Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) #41133696 válasza ETOM (#48100) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az szívás lesz akkor :( El kell majd rejtenem ezt is, mint a Phaser 3117 frissítését, annak a telepítése is egy végtelen ciklusba fordult :DDD

(#48102) Bogyó bá' válasza #41133696 (#48101) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is ezt a Xerox nyomtatót használom, de nálam rendben zajlott a driver frissülése...
Egy fenét, nekem is kettő lett belőle! :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48103) #41133696 válasza Bogyó bá' (#48102) üzenetére


#41133696
törölt tag

:) én meg rosszul írtam, mert van 3117-em is (dobozban), 3140-et használok már vagy 2 éve, de annál is ugyanez :D

(#48104) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Valaki tudja a megoldást? w7 prof

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48105) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Ma már két ismerősöm is jelezte hogy egyik pillanatról a màsikra nem tudta megnyitni a böngészőt office programcsomagot stb, hiányzó dll-re hivatkozva. Mi okozhatja a hibát ?

(#48106) vlevi válasza #41133696 (#48096) üzenetére


vlevi
nagyúr

Te aztán tudsz offolni hallod :D
Win7-es topicba írsz, miközben Win8 alól futtatott virtuális gépen Wistára telepíted a frissítéseket.
Igaz, a kettőt átlagolva vehetjünk win7-nek is (8+6)/2 :)

(#48107) Megane2000 válasza Megane2000 (#48105) üzenetére


Megane2000
aktív tag

A windowsal persze internetere nem lehet kapcsolódni mert nem enged.

(#48108) brd válasza h1ght3chzor (#48104) üzenetére


brd
nagyúr

A Google segít megtalálni ezt. Itt a Fix #2: Use Startup Repair to recreate BCD and bootsector rész érdekes neked.

The only real valuable thing is intuition.

(#48109) brd válasza Megane2000 (#48105) üzenetére


brd
nagyúr

Kártevő, vagy HW-hiba leginkább, de ha mindenhol ugyanaz a dll, akkor az első (különösen, ha ugyanazt az e-mailben elrejtett exe-t indították el :) ).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48110) h1ght3chzor válasza brd (#48108) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Csináltam már, sajnos nem oldotta meg a problémát. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48111) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Erre a gépre érdemes lenne felrakni Win 7-et, vagy semmihez nem találnék drivert és sokkal lassabb lenne mint egy XP?

Alaplap: MSI MS 6580 socket 478

CPU: Pentium 4 2.66ghz Northwood

RAM: 1GB

VGA: Geforce FX 5600XT

Vajon egy ilyen régi lapnál USB-ről lehetne bootolni, vagy csak DVD?

[ Szerkesztve ]

(#48112) LonGleY válasza HollyBoni (#48111) üzenetére


LonGleY
veterán

Az 1 GB RAM és a régi egymagos processzor jó driverek mellett is nyögvenyelést eredményeznek, egy videót nem tudnál megnyitni a böngészőben. A videokártyához azt hiszem, talán pont lenne meghajtó, de a többiben nem lennék olyan biztos. De olyan gyengék akkor is, hogy szerintem totál értelmetlen. Erre legfeljebb Xubuntu 12.x-et pakolj! Az a jó nyugdíjas rendszer rozoga gépekre, még támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#48113) brd válasza h1ght3chzor (#48110) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor advanced eszközökhöz kell nyúlni:

(Ha használsz a gépen Linux-ot is, akkor írj!)

Telepítő be, javítás, parancssor, ott pedig:

diskpart
list disk (ha erre több lemezt ír, írd be, hogy milyenek azok - méret, mire használod, másik OS van-e -, és ne csináld meg a többit!)
select disk 0
list partition (ha erre több partíciót ír, írd be, hogy milyenek azok - méret, partíció száma -, és ne csináld meg a többit!)
exit
bootrec /fixmbr
bootsect.exe /nt60 all /force
bootrec /fixboot

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48114) h1ght3chzor válasza brd (#48113) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Kipróbálom. Csak ez az egy op rendszer van telepítve a gépemen, és eddig tökéletes volt, nem tudom, hogy most a hirens boot vagy mi tehette tönkre...

