Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem! Van egy jogtiszta Windows 7 Ultimate dobozos verzióm, amit pendrive ra szeretnék feltenni. A windowsom még service pack nélküli és telepítés után egy nap míg frissítem. A kérdésem, hogy a frissítést hogy lehet bele integrálni?

[ Szerkesztve ]

(#48602) 7Sony7 válasza brd (#48584) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, akkor jó. Köszi.

-

(#48603) Vityaa válasza azopi74 (#48600) üzenetére


Vityaa
tag

Azokat átnéztem, de nem lett jó.

[ Szerkesztve ]

(#48604) MZperX75


MZperX75
addikt

Sziasztok ,egy olyan kérdésem lenne,hogy Win7-64 ultimate-et használok 1Terás WD-n,viszont vettem egy 120-as Kingston V300 -as SSD-t,rendszert szeretnék rátenni,úgy hogy a régi is megmaradjon,lássák egymást egyik illetve másik rendszerről.
Win7-64 ultimate kerülne az SSD-re is.
Segítsetek,eddig mindig csak a rendszer vinyót hagytam a gépben mikor új telepítést csináltam,de most mit tegyek,hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

(#48605) atirag


atirag
őstag

A windows 7 tud olyatt,hogy ha hdmi-n kikapcsolok mindent akkor kikapcsol a pc-is?
Gondolok itt a hdmi CEC miatt működő vezérlésre. MIkor kikapcsolom a tv-t kikapcsol az erősítő és a medai lejátszó is. A windowsnál meg lehet ezt oldani valahogy?

(#48606) Nexoa


Nexoa
újonc

Windows 7 H.P van hiányzik a "VSS" és "SPP" nincs biztonsági mentésem ez később gondot okozhat. A másik gondom, hogy a letöltéseimmel is gond lehet. Kb. 100 Mb. játékom van letöltve mégis 47 GB a használt terület. Az Avast programot letöltöttem ami 6 GB foglalt le. Szeretném tudni ez reális-e. Bocsánat 69 évesen kissé tudatlan vagyok a merev lemezem 232 GB-s de félek ,hogy valami nincs rendbe. Nagyon örülnék a segítségnek. :R

Nexoa

(#48607) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok,

Nem vagyok egy PC zseni, de összeadni tudok, olyan 48 giga vajon hol lehet?

http://p.coldline.hu/2015/04/06/1806056-20150406-ZTDtGd.jpg

[ Szerkesztve ]

(#48608) quailstorm válasza zyndar (#48607) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a rejtett mappákban :DDD

(#48609) vlevi válasza zyndar (#48607) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kapcsold be az összes rejtett és rendszer mappa megjelenítését.
Lapozófile néhány giga,
a hibernációs file ugyanakkora, mint a RAM mérete,
kuka,
recovery,
system volume infromation mappa.

(#48610) zyndar válasza quailstorm (#48608) üzenetére


zyndar
tag

Megnéztem, ez így csak 43 giga, itt a SS:

http://p.coldline.hu/2015/04/06/1806085-20150406-vM960n.jpg

[ Szerkesztve ]

(#48611) quailstorm válasza zyndar (#48610) üzenetére


quailstorm
nagyúr

hát, nem erre számítottam
egy CHKDSK /f
meg egy ccleaner futtatást megnéznék, aztán utána mérj újra

(#48612) zyndar válasza quailstorm (#48611) üzenetére


zyndar
tag

Köszönöm a válaszokat. A CCleaner felszabadított még 3 gigát, a CHKDSK-hez viszont nincs emelt szintű engedélyem. Ez mondjuk fura, mert ez az itthoni gép és nem fut semmilyen profil.

(#48613) Nexoa válasza quailstorm (#48611) üzenetére


Nexoa
újonc

Tisztelt Uraim! A 47 Gb az egy dolog de mikor az Avast feltöltöttem és ugrott 6 GB-t azt nagyon durvának találtam.Nagyon köszönöm hogy válaszra méltattak de ha kérhetném írják le lépésről lépésre hogyan találom meg a rejtett mappákat mert a szerelőim csak az újra telepítést ismerik. Tudom sokat kérek de itt újra és újra el olvas hatom.Ígérem ha sikerül többet nem zavarom a köreiket.Segítségüket előre is köszönöm. Nexoa :W

Nexoa

(#48614) DS39 válasza Nexoa (#48613) üzenetére


DS39
nagyúr

TreeSize Free
ez segíthet.

