Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Gabesz87 válasza Lenry (#27394) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, lefuttattam őket külön-külön, és dualban, mindet 2x, de most semmi hiba nem volt. Eszem megáll. Hagyom a fenébe most, ha ismét jelentkezik kék halál, majd akkor megint elkezdek agyalni. Kösz a segítséget amúgy!

(#27402) TROGLODITA


TROGLODITA
csendes tag

Van olyan program amivel a notebookom akkumlátor állapotát tudom tesztelni?

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#27403) Impressa válasza TROGLODITA (#27402) üzenetére


Impressa
őstag

Van, BatteryCare ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27404) nesh_019


nesh_019
senior tag

Off:
Ki találkozott már ilyen hibával?
Haverom játszik a gépén az új Hitmannel és 20 perc múlva kikapcsol a gépe... Diablo 3 és Lol-nál nem csinálja ezt. Mi lehet a hiba?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#27405) föccer válasza nesh_019 (#27404) üzenetére


föccer
nagyúr

Túlmelegedés?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27406) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

kéne még egy kis segítség.

leszedtem egy win7-et e úgy néz ki nem jót.
mit jelent az hogy media refresh ez esetben? sikerült csak egy frissítést leszednem?

mert ez esetben van még 3 fajta. old, not bootable és RTM. melyiket szedjem?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#27407) Bogyó bá' válasza Kvelstadt (#27406) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Talán el kellene ballagni a boltba egy OEM W7-64 bit Home Premiumért. Utána gond egy szál sem... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27408) Kvelstadt válasza Bogyó bá' (#27407) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ha minden jól megy jövő hónapba megveszem.

de akkor kifejetem miért kell. a dead space 3 nekem hatalmas kedvenc játékom és azért vártam a megvétellel mert vártam a magyarosítást. ugyan is számomra a story a lényegesebb része a játéknak. megjelent a fordítás de most meg pénzem nem volt rá. szerencsére öcsém aki jobban keres megvette nekem és hazaküldte. de még így sem lettem sokkal előrébb mert nekem még xp-m van és ara már nem megy fel a fordítás.
gondoltam akkor várhatok míg lesz pénzem win7-re de aztán eszembe jutott hogy a termékkulcs nélkül 30 napig használható a rendszer azaz miért ne lenne valahol ilyen free letöltés.
én 30 nap alatt szénné olvasom az összes párbeszédet meg minden naplófájlt ami érdekel.
s ezután jöttem ide megkérdezni hol tudnám leszedni.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#27409) Bogyó bá' válasza Kvelstadt (#27408) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Értelem a szempontjaidat, de a fórum szabályzata szerint a kérésed wareznek minősül, hidd el, hogy senki nem fog segíteni benne. Ne is folytasd, mert ki fognak tiltani érte. Peace!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27410) Lenry válasza Bogyó bá' (#27409) üzenetére


Lenry
félisten

kivételesen a kérdése nem feszegeti a határokat :N

tessék - tökéletesen legálisan, egyenesen a Microsofttól
Windows 7 Ultimate 64 bites, SP1-el, angol nyelvű, de a Windows Updateből tölthetsz hozzá magyar nyelvi csomagot
kód nélkül 30 napig használható.

egyébként a Media Refresh is hivatalos Microsoft változat, valami bugot javítottak a telepítőben az eredetihez képest.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27411) Kvelstadt válasza Bogyó bá' (#27409) üzenetére


Kvelstadt
veterán

wareznak minősül? benne van a lenyitható hozzászólásba a link! plusz itt kaptam segítséget hogy ott van az a link. ugyanis én nem vettem észre.
meg egy 30 napos próbaverzióba amit legálisan és ingyenesen le lehet tölteni épp azért hogy kipróbálja az ember nem tudom mi a warez.
elhiszed vagy sem közöm nincs a warezhoz és jó okom van rá. ha kijönne pl egy szoftverrendőrség egy csep félnivalóm nem lenne hogy találnak valamit a gépen ugyanis a legnagyobb letöltés amit a gépemen csináltam (és pl nem ea origins vagy egyéb free program) azok háttérképek.

