Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Sub-ZeRo válasza Joker88 (#48040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Saját tulajdonba venni a partíciót. Akkor enged majd oda írni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48052) MaciG


MaciG
addikt

Kicsit hülye a kérdés, de az hogy a win7 32 bit 3,5gb-ig kezeli a ramot, azt úgy kell érteni hogy ebben benne van a videókártya is? (pl. ha van a gépben 4gb + 2gb a videókártyán akkor oda már nem jó a 32 bites? ) :F

BANZAII

(#48053) brd válasza MaciG (#48052) üzenetére


brd
nagyúr

Az elterjed hibás elképzelés szerint igen, a teljes RAM benne lesz a 4GB-ból levonandó tartományban. A valóságban viszont csak kicsivel több, mint 256MB-ot láttam eddig legfeljebb a VGA-nak lefoglalni (még akkor is, ha 2GB-os VGA van a gépben, nyilván valamilyen lapozási technológia működik a háttérben), ezek mellett még úgy pár 100MB jogos lefoglalás a HW címeknek (egy átlagos asztali gépnél), így ha 3.5GB-nál kevesebb az elérhető RAM, akkor az a chipset 'aromsága.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48054) mkristof97


mkristof97
csendes tag

Sziasztok !
Van nekem egy IBM ibm thinkcentre 8189 krg gépem.

P4 1 magos 3.0 ght proci
1,3 gb os drr1 ramos
80 gb os sata II
Integrált vga 96 mb

És az lenne a kérdésem , hogy erre felrakom a Windows 7 Starter 32 bitet , akkor szerintetek elfogja bírni ?
Netezeés , youtube videónézésre alkalmas lesz ? Vagy hagyjam rajta a Windows XP-t ?

[ Szerkesztve ]

(#48055) szabonagyur válasza brd (#48053) üzenetére


szabonagyur
félisten

ha lesz idom kepekkel is bizonyitom de pl asztali gepemven 4gb ram van meg 1gb-os vga es 32bites rendszer eseteben nem csak 256 korulit von le hanem joval tobbet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48056) szabonagyur válasza mkristof97 (#48054) üzenetére


szabonagyur
félisten

xp vagy linux kell neked

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48057) brd válasza szabonagyur (#48055) üzenetére


brd
nagyúr

Ok. Csak kérlek ne a Rendszer nevű panel képét tedd be, hanem az Eszközkezelőt, ahol az "Erőforrások típus szerint" van kiválasztva a menüből, valamit a "Memória" kategória van lenyitva, és a "sokkal több" mellett a VGA neve lesz kiírva. A Motherboard resources, vagy a System board melletti nagy foglalás (több, mint 256MB) az az általam írt "chipset 'aromsága".

Egyébként nem állítottam, hogy ne foglalhatna többet. Csak azt, hogy hibás az az általánosan elterjedt nézet, mely szerint 4GB fizikai RAM-nál "fizikai RAM"-"VGA RAM"="használható RAM" (32 bites asztali Win esetén).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48058) Gubek-Einste

Szombaton este jött egy ilyen:

Másnál is volt ez mert eddig mindig a havi keddi adaggal szokott jönni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48059) DS39 válasza Gubek-Einste (#48058) üzenetére


DS39
nagyúr

jött, csak nem tűnt fel, mert nem kötelező frissítés, így nem jelzett nekem.

(#48060) hape60 válasza hape60 (#47993) üzenetére


hape60
aktív tag

Erre valaki? A gépen gyakorlatilag csak netezek, a C. foglalt területe pedig egyfolytában nő.

(#48061) brd válasza hape60 (#48060) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. a Windirstat mit mond? A rendszervisszaállítás mekkora helyet foglal?

The only real valuable thing is intuition.

(#48062) hape60 válasza brd (#48061) üzenetére


hape60
aktív tag

A rendszervisszaállítás max mérete 5% (7,3GB), jelenleg 4,4GB , A windirstat mi, hol találom? :o
Googleval megtalálom, letöltöm. Kösz az infót....

[ Szerkesztve ]

(#48063) hape60 válasza hape60 (#48062) üzenetére


hape60
aktív tag

A hibernálás volt a bűnös, kikapcsoltam, egyből 98,5GB a szabad hely :) :)

(#48064) quailstorm válasza mkristof97 (#48054) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bővítsd fel 2GB-ra a RAM-ot, valamint az irdatlan gagyi integrált VGA-t cseréld le például legalább egy Radeon 9600-ra. Aztán a home premium is értelmesen fog futni.
Ez még annyira nem is lesz neked drága.

