor nem vagyok itthon...

:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48191) brd válasza BalanceR (#48190) üzenetére


brd
nagyúr

Powercfg -lastwake

De a hiba az szokott lenni, hogy a hálókártyán nincs az a pipa is betéve, hogy csak ún. magic packet keltheti fel a gépet (vagy ugyanez az Advanced beállítások között). Ha így van, akkor az is elég, hogy felkeltse a gépet, hogy pl. egy forwardolt porton jön egy csomag.

The only real valuable thing is intuition.

(#48192) kmisi99


kmisi99
addikt

Testvérem a netbookjára akar mobilnetet, na most hogy tudom egyszerűen az egész windowst megfosztani a felesleges nethasználattól? Szóval csak ilyen skype meg viber használjon netet más ne. Vagy a windows indokolatlanul nem mászik fel a netre? Az updatet azt kikapcsoltam már.

(#48193) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Win7-tel lehet központi felhasználói (roaming) profilt készíteni (mármint Win Server nélkül, persze)? Működött már ilyen valakinek? Nekem sehogysem jön össze, hogy be is jelentkezzen róla. :(

(#48194) Megane2000 válasza kmisi99 (#48192) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Vírusírtóbam is kapcsold le az updatet. Cfos speed el tudod még korlátozni a net használatot úgy tudom.

(#48195) VIC20 válasza kmisi99 (#48192) üzenetére


VIC20
őstag

Tűzfal, pl. ESET Smart Security - megfelelő hozzáférési szabályokkal. A vírusirtót azért én frissíteném.

Az én kérdésemre valaki tud választ?

[ Szerkesztve ]

(#48196) #39417856


#39417856
törölt tag

Sziasztok! Újratelepítettem a laptopon a Win7-et, majd el is ekezdte letölteni és telepíteni a frissítéseket. 181 frissítésből csak kb 13 lett sikeres, a többi sikertelen. Ilyenkor a rendszer majd újra letölti a sikerteleneket vagy azokat nem fogom tudni feltenni? :)

(#48197) sandró60 válasza #39417856 (#48196) üzenetére


sandró60
addikt

Ilyen esetben én újra inditom a frissités keresést. :K

(#48198) Megane2000 válasza #39417856 (#48196) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Tegnap egyébként nem volt a helyzet magaslatán a win update.. Próbáld meg később a frissítést.

(#48199) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Itt is erdeklodnek, a 8.1 topikban eddig nem kaptam valaszt. Minap kiprobaltam a 8.1-et es ra volt dugva meg ket vinyo a rendszeren kivul. Aztan visszadugtam a win7-es rendszert es ugye maradt a masik ketto is. Mikor toltott be a rendszer, mindket vinyon konzisztenciat ellenorzott, hibat egyiken se talalt. Ezt nem tudjatok miert csinalhatta? Nem volt se aramszunet se mas, csak annyi, hogy az a ket vinyo 8.1 alatt mukodott elotte.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#48200) BalanceR


BalanceR
addikt

Korábba írtam, hogy a gép felébred sleepből magától...

Ez volt a Ludas:Microsoft Windows [verziószám: 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

Felébresztési elzmények száma - 1
Felébresztési elzmények [0]
Felébresztési források száma - 1
Felébresztési forrás [0]
Típus: felébresztési idzítő
Tulajdonos: [PROCESS] \Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\services.exe
Tulajdonos Által megadott ok: A Windows végrehajtja a(z) '\Microsoft\Windows
\Media Center\mcupdate_scheduled' ütemezett feladatot, amely a számítógép felébresztését kérte.

Na ezt hogy a viharba tiltom le de nagyon gyorsan?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.