de legyen. befejeztem. most leszedek egy másikat erről a linkről ami ugye a kezdő hsz-be is benne van és ha ez sem jön be akkor megvárom hogy meg tudjam venni.

szerk:

(#27410) Lenry na így gondoltam én is. épp elég baj lenne ha warezbe futnék nemhogy még a fórum szablyait is sértsem.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#27412) Bogyó bá' válasza Kvelstadt (#27411) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor bocsánat, csak én voltam túl aggodalmaskodó! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27413) Kvelstadt válasza Bogyó bá' (#27412) üzenetére


Kvelstadt
veterán

semmi gond. de elhiheted ha valaki akkor én aztán hatszor körbeszaglászok valamit hogy kiderítsem tényleg free e. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#27414) TROGLODITA


TROGLODITA
csendes tag

Várható magyar spell check az IE10-hez még ebben az évtizedben vagy marad az a tizenakármennyi ?

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#27415) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Egy régebbi Fujitsu Amilo laptopra érdemes feltenni a Win7-et? (Celeron 2,4Ghz, 1GB, Intel VGA)
Most XP van fent, de valamilyen oknál fogva borzasztó lassú a gép. Netes videók akadnak, programokat is lassan nyitja meg. Próbálkoztam már mindennel, de nem segített.(CCleaner, SpeedUpMyPC, vírusírtó, FlashPlayer-el való variálgatások, driver cserék stb.) Nincs fent sok program, nemrég lett rátelepítve az XP. Hardveres gond lesz inkább? Gondoltam megpróbálom a Win7-et, hátha dobna rajta, tudom nagyobb a gépigénye, de egy korszerűbb, stabilabb oprendszer, előtte viszont megkérdezlek Benneteket, hogy érdemes-e belevágnom.

(#27416) VGYke válasza Sub-ZeRo (#27400) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Kérdezni szeretném, hogy "ELEVATECREATEPROCESS" mit jelenthet?

Mondjuk a jelzett 1.10.3 verzió már nincs is telepítve, helyette az 1.10.6 van, így csak kíváncsiságból kérdezem, mert gondolom ez simán törölhető.

Más: alaproblémám, hogy a Steamen vásárolt MaxPayne és MaxPayne2 játékok csak win98/Me kompatibilitás beállítás után hajlandóak futni, holott emlékeim (és más, Steam fórumlakó társam emlékei) szerint régebben kompatibilitás beállítás nélkül is futottak.
Kérdésem: ezt okozhatja:
* a win7 erős használat alatti "amortizációja",
* esetleg a Steam kliens (mint keretprogram) kibocsájtó által félresikerült frissítése,
* vagy VGA driver frissítés utáni inkompatibilitása?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27417) Winnie The P válasza Grampy (#27415) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Szerintem kevés lesz hozzá a memória. Mondjuk a baj lehet az is, hogy elfogy a memória még az XP alatt is.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27418) Grampy válasza Winnie The P (#27417) üzenetére


Grampy
aktív tag

Sajnos bekapcsolás után egyből ilyen :/

(#27419) Winnie The P válasza Grampy (#27418) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nézd meg a feladatkezelőben mi eszi a memóriát.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27420) Grampy válasza Winnie The P (#27419) üzenetére


Grampy
aktív tag

Megnéztem, de semmi komolyabbat nem találtam.

Szerk.: Illetve a SpeedUpMyPC miatt pörgött a processzor, azt kilőttem, így gyorsabb lett, de összességében, még így is lassú, pedig nem kellene, hogy az legyen, szerintem bőven elegendő az XP-hez a hardver. A netes videók pedig nem tudom miért akadnak. Win7-ben van valami szoftveres gyorsítás erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#27421) Winnie The P válasza Grampy (#27420) üzenetére


Winnie The P
őstag

A vga kártya gondolom, hogy integrált, az is levesz valamennyit a memóriából. De valami csak fogyasztja.
Én nem tudok róla, hogy lenne benne ilyen. Akkor ott valami más lesz. Tudom, hogy írtad nincs vírusod, de azért egy Mbam-ot futtass le.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27422) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Lehet, kicsit off :)
2 .reg fájlt szeretnék csinálni, egyik a jelenlegi 1920*1080 60Hz, a másik 24Hz lenne filmlejátszáshoz.
Vajon megoldható? :)

(MPC-HC nekem nem vált be, ezért szeretném így megoldani a filmlejátszást)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#27423) Ájvi


Ájvi
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet DINAMIKUS köteteket visszaállítani ALAPLEMEZ-re (primary, elsődleges)?

