Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) psg5 válasza DS39 (#32349) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megnézem!

F.K.T.

(#32352) runes


runes
csendes tag

Telepítés után kapásból behozza--> normál csökkentett stb..

(#32353) xcds válasza sanzi89 (#32348) üzenetére


xcds
őstag

Erőforrás figyelő.

(#32354) Rocsika11 válasza Lenry (#32197) üzenetére


Rocsika11
csendes tag

heló, a memory remapot nem tudom bekapcsolni, akkor fölöslegesen vettem meg a 4 gigás ramot?

(#32355) Peetyaa


Peetyaa
tag

Sziasztok! Mai nap össze raktam az új gépemet, de van egy kis baj a ramokkal! Van valami ötletetek erre? [link]

(#32356) Kcsabi válasza G@ß! (#32326) üzenetére


Kcsabi
tag

Ezt találtam:
NETIO.sys is a Windows driver and it has to do with networking/internet. Update your wireless/NIC drivers.
Próbálj meg frissíteni hálózati kártya drivert. Próbáld meg letiltani biosban a hálózati kártyát.
Lehet vajon az hibás?

(#32357) Csontikka válasza sanzi89 (#32348) üzenetére


Csontikka
aktív tag

(#32358) Csontikka válasza aclandiae (#32346) üzenetére


Csontikka
aktív tag

próbaképp uninstall és utána is csinálja?

(#32359) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Nemtudjátok miért fagy meg a windowsom kb 1-2 mpig? majd újra megy, de az egér bent marad az aktuális helyzetben (Például ha tölt, akkor kör alakú marad, Ha betűn volt akkor az írásnak a kurzora marad stb stb.)
+ Valamiért böszme lassan telepíti a .msi alkalmazásokat. (Win 7 Ultimate SP1 x64-em van 1 hetes) Pl a skype félóráig települt. Ezek miatt raktam újra de ugyan úgy jelentkeztek a hibák. Előtte WIN 8 x64-em volt. és miután meguntam, vissza álltam a win 7re. Akkor kezdte el csinálni a lassú telepítést. A fagyás mg kb 1 hónapja. Elsőnek Firefoxra gondoltam meg az Adobe flashre, de ugyan ez van Chromenál és windowson belül. A Procim fx8320 a ramom Samsung 4GB DDR3 1333mhz kb 3 éves és semmi baja. a HDD-m is tökéletes. Légyszi segítsetek. Itt a hiba a videóban

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#32360) Buster17


Buster17
addikt

Szűz rendszert lehet magyarosítani?

(#32361) Sub-ZeRo válasza Buster17 (#32360) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, megszóród piros paprikával és olyan magyaros lesz hogy ihaj. ;]

Amúgy magyarítani. Igen, ha enterprise, ultimate verizód van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32362) Buster17 válasza Sub-ZeRo (#32361) üzenetére


Buster17
addikt

starter :((( :C

marad a paprikäs verzio

(#32363) Sub-ZeRo válasza Buster17 (#32362) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor egy Magyar starter kell "leszedned" vagy beleintegrálni a telepítő médiáődba és újra húzni a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32364) Winnie The P válasza gerenda110 (#32359) üzenetére


Winnie The P
őstag

Eredeti win7-ről van szó?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32365) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Win7en eddig semmi gondom sem volt, msot is csak, annyi, hogy böngészés közben néha megakad a böngésző, youtube filmézés közben is, ilyen pár másodpercre. Chromot használok.
Mi lehet a gond? Vírus? Avast nem talál semmit.

gerenda110

Nekem is ugyanez a gondom! És nekem is msot jött elő! Lehet valami frissítést kellene telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#32366) föccer válasza margithid (#32365) üzenetére


föccer
nagyúr

Élményindexet futtassátok le mind a ketten. Nevetséges, de sokszor az okoz ilyen hibát, hogy az aero baxakszik miatta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32367) margithid válasza föccer (#32366) üzenetére


margithid
veterán

De nekem nem új a rendszer, januárban telepítettem. Na midnegy, lefutattom hátha. annak azért örülök, hogy nem vírus.
Sorry:D Csak itt valaki kérdezte. Ja és január óta nem raktam fel egy win7 frissítést se, ebből adódóan...