Írok, hogy mi lett. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48115) h1ght3chzor válasza brd (#48113) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

lisk disk: Disk 0 232GB 0B free
Disk 1 465 1024kb free
Disk 2 7800mb 0B free

Csak a 232-esen van elvileg rendszer, a másikon max maradhatott régi windows file.

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48116) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#48115) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

select disk 0 kell gondolom, és list partition-ra azt írja, hogy
Partition 1 Primary: 100MB pffset 1024kb
Partition 2 Primary: 232GB offset 101MB

Ezek után mit csináljak? :)

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48117) brd válasza h1ght3chzor (#48116) üzenetére


brd
nagyúr

diskpart
select dis 0
select par 1
active
exit
bootrec /fixmbr
bootsect.exe /nt60 all /force
bootrec /fixboot

The only real valuable thing is intuition.

(#48118) Megane2000 válasza Megane2000 (#48107) üzenetére


Megane2000
aktív tag

A panda antivirus okozza a hibát..

(#48119) brd válasza Megane2000 (#48118) üzenetére


brd
nagyúr

Ez most komoly? Még1 antivírus, ami inkább kárt csinál... Nem lehet, hogy csak egy kártevő van a gépen, és a Panda csak nem hagyja futni, és ezért okoz ilyen hibákat?

The only real valuable thing is intuition.

(#48120) Megane2000 válasza brd (#48119) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Tuti panda a baj. Hivatalos is : [link]

(#48121) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Először kis hiba leírás:

Feleségem gépén win7 64 ulimate van, ma a Panda fertőzöttnek ítélte az authui.ddl file-t.
Nem figyelt, semlegesítésre klikkelt, utána fekete képernyő és megállt az élet.
Nagy nehezen sikerült ctrl-alt-del-l előhozni a feladatkezelőt. Futtatás nem működött.

" A paraméter nem megfelelő" volt a válasz bármilyen program indítására. Office, Infotéka bér, stb, stb nem működik.
Ha jobb gomb, filet tartalmazó mappa megnyitását választom, az asztalon lévő parancsikonok jönnek elő. Maga a program könyvtárak nem.
Panda sem kelthető életre.
Jobb gomb, futtatás rendszergazdaként, nem működik.
Sajnos nem irkáltam le, rengeteg .dll file hiányzik, ill. hibás.
Nehezen megnyílt a Vezérlőpult. Volt néhány frissítés. Ha jól emlékszem, 0xffff0000 hiba miatt nem volt frissíthető a rendszer.

Rendszer helyreállítás nem működik, mert nem tudja megállapítani, hogy 32 v 64 bites-e.
F8 csökkentett módban a rendszer fájlok ellenőrzése (?) nem talált hibát.
Rendszer frissítést a dvd-ről nem tudok indítani, nem bootolható be a lemez win7 alól. "nem tudja megállapítani, hogy 32 v 64 bites-e"
MS Fixit 50202 nem futtatható.

Mod: Több sikertelen biztonsági mentés visszaállítás, lemezről történő javítási kísérlet után, újra van asztal. :F
Programok többségénél működik a futtatás rendszergazdaként és el is indulnak.
Firefox, Panda nem működik.
(B)(B)Nem szeretném 0-ra vágni a friss könyvelést. Ha DVD-ről bootolom be a lemezt és egy frissítést nyomok rá, nem új telepítést, meg maradnak a telepített programok?
Illetve hogyan lehetne megelőzni, hogy ez még egyszer előforduljon?
Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#48122) Megane2000 válasza t.imi (#48121) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Szia,

A panda ad ki egy tool-t állítólag. Várj vele holnapig. Hátha addigra lesz valami előrelépés

(#48123) t.imi válasza Megane2000 (#48122) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm a gyorsat. Megvárjuk. :R
Elnézés a sok (B)(B)-ért. Egy helyre raktam, teleszórta az egész hszt vele

[ Szerkesztve ]

(#48124) Megane2000 válasza t.imi (#48123) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Rendszerhelyreállítás nem segített??

(#48125) doland válasza LonGleY (#48097) üzenetére


doland
újonc

Intel E2220

(#48126) t.imi válasza Megane2000 (#48124) üzenetére


t.imi
addikt

Nem sajnos. Sikertelenül végződött két időpont is.

