Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) HoTaZo válasza Troy. (#47300) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, ez az, nincs vele problémám, mert müxik a net, de csak bizerbálja a fantáziámat... :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#47302) Troy. válasza HoTaZo (#47301) üzenetére


Troy.
addikt

Esetleg további kereséssel.. :)

.

(#47303) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,nem tudom jó helyre irok e de sehol nem találtam erre választ.A bld fájlokat hogy tudom megnyitni?

PSN - RedFoxHun

(#47304) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok! hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a windows 7 pendriveről fusson? tehát nem telepítem, hanem róla fusson? ilyen pár 100 megás windows 7-et láttam futni még régebben egy ismerősömnél, és közben elérte az ssd-t mindenét. Nem ismerte be sem a hangot, se semmit, de engem mégis érdekelne.

Várom válaszotokat! Köszönöm!

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#47305) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnapi:

(#47306) Gubek-Einste válasza redhunter (#47303) üzenetére

Hogyan nyissuk meg a BLD fájlokat

#47305 GoodSpeed
Volt még egy Biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 11 böngészőhöz (KB3034196) frissítés is az újraindítás után.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47307) #41133696 válasza Gubek-Einste (#47306) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, Winsdows 8.1-nél is így volt, csak ott még nem tartok, mert lassan frissül :)

Szerk:

Még mindig itt tart, valami durva sebesség gond lehet a frissítQ szervereikkel is, mert Windows 8.1-nél, Windows 7nél, Windos Vistánál, sQt Windows Defendernél is nagyon lassan jönnek le a frissítések.

Pedig a netsebességem nem indokolná :D (VDSL2)

[ Szerkesztve ]

(#47308) redhunter válasza Gubek-Einste (#47306) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen ezeket én is megtaláltam de ennek ellenére nem sikerült,mert az a progi amit itt ajánlanak telepitésre az nem müködik csak trialban ugy pedig nem ismeri fel a fájlt.Azt irja hogy vegyem meg.

PSN - RedFoxHun

(#47309) Doky586 válasza redhunter (#47308) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"E-mailben kapott egy BLD fájlt és nem tudja hogyan nyissa meg?"

Ha valaki kap egy ismeretlen filet (pl. emailben) akkor mi készteti rá az embereket hogy megnyissák? Ugyanez az exe filokra is érvényes.. :F

(#47310) Panthera válasza Troy. (#47291) üzenetére


Panthera
őstag

Csak átlagos dolgok vannak, net, office, film, zene, stb. A cpu azért nem árt ha erősebb 2 magos.
Amikor belettettem 4 GB ramot, azt se vettem észre igazán átlagos használat mellett. Egy SSD viszont már sokat tud dobni rajta.

(#47311) Gubek-Einste válasza #41133696 (#47307) üzenetére

Nálam nem volt semmilyen sebesség gond, a szokásos sebességgel jöttek le a frissítések, ma éjjel 1 órakor tettem fel őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47312) redhunter válasza Doky586 (#47309) üzenetére


redhunter
senior tag

Annyi hogy ez egy aktiváló dolog egy fizetős cucchoz ,szval nem ismeretlen a feladó.

PSN - RedFoxHun

(#47313) szabonagyur válasza redhunter (#47312) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha aktiváló cucc akkor nem lehet, hogy amit aktiválni akarsz azzal tudod megnyitni és majd kiolvassa belőle ami neki kell?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47314) sz.j válasza Gubek-Einste (#47311) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam sem volt gond a win7 frissítésével, a szokott módon lejött. Viszont a win8.1-es noti frissítésével még várok, mert ahogy a topikjában olvasom, elég némi gond lehet vele.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47315) redhunter válasza szabonagyur (#47313) üzenetére


redhunter
senior tag

De pontosan igy van ahogy mondod,csak nekem azért nem müködött mert nem jó verzió számu szoftver volt fent,de most cserélem ,remélem igy már jó lesz.

PSN - RedFoxHun

(#47316) szabonagyur válasza redhunter (#47315) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor az egész problémádat nem értem :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47317) Doky586 válasza redhunter (#47312) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"szval nem ismeretlen a feladó."

