Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) VGYke válasza kispx (#48950) üzenetére


VGYke
addikt

Hát, azt honnan is tudhatom meg?
Mert a keretrendszerek jönnek mennek, meg bizonyos programok is hoznak (letöltenek) magukkal.
De az 1.1 2007-es történet, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#48952) quailstorm válasza VGYke (#48951) üzenetére


quailstorm
nagyúr

programok és szolgáltatások, Windows szolgáltatások
Amúgy teljesen normális, hogy ott van az a fiók. Valaminek a függősége.

[ Szerkesztve ]

(#48953) prozodus válasza brd (#48944) üzenetére


prozodus
őstag

Amit leírtál, annak nem sok köze van ahhoz, amit leírtam. Nekem a hackelés eszembe se jutott. Lehet, nem véletlenül született a mondás, h mki magából indul ki. Bár abban igazad lehet, h egy értelmes hackerrel vszleg gyorsabban előbbrejutnék, mint a skype egyre puhapöcsebb idióta supportjával, ami tele van pl. nem létező oldalakra mutató linkekkel.
Mindössze a skype-omat szeretném újra használni tudni. A jelszóra emlékszem ugyan, de sokra nem megyek vele, mert nem fogadja el. A múltkor is ezt csinálta, csak akkor közölte, h csináljak neki újat, mert nem tetszik neki a régi. Naja, v 10 évig jó volt? De mosst nem üzen smit, csak szimplán nem enged be. Pontosan uúgy, mint a múltkor: egyik újraindjtás után nem volt hajlandó többet belépni. Most is uennél a gépnél ülök. Nem telepÍtettem smit újra rajta, kivételesen még hely is több giga van rajta, az se lehetett a baja, de 3 napja mégsincs jelszó, nem jelentkezik be automatikusan. Csak nyavalyoh, h nem tudta azonosítani az információkat. A gugli tele van ilyenekkel, de megoldás nincs máshol sem. Ha lett volna, nem kell itt kérdeznem. Egyetlen haszna volt a guglizásnak, h a w7 skype-config-fájljában benne voltak a partnerek, és a nevek.
De közben egyre idiótább dolgokat csinál a skype: most már a másik fiókba se hajlandó belépni automatikusan, pedig ott is be van neki pipálva, h megtegye. Ez 3 nappal ezelőtt történt, azóta a másik oldalon pánik van. Én a skype-tól most már szabadulnék, ha lenne vmi értelmes alternatíva, amit az öregek is tudnak használni, meg a bnő is a mobiljával.
De az emailcímmel sem hajlandó smit kezdeni, közli, h nem ismeri. Pedig a múltkor még ismerte, pár hónapja volt, h az előző ilyet eljátszotta. Az email azóta sem változott, mai napig használom. Uakkor a másik emailcímet meg ismeri, holott megváltoztattam később; amivel egy barátomnak csináltam skype-ot, aki nem ért ilyenekhez, de legalább a zöld gombot felismeri. És szólt a nyáron, h nem tud belépni, és akkor nem ismerte a skype az emailemet, most meg igen, és akkor új fiókot kellett neki csinálnom. Szóval igen érdekes... Lehet, h párhónap múlva, majd ez az email is megjelenik újra elérhetőnek???

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48954) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mi okozhatja azt a jelenséget, hogy a háttérképnek beállított kép olyan, mintha durván be lenne tömörítve? A kép mérete pontosan akkora, mint a monitor natív felbontása és Photoshopba visszanyitva jól is néz ki (tömörítetlen PNG). A win7 használ az asztalára valami tömörítést? Ha igen, hogy lehet kikapcsolni?

Minden a legnagyobb render!

(#48955) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Erre mi lehet a megoldás?

Windows 7 Professional x64, természetesen legális licensz, Thinkpad X220 notebook-on produkálja ezt. Nincsenek rejtett frissítések vagy ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48956) < CyberBob > válasza Rayyy (#48954) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Úgy emlékszek akkor volt ilyen ha a Win képnézegetőből volt beállítva a háttérkép, simán betallózva a személyre szabásból indítva nincs gond.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#48957) DS39 válasza Tim82 (#48955) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg egy újraindítás segíthet.

