Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) xuldar válasza VGYke (#32697) üzenetére


xuldar
őstag

Pontosan úgy, mintha az újraindításra kattintottam volna. Ami lehetetlen, mivel ahhoz le kellene nyitnom a leállítás gomb melletti kis nyilat. Pontosan így is viselkedik, újraindul az egész, semmi hiba. Csak mintha rossz gombot nyomtam volna.

Lenry: köszi, megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32702) psg5


psg5
veterán

Win 7 partícionálóját használta már valaki? Jól működik? Felesleges külső partícionálót? Ha mégis melyiket javasoljátok win 7 alá?

F.K.T.

(#32703) LonGleY válasza psg5 (#32702) üzenetére


LonGleY
veterán

NTFS noszogatásra teljesen jó a beépített / telepítőben található.
Tud szétbontást, összeolvasztást, minden alapot.

[ Szerkesztve ]

(#32704) psg5 válasza LonGleY (#32703) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#32705) LonGleY válasza psg5 (#32704) üzenetére


LonGleY
veterán

A Parted Magic-et szoktam még néha alkalmazni, ha a win valamiért nem látja a partíciókat / linuxos lemezről van szó / MS tábla újrakreálásához (ha valamiért összegabalyodtak volna már a partíció-beállítások) / lemez wipe-olására. Az LBA alaphelyzetbe állításához is van rajta 1-2 tool. Ha meg dolgozik, közben Firefox-olhatsz neten. :]

Ez egy ingyenes, Linux/GParted alapú, egyéb formázó, wipe-oló és adatmentő alkalmazásokat is tartalmazó bootolható lemez. Pár hónapja a letöltés módja fizetősre váltott *, de innen még lekapható az ingyenesen elérhető, nem túl régi ISO (a legfelső a legújabb). Érdemes tartani belőle egyet.

* Nem a program lett fizetős, csak a letöltés. Ilyenkor egyébként mi van, nem számítana wareznak a legújabb megosztása sem?

[ Szerkesztve ]

(#32706) psg5 válasza LonGleY (#32705) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, elsőnek megpróbálom a win 7 sajáttal.
:R

F.K.T.

(#32707) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Win 7-et szeretnék újratelepíteni.

Most C-n van a win 7 a többi az E-n van.

Amennyiben csak újra szeretném rakni akkor a C-t meg kell formázni és úgy indítani a telepítést?

Az E-n minden film,kép megmarad?

Üdv: feri 1

(#32708) LonGleY válasza feri1 (#32707) üzenetére


LonGleY
veterán

Jap. Akár még törölheted is a C-t és a 100 megás partíciót. Azt újrakreálva, ha lefuttatod azon a részen a telepítést, simán látni fogod az E-t. Ami valószínűleg D lesz. :] Két esetben tudod csak elveszíteni az adataid: ha a telepítés indításánál az a rész van kijelölve, vagy ha törlöd alóla a partíciót. Szóval, nincs para, ilyenkor az ember úgyis kicsit óvatosabban fogja az egeret. :]

[ Szerkesztve ]

(#32709) feri1 válasza LonGleY (#32708) üzenetére


feri1
aktív tag

Nekem E van.
Hogy is lehetett volna ez D?

(#32710) LonGleY válasza feri1 (#32709) üzenetére


LonGleY
veterán

Úgy, hogy beraksz egy lemezt a D-be, bemész a lemezkezelőbe, átállítod a betűjelét valami nem használtra, aztán az E-t átnyomod D-re, majd a DVD meghajtót akár visszapakolhatod E-re vagy valami egyéb kívántra. :] Ezeket a cseréket bármikor megteheted, csak ennyi a trükkje, hogy a lemezmeghajtóknál bent kell lennie egy lemeznek (a virtuálisaknál is). Illetve nem árt észben tartani, hogy melyik parancsikonnal vagy programmal hivatkozol a rendszerpartíción kívül (letöltések mappa stb.) és ezeket helyre kell rakni.