Gondolom ha kapsz egy levelet egy közeli ismerősödtől ezen leírással: "Találtam egy nagyon cuki képernyővédő progit, próbáld ki te is.." akkor azonnal megnyitod a mellékelt exe filet.
:(( :DD

De én ekkor se nyitnám meg, inkább törölném..

[ Szerkesztve ]

(#47318) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Sziasztok! Olyan segítség kellene nekem hogy a gépemen egy másik fiókot is szeretnék létrehozni öcsémnek. Hogyan és hol tudom azt beállítani hogy a programokat amik fent vannak tudja használni, de azon kívül se telepízeni se törölni ne tudjon, de az 1 terás vinyó egyik partícióján (ami filmraktárnak van) tudjon másolni törölni?

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#47319) Panthera válasza XXArcAngelXX (#47318) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Vezérlőpult, Felügyeleti eszközök, Számítógép-kezelés...
Itt tudsz létrehozni korlátozott felhasználót (nem biztos hogy pontosan ez a neve, xp-n vagyok).
A sajátodat meg nyilván levéded jelszóval...

A könyvtárakat meg külön kell beállítani, szerintem alapesetben teljes joga lesz egy könyvtárra, de a rendszermappákat akkor se tudja törölni, ahogy a te felhasználói mappádat se.

(#47320) DS39 válasza XXArcAngelXX (#47318) üzenetére


DS39
nagyúr

A Szülői felügyeletnél létre tudsz hozni új, általános jogú felhasználót, és beállítani rá, hogy milyen programokat futtathat.

(#47321) XXArcAngelXX válasza DS39 (#47320) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

És ha létrehozom így a fiókot és ő belép akkor a dokumentumait, játékállás mentéseit stb külön felhasználói mappába teszi majd a windows?

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#47322) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

A Windows 7-nél probléma-e,hogy az értesítési területen megjelenő Windows Update ikonra hiába kattintok bal egérrel kétszer,nem csinál semmit sem?
Ha ráviszem az egérmutatót,azt írja ki,hogy valami frissítéseket tölt éppen le,meg hogy hány százaléknál jár a letöltés,ami persze folyamatosan nő.

[ Szerkesztve ]

(#47323) HoTaZo válasza Troy. (#47302) üzenetére


HoTaZo
őstag

Lehet, hogy majd később foglalkozom vele, egyelőre elvagyok így is. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#47324) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Két napja raktam újra a rendszert, de a Windows partíció (50GB) már meg is telt. :DDD Mi a fene lehet vele? Mintha valami folyamatosan írna oda. Eddig ehhez hasonlót még nem tapasztaltam.

Hopp: A system volume information mappa 18 GB-t foglal. :U

[ Szerkesztve ]

.

(#47325) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, az alábbi problémával küzdök:

Adott egy asztali PC, aminek a VGA-jára DVI kábelen csatlakozik a monitor és HDMI kábelen egy házimozi erősítőn keresztül a HD TV.

A windows képernyő beállításoknál csak úgy tudom beállítani, hogy a HD TV lesz az 1-es (fő) képernyő, a monitor pedig a 2-es képernyő.
Ha másolom a monitor képét, akkor ugyan a monitoron és a HD TV-n is ugyanaz a kép jelenik meg, ami jó is lenne, de ha lejátszok egy filmet, akkor a monitoron szépen folyamatosan jeleníti meg, viszont a HD TV-n akadozva, olyan képem lesz, mintha sávok csúsznának el egymáson. Nem tudom miért így jelenik meg a HD TV-n, de emiatt ezt a beállítást elvetettem.

Viszont ha kiterjesztett képernyőként állítom be a HD TV-t, akkor csak akkor jelenik meg az asztal a monitoron, ha a TV is be van kapcsolva.
Ha úgy kapcsolom be a PC-t, hogy a TV nincs bekapcsolva, akkor a monitoron jelenik meg a kiterjesztett rész, ikonok nélkül. Gondolom azért, mert a monitor van beállítva alapból 2-es kijelzőnek.
Viszont az is furcsa, hogy a Catalistban pont fordítva van a jelölés. Ott a monitor az 1-es és a HD TV a 2-es.

