Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) azopi74 válasza kukinyo (#48549) üzenetére


azopi74
addikt

Próbáltál már manuálisan szinkronizálni a time szerverrel ? Úgy sem OK?

(#48552) kukinyo válasza azopi74 (#48551) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen, minden újraindításnál azt teszem. Azt sem jegyzi meg.

(#48553) azopi74 válasza Bakter9011 (#48550) üzenetére


azopi74
addikt

Menj Task Manager-be, rendezd CPU használat szerint a processeket, ha találsz olyasmit, hogy *spool* vagy *spooler*, lődd ki...
Ha nincs ilyen, akkor is nézd, meg mi az, ami zabálja a CPU-t, és guglizz rá, mi is az pontosan :)

(#48554) azopi74 válasza kukinyo (#48552) üzenetére


azopi74
addikt

parancssorba (adminisztrátorként futtatva):

w32tm /debug /disable
w32tm /register
net start w32time

(#48555) kukinyo válasza azopi74 (#48554) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha 64 bites a windows akkor is ezt írjam? Vagy értelemszerűen a 32-t helyettesítsem be?
Vagy ennek nincs köze hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#48556) azopi74 válasza kukinyo (#48555) üzenetére


azopi74
addikt

w32tm a neve a service-nek 64 bites Windowson is...

(#48557) kukinyo válasza azopi74 (#48556) üzenetére


kukinyo
addikt

Értem.
Mindjárt ki is próbálom. Nem vagyok egy windows szakértő, gondolom ez azt csinálja hogy ha feláll a net kapcsolat, automatikusan szinkronizál.

(#48558) kukinyo válasza kukinyo (#48557) üzenetére


kukinyo
addikt

Beírtam az első sort, ezt dobta:
A következő hiba történt: A hozzáférés megtagadva. (0x80070005)

(#48559) azopi74 válasza kukinyo (#48558) üzenetére


azopi74
addikt

Adminként futtatad a parancssort?

(Jobb egér, Run as administrator, magyarul Futtatás rendszergazdaként lehet vagy valami ilyesmi)

(#48560) kukinyo válasza azopi74 (#48559) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen, startmenü > cmd > futtatás rendszergazdaként.

(#48561) azopi74 válasza kukinyo (#48560) üzenetére


azopi74
addikt

Nem használsz valami 3rd party tűzfalat?

(#48562) kukinyo válasza azopi74 (#48561) üzenetére


kukinyo
addikt

Semmilyen tűzfal nincs telepítve.

(#48563) újraregelt válasza kukinyo (#48558) üzenetére


újraregelt
tag

Vírusod van?
Esetleg egy céges domainbe beléptetett gép?

(#48564) azopi74 válasza kukinyo (#48562) üzenetére


azopi74
addikt

Ha bemész a services-be, a Windows Time szolgáltatásnál mit látsz a status, startup type, és Log On As mezőkben?

(#48565) kukinyo válasza újraregelt (#48563) üzenetére


kukinyo
addikt

Az sincs telepítve és otthoni gép, nincs beléptetve sehová.

(#48564) azopi74: Ezt írd le hétköznapi nyelven légy szíves. :)

(#48566) azopi74 válasza kukinyo (#48565) üzenetére


azopi74
addikt

sajnos sose használtam magyar windows-t de gondolom Szolgáltatások-nak van fordítva a services :)

Erre gondolok:

(#48567) azopi74 válasza azopi74 (#48566) üzenetére


azopi74
addikt

vagy írd be a keresőbe, hogy services.msc . Az minden nyelvű Windowson műxik :)

(#48568) kukinyo válasza azopi74 (#48567) üzenetére


kukinyo
addikt

Már megtaláltam. :)

Nálam ez így van: Windows idő > Állapot alatt semmi > Indítási típus: Automatikus > Bejelentkezés mint alatt pedig: Helyi szolgáltatás.

(#48569) azopi74 válasza kukinyo (#48568) üzenetére


azopi74
addikt

indítsd el. (jobb egér-> start ) Vagy magyarul lehet, hogy indítás ... és ha utána sem jó, akkor csináld azt a parancssorban, amit írtam korábban (rendszergazdaként)
Ha meg nem tudod elindítani (valami hibaüzenetet dob), akkor írd meg, mi a hibaüzenet...

