Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) Robyka válasza sfdrakex (#32500) üzenetére


Robyka
aktív tag

Ugyan az a memória használata a frissítések stb?

(#32502) sfdrakex válasza Robyka (#32501) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az enterprise és az ultimate megegyezik. Memória használat egyébként is nagyban az általad futtatott programoktól függ, nem a Win verziótól.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32503) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Vki világosítson már fel, mi az a távolléti mód. :))

(#32504) Zso2


Zso2
őstag

Srácok,mióta újratelepítettem a Win-t, ahol a vlc-ben beállítottam a hangot,hogy 5.1 ,vagy sztereo meg nem tudom mi volt,most ugyanúgy elindítom a filmet,rámegyek a hang opcióra ,utána Hangeszköz és a szereo melett csak az van ,hogy Realtek Digital Output kiválasztom és nem jön el az erősítőmbeaz 5.1 mert az erősítő csak stereot jelez ki. Mi a hiba a képben az új VLC,vagy valami drivergond,vagy rosszúl beállítot akármi?
Remélem kicsit érthető volt.. :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#32505) LonGleY válasza Zso2 (#32504) üzenetére


LonGleY
veterán

A hangbeállításoknál átnyomtad 5.1-re?

[ Szerkesztve ]

(#32506) jepi


jepi
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a windows 7 úgy van a gépemen, hogy a vinyó 2 partícióra van osztva (egyik a rendszer, másikon adatok) akkor lehetséges úgy törölni és újra rakni a rendszer partíciót, hogy az adatok a másik partíción ne vesszenek el, illetve az új rendszer olvasni is tudja azokat?

Válaszotokat előre is köszi!

(#32507) Jorus válasza jepi (#32506) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32508) sfdrakex válasza jepi (#32506) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, w7 lemezt beteszed, arról bootolsz formázod vagy törlöd a rendszer partíciót majd rátelepíted a wint. Miért akarod újra telepíteni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32509) Zso2 válasza LonGleY (#32505) üzenetére


Zso2
őstag

Nem a hangszorókimenetet használom,hanem az SPdif-et , ott nem él a beállítás lehetőség,hogy 5.1-re tegyem.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#32510) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv
Valahogy be tudom állítani, hogyha nem nyúlok a géphez x ideig, akkor teljesen kikapcsoljon? Akár külön program is jó ha tudtok ilyet.

(#32511) kispx válasza Red_Bull (#32510) üzenetére


kispx
addikt

Windows 7 -> power setting -> advanced settings -> hibernate after
Hibernálja, és nem kikapcsolja. Vagy van valami ok, amiért kikapcsolni kell és nem hibernálni?

(#32512) Red_Bull válasza kispx (#32511) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Sajna nem látom amit mondasz, jó helyen keresem?

[ Szerkesztve ]

(#32513) kispx válasza Red_Bull (#32512) üzenetére


kispx
addikt

Ja igen, a séma beállításainak a módosítását kihagytam :) Katt arra. Sorry!

(#32514) Red_Bull válasza kispx (#32513) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Értem én, de ott meg csak alvó állapot, és képernyő kikapcsolás van :)

[ Szerkesztve ]

(#32515) kispx válasza Red_Bull (#32514) üzenetére


kispx
addikt

Katt a bekeretezett részre.

(#32516) Đusty


Đusty
őstag

Ha nem akarok több fiókot létrehozni, van arra megoldás, hogy csak egy adott mappánál kérjen jelszót ha bele akarok lépni?

(#32517) kispx válasza Đusty (#32516) üzenetére


kispx
addikt

Truecrypt, egy konténerfájlt hozz létre.
Vagy egy másik megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#32518) jepi válasza sfdrakex (#32508) üzenetére


jepi
csendes tag

Köszi a segítséget!
Igazából a rendszerrel semmi bajom, kb 1 éve van fent, viszont van egy külső hangkártyám aminek elszállt a bal oldala (felvételnél és lejátszásnál egyaránt). Próbáltam már driver-ét újra telepíteni, frissíteni, de nem oldódott meg a probléma. Szétszedve látható elváltozást nem találtam az áramkörben. Valahol azt javasolták rakjam újra a rendszert, mivel sajnos egy hazánkban nem nagyon elterjedt és szervizképes cuccról van szó (yamaha audiogram 3) ezért utolsó mentsvárként megpróbálnám ezt is.

