Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Grave_444 válasza Grave_444 (#32236) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valaki tudna nekem segíteni? :F

(#32252) Jorus válasza Grave_444 (#32251) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt olvashatsz róla. Értelemszerűen, ha nem sikerül az aktiválás bármelyik probléma okán, azt az eladóval szükséges egyeztetned. Feltételezem nem kaptál és így nem adtál a termék mellé számlát, szerződést, márpedig így nehéz reklamálni bárhol is. Más kérdés, hogy számla nélkül nem szokás aktiválandó, felhasználói fiókot tartalmazó szoftvert másodkézből vásárolni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32253) brd válasza Grave_444 (#32251) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, Magyarországon nem vásárolunk magánszemélytől Windowst. Főleg nem igazolt előélet nélkül. Egyébként telefonon sem tudja aktiválni?

The only real valuable thing is intuition.

(#32254) Grave_444 válasza brd (#32253) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én egy laptoppal együtt kaptam a kódot, de már eladtam, ezért kellemetlen a helyzet...aki megvette nem tudja aktiválni. A laptop előző tulajdonosa még nem válaszolt mit csináljunk.

A telefonos módszert most linkeltem be a vevőmnek, remélem menni fog.

(#32255) kelly7 válasza TigerCat (#32250) üzenetére


kelly7
aktív tag

Ez modem. Op rendszeren keresztül sehogy nem tudom meg nézni?

(#32256) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egy SSD-vel kapcsolatos cikkben olvastam, hogy ha Enterprise verziójú Windows 7-em van, akkor partícionáláskor nem hoz létre 100MB-os rendszerpartíciót ha épp telepíteni akarom rendszert. Ez igaz?

Előre is hálás köszönet a gyors válaszért. :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#32257) DS39 válasza kelly7 (#32255) üzenetére


DS39
nagyúr

ha van benne wifi, akkor router is egybeépítve a modemmel. 192.168.100.1 vagy 192.168.1.1 vagy ehhez hasonlón keresztül el kell hogy érd az admin felületet, és ott meg tudod nézni.

(#32258) brd válasza Grave_444 (#32254) üzenetére


brd
nagyúr

A laptoppal együtt kapott kódot nem is adhattad volna el, mert az 99%, hogy ún. OEM, ez azt jelenti, hogy csak az adott géppel használható (mármint jogilag, a technikai oldal más kérdés).

The only real valuable thing is intuition.

(#32259) brd válasza Carasc0 (#32256) üzenetére


brd
nagyúr

Hello!

Nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#32260) semetka válasza DS39 (#32245) üzenetére


semetka
őstag

Köszi akkor lehet hogy kikapcsolom és kész. Amúgy legújabb NOD van fent vírusirtóként.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#32261) peti_s válasza brd (#32240) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, sérült vmelyik indítási fájl, visszaállítottam a biztonsági mentésből. :R

(#32262) Đusty válasza peti_s (#32261) üzenetére


Đusty
őstag

Meddig tart egy rendszervisszaállítás egy pár nappal korábbi pontra ha max 2 valami lett közbe feltelepítve? XP végzett pár perc alatt win7 órák alatt sem, nyílván valami más a gomd csak nem tudom mi. Van neki elég hely engedélyezve az ssd-n. Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#32263) peti_s válasza Đusty (#32262) üzenetére


peti_s
addikt

Nálam 7-8 perc volt míg betöltött a W7 DVD, majd fél perc alatt rájött a javítási cucc h vmi nem stimmel, majd 1 órát akarta javítani sikertelenül. Újra elindítotam, kb u.ez lett a vége, 4 óra szarakodás után meguntam, akkor írtam ide. Csökkentett módban sem indult, így igazán érdekes volt. Visszaállítást nem használok, hanem néhanapján ha eszembe jut lementem az SSD-ről a W7-m. Még korábban volt több negatív tapasztalatom a visszaállítással, azóta kerülöm. Csökkentett módban indult a géped?

(#32264) Đusty válasza peti_s (#32263) üzenetére


Đusty
őstag

Azért szomorú mert XP alatt teljesen jól működött, nem tudom mit csesztek el.