Be tudom úgy állítani a windowsban is, hogy a monitor legyen az elsődleges (1-es) kijelző?

Köszi

(#47326) szabonagyur válasza Pityke78 (#47325) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asztal jobb gomb képernyőfelbontás itt be tudod állítani.

Azt azonban, hogy indításkor melyik képernyőn jelenjen meg a boot rész azt nem biztos.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47327) Pityke78 válasza szabonagyur (#47326) üzenetére


Pityke78
őstag

Asztal jobb klikk képernyőfelbontásnál nem tudom úgy beállítani, hogy a DVI-os monitor legyen az 1-es. Mindig a HMDI-s TV-t hozza 1-esre. :(

(#47328) szabonagyur válasza Pityke78 (#47327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig engedni kell, képen is látszik, hogy bármelyiket be tudom állítani elsődlegesre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47329) Pityke78 válasza szabonagyur (#47328) üzenetére


Pityke78
őstag

Bocs, akkor lehet rosszul fogalmaztam. Elsődleges kijelzőként be tudom állítani a monitort, de mindig 2-es kijelzőként azonosítja. És ha kikapcsolom a TV-t, akkor gondolom emiatt kiterjesztett kijelzőként fog viselkedni és az összes ikon eltűnik a monitorról. :(

(#47330) szabonagyur válasza Pityke78 (#47329) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom miért van így nálad. Nálam ha a monitor az elsődleges akkor mindegy hogy mi van a TV-vel a monitor az elsődleges. Próbáld meg akkor catalystban felcserélni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47331) Pityke78 válasza szabonagyur (#47330) üzenetére


Pityke78
őstag

Ráadásul az az érdekes, hogy catalystban épp fordítva van az azonosítás. Ott a monitor az 1-es és a TV a 2-es.

(#47332) Troy. válasza Troy. (#47324) üzenetére


Troy.
addikt

Valaki meg tudja mondani, hogy nála mennyire van állítva ez a csúszka? [link]
Sajátgép - tulajdonságok -rendszervédelem - rendszervédelem (fül) - C rendszer kiválaszt- beállítás

(#47333) Zola007: Négy éve pont te szívtál a rendszerpartíció megtelésével. Erre fől megjelensz. :)

[ Szerkesztve ]

.

(#47333) Zola007


Zola007
veterán

Adott egy Toshiba L40 laptop
2GB ram, 1x1GB volt benne gyárilag, 1 ugyanolyan modult raktam bele.
BIOS látja, Memtest86+ hibátlanul lefut, Aida látja

Viszont a Win7 (64bit) nem lát csak 1 gigát és annyit is használ.
A csajszi most használja, nem pakolnám újra a rendszert ha nem muszáj.
Tudja valaki mi lehet a gond?
Vagy tegyek fel egy XP-t? :F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#47334) vlevi válasza Pityke78 (#47329) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valami perverzió miatt mindíg a hdmi za elsödleegs a dvi-al szemben. Sok éve van ati/amd kartyam, mindegyikkel igy volt. Talan, ha displayport hasznalnek, akkor az lehetne 1-es számú, de engem már nem zavar.
Win+p gombokkal egyebkent gyorsan tudsz valtogatni, nem kell bemenni a vezerlopultba.

(#47335) szabonagyur válasza vlevi (#47334) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes nálam csak boot esetében a HDMI az elsődleges, de utána úgy megy minden ahogy kell. Szintén AMD, HDMI meg DVI natívban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47336) Pityke78 válasza vlevi (#47334) üzenetére


Pityke78
őstag

Oké, de az nem normális, hogy ha ki van kapcsolva a TV-m, akkor a monitor lesz a kiterjesztett kijelző és az összes ikon eltűnik róla. Ráadásul ha nyomok egy jobb klikket és képernyő felbontás beállítást, az is az elsődleges kijelzőn jelenik meg, ami ugye a kikapcsolt TV.

