Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) adsl válasza Doky586 (#48648) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Most már nálam is 5%-ra van állítva.És én is csak a C-n kapcsoltam be.

(#48652) mufi


mufi
senior tag

Van egy vinnyóm, amelyen windows 7 van, eladtam a gépet és ez a vinnyó maradt csak meg belőle, most külső tárolóként használom. Ugye több partíció is van rajta, a még aktív windows partíció amelyen programok százai vannak, köztük a Firefox is, egy csomó könyvjelzővel. Hogyan tudnék hozzáférni azokhoz a könyvjelzőkhöz?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#48653) mezis válasza mufi (#48652) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára a "Felhasználók - ....- AppData - Mozilla - Firefox -...." alkönyvtárban vannak.
Hogy ebből egyszerű másolással sikerült-e elfogadtatni FF-el, arról majd számolj be nekünk. :D

mezis

(#48654) krealon válasza mufi (#48652) üzenetére


krealon
veterán

"windows partíció amelyen programok százai vannak, köztük a Firefox is, egy csomó könyvjelzővel. Hogyan tudnék hozzáférni azokhoz a könyvjelzőkhöz?"

Firefox Profilok

(#48653) mezis

"Hogy ebből egyszerű másolással sikerült-e elfogadtatni FF-el, arról majd számolj be nekünk."

Nekem mar tobbszor szuksegem volt a profil konyvtar masolasara, es eddig mindig mukodott (sot Linux es Windows kozott is).

[ Szerkesztve ]

(#48655) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Az lenne a gondom, hogy egy hálózatot WiFi-n és kábelen is használok felváltva, ha csatlakoztatom kábelesen, akkor nem vált át automatikusan WiFi-ről. Hol tudom ezt beállítani?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48656) krealon válasza Mister_X (#48655) üzenetére


krealon
veterán

"Az lenne a gondom, hogy egy hálózatot WiFi-n és kábelen is használok felváltva, ha csatlakoztatom kábelesen, akkor nem vált át automatikusan WiFi-ről. Hol tudom ezt beállítani?"

Control Panel\Network and Internet\Network Connections

Advanced --> Advanced settings... (Adminisztrator jogosultsag szukseges)
Adapters and Bindings --> Connections

A lefele-, felfele nyil ikonokkal tudod az adapterek sorrendjet allitani.

(#48657) LonGleY válasza krealon (#48656) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezt milyen rendszer alatt nézted?
A control panelben eleve nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#48658) krealon válasza LonGleY (#48657) üzenetére


krealon
veterán

Jogos.

Network and internet --> Network and sharing center --> Change adapter settings

Szerk:
Avagy
Start --> gepelni (angolban, magyarul nem tudom hogyan van): view network connections

[ Szerkesztve ]

(#48659) biker


biker
nagyúr

Látom, az előző kérdés túl sok, de hátha ez menni fog:
Hogyan tudom rávenni ezt a nyomorult win7-et, hogy MEGJEGYEZZE a hálózati meghajtó belépési adatokat.
minden újraindításkor a "nem sikerült minden meghajtót csatlakoztatni" hiba fogad, minden alkalommal megadom a nas user/pass párost, minden alkalommal kipipálom, jegyezze meg, nem megy neki, amnéziás
cavinton.dll honnan tölthető le?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48660) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi

Valaki útba tudna igazítani, van rá lehetőség, hogy ISO filet áttudjak konvertálni AVI-ra ? Nos, ha igen, akkor , melyik progit ajánlanátok rá ? THX!!

3njoy the Lif3

(#48661) LonGleY válasza Sn00k (#48660) üzenetére


LonGleY
veterán

(#48662) Sn00k válasza LonGleY (#48661) üzenetére


Sn00k
veterán

Köszi a HELP-et, feltettem a progit, de hiába próbálkozom, nem tudok ISO-t megnyitni: kép, dvd, video-val probáltam :F

3njoy the Lif3

(#48663) szabonagyur válasza Sn00k (#48662) üzenetére


szabonagyur
félisten

ISO az egy képfájl, csatlakoztatot daemon tools/virtual clonedriver stb-be, aztán a tartalmat kell konvertálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48664) LonGleY válasza Sn00k (#48662) üzenetére


LonGleY
veterán

bemountoltad?