(#32265) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Telefonos aktiválással sikerült megcsinálni, hiába laptophoz való OEM windows volt.
Köszi a segítséget. :R

(#32266) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok.Tegnap beszereltem az új SSD-m a gépbe.120Gb-os SSD-ről van szó) Amikor telepítettem rá fel a win7-et akkor csak a win 7 telepítőjével csak formáztam az SSD-t viszont nem particionáltam.Ez okozhat valamilyen gondot?Köszi előre is...

(#32267) Jorus válasza #85154688 (#32266) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32268) vlevi válasza #85154688 (#32266) üzenetére


vlevi
nagyúr

Semmit, mert a win7 telepítője megcsinálja a particionálást is.
A partíciók külön létrehozása nagyobb HDD-k esetén érdekes, hogy ne az egész 1TB legyen a rendszer, hanem abból csak százegynéhány giga, mert ilyen esetben egy rendszer újratelepítésnél az adatok nem vesznek el. De egy 120-as SSD-ből (saját véleményem szerint) nem nagyon érdemes lecsípni rendszer és külön adat partíciónak. De ha valaki szigorúan minden adatot átpakol a második partícióra, akkor érdemes lehet még azt is. Csak annyira nem egyértelmű, mint a sokszág gigás, terás vinyóknál.

(#32269) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Mennyire megfelelő és megbízható a Win7 saját backup progija? Mert eddig WinXP-n Norton Ghost-ot használtam, de most az új Win7-et(home premium, dobozos) már egy SSD-re fogom rakni és fogalmam sincs, hogy a Win7 saját backup-ja mennyire megbízható.
Norton Ghost akkor volt hasznos ha véletlenül becsúszott valamilyen vírus, de a Win7 backup progiról nem tudom, hogy ilyen tekintetben mennyire megbízható, mert a Microsoft oldalán olvasom, hogy a visszaállításhoz még a gépet sem kell újraindítani, de ezek szerint ilyenkor teljesen törli az addigi rendszert és a régebbit teszi a helyére(mint a Norton Ghost)?

[ Szerkesztve ]

(#32270) föccer válasza Daywalkerke (#32269) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, csak a rendszer fájlokat, a registry fájlokat és a telepített szoftvereket, drivereket szedi le. Van neki egy olyan opciója is, hogy bizonyos tipusú fájlokat külön-külön vissza lehet állítani vele az előző verzióra/állapotra.

A NG az pediglen készít egy másolatot a megható aktuális állapotáról és azt másolja vissza, ha arról van szó.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32271) vlevi válasza Daywalkerke (#32269) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7-ben ketfele backup van. Az egyik a system image backup, ami particiokat ment egyazegyben. A masik a file mentes, ott te adhatod meg, hogy mely konyvtarakat mentse.

(#32272) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok

mit kell beállítani, hogy win7 alatt total commanderben törlésnél és áthelyezásnél ne kérdezzem rá 5x a gép, hogy tényleg törölni akarom-e a fájlokat?

köszi

(#32273) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
A különböző win7 verziók között lehet eltérés a boot időben? Tehát egy home prémium gyorsabban bootol-e be ugyanazon a gépen, mint egy ultimate.

[ Szerkesztve ]

(#32274) föccer válasza xcds (#32273) üzenetére


föccer
nagyúr

Elképzelhető, mert a különböző verziók különböző szolgáltatásokat tartalmaznak, így indításnál több/kevesebbet kell elindítani. Viszont nem gondolom, hogy ez számottevő különbséget okozna.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32275) xcds válasza föccer (#32274) üzenetére


xcds
őstag

Értem, köszi!

(#32276) JSaN


JSaN
addikt

Udv
Tesom laptopjaban ki lesz cserelve a vinyo ssd-re, es gondolom elveszik a win restore resz is. Win 7 home premium 64bit van rajta. Kerdes tudok ilyen iso-t leszedni valahonan? Laptop aljan matrica serial ot van, es igy ujra telepitenem?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#32277) qqcqqc válasza JSaN (#32276) üzenetére


qqcqqc
őstag

az nem működik, hogy a hdd tartalmát klónozzátok?
Ha mást nem a recovery-t?