(#48127) Megane2000 válasza t.imi (#48126) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Én bepipáltam hogy én szeretném kiválasztani hogy melyik állapot legyen, és a 9.-i állapot összejött. Természetesen csak csökkentett módban való indítást követően ment a helyreállítás. Próbáld meg úgy is.

(#48128) t.imi válasza Megane2000 (#48127) üzenetére


t.imi
addikt

F8 után próbáltam. Volt 4 időpont, kettőt néztem csak meg.
Lassan kezd magához térni. Panda, Office, IE, stb is elindult a kompatibilitási problémák megoldása-t választva.
Én nem értem, de kezd visszaállni a régi állapot.

(#48129) #41133696 válasza ETOM (#48100) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként ez megint csak a Windows 7 nyűgje, Windows 8.1-nél nincs, Windows Vistánál meg MS által tovább fejlesztett lemezkarbantartó nincs :D

(#48106) vlevi : Posztra volt válasz, és egyébként Windows 8.1-en futtatott TeamVieweren keresztül történt a fiziákálisan is létező, tehát nem virtuális gépre, a frissítések telepítése (három szobával van arrébb, és elég súlyos ahhoz, hogy megszakadjak vele egy km-t gyalog arrébb vinni) :D

(#48130) Megane2000 válasza t.imi (#48128) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Az érdekes jelenség.

(#48131) h1ght3chzor válasza brd (#48117) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nagyon köszönöm megoldotta a problemamat!

Ha mar itt tartunk ez a 100mb-os particio kell telepitesnel? Jobb ha van? Hogy lett ebből primary, ha jól ertelmezem ennek activenak kellene lennie.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48132) vlevi válasza Megane2000 (#48122) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ma reggel olvastam a pc forumon.

http://pcforum.hu/hirek/16950/Sajat+magat+kezdte+el+irtani+a+Panda+antivirus+szoftvere.html

Bár arra már többször láttunk példát, hogy egy vírusirtó nyilvánvalóan legitim programokat azonosított rosszindulatúként, sőt, a neki otthont adó operációs rendszert kezdte el a gépekről letörölni, arra talán még nem volt példa, hogy egy a kártevők elleni küzdelemre kifejlesztett szoftver saját ma..

-- gReader Pro

(#48133) #41133696 válasza vlevi (#48132) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez meg a vírusirtós topicba lenne való :D

(#48134) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Mit lehet tenni egy win 7-el, ha pár hónap alatt tele lett a 140GB-os rendszerpartíció? Látatlanban én a frissítésekre gyanakszom.

Milyen mappákat lehet törölni, ha így van?

(#48135) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Windows 7 operációs rendszerben van egy olyan problémám, hogy a wifi jelszavat ki lehet olvasni egy pipa ki/be "kapcsolásával". Olyan megoldásra lenne szükségem ami ezt meggátolja. WinXP-re van ilyen megoldás, de win7-re még nem sikerült találnom, de nagyon fontos lenne.
Ha valaki tud erre valami megoldást az legyen szíves leírni.
Előre is köszönöm.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#48136) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Üdv,

par napja vettem eszre, hogy megtelik a 8 giga RAM, inditas utan fel nappal biztos. Rendszer ssd-n, lapozofajl nincs, task manager, ill. ressourcen monitor szerint alig hasznal valami memoriat. Valami elrejtve telenyomja. Hol keresgeljek a tettes utan? Letezik monitor program, amely megmutatja az ilyesmit?

Par napja kiprobaltam a Twonky dnla szervert, de le is töröltem. Annak maradvanya kavarhat?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48137) Panthera válasza Panthera (#48134) üzenetére


Panthera
őstag

Megoldódott, az volt a baj, hogy "bekapcsolódott" a biztonsági mentés.

(#48138) csixy


csixy
addikt

Ezt tévesen rossz helyre írtam, de itt aktuális. Volt valakinek hasonló "élményben" része?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48139) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget és a cikket :R
Küldtem a linket.
Azért beszorulhatna a feje 1-2 helyre a nyomi macinak.