[ Szerkesztve ]

(#48665) Sn00k


Sn00k
veterán

daemon toolsal be van mountolva latok is egy video, meg egy audio mappát, a videoból kell a VOB file ? Ha több is van, mi a sorrend, vagy mindegy ?

3njoy the Lif3

(#48666) szabonagyur válasza Sn00k (#48665) üzenetére


szabonagyur
félisten

How to use video: [link]

Ott van, hogy lehet DVD-t kiválasztani mint forrás meg videót is, neked gondolom előbbi van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48667) LonGleY válasza Sn00k (#48665) üzenetére


LonGleY
veterán

A Daemon Tools amúgy egy szutyok - bár ez most nem kötődik a problémádhoz.

[ Szerkesztve ]

(#48668) Sn00k válasza szabonagyur (#48666) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi megnéztem , de nem jutottam közelebb. Nekem ISO fájlom van DVD-hozzáadással nem tudom megnyitni a progin belül, egyedül a vido hozzáadással tudom a bemountolt meghajtón megnyitni, de ekkor lát egy audio , illetve egy video mappát és az a helyzet nekem kell kézzel beállítanom, melyik filet nyissa meg a video mappán belül. Ez viszont kissé suxx, mert hiába kiválasztom mondjuk a képen is látható VTS_01_1.VOB filet, de arra meg 25 percet ír hosszuságra, ami kizárt , mert 1 órás részek kellenének, hogy benne legyenek.

[link]

[link]

3njoy the Lif3

(#48669) LonGleY válasza Sn00k (#48668) üzenetére


LonGleY
veterán

.ifo ?

[ Szerkesztve ]

(#48670) JC


JC
tag

Sziasztok,

adott egy Gigabyte P31-DS3L alaplap, E2200 processzor, 4 GB DDR2 ram, HD4830 VGA gép.
Erre a gépre próbálok Win7 oprendszert telepíteni, de a telepítés során a gép újraindítása után, a windows telepítő ablak telepítés befejezése soron lefagy. Próbáltam már 32 bites, 64 bites telepítővel is és mindkét esetben ugyanott lefagy. Először egy 160 GB-os IDE, majd egy SATA vinyóra is megpróbáltam a telepítést. 2 memória modul van benne, kísérleteztem egy modullal és azzal is , hogy át raktam másik két memóriafoglalatban. A gép kb. 8 éves. Már nincs ötletem mi lehet a hiba? Meghalt az alaplap? Találkoztatok már ilyennel?

(#48671) LonGleY válasza JC (#48670) üzenetére


LonGleY
veterán

A telepítő milyen forrású és milyen adathordozón található, illetve arra milyen programmal került ki?..

(#48672) Lauda válasza Sn00k (#48668) üzenetére


Lauda
félisten

Elinditod azt a freemake video konvertert. Ranyomsz a dvd-re es megnyitod vele a video konyvtarat. Kimenetet beallitod es konvertal, ennyi az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#48673) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni,hogy hol szedhetnék le egy tiszta felfrissített Windows 7 Home Premium 64 bites rendszert? Ami tartalmazza már a frissítéseket legalább februárig vagy márciusig...
Köszönöm előre is a segítséget!

(#48674) LonGleY válasza Liliom86 (#48673) üzenetére


LonGleY
veterán

Januári van. Küldök...

(#48675) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok ettől egyszerűbb rendszerköltöztető programot/leírást?

(#48676) LonGleY válasza dokee78 (#48675) üzenetére


LonGleY
veterán

Simán Macrium Reflect Free... én se szórakoznék ezzel, ami itt le van írva.

Berakod a partíciómentes új winyót a régi mellé, majd áthúzod rá azt a programmal, ami kell. Ha több helyed van, akkor az áthúzott partíciók kibővíthetők az új lemezen. Vagy ugyanez úgy, hogy előbb image fileba mented a C partíciót, és azt állítod vissza a másik lemezre. A tároló partíciód ennél még könnyebb menteni, ott csak egy sima fájlmásolás kell az új partíció kialakítása után.

Nade ha ebben az egészben így nem vagy biztos, kérj élőben segítséget! Ha bpi vagy, akár tőlem. Nem lehet gombról gombra a másik szájába rágni, hogy mi a teendő. De az biztos, hogy a Macrium Reflecttel a legegyszerűbb.