(#32278) JSaN válasza qqcqqc (#32277) üzenetére


JSaN
addikt

Hat nem tudom a laptop meg angliaba van majd haza jonnek akkor latom meg, de nem tervezunk semmi klonozast. A win mar menthetetlen szemetes, recovery-t sem akarunk. Tiszta telepitest szeretnenk es ezert gondoltam legegyszerubben egy iso-t lekapok es mehet majd az instal.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#32279) King Unique


King Unique
titán

Lenovo notimon fent vannak win 7-es driverek, de látom egyik másikból van újabb [link]. Amik win 8 /8.1-hez vannak azok spec arra készültek és nem jók 7-esre, v csak annyi a különbség, h újabbak, magasabb a verziószám és akár fel lehet pakolni :F
De egy-egy újabb 8-as driver nem okozna kavarodást, hibát stb. v inkább hagyjam a fenébe,max máshogyam, máshonnan frissítsem ?

[ Szerkesztve ]

(#32280) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!!

win 7 betölt, full fehér minden ctrl alt del billre bejön a menü, rányomok a feladatkezelőre de visszadob a fehér semmibe.
Vírusitrtó nélkül használták a gépet.
Csökkentett módban azonnal újraindul
Mit tudok tenni ? :O

(#32281) Csontikka válasza #81556480 (#32280) üzenetére


Csontikka
aktív tag

mentés (lve cd-ről, vagy másik gépben), formatálás, újratelepítés... máson gondolkodni szerintem felesleges :)

(#32282) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem tudja valaki véletlenül, hogy melyik jelenleg a legolcsóbb, dobozos, most is kapható Windows oprendszer?
Én eddig ezt találtam: Windows 7 Home Premium Full GFC-00136 31.900Ft

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32283) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ez az update szörnyű.
Tegnap tettem újra a 7-et (eredeti és sp1) és egyből mentem update-ra, elszórakozott vele 2 óra 10 percet.
Majd újraindítottam és megint megnéztem hátha van ill. maradt még valami, hát nem megint talált 200-300 megányit...Na mondom ebből elég, nem fogok itt egész nap frissítgetni, ezért azt már kihagytam.

Nem tudja valaki mikor jön ki az sp2, hogy ezt egyszerűbben és gyorsabban ki lehessen vele hagyni?
Jó lenne már egy letölthető sp2 csomag amiben minden benne van.

(#32284) Sub-ZeRo válasza Ice&Lime (#32283) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesz sp2 ha jól tudom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32285) Ice&Lime válasza Sub-ZeRo (#32284) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Na nem már.
így annyi frissítést kell letölteni és telepíteni, hogy több óra, pff....

Akkor nem lehet ezeket valahogy összegyűjteni és letölteni egy telepítő file-ba valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#32286) Sub-ZeRo válasza Ice&Lime (#32285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát van valami update összeszedő program, de én nem tudom a nevét. Esetleg egy costum telepítőt csinálhatsz, ha megvan sp1 és a többit beleintegrálod. Annó az office 2007-et csináltam így meg, működött. Csak utána kell olvasni, annyira nem nehéz megvalósítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32287) Csontikka válasza Ice&Lime (#32285) üzenetére


Csontikka
aktív tag

már megtették, de én személy szerint nem ajánlom...

(#32288) Ice&Lime válasza Csontikka (#32287) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jónak néz ki, sőt, csak nem microsoftos, ezért felejtős. (ki tudja mit tettek bele)

(#32286) Sub-ZeRo: Hát.., lehet akkor lemondok róla.

[ Szerkesztve ]

(#32289) Sub-ZeRo válasza Ice&Lime (#32288) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszerű. Ha mindent felraktál, készíts egy mentést a rendszerről.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32290) Lenry válasza Ice&Lime (#32285) üzenetére


Lenry
félisten

de
a program, amit keresel a WSUS Offline Updater
elindítod, bepipálod, hogy milyen kategóriájú frissítéseket akarsz letölteni, letölti, csinál belőle egy updatert, aztán a frissítendő célgépen csak elindítod, ő meg szépen felpakolgatja az összeset, annyi, hogy néha közben újra kell indítani a gépet, mert vannak egymásra épülő frissítések

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32291) krealon válasza JSaN (#32276) üzenetére


krealon
veterán

"Tesom laptopjaban ki lesz cserelve a vinyo ssd-re, es gondolom elveszik a win restore resz is. Win 7 home premium 64bit van rajta. Kerdes tudok ilyen iso-t leszedni valahonan? "

Jobb fajta notebookokon szokott lenni opcio, amivel lehet a recovery particiobol DVD-t kesziteni, es kesobb a meghibasododtt, kicsrelt, ures HDD-re visszaallitani a gyari allapotot (Lenovo).