(#48958) total90


total90
veterán

Hi,

mi van akkor ha adott egy gep (Fujitsu konfig) amin Win 7 Pro van, de behalt a HDD... lenne helyette SSD, van Win 7 szeria szam, de nincs lemez :W
Hogy tudom, milyen Win7 lemezzel tudnam telepiteni, majd aktivalni a regi szeria szammal?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48959) F_Zolee válasza total90 (#48958) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is kíváncsi leszek erre részben, mert egy ismerős laptopjának winyója halt meg és nem lehetett deaktiválni a kulcsot. Ezt csak telefonosan lehet megoldani?

(#48960) total90 válasza F_Zolee (#48959) üzenetére


total90
veterán

Azt, hogy? Felhivom MS-t, mondom mi van es kuldenek egy DVD-t? Nem hiszem...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48961) F_Zolee válasza total90 (#48960) üzenetére


F_Zolee
veterán

Telepítőt le lehet szedni a netről. Alternatív torrent forrásból is csak hivatalos verzió legyen. Aztán telefonon kellene új kódot kérni. Csak nekem a lapos alján lévő sorozatszámnál nincs többem és nem tudom kell-e más is.

(#48962) Tim82 válasza DS39 (#48957) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, valóban újraindítás + valamilyen fura oknál fogva egy Adobe Flash update után még egyszer újraindítva megjelentek. (Nem hiszem, hogy van összefüggés a Flash update-tel, de akkor is valamiért csak utána ment.)

Látszik, hogy túl régóta ülök inkább Linux előtt itthon, a kézenfekvő megoldásra nem gondoltam.

Még egyszer köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48963) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ja és az miért van, hogy csak 3 napot hagy az aktiválásra 30 helyett? :F

(#48964) Doky586 válasza total90 (#48960) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Windows7-et innen tudsz letölteni: [link]
vagy torrentről MSDN verziót.

Ha még üzemképes a hdd akkor érdemes célprogival kiolvasni az aktiváló kódot belőle; jól jöhet ha az OA matrica kódját nem fogadná el sokadszorra se a win aktiváláskor.

[ Szerkesztve ]

(#48965) total90 válasza Doky586 (#48964) üzenetére


total90
veterán

Melyik az a celprogram?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48966) prozodus válasza total90 (#48958) üzenetére


prozodus
őstag

Mit jelent, h behalt? Hw-esen v sw-esen? Mert ha él még, csak nem müksz, akkor miért nem veszed ki, és kapcsolod másik gépre, h leszedhess mindent róla?
De igazából ki se kell venni, ha van portable oprendszered. Ha nem veszett sürgős, ebben még segíteni is tudok, ha írsz pü-t.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48967) Doky586 válasza total90 (#48965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

beírod a googleba: "windows 7 serial recovery"

Ha csak a win halt meg az előtelepített hddn akkor egy F9 (ha jól emlékszem) és újrarakja magát.

[ Szerkesztve ]

(#48968) celf válasza szabonagyur (#48849) üzenetére


celf
őstag

de nem írtam firefox-ról :)) office install volt a téma, de alapvetően a win 7-re vonatkozott a kérdés.

azóta újraraktam a win 7-et.
habár ultimate 64bitet jelöltem ki install közben, valamiért a 32bites verziót rakta fel (lehet már kicsit bebandzsítottam install közben). másik érdekesség, hogy kijelöltem, hogy formatálja meg a paríciót, ahol a régi windows volt, és arra rakja magát. ehelyett csinált egy új partíciót, ugyanakkor mérettel, amit üresen hagyott, és felrakta magát az eredeti C-re, úgy, hogy nem hagyott meg semmit a korábbi windoswból.

szóval érdekes.

vicces, hogy a 32 bites verzió gyorsabbnak tűnik sokkal.
csak 2GB RAM van a gépben, de ez nem hiszem, hogy nagyon kéne számítson.

(#48969) szabonagyur válasza celf (#48968) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most hülyének nézel?
Te magad írtad:
Mikor a fájerfos frissiti magát a régi bookmark dolgok eltűnnek? :W

Akkor ezt minek írtad ha nem a Firefoxról beszélsz?