[ Szerkesztve ]

(#32368) föccer válasza margithid (#32367) üzenetére


föccer
nagyúr

Legalább ne hangoztasd :W

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32369) sanzi89 válasza xcds (#32353) üzenetére


sanzi89
addikt

"A Windows Erőforrásfigyelőben nem láttam semmi extrát, ..."

@Csontikka
Köszi, megnézem őket!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32370) xcds válasza sanzi89 (#32369) üzenetére


xcds
őstag

Ja, az kimaradt. :B Mondjuk, ha abban nem látod, máshol se sztem.

(#32371) G@ß! válasza Kcsabi (#32356) üzenetére


G@ß!
őstag

Kcsabi & Csontikka:
Nem, képzeld el, a windows-t rosszul írta rá a pendrivera.
Ekkor azt hittem , hogy most már minden rendben lesz. De nem...
Most megakad a legelején a telepítő, és CD/DVD drivert akar mindenáron keresni. Alaplapi cd-ről nem talált semmit...
Most mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#32372) margithid válasza föccer (#32368) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos nem oldotta meg...

(#32373) guftabi96


guftabi96
addikt

sziasztok

szinte teljesen friss win7 ma elkezdett rosszalkodni.
El akartam indítani a Race Injection játékot, de nem indult, ezt a hibát kaptam:

Runtime error
D:/Program Files/....
R6002
-floating point support not loaded.

Próbáltam utánanézni neten, de nem sikerült megoldani.
Gondoltam letörlöm, újratelepítem.
Elindítanám a Revo Uninstallert, és ugyan ez a hiba fogad.
Mi lehet a probléma?

#KeepFightingMichael

(#32374) Csontikka válasza guftabi96 (#32373) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Nézd meg milyen verziójú "microsoft visual runtime" -ok vannak a gépeden és azokat telepítsd újra első körben (netről leszedhetőek)

(#32375) psg5


psg5
veterán

4.3-as virtualbox-val, win 7 alatt:

A virtualbox com feladat létrehozása sikertelen

Callee RC:
E_NOINTERFACE (0x80004002)

Ezt írja a virtualbox az indításkor és bezárja magát.
Mi lehet a baj?

F.K.T.

(#32376) guftabi96 válasza Csontikka (#32374) üzenetére


guftabi96
addikt

felraktam újra, próbáltam előtte repairt is, de a hiba ugyanúgy fennáll.
Meg eddig működött minden, nem tudom, hogy most mi történt. :/

#KeepFightingMichael

(#32377) Csontikka válasza guftabi96 (#32376) üzenetére


Csontikka
aktív tag

sima rendszervisszaállítással esetleg nem próbálkoztá még?, hátha...

(#32378) guftabi96 válasza Csontikka (#32377) üzenetére


guftabi96
addikt

Próbáltam
Az sem segített.

#KeepFightingMichael

(#32379) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok. Segítségeteket kérném egy újratelepítési problémában.
Adott egy HP pavilion dv6-3160eh laptop.
Gyárilag win 7 home premium járt hozzá, amiről mentésként vásárlás után csináltam egy boot lemezt.
Gondoltam de jó lesz ,frissítek win 8-ra. Hát,nem lett jobb-tv tunerhez nem találtam drivert,ujjlenyomatolvasóhoz sem,a hab a tortán,hogy a videókártya (dual 4200/5650 ati) működése sem lett egyszerű. Gondoltam majd a win8.1 megoldja a problémát. De nem . Lassab lett és a problémák csak növekedtek.
Kérdésem az lenne,hogy valaki tudna-e abban segíteni,hogy a lementett win7-emet hogyan tudnám visszarakni,mert ez a fránya gép valamiért nem akarja. Mindenáron csak a win8.1-et ismeri a szemét..
Előre is köszi,minden hozzászólást szívesen fogadok