(#32292) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

A laptopomban (hp pavilion g6 2240SH) van egy SSD, és sehogyan sem tudom azt elérni, hogy erre az SSD-re MBR-t tegyen a Win7 telepítő.
Ha a javítási parancssorból a diskpart-tal beállítom MBR-re az SSD-t, akkor is telepítés után GPT-t mutat a lemezkezelő.

Ezt a leírást használtam.

Hogyan tudom elérni, hogy MBR legyen a boot szektor és ne pedig GPT és szépen feltegye a Win7-et?

Előre is köszönöm!

(#32293) Ice&Lime válasza Lenry (#32290) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ezt egy friss win7 sp1 telepítésnél érdemes csinálni amin még nem tettem fel update-tel semmit, hogy mindent összegyűjtsön ugye?

(#32289) Sub-ZeRo: Olyant tud a win7, mint a 3rd party programok, hogy egy rendszer kép file-t készít és bármikor viiszahívható teljes egészében a c partíciós lementett oprendszer (nem hagy benne semmit sem)?
ilyenekre gondolok Ezt tudja a win7?
Mert én eddig sosem használtam a win7 ilyen backup image dolgait, mindig külső programokat használtam arra, hogy visszahívjam a mentett rendszerképet teljes egészében.

[ Szerkesztve ]

(#32294) Fire/SOUL/CD válasza kozyadam (#32292) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez alapján telepíts. Számos dolog mellett le vagyon írva benne a telepítéskor alkalmazható parancssoros módszer is, ami biztosan MBR-t fog az SSD-re varázsolni.

jakos73
Olyan funkcionalitásokkal nem rendelkezik, mint a linkelt alkalmazások, de alapvető full backup opciót tud természetesen.(a mentett kép csak ugyanarra a meghajtóra állítható vissza, másikra nem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32295) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#32294) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a windows 7-es beépített backupjánál a rendszer helyreállító lemez készítésénél gondolom egy bootoló lemezt készít egy kis programmal a lemezre amivel el tud indulni a program és abban kilehet választani a mentett képet, hogy visszaállítsa..
de itt nem elég csak egy sima cd erre a feleadatra, muszály dvd?
ha igen, hogyhogy dvd kell, mert általában az ilyen image backup programoknál az indítólemez max kb 100MB?

[ Szerkesztve ]

(#32296) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#32295) üzenetére


Ice&Lime
veterán

bocs, csak nem tudom, még ezzel nem csináltam, szóval cd vagy dvd kell rendszer helyreállító lemeznek neki?

[ Szerkesztve ]

(#32297) vlevi válasza Ice&Lime (#32295) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is eleg, ha megvann a telepito lemez.
Amugy pedig, mivel manapsag mar nem igazan van arkulonbseg a cd es a dvd kozott, szerintem mindegy.

Azonban a backupnal ugy vettem eszre, vigyazni kell, mert ha a lemezen tobb particio volt, es csak a boot, 100M es a c: volt mentve, akkor nem tudja visszaallitanai. Akinek ssd-n egy particion van a rendszer, es masik meghajton az adatok, annak ez nem problema, de ha pl. Egy 500-as viony volt felparticionalva, akkor abbol gond lehet. Legalabbis nekem volt mar olyan, hogy a win7 system image-t nem sikerult visszatolteni.

(#32298) kozyadam válasza Fire/SOUL/CD (#32294) üzenetére


kozyadam
tag

Köszi a leírást.
Sajnos nem segített, de sikerült megoldani a problémát.

Megcsináltam a parancssoros módszerrel a partíciót és kiírta, hogy nem lehet rá telepíteni.
A gond az volt, hogy a BIOS-ban be volt állítva a Secure Boot (ezt a Win8 miatt állítottam be) és mikor nyomtam BIOS reset-et, akkor ezt valamiért nem állította vissza.

Úgy kerültem meg ezt a problémát, hogy kikapcsoltam a Legacy Boot opciót, ekkor engedélyezte a Clear All Secure Boot Keys lehetőséget. A kulcsok törlése után bekapcsoltam a Legacy Boot opciót és innentől kezdve alkalmas volt a rendszer, hogy MBR lemezte telepítsek.

Korábban a telepítő magától átalakította a lemezt GPT-re, akármit is szenvedtem vele, hogy MBR legyen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.