Hivatalosan nincs 32&64bites telepítő egyben szóval ez a te bajod ha ilyet használsz vagy nem figyelsz közben. Partició szintén a te figyelmetlenséged.

2GB-ra teljesen felesleges a 64bit, lehet ezért is érzed erősebbnek vagy nincsenek csak 32bites drivereid.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48970) Lauda válasza szabonagyur (#48969) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem o irta, nezd meg a linkedet. :D

(#48971) total90 válasza prozodus (#48966) üzenetére


total90
veterán

Badsecktor... tehat meg megy, de sokszor ujraindul, kek halal... HDD Sentinel szerinte 3x bad sector.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48972) prozodus válasza prozodus (#48953) üzenetére


prozodus
őstag

A skype pw recovery demo szt nincs mentett jelszó. Ez egyre érdekesebb...
Pedig csak simán újraindítottam a gépet, mint szoktam...

De akkor micsinált a w7, ha a jelszót nem mentette el?!???

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48973) Doky586 válasza prozodus (#48972) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi a gond ???

(#48974) celf válasza szabonagyur (#48969) üzenetére


celf
őstag

wtf?

beszélnek itt egyesek figyelmetlenségről :DD idiótának te nézel, hogy azt feltételezed, 64bites rendszerre 32-es drivereket rakok.

(#48975) Glaz-dozfhut válasza prozodus (#48972) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A helyi email szolgáltatók rendszerébe 3 havonta be kell lépni, különben törlik a felhasználói fiókot és így előfordulhat, hogy tényleg nincs létező e-mail cím.

- Glaz-doz-fhut -

(#48976) szabonagyur válasza celf (#48974) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te magad írtad le, hogy 64 helyett 32-est raktál fel, meg a particiót sem tudta letörölni, innentől simán kinézem belőled, hogy rossz drivert raksz fel vagy nincs is más.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48977) prozodus


prozodus
őstag

Ezt most komolyan nem értem: egyesek olvasni képtelenek v felfogni????

Már 3x leírtam, h mi a probléma, de egyesek még mindig csak a legalja helpdesk szintje alatt tartanak.

De miért azok okoskodnak mindig, akik smit sem tudnak?....

Mert arról nyilvánvalóan lövésük nincs, amit kérdeztem, arról mélyen hallgatnak, de azért muszáj szófosni?...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48978) hape60


hape60
aktív tag

Win7 Pro 64 bit: külső HDD (WD500AAKS MyBook ) USB-n. keresztül csaltlakoztatva, a win7 nem indul el, a win logo nem jelenik meg. Következő indításkor hw hibát jelez. Ha működő win 7-re dugom a külső HDD-t, simán működik.
A gép új, szinte minden USB csatlakozón keresztül ez a hiba jelentkezik. (USB kábelt már hármat próbáltam, nincs nagy változás...) A Sentinel a külső HDD-t hibátlannak minősíti.
Mi lehet a baj?

(#48979) celf válasza szabonagyur (#48976) üzenetére


celf
őstag

nem látom a válaszodnak azt a részét, ahol elnézést kérsz

(#48980) szabonagyur válasza celf (#48979) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor keresd tovább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48981) King Unique válasza hape60 (#48978) üzenetére


King Unique
titán

Lehet BIOS-ban a boot sorrend nem megfelelő, mert a külső HDD-ről próbál indulni a gép és ezért kavar be. Ott kéne megnézni a dolgokat, esetleg, ha kell átállítani, kikapcsolni bizonyos funkciókat. De, hogy boot sorrenden kívül pontosat miket, azt alaplapod topikjában kérdezd.

(#48982) celf válasza szabonagyur (#48980) üzenetére


celf
őstag

Keresem, de csak azt találom, Einsteinkém, hogy nagyon okosan megmondod, milyen módon rontottam és néztem el, miközben te 2x, elég nagy időkülömbséggel is elnézel valamit, forrófejűsködsz, egy szimpla "bocsi"-t nem tudsz leírni, és aztán neked áll feljebb, szóval az a helyzet, hogy szerintem vissza kéne vegyél arcból kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#48983) F_Zolee válasza total90 (#48965) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én most csak beírtam a termékkódot online aktiválva és elfogadta. Nem kellett semmit tenni telepítés után...

