Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Tenken válasza KaiotEch (#32137) üzenetére


Tenken
őstag

Hú ez király! Nekem eddig is ég és föld volt az ssd, de ez most brutál lett.
:R :R

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#32152) edeleny válasza KaiotEch (#32137) üzenetére


edeleny
őstag

Lehet hogy most már telhetetlen vagyok???

Kb 24-25 másodperc alatt bootol be, a BIOS után.
Ebből 17-18 másodperc fekete képernyő (itt volt az animáció)

Ez így már normális?

Az Msconfig-ban, az Általános fülön nekem a szelektív indítás van bejelölve, ez jó?
Nem a Szokásos-nak kellene?
Rendszerindítás fülön: Időkorlát 30 másodperc. Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32153) LonGleY válasza edeleny (#32152) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez nagyon BIOS-függő is. Ott még semmi köze a win beállításnak a bootoláshoz. Aztán, nálam pl. fél mp, ha nincs bent HDD, csak az SSD, velük együtt viszont 5-10 mp is lehet a boot első fele. A 30 mp-es időtúllépéssel ne foglalkozz! A szelektív bigyót nem ismerem, én ezeket nem zargatnám.

(#32154) edeleny válasza LonGleY (#32153) üzenetére


edeleny
őstag

Akkor ez lehet a bi-bi!

két sima HDD is van a gépben.

Az zavar, hogy a Bios után mikor már elméletileg bootol, kb 8-10 másodpercig nem is világít a HDD led, utána meg vágódik befele minden.

Köszönöm a tanácsokat!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32155) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Mi ez?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#32156) Mattey


Mattey
tag

Hello!

Lefuttattam egy az sfc /scnnowos parancsot, a CBS.log file-on keresztül hol találom a hibás fájlok leírását ? Mert párat nem tudott javítani és meg akarom nézni, hátha a neten van lehetőség ezeknek a fájloknak a másképp való javíításra.

(#32157) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Under Administrative Tools, select Services. Then Right-click the "Server" service and select Restart to restart the service.

Ezt a funkciót kellene beállítanom SERVA alatt, de se XP, se Win7 alatt nem látom.

Telepített esetleg valaki már hálózatról a program segítségével?

Köszi előre is! :R

Üdv, Dell XPS

(#32158) xcds válasza Đusty (#32139) üzenetére


xcds
őstag

Nekem attól, hogy kikapcsolom a folyamatjelzőt, semmivel sem lesz gyorsabb a boot, csak közben sötét a képernyő, A processzor meg alapból max-ra volt állítva...

(#32159) LonGleY válasza xcds (#32158) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor nálad eleve lassú a boot... P4-től vagy Core 2-től ne várj csodát!

A grafika az pont egy olyan, ami minden körülmények között lefut.
Gyors gépen javít a helyzeten, ha ezt nem kell kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#32160) vlevi válasza LonGleY (#32159) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem (i5 proci, 8G Ram, win7x64) ha csak az ssd van radugva a gepre, akkor bootolaskor nem er ossze a windows logo, es mar bennt van. Ha radugom a hdd-t is, akkor kicsit lassul a boot, osszeall a windows emblema. Ha az optikai mrghajto is rajta van, akkor meglassabb.
Core2duo procival, sata2-n is kb ugyanilyen sebessegu volt a windows bootolas.

(#32161) LonGleY válasza vlevi (#32160) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor lehet nálam volt eddig lassú, még sosem láttam össze nem érő logót. :]]

(#32162) w.miki


w.miki
veterán

Haverom gépén Win7Ultimate SP0 van Acer Aspire 5715Z laptopján.
Egyszer bejött egy oldal, hogy az Ön gépe rendőrségi körözés alatt áll, az NBH, Áder János, stb. megbünteti... hacsak nem fizet.
Nagyon megijedt, kihúzta a netet, letörölte a Chrome-ot.
Ez a híres Police vírus, ugye?
Utána lefuttatta az AVAST-ot, de az nem talált semmit.
Viszont azóta nem indul el rajta az IE8.
Egyből összeomlik.
Csökkentett módban elindul, és netezni is lehet vele, de normál módban nem indul.
IE9, IE10 pedig nem telepíthető, elakadnak a telepítésnél.
Szerintetek mi lehet a baja az IE8-nak?
Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32163) LonGleY válasza w.miki (#32162) üzenetére


LonGleY
veterán

IE8... mivannnn?

Instant format, újratelepítés, frissítések pakolása, örül.

És 64-biteset rakjatok Ultimate-ből, mert az a príma.

[ Szerkesztve ]

(#32164) Sub-ZeRo válasza w.miki (#32162) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mbam telepítése és futtatása. Ha nem jó, akkor reinstall és mbam-ot kell felrakni a meglévő vírusírtó mellé.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32165) w.miki válasza LonGleY (#32163) üzenetére


w.miki
veterán

újratelepítés nélküli megoldás nincs?

igen az MBAM-ot utána feltettük le is szedett 150 db malware-t, elvileg tiszta a gép
de az IE mégsem indul normál módban, csak csökkentettben :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32166) xcds válasza LonGleY (#32159) üzenetére


xcds
őstag

C2D 2,2 ghz. Nekem összeér és még utána is vár egy ideig.

