Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) SP!T


SP!T
addikt

Céges körülmények között ha Home Premium szoftvert telepítek az gondolom nem gond, ugye? Egy kollégám meg van győződve, hogy csak Professional-tól felfele lehet. De ha ez így lenne tiltva lenne valahol nemde? Ilyenre pedig nem tudok jogszabályt.

Illetve Office-nál is hasonló a helyzet? Szóval ha nekem elég a Home & Student, akkor nem kell megvásárolnom az Office Home & Business-t? Vagy az más tészta már? És ha még is van itt bármi "tiltás" hol olvasható erről valami hivatalosabb formában?

Előre is köszönöm! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32452) föccer válasza SP!T (#32451) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet használni céges környezetbe is, cssak éppen a hálózati és távelérési/frissítési funkció vannak meglehetősen lekorlátozva. De kis vállalatnál jó lehet a home premium is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32453) Steelmanus válasza Ice&Lime (#32450) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha torlod a sutiket akkor ujbol talalkozni fogsz vele.

(#32454) edeleny


edeleny
őstag

Hali.

Normális az hogy a Windows könyvtár 20 giga?

Ebből winsxs könyvtár 9 giga! Ki lehet ezt törölni?

Mi a jóistent rakott ez oda?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32455) #85154688 válasza edeleny (#32454) üzenetére


#85154688
törölt tag

Befőttet... :D

(#32456) Winnie The P válasza edeleny (#32454) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam 25,1 GB a winsxs meg 15,6 GB. Nem kell bántani.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32457) edeleny válasza Winnie The P (#32456) üzenetére


edeleny
őstag

Basszus egy fél éve telepítettem, még fél év és teleteszi az 50 gigás partíciót?

A Temp, SoftwerDistributor, és az Instal mappát ürítettem. Ezek is cirka 4 giga-t tettek ki!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32458) LonGleY válasza edeleny (#32457) üzenetére


LonGleY
veterán

Lemezkezelő (Disk Cleanup) -> rendszerpartíció kiválaszt -> kiválasztod a windows update fájlmaradékok takarítását is -> lefuttatod -> újraindítasz. Ez elvileg legyak elég sokat. Ezen kívül néha CCleaner-t használj. Nem fog növekedni a partíció mérete. 2-3 giga meg már nem kellene, hogy számítson.

[ Szerkesztve ]

(#32459) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

A következő problémám lenne és nem találtam rá megoldást sehol a neten:

-adott egy asztali gép (Asus P7P55D alaplap, i5 CPU, 8 GB RAM), amelyen Win7 x64 Pro SP1 fut.

Néha -nem tudom összekötni semmilyen más program használatával- azt veszem észre, hogy a processzor használat 25 %-ra ugrik, a memória használat pedig folyamatosan növekszik, egészen 100 %-ig felmegy.
Az eszközkezelőben a "dllhost.exe"-t mutatja a ludasnak, leírásban a "COM Surrogate" szerepel.
Ilyenkor, ha az intézőt szeretném használni, nem jeleníti meg a miniatűröket!

Ha ilyenkor az eszközkezelőben leállítom a "dllhost.exe"-t, akkor azonnal megjeleníti a miniatűröket.

Kérném hozzáértők tanácsát, hogy mit tudnék tenni!

Köszönöm

S3x, hifi & rock and roll

(#32460) Winnie The P válasza LonGleY (#32458) üzenetére


Winnie The P
őstag

Így van használj pucoló programot az előttem író is ajánlotta a Ccleaner-t. Ingyenes magyar nyelvű pucoló és karbantartó program.

Bocsi nem neked akartam, hanem edelenynek.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32461) Ice&Lime válasza Steelmanus (#32453) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Értem, pedig azt általában nem árt néha.

(#32462) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Segítség kellene bootolható USB stick készítéséhez, partícionáláshoz. A Win7-es USB kész, már csak azt nem értem, hogy mi a fene az a WinPE, és mi a sz@ré kell ez ahhoz, hogy az EASEUS partition manager egyáltalán foglalkozzon az a bootolható USB stick készítésével. Hiába nyomok rá a menüben a készítésre, csak a weboldalt dobja fel a wikivel, ami nem ad használható információt. A program teljes, tehát nem ez a baja. A win7 telepítős pendriveot látja a gép, bootol róla de hiába teszem a partícionáló program fájljait a másik penre, azt nem, és indul a win.
Remélem érthető a probléma, eddig azt szűrtem le, hogy valami WinPE kéne ahhoz, hogy a progi egyáltalán ilyen USB sticket egyáltalán készítsen...

