Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32305) Robokutya


Robokutya
senior tag

skacok tudtok ötleted adni win 8 mellé?
az a problémám hogy alkalmanként behal a kezdő csempeoldal és hiába kattintok bármelyik csempére nem műkszik.Csak úgy hajlandó csinálni valamit ha megnyomom a windows gombot meg a v (vagy bármely mást) gombot a vezérlő progira kattanok és megoldódik a probléma.
Olvastam hogy videokártya driver gond lehet van rajta egy nem olyan régi cucc de ennek ellenére gond van vele.

(#32306) Thrawn válasza Robokutya (#32305) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt miért nem a Windows 8 / 8.1 topikban kérdezed meg? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32307) Lenry válasza Robokutya (#32305) üzenetére


Lenry
félisten

javaslom a Win8 topikot :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32308) Ice&Lime válasza vlevi (#32297) üzenetére


Ice&Lime
veterán

1.Nekem a winyóm úgy van partícionálva, hogy 100MB a rendszernek, a c meghajtó a rendszermeghajtó, és a d meghajtón vannak az egyébb dolgok.
A rendszer mentést a c meghajtó és a 100MB-os részről készítette a win7.
így jó lesz szerinted?, mert szerintem nincs összekuszálva.

2.Nem tudni, hogy mennyit ír MB-ban rendszerindító lemezként a lemezre?

3.Vagy én usb-ről szoktam telepíteni a win-t, akkor ha ugyan úgy mint eddig telepítésnél bedugom a pendrive-ot és bootolok vele, akkor kiválaszthatom azt a leheetőséget, hogy visszahozzam a mentett rendszerképemet?

(#32309) Đusty válasza Ice&Lime (#32308) üzenetére


Đusty
őstag

100MB az édeskevés egy rendszernek szerintem, ha elkezded kiíratni előtte kiírja mennyi hely kell neki a létrehozáshoz.

(#32310) Ice&Lime válasza Đusty (#32309) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a 100MB a windows rendszer számára fenntartott (rejtett) partíció, amit telepítéskor hoz létre mgaának.

[ Szerkesztve ]

(#32311) Đusty válasza Ice&Lime (#32310) üzenetére


Đusty
őstag

értem

(#32312) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Lehet, hogy hülyeség, de az ilyen hibákkal mit lehet kezdeni?

Nincs semmi hiba a telepítésig visszamenően (7 hónapja volt), de ez már a második sárga felkiáltójel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32313) Enzolord válasza Thrawn (#32306) üzenetére


Enzolord
addikt

A Magyar válogatott ajánlásával..:)

Más.. Lenne egy olyan problémám, hogy mostanság nagyon belassult a rendszer, küldtem rá vírusirtót, letakarítottam a nem kellő programokat, és mégis rengeteget gondolkodik programindítás előtt...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#32314) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

W7 x64 Ultimate-em van, Leállításkor hibaüzenetet kapok: Hidden d3d window-ot nem tudja leállítani, így a Befejezeés most-ra kell kattintanom hogy leálljon. Néztem a Google-ben, Logitech egereknél fordul elő. A megoldási javaslatok közül kettőt próbáltam de egyik sem működött.
Hogy tudnám ezt a problémát megoldani?

(#32315) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Van egy win7 64bitem, ami egyik pillanatról a másikra nem képes elindulni.
netio.sys hibát mond windows boot manager.
Próbáltam volna egy win7es telepítőt indítani, de nem tud elindulni, erre a hibára utalva.
Gondoltam kiveszem az ssd-t és átteszem egy másik gépbe, ahol leformázom.
Sikerült windows alól.
Vissza betettem az eredeti gépbe, és a telepítő megint ezt a hibaüzenetet írja ki.
Mitévő legyek?
(kékhalál topicba is beírtam a kérésemet)
Köszönöm

(#32316) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Megőrülök, mert korábban simán ment a Win7 hálózati meghajtó csatlakoztatása, most meg sehogyan sem jövök rá arra, hogy a hálózaton látható:

eszközből, hogyan tudnék pl. "z" meghajtót csinálni?
Azért fejbeverés :W az ügy, mert kb. 1 éve így működtem. Régebben sima ügy volt a beállítás, most meg nem jövökk rá. (piszkáltamam a hálózatot ezért kell az újra beállítás)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32317) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Nem rég raktam új rendszert.A mostani telepítésnél sikerült bekapnom a delta search mailware-t.Amit elméletileg sikerült eltüntetnem.
Viszont ez a hiba üzenet a telepítés óta fel fel ugrik változó időközönként.

Ezt először a delta search számlájára írtam és bíztam benne ,hogy eltűnik,de nem tette.
Esetleg ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata,akkor a segítségét köszönöm.

(#32318) Sub-ZeRo válasza VGYke (#32316) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Map network drive-nak ad hozzá a rendszerhez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32319) Csontikka válasza TigerCat (#32312) üzenetére


Csontikka
aktív tag

én itt nem látok teendőt.
a sárga felkiáltójel csak figyelemztetés, nem hiba!