Egyébként ennél, nem ettől.

[ Szerkesztve ]

(#48677) dokee78 válasza LonGleY (#48676) üzenetére


dokee78
félisten

Macrium Reflectet ajánlották már valamelyik topikban,csak nem ugrott be.
Akkor telepítve is volt.
Ki is akartam próbálni,de nem volt hely az 53 GB mentéshez.

Csak a rendszert akarom ezzel.
A média filokat simán át másolom majd.

Tehát,holnap megjön a HDD arra is telepítsem fel a Windows 7-em.
Majd a Macrium Reflectet?
És az átmásolt mentést a program vissza állítja?

De lehet jobb,ha rakok egy új rendszert nem?
Úgy az igazi?
Vagy már 8.1-et kipróbálom,mert az előző vinyón hibásan ment a 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#48678) LonGleY válasza dokee78 (#48677) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, épp ezaz, hogy nem kell semmit az új winyóra telepíteni, sőt, még partíciót se hozz létre rajta. A régin kell elindítani a programot úgy, hogy már bekötötted az új lemezt is.

Ha egyfájlos mentést csinálsz a rendszerről, akkor is ez a mód: kerüljön be a gépbe az új winyó, és valamilyen másik meghajtón (akár külsőn) legyen elérhető a fájl. Van bootolható verziója is a Macriumnak, így nem muszáj azt a win alól futtatni:

Macrium Rescue Media (WinPE) 5.3.7290 [32-bit].iso
Macrium Rescue Media (WinPE) 5.3.7290 [64-bit].iso

Pendrive-ra a szokásos Rufus-szal tudod kirakni.

Amúgy ha lelaktad már a rendszert - és nem túl macerás -, akkor persze az a legjobb, ha újrarakod. De ha amúgy teljesen rendben van, akkor ezzel simán át tudod menteni. Erről itt egy leírás és egy videó.

[ Szerkesztve ]

(#48679) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Meghajtónak a képét hogy lehet visszaállítani? Átneveztem,erre megváltozott :

Másik: winchesteren 2 partíció,programokat akarom átköltöztetni egyikről a másikra, az kíván valami különleges programot,vagy simán másolás is elég?

(#48680) dokee78 válasza LonGleY (#48678) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi a segítséget és a cikket. :R
Szerintem telepítés lesz.
De persze a cikkben lévő dolgot is megtanulom.

(#48681) Lauda válasza LonGleY (#48678) üzenetére


Lauda
félisten

Ha pl ezzel klonozom a rencert' es az elozon mar voltak telepitve jatekok, azokkal mi tortenik? Ugy ertem a jatek fileok egy masik vinyon vannak. Akkor a klonozottban probaljam ujratelepiteni? :R

(#48682) LonGleY válasza konci79 (#48679) üzenetére


LonGleY
veterán

A programok az esetek többségében nem mozgathatók csak úgy, csak ha egyébként relatív útvonalon hivatkoznak a beállításaikra, vagy eleve portable darabok. Attól függ, melyikekről van szó. A legtisztább, ha inkább újrarakod őket.

Kipróbálni attól még ki tudod: mozgasd át, majd indítsd el őket! Ha nem megy, akkor mehet vissza az alapértelmezett helyre. De könnyebben tudunk tanácsot mondani, hogy leírod, hogy mikről van szó.

A partíció ikon esetleg a FixWin-nel helyrerakható.

[ Szerkesztve ]

(#48683) kispx válasza konci79 (#48679) üzenetére


kispx
addikt

Az elsőre ezt megpróbálhatod.

A másik:
Nem biztos, hogy átfogod tudni másolni egy feltelepített programot a másik partícióra. Ez nagyon programfüggő. Lehet, hogy a programot a fel kell telepítened a másik partícióra.

(#48684) krealon válasza Lauda (#48681) üzenetére


krealon
veterán

"Ha pl ezzel klonozom a rencert' es az elozon mar voltak telepitve jatekok, azokkal mi tortenik? Ugy ertem a jatek fileok egy masik vinyon vannak. Akkor a klonozottban probaljam ujratelepiteni?"

Ha a jatekot tartalmazo HDD ugyanazt a betujelet kapja, mint korabban (marpedig ha az nem valtozott, akkor ugyanazt kapja), akkor gond nelkul futnia kell.

