Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) brd válasza Balázs1621 (#32100) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg esztétikai szempont, vagy a szokásos, egy barom program nem tudja kezelni az ékezetet? Előbbi esetben nem érdemes foglalkozni vele, utóbbi esetben 2 lehetőséged is van. Én a másodikat javaslom. Az első a pár hozzászólással feljebb, általam linkelt leírás követése, azaz az egész userprofil átmásolása egy új user alá, de ez esetenként okozhat egyéb problémákat (barom programok fix útvonallal hivatkoznak, és nem a %userprofile% használatával, ezeket külön át kellene állítani, ill. rávenni, hogy az új helyet használják, de ezekből szerencsére egyre kevesebb van). A második az az, hogy csinálsz a C:\Users alá egy ún. directory junction linket, Balazs néven, így a userprofilod a C:\Users\Balázs, ill. a C:\Users\Balazs útvonalon is elérhető lesz (utóbbihoz egy kiegészítő program, ami barátságosabb, mint Windowsba épített parancssoros megoldás).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32102) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

azt hogyan lehetne elérni, hogy mondjuk sleepbe teszem a gépemet, és androiddal+team viewerrel felélesztem, hogy irányítani is tudjam?

kösz

(#32103) brd válasza izomhod (#32102) üzenetére


brd
nagyúr

WOL (WakeOnLan). Ezer kliens van Androidra is, én spec. a WOL Wake On Lan Wan nevűt használom nagy megelégedéssel.

The only real valuable thing is intuition.

(#32104) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Üdv Mindenkinek! Most készülök egy Win7 home premium dobozos verziót vásárolni és egy olyan kérdésem lenne, hogy abból nem lesz-e a jövőben gond ha először egy PC-re telepítem, de ha ez a PC tönkremegy(már 4 éves) akkor ha mondjuk utána egy laptopot veszek arra is majd fel tudom telepíteni, vagy ha a legelső telepítés PC-re volt akkor utána már csak PC-kre tudom telepíteni?
Egyébként újraaktiválásnál(ha teljesen új minden hardver) akkor telefonos aktiválás kell vagy simán megy az online aktiválás is?

(#32105) King Unique válasza Daywalkerke (#32104) üzenetére


King Unique
titán

Win7-nél ha OEM, akkor azt 1 gépre, hardverre lehet feltenni hivatalosan, ha "boxos", azt lehet költöztetni, de az drágább.
Win8-nál már ez megszűnt elvileg és lehet költöztetni az "alap" verziót is. Mért nem azt veszel már?

(#32106) föccer válasza Daywalkerke (#32104) üzenetére


föccer
nagyúr

Boxos vrziót annyiszor és olyan gépre telepíted, amennyiszer szeretnéd. Az OEM verzió alaplaphoz kötött, tehát elvileg az alaplapon kívül bármihyen hardver komponenst kicserélhetsz alatta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32107) Balázs1621 válasza brd (#32101) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi! Ezeket megnézem! Nem esztétika miatt, nem is foglalkoznék vele, egy program nem indul emiatt...

(#32108) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Az Energiagazdálkodás - Sémabeállításokban hol lehet állítani, hogy amikor akksiról üzemel a gép, akkor ne kapcsolja ki az Aerot ? 2 energiasémát használok és szinte ugyanazokkal a beállításokkal, de a Takarékos sémánál, ha akksiról megy a gép, akkor kikapcsolja a tálcán az Aerot és ronda szürke lesz. a Speciális energiaellátási beállításokban nem találtam erre vonatkozó részt.

(#32109) izomhod válasza brd (#32103) üzenetére


izomhod
senior tag

ász, köszi :)

(#32110) Tenken


Tenken
őstag

Hali!

Nekem olyan kérdésem lenne -pusztán kíváncsiságból-, hogy miért bootol gyorsabban a win7 quad alatt HT nélkül, mint vele? A diffi nem sok, kb 2-3 sec ssd alatt, de pont látható, hogy HT nélkül be sem fejezi a boot animációt. A gép egy noti amúgy és 2760qm van benne.
Pedig van "cpu meter" gadgetem alapból amin látom belépéskor, hogy szépen egyenletesen terheli az összes szálat a win belépés után kis ideig...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#32111) LonGleY válasza Tenken (#32110) üzenetére


LonGleY
veterán

Ég tudja. A Win 7 ilyen szempontból nem jelent túlzottan komoly megoldást. A modernebb rendszerek már sokkal jobban kihasználják a többszálúsítást (nem a win 8-ra gondolok - bár az is javult ilyen szempontból).