Vagy esetleg kérnék segítséget priviben egyszerűbb program hozzáféréshez, amivel pikk-pakk lehet bootolható partícionáló programmal ellátott pendrive-t készíteni...

Köszönöm!

Szerk: A rendszer Win7 Enterprise 64bit...

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32463) Peterhappy válasza PAtr0n (#32462) üzenetére


Peterhappy
őstag

Win7 telepítővel is tudsz particionálni. Nem a legelegánsabb megoldás, de működik :)
LINK LINK2

[ Szerkesztve ]

(#32464) Steelmanus válasza PAtr0n (#32462) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mert a winPE egy butitott windows, es nem egyszeru elkesziteni. Kell hozza a WAIK, ami ha jol tudom tobb mint 1 GB azt lekell tolteni es telepiteni majd keresel segitseget a kuglin hogy mikent kell bootolhato CD-USB -t kesziteni. Pl.: How to Create a Windows PE Disk

(#32465) zack


zack
nagyúr

Van ötletetek arra, hogy ha Win7-tel partícionáltam az SSD-t, és ugye létrehozta az elsődleges partíciót, majd azt a kis 100MB méretűt is, hogy illetve milyen progival tudnám lementeni a belakott rendszert? Gondolok itt hasonló progira, mint az Acronis True Image...Stb. Persze ezekkel le tudom menteni a rendszert, de nem tudom, ilyen esetben mi lesz a 100MB méretű különálló partícióval. Ezt is le kell menteni? Vagy ez nem tartalmaz olyan adatot ami befolyásolná a rendszer visszatöltését? Jó lenne valami boot lemezes megoldás, ha bármi gond van, boot cd/dvd-vel vissza tudjam állítani a rendszert.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32466) Steelmanus válasza edeleny (#32457) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha az Instal mappat a C:\Windows\Installer mappa alatt erted, es annak tartalmat torolted, annak karos mellekhatasai lehetnek. Ebben a mappban taroljak a feltelepitett programok azokat az osszetevoket, amik pl ahhoz kellenek hogy tudjak javitani / boviteni sajat magukat, es kesobb lehetnek ikonproblamak is. Csak egy pelda:

[ Szerkesztve ]

(#32467) Freel


Freel
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves. Van egy nagy, asztali gépem és vettem egy Acer notebookot. Az Acer noti alján van egy Win7 HomePremium matrica kóddal. A Windows upgrade keretein belül vettem egy Win8 termékkulcsot online. Namármost a notira feltettem egy tiszta Win8.1 Pro x64-et és aktiváltam a windows-t. Minden rendben van, teljesen ok. A kérdésem az lenne, hogy a noti alján található Win7HomePremium kódot feltudom használni még az asztali gépemen egy Win7 aktiválására? Ugyanis az eredeti Win8 kóddal kapott számlán az égegyadta világon semmi nem utal arra, hogy az upgrade kód lenne és nem 'sima' product key. Illetve, hogy simán aktiválta a Win8.1-et úgy, hogy előtte nem kellett semmilyen win7-et felraknom. Szóval él még a Win7 kód és legális felhasználnom az asztali gépemen?

Köszönöm.

(#32468) Đusty válasza Freel (#32467) üzenetére


Đusty
őstag

Ha notebook-hoz van a win7 az igen nagy valószínűséggel OEM verzió amit pedig nem legális más hardverre telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32469) Freel válasza Đusty (#32468) üzenetére


Freel
tag

Annyi van odaírva, hogy Windows 7 Home Premium OA.
Az OA azt jelenti, hogy OEM? És az OEM azt jelenti, hogy csak a notira lehet felhasználni?

(#32470) Đusty válasza Freel (#32469) üzenetére


Đusty
őstag

Az OEM azt jelenti, hogy egy bizonyos hardverhez adják azzal van összekötve pl. alaplap. Az OA nem tudom mi és azt sem, hogy hogyan lehetne utánajárni, hogy ez bizonyosan OEM-e. (csak valószínűsítem).
De biztos lesz majd aki jobban otthon van az ilyen dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#32471) snowdog válasza Freel (#32469) üzenetére


snowdog
veterán

Idézet a netről: "Az OA az az OEM Activation, vagyis neked a gyártó rakta fel az oprendszered, ezáltal azt is jelenti, hogy vagy telepítőlemezt is kaptál (ez ritka mint a fehér holló) vagy a gépeden van egy külön partícióban a recovery, ahonnan újra lehetne telepíteni."

A kérdésem az lenne, hogy a noti alján található Win7HomePremium kódot feltudom használni még az asztali gépemen egy Win7 aktiválására?

