Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) vlevi válasza SamSem58 (#48796) üzenetére


vlevi
nagyúr

A régi gépeden a sata vezérőn nem volt bekapcsolva az ahci mód. Vagy nem is tudott ahci-t, a végeredmény ugynaza. Az ujabb lapokon alapértelmezett beállitás az ahci. Ezt a kulonbseget nem kepee a win7 kezelni. Ertelemszeruen az uj lapon at kell allitani ahcirol ide (vagy akarhogyis hivja) modba, es ugy inditani a gepet. Ha az uj lapon csak ahci lehetoseg van, akkor az problema. Ilyenkor vagy legyulold a win7-t, vagy berakod a hdd-tegy regebbi gepbe, ahol nem ahci a bios beallitas, es a registryben beröffented az ahci-t. Itt a forumban keress ra az msahci szovegre.

(#48802) DS39 válasza Doky586 (#48787) üzenetére


DS39
nagyúr

DreamSpark-os eredeti Professional verzió. De nem értem, mi az hogy így járhat? :U

(#48803) SamSem58 válasza vlevi (#48801) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A régi gépemen (alaplap Gigabyte GA-K8RS482M) valóban nem volt Ahci, de az Intel D915GAG vele egykorú és ezen sincs Ahci mód! Ám itt az a kérdés, hogy miért nem hajlandó USB-ről bootolni.

Samsem

(#48804) szabonagyur válasza SamSem58 (#48803) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kérdés az, hogy milyen OS alól milyen telepítőt csináltál? WIn7USB nem a legtökéletesebb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48805) Tomcsi2012 válasza brd (#48785) üzenetére


Tomcsi2012
tag

Szia !

Tegnap irtam neked privát üzit megkaptad?Mi a véleményed arol,megcsináltam ugy ahogy irtad.

A barátság igazi dicsősége nem az egymás felé kinyújtott kéz, nem a kedves mosoly, nem is a társaság öröme, hanem a lelki-szellemi megvilágosodás, amelyben részed lehet, amikor rádöbbensz, hogy egy embertársad hisz és bízik benned!.

(#48806) SamSem58 válasza szabonagyur (#48804) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A Microsofttól lehozott Win7 32 bit P x86 ISO-van az USB-n. Az USB pedig egy szintén 32 bites Win7-el csináltam. Szerény véleményem szerint az Intel xar, hiszen a telepítőlemezzel is újraindul :( Ha Win7 USB nem oké, akkor mivel kell Win7 op. rendszert telepíteni? :Y

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#48807) szabonagyur válasza SamSem58 (#48806) üzenetére


szabonagyur
félisten

A telepítő elvben jó lehet. Írtad, hogy korábbi lap tönkrement. Mégis milyen hibával? Attól, hogy a lap halt meg teljesen lehet, hogy a memória, proci stb. sem jó teljesen azért indul újra. Sajna ezek a régi gépek már elég rizikósak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48808) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Win7 Home Premiumom van 64 bites, a trialt töltöttem le a hivatalos oldalról, majd a magyar nyelvi fájlt letöltöttem, aktiválta haverom a team vieweren keresztül, ami jó is volt. Ez kb. 4-5 hónapja lehetett. Előbb viszont kiírta a windows, hogy aktiválnom kell ma. Ilyenkor mi van?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#48809) SamSem58 válasza szabonagyur (#48807) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A régi alaplap az ésaki híd hibája miatt halt meg (folyton leállt, majd lefagyott, végül már nem is indult) Ezt az Inetel alaplapot vettem meg. A gépben már csak az FSF 350 W Hexa táp a régi, a Ramokat látja a bios és jók.

Samsem

(#48810) szabonagyur válasza SamSem58 (#48809) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor még egyszer... attól, hogy látja nem 100%, hogy jó. Ahogy írtad több modulod van, le kell próbálni egyesével, minden slotban, hátha elindul valamelyikkel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48811) szabonagyur válasza Pardise (#48808) üzenetére


szabonagyur
félisten

A topicban tilos a különböző loaderek, activatorok használatával, elérhetőségével kapcsolatos mindenféle hozzászólás! Az ez ellen vétők hat órával kezdődő kitiltásban részesülnek!