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#32380) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Windows 7 alatt használható *.bat fájlra lenne szükségem, amivel 2 programot egyszerre tudok elindítani. Tudna valaki segíteni, hogy mi legyen a *.bat fájl tartalma?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#32381) föccer válasza hattrickuser (#32380) üzenetére


föccer
nagyúr

A 2 fájl elérési útja és a neve, kiterjesztéssel, külön sorba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32382) VGYke válasza VGYke (#32316) üzenetére


VGYke
addikt

Hát ha valaki úgy jár mint én:
Hálózati meghajtó csatlakoztatása (Start-Számítógép-jobb egérgomb):

Miért nem jöttem rá egyből :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32383) margithid válasza margithid (#32367) üzenetére


margithid
veterán

Na telepítettem a win7 frissítéseket, eddig jó minden!
Elég nagy pozitivum, hogy hasonló terhelés mellett kb 5-10 fokkal hűvösebbek a procim magjai!
Ja és furcsa mód a frissítések telepítése után az ssd-em lett 10GB plussz hely:)

[ Szerkesztve ]

(#32384) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! DLNA megoldásra kérdeznék rá. WiFin csüng minden eszközöm, PC, TV, NokiaN95 telefon, stb.
A NokiaN95 (Symbian) alkalmazás között szerepel egy olyan lehetőség, hogy DLNA lejátszás. Ez a Samu B7000 TV-n tökéletes, amiben tuti nagyon buta 4-5 éves szoftver fut, de a telefon nem ismeri fel DLNA képesként a Win7 PC-t.
E feladathoz kellene valami külön program a win7 alá?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32385) KRi2


KRi2
aktív tag

Win7-hez, van olyan lehetőség hogy megnyomok egy restart gombot, és az eddigi C: meghajtó helyett mondjuk a D: meghajtóról bootoljon be a restartot követően?
(Ne kelljen a bios-ban állítanom a hdd priority-t)
(Acronis particionálónál van ilyen "layer", program, ami a boot folyamat során beiktatódik egy indítás erejéig)
Vmi kereső kifejezés, link is jöhet.

||| | || ||||| | ||| ||

(#32386) hattrickuser válasza föccer (#32381) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszönöm, sikerült megoldani!

(#32387) Đusty válasza KRi2 (#32385) üzenetére


Đusty
őstag

F5 nem jó? Ja restartot követően, azt nem tudom sajna.

[ Szerkesztve ]

(#32388) Kcsabi válasza KRi2 (#32385) üzenetére


Kcsabi
tag

Ilyen van, restart közben valamelyik Fgomb, F6-9-ig, ezzel feljön egy ablak, hogy miről szeretnél bootolni.

(#32389) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok.....ha 1 gigás VGA van a gépben akkor csak 3 gb ramot kezel le 32 bites rendszeren pl a 4 ből,és mi van ha 4gb-os VGA van a gépben egy 32 bites rendszeren?Köszi előre is....

[ Szerkesztve ]

(#32390) brd válasza #85154688 (#32389) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lesz különbség. Ez egy elterjedt tévhit.

The only real valuable thing is intuition.

(#32391) vlevi válasza #85154688 (#32389) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez nem csak arra a videókártyára vonatkozik, ami a rendszermemóriából veszi a sajátját?

(#32392) gerenda110 válasza margithid (#32365) üzenetére


gerenda110
aktív tag

hát én nem tudom. Nekem most Sima SP1 van fent, Updatek nélkül és fagy. Sima win 7 is volt fent updatekkel, és ott is fagyott. (Most pl nem fagy)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#32393) gerenda110 válasza Winnie The P (#32364) üzenetére


gerenda110
aktív tag

30 napos jelenleg. Amíg nem javul mez a sz.r addig nem aktiválok be semmit.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#32394) Fera7


Fera7
csendes tag

Hali!
A problémám: Win7 telepítése során a befejezés előtt újraindul a gép, de a telepítés nem folytatódik, csak fekete képernyő és egérkurzor. Reset után ha normál módba indítom semmi változás, csökkentett módnál azt írja indítsam normál módba a telepítés befejezéséhez. 32 és 64 bites változattal is próbáltam, eredmény ugyanaz.
Valakinek valami ötlet?

