Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Ezzel a problémával találkoztam:
A sajátgépet le raktam tálcára,és mikor onnan nyitom akkor ilyen kép nyílik :F .:

nem tudom mit csinált rajta de azt szeretném ha így nézni ki amikor megnyitom:

Ha fentről indítom a sajátgépet akkor kijönnek a vincsik,de az asztal,hálózatok stb nem jelennek meg

segítenétek benne hogy mit csináljak a beállításokban?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48852) DS39 válasza AeSDé Team (#48850) üzenetére


DS39
nagyúr

TreeSize Free :)
(lett már párszor linkelve a topikba, mint hasznos program)

amit nem látsz a mappák kijelölésével: lapozófájl, hibernációs fájl, rendszer-visszaállítási pontok.

(#48853) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Ha a jelenlegi rendszeremről akarok egy bootolható pendrive-ot készíteni annak hogy essek neki?
Csináltam egy lemezképet(elvileg) a win saját mentésével,de a rufussal azt nem tudom kiválasztani mint iso-t.
Mi a módja ennek?

(#48854) szabonagyur válasza konci79 (#48853) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még egyszer mit szeretnél? A lemezkép arra való jelen esetben, hogy visszaállítsd róla rendszert, ez nem egy ISO fájl mint mondjuk játék esetében. Te meg olyat akarsz, hogy a rendszered USB-ről elinduljon? Oda egy klónozás kéne, de szerintem rohadt lassú lesz az egész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48855) konci79 válasza szabonagyur (#48854) üzenetére


konci79
őstag

Bocs ha nem vagyok érthető.
Lényegében a jelenlegi rendszert frissítésekkel és programokkal akarnám vész esetére elrakni valamilyen módon egy pendrivera.

(#48856) szabonagyur válasza konci79 (#48855) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor amit csinált fájl rámásolod simán a pendrivera és megvan. A visszaállításhoz meg szoktak csinálni a Windows mentésével egy visszaállító pendriveot külön.

Tehát ez úgy lesz, hpgy pendriver bebootol, megkeresd a lemezképet amit vissza akarsz állítani majd visszaállítja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48857) konci79 válasza szabonagyur (#48856) üzenetére


konci79
őstag

Na nézzük jól értem -e: bootolhatóvá teszek egy pendrive-ot,simán rámásolom a mentést,és ha arról bootolok kiválasztom hogy mit tegyen vissza?

(#48858) szabonagyur válasza konci79 (#48857) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nagyon nem jól érted.

1. Megcsináltad a Windows7 biztonsági mentés programjával a lemezképet a rendszerről - ezt ahogy van rá tudod másolni egy lemezre vagy ahova akarod mint egy sima fájlt, de semmit ne módosítsd rajta
2. Van egy opció ugyanitt, hogy rendszehelyreállító lemez létrehozása - ezzel csinálod meg azt a programot amiről bebootolsz majd ás itt fogod kiválasztani a lemezkép helyét - ez ha jól tudom rárakható pendrive-ra is nem fontos CD-re.

visszaállítás:
1. Rendszerhelyreállító lemez behelyezése, bebootolás.
2. Lemezkép kiválasztás
3. Várakozás míg visszamásol mindent.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48859) konci79 válasza szabonagyur (#48858) üzenetére


konci79
őstag

Gondolom először a helyreállító készítés,utána másoljam a mentést?
Köszi a segítséget! :R

Szerk:mintha csak cd-t ajanlana fel,majd megnézem,de abból gondolom egy nem elég (vagy dvd inkabb...)

[ Szerkesztve ]

(#48860) szabonagyur válasza konci79 (#48859) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hajjj nehéz veled....

A helyreállító lemez kb. nem tudom 100Mb-os cucc, csak elindít egy felületet amivel ki tudod választani a lemezképet.

Mondjuk az MS lemezképekről sok a panasz.... lehet nem bíznék meg benne...