(#48570) kukinyo válasza azopi74 (#48569) üzenetére


kukinyo
addikt

Elindítottam.
Újra indítottam a gépet is, az időt most jól mutatja de megnéztem, a szolgáltatás ugyan úgy leállítva.
Majd a reggeli bekapcsolásra leszek kíváncsi, akkor mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#48571) azopi74 válasza kukinyo (#48570) üzenetére


azopi74
addikt

Érdekes, hogy miért nem indul automatikusan, ha automatikusra van állítva a szolgáltatás indítása.
nézd meg, mit csinál, ha késleltetett automatikus indításra állítod...

Esetleg még ezt megpróbálhatod parancssorba (rendszergazdaként):

sc triggerinfo w32time start/networkon stop/networkoff

(#48572) kukinyo válasza azopi74 (#48571) üzenetére


kukinyo
addikt

Beírtam a parancssorba amit utoljára írtál.
Így újraindítás után elindult a szolgáltatás, remélem így is marad.
Tényleg érdekes, én még nem is találkoztam ilyen problémával.
Köszönöm szépen hogy szántál rám időt és energiát. :R :R

(#48573) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Win 7 Ultimate-en nézegettem a BitLocker meghajtótitkosítás lehetőségét és meglepődve látom, hogy csak a C "SSD" és az L "pendrive" esetén van lehetőség rá, a többinél nem jeleníti meg, pedig van még két 3TB-os HDD. Gondolkoztam, hogy ez mitől lehet. És két ötletem van: az egyik, hogy azért, mert mindkettő esetén több partíció is van. Ez elég valószínűtlenül hangzik. A másik pedig, hogy azért, mert tükrözve van a két merevlemezből 1-1 partíció, illetve mert dinamikus lett mindkét meghajtó a tükrözés előtt. Valaki tudna erre választ adni, hogy vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#48574) azopi74 válasza kukinyo (#48572) üzenetére


azopi74
addikt

Nincs mit :)
Az lehetett a baj, hogy valamiért lassan áll fel a netkapcsolatod, (később, minthogy a windows time szolgáltatás el akarna indulni, így az el sem tud indulni) Erre egy csúnya megoldás lett volna a késletett indításra állítás, (de lehet hogy csak 40 perc után indulna... ) így viszont eseményvezérelten "megerőszakoltuk" a szolgáltatás futását, és amint feláll a net kapcsolat, elindul, amint megszűnik, leáll ;)

(#48575) azopi74 válasza Kal-El (#48573) üzenetére


azopi74
addikt

BitLocker nem műxik dinamikus meghajtón. Se windows 7-en, se más windowson.

(#48576) Bakter9011 válasza azopi74 (#48553) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszi! Kilőttem ezt a spools-t de automatikusan újra elindult, aztán felfigyeltem, hogy csak a firefox ablakban csinálja a villogást és letiltottam a flash playert erre nem produkálta a hibát, holnap megnézem tüzetesebben remélem csak az volt a baja!
Kösz még egyszer

(#48577) kukinyo válasza azopi74 (#48574) üzenetére


kukinyo
addikt

Tényleg lassabban áll fel a net kapcsolatom mint windows újratelepítés előtt. Erre felfigyeltem én is de nem hoztam összefüggésbe az idő szinkronizálásával. Kb másfél hete telepítettem újra.
És mitől lehet ez a lassú netfelállás? Lehet ezt orvosolni? Okozhatja esetleg a grub2? Mert a windows mellett van egy linux is telepítve.

(#48578) azopi74 válasza Bakter9011 (#48576) üzenetére


azopi74
addikt

Ja, ha a flash okozza ezt, akkor nézd meg a flash player beállításaiban, hogy engedélyezve van-e a hardveres gyorsítás (be van e jelölve a "Enable hardware acceleration") .