Innentől kezdbe ha nem vetted meg ,ezt a témát ne erőltesd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48812) Pardise válasza szabonagyur (#48811) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, értettem, elnézést :R

Your car, your life ;)

(#48813) SamSem58 válasza szabonagyur (#48810) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kipróbálom a saját, garantáltan jó RAM-jaimmal, de nekem az a megérzésem (ilyen téren sajnos ritkán csap be), hogy ez az alaplap akkor fog bootolni, amikor a döglött ló nyerít :((

Samsem

(#48814) szabonagyur válasza SamSem58 (#48813) üzenetére


szabonagyur
félisten

Illetve lehetnek inkompatibilitási stb problémák is...de akár simán a lap hibája is. Sérülésnyom nincs rajta?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48815) SamSem58 válasza szabonagyur (#48814) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A lapon nincs sérülés, korához képest minden dióda babán néz ki (az is lehet, hogy voltak cserélve) a lap nemrég "szaki" által volt tesztelve. Inkompatibilitás??? :Y ugyanezen évjáratú Gigabyte alaplapom lazán vitte a Win7 op. rendszert... (pedig nála r az XP-vel voltak előjelei (kis terheléssel 100 %-os proci használat) annak, hogy most elhalálozott :(

Samsem

(#48816) szabonagyur válasza SamSem58 (#48815) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hardveres inkompatibilitásra gondoltam... ezért is írtam, hogy memóriákat tesztelni kell, főleg ha sokféle is van... azokra nagyon kényes lehet a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48817) hokins válasza SamSem58 (#48815) üzenetére


hokins
addikt

Szedj le egy ubuntut pl, azt bootoltasd be. Telepítésen kivül van pl memória tesztelő része is. Az asztali gép nekem is intel, az a Linuxot nem szereti valamiért de a win szépen fut rajta.

(#48818) brd válasza Tomcsi2012 (#48805) üzenetére


brd
nagyúr

Meg, és válaszoltam is.
Csak érdekességképpen: nálad nem látható a (1) a privát üzeneteim mellett?

The only real valuable thing is intuition.

(#48819) vlevi válasza SamSem58 (#48809) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor próbáljunk meg mást. Ubuntu (vagy bármi más Linux) Live CD bebootol?
ubuntu.hu-ról letöltöd, Universal USB Installerrel kíírod az ISO-t pendrivere (mellesleg a win7, win8, win10 ISO-t is ki tudja írni, ezért én csak ezt használom), és próba. Live CD, ami azt jelenti, hogy nem is kell telepíteni, úgy is működik, és nyugodtan ki lehet próbálni rendes gépen is, mert nem nyúl a géphez, csak, ha a kipróbálás helyett a telepítést indítod.

[ Szerkesztve ]

(#48820) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Oké, kösz, holnap megnézem. Ubuntu CD van is készen.

Samsem

(#48821) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#48535) üzenetére


Kuruc2
senior tag

up. valaki?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#48822) Tomcsi2012 válasza brd (#48818) üzenetére


Tomcsi2012
tag

Szia !

Köszi ! én nemlátom a privát üzenetet,ha láttam volna reagáltam volna rá,de most már látam,akkor mikor a tiedére katt az 1 hez.Amugy nem hiszem,hogy nálam volt a hiba,ha ezen tul mindent látok,halok :D

A barátság igazi dicsősége nem az egymás felé kinyújtott kéz, nem a kedves mosoly, nem is a társaság öröme, hanem a lelki-szellemi megvilágosodás, amelyben részed lehet, amikor rádöbbensz, hogy egy embertársad hisz és bízik benned!.

(#48823) Zola007


Zola007
veterán

HELP!
Van arra lehetőség Win7 alatt, hogy visszanézzem, hogy a mai nap milyen műveletek lettek végezve egy gépen vagy milyen programokat indítottak?
Van egy közös gépe a munkacsoportnak (nem a sajátom), amin az egyik munkatársat láttam tevékenykedni, akinek nem lett volna szabad ,mert más csoportba tartozik.
Azt szeretnénk megnézni, hogy mit nyitott meg.
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#48824) csabyka666 válasza Zola007 (#48823) üzenetére


csabyka666
addikt

Rendszermegajtó \ Users \ saját felhasználó \ Recent mappában látod azokat a fájlokat, amiket megnyitottak eddig. Ahogy a programokat hol tudod, az jó kérdés...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48825) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
hátha tud valaki valami megoldást a problémámra...
Mostanában több itthoni gépen előfordul, h az SVCHOST.exe nevű fájl (ahogy olvastam ez valami frissítésekkel foglalkozó alkalmazás lehet), rengeteg memóriát képes enni, és egyre csak növekszik a felhasználása.
Volt, hogy ilyen 800 megákat is elfogyaszt, a netezős 1 giga rammal rendelkező gépnél pl van, h 600 megát foglal.
Tud valaki valami megoldást rá?
üdv