Egyébként látod szépen mind a 8 szálat a feladatkezelőben, amikor engedélyezve van a BIOS-ban?

[ Szerkesztve ]

(#32112) Winnie The P válasza föccer (#32106) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem alaplapot is cserélhetsz a gépben, ha nem fogadja el a kódot akkor marad a telefonos aktiválás.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32113) föccer válasza Winnie The P (#32112) üzenetére


föccer
nagyúr

EULA szerint nem cserélhetsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32114) Daywalkerke válasza King Unique (#32105) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi az infót, ezt nem tudtam a Win8-ról, hogy EULA szerint már nem kötődik géphez, viszont aki használni fogja ezt ő nagyon nem szereti a Win8 új felületét és ezért kell neki mindenképp Win7(eddig XP-t használt, de annak a támogatása meg jövő áprilisban ugye megszűnik).
Nézegettem a downgrade lehetőséget Win7-re, de sajna Win8-nál az új PUL(Personal Use License) szerint nincs lehetőség rá, tehát ha boltban megveszem a Win8-at akkor sajna nem downgradelhetem Win7-re.

[ Szerkesztve ]

(#32115) brd válasza Tenken (#32110) üzenetére


brd
nagyúr

Nálad a konkrét okot nem tudom, de a HT egyébként jórészt parasztvakítás. Pontosabban valós alkalmazásokban sokszor egyenesen hátrány a megléte, mégpontosabban az, ha szabadjára van engedve, és az OS kioszt olyan folyamatokat egy magra (annak 2 HT szálára), amelyek erősen akadályozzák egymást. Értetlenek kedvéért: természetesen nem minden esetben hátrány a megléte!

The only real valuable thing is intuition.

(#32116) KisDre


KisDre
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem támadt hirtelenjében ahogy elindítottam a Civ5-t. Hogy most a gépem illetve az oprendszer nem képes a DirectX 10-11-re?

VGA: AMD HD 4650 (tudtommal ez dx10-et támogatja)
A Win7 oprendszer ami fut, meg sp1-es.

KisDre.artstation.com

(#32117) brd válasza KisDre (#32116) üzenetére


brd
nagyúr

A VGA miatt DX10.1-ig vagy jó.

The only real valuable thing is intuition.

(#32118) KisDre válasza brd (#32117) üzenetére


KisDre
senior tag

s az oprendszer? Sp1 támogatja a Dx10.1-et?
Csak le kell szednem és telepítenem a Dx10.1-et aztán oké?

Bocsi hogy már nem Win7 téma és offnak számít

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#32119) brd válasza KisDre (#32118) üzenetére


brd
nagyúr

11 van benne, ill. most már néhány DX11.1-es feature is (ha telepítetted a frissítésként érkező, legfosújabb IE-t). Persze, tud 10.1-et is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32120) Tenken válasza LonGleY (#32111) üzenetére


Tenken
őstag

Persze. Betöltés után is pár sec-ig szépen látható módon egyenletesen is terhel HT mellett, ezért is érthetetlen számomra, hogy akkor boot alatt miért lesz lassabb 2x annyi szál mellett.
Olyan opció is van, hogy csak 1 mag menjen. Így tudok 1-2-4-8 szálat csinálni a quadból. Több monitorozó progit is kipróbáltam és a vicc emellett még az, hogy a speckó-ban jelölt turbó órajel maximumát is "kiosztja" minden esetben, holott elvileg 3,5-3,4-3,3 GHz lehetne 1-2-4 aktív mag esetén.
Bár ennek csak örülök igazából. Valószínűleg az van amit (#32115) brd kolléga ír, hogy erősen marketing jellegű a dolog megvalósítása is. Renderelésnél, meg pár profi szoftvernél tuti jól jön a 8 szál, de az is biztos, hogy a hétköznapokban még win alá sincs értelme.