[ Szerkesztve ]

(#32711) Sub-ZeRo válasza LonGleY (#32710) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

csak ennyi a trükkje, hogy a lemezmeghajtóknál bent kell lennie egy lemeznek

Ez nem igaz. Nem kell oda lemez, mert nélküle is át tudod írni a betűjelet. Annyi az egész hogy addig egy másik Z,X-et vagy ami szabad olyanra kell átállítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32712) feri1 válasza LonGleY (#32710) üzenetére


feri1
aktív tag

Ok,rendben.

Köszönöm szépen a segítséget.

Üdv: feri 1

(#32713) LonGleY válasza Sub-ZeRo (#32711) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért kell ott legyen, hogy egyáltalán megjelenjen a lemezkezelőben. De biztos csak én nem tudom, hogy a rejtetteket hogyan lehet előhozni a listában.

(#32714) Sub-ZeRo válasza LonGleY (#32713) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelőben ott van akkor is, ha nincs benne. Rejtettről meg nem hallottam eddig. Esetleg az lehet rejtett, ha nincs csatlakozva de van neki betűjel, lásd nem csatlakoztatott pendrive, stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32715) brd válasza LonGleY (#32713) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen rejtetteket? :F El lehet rejteni a lemezkezelőben meghajtókat...?

The only real valuable thing is intuition.

(#32716) LonGleY válasza brd (#32715) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben megnéztem megint, és most jöttem rá, hogy nem a felső listában kéne nézni, hanem alul. Így való igaz, hogy elérhető lemezberakás nélkül is. Jó tudni. :]

Innen egyébként nem sok értelme lenne elrejteni bármit is. :]

[ Szerkesztve ]

(#32718) brd válasza LonGleY (#32716) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, értettem elsőre is, de én még ilyet nem tapasztaltam, ezért csodálkoztam, hogy te hogyan csinálod...

A szerkesztés utánra: jah, megint kiderült, hogy... mindegy. Tehát felül az ún. volume-okat látod, ami pl. üres optikai meghajtónál értelemszerűen nincs.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32719) vlevi válasza brd (#32715) üzenetére


vlevi
nagyúr

El hat. Nem rendelsz hozza meghajtojelet, akkor nem latszik.

(#32720) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Rákerestem a problémámra (hogy ne kérdezzek feleslegesen) de sajnos nem találtam választ.
Nekem is a következő lenne a problémám:
[link]
[link]
[link]
Lehet, hogy ez ilyen nehéz kérdés, hogy senki se nem tudja rá a választ, vagy már volt valahol róla szó, csak elkerülte a figyelmem??

-= Pancsermeste® =-

(#32721) Sub-ZeRo válasza Pancsermeste (#32720) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Élményindex le lett futtatva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32722) Pancsermeste válasza Sub-ZeRo (#32721) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmmm... nos, lett futtatva, de mily különös.... most azt írja, hogy az élményindex frissítésre szorul.
Ennek vajon lehet köze a problémámhoz?
De furi, mert a napokban cseréltem procit, és akkor lefuttattam... igaz tegnap meg VGA Drivert frissítettem, utána nem néztem rá.

-= Pancsermeste® =-

(#32723) Sub-ZeRo válasza Pancsermeste (#32722) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vga driver csere után is le kell futtatni mert nem tudja akkor mi mennyi pontot ér.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32724) Pancsermeste válasza Sub-ZeRo (#32723) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Értem...
Most lefuttattam. Nem változott az eredmény.
Most megnézem, hogy vissza akarja-e még állítani a színösszeállítást. Bár nem mindig jön ez elő, van mikor csak fél óra játék után, van amikor szinte rögtön az elején.

-= Pancsermeste® =-

(#32725) brd válasza vlevi (#32719) üzenetére


brd
nagyúr

#32718?

The only real valuable thing is intuition.

