Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) Picturemaker válasza Picturemaker (#47950) üzenetére


Picturemaker
őstag

Közben megtaláltam.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#47952) gebro válasza Zola01 (#47924) üzenetére


gebro
aktív tag

Nálam is működik, köszi. :R

(#47953) dokee78


dokee78
félisten

Van apámnak egy laptop Windows 7 rendszerrel.
Nem tudom mit állított el de az asztalon nincs semmi. Bármit húzok ki az asztalra nem jelenik meg.

De a desktop mappában ott van.

Ötlet?

(#47954) quailstorm válasza dokee78 (#47953) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jobbklikk, nézet, asztali elemek megjelenítése a leglogikusabb.

(#47955) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok.
Van egy is problémám , nem tudom ide tartozik-e , de ha nem akkor kérek szépen egy topikajánlást ahova betehetem .
Szóval összeomlik a rendszerem ha el akarok kezdeni netezni....
Mi okozhatja , illetve mivel orvosolhatnám , ilyet még nem igazán láttam előtte?

(#47956) dokee78 válasza quailstorm (#47954) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Köszi,azért írtam ide és nem googleztam ki,mert épp dolgozom és hívott,hogy nincsenek ikonok.

(#47957) LonGleY válasza Ateszzero (#47955) üzenetére


LonGleY
veterán

Bármi...

Irts vírust, rakd újra a wint, ilyesmi.

(#47958) Ateszzero válasza LonGleY (#47957) üzenetére


Ateszzero
őstag

Hétvégén volt ujratelepítve és AVG van rajta ami teszi a dolgát ...
Érdekes , hálózati eszköz eltávolitása majd ujrafelismerése után megoldodott. :o :F
csak tudnám miért és mi csinálta...

[ Szerkesztve ]

(#47959) NEMO1968 válasza Ateszzero (#47958) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hibás driver esetleg?
Gyanús hogy az eltávolítás,engedélyezés után javult meg.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#47960) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#47911) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Senki?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#47961) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Bár a téma nem ide vág, ez a topic pörög rendesen, ezért itt kérek segítséget.
Van egy bootolható pendrive nálam, amit szeretnék átmásolni magamnak. Hogyan csináljam? Gondolom a mindet kijelöl, másol beilleszt nem elég. Vagy igen?
Köszi előre is!

(#47962) ledgeri válasza dodopek (#47961) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én hozzátenném még a fájlrendszer-egyeztetést is (win10-et teleptettem volna, és az NTFS-t nem látta a lapom, amit a windowsos ISO-kiíró hozott létre, de a külön fat32-reformázott penre kimásolt ISO tartalomból már vígan felment, és működött az OS)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47963) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Lejár Gdata IS licensze. Ahonnét eddig vettem (elektronikus kód) ott rátették szegények a 27 %-ot és már nem is annyira diszkont az az ár ... (18,95 usd+vat - 1 év 1 gép)
Tud valaki olyan linket, ahol ettől olcsóbban vehetek és nincs rajta áfa ? És persze érdemes kifizetni, mert megkapom a kulcsot :K
Választ :R

(#47964) LonGleY válasza #73959936 (#47963) üzenetére


LonGleY
veterán

Comodo IS, az ingyenes. Minek pénzt költeni ilyesmire? Úgyse jobb. Ráadásul az életben nem hallottam még erről a Gdata-ról. De légyszi, ne gyere azzal, hogy mert hú miket megfog. Nem, ugyanaz, mint a többi max. Szóval Comodo...

[ Szerkesztve ]

(#47965) #41133696 válasza #41133696 (#47826) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most a beépített minialkalmazás mizéria így áll:

Ugyanazon a gépen, az egyik fiókon megy, a másikon meg nem :F

(#47966) #73959936 válasza LonGleY (#47964) üzenetére


#73959936
törölt tag

Eszem ágában sincs olyasmiket írni, hogy há de kafa, wow ilyen jót még nem láttam, meg az általad említett miket megfog. Egyszerűen 1 éve ez alapján ezt vettem meg és teljesen legálisan működött, működik. Soha nem kérdezett semmit, nem is volt vele semmi baj, vírusnak és spamnak még csak a nyomát sem láttam, igaz talán a karanténban 1x, azt is csak véletlenül láttam meg.