(#48615) quailstorm válasza zyndar (#48612) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CMD-t jobbklikk, futtatás rendszergazdakénttel indítottad?

(#48613) Nexoa :
Nem használok Windows intézőt, ECDL-re nekem ezt be kellett tanulni. Még DOSon edződtem, Total Commanderes vagyok.
De megnézem, keresem, linkelem.

Hivatalos Microsoft leírás.

(#48616) Nexoa válasza vlevi (#48609) üzenetére


Nexoa
újonc

Hogy kell be kapcsolni az összes rejtett mappát?? :W

Nexoa

(#48617) zyndar


zyndar
tag

Ezt a TreeSize Free-t megnéztem, és azt mondja a System Volume Information mappa nem 6, hanem 42 giga :D

(#48618) DS39 válasza zyndar (#48617) üzenetére


DS39
nagyúr

nem lehetetlen, ott tartja a rendszer-visszaállítási pontokat

(#48619) mis69 válasza Nexoa (#48616) üzenetére


mis69
tag

Vezérlőpult-megjelenés és személyes beállítások-mappa beállításai.Ott nézet fül és a speciális beállításokat addig görgetni míg a "rejtett fájlok,mappák és meghajtók megjelenítése" nem látszik azt bejelölni alkalmazni és ok.

(#48620) zyndar válasza quailstorm (#48615) üzenetére


zyndar
tag

A CHKDSK nem talált hibát, így a nagyját a System Volume Information mappa viszi el. Minek ekkora és ennyi rendszer visszaállítási pont? Egyáltalán ezt lehet menedzselni?

(#48621) DS39 válasza zyndar (#48620) üzenetére


DS39
nagyúr

hogyne. számítógép, jobbklikk, tulajdonságok, rendszervédelem.

(#48622) vlevi válasza zyndar (#48617) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nalátod :)

Én a far manager 3-al néztem, az is bele tud nezni ezekbe a konyvtarakba.

Az avast telepitese utani 6 giga pedig azert lehet, mert a telepites elott csinalt egy rendszerviszzaallitasi pontot.
C: meghajto lemezkarbantot erdemes megnezni, ott a rendszerileok törleset kell valasztani. Ez meg nem töröl semmit, csak több dolgot listaz ki a torolheto dolgok kozul. Frissitesek filejai, rendszerviszzallitas, temp konyvtar es egyebek, amikre altalaban nincs szukseg, es torolheto.
A hibernacio kikapcsolasaval is tobb gigabyte tarhely szabadul fel.

(#48623) zyndar válasza DS39 (#48621) üzenetére


zyndar
tag

Lejjebb vettem 42 gigáról 25-re a limitet. Így már pöpec lesz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#48624) quailstorm válasza zyndar (#48623) üzenetére


quailstorm
nagyúr

meg a lemezkarbantartóval tudsz egy csomó dolgot törölni, viszont az csak egy visszaállítási pontot hagy meg

(#48625) Nexoa válasza DS39 (#48614) üzenetére


Nexoa
újonc

Letöltöttem és lefutott 232 GB-ből 22,1GB mutat de a gép szerint csak 172 Gb-m van. Azt nem tudom ,/azt sem /, hogy hogy férek hozzá a rejtett mappákhoz vagy ahol a különbözetet fel lehet ne oldani. Ha vállaszól Kérem" DEDOSAN" mert nagyon -nagyon kezdő vagyok. Előre is köszönöm. Tisztelettel

Nexoa

(#48626) MZperX75 válasza MZperX75 (#48604) üzenetére


MZperX75
addikt

"Sziasztok ,egy olyan kérdésem lenne,hogy Win7-64 ultimate-et használok 1Terás WD-n,viszont vettem egy 120-as Kingston V300 -as SSD-t,rendszert szeretnék rátenni,úgy hogy a régi is megmaradjon,lássák egymást egyik illetve másik rendszerről.
Win7-64 ultimate kerülne az SSD-re is.
Segítsetek,eddig mindig csak a rendszer vinyót hagytam a gépben mikor új telepítést csináltam,de most mit tegyek,hogy jó legyen?"

??????? :U

(#48627) mttssz válasza MZperX75 (#48626) üzenetére


mttssz
senior tag

Fogod és egyszerűen rárakod az SSD-re a Windowst? Szerintem a win bootmanagare siman boldogul a ket windowssal.