(#32726) Tüzi

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, nem akarok offolni sehol, ezért elsőként itt tenném fel a kérdésem.
Van egy notim, benne egy 9800m gtx sli kártya. A rendszer win7 enterprájz edisön.
Ma reggelig jól működött a gép, este hagytam, had menjen, throttle-stopal lefeleztem a sebességét.
Majd reggel, álmos fejjel csodálkoztam, hogy miért a login képernyő fogad a reggeli napfénynél.
Ez az újraindulás biztos jele volt, és amint beléptem, a kép elment feketébe, majd visszajött, alul a szövegbuborék, hogy az nvidia driver megszűnt működni, stb.
Majd megint elment a kép, megint visszajött szövegbuborékkal, megint elment, majd egy idő után kékhalál, és a memória tartalmát elkezdte merevlemezre írni.
Csökkentett módban semmi baja, órákon át megy. Leszedtem a videódrájvert, újraindítottam, belogolok, és hibátlanul működik, semmi baja.
Amint telepítek egy drivert, restart után megint kezdődik a fagyáshoz vezető tánc.
Szerintem ezzel a hardverhiba kizárva.

Van erre valami megoldás? Vagy komplett re-install?

köszi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32727) brd válasza Tüzi (#32726) üzenetére


brd
nagyúr

Másik, régebbi (mert gondolom, a legújabbal próbálkozol) drivert is próbálj ki! Egyébként lehet még olyasmi is, hogy melegedés, vagy olyan sérülés, ami csak a VGA rendes kihasználásakor jön elő.

The only real valuable thing is intuition.

(#32728) sfdrakex válasza Tüzi (#32726) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért is zártad ki a hardver hibát? Akkor jön elő a hiba ha fent van a driver tehát tudod használni rendesen a kártyád képességeit, amíg nem addig nincs gond. Egy próbának el megy az újratelepítés, de szerintem hardver gond lesz inkább.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32729) Tüzi válasza sfdrakex (#32728) üzenetére

Lassan egy éve ez a rendszer van rajta, ezért gondolom, (vagy inkább remélem), hogy szoftveres, nem hardveres.
Ha hardveres, akkor valszeg kettétöröm.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32730) csoki98


csoki98
tag

Hali!
Lenne egy olyan problémám hogy amikor újratelepítettem win7-et usb-ről laptopra akkor volt "két" merevlemez az egyik 380gb-os a másik 81gb-os és én csak a 300-asat formáztam mert a másikra véletlenül azt hittem hogy a pendrive-om. Na most amikor elindítom a gépet akkor megkérdezi hogy melyik win7-et akarom bebootolni mert azon a nem formázott 80gb-oson volt előzőleg a win 7 és akkor most mind a 2 merevlemezen van windows. na de én formáztam csak simán azt a 80-asat és még akkor is kérdezi. Hogy tudnám azt megcsinálni hogy csak az egyik win7-et észlelje?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#32731) csoki98 válasza csoki98 (#32730) üzenetére


csoki98
tag

ja és még annyi hogy nem nagyon szeretném még egyszer újratelepíteni ha lehet.

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#32732) VGYke válasza xuldar (#32701) üzenetére


VGYke
addikt

Csak egy ötlet: BIOS beállítás.
Vannak olyanok ugye, hogy ez-meg az (pl. egér, billentyű, LAN, ...) újraindíthatja a PC-t. Nézd meg!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32733) VGYke válasza sfdrakex (#32698) üzenetére


VGYke
addikt

[Itt valami sántít]
Verbatim DVD+R DL = 8,5GB, ez van ráírva. Ha 1000 a váltószámmal számol a Verbatim DVD lemez gyártó, akkor 8 500 000 byte. Ez elosztva 1024x1024-el = 8,106GB. Akkor sem 7,9 és nem 7,4 :Y . Tudja ennek valaki az okát?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32734) brd válasza VGYke (#32733) üzenetére


brd
nagyúr

Nem 1024x1024-gyel kell osztani, hanem 1024x1024x1024x-gyel. Azaz minden nagyságrendváltásnál 1024 helyett 1000-rel számolnak.

The only real valuable thing is intuition.

(#32735) Tüzi

úgy néz ki, hogy a win7 halt be.
legalábbis a driver kezelő része, vagy nem tudom.