Szóval nem szeretnék olyat venni (vagy ingyenest) ami állandóan kérdezi, hogy ezt az akármit vagy azt a nemtom mit engedélyezem-e 1x vagy véglegesen, esetleg tiltom stb.

Tulajdonképpen elégedett vagyok vele. :K

(#47967) spiritex válasza #73959936 (#47966) üzenetére


spiritex
veterán

"...vírusnak és spamnak még csak a nyomát sem láttam..."

Ez nem a vírusirtónak köszönhető, hanem a böngészési szokásaidnak! Rosszabb esetben vírus van a gépeden, csak nem fogta meg... Tehát az, hogy nem szól, nem azt jelenti, hogy jó egy vírusirtó!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47968) #41133696 válasza LonGleY (#47964) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az, hogy nem hallottál a GDATA-ról nem azt jelenti, hogy egy noname cucc lenne... másra utal inkább... Egy jó védelemre persze szükség van, és meg lehet oldani teljesen ingyen is és egy csomagban is, de lehet részben ingyenesen, és élettartam licenccel rendelkező termékekkel kombináltan is, így van egy ingyenes védelem (például Windows Defender), és egy egyszeri kiadást jelentő MBAM Lifetime (ami már nem igen kapható ilyen feltételekkel), és egy AOFP szintén életre szóló licenc kíséretében. Utóbbi legalább olyan jó, mint a Comodo, sőt a Web-felügyelet része, rengeteg dolgot kiszűr:

[ Szerkesztve ]

(#47969) #73959936 válasza spiritex (#47967) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen jogos, amit írsz, és nem vitatkozni szeretnék...

Volt már virusos a gépem régen, tudom milyen és mennyi gond és baj volt, teljesen új rendszert kellet rakni, nem besz.arról, hogy akkoriban még mentésem sem volt semmiről...

Ettől még talán igaz lehet az is, hogy jó 1 virusirtó, ezért nem jelez...és nincs virus a gépen...(nem fagy, nem irkál hülyeségeket, nem indul újra százszor és még sorolhatnám...)

(#47970) LonGleY válasza #73959936 (#47969) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy szó mint 100, szerintem próbáld ki a Comodo-t, és problem solved. Nem mondom, hogy a Gdata noname, egyszerűen nem látom indokoltnak, hogy pénzt adj ki érte.

(#47971) Doky586 válasza #41133696 (#47965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki már a napokban belinkelte a megoldást: a minialkalmazáshoz tartozó txt file megsérült, mindössze meg kell nyitni és újra elmenteni notepaddal. És újra működni fog.

Így megdőlt a 'megszünt a szolgáltatás' és hasonló rémhírekre alapozott városi legenda..
Keress vissza itt a topikban.

Nagyon vicces lenne ha a valutaváltó esete is ilyesmire lenne visszavezethető.

(#47972) AlyrArkhon válasza h1ght3chzor (#47960) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

legegyszerűbb: egyszer belépsz, windows update/beállítások módosítása és ott beállítod, hogy automatikusan frissítsen, és mikor frissítsen (pl minden szerdán 18:00-kor, minden nap 10:00-kor stb.)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#47973) < CyberBob > válasza Doky586 (#47971) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Viszont két nap után tegnap megint leállt. Rá lett mentve a fájlra újra, de ez nem hosszútávú megoldás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#47974) h1ght3chzor válasza AlyrArkhon (#47972) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ez újra is fogja indítani a gépet?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#47975) HZoli87 válasza < CyberBob > (#47973) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam szintén leállt. Kap még egy esélyt.

(#47976) King Unique válasza #73959936 (#47963) üzenetére


King Unique
titán

Ez mért nem Vírusirtó topicban (+program promók) kérded meg, nem értem a W7 topiknak ehhez mi köze van :F
A fórumtársnak abban igaza van, hogy nem feltétlen kell AV-ért fizetni, akad rakas jó free verzió és lehet potyázni is. CIS 8 jóra sikerült és csendesebb, kevesebbet kérdez, mint elődjei, bár nálam dobált fel "engedélyez/ tilt" ablakot az új is, amiknél más AV-k kussoltak...
Viszont nem minden free, nem minden open source és szokni kell a vásárlást is. + Ami a fizetős termékek előnye, hogy a gyártó ad hozzá supportot, így egy komolyabb fertőzés esetén is lehet személyesen tőlük segítséget kérni, míg ez a free, v promós verziók/ termékek esetében általában ki van lőve...Bár CIS-nél ott van a pötyögős GeekBudy, de nem uaz az se.
Ha elégedett voltál G Data-val, akár kedvezményesen hosszabbíthatsz is, vagy amit még érdemes megvenni, az a Kaspersky, Bitdefender, Webroot stb. Amúgy jó és neves IS, én is sokáig használtam a számtechmagazinos kódokkal. :K