(#32519) Red_Bull válasza kispx (#32515) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Megvan kösz :R

(#32520) Đusty válasza kispx (#32517) üzenetére


Đusty
őstag

Köszi, azt hittem van egyszerűbb megoldás.

(#32521) Zso2 válasza LonGleY (#32505) üzenetére


Zso2
őstag

A speakert hiába állítom át ,nekem optikain megy az erősítőbe,annak kellene felismerni automatán ,mint eddig.
A digital output-nál nem tudom állítgatni.,

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#32522) polonic


polonic
félisten

Mi annak a frissítésnek a száma, ami a winsxs mappa méretét csökkenti?

(#32523) brd válasza polonic (#32522) üzenetére


brd
nagyúr

2852386.

The only real valuable thing is intuition.

(#32524) cAby


cAby
tag

Hi,
Segítséget szeretnék kérni az alábbival kapcsolatban:
Pár hete történt, hogy a gépen megadta magát, valamiért nem akarta betölteni a Windows-t.
Akkor még Win8.1 volt rajta. Elindult, megjelenítette a win logót, majd utána újraindult.
Nem tudtam semmi jobbat, ezért újratettem a gépet, most Win7 (x64) van rajta.
Minden normálisan ment, ma kapcsolom be a gépet és ugyan ez a szitu. Ill. felkínálja a lehetőséget, hogy beléphetek egy javító részhez.. de ott meg tetű lassú lesz, perceket kell várni, mire behoz ott valamit, gombnyomás után is 1-2 perc mire behozza a következő kiírást. A végén pedig azobn a részén semmit sem tudok csinálni.

Ez lehet valami hardveres probléma? Vagy mi okozhatja ezt?

Köszi!

(#32525) cAby válasza cAby (#32524) üzenetére


cAby
tag

Frankó. Újra sem tudom tenni egyelőre.
A 'Setup is starting...'-tól nem akar tovább menni...
Egyre érdekesebb. :U

(#32526) brd válasza cAby (#32524) üzenetére


brd
nagyúr

Ez lehet valami hardveres probléma?

Ez biztosan az.

The only real valuable thing is intuition.

(#32527) cAby válasza brd (#32526) üzenetére


cAby
tag

Ötlet is van, hogy mi okozhatja?
Egyébként egy Asus K55VJ laptoprol van szo.
Tehát azt kizárnam, hogy valamelyik alkatrész kimozdult. Azert is mert kikapcsolás utan nem mozgattam es bekapcsolasnal mar ez a szitu lett.

(#32528) sTk89


sTk89
csendes tag

Üdv!
Olyan problémába ütköztem hogy nem indul el a win7 normál módban (nyitottam egy operát és black screen azóta a win7 betöltésig eljut, az üdvözöljük felirat utána feketeség kurzor nincs!) Csökkentett módban megy. Próbáltam VGA bios váltást(dual bios) úgy elindult de miután megkeresi a vga hoz az illesztőprogramot újrainditást követően ugyan az a hiba. Illesztőprogram újratelepítés sem segített. Rendszer vissza állítás sem. Valakinek valami ötlet?(2 napos a rendszer meg az MSI GTX760 HAWK is)

[ Szerkesztve ]

(#32529) brd válasza cAby (#32527) üzenetére


brd
nagyúr

Tesztelj RAM-ot, azt a legegyszerűbb. A hűtés rendben van, nem melegszik nagyon; ventilátor forog rendesen?

The only real valuable thing is intuition.

(#32530) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Nos most feladtam,így megkérdeznélek titeket:
Van 1 problémám,az usb-s bill.-em, ha rendszerbe lépek állandóan meghal!
Jobban mondva,ha frissen van rádugva jó,de amint rendszerbe lép,már restart után bootnál halott.
Világít a numlock,de ki-be kell dugnom,h jó legyen.
Viszont,ha másik rendszer,vagy másik bill.-t használok úgy teljesen jó.
Biost reseteltem,kábelt,csatlakozókat igazítottam alaplapon is,sb és vga driver is frissült!
Több usb portban is próbáltam.
Nod32,avast,Malwarebytes,spybot lefutott.

De ugyanúgy csinálja.
Vkinek 5let?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#32531) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni win7 x64 témában!