Macrium Reflect jobb szerintem, az tuti tud neked USB-s helyreállítót csinálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48861) Glaz-dozfhut válasza konci79 (#48859) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én még az Acronis True Image programját ajánlanám, ami fizetős, de hasznos. Az még elvileg tud olyat is (visszajelzés alapján igen), hogy eltérő hardverkörnyezetbe állít vissza rendszert. Na meg egyéb okosságok. Előző mentéseket böngészheted virtuális lemezként, boot eszköz készítése, stb.

- Glaz-doz-fhut -

(#48862) S-IW válasza Bacusuz (#48851) üzenetére


S-IW
tag

(#48863) konci79 válasza Glaz-dozfhut (#48861) üzenetére


konci79
őstag

Ilyesmire gondoltam én is ,ha pl. rendszer meghajtó csere is van a mostani rendszer menjen fel valahogy rá,ne kelljen újra telepítgetni mindent ami kell.
Bocs,nem vagyok szaki,azt hittem érthetően fogalmaztam :B

(#48864) szabonagyur válasza konci79 (#48863) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga már picit többről beszél, mint te. A sima lemez csere majd visszaállítás mindegyikkel megy, MS nem a legtökéletesebb, de az ajánlott 2 program jó erre.
Amit a kolléga ír az már annyival több, hogy mondjuk van egy Intel laptopod és azt a rendszert állítod vissza egy AMD-s asztali gépre (csak, hogy érezd az eltérést).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48865) Glaz-dozfhut válasza szabonagyur (#48864) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Valóban egy lemezcseréhez nincs szükség ilyen fejlettebb funkcióra, csak a program kifinomultságát jellemzendő említettem, mert nem általános dolog - amennyire tudom.
Valami ilyesmire készülök hetek óta -rendszermigrálásra szülőmnek- azért van nálam napirenden ez a dolog.

- Glaz-doz-fhut -

(#48866) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

sziasztok, az lenne a problémám, hogy néha random elkezd belassulni a gépem...ez látszik a gépelésen és az egérmozgásán is, ötletek? I4670 16gb R290x tehát erő van inkább szoftveres gond lenne...

(#48867) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Alapvetően a bal oldali sávot nem tudom előhozni sem a sajátgépben,sem az intézőben.
ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48868) S-IW válasza Bacusuz (#48867) üzenetére


S-IW
tag

Katt a rendezés fülre-elrendezés-navigációs ablak katt

(#48869) Bacusuz válasza S-IW (#48868) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszöönöm szépen,ez megoldotta :C :C

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48870) AeSDé Team válasza DS39 (#48852) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi, ma kipróbálom :)

(#48871) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap reggel óta nem tölt be semmilyen google oldal, se a google.hu, google.com, gmail se, de még a youtube se :U Többi oldallal nincs gond.
Digi netem van egy router mögött, wifin telóról minden megy, linuxról is megy minden, szóval vmi a winnel van :F
(win7 64 bit, ultimate sp1, gyári, legújabb frissítések... )
Gépen kinyomtam már tűzfalat- vírusírtót(eset 8 smart security), de semmi változás. Újraindítás megvolt 8-szor... minden böngészőn, crome-on, firefox-on ez a helyzet, thunderbirdben stb...
Mostmár letöröltem az eset-et is, semmi változás.
http://216.58.209.163/ - ez sem tölt be.

Mi ez? Vkinek ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#48872) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy valami nagyon zabálja a memóriát és folyamatosan pörgeti a HDD-t.

Rájöttem, hogy egy svchost.exe nevű file felelős mindezért. A file a C:\Windows\winsxs könyvtáron belül található. Gondolom valamelyik frissítés file-ja lehet.

Az operációs rendszer 64 bites Enterprise. 2GB fizikai memóriám van,

Mit lehet ezzel kezdeni?

Egyébként a gépre ráférne már egy teljes Windows frissítés. Lehet, hogy újratelepítem az egészet.

(#48873) kispx válasza €uro (#48872) üzenetére


kispx
addikt

A process explorer-rel nézd meg, hogy melyik szolgáltatás tartozik hozzá. (Ráviszed az egeret arra az svchost.exe-re amelyik zabálja a memóriát és a merevlemezt és kiírja.)