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#48826) szabonagyur válasza Mauddip (#48825) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak a frissitesekhez lehet kötni, rendszer alkalmazás. Frissítések fent vannak vagy automatan frissít mindig? Akkor is sokat foglal ha SEMMI sem fut eppen?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48827) Mauddip válasza szabonagyur (#48826) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Nem tudom, igazából nem szoktam menni hagyni a gépeket, csak ha használom, így értelemszerűen megy minimum egy böngésző, mikor ezt észreveszem. Gép induláskor is van, h felugrik, de van, h 1-2 órára rá veszem észre, h kicsit beszaggat a win, megnézem, és 600-800 megát foglal éppen.
És az a poén, h 3 gépen is ezt csinálja. Azt hittem valami frissítés ugrott rá , ami ezt okozza.
Amúgy automatán települnek a fontosak, többit nem szoktam hagyni.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#48828) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Mi ez a program "GWX Config manager" ?

Mi a feladata ?

Általában gép indítás után próbálkozik a netre menni .

Engedjem, vagy ne ?

Üdv.

Astra

(#48829) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok láma kérdés: irodába rakok össze 2 gépet egyéni vállalkozóként (munkára kellenek, office, böngészés, távoli elérés), használhatok win7 64bit home-ot, vagy csak win7 64bit pro jöhet szóba? milyen megkötések vannak esetleg
ha mehet a home 2 gép lenne közös nyomtatóval, távoli eléréssel egy külső
válaszokat előre is köszönöm :R

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#48830) Fire/SOUL/CD válasza AstraCDX (#48828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows Update állomány, ez fogja biztosítani azt, hogy W10-re frissíts, ha elérhető lesz.

kisza25
Home Premium változatot is lehet üzleti környezetben használni (tehát egy kisvállalkozásnak nem kötelező Pro vagy Ultimate avagy Enterprise változatokat használni), viszont ezen utóbbi változatok olyan szolgáltatásokkal vannak felvértezve(pl hálózati management, felhasználók kezelése, jogosultságok stb stb), ami a rendszergazdák számára hasznos/nélkülözhetetlen és a klasszikus értelemben vett üzleti felhasználás kapcsán egyenesen kötelező.

A Home Premiumban nincs Remote Desktop Host lehetőség csak Remote Desktop, de ez kiváltható pl TeamViewer-el is, az 1 nyomtatót használjanak "kívánság" meg egyszerűen annyi, hogy megosztod/hálózati nyomtatóként telepíted a printert.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48831) kisza25 válasza Fire/SOUL/CD (#48830) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm erre voltam kìváncsi :R

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#48832) szaboi6512 válasza Fire/SOUL/CD (#40219) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Ebbe a hibába sajnos én is beleszaladtam.Megoldás van rá hogy ne legyen dirty flag?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#48833) Fire/SOUL/CD válasza szaboi6512 (#48832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az a szitu, hogy minden indításkor elindul a hibajavítás a lemezen, de nem tudja kíjavítani, akkor azt lehet tenni, hogy rendszergazda joggal elindítod a parancssort és kiadod ezt a parancsot
chkntfs /x drive:
a drive helyére azt a betűjelet kell írni, amivel problémázik, amit javítani akar, pl ha a C kötettel van gondja akkor: chkntfs /x C:
Ha több kötettel is gondja van, akkor fel lehet sorolni (pl a C és D kötettel van gondja, akkor) chkntfs /x C: D:

Ezt követően gép restart.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48834) AstraCDX válasza Fire/SOUL/CD (#48830) üzenetére


AstraCDX
senior tag

De én nem akarok W10-re frissíteni !

Akkor tilthatom a GWX Config Manager kijutási kérelmét örökre ?

Üdv.

Astra

(#48835) szabonagyur válasza AstraCDX (#48834) üzenetére


szabonagyur
félisten

Törölheted, majd WU visszarakja, de el is fér a gépen. Win10 nem kötelező.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48836) AstraCDX válasza szabonagyur (#48835) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem törölni akarom, hanem tiltani a kimászkálását !

Üdv.

Astra

(#48837) szabonagyur válasza AstraCDX (#48836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen kimászkálást? Használj akkor olyan tűzfalat részletes móddal és majd ott tiltod. Amúgy meg felesleges mindent ennyire átnézni, tiltani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48838) AstraCDX válasza szabonagyur (#48837) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen, erről van szó .

A tűzfalon ennek a programnak nincs engedélye kimászkálni, de rendszeresen próbálkozik .

Nem hangyásztam a rendszert, csak ez eddig mindig előtolakodott .

Üdv.

Astra

(#48839) gabee jr


gabee jr
tag

Windows alvó módjával kapcsolatban lenne kérdésem a nagyérdemű felé.