A gép paraméterei!
MSI lap
Samsung sata2 hdd
IDE HDD
4GB MEMÓRIA.
A problémám a következő! Eredetileg a gépben az IDE vinyó volt (32 biten), gondoltam beleteszem a gyereknek a nagyobb SATA-S hdd-t, és teszek fel neki 64 bites rendszert (memória miatt) Sajnos figyelmetlen voltam, és 32 bites rendszer ment fel a sata-s vinyóra.. gondoltam semmi baj, majd újrarakom... neki is láttam.. igenám, de nem látja a hdd-t a 64-bit rendszer... gondoltam tuti ide/sata probléma.. akkor próbáljuk az ide vinyóval feltenni a 64bit-es rendszert..azt sem látja!
ILYEN hibaüzeneteket kapok folyamatosan... végigpróbáltam az összes usb-t (mert azzal telepítek, a 32-es is azzal ment fel, minden hiba nélkül)
Bios látja mind a kettőt.
A sata-s hdd előtte egy Asus lapban vígan pötyögött 64 biten, tehát a sata-s vinyó jó.Egy PD-re letöltöttem a legfrissebb driver csomagot msi-hez..mégsem működik Ha elindítom az IDE HDD-n lévő op rendszert... látja a sata-s HDD-t (1 nagy partíció van, ntfs)
op rendszer: Windows 7 SP1 AIO x64 Integrated May 2013 IE10 Hungarian-Kori
Már ott tartok, hogy kidobom az egészet a kukába!
Végigpróbáltam AHCI módokat (3 beállítás van az msi lapon)
Integrated peripherals>>On-ChipAta devices
-PCI IDE BusMaster>>enabled/disabled
-On-chip sata controller>>enabled/disabled
-Raid mode>>IDE/RAID/AHCI
Semmi nem használ!
Kérlek segítsetek! Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#32532) Thrawn válasza lipido (#32531) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS beállítások:
-PCI IDE BusMaster>>enabled/disabled
-On-chip sata controller>>enabled/disabled
-Raid mode>>IDE/RAID/AHCI

Telepítéskor ha nem lát meghajtót a rendszer akkor töltsd le ezt az MSI honlapjáról:
ATI SB7xx/SB8xx RAID Driver
Description ATI SB7xx/SB8xx RAID driver
1. Extract the file and Copy all files to the floppy.
2. Press F6 to install driver through the floppy when booting and loading RAID function.

A leírással ellentétben nem kell floppyra kicsomagolnod, jó a pendrive is.

Telepítéskor csak az a meghajtó legyen a géphez csatlakoztatva amire telepíteni szeretnél! Ha továbbra is problémák vannak akkor a hiba a tákolmány Windows telepítőben keresendő...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32533) lipido válasza Thrawn (#32532) üzenetére


lipido
senior tag

Már túl vagyok rajta.. igaz F6-al én nem tudom vmiért telepíteni. Bejön egy fekete képernyő, van 2 lehetőség,
-Windows setup (ems enabled)
*To specify an advanced option for this choise f8
-Wind memory diagn
(2. win7-el próbálom, ami másnál tökéletesen ment)
Szerk: AHCI módban a BIOS sem látja a hdd-t! :W :W

[ Szerkesztve ]

(#32534) brd válasza lipido (#32533) üzenetére


brd
nagyúr

F6 az XP-ig kellett, a Vista+ba már sikerült belefejleszteniük azt a végtelenül nehéz megoldást, hogy a telepítő által látott bármilyen adathordozóról be tudod adagolni (a képeidnél load driver alul).

The only real valuable thing is intuition.

(#32535) Thrawn válasza lipido (#32533) üzenetére


Thrawn
félisten

Az itt látható első képnek kell megjelennie nálad is, hogy azt a drivert telepíthesd.

"AHCI módban a BIOS sem látja a hdd-t! "
Ez nem jelent semmit, RAID esetében sem látja.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32536) lipido válasza brd (#32534) üzenetére


lipido
senior tag

Azt is próbáltam... ha be van pipálva alul hogy a "nem kompatibilis eszközök elrejtése) akkor nem mutat semmit, ha nincs bepipálva, akkor látok 3 drivert.. telepítem mindet, és semmi!
szerk: #32535: azon túl vagyok, de semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#32537) brd válasza lipido (#32536) üzenetére


brd
nagyúr

Azt a könyvtárat válaszd ki, ahol az .inf file-ok vannak, és a 64 bitest lehetőleg, ha külön van.