Ha nem, az legyilkohatja a CPU-t rendesen... De igazad van, a legjobb, ha inkább letiltod a fenébe az egész flash-t, ma már úgyis csak a szemét weboldalak használnak flash-t :)

(#48579) azopi74 válasza kukinyo (#48577) üzenetére


azopi74
addikt

Nem, a GRUB ilyen gondot nem okozhat, onnantól kezdve, hogy az OS elkezd betöltődni, a bootloadernek elvileg semmi dolga (és semmi keresnivalója) nincs a memóriában.

Valami driver gond lehet inkább. Futtass egy windows network diagnosics-t, és nézd meg a logot event viewer-ben, abból talán megtudsz valamit (Event ID 6100).

(bocs de ezeknek nem tudom a magyar megfelelőjét, a network diagnosics hálózati hibakeresés, vagy valami ilyesmi lehet, event viewer meg talán eseménymegtekintő vagy eseménynapló?)

(#48580) mjani66


mjani66
újonc

Sziasztok! Én a következőben szeretnék segítséget kérni:

Egy ACER laptopon ESET SysRescue lemezzel vírusirtást végeztem, rengeteg vírust talált, majd az ujraindítás során a gép wifi kártyája nem működött. Az eszközkezelő hibát jelez, de az illesztőprogram frissítésére azt mondja, hogy a legújabb illesztő progi van fenn. És, hogy az eszközt nem lehet használni. Nem csak a wifi driverre, hanem valami pseudo tunneling... akármi nevű eszközre is hibát jelez az eszközkezelő... Mi lehet a gond, találkozott-e már valaki ilyennel?

(#48581) azopi74 válasza mjani66 (#48580) üzenetére


azopi74
addikt

a registryben kered meg ezt :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\SERVICES\TCPIP6\PARAMETERS

és a DisabledComponents értékét állíts 0-ra, as indíts újra

(#48582) brickm válasza mjani66 (#48580) üzenetére


brickm
őstag

Ha a kolega által tanácsolt dolog nem működne jelöld ki az eszközkezelőben a hálókártyát, töröld manuálisan, majd a 3dchipNET univerzális driverrel próbáld meg feltelepíteni.
[link]

(#48583) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv mindenkinek. Két kérdésem lenne: Az egyik: Az alábbi kép szerint a vga alapból 500Mb rammal rendelkezik, de a rendszerből még elvesz fixen 700-at? Hogyan tudnám ezt visszavenni tőle? Csak 2Gb van, az amúgy sem sok.

A másik: A catalyst csak ennyi? Régebben nem volt több beállítás? Szín, kontraszt, freq? stb?

-

(#48584) brd válasza 7Sony7 (#48583) üzenetére


brd
nagyúr

Nem vesz el fixen, hanem annyit még elvehet, ha szükség lenne rá.

The only real valuable thing is intuition.

(#48585) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Úgy tűnik valami húzza a gépem, mert minden játéknál notóriusan beszaggat/belassul a kép és a videó vágást sem bírja. Gyakorlatilag nem tudok dolgozni vele és volt hogy egy másfél gigás full HD film alatt is szaggatott a kép.
Eddig minden vajsimán ment ezért valami szoftveres bakira gyanakszom. Tipp?

gépem: i7, 16g ram, Nv 750Sli

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#48586) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnek van egy régebbi gépe, amire nem olyan régen tettem Windows7-t az XP helyett. A szülők egyik kedvelt szórakozása a Passziánsz, Fekete özvegy és hasonló Windows játékok. Ezek meg is vannak, viszont az indításuknál kiírja, hogy a hardveres gyorsítás nem érhető el. Mondjuk fura, hogy ez sehol máshol nem nyilvánul meg, csak ezeknél az alap játékoknál, de ez más kérdés. Mit tudok tenni? Csatolom, hogy AIDA miként látja a VGA-t (1, 2, 3). Próbáltam hozzá drivert keresni, de nem nagyon találtam meg, hogy mi kellene. Maga a hardveres gyorsítás a kijelzőbeállításoknál teljesre van állítva.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48587) quailstorm válasza wopi (#48586) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Felejtsd el, nincs hozzá Win7 driver, amúgy is ez az egyik legnagyobb hulladék, amit az Intel valaha kiadott.