(#48628) MZperX75 válasza mttssz (#48627) üzenetére


MZperX75
addikt

;) köszi.

(#48629) quailstorm válasza MZperX75 (#48626) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem se kell nyúlni semmihez, csak telepítsd fel és kész. Később lehet módosítani a bootmenüben a rendszerek nevét easybcd-vel, de az első a listában lesz az SSD-s.

(#48630) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Régi windowsokban volt ez a scandisk nevű progi, amivel a HDD szektorhibáit lehetett javítani. A Win7-ben ezt hol tudom elérni? - sehol sem találom.

(#48631) quailstorm válasza gabor128 (#48630) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WinNT óta CHKDSK-nak hívjuk.
Szektorhibát NEM TUDSZ JAVÍTANI.

(#48632) gabor128 válasza quailstorm (#48631) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi!

*Nem javítást akartam írni, hanem megjelölést.
Sajna úgy tűnik az egyik winyómon van egy gyenge szektor (a HD Sentinel szerint) és vélhetően ez okoz folymatosn kékhalált.

Megtaláltam ezt a chkdsk-et. A cmd-ből próbálnám lefuttatni a megfelelő paraméterezéssel, de engedélyekre hivatkozva nem hajtja végre.

Ezt nem is értettem, mert én rendszergazdaként vagyok ezen a gépen mégis időnként minden telepítésre, meg hasonlókra rákérdez. (A felhasználói fiók felügyelet közepesre van beállítva.)

Ezt a chkdsk-et hogy tudnám mégis lefuttatni hogy ne kössön bele?

(#48633) quailstorm válasza gabor128 (#48632) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CMD-t jobbklikk rendszergazdaként futtatod

(#48634) biker


biker
nagyúr

Sziasztok!
Régi motoros, de olyan "hiba", amit még sose láttam.
Adott egy HP dx5150 gép (msi ms-7050 alaplap i865g chipset, amd 64 3000+, 2GB ram, 1xIDE 80GB, 1xSATA 40GB)
windows professional 32 bit dobozos, eredeti.

tegnap potom 4x telepítettem újra, mert mindig azt hittem, valamit elrontottam, de nem.
A SATA HDD-re nem lehet windowst telepíteni, mert nem hozza létre a rendszerindító partíciót, nem települ az mbr.

folyamat: telepítő be, lemezek törlése, partíciók létrehozása, a 40-es SATA marad 1 partíció, az IDE lemezre létrehozza a 100MB rendszer számára fenntartott partíciót, és a maradékra megy a windows
Innentől a verziók:

csak a sata lemez, windows nem indul, hiba MBR FA: (ha ekkor a-t nyomok, akkor MBR 1234F)
Ha benne hagyom a windows DVD-t, de nem cd-ről bootolok, akkor ugye betölt, hiszen ekkor a boot a DVD-ről megvolt

SATA és IDE, de az IDE-t nem formázom le, nehogy arra tegye a bootmanagert, akkor ugyanez

Ha mindkettőt leformázom, és az IDE-n létrehozza a bootmanagert, akkor ha SATA-ról bootolok, ugyanaz a no-boot, ha az IDE-ről bootolok, akkor innen beolvassa a bootmanagert, majd a SATA-ra telepített windows elindul

na itt már WTF nézés a monitorra. De ezt a végképp nem akarom.

Ha a SATA nem bootol, berakom a WIN DVD-t, és javítást választok, akkor szerinte nincs mit javítani, minden rendben

Az alaplap lehet hogy képtelen SATA-ról bootolni?
Vennék bele egy ssd-t vagy hybrid driveot, de így félek nekimenni, mert mi van ha arról se bootol? Mert gondolom nem a HDD a ludas.

Bios kicsit butított, HP átirat

Tipp, ötlet?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48635) DS39 válasza Nexoa (#48625) üzenetére


DS39
nagyúr

Intézőben felső menü: Eszközök, Mappa beállításai, majd Nézet fül alatt kiválasztható két dolog:
- Rejtett fájlok mappák megjelenítése
- Az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése (ki kell venni a pipát)

De ahhoz hogy törölni tudj védett fájlt rendszergazdai jogosultsággal kell rendelkezz a gépen.