Érdekes lehet a többi hangzatos funkció is ha valaki hozzáértő megnézné a valóságban mit művel...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#32121) B-L-A-C-K válasza brd (#32096) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Ha jól értelmezem ez az hogy a meglévő mappát csak a default profilhoz rakhatom be, azaz mindenki ezt fogja látni. Ami nekem nem jó, nekem az kellene hogy az említett eset után, XY Józsika, tudja használni a régi meglévő nevén azt a mappáját minden meglévő régi beállítással. Vagyis létrehozok a régi nevével egy profilt, és a régi meglövő mappáját a beállításaival együtt bele kellene applikálni egy fél perces mozdulattal valahogy. Mert így minden beállítás, és átmásolgatással, nyomtatók feltelepítésével eltökölök ~1,5 órát...Ez a lírás jó lenne ha nem csak default profilba lenne érvényes.

Szóval más ötlet?

(#32122) Winnie The P válasza föccer (#32113) üzenetére


Winnie The P
őstag

Semmi kötözködés, de idézet a Windows 7 Home Premium EULA-ból:

4. Kötelező aktiválás.

A számítógép alkotórészeinek vagy a szoftvernek bizonyos módosításai miatt szükségessé válhat a szoftver újbóli aktiválása. A szoftver mindaddig emlékezteti Önt az aktiválás szükségességére, amíg azt végre nem hajtja.

Ez nem tér ki arra, hogy nem cserélhetsz alaplapot a gépben. És ami nincs tiltva azt ugye szabad. A teljes szöveg itt olvasható: Windows 7 Home Premium EULA

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32123) brd válasza B-L-A-C-K (#32121) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, az a második leírás, onnan csak az enabler linkje az érdekes, az első a neked való.

The only real valuable thing is intuition.

(#32124) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudja e valaki miért van az, hogy aida és hwinfo program indításkor, amikor elkezdi betölteni a programot és lehet látni miket néz/ellenőriz mielőtt betöltené teljesen, akkor megáll a RAID szónál és úgy marad 1 percig és csak utána tölti be a programot véglegesen. Eddig nem volt ilyesmi, csak nemrég tettem újra a win7-et.

[ Szerkesztve ]

(#32125) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ha nem ismernétek: kuka az óra mellé

A legújabb verzió a fejlesztő oldalán: MiniBin 6.3.0.0

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32126) kpal


kpal
veterán

Hali!
Magyar Win7 64bit a gépen , és azt hogyan lehet teljesen angolra átállítani ? LE kell hozzá tölteni valamit ?

(#32127) Winnie The P válasza kpal (#32126) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ultimate és Enterprise verziónál lehetséges. Bővebben.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32128) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne, de sajnos nem ülök win 7 előtt, hogy meg tudjam nézni.
A c:\users\your_username\appdata\local\ magyarul a következőképpen néz ki?: c:\felhasználók\[windows_felhasználói_név]\appdata\local\

Köszi előre is. :R

(#32129) kpal válasza Winnie The P (#32127) üzenetére


kpal
veterán

Köszi :R Ultimate van.

(#32130) Sub-ZeRo válasza Hujikolp (#32128) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, így néz ki win7 alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32131) Winnie The P válasza kpal (#32129) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nincs mit.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32132) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák ilyennel sem találkoztam még. Frissen telepített W7 Ultimate, és eseménynaplóra azt írja, hogy Az MMC nem tudta létrehozni a beépülő modult. Lehet, hogy nincs megfelelően telepítve.

Ha másik gépről áthúzom az eventvwr.msc-t akkor megoldhatja ez a problémát? :R

(#32133) Jorus válasza Hujikolp (#32128) üzenetére


Jorus
nagyúr

Magyarul is C:\Users... az elérési út.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32134) Steelmanus


Steelmanus
addikt

W7 x64 ala erdemes feltenni az IE 10-et? Emel a kernel verzioszaman?

(#32135) LonGleY válasza Steelmanus (#32134) üzenetére


LonGleY
veterán

Tök alap, hogy felteszed a frissítéseket, még ha nem is használod az IE-t... Ez nem is kérdéses.