(#48984) t.dave500


t.dave500
tag

Sziasztok!
Gyors kérdés.
Egy hiba miatt kénytelen voltam 1 winchesterre 2 windows 7-et felrakni, de most szükségtelenné vált az egyik.
Hogyan tudnám törölni? Mindig azt írja ki, hogy "kérjen engedélyt a következőtől: trusted installer"
Az alap rendszer C-n van, ez, amit törölnék D-n. De nem formázhatom, mert 350 Giga adat van ezen a particion..

(#48985) RaZroX


RaZroX
addikt

Szép napot!

Ez alapján csináltam egy telepítőt, újrahúztam a rendszert, de nem engedni formázni a HDD-t amin a telepítő van. Mi a teendő ?

Ha sajátgépből próbálom ott azt írja, hogy a formázás sikertelen volt.

This is the way

(#48986) Rayyy válasza < CyberBob > (#48956) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem képnézegetőből állítottam be, úgyhogy sajnos nem ez a megoldás.

Minden a legnagyobb render!

(#48987) brd válasza prozodus (#48977) üzenetére


brd
nagyúr

Értsd már meg, hogy a Skype-fiókhoz tartozó e-mail lekérdezhetetlensége és a jó (nem úgy jó, hogy te azt hiszed, hanem úgy, hogy a Microsoft gondolja úgy) jelszó ismerete nélkül buktad a Skype fiókot. Az e-mail-t nem tudod újra regisztrálni? Ill. próbáltál már belépni vele? Mert van olyan szolgáltató, ahol meghatározott idejű inaktivitás után levelet már nem fogad a fiók, de az adatbázisukban még ott van a jelszó tárolva, tehát, ha belépsz vele, akkor megint működő lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#48988) szabonagyur válasza RaZroX (#48985) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lemezkezelő megnyit és ott próbáld meg törölni az egész particiót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48989) prozodus válasza brd (#48987) üzenetére


prozodus
őstag

Komolyan ennyire nem értesz magyarul??? Minden segítő (v nemsegítő) szándék ellenére 1xűen zőccségeket beszélsz. Utoljára akkor: az emailnek smi baja, csak a skype úgy csinál, mintha nem létezne. Érted a különbséget?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48990) brd válasza prozodus (#48989) üzenetére


brd
nagyúr

Hidd el, értem én, de majdnem kizártnak tartom, hogy egy Skype szintű szolgáltatás csak úgy elfelejtse egy accountját. Ha ezt elfogadod, akkor nem sok lehetőség marad:

1. Régi a Skype-od, és azt már nem támogatja a Microsoft (módosított a protokollon, így a régi Skype már nem tud bejelentkezni). Ilyenkor a weboldalon be kell tudj jelentkezni. Ezt próbáltad már egyébként?
2. Elírod az e-mail címet.
3. Elírod a jelszót.
4. Az érzékelhető univerzum mégiscsak szubjektív hely.

The only real valuable thing is intuition.

(#48991) prozodus válasza brd (#48990) üzenetére


prozodus
őstag

Ehhhh.... falra hányt borsó. Nem értesz smit. Talán előbb olvass vissza.... Attól, h te nem bjrod elképzelni még ez van, még csak nem is először. De nem fogom ismételni a dolgokat, csak mert elsőre nem tudjátok felfogni, de sokadjára sem...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48992) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Out of Range errort ír ki a monitor, a tetves Windowst meg nem lehet VGA mode-ban indítani, mert az F8-ra a boot menüt hozza ki az alaplap.
Idegbajt kapok az egésztől.

Megoldódott (F5 rendszerválasztó - F8 spec opciók)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#48993) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Haver SSD vásárlásra adná a fejét, de kérdések merültek fel.

Van egy Gigabyte GA-P67A-D3-B3 típusú alaplapja, amire rá van kötve 2 db 500 GB-os HDD.
Emellé jönne egy SSD.

Az alaplapján 2db SATA III-as csatlakozó van, abba menne az SSD, igen ám, de lehet a HDD-k abba lettek bekötve (még nem néztem).