(#47977) rii


rii
nagyúr

sziasztok

win7-ben hol lehet particionálni?
az XP-ben megszokott felügyeleti eszközök / lemezekezelést keresném

megvan

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47978) #41133696 válasza Doky586 (#47971) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát abból kiindulva, hogy itt a hozzászólásodat követően többen is jelezték, hogy a megoldás, maximum részmegoldásnak tekinthető, mert csak korlátozott ideig működik, és mivel van egy másik számomra is ismert harmadik féltől származó minialkalmazás, így maradok az arra váltásnál :)

(#47979) King Unique válasza #41133696 (#47978) üzenetére


King Unique
titán

A 8Gadgetpack jó állítólag Win7-re is, azt használom 8.1 alatt is, oda tökéletes.
Pár napja nálam még ment időjárás a 7-esen, de majd holnap ránézek.
Lehet MS elkezdi szépen lassan kikezdeni a 7-est, hogy mire kijön a 10, legyen egy újabb ok a váltásra... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47980) #68216320


#68216320
törölt tag

Elképesztő és botrányos, amit a Windows frissítés néven művel. Hosszú órák telnek el, mire összekaparja magát egy i7/SSD gépen. Sem a CPU, sem az SSD nem csinál közben semmit jóformán. Érdekelne, hogy mi a bánatért ennyire sz*r az update.

(#47981) #41133696 válasza King Unique (#47979) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát már engem sem lepne meg. Viszont ez olyan dolog, ami annak ellenére is orvosolható, hogy a központi minialkalmazások oldal le lett lőve. Kb egy Google keresés kérdése az egész :) Időjárás applikációk még: AccuWeather Win7gadgets

Weather Underground

(#47982) w.miki


w.miki
veterán

Sziasztok!
Van egy nemrég telepített HP ProBook 450 G1, amire Win7 Pro x64-et tettem fel.
Virusírtót nem, mert abból nem ismerek tökéleteset.
Viszont néhány napja rendszeresen újraindul, nem tudni miért.
Egyszer csak lefagy/lekapcsol, aztán elindul újra.
Első körben virusra gyanakodtam, lefuttattam néhány kergetőt:
ADWCleaner, Malwarebytes, DrWebCureIt, VipreRescue... nem találtak semmi komolyat.
Viszont lefuttattam a RougeKiller-t is, az talált is elvileg néhány veszélyeset.
spoolsv.exe, searchfilterhost.exe... viszont ezeket nem merem törölni, mert félek, hogy utána nem indul el a w7.
Mit tegyek? Ezek tényleg virusosak? Mi lehet a baj? Mi okozhatja az újraindulást?
(Itt a minidump fileok, ha ez segít valamit: link)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47983) mezis válasza w.miki (#47982) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nem mindegy, hogy indul vagy sem ?
Ebből úgyis újrainstallálás lesz. ;]
Tökéletes vírusirtót, elméletileg lehetetlen készíteni. Van viszont több elég jó hatásfokkal működő. Ingyenes verzióban is.

A hw-hez való drivereket telepítetted ?

Nem volt változás a hw-ben (akár egy alapos takarítás is ?

mezis

(#47984) Doky586 válasza w.miki (#47982) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mind vírusirtó a neten ami annak hirdeti magat... foleg ha valami sose hallott irtokat is kipobaltal...

(#47985) ledgeri válasza #68216320 (#47980) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Engem az lepett meg, hogy 8 giga ramon, és 400 mega lapozófájlon előhozta 197 frissítés telepítése közben, hogy nincs elég memória (7.85GB körül ingott a használt mennyiség)...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#47986) w.miki válasza mezis (#47983) üzenetére


w.miki
veterán

HWhez minden drivert telepítettem, sőt, még néhány HP programot is feltettem, mind nagyon fontosnak mondta magát.
Tudomásom szerint nem volt változás a HWben.
Melyik a jó virusírtó, ami tényleg az is?