Legálisan nem használhatod fel. Aztán hogy engedi-e másik gépre aktiválni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#32472) Winnie The P válasza snowdog (#32471) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az OA nem azt jelenti hogy előre aktivált oprendszer?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32473) TigerCat válasza zack (#32465) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én ezt használom 3 éve: Paragon Backup & Recovery Free
Felteszed, kiírsz vele egy boot médiát (pendrive, vagy CD), arról bútolsz, kijelölöd amit le akarsz menteni és kész. Visszaállítás értelem szerűen fordítva. Tök egyszerű, teszi amit kell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32474) snowdog válasza Winnie The P (#32472) üzenetére


snowdog
veterán

De igen, a nevéből az következik, hogy előre telepített, és előre aktivált program. És szerintem pont ezért nem telepítheti más gépre.

[ Szerkesztve ]

(#32475) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Nem tudtam hol kérdezzem meg: mitől van az hogy letöltök winrar-os dolgot,és annyit ír mikor rányomok hogy archívum vagy ismeretlen formátum vagy sérült?
eddig jó volt,1-2 napja csinálja.

(#32476) Winnie The P válasza snowdog (#32474) üzenetére


Winnie The P
őstag

Így van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32477) sfdrakex válasza konci79 (#32475) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztos .rar a kiterjesztése? Mikori winrar van telepítve? Bár mi más hiba nélkül megy amit letöltesz? Több ilyen fájlal is próbáltad vagy csak egyel?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32478) konci79 válasza sfdrakex (#32477) üzenetére


konci79
őstag

Biztos hogy rar,több helyről is próbáltam,mindenhol ezt írja ki.Eddig jó volt.
Nem tudom mikori,pár napja frisítettem chipset drivert,lehet hogy valami elállítódott??

(#32479) konci79 válasza konci79 (#32478) üzenetére


konci79
őstag

3.91.0 verzió

(#32480) LonGleY válasza konci79 (#32479) üzenetére


LonGleY
veterán

Pfffff... szórakozol? Mit vársz egy majd' 5 éves release-től? 5.00 van már, ráadásul a formátum is frissült.

[ Szerkesztve ]

(#32481) PAtr0n válasza Steelmanus (#32464) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszönöm!
Arra az oldalra én is eljutottam tegnap, de nem volt türelmem végigolvasni :B Minden esetre annyit még megpróbálok, hogy letöltöm a kitet, felteszem, restart, aztán megnézem így foglalkozik e az EASEUS az USB vagy CD készítéssel. Ha nem, akkor végigmegyek a guide-on, és próbálkozok úgy.

vighpeter:
Ezt tudtam eddig is, de az tud olyat, hogy összevon 2 partíciót, és utána létrehozok vele 2 tetszőleges méretűt? :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32482) Peterhappy válasza PAtr0n (#32481) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha törlöd a partíciókat, akkor azokat újra tudod allokálni kedved szerint
(tehát pl. a 4db 250GB-sből ha kettőt törölsz, a felszabadult 500-t újra el tudod osztani)
ha jól emlékszem :)

Én Win7 telepítőben szoktam particionálni, utána a friss Win-en vetem be az Easeust.

[ Szerkesztve ]

(#32483) gergogazd


gergogazd
csendes tag

Hali!

Már az előző windowsommal is előfordult a vége felé ugyanez a probléma (ugyanez a win7, csak új HDD-t vettem). Konkrétan: a windows kiválaszt véletlenszerűen egy egérmutatót, általában egy sárga színű szövegkijelölőt (nincs is ilyen a sémában, mivel az alapbeállítást használom), és 5-10 másodpercenként lefagy kb ugyanennyi időre. Az eseménynaplóban nem találok semmi hibára utaló bejegyzést...
Érdekesség, hogy általában böngészés közben jön elő. (a véletlenszerűségben azért nem vagyok biztos, annyira alaposan nem figyeltem meg)
Ma olvastam egy cikket egy régi, ehhez hasonló problémáról: [link]
Ha ez a régi probléma, akkor
- 1: vajon honnan szedhettem össze?
- 2: hogyan szüntessem meg véglegesen?

A brummogás az élet asztala.

(#32484) LonGleY válasza Peterhappy (#32482) üzenetére


LonGleY
veterán

Minek easus, ha egyszer már win telepítővel particionálsz?

(#32485) Peterhappy válasza LonGleY (#32484) üzenetére


Peterhappy
őstag

Finomhangolás: meghajtó betűcsere, átnevezés, esetleg a méretek pontosítása, de ez utóbbi nem jellemző.

(#32486) LonGleY válasza Peterhappy (#32485) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez mind elérhető a lemezkezelőben. Mindegy...