(#32136) edeleny


edeleny
őstag

Pár hete vettem egy SSD-t.

Win-7 van rajta. tény leg veszett gyors, de egy valamit nem értek.

Amikor bootolásnál túljut a Bioson, nagyon sokat szöszöl a kezdő képen. Az, amikor szépen be jön a Windows logó! Ez a rész ugyan olyan lassú, mint a fiam ősrégi vinyóján! Egy másodperccel sem gyorsabb.

Lehet ez ellen valamit tenni?

Utána már pár másodperc, és benn van a használható op. de ez baromi lassú!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32137) KaiotEch válasza edeleny (#32136) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet: Windows + R: msconfig -> Rendszerindítás fül -> Speciális -> Processzorok száma: beállítod az összeset , továbbá Rendszerindítás fülön bepipálod, hogy Nincs folyamatjelző.

(#32138) LonGleY válasza KaiotEch (#32137) üzenetére


LonGleY
veterán

"továbbá Rendszerindítás fülön bepipálod, hogy Nincs folyamatjelző"

Ez angolul a "No GUI boot"-ot jelenti?

upd.: Megnéztem közben, és igen. Tyű, jó gyors lett. Nem is tudtam, hogy nem használja az összes magot alapból indításnál... A szépséghibája, hogy ugyanúgy megjelenik szürkén az a kisfelbontású képernyő egy kis artifacttal a bal felső sarkában, de ez legyen a legkevesebb. Legalább hamar túlugrik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#32139) Đusty válasza KaiotEch (#32137) üzenetére


Đusty
addikt

áááááá ez eddig miért nem volt leírva sehol? Dögivel van SSD beállítási leírás csak pont a lényeget hagyták ki belőle.
Örök hála :R (meg a kérdezőnek is)

[ Szerkesztve ]

(#32140) Steelmanus válasza LonGleY (#32135) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiveve akkor, ha megvarom hogy az utobbi idoben kiadott hibas frissitesek visszavonasat :)
En a kernel verzioszamara lettem volna kivancsi, azt tudom hogy a 9-es telepitesekor emelkedett a kernel verzioszama de a 10-re lettem volna erdeklodo.

(#32141) Đusty válasza KaiotEch (#32137) üzenetére


Đusty
addikt

Ezt menüből egyébként hol lehet megtalálni?

(#32142) LonGleY válasza Steelmanus (#32140) üzenetére


LonGleY
veterán

(#32141) Rudi50: Control Panel > Administrative Tools > System Configuration

[ Szerkesztve ]

(#32143) Đusty válasza LonGleY (#32142) üzenetére


Đusty
addikt

köszönöm

(#32144) KaiotEch válasza Đusty (#32141) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Menüből? Sehogy.

(#32138) LonGleY: Igen, igen.

(#32145) LonGleY válasza KaiotEch (#32144) üzenetére


LonGleY
veterán

Lehet, írtam is a 32142-ben - már ha egyre gondolunk menüből elérhetőség címén.
Csak az MS-féle magyar fordítással nem vagyok tisztában. :]

(#32148) Rudi50: Egyébként az is elég, ha beírod a start menü keresőjébe, hogy msconfig.. ugyanaz. De a futtatás parancsot azért nem árt ismerni. :]

[ Szerkesztve ]

(#32146) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#32124) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Valakinek ötlet? (#32124) jakos73

(#32147) Steelmanus válasza LonGleY (#32142) üzenetére


Steelmanus
addikt

En egy ilyenre lettem volna kivancsi:

(#32148) Đusty válasza LonGleY (#32145) üzenetére


Đusty
addikt

jaja, nem baj azért így már megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#32149) Visormail válasza Steelmanus (#32140) üzenetére


Visormail
addikt

oprend.hu-n mindig beleírják a cikkbe azt is ha egy frissítés emeli a kernel verziószámát, úgyhogy szerintem az ie10 nem.

Ahogy pl itt is írják, látszik a képen hogy ők registryből nézik.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion BuildLabEx kulcs.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32150) Steelmanus válasza Visormail (#32149) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszodat, ezt kerestem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.