Ami a fő kérdésem:
Ha a HDD-k csatlakozását átvariálnánk máshova akkor ugyan úgy fog működni a rendszere (Windows rendesen elindul, programok használata, működés, stb)?
Nem fog kelleni újra rakni az egész gépet és újra formázni mindegyik vinyót, mert nem lehet őket majd elérni?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48994) brd válasza Puma K (#48993) üzenetére


brd
nagyúr

1. Nem biztos, a háttértárolókon lévő aktív partíciók, bootsectorok mennyiségétől, ill. BIOS beállítástól függően lehetnek problémák. Be kell állítani a BIOS-ban a boot HDD-t arra, amin a rendszer van (ahonnan most indul, vagy ha az SSD-re telepíti, akkor az SSD-re kell állítani).
2. Egyikre sincsen szükség.

prozodus: Sok sikert a megoldáshoz!

The only real valuable thing is intuition.

(#48995) jbarnus


jbarnus
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ASUS A53U-s laptop windows 7-tel.

Az utóbbi időben egyre sűrűbben tapasztalható a következő jelenség.

Utána újraindítom és fut probléma nélkül.

Amikor ez történt, akkor egy videót töltöttem fel a Onedrive-ra Chrome-on, egy pdf-et néztem Adobe Readeren és egy mappa volt megnyitva, ESET Smart Security 8 futott a háttérben.

Mi lehet a probléma és a megoldás?
Üdv
Barna

(#48996) wanted5


wanted5
őstag

sziasztok!

Azt hiszem csináltam egy kis hülyeséget. Azt írták egy oldalon, hogy a windows/installer mappából nyugodtan ki lehet törölni a fájlokat, csak feleslegesen foglalják a helyet, én pedig ezt simán meg is csináltam :W

Különösen nagyobb problémát nem vettem észre, eddig csak annyit hogy néhány ikon hiányzik, pl skype, office fájlok.
Ezeken kivül milyen hibát csinálhat még? Néhány giga méretű volt, úgyhogy gondolom nem csak ennyi volt benne.

És ami a legfontosabb lenne, hogyan lehetne visszacsinálni?

(#48997) quailstorm válasza wanted5 (#48996) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem ments adatot, format c, és rakd újra

én egyszer megcsináltam egy ilyet, ahol szerencsére csak az office-szal volt szopás, na de force-force-FORCE-FORCE-FORCE eltávolítókkal lecsócsálni az office-t, aztán a frissítésekhez egyenként bekapcsolni a verbose loggingot, kicsomagolni, átnevezni, visszapakolni, na az 2 nap volt
ha nem egy 4 éves XP, meg se csinálom

Használj frissítésintegrált Windowst és Officet legközelebb, akkor kevesebb lesz a szar.

Egy folyamat. Tegyük fel, hogy az MS féle agyfasz-eltávolítóval ledúrtad az officet, és DVD-ről valahogy vissza is került. Adott a probléma, hogy elindul, de semmi frissítés nem megy rá.
A következő a menet. Frissítést KB száma alapján leszeded, kicsomagolod.
Verbose loggingot bekapcsolod az MSupdate-ben.
Elindítod exéről a frissítést, hiba.
Megnézed mit nem talál és hol.
Elnevezed a kicsomagolt msp fájlokat a megfelelő nevekre (általában értelmes névről random faszságra kell), aztán visszamásolod a Windows/Installerbe
majd frissítés ismételt futtatása, és ezúttal sikerül

ismétlés 200-szor

kiiirráááálllyyy

[ Szerkesztve ]

(#48998) Lauda válasza wanted5 (#48996) üzenetére


Lauda
félisten

Legkozelebb az ilyet kerdezd meg itt is.

(#48999) wanted5 válasza quailstorm (#48997) üzenetére


wanted5
őstag

remek, igaz már 2 éve nem volt újrarakva, de ha nem muszáj akkor nem is szeretem telepíteni a rendszert, mert mindig csak a macera van vele, de akkor úgy néz ki csak ez lesz a vége

köszi a választ :R

(#49000) Glaz-dozfhut válasza jbarnus (#48995) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Töltsd le ezt a BlueScreenViewer programot, amit nem kell telepíteni sem csak indítsd el. Ez részletezi az érintett drivreket és a hibát.

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.