(Win7 lemezkezelőjében a leválasztott új kötet láthatóságáért végzett műveletben nem volt más választási lehetőség csak ha az egészet átváltja. Így viszont további műveleteket nem tudok végezni...)

Köpi a segítséget! :F

(#27424) Sub-ZeRo válasza VGYke (#27416) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc722422(v=ws.10).aspx

Talán itt találsz rá választ.
Nálam is futnak komp. mód nélkül. Lehet hogy egy reinstall a gépnek nem ártana.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27425) Grampy válasza Winnie The P (#27421) üzenetére


Grampy
aktív tag

Na lefuttattam. Az az érdekes, hogy sem az Mbam, sem a SuperAntiSpyware nem talált komolyabb vírust, a két cooki kivételével. A gond az, hogy kezdettől fogva ilyen a gép, tehát XP telepítésétől.(Home+SP3) Nem tudom, mi lehet a gond. Oké, annyira nem vészes a dolog, de azért nem kellene döcögnie ilyen hardveren, még ha régi is a gép. Na ez már azért elég off, úgyhogy be is fejezem, köszi a segítséget! Megpróbálok egy Win7-et, vagy 8-at(lehet őrültség?) feltenni.

(#27426) Winnie The P válasza Grampy (#27425) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igazán nincs mit, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27427) Impressa válasza Grampy (#27425) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

HD Sentilellel nézd meg légyszíves, milyen a HDD állapota, és mekkora lemezkihasználtság. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27428) Grampy válasza Impressa (#27427) üzenetére


Grampy
aktív tag

Szia!

100/100-as, lemezkihasználtság: 1%

(#27429) Impressa válasza Grampy (#27428) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor az XP lesz a ludas. Gondolom a CPU kihasználtságod is minimális.
Ha op. rendszer frissítésen gondolkozol, akkor win 7-et raknék fel.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27430) Grampy válasza Impressa (#27429) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen, az sem erőlteti meg magát.

(#27431) PumpkinSeed válasza Ájvi (#27423) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Segédprogrammal próbálkozz pl.: ilyet bár ezt csak egyszer használtam akkor se erre.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27432) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Pár kérdéssel fordulok hozzátok, ami nem teljesen tiszta számomra. Az első az lenne, hogy egy tartomány kiszolgáló esetében miket tárol el a tartomány kiszolgáló? Szóval fizikailag mi az amit az én profilom esetében eltárol a központi gép? A "users" mappa, vagy az egész C: meghajtó, vagy mit pontosan?

Illetve a másik is ezzel kapcsolatos. Az egész csatlakozás wifin történne és nem igazán tudom hogy fog ez működni hiszen a laptopom nem csatlakozik egyetlen AP-hoz sem, amíg be nem lépek a rendszerbe így nem tudja "letölteni" a beállításaimat a szerverről. Ezt hogy lehet áthidalni, vagy mi a megoldás? Bocs, ha teljesen rosszul látom a dolgot...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#27433) zoli62


zoli62
addikt

Ugye jól tudom, hogy bekapcsolt vendégfiókkal adminisztrátori joggal futtatott parancssorban aktiválni lehet a beépített rendszergazdá-t?

(#27434) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#27431) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Vagy éppen ez!

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27435) Peethy


Peethy
őstag

Lenne egy hülye kérdésem: van valamilyen gyorsgomb windowsban a készenléti állapotra? Ha a notimhoz külső billentyűzetet csatlakoztatok, akkor egy csomószor megesik, hogy készenlétire rakja a notit, amikor egy-egy gombot megnyomok rajta. Semmilyen rendszert nem vettem észre ebben, és baromira zavaró.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#27436) PumpkinSeed válasza Peethy (#27435) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem lehet valami vírus az. A windowsban az erre való gyorsbillentyűk a windows gomb + valami.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27437) PumpkinSeed válasza zoli62 (#27433) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Windows Server vagy hogy érted ezt? Hogyan miként csatlakozol a kiszolgálóhoz?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27438) PumpkinSeed válasza zoli62 (#27433) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha tudod a jelszót hozzá. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27439) zoli62 válasza PumpkinSeed (#27438) üzenetére


zoli62
addikt

Beépített rendszergazdának alapból nincs jelszó beállítva.