The only real valuable thing is intuition.

(#32538) Thrawn válasza lipido (#32536) üzenetére


Thrawn
félisten

Az alaplap melyik csatlakozójára van dugva az a lemez amire rendszert telepítenél? SATA 0-1-2-3-4-5? 0-n legyen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32539) _q válasza JohnnyX (#32410) üzenetére


_q
addikt

Hát próbáltam, de amikor újra akartam telepíteni avast-ot akkor nem engedte mert a windows uninstaller nem törölt le mindent. Végül úgy oldottam meg, hogy sikerült windows telepítőből tallózás opcióval kitörölni a system reserved partícióról a BCD nevű valami boot fájlt. Ekkor windwos telepítővel vissza helyezte az eredetit és utána már normal modban elindult. Valószínű az avast uninstaller ide írta bele magát, hogy minden indításnál csökkentett módba induljon.

(#32540) lipido válasza brd (#32537) üzenetére


lipido
senior tag

Ez az a file, amit letöltöttem!

(#32538) Nincs SATA 0... 1-5 van, és az 1-esben van! (itt a rajz)

[ Szerkesztve ]

(#32541) lipido válasza brd (#32537) üzenetére


lipido
senior tag

Sajna ha a pipa benne van, nem lát illesztőprogramot
Szerk: Ha rányomok h mégse, és a telepítő képernyőn h "számítógép javítása".. ott tenném be az illesztőprogramot, ott látja a "kötetet"... kicsinál ez engem úgy látom

[ Szerkesztve ]

(#32542) razorka777


razorka777
veterán

Üdv!
Egy érdekes problémába ütköztem.Nem nagy gond, de jó lenne tudni a hiba okát.
Anyum gépén kint van az időjárás minialkalmazás, ami napok óta csak a nagy semmit mutatja, az én gépemen viszont rendesen megy.
Bezárom és újra kirakom, de a helyzet nem változik.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#32543) cAby válasza brd (#32529) üzenetére


cAby
tag

Köszi, munka után mindenképp tesztelem.
Hűtés teljesen rendben van, nem vettem észre, hogy melegszik a gép.
Tegnap még 2 órát is játszottam, nem volt vele semmi probléma, lassulást sem tapasztaltam.
A gép leállításáig minden rendben volt.

(#32544) Thrawn válasza lipido (#32541) üzenetére


Thrawn
félisten

IDE-módban látja a telepítő a SATA HDD-t?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32545) lipido válasza Thrawn (#32544) üzenetére


lipido
senior tag

A telepítő nem, a bios igen!
szerk: most AHCI módban a boot beállításoknál látja ilyen néven "ide:samsung)
Viszont a CMOS nem érzékeli mint meghajtót!

[ Szerkesztve ]

(#32546) Thrawn válasza lipido (#32545) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor ez egyelőre rejtély, megintcsak a tákolt telepítőre tudok gyanakodni :(

szerk: képet tudnál erről feltenni? Mert nem áll össze a kép, hogyan ír ki "ide:samsung"-ot ha ahci módra van állítva a vezérlő :F

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32547) lipido válasza Thrawn (#32546) üzenetére


lipido
senior tag

Hopp... kiírt egy ilyet induláskor h AHCPI Utility ctrl+a.. megnyomtam és kijött egy kék ablak
rom info: 2007 advanced micro devices version 0001.0078

device info : ID Devices attached
00 samsung sp2004c

szerk: Hogy tudok képet csinálni? fényképezővel?

[ Szerkesztve ]

(#32548) Thrawn válasza lipido (#32547) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a RAID vezérlő lesz. A lényeg, hogy látja a lemezt. A telepítőnek is látnia kell a driver után. Próbáld meg az alaplaphoz adott CD-ről átmásolni egy pendrive-ra a RAID/AHCI drivert (a floppys változatot, ez fontos!), lehet az MSI honlapján lévő nem aláírt példány, ami okozhat problémákat 64 bites rendszernél.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32549) lipido válasza Thrawn (#32548) üzenetére


lipido
senior tag

Sajnos nincs meg a cd .(

(#32550) Thrawn válasza lipido (#32549) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld ezt: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.