(#48588) azopi74 válasza wopi (#48586) üzenetére


azopi74
addikt

Hát ezt a konfigot nézve, jobban jársz, ha inkább lecseréled a szüleid gépét egy pakli kártyára, még ha egy kicsit rá is kell fizetned :D

(#48589) quailstorm válasza azopi74 (#48588) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem meg plusz 1 GB RAM, és egy Radeon 9600(SE) azt maradhat.

(#48590) wopi válasza azopi74 (#48588) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat...

(#48591) quailstorm válasza wopi (#48590) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert mégis mit vártál? Jó, hogy nem egy 486-ossal jössz...
Win7 alapkövetelménye a DX9-es VGA. PONT. Az a retek meg még a 7-et is csak emulálja...

(#48592) wopi válasza quailstorm (#48591) üzenetére


wopi
aktív tag

Mit vártam? Értelmes választ, vagy legalábbis azt, hogy nem lehet. PONT

Nem éppen lefikázást vártam! Ennyit erről.

(#48593) azopi74 válasza quailstorm (#48589) üzenetére


azopi74
addikt

Hát én inkább nem ölnék ebbe már pénzt, egy AGPs- videokártya 12k, 1 GB DDR további 7K huf, abból a pénzből már majdnem kijön hamarosan egy ilyen : http://www.engadget.com/2015/01/07/intel-compute-stick/

Ami megeszi reggelire ezt a konfigot, és két hónap alatt visszajön az ára a villanyszámlából :)

(vagy ha elég a Linux, akkor 90 USD-be is belefér)

Csak jönne már ki, vennék egy párat belőle különböző célokra. Márciusra ígérték, szóval már igencsak időszerű lenne...

(#48594) azopi74 válasza wopi (#48592) üzenetére


azopi74
addikt

Még az csodaszáma megy, hogy egyáltalán felment rá a Win7.... Miért nem olvasod el a hardverkövetelményeket, mielőtt nekiállsz telepíteni ?

(#48595) quailstorm válasza azopi74 (#48593) üzenetére


quailstorm
nagyúr

:Y :Y :Y
Szerintem amit mondtam, az kb 2k HUF, de biztos én vagyok a helikopter.
(#48592) wopi: nekem is volt olyan, ha megnyugtat, és nem hiszem, hogy nem lefikázós választ kaptál volna
legfeljebb ilyen képeket kukába helyezett gépről, meg hasonló

(#48596) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

mitől nem kapcsol alvó állapotba a gép? Win 7 64 home eredeti. Be van állítva alapértelmezettnek 30 perc, de napi 24 órát megy és van hogy egész éjszaka bekapcsolt állapotban van. Már mindent visszaállítottam alapértelmezettre, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#48597) azopi74 válasza quailstorm (#48595) üzenetére


azopi74
addikt

Jahh, hogy használtan vaterán mennyiért lehetne összeguberálni? Az lehet, nem tudom... Én a normál, garis bolti árakat írtam. De ott a szállítási költség is, nameg az is lehet, hogy egy hónap múlva dobhatja ki az egészet egyben...

Akkor már inkább amit írtam, és az Win10-re is frissíthető lesz. :)
De ha azt is soknak találná valaki, akkor egy olcsó Atomos kínai win8-as tablet is megteszi... Esetleg egy Atomos netbook vagy nettop...

Ja, és, ha már vatera is szóba jött, az is lehet, hogy vaterán el tudná passzolni egy-két ezresést a jelenlegi konfigot, az is csökkenti a költséget. :)

(#48598) azopi74 válasza Vityaa (#48596) üzenetére


azopi74
addikt

Nem is alszik el, vagy csak felébred altatás után?

(#48599) Vityaa válasza azopi74 (#48598) üzenetére


Vityaa
tag

Nem alszik el.

(#48600) azopi74 válasza Vityaa (#48599) üzenetére


azopi74
addikt

Power Options/Advanced Settings-ben nézted a beállításokat?
Pl ezt:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.