(#48140) brd válasza h1ght3chzor (#48131) üzenetére


brd
nagyúr

Nem feltétlen. Alapvetően 2 oka van a létezésének:

1. Ha Bitlockert akar használni a user a rendszerpartíción, akkor mindenképpen szükség van rá, mert a Microsoft máshogyan nem tudja megoldani a decryptáló részt, csak több 10 MB-ból, és ez ugye nem fér el az MBR/bootsectorban.
2. Ha egy nem erőszakos és nem hozzáértő elkezd mókolni, a 100 MB-os, betűjel nélküli partíciót jó eséllyel nem fogja legyakni, így megmarad a rendszert indító rész. (Az erőszakoson persze ez nem fog ki.)

A Primary és Active nem zárja ki egymást. A Primary a partíció típusa, az active pedig egy flag, jelző. A Primary partíció az az, ahonnan tud bootolni az MBR-ben lévő kód (nem csak ezt jelenti, de most ezért érdekes neked), az active pedig azt mondja meg, hogy melyik Primary-t indítsa ez a kód. Nálad a 100 MB-os partíciónak kell active-nak lennie (a diskpart utáni parancsaim között találsz ilyet, ezzel mindenképpen megkapta az active flag-et), mert azon van a BCD, ill. a bootmgr.

The only real valuable thing is intuition.

(#48141) h1ght3chzor válasza brd (#48140) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Rendben, köszönöm szépen! :) :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48142) cettlee


cettlee
őstag

Jo napot kivánok!

Munkahelyen gépcserét eszközöltem, és feldobtam egy win7 64 bites rendszert, viszont van egyetlenegy program ami dos-os féle és nem akar elindulni 64 bit miatt(szerintem). Erre szeretnék valami megoldást :)

32 bites windows-t is tudnék felrakni ha muszáj, viszont akkor a 8 giga ramomat szerintem nem látja a rendszer.

köszönöm elöre is !

(#48143) Doky586 válasza cettlee (#48142) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#48144) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok!
A mai nap folyamán a w7 home premium-hoz már kétszer ajánlotta ugyanazt a 4-db frissitést letöltésre(letöltöttem).Mit tudok csinálni,hogy ne egy végtelen letöltési periódusba kerűljek?
Vagy mindannyiszór töltsem le?
Gyakorlatilag 1-órán belűl volt ez.Valaki a napokban irt már egy hozzászólást ezzel.Úgy emlékszem. Köszönöm előre is a tanácsot :R
Most nem engedélyeztem a frissités autómatikus letöltését.

[ Szerkesztve ]

(#48145) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem meg jött egy Intel frissítés az IGP-hez, és hibaüzenettel elszáll:

Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2 - Intel(R) HD Graphics
Letöltési méret: 59,5 MB

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48146) RetepNyaraB válasza Bogyó bá' (#48145) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem gond nelkül felment. Töröld a win update-böl es lehet masodjara menni fog.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48147) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

1 hónapja véletlenül lemerült a laptopom frissítés közben, akkor a gép következő bekapcsolásnál be se akart bootolni, de a CHKDSK valahogy megoldotta a problémát.

Most jött ki pár új frissítés, és ezek már sehogyan sem akarnak telepedni. Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani win reinstall nélkül?

(#48148) csixy válasza freeknight (#48147) üzenetére


csixy
addikt

Ha van közte a KB3033929-es ,akkor azt nem tudtuk feltenni egy 64 bites AMD-re és egy délutánt elszórakoztatott minket és a végén rejtettük ezt a frissítést. A többi felment, de közben egy húzd-meg ereszd meg ment, merta többi telepítésnek is beakasztott, közben többször volt bootolás közben telepítés vissszavonása és amit még sohasem olvastam :kisérlet az ujratelepítésre.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48149) freeknight válasza csixy (#48148) üzenetére


freeknight
őstag

Valószínűleg ez lesz a probléma forrása, 64 bites amd proci van a gépben. Amint hazaértem meg is nézem! Köszönöm!

(#48150) MaciG


MaciG
addikt

udv.

Egy masik topikbol iranyitottak at ide, ezzel a kerdessel.

""Azt be lehet valahol allitani, hogy a laptop engedje a csatlakozast egy publikus hallozathoz?
win7 van a gepen, es Irorszagban egy konyvtarban szeretnek csatlakozni a wifi-re, de nem engedi, mert a hallozat publikus."

"Figyelmeztetes utan mennie kene a csatlakozasnak" Ilyen figyelmeztetes nekem nem volt.

Valakinek esetleg valami otlet? :F

BANZAII

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.