(#32487) PAtr0n válasza LonGleY (#32486) üzenetére


PAtr0n
addikt

Olyan jó ilyeneket megtudni ennyi Win7 használat után :B

vighpeter:
Na pont erre voltam kíváncsi! Köszi!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32488) zack válasza TigerCat (#32473) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi, csak arra nem kaptam választ, a 100MB partíciót is le kell menteni?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32489) Steelmanus válasza zack (#32488) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, minden esetben, es visszaallitasnal se feledkezz meg bejelolni hogy a 100 MB-os particiot is allitsa vissza.

(#32490) LonGleY válasza zack (#32488) üzenetére


LonGleY
veterán

A Macrium Reflect Free is alapból kijelöli azt a részt. Annál a programnál egy particionálatlan winyóra tudod wisszaállítani a cuccokat. Menet közben megszabható, hogy mi merre kerüljön, milyen arányban ossza fel a merevlemezt.

(#32491) zack válasza Steelmanus (#32489) üzenetére


zack
nagyúr

Na ez volt a lényegi kérdésre a válasz! Köszönöm! :R

(#32490) LonGleY

Neked is köszi, megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32492) PAtr0n válasza Steelmanus (#32489) üzenetére


PAtr0n
addikt

Épp aktuális, sikerült USB-ról indítanom egy particionálót, ahol látszik a 100Mb külön partíción, akkor gondolom ezt nem szabad bántani. Itt már meg is kérdezném, hogy ez mire szolgál? Jó párszor particionáltam már, de ezt sose értettem.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32493) Steelmanus válasza PAtr0n (#32492) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a 100 MB-os particionak a Bitlocker hasznalatanal lenne igazan szerepe, de ezt altalaban a mezei user nem hasznalja. Viszont szorosan kotodik a rendszerparticiohoz, ezert ahhoz nem kell nyulni, mert a legkissebb valtozas miatt mar nem bootol be a rendszered. Ezert kell menteni a rendszerparticioval egyutt. Mit szeretnel valtoztatni a particiokon?

[ Szerkesztve ]

(#32494) Peterhappy válasza LonGleY (#32486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Könnyen lehet, őszinte leszek, a "szoktam" szerencsére nálam azt jelenti, hogy évek óta nem csináltam, nem emlékszem már pontosan mi, hogy működik...

(#32495) Peterhappy válasza PAtr0n (#32487) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nincs mit, "jó szórakozást" :)

(#32496) PAtr0n válasza Steelmanus (#32493) üzenetére


PAtr0n
addikt

Megszüntetni partíciókat, és újakat hozni létre, átméretezéssel. De már megcsináltam köszi :)

A többi infot is köszi, természetesen nem nyúltam ahhoz a partícióhoz!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32497) Kcsabi válasza PAtr0n (#32496) üzenetére


Kcsabi
tag

Semennyit sem befolyásol ha nincs ott az a 100MB-os partició, számos ismerősömnek nincs és tökéletesen meg a gépük.
Ha külső progival dolgozol, nem kell, már formázott HDD-re rendesen felmegy a Win7 a nélkül is, ha telepíteni akarsz.

(#32498) PAtr0n válasza Kcsabi (#32497) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ezt is jó tudni, köszönöm! Már feltelepült a Win7 64bit, a 100mega ott maradt külön, de gondolom nem szól bele semmibe.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32499) Robyka válasza Robyka (#32407) üzenetére


Robyka
aktív tag

Erre valaki vmit? :U

(#32500) sfdrakex válasza Robyka (#32499) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs különbség a kettő ugyan az:

Windows 7 Enterprise
This edition targets the enterprise segment of the market and is sold through volume licensing to companies which have a Software Assurance contract with Microsoft.[1] Additional features include support for Multilingual User Interface (MUI) packages, BitLocker Drive Encryption, and UNIX application support.[1] Not available through retail or OEM channels, this edition is distributed through Microsoft Software Assurance (SA).[1] As a result it includes several SA-only benefits, including a license allowing the operating of diskless nodes (diskless PCs) and activation via VLK.[12]

Windows 7 Ultimate
Windows 7 Ultimate contains the same features as Windows 7 Enterprise, but unlike the Enterprise edition, it is available to home users on an individual license basis.[1] Windows 7 Home Premium and Windows 7 Professional users are able to upgrade to Windows 7 Ultimate for a fee using Windows Anytime Upgrade if they wish to do so.[1] Unlike Windows Vista Ultimate, the Windows 7 Ultimate edition does not include the Windows Ultimate Extras feature or any exclusive features as Microsoft had stated.[1]

Otthoni használatra bőven elég egy Home premiumot venni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.