Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Csontikka válasza ruti (#32896) üzenetére


Csontikka
aktív tag

kábellel vagy wifivel csatlakozol?

Ha más nincs... próbáltad már, hogy fix IP címet és átjárót állítasz be?

(#32952) Csontikka válasza PAtr0n (#32948) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Ja értem.
Akkor esetleg meg lehetne próbálni egy Hirens Boot CD ről bebootolni egy live windows 7-el és ott a registry programok között nézelődni, hátha vissza lehet állítani a registryből egy előző állapotot. Amennyiben az sérült meg, esetleg megoldást hozhat.

(#32953) Delta× válasza Delta× (#32950) üzenetére


Delta×
senior tag

Esetéeg tudna valaki linkelni egy leírást hogy pendrive ról hogyan rakom fel a win7-et ? Megpróbálom újra felrakni és előröl kezdeni az egészet szépen alaposan :/
Év elején valaki egy nagyon jó leírást likelt nekem hogyan kell boot-olhatóvá tenni pendrive-ról a win7 installert :S
Esetleg most is tudtok valamit linkelni ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#32954) Csontikka válasza Delta× (#32953) üzenetére


Csontikka
aktív tag

pl

vagy

[ Szerkesztve ]

(#32955) Delta× válasza Csontikka (#32954) üzenetére


Delta×
senior tag

:R

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#32956) LonGleY válasza Delta× (#32953) üzenetére


LonGleY
veterán

A legjobb eszköz egyébként a FlashBoot.

Ez nem akar NTFS-t csinálni egy pendrive-ból, sok opció közül lehet választani, de nem is bonyolult a varázsló-szerű felülete miatt. Ez nálam olyan ISO-nál is működött, aminél semmi más. Egyetlen hátránya, hogy nem ingyenes. Viszont ha 30 napon belül telepítesz, akkor nincs különbség az ingyenes és a full között.

[ Szerkesztve ]

(#32957) MyCsigusz


MyCsigusz
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék.Win7 ultimate van a gépemen.De nincs aero effektus.azt írja,hogy wddm kompatibilis illesztőprogram hiány.De miért? :(
GIGABYTE GA-B85M-D3H alaplap.integrált vga,videokártya nincs.INTEL Pentium G3420 3.20GHz 1150 BOX a proci hozzá.4 giga rammal.valakinek ötlet :F :F

(#32958) Sub-ZeRo válasza MyCsigusz (#32957) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert kell vga drivert és windows updatet futtatni rajta. Meg persze utána windows élményindexet és akkor bekapcsolja az aero effekteket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32959) Delta× válasza LonGleY (#32956) üzenetére


Delta×
senior tag

Újra raktam a gépet de most meg a másfél terrás vinyóm egyik partíciója nem látható :N
Valami ötlet ? Ez a mai nap nem az enyém :D

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#32960) Sub-ZeRo válasza Delta× (#32959) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelés és betűjel adás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32961) Delta× válasza Sub-ZeRo (#32960) üzenetére


Delta×
senior tag

Telepítésnél semmit se csináltam vele !! Csak a 160 gigás vinyómat fromáztam o.O
Most erről a partícióral elvesztek elvileg az adatok ?
Ezt a lemezkezelást hogy tudom megcsinálni ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#32962) MyCsigusz válasza Sub-ZeRo (#32958) üzenetére


MyCsigusz
csendes tag

ezek megvannak.nem megy...... :(

(#32963) Delta× válasza Sub-ZeRo (#32960) üzenetére


Delta×
senior tag

megtaláltam // sikerült // :R Ezer hála mindenkinek aki segített !!!

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#32964) Sub-ZeRo válasza MyCsigusz (#32962) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Intel chipset drivert is raktál fel?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32965) MyCsigusz válasza Sub-ZeRo (#32964) üzenetére


MyCsigusz
csendes tag

igen uram.....

(#32966) Delta× válasza Delta× (#32963) üzenetére


Delta×
senior tag

Nem hiszem el.. Megint az van mint eddig... Már megint indulnak el a játékok... Ugyan az a rendszerhiba..
Pedig ebben az a poén hogy csak Elindítottam ment minden oké utána csak a realtek driver volt amit felraktam és ezután nem indult el :( hiába töröltem le a drivert akkor se indul el semmi és sok rendszerhiba

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#32967) Sub-ZeRo válasza MyCsigusz (#32965) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Eszközkezelőben látsz nem telepített hardvert?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32968) MyCsigusz válasza Sub-ZeRo (#32967) üzenetére


MyCsigusz
csendes tag

ott is minden ok. :K feladom :(

(#32969) Sub-ZeRo válasza MyCsigusz (#32965) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Eszközkezelőben látsz nem telepített hardvert?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32970) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv !
Pár órája lefagyott a gépem , azóta történt valami . Ha a bal shift gombot lenyomom leáll (szabályosan kijelentkezés stb ) a gép . Ez most az Op rendszer hibája , vagy a billentyűzet mondta be az unalmast ?:S

There is a star

(#32971) psg5 válasza LonGleY (#32911) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis abbyval felismertet és kiment pdf-be? Ennyi?