Persze ha bekapcsolom a TV-t, úgy egyből helyreáll a rend és a monitor lesz az elsődleges, a Tv pedig a kiterjesztett.

Ezért nem értem... :O

(#47337) vlevi válasza Pityke78 (#47336) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, az tényleg furcsa. Én sem hasznáom állandóan a tv-t, csak játékra, de amint lekapcsolom a tv-t (mármint a win+P-vel átváltok egymonitoros módra), akkor minden a monitoron van. Meg úgy egyébként is. Elsődlegesnek van beállitva a monitor (vagyis a 2. kijelző), és azon van a desktop, az ikonok, startmenü. Ha kiterjesztett asztalt használok, akkoris.

szabonagyur: Ha nyomsz egy win+p-t, akkor mi a felállás? A monitor a "monitor", vagy a projektor? Mert nálam az elnevezések meg vannak cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#47338) szabonagyur válasza vlevi (#47337) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 alól vagyok itt meg nincs ilyen nevük, de holnap előszedem a Win7-es gépet és megnézem azon mit produkál.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47339) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Telepítettem egy 64 bit-es verziót a korábbi 32-es helyett. És lassabb lett a gépem. Ennek mi lehet az oka?
Most szeretnék venni a jelenlegi 2x1 GB RAM helyett 2x2 GB. Ezzel történne valami gyorsulás?
A gép egy HP 6710b.
Válaszokat előre köszönöm!

(#47340) szabonagyur válasza Zaji (#47339) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valamivel több memória kell a 64 bitnek illetve ha nem megfelelően van driverezve az is okozhat ilyen hibát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47341) Đusty válasza Zaji (#47339) üzenetére


Đusty
addikt

Az az oka, hogy nem bírja a géped felesleges leterhelni vele, valóban lassabb lesz. A memória sem segítene. Ha vincsi van benne akkor egy SSD tud javítani rajta valamelyest a töltési időknél.

(#47342) Troy. válasza Troy. (#47332) üzenetére


Troy.
addikt

Valaki erre? Állandóan átállítja 50%-ra, miközben azt olvastam hogy a rendszer 3-5% között tartja.

[link]

[ Szerkesztve ]

.

(#47343) szabonagyur válasza Troy. (#47342) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annyira állítod amire akarod és úgy is marad. Első telepítéskor azonban a rendszer területétől függően lehet ez 10% is de akár 5% is, tübb helynél többet ad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47344) Zaji válasza Đusty (#47341) üzenetére


Zaji
őstag

Akkor visszarakom a 32 bites Win7-et.
Köszönöm!

(#47345) Troy. válasza szabonagyur (#47343) üzenetére


Troy.
addikt

A partíció 50GB-os és a rendszer 24 GB-ot akar adni belőle. Tegnap átállítottam 4%-ra és mára visszarakta.

.

(#47346) Doky586 válasza Troy. (#47345) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg nem egy agyon-crackelt winen kellene próbálkozni, és nem vendég hanem admin userként állítani a beállításon.

[ Szerkesztve ]

(#47347) szabonagyur válasza Troy. (#47345) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez elég egyedi hiba lehet.... nincs belenyúlva a rendszerbe?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47348) ledgeri válasza Zaji (#47344) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Milyen géped van? Egy régi gép itt van mellettem HDD halállal, és gondolkozok, hogy melyik bizzámú menjen fel rá...majd.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47349) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az mi lehet, hogy már lassan 1 órája "146 / 151 frissítés telepítése" van (kikapcsolást választottam)
Ez normális így ? (nem fagyott meg vagy hasonló, mert az a töltő kör folyamatosan megy körbe-körbe)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47350) Zola007 válasza MaxxDamage (#47349) üzenetére


Zola007
veterán

kapcsold ki gombbal, nem lesz semmi baja
van hogy belefagy a frissítésbe
Friss telepítésnél én a csoportonként szoktam ráküldeni a hasonló időben kiadottakat, egyszerre 20-30 frissítés
Így igényel vagy 5-10 újraindítást, de nem akad ki közben és nincs sikertelen csomagtelepítés

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.