Ez az újraindulás lehet HW hiba is? Hogyan lehetne eldönteni, hogy HW vagy SW gond okozza?
Mert még garanciális a masina. (Az OS nem, az külön lett feltéve.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47987) mezis válasza w.miki (#47986) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az Avast-ot használom. A szakirodalom jónak minősíti.

Most a leggyorsabban egy DVD.ről, PEN drive-ról,... indított Live Linux-al (Pl Ubuntu) használva (Firefox,...) eldönthető a nagy kérdés. (És legközelebb hagyj a HDD-n 10 - 30 GByte-ot egy Linux-nak, hogy gyorsabban tesztelhesd. :K )

Ugye az OS nem hackelt ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47988) #68216320 válasza ledgeri (#47985) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ilyen gondom nem volt. 8GB mellett nincs lapozóm és nem jött elő ilyen gond.
Kihajítottam az egész rendszert egy külön SSD-re és csak egyetlen játékra használom. A melót inkább átraktam linuxra.

(#47989) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 tűzfalával kapcsolatban lenne kérdésem. Egy minecraft szervert indítottam el, ami azon a gépen amin fut a szerver elérhető egy kliens programmal, de már más gépeken nem, csak a letiltom a tűzfalat. Próbáltam ki és bemenő szabályt hozzáadni, de programot csak .exe típusút fogad el a tűzfal, .jar -t nem. A minecraft szerver pedig ugye java alapú. Próbáltam portra ki és bemenő szabályt adni, de nem ér semmit. Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#47990) brd válasza Taoharcos (#47989) üzenetére


brd
nagyúr

Megkeresed a servert indító sorban a java(valami).exe-t, és arra kell szabályt alkotni.

The only real valuable thing is intuition.

(#47991) Taoharcos válasza brd (#47990) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

OK. Köszönöm. Hogy ez nem jutott az eszembe. :W

(#47992) #41133696 válasza brd (#47990) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezért komfortosabb, egy automatikus tanuló móddal bíró két utas tűzfal :)

(#47993) hape60


hape60
aktív tag

Szevasztok, mint új win 7pro tulajdonos kérdezem: mitől hízik a foglalt terület a C-n? 146GB-os a C, a win7 mellett pár program van rajta; 105-94-87 Gb a szabad terület csökkenése pár hét alatt. Vírusírtó, ccleaner figyel...

(#47994) jeni


jeni
félisten

Szia
A ESC alatti nulla bill. leütésénél bejön az alábbi ablak. A többivel rendben van. Ezt mi okozza?

(#47995) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Ma a gép bekapcsolása után elindított egy chkdsk-t. Tegnap este kikapcsoláskor nem volt semmi gond. Van ennek valami jelentősége? A gépen vírus vagy egyéb kártevő nincs. Gépadat lent.
Köszönöm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#47996) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Adott egy jogtiszta Holland nyelvű Win7 Prof. Hogyan tudnám rávenni hogy magyar legyen? Úgy tudom csak az Ultimate és az Enterprise változatoknál lehet másik nyelvi csomagot letölteni a windows Update-n keresztül.
:R :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#47997) Doky586 válasza akoska23 (#47996) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A matrica kódja a matricára írt winhez jó (mást nem korlátoz). A matricára nincs nyelv írva, így magyar wint installálva a hollandus kulcs feloldja.

(#47998) akoska23 válasza Doky586 (#47997) üzenetére


akoska23
aktív tag

Ez így ok! Csak nem akartam a rendszert újratelepíteni........

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#47999) Crytek


Crytek
veterán

Nektek a feladatkezelőben ha csak böngészgettek hány %-on van a memória használat?

Mert nálam valami nem igazán klappolhat mert 3 böngészőt megnyitva CPU 100% a memória meg 98% azt kb minden akad még a böngészőben a flash cuccok is :(

Next PC Upgrade: 2022

(#48000) szabonagyur válasza Crytek (#47999) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lapozó fájlod van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.