F.K.T.

(#32972) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok, X-aktás problémám van...

Semmi gond nincs a gépemmel, minden frankó, de egy idő után meg-megáll az egérkurzor. Ilyenkor eltűnik, majd visszajön és ez alatt semmi nem reagál. Sem billentyűzet, sem semmi. CTRL+ALT+DEL sem. Nem tudom megmondani milyen programok futnak éppen ez idő alatt, mert sok fut. Bármelyik alkalmazást lálllítom is le, nem változik a helyzet.

Ha kinyomom, mert megunom, hogy semmit nem tudok kezdeni vele, akkor pedig le sem áll. Vagyis, a gép még megy, de a kijelzők már nem mennek, sem az egér, sem a billentyűzet nem aktív és a leállítási fázis végén járhat, épp csak ki nem kapcsol. Alkalmanként a venti is brutálisan felzúg ilyenkor.

Mi lehet a probléma?

Egy tippem van, méghozzá az, hogy az új nVidia drivereket nem szeretni a gépem. Amivel még megy, az a 314.22-es verzió. Csak a VGA driver, HD audio és a PhysX lett felrakva. A többi nem.
Teljes konfig az adatlapomon.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32973) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ez normális dolog? :F
Régebben simán elfértem jóval kevesebb memóriával is. Esetleg rendszer reinstall javíthat rajta?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32974) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Van egy partícióm (nem rendszer), amin formázás után létrehozódik rögtön ez a két mappa
l:\$RECYCLE.BIN\
l:\System Volume Information\
A lomtár és a rendszer visszaállítás ki van kapcsolva a partíción. Maga a partíció elsődleges, ha ez számít. Kíváncsiságból megkérdezném meg lehet ezeket vhogy szüntetni illetve van-e értelme? Csak lapozó fájlt tennék rá, de így 99%-os a fragmentáció a Defraggler szerint, mivel a két mappa tartalmát benyomja a partíció közepére.

(#32975) LonGleY válasza zserrbo (#32974) üzenetére


LonGleY
veterán

NTFS-en, win alatt normális, ne foglalkozz vele!

(#32976) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Van olyan program vagy módszer amivel a Rendszer partíción lévő sok felesleges dolgot ami egy év alatt felhalmozódott, letörölhetem? Köszi

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#32977) #85154688 válasza LordAxwell (#32976) üzenetére


#85154688
törölt tag

Persze:FORMAT "C"..... :D

(#32978) LordAxwell válasza #85154688 (#32977) üzenetére


LordAxwell
senior tag

De most komolyan légy oly szíves :C

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#32979) mclaren777


mclaren777
senior tag

Létezik olyan program, amivel egyszerűen ki-be tudom kapcsolgatni külön-külön a vinyókat, hogy ne pörgesse/ébressze föl semmi sem feleslegesen őket, csak akkor amikor én akarom? Win7 64+SATA HDD-k

(#32980) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv lenne egy problémám.Frissen telepítettem egy win 7 x86 ot és mikor leállítanám ezt írja ki:

task host window leállítása .

Ez miből adódik , mert guglival nem találtam megoldást rá.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32981) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Feltettem a skypeot egy ikyen gépre sempron LE 1250 CPU ,2 GB 800 MHZ DDR2 ram,80 GB Ide HDD,WIN 7 HP 32 bit és nem akar elindulni a skype,betölt ,de csak homokozik az egész és nem tudok belépni így.
Gyenge lenne hozzá a gép ,vagy a hálózat ,esetleg valami bővítmény lenne a ludas ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#32982) LonGleY válasza LordAxwell (#32978) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen komoly, telepítsd újra. Ha nem tetszik a rendszer, kapd be még egyszer! :D

Amúgy CCleaner futtatása, azon kívül a nem szükséges programok uninstallálása. Összességében ez a három opciód van.

(#32983) vlevi válasza LordAxwell (#32976) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a sok felesleges alatt azt érted, amit a windows frissítések felraktak, akkor igen.
A legutóbbi windows frissítések között ugyanis van egy olyan segítség, amivel ezek törölhetőek.
A PH-s cikket nem találom, de itt van ugyanaz : Régi Windows update fájlok eltávolítása

(#32984) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Van 6db dump file-m, hogyan tudom kideríteni, hogy mi a baja a gépnek?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#32985) kispx válasza h1ght3chzor (#32984) üzenetére


kispx
addikt

Írsz a microsoft supportjának.