[ Szerkesztve ]

(#48874) pendre54 válasza #89874944 (#48871) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nem biztos, hogy nálad ez segít, de nekem is volt hasonló gondom kb. 1 hónapja néhány oldallal. Utánna olvasgatva találtam olyat, hogy a vezérlőpultban a Hálózati és megosztási központnál, a TC/IP protokoll 4-es verziója tulajdonságainál a DNS-kiszolgáló címének automatikus kérése legyen beállítva.

Én korábban az Open DNS-t, illetve a Google DNS-t használtam, és amióta visszaállítottam automatikusra nem jelentkeztek ilyen gondok.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48875) €uro válasza kispx (#48873) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

Közben már elkezdtem az újratelepítést.

(#48876) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Ránéztem ma a lemezkarbantartóra és WU és ideiglenes fájlok törlésével 7.95 GB-ot tudott felszabadítani. Amit furcsállottam, hogy elég hamar lement és a tárhely nem növekedett, hanem csak restart után, bejelentkezés előtt végezte el a karbantartást. (ilyet eddig nem tapasztaltam korábban) De ok volt így is.

A másik dolog, ami érdekelne, hogy a telepített Windows frissítéseknél a vezérlőpult 307 db-ot írt a művelet előtt, utána már csak 187 db-ot. Lemezkarbantartó ilyenkor a másolatokat távolítja el, amiket a Windows ugyanúgy beleszámol, vagy esetleg a régebbi, "szükségtelen" frissítéseket is...hogy is van ez pontosan :F Azt korábban is megfigyeltem W7/ 8.1 esetében is, hogy ilyenkor a darabszám csökken.

[ Szerkesztve ]

(#48877) DS39 válasza King Unique (#48876) üzenetére


DS39
nagyúr

az első fele mindig is így működött WU adatok törlése esetén, hogy csak újraindítás után érvényesül, vagyis akkor hajtja végre a tényleges karbantartást. amit azonnal töröl az a temps, thumbnails, naplófájlokat, stb.

(#48878) AeSDé Team válasza DS39 (#48852) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm, megoldottuk a gondot. 34GB-nyi rendszervisszaállítási pont volt a gépen.

(#48879) King Unique válasza DS39 (#48877) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, én W8.1-nél ilyet nem figyeltem meg, ott inkább jóval tovább szórakozott vele.
Illetve a második része (frissítések száma) az, ami érdekel, azok karbantartás után után másnál is redukálódnak?? Azokból mit is töröl pontosan?

:R

(#48880) DS39 válasza King Unique (#48879) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt nem tudom pontosan, sosem néztem előtte/utána mennyit ír. viszont az előző frissítő kedd óta megvan az a bug, hogy egy-egy IE11 frissítést újra ajánlgat pedig már 3x telepítve lett, DE csak lemezkarbantartó futtatása után ajánlja fel újra. kezdem azt hinni, hogy az törli le tévedésből, ebből kifolyólag arra adnék nagyobb esélyt hogy a már szükségtelenné vált frissítéseket is letörli, nem csak a másolatokat.

(#48881) King Unique válasza DS39 (#48880) üzenetére


King Unique
titán

Nálam IE11 nincs fent, mert a minialkalmazások képernyőnagyításnál kililulnak, amit azóta sem javítottak...
Igen, lehet ez is egy lehetséges oka a drasztikus darabszám csökkenésnek, ha ez nem okoz későbbiekben problémát, akkor felőlem tegye.
Kösz a választ! :R

Ha vki tudja pontosan a mikéntjét, szívesen venném, ha megosztaná.

(#48882) #89874944 válasza pendre54 (#48874) üzenetére


#89874944
törölt tag

sajnos nekem alapból automatikus volt :( beállítottam open dns-t, de nem javult meg.