(#48065) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Napokban olyan dolgot figyeltem meg Windows frissítés telepítésekor, amit eddig sosem. Update frissítések alapból bekapcsolt állapotban vannak, így amikor a rendszer talál letölti őket és telepíti. Azonban a telepítést követően amikor konfigurálásra kerülne sor ez az üzenet fogad. A Windows konfigurálása nem sikerült Módosítások visszavonása Ne kapcsolja ki a számítógépet Módosításokat visszavonja, utána ismét zavartalanul tudom használni a gépet, a következő kikapcsolásig. Újra kezdődik minden, telepíteni akarja a 176 darab frissítést, start kikapcsolás menüből nem tűnik el a telepítésre figyelmeztető jelzés. Tapasztaltatok ilyent? Ha igen mi rá a megoldás? Köszönettel:

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#48066) krealon válasza JokerMaffia (#48065) üzenetére


krealon
veterán

"Újra kezdődik minden, telepíteni akarja a 176 darab frissítést"

Nekem az valt be, hogy 20-30 darabos csomagokban telepitem a frissiteseket, nem egyszerre.
Radasul amikor vegzett egy adaggal, megvarom, amig a processzorterheles visszaesik nulla-korulire, es csak utana inditom ujra a gepet. Ilyenkor az ujrainditas gyorsabb, es nem szokott hiba elofordulni.

(#48067) szabonagyur válasza krealon (#48066) üzenetére


szabonagyur
félisten

+1 illetve erdemes egy egy adag utan ujrakerestetni vele mivel van ami eltűnik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48068) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

(#48069) #41133696 válasza #41133696 (#48068) üzenetére


#41133696
törölt tag

Fél GB, azért ez meglepő :Y

(#48070) DS39 válasza #41133696 (#48069) üzenetére


DS39
nagyúr

ahhoz képest hogy csak biztonsági frissítések jöttek :D
rájöttek hogy sok a szemét :DDD

(#48071) Doky586 válasza DS39 (#48070) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

mellékesen megjegyzem hogy nekem winXP-n máig jönnek a frissítések. Igaz nem a winhez hanem a rajta levő Microsoft programokhoz (pl Office), de az is Update és ugyanazon felületről érkezik..

(#48072) szabonagyur válasza Doky586 (#48071) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ez, hogy jött ide most? Természetes, hogy az frissül amihez van támogatásod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48073) Doky586 válasza szabonagyur (#48072) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"ahhoz képest hogy csak biztonsági frissítések jöttek"

Ahhoz képest hogy XP-re 0 frissítés jön, ahhoz képest 0-nál jóval nagyobb MB-ot írna a karbantartó...

(#48074) szabonagyur válasza Doky586 (#48073) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megint nem vagy tisztába a dolgokkal...

XP-re most sem kapsz frissítést, ezt te magad is leírtad-->>értelmezd.

A lemezkarbantartó Windows Update része nem csak a windows-hoz tartozó frissítések után takarít.

A kolléga amúgy teljesen más dolgot írt, Xp-hez nem jön semmi, Windows7-hez pedig csak biztonsági, újítást nem kap.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48075) quailstorm válasza Doky586 (#48073) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem az én hsz-emmel zárjuk ezt az offot.
XP-hez nem jönnek frissítések. XP-re igen! Virnyakergető, Office, Visual studio, Skype. Esetleg egyéb S cuccokhoz meg igen. Amit XP-re is lehet telepíteni.
Ezeknek meg ugyanúgy van uninstallerje, meg backup az előző állapotról. Amit lehetne törölni.

[ Szerkesztve ]

(#48076) Bogyó bá' válasza #41133696 (#48069) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem miért nincs Win7 alatt a Lemezkarbantartóban Windows Update karbantartása? Jogtiszta 64 bites Home Premium... Csak fogy a hely az SSD-n, semmit nem tudok frissítések után letakarítani. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48077) Doky586 válasza szabonagyur (#48074) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kedves szobanagyur (csupa kisbetűvel)
Látom megint nem érted a lényeget, és félremagyarázod. mindegy...
de próbálj leszállni rólam és a nagyúri felsőbbrendűségedet máson tornáztasd.

(#48078) quailstorm válasza Bogyó bá' (#48076) üzenetére


quailstorm
nagyúr

rendszerfájlok törlése gombot azért megnyomhattad volna

ban pls--->(#48077) Doky586

[ Szerkesztve ]

(#48079) DS39 válasza Bogyó bá' (#48076) üzenetére


DS39
nagyúr

talán rá kellene kattintani a rendszerfájlok törlése gombra ;)

Doky586: Windows 7 rendszerbiztonsági frissítések jöttek, arra gondoltam. XP-hez olyanok már nem jönnek. GoodSpeed képéhez képest nekem is jöttek még frissítések Office-hoz de azt most nem említettem, csak a rendszerét.

amúgy a WMP-vel vmit csináltak akármilyen jellegű frissítések is jöttek, mert azóta 2 újraindításból, kétszer kellett újra Quick Launch-ba rakjam az ikonját (XP-szerűen, nem tálcára rögzítve), és elindítva választani az ajánlott beállításokat, stb. Why? :U