(#32986) h1ght3chzor válasza kispx (#32985) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sehogy máshogy én nem tudom azt kideríteni, hogy mi lehet a probléma?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#32987) kispx válasza h1ght3chzor (#32986) üzenetére


kispx
addikt

Vannak eszközök hozzá. De én inkább a supportra bíznám, mert nem biztos, hogy sikerrel jársz.

(#32988) TigerCat válasza TigerCat (#32972) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megoldódott. Visszatettem a mentést és nem frissítettem a VGA drivert. Így hiba nélkül megy minden. Mondjuk kiváncsi lennék rá, hogy a GTX460 már egy elavult kártya lenne? Mert az új drivert ezek szerint nem szereti... Munkára használom 2 kijelzővel, amire több mint elég és ez miatt nem szeretnék upgrade-elni. Lehet, hogy nem lesz más választásom?!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32989) LonGleY válasza TigerCat (#32988) üzenetére


LonGleY
veterán

Az NVIDIA oldaláról szépen kiválasztható a széria, olyankor az ahhoz illő legújabb drivert dobja ki. Ez jelenleg a 400-as szériánál a 331.65-as verzió, ami egyezik a 700-asnál elérhetővel. Eszerint elvileg még támogatás alatt van a kártyád, de ilyenkor a régebbi kártyák (érthetően) nem profitálnak az újabb fejlesztésekből. Ez 3 generációnyi különbségnél még inkább jellemző. Ez van. Az újabb játékokhoz amúgy sem lenne elegendő a kártya, viszont a régiekkel továbbra is tudod használni. Végülis ezzel nincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#32990) TigerCat válasza LonGleY (#32989) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Okés, ezt vágom én. Viszont akkor ne frissítsem soha többé a drájvert? Csak mert ezt is a Windows Update ajánlotta fel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32991) LonGleY válasza TigerCat (#32990) üzenetére


LonGleY
veterán

A Win Update-ről eleve ne frissíts VGA driver-t! Lehet, a hivatalos működne (de ha mégsem, akkor sincs vész, hiszen mint mondtam, semmi előnye nincs egy régi kártyánál).

[ Szerkesztve ]

(#32992) Jarod1


Jarod1
addikt

acer 7520 as gépem van a win7 et tettem rá de amikor kikapcsolom mindig telepítene 126 frissítést, de vmiért nem végez mert minden kikapcsoláskor csinálja, auto frissítés kikapcsolva..

(#32993) kispx válasza Jarod1 (#32992) üzenetére


kispx
addikt

Megvártad, hogy végig menjen? SP nélküli lemezzel próbálkoztál?

(#32994) TigerCat válasza LonGleY (#32991) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, úgy is kipróbáltam, ugyanez a helyzet...
Köszi, marad a driver.
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32995) Jarod1 válasza kispx (#32993) üzenetére


Jarod1
addikt

persze megvártam.

(#32996) psg5


psg5
veterán

Sziasztok.

Nem régóta, nem a rendszerpartíción, hanem egy másikon megjelentek a gyökérben eula.1028, eula1031 stb (szöveges dokumentumok)...valamint install.res.1028.dll, install.res.1031.dll stb... fájlok.
Gondololom, valamint ahogy beleolvasgattam a szövegesekbe a microsoftnak a visual C++-nak stb-nek a telepítőjéhez tartoztak.
Kérdésem,hogy bátran törölhetőek-e?
Valamint, hogy, hogy ilyen helyre kerültek be?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#32997) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Tud valaki ebbe nekem segíteni ????

Lehet a windows 7-et úgy frissiteni mint régen az XP-ét,hogy minden ugyan ugy marad csak frissiti a rendszert.Mert én régen csináltam a Win 7-en és egy másik mappába telepitett egy friss rendszert és így kétszer annyi helyet foglalt el.

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#32998) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!

Win 7 ulti x86 rendszer nem indult, lemezzel javítást indítottam. Most már 2 órája csinálja, és el kell mennem itthonról. Mennyi idő után lőjem le a gépet? Vagy hagyjam, had csinálja, amíg csak akarja? Úgy néz ki, hogy dolgozik, mert időnként kerreg a dvd meghajtó, de azt hittem hamarabb kész lesz. Vagy azért ilyen lassú, mert csökkentett módban indítottam el? Mit csináljak, ha este is ezt fogja még csinálni?

Köszi!

Ps: Az sem biztos, hogy a dvd meghajtó tökéletes, mert olyan hangja van, mint egy FDD-nek... Ráütött a barom gazdálya a laptopra...

(#32999) overland


overland
aktív tag

sziasztok!
lehet-e letölteni valahonnan viszonylag friss W7-t, amiről tudok iso-t csinálni?
régebbi dvd van, de jobb lenne ha nem kellene 100 frissítést csinálni utána...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#33000) LonGleY válasza overland (#32999) üzenetére


LonGleY
veterán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.