(#32167) Lenry válasza Dell XPS (#32157) üzenetére


Lenry
félisten

mert asztali Windowsokban nincs ilyen, ellenben pl a Windows Server 2003-ban ott van.

TeamViewerception :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32168) Visormail válasza Lenry (#32167) üzenetére


Visormail
addikt

Ez most komoly? Minden asztali windowsban is benne van, xp/vista/7/8/8.1 természetesen hiszen ez végzi a mappák és nyomtatók megosztását.

"Fájl-, nyomtató- és named pipe-megosztás támogatása a hálózaton ehhez a számítógéphez. Ha a szolgáltatás áll, ezen funkciók nem működnek. Ha a szolgáltatás le van tiltva, az összes olyan alkalmazás, amely függ tőle, nem fog elindulni."

A kérdező csak azért nem találja mert jó szokás szerint magyar windowsban a leírásban szereplő angol néven keresi... Kiszolgáló a neve.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32169) Lenry válasza Visormail (#32168) üzenetére


Lenry
félisten

és ugyanemiatt nem találtam én se :W

kösz a kiigazítást :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32170) mandin


mandin
senior tag

Valaki tud megoldást arra miért olyan rohadt lassú az otthoni csoportos másolás? Én pc-n vagyok a másik gép egy laptop otthoni csoporton keresztül szeretnék másolni, de ilyen 1mb/s-os sebességgel küldi. Be kell állítani valamit?

(#32171) LonGleY válasza mandin (#32170) üzenetére


LonGleY
veterán

LAN-kábeleken csatlakoztok? Gigabit-képes router? Stb.

(#32172) Lenry válasza mandin (#32170) üzenetére


Lenry
félisten

ha WiFin megy, akkor ne számíts ennél sokkal komolyabbra, bár az 1MB/s még WiFin keresztül is elég vérszegény...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32173) Visormail válasza mandin (#32170) üzenetére


Visormail
addikt

Még a vírusirtó is lassíthatja. Pl avastnál tapasztaltam hogy lassú volt és az erőforrás-figyelő szerint az avast egyik folyamata használja legjobban a vinyót a hálózati másolás közben, ennek idejére a fájlrendszer védelem modult kikapcsolva szépen felgyorsult.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32174) mandin válasza Visormail (#32173) üzenetére


mandin
senior tag

NIncs egyik gépen se vírusírtó, a router is elég jó ezért nem értem.

(#32175) Dj.Gábor


Dj.Gábor
csendes tag

Sziasztok,szépet mindenkinek,.
Remélem jó helyen kopogtatok, mer azt szeretném megtudni,hogy valaki tudja,hogy honnan lehet letölteni a Win 8.1.-es a mostani véglegesitett verzióját?

(#32176) DS39 válasza Dj.Gábor (#32175) üzenetére


DS39
nagyúr

pl. ha van DreamSpark (MSDNAA) hozzáférésed, akkor onnan.

(#32177) Dj.Gábor válasza DS39 (#32176) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Jaj, ott eléggé bonyolult a regizés. esetleg máshonnan,ahol már fentvan?

(#32178) Lenry válasza Dj.Gábor (#32177) üzenetére


Lenry
félisten

legálisan tudtommal csak egyelőre csak MSDNAA-ról, de mostmár igazán kivárhatod azt az egy egész napot, mire mindenkinek nyilvánosan elérhetővé nem válik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32179) Dj.Gábor válasza Lenry (#32178) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Hát igen,azzal meg már csak nem élek, 1-2 évvel kevesebbet :D sha már főleg az ESS 7-.est is kivártam, és heteket,akor már tényleg ez a 1, másfél nap., :D

(#32180) Jégkokó


Jégkokó
veterán

OLyan problémám lenne, hogy teljesen meghülyült a windowsom és az egéren a görgővel nem megy le meg fel az böngészőben, hanem visszaugrik egy oldalt, illetve a kezdőoldal is mindig vissza változik , továbbá ha rá kattintok egy ikonra, akkor az összes kijelölődik.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#32181) edeleny


edeleny
őstag

Elnézést, megint problémám lenne!

A tegnap adott tanáccsal át állítottam a bootolásnál a processzorok számát.

Simán engedte a 8 magot. (az aláírásomban szereplő masina van)

Ma reggel hirtelen felindulásból áttettem 4 -re, majd vissza akartam tenni 8 ra de csak 4 -et lát.

Mi kínja van?