(#48883) kisza25 válasza #89874944 (#48882) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

böngészési előzmények törlése esetleg

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48884) S-IW válasza #89874944 (#48882) üzenetére


S-IW
tag

(#48885) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A következő a probléma: Adott egy kamerarendszer, amihez fel van egy gépre telepítve az iVMS4200-es program, illetve a BabyWare 2.9.9. Nos a gépben egy Intel E8500-ös proci van, 2x2GB rammal. Windows 7, 32 bites op. rendszerrel. Semmi más, hisz a gép erre van használva csak.
Ez a két program ha beindul, akkor a procit 95100%-on pörgeti.
Próbáltam 3 gGB rammal, E7400-es procival is, az eredmény nem változott.
Létezik, hogy ezek ennyire erőforrás igényűek lennének? Vagy valami az op. rendszerben nincs jól beállítva?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48886) perempe


perempe
addikt

hello.

a hosszabb fájlneveket nem akarja másolni. milyen programmal lehet segíteni?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#48887) Doky586 válasza perempe (#48886) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A filenevek sose voltak korlátlan hosszúságúak. Hibaüzenet?

(#48888) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Nem tudom jó helyre írok-e a lényeg, hogy a haverom pc-jébe lett véve egy ssd és arra ment a win7 2 éve. Azonban most azt produkálja miután betölt a win7 és elindítom bármelyik böngészőt kb. 3 perc múlva nyílik meg. Azt vettem észre, hogy a win7 betöltésnél a hálózati kapcsolatok ikon csak tölt és 3 perc múlva vált át internetelérésre na ekkor kezdenek el tölteni feladatkezelő szerint a böngészők is.

A gép TP-link 1043-as routerre van kötve de ha direktbe kötöm a modemre akkor is ilyen lassan találja meg a hálózatot.

Mi lehet a probléma forrása?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48889) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MyImgur-al szeretnék képernyőmentést csinálni, de ezt a hibaüzenetet kapom.

Mitől lehet? COMODO frissítés után jött elő, de ott engedélyezett alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#48890) perempe válasza Doky586 (#48887) üzenetére


perempe
addikt

már nem tudom, egy segédprogival (TeraCopy) viszi.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#48891) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha valakit érdekel ez a téma, egy új topikot nyitottam: Okos eszközök

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48892) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#48889) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A printscreen gomb nem jó?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48893) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#48892) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pl utálom ha valaki egy ilyen pici képernyődarabka helyett beszúr egy teljes asztalt 1920x1080 bmp-ben... Ezért inkább az XnView-t használom.

[ Szerkesztve ]

(#48894) mttssz válasza pinnacle (#48889) üzenetére


mttssz
senior tag

Ha nem kapsz jobb választ, tudom ajánlani alternatív alkalmazásnak a puush-t.

(#48895) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#48892) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Sub-ZeRo, MaTMaN! Igen nekem olyan kellene, ami egyből feltölti, és a linket is vágólapra teszi. Szerintem a COMODO miatt lesz, majd leszedem, párszor okozott már problémát. Egyébként tűzfalnak tényleg elég a Win tűzfala illetve a TP-LINK 741ND?

(#48896) klambi


klambi
addikt

reg file készítésben tud valaki picit helpelni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#48897) kispx válasza klambi (#48896) üzenetére


kispx
addikt

link
Konkrét kérdéssel többre mennénk.

(#48898) klambi válasza kispx (#48897) üzenetére


klambi
addikt

erről szeretnék 1 reg file-t csinálni, hogy minden módosítást elvégezzen. (eddig nem nagy sikerrel)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#48899) brd válasza klambi (#48898) üzenetére


brd
nagyúr

Így gyorsan átfutva, a reg.exe és némi batch ismeret elégnek tűnik hozzá. Az átnevezéssel lesz némi gond, de arra pedig a fingós nevű program használható (reg.exe-vel a bejegyzés export, reg.exe-vel bejegyzés töröl, az export szövegfile-ban a programmal lecserél az átnevezési óhajnak megfelelően, módosított szövegfile import a reg.exe-vel). Hol akadsz el?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48900) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Sajnos nem találtam megfelelő topikot.

-Van egy jpg formátumú önéletrajzom.

-Olyan valószínű buta kérdésem lenne,

-Hogy jpg formátumból tudok-e pdf-et csinálni valahogy és ha igen hogyan?

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.