(#32395) lck válasza Fera7 (#32394) üzenetére


lck
senior tag

Véletlenül nincs 2 monitor (vagy monitor + tv ) rádugva ? Ha igen nézd meg a másik monitoron.

(#32396) Fera7 válasza lck (#32395) üzenetére


Fera7
csendes tag

A TV is rajta van. Kihúzom, és csak a monitorral próbálom. Remélem sikerül a telepítés.
Köszönöm. :R

(#32397) vlevi válasza Fera7 (#32396) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt én tudod, hányszor szoptam már meg? Azthiszem, a Win 8.1 volt az első, ami telepítéskor megmaradt a monitoron. Win7 mindíg átkapcsolt a TV-re, mert a HDMI kimenet az elsődleges kijelzől, nem a DVI (Mármint az AMD szerint).

(#32398) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

2*4GB DDR3 ram és SATA3 7200rpm 64MB cache vinyó van a gépben.
A vinyó egyik partíciója a winé és a telepített programoké (100GB) a maradék a cuccoké.

Érdeklődnék,
1) van-e értelme kikapcsolni a lapozófájlt
ahogy olvastam a korábbi hozzászólásokban, megoszlanak a vélemények, de inkább érdemes megtartani.

Ha érdemes megtartani,
2) mennyit hagyjak rá (automatikus ha igen mettől-meddig, vagy fix méret pl. 4096-4096MB?),
3) illetve hová tegyem? Ramdiskre, win meghajtóján hagyjam, vagy külön partíciót csináljak neki és csak az legyen rajta?

Tervezem ugyanis Ramdisk program használatát.
1, esetleg 2GB-t szánnék csupán rá, az jó lenne, ha újraindítás után megjegyezné az adatokat.
A gépet netezésre használjuk "otthoni használatra", néha zenehallgatásra, filmezésre (szökőévente játékra).

4) Milyen ingyenes Ramdisk programot ajánlanátok és
5) milyen beállításokkal érdemes telepítenem?

Ha beválik a Ramdisk, akkor azt szeretném egy laptopra is feltenni, abban 4GB DDR2 és 7200es vinyó van. Van értelme?

Előre is nagyon köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#32399) TigerCat válasza Peterhappy (#32398) üzenetére


TigerCat
nagyúr

8 GB RAM van a gépemben és így használom amióta csak megvan.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32400) LonGleY válasza Peterhappy (#32398) üzenetére


LonGleY
veterán

1-3. Nem szabad kikapcsolni, fölösleges bármilyen szinten foglalkozni vele. Az a dolga az oprendszernek, hogy a háttérfolyamatokat jól kezelje. Plusz, az SSD-nél még annyi értelme sincs helyezgetni meg ilyenek. Ez már nem az XP, aminél még zsonglőrködni kellett, hogy elfusson a 256 mega rammal.

4-5. SSD... A ramdisk-ek megbízhatatlanok, a hasznos RAM-ból nyisszantanak le, macerás mindenféle programból oda pakoltatni a megfelelő részeket, és felejt ugyebár. Aztán, ha valami gebasz van, egyből bukod a programbeállításokat stb. Több nevesebbet kipróbáltam, de egyik se működött megfelelően. Ezzel szórakoztam 1-2 napig, mígnem rászántam magam egy SSD megvásárlására. Ez utóbbi az egyetlen értelmes és élhető megoldás. Mivel az árak már nem horrorok, egy 120 gigás verzió megvásárlása nem lehet problémás - tekintve főleg a valódi előrelépést sebességben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.