Vegyem ki a pipát a processzorok száma elől, és indítsam újra?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32182) KaiotEch válasza edeleny (#32181) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyet megér. Ccleaner futtatása sem hátrányos :K

(#32183) Dell XPS válasza Visormail (#32168) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megjegyeztem, köszönöm! :R

(#32167) Lenry: :R Ez a hálózati telepítés nem egyszerű "mutatvány", legalábbis számomra..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#32184) sfdrakex válasza Jégkokó (#32180) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másik egérrel próbáltad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32185) Jégkokó válasza sfdrakex (#32184) üzenetére


Jégkokó
veterán

Biztosan nem az egérnek van baja , mert már jó ideje működik probléma nélkül.Meg tegnap már a billentyűzet se akart működni, először nem vette be a számokat majd egyálltalán nem világított.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#32186) Mattey


Mattey
tag

Windowsban a Virtual memoryt muszáj bekapcsolva hagyni? Van 8 GB ramom az nem elég, vagy vannak olyan cuccok, amiket inkább jobb ha így ment le a gép?

(#32187) Đusty válasza Mattey (#32186) üzenetére


Đusty
addikt

Eelőfordul néha, hogy valami meghülyül ha teljesen letiltod, állítsd minimálisra, nem sok vizet zavar!

(#32188) Mattey válasza Đusty (#32187) üzenetére


Mattey
tag

Igazából azért kérdem, mert gép elvileg VGA hiba miatt dob ki és most keresem az alternatívákat... lévén tök új az egész (a vinyót kivéve.)

Szóval, ha bedobom egy 200 MB-ra az elég lesz neki ? (annyit szabott meg minimumként, az alatt már azt mondja, hogy nem menti a System reportokat, amik alapján be tudom azonosítani milyen problémája volt... )

(#32189) Đusty válasza Mattey (#32188) üzenetére


Đusty
addikt

Szerintem elég, nekem még kisebben van de általában 400Megára ajánlják a minimumot az is elég kevés ahhoz, hogy ne foglalkozzon vele sokat.

(#32190) KaiotEch válasza Mattey (#32188) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Állítsd fixen 400-ra és el van intézve. :)

(#32191) Rocsika11


Rocsika11
csendes tag

Windows 7 64 bites op. rendszerem van 2 db ddr3 as2gb ram mellé vettem egy 4gb-osat, beleraktam,de a Sajátgép/Tulajdonságokban A telepített memóriához 8gb ot írd de csak 4gb használhatót. Mi lehet a probléma?

(#32192) KaiotEch válasza Rocsika11 (#32191) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tehát akkor most egy 2x2-es KIT(?) mellé vettél egy szimpla 4GB-osat? Ha igen ez nem túl jó felállás. 4GB-s a dimm1-ben van és mellette vannak a 2-esek?

(#32193) Jorus válasza Rocsika11 (#32191) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban kapcsold be a Memory remap funkciót, ha van, illetve csekkold a rendszerindításnál, nincs-e korlátozva a használható RAM.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32194) Rocsika11 válasza Jorus (#32193) üzenetére


Rocsika11
csendes tag

Köszönöm válaszod. Msconfigban kipipáltam és akkor 8 gigát jelzett, leokéztam, újraíndítottam de így is csak 4 giga maradt.:/

(#32195) Jorus válasza Rocsika11 (#32194) üzenetére


Jorus
nagyúr

Erőforrás-figyelőben mekkora részt ír Hardverek számára fenntartva?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32196) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv, kis probléma de sírba visz: adott egy HP dc7700 slim smart base PC (E6300, 2,5Gb ddr2, HD6570 ddr3) amelyen win7 64 bit van, a kép és hang egy HDMI kábelen megy egy kis samu tv-monitorba. Hang az van de csak a monitor hangszórókon, mert hiába telepítek fel bármilyen realtek audio drivert, azok szépen települnek, aztán láthatóak a program file-nál de nem tudok a mikrofonos fülesre, hangot varázsolni, mert a hangeszközöknél csak a AMD hdmi hang látható, választható.

Hogyan tudnék hangot varázsolni, illetve választhatóvá tenni, hogy a füles is működjön? :F :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#32197) Lenry válasza Rocsika11 (#32194) üzenetére


Lenry
félisten

memory remap aktív? (bár ez sokszor alaplap függő, hogy egyáltalán kapcsolható-e)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32198) Rocsika11 válasza Lenry (#32197) üzenetére


Rocsika11
csendes tag

nem tudom. azt irtak hogy probaljam ki csak a 4 gigasat úgy else indult, azota meg akermelyiket teszem be, az asztalt mutatja es semmire nem reagal a gep:/

(#32199) Sub-ZeRo válasza F.B.I. (#32196) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lásd a rejtett eszközök menüt próbáltad már jobb gombbal?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32200) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Van egy netbookom amin Windows 7 Starter fut és az lenne a problémám hogy a rendszer betöltődése utána pár perc múlva az egész tálca ilyen Windows XP féleségű stílust vesz fel:

Az értesítő területen az értesítő buborékokat ( :F ) is teljesen Win XP-sen jeleníti meg.
Ha az asztalon egyszer klikkelek egy ikonra akkor azt sem "Windows hetesen" hanem "XP-sen" jelöli ki.

Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.