(#32320) Csontikka válasza G@ß! (#32315) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Memória hibás nem lehet?
Egy memtest-et futtass le a biztonság kedvéért kezdésnek!

(#32321) Csontikka válasza aclandiae (#32314) üzenetére


Csontikka
aktív tag

hol található a file? d3d.dll ?
mekkora a mérete? mikor a dátuma? utóbbi alapján nem tudod kötni valamelyik telepített programhoz?

van amúgy olyan hardvered ami indokolhatja a jelenlétét? (logitech)

[ Szerkesztve ]

(#32322) Csontikka válasza Dzsabba (#32317) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Gyanus...tuti nem maradt ott sehol, mindenhol megnézted?

összes böngősző plugin, reg kulcsok, filerendszer, stb, mindenhonnan kipucolva?

[ Szerkesztve ]

(#32323) G@ß! válasza Csontikka (#32320) üzenetére


G@ß!
őstag

Eddig semmi baja nem volt, most hirtelen bekészült volna?

(#32324) Csontikka válasza G@ß! (#32323) üzenetére


Csontikka
aktív tag

hát nem szokta bejelenteni hogy el fog romlani :) és simán hasonló problémát tud produkálni mind bootkor mind telepítéskor...

(#32325) G@ß! válasza Csontikka (#32324) üzenetére


G@ß!
őstag

Persze, értem én...a windowsos telepítőn lévő memóriatesztelő nem talált hibát. :(

(#32326) G@ß! válasza Csontikka (#32324) üzenetére


G@ß!
őstag

Egy már számomra biztos, hardver hibáról lesz szó.
Kivettem minden pci eszközt, ssd helyett winchestert raktam be, másik pendriveval is próbáltam.

(#32327) Dzsabba válasza Csontikka (#32322) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszi a linket.Így még egy pár helyen ráleltem,de sajnos nem segített.Csak felugrik ez az ablak.

[ Szerkesztve ]

(#32328) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Letezik valami fain kis windows 7 64bites valtozat ami kisebb tarhelyel is be eri mint egy normal home vagy pro valtozat?
Koszi elore is a segitseget! :R

(#32329) Visormail válasza mqm (#32328) üzenetére


Visormail
addikt

64bitből a home basic a legkisebb kiadás.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32330) Csontikka válasza G@ß! (#32326) üzenetére


Csontikka
aktív tag

én a windowséban nem bízom.

Ja és 1 pass nem pass, legalább 5x fusson le hibátlanul folyamatosan

1 memória van benne, vagy több?

Ha több, akkor próbáld ki hogy mi van ha csak 1-et hagysz benn telepítésre

( + próba képp kábelcsere is és máshova kösd fel a lapon a vinyót, hátha...)

[ Szerkesztve ]

(#32331) Csontikka válasza Dzsabba (#32327) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nm,

ismered ezt a programot?

Kilistázza, hogy hol mi indul a gépen és szépen ki lehet gyomlálni vele a gyanús elemeket rengeteg helyről, 1 próbát megér.. (ez nem ilyen automatikus magától mindent ... "csodapucoló" program :) )

Ha valamiről nem tudod mi akkor google, vagy dobd fel ide és megfejtjük!

(#32332) Fikasz


Fikasz
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Windows 7 betöltése után mielőtt az Üdvözöljük felirat megjelenne kb. fél percig elsötétül a képernyő. Nem tölt a gép, nem csinál semmit, majd fél perc után megjelenik az Üdvözöljük felirat és minthe mi sem történt volna használható az oprendszer. A win7 friss, 3 napja telepítettem. Ugyanazok a programok vannak rajta mint előtte akkor hibátlanúl működött minden. Csökkentett módban nincs ez a jelenség, tehát biztos, hogy nem hardweres a probléma. A hiba telepítés után csak a 3. napon jelentkezett. A rendszer visszaállítás sem segített. VGA driverjét már újraraktam, az Ezközkezelőben is minden OK.
Volt már valakinek hasonló problémája? Vagy várjak egy Windows Update frissítést.

(#32333) Dzsabba válasza Csontikka (#32331) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszi,nagyon jó kis program.
Tegnap csak nem hagyott nyugodni a dolog és rá leltem a spyhunter nevű "csoda" progira. Ez még 15 helyen találta meg a deltasearch maradványait.Kitakarítottam és azóta nem ugrott fel egyszer sem azaz ablak és ez az autoruns for windows sem listáz semmi gyanús programot.
Még egyszer köszi.

(#32334) G@ß! válasza Csontikka (#32330) üzenetére


G@ß!
őstag

1 van benne sajnos, most terveztem bele a bővítést. :(
Rendben, memtesttel kipróbálom.
Kábelcsere nem segített.

(#32335) schanzi


schanzi
újonc

Sziasztok!

Mivel nem találtam erröl sehol infót, sem itt sem máshol a neten, így megkérdezem, hátha találkoztatok már ezzel.
Mi lehet ez: msifcj32.dll ?
És mi és miért hiányolja? :)

Válaszokat elöre is köszi.