(#27440) Lenry válasza Peethy (#27435) üzenetére


Lenry
félisten

sok billentyűzeten van külön Sleep gomb. lehet, hogy a tiéden be van ragadva

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27441) w.miki


w.miki
veterán

Haverom 3-4 éves laptopjára kellene Win-t telepítenem USBről.
A kérdésem az lenne, hogy a kismillió Win verzióból melyiket ajánljátok?
Melyik változat elégíti ki, egy átlagos, otthoni felhasználó igényeit, de még nincs benne felesleges komponens, ami összeakadhat. Csak megy, gyors, és stabil?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27442) Lenry válasza w.miki (#27441) üzenetére


Lenry
félisten

amelyikre van pénzetek, azt.

egyébként Home Premium

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27443) DS39 válasza Lenry (#27442) üzenetére


DS39
nagyúr

w.miki:
Home Premium :K

Lenry: ez nem neked akart válasznak menni :B

[ Szerkesztve ]

(#27444) w.miki válasza DS39 (#27443) üzenetére


w.miki
veterán

és x32 vagy x64? :DDD
pénzünk van bőeen :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27445) King Unique válasza w.miki (#27444) üzenetére


King Unique
titán

x64-et érdemes manapság és ha van elég della, akkor egy Professional v Ultimate is belefér. :)

(#27446) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! szeretnék érdeklődni, hogy ha van egy 32 bites Win7, akkor a 64 bites verrzióra mekkora esélyel vihetők át a fájlok?

Egy új laptop-vinyó kerül beszerzésre, és ha lehet 64-es választanék, de a 32-es már jól belakott...

Milyen egyéb költözési módszereket ajánlanátok a beépített biztonsági másolatos, és a teljes lemez-képes megoldás (ekkor maradna a 32 bit) megoldás között?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27447) Sub-ZeRo válasza ledgeri (#27446) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

32-64 között cask teljes formázással tudsz átmenni. Sajnos más megoldás nincs cask a 0-ról való telepítés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27448) Csupii


Csupii
tag

Sziasztok.

Lenne egy nagyon nagy problémám. Van egy Notebook-om, 6GB DDR3-as RAM-al. A BIOS, és a Windows is látja mind a 6144Mb memóriát, azonban rendszerindítási beállításokban csak az 1/4-ét engedélyezi használni.

Szemléltetve:

Tehát: - Ha beírok maximális memóriának 6144Mb-ot, akkor csak 2048Mb-ot engedélyez az ablak leokézása után.
- Ha 5120Mb-ot adok meg, akkor csak 1024Mb-ot enged használni.
A kérdésem, hogy ez mitől lehet?

Megjegyzés: - Szerintem csak 2Gb-ot használ eleve bootoláskor, mert frissen telepített Win7 Home Premium is 1perc10mp alatt Boot-ol. Hardware-es, vagy szoftveres a baj?

( feladatkezelő is látja a 6gb-ot, használja is, volt, hogy 4,87gb-ot evett a rendszer használat közben. 2db modul van, kompatibilitási listán szerepelnek a RAMok, és kezel is az alaplap ennyi memóriát. )
Régebben sikerült összehozni valahogy egy olyan Installt, amikor tökéletesen ment a 6gb, 25mp-es boot, de azóta valami változhatott.

Nagyon megköszönném a válaszotokat!! :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#27449) Sub-ZeRo válasza Csupii (#27448) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios és memory remap funkció bekapcsolása. 32 vagy 64 bites rendszered van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27450) Csupii


Csupii
tag

Természetesen 64Bites a rendszer. Acer 5742ZG notirol van szó, Rev. 3.5-ös BIOS-al, nem találtam benne sajnos ilyen funkciót. Esetleg tudnál adni valami iránypontot, hogy hol keressem? ( Memtest OK-volt mind a 2 modulnál. )

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.