új rendszer, új driver (297.xx), és most nincs baja.
köszönöm a gyors helpet!

üdv:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32736) VGYke válasza brd (#32734) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, feladom a matekot, ami nem is elsődleges kérdés, bár meggyőződésem hogy igazam van!
Lásd itt: Win7 belső DVD író:
Írás előtt ugye készít magának egy lemez képfájlt.
* Ezt hová menti? Mi a formátuma?
* Ha vége a DVD írásnak, a képfájlt törli?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32737) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, lehet, hogy ez nem teljesen ideillő kérdés, de a jelenlegi gépemen BSPlayerrel, vagy MPC-HCvel ahogy nézek filmeket el kezd akadozni, ami igen zavarja a szemem, és itt sima RIP-ekről van szó, nem 720p meg 1080p-kről. Olyan kérdésem van, hogy ez miért lehet?
(Konfigom megtalálható az adatlapomon)

Válaszaitokat előre is köszönöm,
zsambek`

[ Szerkesztve ]

(#32738) brd válasza VGYke (#32736) üzenetére


brd
nagyúr

Az önbizalom fontos dolog. :D
Sosem használom a Windowsba épített programokat, ha nem muszáj, mert mélyen a használhatósági szint alatt van szinte az összes számomra, de gondolom:
- a %temp%-be, és *.img, *.tmp, vagy *.iso-ra tippelek;
- passz, valószínűleg igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#32739) sfdrakex válasza csoki98 (#32730) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpult/rendszer/speciális rendszerbeállítások/ speciális fül/indítás és helyreállítás itt beállítás és tudod állítgatni hogy a telepített rendszerek közül mit mutasson bootoláskor, mennyi ideig.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32740) Tüzi

Kezdek valami bugra gyanakodni.
Tegnap 6 órán át gépeztem, és játszottam 3D-s játékot. Éjjelig. Közben drivereket telepítettem, újraindítgattam.
Hibátlanul.
Ma reggel megint összeomlott a vezérlő bekapcsolás-login után.

:W

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32741) razorka777


razorka777
veterán

Erre valaki?
Azt írja, nem tud kapcsolódni a szolgáltatáshoz.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#32742) sfdrakex válasza razorka777 (#32741) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbálj meg új helyet beállítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32743) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

A W7 az újratelepítés óta azt csinálja, hogy ha például egy képet behúzok egy mappába, másolja, nem pedig kivágja (tehát két ugyanolyan fájl lesz, de nekem csak egy kell).
Hol lehet beállítani, hogy ne ez történjen?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#32744) TigerCat válasza koshmar (#32743) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyomd le közben a CTRL gombot.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32745) koshmar válasza TigerCat (#32744) üzenetére


koshmar
őstag

Ugyanúgy másolja. :(

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#32746) vlevi válasza koshmar (#32745) üzenetére


vlevi
nagyúr

A huzast prbald meg bal helyett jobbegerrel. Akkor rakerdez. Meghajton belul egyebkent mindig a mozgataas az alapertelmezes, nem csak a te kepeiddel kivetelez ;)

(#32747) koshmar válasza vlevi (#32746) üzenetére


koshmar
őstag

Jobb egérgombbal tényleg rákérdez. Így jó lesz. :R

Az a baj, hogy egy asztalon (vagyis a C-n) lévő képet akarok behúzni egy olyan mappába, ami valójában az F-en van, és csak a parancsikonja van kint?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#32748) razorka777 válasza sfdrakex (#32742) üzenetére


razorka777
veterán

Nem tudok, mert csak bezárni tudom. :(

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#32749) vlevi válasza koshmar (#32747) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor csak a paransikont viszi, a filet nem.

(#32750) Nordik


Nordik
őstag

Ha feltelepült minden illesztőprogram a Win7 által és mindent fel is ismert, attól még érdemes a gyártó honlapjáról letölteni drivert? Úgy hallottam, hogy talán a legbiztosabb használni a Windows által feltelepített drivereket. Ez chipset driverekre is vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.