(#32336) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Emberek segitsetek.

Adott egy win7-es gép, céges tartományba léptetve.
Egyik napról a másikra az a hiba történt, hogy nem tud a hálózaton tallózni.
A hálózat felderítés be van kapcsolva.
Fájlszerver mappáit sem tudom becsatolni neki, csak totalcommanderben érem el,
pld a cd \\szerverneve\megosztásneve paranccsal.
A gépet tartományból kiléptettem, megváltoztattam a gép nevét, visszaléptettem.
A hiba továbbra is fennáll.

Mi történt vele? Nem akarom újrahúzni a gépet. :F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#32337) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Valaki telepített már IPX/SPX protokollt Win 7-re? (Tudom, hogy alapból nem támogatja...)

(#32338) Lenry válasza Panthera (#32337) üzenetére


Lenry
félisten

Egyszer StarCraft vagy Red Alert 2 multi miatt nekiestem a témának, de már nem emlékszem az eredményre :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32339) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Lehalt 3 minialkalmazásom, köztük az árfolyam, időjárás és network meter. NOD, Malvarebytes lefuttatva, nem találnak semmit. Sfc/scannow lefut, nincs hiba. Nem telepítettem semmit a napokban a frissítéseken kívül szóval nem tudom mi a gond. Jelenleg van nálam egy lapi azon működik minden. :F Mi a teendő?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#32340) brd válasza Panthera (#32337) üzenetére


brd
nagyúr

Ha játékra kell, így meg tudod oldani.

The only real valuable thing is intuition.

(#32341) Panthera válasza brd (#32340) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, de sajnos nem játék miatt kell, hanem Novell szerver eléréséhez. Más tanácsa alapján most a tcp felől próbálom megközelíteni a problémát, remélem sikerül majd.

(#32342) Panthera válasza brd (#32340) üzenetére


Panthera
őstag

Na meglett a megoldás:
[link]

Így működik! :D

(#32343) brd válasza Panthera (#32342) üzenetére


brd
nagyúr

Jó, ez így működik, csak ez nem IPX, hanem a TCP-t állítod be a serveren. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#32344) Panthera válasza brd (#32343) üzenetére


Panthera
őstag

Ja igen, ez nem IPX, de a lényeg, hogy működik. :)
Eredetileg a TCP eszembe se jutott, csak ezt tanácsolták. De ez egyszerűbb lett így szerintem, nem kell annyit szórakozni vele.

(#32345) Winnie The P válasza schanzi (#32335) üzenetére


Winnie The P
őstag

Passz. Az biztos, hogy nem a rendszer részét képezi. Én sem találtam róla semmit se, semmilyen formában sem.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32346) aclandiae válasza Csontikka (#32321) üzenetére


aclandiae
senior tag

A kereső nem adja ki.
Van egy Logitech egerem.

Google-ban kapott talál szerint kapcsolja át a W7 bootolást Szokásos indításra, de ez sem oldotta meg.

(#32347) psg5


psg5
veterán

Amennyiben ki szeretném próbálni az új Win 8-at, már meglévő Win 7-es mellé feltelepíthetem? (nincs több partíció csak a C: a meglévő vinnek és egy D: a többi cuccnak) Megoldható ez? Ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#32348) sanzi89


sanzi89
addikt

Ismer valaki olyan progit, vagy a Win7-nek olyan funkcióját, amivel ki lehetne deríteni, hogy mi tekeri állandóan a HDD-t? Van 4 ugyanolyan gép, ugyanolyan BIOS beállítás, mindegyikre egy Acronis image-ből tettem fel a rendszert, három gép megy rendesen, a negyedikben állandóan ég a piros led, folyamatosan tölt a HDD. A Windows Erőforrásfigyelőben nem láttam semmi extrát, a HDD-t többször és több módon teszteltem, hibátlan. Mi lehet a gond?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32349) DS39 válasza psg5 (#32347) üzenetére


DS39
nagyúr

persze. erre való a virtuális gép. (pl. VirtualBox vagy VMware Player, ezek ingyenesek)

(#32350) runes


runes
csendes tag

A számítógép váratlanul újraindult, vagy váratlan hibát észlelt. A Windows telepítését nem lehet folytatni. A Windows telepítéséhez az "OK" gombra kattintva indítsa újra a számítógépet, és indítsa újra a telepítést.

Az alaplap támogatja a win7, sata mód bekapcsolva.
5 fajta win7 iso-t használtam: x86/x64 ultimate/enterprise hun/eng
Usb/DVD telepítésnél sem változott a hiba üzenet.
Volt hdd/ram csere.
Volt CMOS reset-> elem csere.
Partition magic-el is formatáltam
Xp kiválóan felkúszikrá.
registry->http://9z.com/Lists/Posts/Post.aspx?ID=20 ->HKLocal machine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion eztet kellene módosítani->Setup ig eljutok-> utána nincs STATUS se semmi újbóli system csatolás után sem.
Vélemény? :W :W :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.