(#48636) biker válasza biker (#48634) üzenetére


biker
nagyúr

hülye vagyok, az i865g :D
Szóval ati express 200 chipset :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48637) krealon válasza Nexoa (#48606) üzenetére


krealon
veterán

"A másik gondom, hogy a letöltéseimmel is gond lehet. Kb. 100 Mb. játékom van letöltve mégis 47 GB a használt terület. Az Avast programot letöltöttem ami 6 GB foglalt le. Szeretném tudni ez reális-e."

Ha a fenti foglalasi adatok a lemez --> jobbkatt --> "Tulajdonsagok" laprol jonnek, akkor valoszinuleg rendben van.

Egy frissitett Win7 az kb 25 - 35 GB helyet foglal, ehhez meg hozzajon a virtualis memoria (pagefile.sys), ami a RAM meretenek kb masfelszerese, valamint a hibernacios fajl (hiberfil.sys), ami a RAM meretevel egyezik meg.
Ezen felul a "System Volume Information" mappaba keszit a rendszer masolatokat a rendszer kulonbozo kritikus faljairol, program-telepiteskor illetve a biztonsagi frissitesek elott (Rendszervisszaallitas). Ennek merete alapesetben a meghajto 10%-a maximum (az altalald hasznalt 250 GB-os HDD-nel akar 25 GB is lehet).

A Lemezkarbantarto futtatasaval ki tudod listazni, hogy nagyjabol mennyi folosleges, ideiglenes fajlt lehet torolni.

(#48638) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Hogy tudok rendszer visszaállítási pontot létre hozni?Azt tudom hogy hol kell beállítanni,de töröltem pár dolgot véletlenül 2015 márciusában.És szeretném e dátum elé visszaállítanni. de nincs ilyen dátum a visszaállításánál.Hogy tudnám visszaállítani pl 2015.03.24. re?És még azt szeretném kérdezni hogy az mire jó ha Firefoxnál ki veszem a pipát a hardveres gyorsítás elől?

[ Szerkesztve ]

(#48639) akos3 válasza adsl (#48638) üzenetére


akos3
addikt

Vezérlőpult / Rendszer és Biztonság / Műveletközpont / Számítógép visszaállítása egy korábbi állapotba

(#48640) adsl válasza akos3 (#48639) üzenetére


adsl
aktív tag

Nálam csak ez van ott.Hogy tudok beállítani egy általam kívánt dátumut?

[ Szerkesztve ]

(#48641) qqcqqc válasza adsl (#48640) üzenetére


qqcqqc
őstag

Csak ezek közül választhatsz.

(#48642) adsl válasza qqcqqc (#48641) üzenetére


adsl
aktív tag

Az kár,akkor max a maira tudom visszaállítani.Azt hittem valahogy belehet állítani régebbi dátumot is.

(#48643) akos3 válasza adsl (#48642) üzenetére


akos3
addikt

Gondolom szőkös a visszaállítási pontok számára beállított hely a merevlemezen, így a többit törli automatikusan.

(#48644) gabor128 válasza quailstorm (#48633) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi!
Megvan, megcsinálta újraindítás után. Sajna nem láttam az eredményt, mert hamar továbblépett, de biztos talált rajta rossz szektort.

Annyit még hagy kérdezzek, hogy chkdsk ellenőrzés után használhatom a winyót? Írhatok rá?
Vagy előfordulhat chkdsk után gyenge szektor?

(#48645) adsl válasza akos3 (#48643) üzenetére


adsl
aktív tag

Jelenleg most ennyire állítottam. Ide mit kell beírni?

(#48646) Doky586 válasza adsl (#48645) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amit a 'Leírás' oszlopban látni akarsz. Előző mentésedben ezen oszlopban a "utorrent" szó volt beírva. Hát igen: a 0 bájt megengedett maximális méret eszerint kevésnek bizonyult :)

[ Szerkesztve ]

(#48647) akos3 válasza adsl (#48645) üzenetére


akos3
addikt

a beálított közel 5,5 giga sztem elég lesz.
én a dátumot szoktam odairni.

(#48648) Doky586 válasza adsl (#48645) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam így néz ki. Csak a C-n aktív, D-n ki van kapcsolva. [link] [link]

(#48649) quailstorm válasza gabor128 (#48644) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Előfordulhat természetesen.
Nem destruktív HDsentinel teszt, és ki kell hagyni a partíciókból a rossz részt, meg cserélni leginkább.

(#48650) Gubek-Einste

Ma este jött

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.