(#48685) Lauda válasza krealon (#48684) üzenetére


Lauda
félisten

Hoppa, ez eszembe sem jutott! Koszi szepen. :))

(#48686) Sn00k válasza LonGleY (#48669) üzenetére


Sn00k
veterán

A .ifo-ra azt mondja nem tudja megnyitni.

(#48672) Lauda :
[link]

3njoy the Lif3

(#48687) Doky586 válasza dokee78 (#48675) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Tudtok ettől egyszerűbb rendszerköltöztető programot/leírást?"

Igen. fent a téma Összefoglaló gombra kattint, majd: "Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re"... de ugyanígy megy hdd-hdd esetben is.. ;)

(#48688) konci79 válasza LonGleY (#48682) üzenetére


konci79
őstag

Ok,akkor újratelepítem,több programról van szó.
Csak tudni akartam lehet-e,ha nem az se baj.

(#48689) Lauda válasza Sn00k (#48686) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnalom, hogy nalad nem megy, valami gebasz lehet azokkal a fileokkal a video ts konyvtarban. Amugy most is raprobaltam, dvd, kivalasztod a filmet, ott a video ts konyvtarat es mar olvassa is be, utana alul kimenet beallitas, konvertalas. :F

(#48690) Sn00k válasza Lauda (#48689) üzenetére


Sn00k
veterán

Az az érdekes, hogy most kipróbáltam másik ISO fileal és az gond nélkül működik nálam is, úgyhogy, amelyik nem müxik gondolom az hibás lehet :/

3njoy the Lif3

(#48691) Lauda válasza LonGleY (#48678) üzenetére


Lauda
félisten

Igen jo kis video ez, tok konnyu igy megcsinalni. Lehet at is klonozom az uj raptoromra ezt a wint. ;]

Ezeket a videokat mivel lehet felvenni? Nala meg a bios is fel lett veve, ezt hogy csinalta? :F

(#48692) LonGleY válasza Lauda (#48691) üzenetére


LonGleY
veterán

Felvevőkártyával - gondolom.

(#48693) vlevi válasza LonGleY (#48692) üzenetére


vlevi
nagyúr

Virtualboxnak is van videófelvevője, ami rögzíti a virtuálisgépet.
Arra pont ideális, hogy valamilyen viszonylag üres tesztkornyezetben bemutass valamit, es ne a rendes gepeden kelljen probalgni a macirum particio klonozasat, hatha nem sikerul.

(#48694) szabonagyur válasza vlevi (#48693) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez igaz, de jelen esetben csak felvevő kártyáról van szó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48695) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#48535) üzenetére


Kuruc2
senior tag

up

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#48696) JC válasza LonGleY (#48671) üzenetére


JC
tag

A telepítők az egyetemi Tisztaszoftver program során kiadott DVD-k. Mindkét változattal (32 bit, 64 bit) több gépet telepítettem már.

[ Szerkesztve ]

(#48697) Lauda válasza LonGleY (#48692) üzenetére


Lauda
félisten

Thanks! :) Kozben kiprobaltam ezt a progit, mert a camstudioban trojait talalt az av. :U

(#48698) LonGleY válasza Lauda (#48697) üzenetére


LonGleY
veterán

Hivatalos oldalakról kell szedni és akkor nincs gond (ha így tettél, akkor minden bizonnyal false alarm volt). Amit linkeltél, az is csak egy szoftveres oldal (ha már ilyen, akkor ez pl. megbízható).

Pont ma találtam egyébként egy nagyon szimpatikus gyártót, akiknek van egy egyszerű, free capture programjuk is (ha esetleg mást is kipróbálnál):

Icecream Screen Recorder

[ Szerkesztve ]

(#48699) Lauda válasza LonGleY (#48698) üzenetére


Lauda
félisten

A camstudiot a hivatalos oldalarol szedtem le. :) [link]

(#48700) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hali!
Windows 7 ultimate - Miért van az, ha a youtubet átrakom teljesképernyősmódba akkor elég gyarkan kékhalálozik a rendszer? Olvastam, hogy valamelyik frissités lehet a gond, azt töröltem, de nem lett jobb. Van mikor összesvideóra van mikor hetekig semmi reakció rá.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.