[ Szerkesztve ]

(#48080) szabonagyur válasza Doky586 (#48077) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem meg neked kéne abbahagyni a flamelést, meg a felesleges, értelmetlen offolásokat.
Amíg hülyeséget beszélsz nem fogom rád hagyni, erre készülj fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48081) Bogyó bá' válasza DS39 (#48079) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, hülye voltam....sorry! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48082) JokerMaffia válasza krealon (#48066) üzenetére


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

krealon

Nagyon szépen köszönöm, az ötletet, legközelebb biztosan alkalmazni fogom. Az összes frissítés ezen megoldása sikeres volt, egytől egyig.

szabonagyur

Telepíteni kívánt frissítések kiválasztása után, a rendszer automatikusan újra megkereste letöltötte telepítette a fájlokat, nem volt más teendőm mint várni míg teszi dolgát, és újraindítást nyomni. A konfigurálás pillanatok alatt lezajlott, minden egyes alkalommal. Úgy tűnik nagy falat volt egyszerre a 176 darab frissítés. Köszönöm még egyszer. :)

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#48083) szabonagyur válasza JokerMaffia (#48082) üzenetére


szabonagyur
félisten

Első telepítéskor nem szabad automatára állítani tapasztalatom szerint. A WU nem mindig logikusan telepít, ilyenkor van pl. hogy leszedi az IE8 frissítéseket is, feltelepíti, majd IE11 aztán újraindul és kiírja hibásnak az IE 8 frissítéseke.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48084) ETOM


ETOM
addikt

Ezek a lemezkarbantartó futtatása után folyton megjelennek újra. Csak nálam?

[ Szerkesztve ]

(#48085) #41133696 válasza DS39 (#48070) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, meg nem igazán tűnt olyan keménynek ez foltozó kedd :)

(#48076) bogyo112: UAC engedélyhez kötött, de azt csinálhatod nem rendszergazdai fiók alól is. Viszont jobb ilyenkor szerintem átjelentkezni arra az időre mivel, egyébként is frissíteni kell Windows 7-en, Flash, és Google Chrome-ot is.

(#48077) Doky586: Windows 8.1 topicban is vannak érdekességek :D

(#48083) szabonagyur: Ezt már azt hiszem a Windows Vista topicban is terjesztetted, a tapasztalatod egy dolog, a valóság meg egy másik. A Windows Update szervereiről úgy jön le a frissítés ahogyan az MS mérnökei (olyan sorrendben), azt jónak látják, ezért is van, hogy a frissítési ügynökben, akadnak olyan update-ek, amik első körben nincsenek bepipálva, azt célszerű is úgy hagyni, de ez az egyszerre csak egy tucat frissítés, aztán restart el, egy butaság. Vistánál is minden újratelepítésnél az SP2 után, első körben felmegy vagy 100+ frissítés, és sosincs belőle baj.

Szerk: Ja igen, terjesztetted... :U

[ Szerkesztve ]

(#48086) szabonagyur válasza #41133696 (#48085) üzenetére


szabonagyur
félisten

[moderálva]

Hiába mondod, hogy MS jól állította be, ha itt írják, hogy nem ment fel a sok frissítés. Ennek mi az oka Mr. Szakértő úr?

Ne személyeskedj!

[ Módosította: Qru ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48087) HZoli87 válasza ETOM (#48084) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam sem jobb a helyzet.

(#48088) #41133696 válasza szabonagyur (#48086) üzenetére


#41133696
törölt tag

Emberek tízmilliói telepítik és telepítés után frissítik a Windows Vista, 7 és 8.x rendszereket, majd telepítés után rögtön engedik rá a Windows Update-re - minden gond nélkül - ,de te megmondod a tutit, hogy rosszul csinálják, szívassák magukat, hogy pár tíz frissítést jelöljenek csak ki. Ja és ha így tesznek, akkor mi alapján döntsék el, hogy melyik legyen az első tíz? Csak simán ahogy jön a sorban - ezzel csak az a baj, hogy sokszor pont azzal tennének a hivatalos ajánlásnak keresztbe például az ilyen esetekben:

(#48089) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#48075) quailstorm & (#48079) DS39 & GoodSpeed:
Látom a trollkodó beírása olyan sikeres volt hogy teljesen megtévesztett benneteket. Teljesen egyetértek a magyarázatotokkal, csak a lényegről sikerült elterelnie a figyelmeteket, mivel az általatok leírtaknak sose mondtam ellent.