A múlt hétig tökéletesen működő (Win 7, 64 bit) alvó állapotát felváltotta egy elég nyugtalanító dolog. Random szerűen, alvó állapotból a gép bekapcsol, de nem frissítést rak, vagy bármi egyéb fontosat, csak egyszer feléled aztán 3 perc múlva ismét visszaalszik. Ezt egy órában eljátssza háromszor is, főleg a reggeli órákban, míg készülődöm, szoktam észrevenni. A vírust majdnem, hogy kizárhatjuk, gyári Kaspersky Pure 3.0 teszi a dolgát tökéletesen. Nincs háttérben futó ismeretlen alkalmazás, 3-5% terheltséggel pötyög az i7-es is.

Beállításokon, (Bios, energiagazdálkodás bármi) nem volt változtatva. Valami viszont történt.
Hozzáértő emberkék tanácsára lennék kíváncsi, hogy mi okozhatja a dolgot. Konfigot lásd lent. :R

"Csukaharapást szőrivel"

(#48840) #24060160


#24060160
törölt tag

Üdv Urak,

Hard linkeléssel próbálkozom, a C:-n van egy könyvtáram, amibe szeretném az usb pendrive tartalmát linkelni. Egy "Link Shell Extension" nevű progit használok, de sajnos pendrive-ról nem enged hard linket létrehozni, csak soft linket.

Mi lenne a legegyszerűbb megoldás erre a problémára?

(#48841) brd válasza #24060160 (#48840) üzenetére


brd
nagyúr

Rosszul tartod.
Ne próbálkozz vele, mert a Hard Link csak filerendszeren belül működik, ami neked kell az szerintem a Directory Junction (vagy másképpen: Soft Link, könytárra). De mi a célod vele konkrétan? Annak tudatában könnyebb válaszolni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#48842) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Sikerült 2x is cancellezni az Office 2013-as verzióját install közben és mind a kétszer ott hagyta a félbehagyott install file-jait a C-n.

Hogy/hol tudom megtalálni ezt a felesleges adatot, hogy megszabaduljak tőle? 25GB-ból jelenleg 800Mb van szabadon.

:R

[ Szerkesztve ]

(#48843) #24060160 válasza brd (#48841) üzenetére


#24060160
törölt tag

Annyi a lényeg, hogy az SSD-m és egy pendrive kapacitását ideiglenesen szeretném egyesíteni, vagy egy új meghajtóként, vagy folderként.

(#48844) brd válasza #24060160 (#48843) üzenetére


brd
nagyúr

Egyesíteni nem tudod ilyen módon. A Directory Junction használatával viszont azt elérheted, hogy egy adott folder másik meghajtóra mutasson. Tehát amit oda mentesz, az úgy látszik, hogy a célban van tárolva, viszont valójában a másik meghajtón van tárolva. Pl. tegyük fel, hogy a C:\masikdrive a D:\nemferelaC-n-re mutat, ilyenkor a C:\masikdrive folderbe mentett file-ok a D:\nemferelaC-n folderben tárolódnak valójában.

The only real valuable thing is intuition.

(#48845) mufi


mufi
senior tag

Mikor a fájerfos frissiti magát a régi bookmark dolgok eltűnnek? :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#48846) szabonagyur válasza mufi (#48845) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a Windows 7 témája, FF-nek van saját, ott nagyobb sikerrel jársz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48847) DS39


DS39
nagyúr

hihetetlen a Microsoft, hogy több mint egy hónapja ezt a hibát, hogy ezt a frissítést folyton ajánlgatja, nem tudták megszüntetni. (bár el tudom képzelni, hogy a Lemezkarbantartó törli le tévesen, de akkor meg azt kellett volna javítani.)

[ Szerkesztve ]

(#48848) celf válasza szabonagyur (#48846) üzenetére


celf
őstag

bocsi, mi az az FF? :B

azért írtam ide, mert gondoltam van valami speckó mappa vagy hely, ahol ideiglenesen tartja a file-okat a win7.

(#48849) szabonagyur válasza celf (#48848) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondoltam ha te kódoltan írod a Firefox-ot akkor én is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48850) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, hogy lehetséges EZ?
A srácnak alig van szabad helye a rendszermeghajtón, pedig segítettem neki és minden sallangot letöröltünk.
Rejtett mappák megjelenítése be lett kapcsolva, rámentünk a C meghajtó tulajdonságaira, és az összes C meghajtón lévő fájl tulajdonságaira. Az értékek közt hatalmas a különbség.

Kipróbáltam a saját gépemen (Win 8.1-es rendszer van rajta) és ezen is van 5gb különbség.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.