(#48090) brd válasza #41133696 (#48088) üzenetére


brd
nagyúr

Attól még, hogy neked nem tetszik, ez egy létező probléma, főleg viszonylag kevés memória esetén (Microsoft termék lévén, ez a viszonylag kevés esetenként akár a 3-4GB is lehet), előfordul, hogy 50-60 frissítésnél több nem települ újraindítás nélkül, és ha megnézed a hibakódot, amit ilyenkor dob, az többnyire arra utal, hogy elfogyott felhasználható RAM. Persze ettől többnyire még nem kell kézzel kevesebbet telepíteni, csak újraindítás után megint kell frissítéseket kerestetni, és telepíteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#48091) mezis válasza #41133696 (#48088) üzenetére


mezis
nagyúr

Win7/32, Win7/64-et telepítettem jó fél éve. Nem mai hw-ekre (Intel proc, 2 - 4 GByte RAM). Tapasztalatom pontosan egyezik krealon fórumtársunkéval. Ha egyszerre rászabadítottam a frissítéseket, annak vagy lefagyás vagy valami hibaüzenet lett az eredménye. Kikapcs/bekapcs után aztán valahogy rendbe jött. Amikor meg "szeleteltem" a frissítéseket akkor lassacskán, de leállások, egyéb problémák nélkül lezajlottak.

mezis

(#48092) szabonagyur válasza brd (#48090) üzenetére


szabonagyur
félisten

és (#48091) mezis : Úgyis be fogja beszélni neked, hogy annak menni kell, nálad van a hiba ha nem tudja egyszerre felrakni.

(#48089) Doky586: a képed elárul mindent, papagáj vagy csak ismételni tudsz mindent, de saját, témához kapcsolódó gondolatod még nem volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48093) #41133696 válasza brd (#48090) üzenetére


#41133696
törölt tag

1. 3GB van a Windows 7-es gépemben.
2. "Persze ettől többnyire még nem kell kézzel kevesebbet telepíteni, csak újraindítás után megint kell frissítéseket kerestetni, és telepíteni."

Amikor én telepítem a frissítéseket akkor is van 4-5-6 újraindítás, de ezek jelentős része a .Net és annak frissítései miatt van. Felőlem mindenki úgy telepíti ahogyan akarja, de nálam mindig úgy települ és hiba nélkül, ahogy a Windows Update felajánlja. Felmegy az első hullám (100+ frissítés), újraindítás, Windows Update elindítás, ha kell manuális keresés, és jöhet a második, és így tovább...

Szerk: Ja igen. Az SP1 telepítése után, rögtön az offline installeres 64-bites Windows Internet Explorer 11-et, szoktam feltenni manuálisan, az is leszed pár frissítést, így nem esik az meg, hogy foltozgatja a régi IE8 verziót a WU.

[ Szerkesztve ]

(#48094) LonGleY válasza #41133696 (#48093) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondjuk ez erősen szar megoldás ma már, mikor vannak frissítésekkel integrált telepítők (rendesen legalizálható, MSDN-es alapú). Elég egyetlen újraindítás az utolsó 1-2 hónap cuccaival, és helló.

És így nem esik meg, hogy fölöslegesen töltesz el 1-2 órát a WU-val... 2015

[ Szerkesztve ]

(#48095) doland


doland
újonc

Üdv!
Most váltottam XP-ről 64 bites Windows 7-re, és sajnos egy elég bosszantó probléma merült fel. Ha videót nézek, vagy zenét hallgatok, akkor folyamatosan véletlenszerűen, 1-2 másodpercre beszaggat, bevibrál(talán nem a legjobb kifejezés) a hang. Akárhányszor megnézem feladatkezelőben, se a processzor, se a RAM nincs teljesen leterhelve azokban a pillanatokban, mikor ez jelentkezik. A legfrissebb audio driver van felrakva a Realtek oldaláról. Vajon mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#48096) #41133696 válasza LonGleY (#48094) üzenetére


#41133696
törölt tag

"És így nem esik meg, hogy fölöslegesen töltesz el 1-2 órát a WU-val... 2015 "

Nos velem így sem esik meg, mert nem azt a gépet bámulom, hanem három szobával arrébb a Windows 8.1-est, amin háttérben a TeamViewer fut, és néha ránézek max :)

Mint éppen most a Vistánál, helló :D

(#48097) LonGleY válasza doland (#48095) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez lehet a védelem miatt is, pl. az Avast! csinálta ezt nálam, meg még a Comodo 6-os szériája azt hiszem. Milyen a procid?

(#48098) #41133696 válasza #41133696 (#48088) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh, most nézem,van még:

(#48099) #41133696 válasza #41133696 (#48098) üzenetére


#41133696
törölt tag

Újraindítást nem igényel, de aki telepíti számítson rá, hogy a két IE11-hez való frissítés, kétszer települhet sikeresen :) Harmadjára már nálam nem ajánlotta fel újból.

(#48100) ETOM válasza #41133696 (#48099) üzenetére


ETOM
addikt

Én már háromszor raktam fel, de amint lefut a lemezkarbantartó megjelennek újra :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.